منو

راهنمای خرید صندل زنانه و دخترانه و معرفی انواع مختلف آن

صندل ها در فصل های گرم سال جایگزین مناسبی برای کتانی ها و کفش های دیگر می توانند باشند. به دلیل باز بودن و تنفس پا و جلوگیری از بو گرفتن و عرق کردن پا در روزهای گرم و آسانی پوشیدن، امروزه استفاده از صندل در بین بانوان رواج بسیاری پیدا کرده است.

صندل زنانه کفش های محبوب در فصل های بهار و تابستان هستند که انواع مختلفی دارند، مدلهای صندل زنانه مجلسی، صندل های ساحلی، صندل های پاشنه دار، صندل های زنانه جلو باز و جلو بسته، صندل روفرشی، صندل تخت، صندل اسپریت و ورزشی، صندل طبی و ... از انواع مختلف صندل هایی موجود در بازار هستند که هر مدل از صندل مناسب برای مکان خاصی می باشد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

راهنمای خرید صندل زنانه و دختزانه

کفش صندل چیست؟

صندل به کفشی گفته می شود که در آن ناحیه وسیعی از پا بدون پوشش رها می شود و این از فلیپ فلاپ گرفته تا کفش پاشنه بلند بند دار را شامل می شود.

صندل ممکن است از چرم، پلاستیک، چوب یا مواد دیگر ساخته شود، بندهای این کفش در پشت پا یا میان انگشتان قرار می گیرد. در حال حاضر هم صندل به عنوان پوششی باز، نیمه باز و خنک مورد توجه اقشار مختلف جامعه اعم از زنان، مردان و کودکان قرار گرفته است.

کاربرد صندل زنانه

ویژگی مهم صندل ها کاربرد آن ها به عنوان پاپوش سبک و دم دستی است که در فصل گرما و تابستان باعث می شود پا عرق نکند و راه رفتن با آن آسان باشد. بیشترین کاربرد صندل زنانه برای پوشیدن روفرشی در منزل و در هنگام فعالیت های داخل خانه یا حتی موقع استراحت است. صندل های زنانه روفرشی انواع مختلف جلو باز و جلو بسته دارند.

صندل زنانه با قیمت و کاربردهای مختلف برای همه خانم ها در سرتاسر دنیا کاربرد مشابه و تقریبا یکسانی دارد.

صندل زنانه شیک و زیبا

ویژگی های یک صندل زنانه ایده آل چگونه است؟

  • یک صندل مناسب باید قالب آن استاندارد باشد.
  • صندل زنانه باید دقیقا با پای شما هم سایز باشد تا کناره های صندل پای شما را محکم نگیرد. یا اینکه آنقدر آزاد نباشد که پای شما به راحتی از آن خارج شود.
  • بند رویه صندل باید با کیفیت باشد تا پس از مدت کوتاهی بند رویه آن ها پاره نشود و از جایش کنده نشود.
  • همچنین جنس پارچه بند رویه ی آن از نکات قابل توجه است چرا که اگر سفت باشد پای شما را اذیت کرده و آن را درد خواهد آورد و شما در پیاده روی های طولانی مدت دچار مشکل خواهید شد.
  • کفی صندل علی رغم تفکری که نسبت به آن دارند باید بسیار نرم و راحت باشد. حتی در صورت امکان بهتر است برای احساس نرمی و عرق نکردن پا از کفی ای استفاده کنید که چرم و طبی است.
  • اکثر مشکلاتی که با زیره صندل ها دارند شکستگی از ناحیه ی وسط در صندل های ساحلی و پاشنه تخت و در رفتن پاشنه ی صندل های پاشنه دار است. پس دقت داشته باشید زیره صندل خود را به صورتی انتخاب کنید که انعطاف پذیر و نرم باشد و شیار های کف کفش را حتما داشته باشد تا به هنگام راه رفتن از سر خوردن شما جلوگیری کند. همچنین فرسایش و سایش نداشته باشد.

انواع مختلف صندل زنانه

صندل های زنانه تخت

صندل تخت که جلو باز و بدون پاشنه است و راحتی زیادی دارد و در هر مکانی می توان آن را استفاده کرد برای فصل تابستان می تواند بهترین گزینه برای خانم ها می باشد. این مدل صندل مناسب کسانی که در طول روز فعالیت زیادی انجام می دهند، است.

صندل رنانه تخت

صندل زنانه لژدار

صندل لژدار، نوع جدیدی از کفش های پاشنه دار محسوب می شوند؛ با این تفاوت که به جای پاشنه های نازک و جدا از پنجه ی پا، پاشنه سرتا سری دارند. لژ در این مدل کفش ها یک سره از نوک پا تا پاشنه پا کشیده شده اند و در واقع راحتی این مدل کفش و صندل نیز به همین علت است.

صندل لژ دار

صندل زنانه بنددار

این مدل از صندل زنانه به صورت بندی می باشد و بند های آن باعث می شود پا داخل آن جلو و عقب نرفته و محکم داخل آن قرار بگیرد. در این نوع صندل از تسمه هایی با جنس جیر، پلاستیک و چرم به کار گرفته شده است و انواع مختلفی دارد.

صندل زنانه بند دار

صندل زنانه لاانگشتی

صندل زنانه مدل انگشتی جزء محبوب ترین صندل های زنانه هستند که اکثر بانوان برای پوشیدن در مسافرت، استخر و کنار سواحل از آنها استفاده می کنند چراکه بسیار راحت و آزاد هستند و وزن سبکی دارند. تولیدکنندگان صندل های زنانه به دلیل استقبال بسیار زیاد از صندل های انگشتی زنانه این مدل ها را در طرح های زیبا و جذاب با رنگ بندی های شاد طراحی کرده اند.

تنها نکته بسیار مهم در مورد این صندل ها این است که برای پیاده روی های طولانی مدت بهتر است از صندل لاانگشتی زنانه استفاده نکنید چراکه باعث ایجاد مشکلات متعددی برای شما در دراز مدت می شود.

صندل لا انگشتی زنانه

صندل جلوبسته یا جلو باز

کفش صندل دخترانه یا زنانه در انواع مدل جلو بسته یا جلو باز وجود دارد این مدل این مدل از صندل معمولا به عنوان روفرشی از آن ها استفاده می شود اما می توانید در بیرون منزل هم از آن استفاده کنید و کفی نرم و قابل انعطافی دارند، پوشیدن آن بسیار لذت بخش است.

صندل زنانه جلو بسته

صندل زنانه پاشنه دار

صندل زنانه پاشنه دار همان طور که از نام آنها مشخص است صندل هایی هستند که دارای پاشنه بلند یا کوتاه، نازک یا ضخیم بوده و به دلیل زیبایی ظاهری که در بین انواع دارند معمولاً تحت عنوان صندل های زنانه مجلسی برای استفاده در مراسم عروسی و مجالس مهم و خاص توسط بانوان پوشیده می شود.

صندل زنانه پاشنه دار

صندل زنانه طبی

صندل طبی زنانه از جنس باکیفیت چرم ساخته می شود و برای کسانی که در قسمت پا یا کمر احساس درد دارند، انتخاب بسیار مناسبی است. این مدل همچنین برای کسانی که در قسمت پای خود دارای خار پاشنه هستند، ایده آل است.

صندل زنانه طبی

صندل زنانه مجلسی

این مدل از صندل ها، دارای کفی ضخیم و پاشنه دار هستند و برای پیاده روی راحتی کمی دارند. این صندل برای موقعیت های رسمی و مراسم مناسب می باشد. این نوع صندل تاثیر زیادی در روی استایل خانم ها دارد و جذابیتشان را بیشتر می کند. در خرید این نوع صندل دقت زیادی داشته باشید و در موقع خرید حتما به جنس آن توجه زیادی بکنید که نرم و قابل انعطاف باشد.

قبل از استفاده از این نوع صندل در مهمانی چندین بار کفش تان را بپوشید تا در مهمانی پاهایتان را اذیت نکند، انتخاب صندل پاشنه دار بیش از سه سانتی متر منجر به درد و ناراحتی کمر می شود.

هنگام انتخاب و خرید صندل زنانه چه نکاتی را باید دقت کرد؟

خرید و پوشیدن صندل نامناسب باعث بروز آسیب های جدی در قسمت پا مانند زانو درد، پینه، میخچه و کمر درد می شود بنابراین قبل از خرید صندل به نکات زیر توجه کنید:

  • اندازه : انتخاب صندل با اندازه مناسب پا در فعالیت های شما نقش مهمی خواهد داشت پس هنگام خرید آن را پا کرده و دقت کنید که چقدر در صندل احساس راحتی می کنید.
  • وزن : انتخاب صندل با وزن سنگین باعث خستگی شما در طول روز خواهد شد بنابراین هنگام خرید به سبک بودن آن دقت کنید.
  • جنس صندل : به جنس صندل توجه زیادی کنید برای یک صندل از چرم مصنوعی و طبیعی بهترین گزینه است که در عین زیبا و بادوام بودن، از بد بو شدن پا نیز جلوگیری خواهد کرد.
  • پاشنه : استفاده از صندل با پاشنه بیش از 5 سانتی متر باعث فشار به پنجه، انگشتان پا و کف پا خواهد شد و عوارضی مانند زانو درد، کمر دردف میخچه، انحراف انگشتان پا را در پی خواهد داشت.

برندهای محبوب صندل زنانه

علاوه بر برند نیکتا که یکی از تولیدکنندگان معتبردر حوزه تولید کفش و صندل است، برندهای ایرانی دیگری هم مانند کیتو و شهپر در زمینه تولید صندل زنانه و دخترانه شیک و زیبا و با دوام فعالیت می کنند.

در میان برندهای خارجی نیز صندل زنانه هامتو که ساخته شرکت آمریکایی تولید محصولات کوهنوردی و شکار است، برای پیاده روی های طبیعت گردی طولانی مدت انتخاب بسیار مناسبی است.

خرید اینترنتی صندل زنانه

سخن پایانی

ما در این پست سعی کردیم تا شما را با خصوصیات و انواع صندل های زنانه بیشتر آشنا کنیم و همچنین نکاتی را برای خرید و انتخاب این اکسسوری مهم برای شما بانوان عزیز بیان نمودیم. در نظر داشته باشید که صندل مناسب زنانه صندلی است که پا در آن احساس راحتی کامل داشته باشد و شما پس از مدتی پیاده روی و راه رفتن با آن دچار خستگی و گرفتگی عضلات ساق پا نشوید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
انواع مختلف صندل زنانه کدامند؟
صندل های زنانه و دخترانه در انواع مختلفی مانند صندل های زنانه تخت، لژدار، بنددار، لا انگشتی، صندل جلوبسته یا جلو باز، پاشنه دار، صندل زنانه طبی و مجلسی تولید و روانه بازار میشوند.
قیمت انواع مختلف صندل زنانه چند است؟
قیمت صندل زنانه و دخترانه بستگی به عواملی همچون جنس کفش، راحتی صندل، اندازه و برند شرکت سازنده صندل دارد اما در حالت کلی قیمت کفش صندل زنانه از 30 هزار تومان شروع و به 7 میلیون تومان هم در بازار می رسد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/07/13
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد