منو

راهنمای خرید ظرف سس خوری + معرفی بهترین مدلهای سس خوری

سالهای قبل برای سرو سس کنار سالاد یا غذا از انواع پیاله های کوچک یا هر ظرف دیگری که این قابلیت را داشت استفاده میکردند. اما با گذشت زمان ست و زیبا بودن ظروفی که برای سرو غذا و پذیرایی از مهمان استفاده میشود برای همه مهم شد. اینجا بود که ترجیح دادند به جای استفاده از ظروف نا هماهنگ دیگر از سس خوری ها مخصوص استفاده کنند.

راهنمای خرید سس خوری

راهنمای خرید ظرف سس خوری

قدیم تر ها بر روی سرویس چینی که خریداری میشد به طور معمول سس خوری هم وجود داشت. اما با گذشت زمان آنقدر سس ریز های زیبا و متنوع به بازار آمد که فقط انواع ظرف سس چینی نبود که میتوانستند استفاده کنند. در ادامه این مطلب از طوطی کالا میخواهیم انواع جنس های مختلف سس خوری و ویژگی و کاربرد های آنها و نکات مهم هنگام خرید را با هم بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

سس خوری تک بخریم یا سرویس آبلیمو خوری؟

نمیتوان گفت فقط سس خوری تک بخرید و نه میتوان گفت سرویس آبلیمو خوری. به نظر من وجود هر دوی این وسایل برای یک خانه لازم است. خرید یک ست جای آبلیمو خوری برای استفاده روزمره بر روی میز غذا و داشتن چندین ظرف سس جذاب و زیبا برای زمانی که میخواهید از مهمان هایتان پذیرایی کنید و نیاز است که کنار مرغ و گوشت، سالاد و یا سوپ و سایر غذاهایی که نیاز به چاشنی و سس دارند نیاز است.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید ست آبلیمو خوری

انواع ظرف سس خوری

ظرف های سس انواع مختلف دارند که برخی از انواع آن به جز سرو انواع سس کاربرد های دیگری هم دارند. در ادامه این مطلب میخواهیم انواع ظرف سس را همراه با ویژگی ها و عیوب هر کدام به همراه کاربرد های آن برایتان عنوان کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

1 - سس خوری سرامیکی

میتوان گفت یکی از جذاب ترین و فانتزی ترین انواع ظروف سس، همین سس خوری سرامیکی است. جنس سرامیکی این ظرف های کاربردی هم به مدل های مختلفی طراحی و تولید میشوند و هم این که رنگبندی زیادی دارند. ارگ که ظروف غذاخوری شما هم از نوع سرامیکی باشد چی بهتر از آن که ظرف سس ریز شما هم سرامیکی باشد.

سس خوری سرامیکی

سرامیک را با خیال راحت میتوانید درون ماشین ظرفشویی بگذارید و برای انواع سس ها مانند دیپ چیز یا سایر انواع دیپ که باید داغ سرو شود نگرانی از بابت داغ کردن آن درون مایکروفر نخواهید داشت.

2 - سس خوری چینی

معمولا بر روی همه سرویس های غذاخوری چینی سس خوری چینی هم نیز وجود دارد. اما اگر سرویس غذاخوری شما چینی نیست و از انواع دیگر است خرید ظرف سس چینی اصلا پیشنهاد نمیشود. چون سس ریز چینی چیزی نیست که به راحتی با سایر ظروف ست شود و معمولا فقط با ظروف خود ست میشوند.

اما اگر ظروف شما چینی است حتما آن را خریداری کنید چون هم به راحتی شسته میشود و هم قابلیت گذاشتن در مایکروفر و ماشین ظرفشویی را دارد همچنین این که میتوانید آن را با مواد سفید کننده نیز در صورت رنگ گرفتن به راحتی بشویید و لکه زدایی کنید.

3 - سس خوری بلوری

از پر استفاده ترین ظروف که هم قیمت مناسبی دارند هم ظاهر قابل قبول و زیبایی دارند میتوان به انواع ظروف بلوری اشاره کرد. علاوه بر مزایای گفته شده میتوان سبک بودن و مقاومت بالا را نیز از مزیت های این جنس نام برد. البته این که به راحتی با سایر ظروف نیز ست میشوند را نمیتوان از یاد برد.

سس خوری بلوری

عکس انواع سس خوری بلورب

سس خوری بلوری علاوه بر تمام مزیت هایی که گفتیم یک مزیت دیگر نیز دارد که رنگ موادی که درون آن ریخته میشود را به خوبی نشان میدهد و چون سس ها معمولا رنگبندی جذابی دارند استفاده از سس ریز بلوری برای سرو سس سر میز میتواند موجب جلوه ای زیباتر به میز شما شود.

4 - سس خوری چوبی

یکی از انواع ظروف مخصوص سرو سس که با استفاده از اقلام طبیعی ساخته شده و میتواند به عنوان المانی از طبیعت ارامش را بر سر میز غذا آورد سس خوری چوبی است. معمولا ظرف سس های چوبی در شکل کاسه های ریز ساخته میشوند که بیشتر برای سرو سس های مختلف کنار غذا های فست فودی یا فینگر فود کار کاربرد فراوان دارد. البته از این سس ریز های کوچک میتوان به عنوان پیاله های تک نفره سرو ترشی هم استفاده کرد.

سس خوری چوبی

5 - سس خوری پلاستیکی

چند سالی است که استفاده از ظروف پلاستیکی برای سرو غذا یا استفاده در خانه منسوخ شده است. حتی برای استفاده دم دستی هم ترجیح بر این است که از جنس های معمولی تر خریداری کنید اما انتخاب شما اقلام پلاستیکی نباشد. در رابطه با سس خوری پلاستیکی هم همین است. حتی در رستوران ها هم سعی بر این است تا به جای استفاده ظرف سس پلاستیکی از سایر جنس ها استفاده شود. اما هنوز هم کم و بیش سس ریز های پلاستیکی پمپی به فروش میرسند.

6 - سس خوری کریستالی

سس خوری کریستالی نیز یکی از انواع سس ریز هاست که به طور معمول آن را برای سرو سس سر میز غذا استفاده نمیکنند. کمتر جایی را دیده ایم که سرویس غذاخوری آن ها کریستالی باشد به همین جهت انتخاب یک سس ریز کریستالی نمیتواند انتخاب خوبی برای سر سس کنار ظروف چینی یا سرامیکی باشد.

اما اگر ست پذیرایی شما کریستالی است حتما یک ظرف سس کریستالی نیز برای سرو شیر و شکر کنار چای و قهوه، سرو شکلات و عسل و مربا برای سرو کنار پنکیک و وافل و چنین مواردی نیاز است.

7 - سس خوری بامبو

یکی از انواع سس ریز های موجود در بازار که شاید کمتر کسی به آن توجه میکند، سس خوری بامبو است. ظرف سس های بامبویی از چوب بامبو ساخته نمیشوند و از الیاف بامبو ساخته میشوند و بر روی آن نیز طرح هایی رنگی چاپ میشود. نمیتوان آن را جزو ظروف مهمانی قرار داد اما برای استفاده دم دستی چون از الیاف طبیعی هم ساخته شده اند انتخاب خوبی میتواند باشد.

8 - ست آبلیمو خوری سس خوری

اگر جزو افرادی هستید که ترجیح میدهید تمام چیز هایی که برای سرو غذا سر میز می آورید با یکدیگر ست باشند داشتن یک ست آبلیمو خوری سس خوری برای شما از واجبات است. معمولا ست های آبلیمو خوری چندین وسیله با خود به همراه دارند.

ظرف سس، آبلیمو خوری، روغن ریز، فلفلدان و نمک پاش از اقلام سرویس آبلیمو خوری است که سس ریز هم به همراه خود دارند. به جای ظرف سس تک میتوانید از این نوع ست ها خریداری کنید.

ست آبمیوه وری

عکس ست آبلیمو خوری سرامیکی با استند چوبی

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که زمانی که مهمان دارید داشتن یک ظرف سس که بر روی ست آبلیمو خوری است قطعا پاسخگو نیاز شما نخواهد بود و باید چند ست خریداری کنید که برای شما به صرفه نخواهد بود. پس چه بهتر که در کنار ست آبلیمو خوری که دارید چند عدد ظرف سس برای هنگام مهمانی هم داشته باشید.

راهنمای خرید ظرف سس خوری

خرید ظرف سس خوری شاید در نگاه اول کار بسیار آسانی باشد اما اگر به طور کامل در آن دقیق شوید متوجه خواهید شد با توجه به مدل های گوناگون و جنس های مختلفی که دارد خرید آن کمی مشکل است. به همین جهت تصمیم گرفتیم راهنمای خرید دقیق آن را برای شما آماده کنیم.

جنس سس خوری

از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید ظرف سس باید به آن توجه داشته باشید این است که جنس آن را با توجه به جنس سرویس غذاخوری خود انتخاب کنید. اگر سرویس غذاخوری شما سرامیکی است از سس ریز سرامیکی خریداری کنید و اگر چینی است از انواع چینی. البته که انواع سس خوری کریستالی و بلوری و همچنین چوبی با تمام ظروف به راحتی ست میشوند.

اندازه ظرف سس خوری

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید سس خوری مهم است، انتخاب سایز درست است. اگر سایز سس ریز شما کوچک باشد مجبورید از همان نمونه به تعداد بالاتر خرید کنید تا پاسخگو نیاز شما هنگام مهمانی باشد. اگر خیلی بزرگ تر از سایز معمول باشد هم برای پر کردن آن باید مقدار زیادی سس یا هر چاشنی دیگری را به آن اضافه کنید تا ظرف شما پر به نظر برسد.

خرید اینترنتی انواع سس خوری

قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی

یکی از قابلیت های خوب برخی از ظروف این است که میتوان آن ها را درون ماشین ظرفشویی گذاشت و با خیال راحت بعد از مدتی برگشت و ظرف های تمیز و شسته شده را تحویل گرفت. البته که متاسفانه برخی از ظروف را نمیتوان درون ماشین ظرفشویی شست و این برای کسانی که عادت به شستن ظرف ندارند کمی سخت است. همه ما میدانیم که سس ها معمولا چربند و شست و شوی آن نیاز به چند مرحله دارد پس اگر سس خوری که قرار است بخرید قابلیت گذاشتن درون ماشین ظرفشویی را نداشته باشد کار را برای شما کمی سخت خواهد کرد.

رنگ و طرح سس خوری

رنگ و طرحی که برای سس ریز خود در هنگام خرید انتخاب میکنید نیز بسیار مهم است. تلاش کنید نوعی را انتخاب کنید که با سرویس غذاخوری و یا ست پذیرایی شما هماهنگی داشته باشد اگر نمیتوانید ست سرویس غذاخوری و پذیرایی خود چیزی پیدا کنید از انواع بلوری و شیشه ای و یا چوبی خریداری کنید که به راحتی با هر چیز و هر رنگی ست میشود.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع ظرف سس خوری چند است؟
قیمت انواع سس خوری به موارد مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه، تعداد در مجموعه، وزن و ابعاد، ظرفیت سس خوری، کیفیت ساخت و طراحی و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع سس خوری از 20 هزار تومان تا 500 هزار تومان می باشد.
بهترین برندهای تولید کننده ظرف سس خوری کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده سس خوری می توان به برند بوهمیا، نوا، پارس اوپال، پاشاباغچه، زیبا، ایکیا، بلور کاوه، دبلیو ام اف، کاراجا، کرکماز، همیلتون، لمونژ، پرنس هوم، دوریکا، انگلیش هوم، مادام کوکو، گلدکیش، بی وی کی، دیاموند و بنتالی اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/23
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
سس خوری چینی زرین مدل نئوکلاسیک
سس خوری چینی زرین مدل نئوکلاسیک
سس خوری طرح شمسه جنس چینی
سس خوری طرح شمسه جنس چینی
سس خوری و آبلیمو خوری سرامیکی هوم سویت
سس خوری و آبلیمو خوری سرامیکی هوم سویت
سس خوری شیشه ای برند پاشاباغچه ترکیه
سس خوری شیشه ای برند پاشاباغچه ترکیه
سس خوری چوبی چوب گردو مدل W96
سس خوری چوبی چوب گردو مدل W96
سس خوری پیرکس گرد با دسته چوبی مدل H53
سس خوری پیرکس گرد با دسته چوبی مدل H53
سس خوری پیرکس با دسته چوبی مدل H28
سس خوری پیرکس با دسته چوبی مدل H28
سس خوری سرامیکی گلدکیش مدل gk628124
سس خوری سرامیکی گلدکیش مدل gk628124
سس خوری سرامیکی طرح هندوانه مدل R255
سس خوری سرامیکی طرح هندوانه مدل R255
سس خوری شرکت صنایع چینی تقدیس مدل وینچی
سس خوری شرکت صنایع چینی تقدیس مدل وینچی
سس خوری چینی مقصود کد 149 بسته دو عددی
سس خوری چینی مقصود کد 149 بسته دو عددی
سس خوری کریستال مدل LP555
سس خوری کریستال مدل LP555
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد