منو
طوطی کالا >مد و پوشاک>بچگانه>لباس نوزاد>راهنمای خرید سرهمی نوزاد

بهترین سرهمی نوزادی دخترانه و پسرانه + معرفی انواع سرهمی

سرهمی نوزادی دخترانه کارترز جنس تریکو جوراب دار
سرهمی نوزادی دخترانه کارترز جنس تریکو جوراب دار
سرهمی نوزادی زمستانی مدل خرگوش رنگ صورتی دخترانه
سرهمی نوزادی زمستانی مدل خرگوش رنگ صورتی دخترانه
سرهمی نوزادی دخترانه نخی فیورلا طرح خرگوش
سرهمی نوزادی دخترانه نخی فیورلا طرح خرگوش
سرهمی نوزادی طرح ستاره جنس نخ ویسکوز دم پا کش
سرهمی نوزادی طرح ستاره جنس نخ ویسکوز دم پا کش
سرهمی نوزادی پسرانه برند جیکل جنس پنبه و نخ با کلاه
سرهمی نوزادی پسرانه برند جیکل جنس پنبه و نخ با کلاه
سرهمی نوزادی زمستانی کلاه دار کرکی برند کارترز
سرهمی نوزادی زمستانی کلاه دار کرکی برند کارترز
سرهمی نوزادی نیلی جنس نخ تریکو دم پا کش
سرهمی نوزادی نیلی جنس نخ تریکو دم پا کش
سرهمی نوزادی دخترانه لوپیلو جنس نخی
سرهمی نوزادی دخترانه لوپیلو جنس نخی
سرهمی نوزادی لوپیلو مدل مخملی جنس کتان بدون آستین
سرهمی نوزادی لوپیلو مدل مخملی جنس کتان بدون آستین
سرهمی نوزادی زمستانی دخترانه کارترز جنس کرکی
سرهمی نوزادی زمستانی دخترانه کارترز جنس کرکی
سرهمی نوزادی مدل خرگوش بازیگوش جنس پنبه دورو آستین کوتاه
سرهمی نوزادی مدل خرگوش بازیگوش جنس پنبه دورو آستین کوتاه
سرهمی نوزادی جنس نخ و پلی استر طرح خرگوش
سرهمی نوزادی جنس نخ و پلی استر طرح خرگوش

خرید لباس های نوزادی یکی از مهم ترین بخش های خرید سیسمونی نوزاد است، این پوشاک انواع مختلفی دارند که یکی از مهم ترین آنها سرهمی نوزاد است.

سرهمی نوزاد یک لباس عالی با قابلیت پوشاندن راحت آن به تن نوزادان عزیز دختر و پسر است که امروزه با توجه به استقبال شما والدین عزیز از این سبک لباس های بچگانه دارای تنوع طرحی و رنگی بسیاری در بازار شده است.

راهنمای خرید سرهمی نوزاد

عکس سرهمی نوزاد

ما در این مقاله از طوطی کالا قصد معرفی و آشنایی شما با سرهمی نوزاد را داریم همچنین درباره انواع سرهمی پسرانه و دخترانه صحبت خواهیم کرد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

سرهمی نوزاد چیست؟

یکی از لباس های نوزادی که بسیار در سنین پایین تر بخصوص ماه های اول تولد تا شش ماهگی و حتی یک سالگی استفاده می شوند سرهمی نوزاد یا Baby onesie هستند. سرهمی نوزاد به لباس هایی گفته میشود که از گردن تا مچ پای نوزاد و در بعضی مدل ها تا نک انگشتان نوزاد به صورت یک تکه تولید میشوند. سرهمی نوزاد نیز مانند سایر مدل ها به صورت آستین کوتاه و آستین بلند جوراب دار و بدون جوراب تولید میشود.

مزیت های سرهمی کودک چیست؟

در ماه های نخستین ما مجبور میشویم در دفعات بیشتری پوشک نوزاد را تعویض کنیم که اگر از لباس مناسب استفاده نکرده باشیم از تن بدر کردن لباس های نوزاد کار بسیار سختی خواهد بود.

سرهمی ها معمولا در ناحیه بین ران و پوشک دکمه هایی دارند که همین موضع باعث میشود نیاز نداشته باشید به طور کامل لباس نوزاد را در بیاورید و یا اگر نیاز باشد که لباسش را نیز تعویض کنید مدل ها را به راحتی میتوان از تن نوزاد خارج کرد.

یکی دیگر از مزیت های بسیار خوب سرهمی این است که نوزاد به خصوص در ماه های اول نباید خیلی در معرض هوای سرد و خنک قرار بگیرد به همین دلیل زمانی که نوزاد را در آغوش میگیریم ممکن است لباس او بالا برود و ما متوجه نشویم و کودک بیمار شود. اما سرهمی ها این خوبی را دارند که یک تکه هستند و از باز ماندن قسمتی از بدن نوزاد که پوشیده نشده باشد جلوگیری می کنند.

سرهمی نوزاد

نوزاد در خواب شیرین با لباس سرهمی نوزادی

انواع سرهمی

اگر می خواهید برای خرید بهترین سرهمی نوزاد اقدام کنید، مسلما متوجه تنوع آن در بازار خواهید شد. در ادامه شما را با انواع سر همی آشنا می کنیم.

1 - سرهمی نوزاد فانتزی

یک نمونه از انواع سرهمی های موجود در بازار نمونه های فانتزی هستند که می توانید آنها را بر اساس جنسیت دخترانه و پسرانه خریداری کنید. این نوع سرهمی ها براساس شخصیت های کارتونی طراحی می شوند به همین دلیل نیز برای نوزادان جذابیت بسیار زیادی دارند. سرهمی های فانتزی بیشتر در انواع زیر دکمه در بازار یافت می شوند که راحتی بیشتری را برای نوازاد شما به همراه خواهد داشت.

سرهمی نوزاد فانتزی

2 - سرهمی نوزاد جوراب دار

این نوع سر همی مانند همان نمونه های عادی است با این تفاوت که جوراب نیز در انتهای آن وجود دارد و دیگر نیازی نیست با یک جوراب جداگانه آن را بپوشید. البته لازم است بدانید پوشاندن این لباس به نوزاد کمی سخت است و هنگام تعویض پوشک نیز ممکن است کمی دچار مشکل شوید.

نکته دیگری که باید درباره این نوع سرهمی ها بدانید این است که این مدل از سر همی تنها به درد همان یک ماهگی نوزاد می خورد. بعد از این مرحله نوزاد شما دست و پا می زند و انتخاب سرهمی های جوراب دار می تواند دست و پا گیر شود.

3 - سرهمی نوزاد زیر دکمه

این نوع سرهمی از بهترین سرهمی نوزاد محسوب می شود که انتخاب بسیار خوبی برای تکمیل کردن سیسمونی می باشد. به شما اطمینان می دهیم که این نوع سرهمی انتخاب بسیار عالی برای نوزاد شما خواهد بود. با خرید سرهمی ها زیر دکمه، هنگام تعویض پوشک به مشکل نخواهید خورد و هم خود نوزاد شما در آن احساس راحتی خواهد داشت.

4 - سرهمی نوزادی مجلسی

از بهترین سرهمی نوزاد می توان به نمونه های مجلسی اشاره کرد. شما باید در سیسمونی خود به فکر خرید لباس هایی باشید که با کمک آنها بتوانید نوزاد خود را به مجالس و دورهمی های خانوادگی ببرید. این نوع سر همی ها معمولا برای نمونه های پسرانه اکسسوری هایی مانند پایپون و یا کروات های تزئینی دارند که لباس را از حالت سادگی بیرون می آورد.

سرهمی نوزاد مجلسی

عکس سرهمی نوزاد مجلسی دخترانه و پسرانه

5 - سرهمی نوزاد کلاهدار

سر همی کلاهدار از انواع بهترین سرهمی نوزاد محسوب می شود که انتخاب بسیار خوبی برای فصل زمستان است. با خرید این نوع سرهمی ها دیگر نیازی نیست یک کلاه جداگانه برای نوزاد خریداری کنید. بلکه می توانید تنها با خرید همین سر همی از کلاه آن نیز برای روزهای سرد سال استفاده کنید.

6 - سرهمی شلوارکی (رامپر)

رامپر یک لباس یک تکه تشکیل شده از یک پیراهن و یک شورت یا شلوارک که به آن وصل شده می باشد. رامپرها که به سرهمی شورتی نوزادی هم معروف اند، می توانند به صورت آستین بلند و یا کوتاه باشند و شلوارهایی تا بالای زانو دارند، اگرچه می توان آن را زیر مجموعه سرهمی دانست اما سرهمی های نوزادی پوشش بیشتری روی پاها ایجاد می کنند.

رامپر نوزادی

عکس رامپر نوزادی

این نوع سرهمی نوزادی مناسب فصل های گرم سال بوده که در طرح های مختلفی تولید می شوند و بسیار شیک و زیبا هستند و محبوبیت زیادی دارند. رامپر نوزادی در دو نوع دخترانه و پسرانه موجود است که در هر کدام در طرح ها و رنگ های متفاوتی طراحی و تولید می شوند، مدلهای رامپر نوزادی مجلسی نیز با طراحی های خوشگل در بازار موجود می باشد.

همچنین جهت کسب اطلاعات کامل تر درباره رامپر نوزادی و خرید بهترین مدلهای آن می توانید مقاله مرتبط با آن یعنی (رامپر نوزادی چیست؟) را مطالعه فرمائید.

نکات مهم هنگام خرید سرهمی نوزاد

انتخاب سایز سرهمی نوزاد

نخستین نکته در خصوص خرید سرهمی نوزاد مربوط به انتخاب یک سایز مناسب از آن می شود. سرهمی ها با توجه به اینکه لباس بسته از هر دو طرف خود هستند، باید دقیق مناسب اندازه نوزاد شما انتخاب شوند و نباید سایز آن ها کوچکتر یا بزرگتر از ابعاد فیزیکی نوزادتان باشد!

برای این منظور معمولا تولید کنندگان سایزبندی لباس های نوزادی خود را با توجه به سنین آن ها انجام می دهد که این به معنای توجه به سن نوزاد شما والدین گرامی در هنگام خرید البسه ای مناسب برای او می باشد. فراموش نکنید که در هنگام خرید نیز قد لباس مورد نظرتان خیلی مهم است که کوتاه باشد، بلند باشد و یا تا روی زانو نوزاد را بپوشاند.

تازه یادتان باشد که در خرید چنین پوشاکی حتما باید به سایز فاق آن هم گوشه چشمی داشته باشید که می تواند فاق کوتاه، متوسط و یا بلند باشد.

جنس سرهمی

نکته دوم برای انتخاب سرهمی نوزاد توجه به جنس لباس می باشد. در این خصوص شما می توانید در بازار با سرهمی های مختلفی مواجه شوید که از جنس های گوناگونی نظیر: جین، نخ، کشمیر، پلی استر، مخمل و ... تولید شده اند.

والدین عزیز توجه داشته باشید که جنس سرهمی انتخابی تان باید با فصلی که در آن قرار است نوزادتان آن را به تن کند، تناسب داشته باشد؛ یعنی برای فصول سرد به سراغ خرید سرهمی هایی از جنس های گرم و برای فصول گرم به سراغ سرهمی هایی سبک و خنک برای نوزادان باید بود.

بهترین مدلهای سرهمی نوزاد

تصویر انواع سرهمی نوزاد پسرانه شیک و زیبا

به علاوه تمامی این موارد فراموش نکنید که کیفیت دوخت لباس و تمیزی آن نیز باید از سوی شما مادران و پدران عزیز مورد در هنگام خرید لباس مورد بررسی قرار گیرد.

نحوه بسته شدن لباس

نکته بعدی در خصوص انتخاب و خرید سرهمی نوزاد مربوط به طریقه بستن آن می شود. برخی از سرهمی های پسرانه و دخترانه به شکل کشی هستند و به راحتی نیز پوشیده می شوند.

برخی دیگر اما دارای تعدادی دکمه و یا نوار زیپی، بند و حتی قفل هستند که باید دید سلیقه شما خریداران عزیز در این خصوص چه می باشد. تنها یادتان باشد با توجه به بازیگوشی نوزادان و کنجکاوی آنان بایستی دکمه های لباس به صورت محکم بر روی آن دوخته شده باشند و یا زیپ لباس بسیار محکم باشد تا جایی که کودک نتواند آن را جدا کرده و وارد دهانش کند.

نوع آستین و دم پای لباس

فاکتور مهم بعدی در خرید چنین لباس نوزادی مربوط به نوع آستین های آن می شود. در این خصوص شما می توانید در بازار با سرهمی هایی مواجه شوید که آستین های آن بلند، کوتاه، سه ربع، حلقه ای، تا روی شانه و یا اصلا بدون آستین است.

در خصوص دم پای لباس نیز سرهمی انتخابی شما می تواند ساده، کش دار یا جوراب دار باشد که باز انتخاب در این خصوص بسته به سلیقه و نظر خودتان دارد.

رنگ سرهمی

انتخاب رنگ و طرح سرهمی

اینکه سرهمی نوزاد شما از چه رنگ و طرحی برخوردار باشد، موضوعی است که فقط و فقط خودتان باید در خصوصش تصمیم گیری فرمایید. با این حال اما اگر نظر ما را می خواهید توصیه می کنیم اگر نوزاد شما از پوستی روشن برخوردار است برای آن به سراغ خرید سرهمی با رنگ تیره باشد و اگر هم که رنگ پوست شما سبزه و گندم گون است برای انتخاب لباس های آن از نگ های روشن استفاده نمایید.

قیمت سرهمی نوزاد

قیمت سرهمی نوزاد با در نظر داشتن کیفیت جنس به کار رفته در تولید و همچنین نام و آوازه برندی که آن را تولید کرده است، مشخص می شود. با این حال اما یادتان باشد که در خرید یک لباس بچه تنها نباید به کیفیت جنس و عدم حساسیت زا بودن آن توجه کنید و باید راحتی آن را نیز مورد بررسی قرار دهید.

مثلا همین سرهمی ها هم دارای مدل های کلاه دار هستند و هم بدون آن تولید می شوند که باز انتخاب از میان آن ها با توجه به نظر شما والدین گرامی صورت می پذیرد.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع سرهمی نوزادی چند است؟
قیمت سرهمی نوزاد دخترانه و پسرانه از 50 هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، جنس سرهمی، ضد حساسیت بودن، جوراب دار و کلاه دار بودن آن، قد و سایز، کیفیت دوخت و ... بستگی دارد.
بهترین برند سرهمی نوزاد کدامند؟
از برندهای تخصصی نوزاد که معروف و مشهور هستند سرهمی نوزاد نکست، کارترز، بی بی وان، آدمک، فیورلا، نیلی، جیک، توپومینی، اچ اند ام، جورج، لوپیلو و ... همگی انتخاب های خوبی هستند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/29
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد