منو
نمایش محتوا

راهنمای انتخاب و خرید ریمل چشم و بررسی و شناخت انواع ریمل

یکی از مهم ترین وسایل آرایشی خانم ها ریمل است به خصوص خانم هایی که برای شان آرایش چشم، اهمیت بسیاری دارد یا این که در خرید هرگونه ماده آرایشی مربوط به چشم وسواس دارند. ریمل های مختلفی و بسیاری وجود دارد اما کمتر کسی است که از تکنیک های انتخاب ریمل و استفاده از آن آگاه باشد، افراد کمی هستند که بدانند انتخاب ریمل بستگی به نوع چشم و مژه ها دارد و باید هنگام خرید تمام این موارد را در نظر داشت.

انواع مختلق ریمل

این وسیله دوست داشتنی که در بلندتر شدن، ضخیم تر شدن و همچنین پرپشت شدن مژه ها نقش موثری ایفا می کند باید نکاتی در حین خرید آن رعایت شود. که در ادامه به آن میپردازیم.

مهمترین نکات در خرید ریمل

1 - اهمیت دادن به طول مژه ها

در بازار برندهای مختلفی از ریمل موجود می باشد که افراد با توجه به نیاز خود میتوانند به سراغ خرید آن بروند. اما به طور کلی توجه به طول مژه اهمیت ویژه ای دارد. زیرا بلندتر شدن بیش از حد مژه ها، آن را از حالت طبیعی خارج کرده و ظاهری زشت را برای خانم ها پدید می آورد.

2 - تاثیر ضخامت مژه ها

اگر از مژه هایی ضخیم و پرپشت بهره مند هستید استفاده از انواع ریمل های سبک و استاندارد که در بازار موجود می باشد میتواند نیاز شما را برآورده سازد. اما در غیراینصورت برای داشتن مژه هایی پرپشت و ضخیم باید به سراغ ریمل هایی با براش های متفاوت بروید.

3 - نوع برس در انتخاب شما تاثیرگذار است

برخی از خانم ها در حین خرید ریمل به سراغ محصولی با برس های بزرگ میروند. باید بدانید این انتخاب کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد. در واقع خانم ها در وهله اول باید میزان راحت بودن خود را در نظر بگیرند. به عنوان مثال برس هایی قوس دار به آنها کمک می کند تا ریمل را به خوبی بر روی تمامی قسمت های مژه کشیده و هیچ گونه لک بر روی سایر نقاط صورت ایجاد نشود.

4 - انتخاب ریمل ضد آب

ضد آب بودن ریمل ها از این نظر مهم هستند که گریه کردن و خیس شدن چشم و صورت شما باعث بهم خوردن آرایش شما نخواهند شد. به همین دلیل توصیه می کنیم به سراغ مدل هایی بروید که دارای فرمول ضد آب هستند.

5 - انتخاب بهترین رنگ

همانطور که میدانید رنگ مشکی پرطرفدارترین رنگ در بین خانم ها در حین خرید ریمل به حساب می آید. اما نکته اینجاست که با این وجود هیچ گاه نباید انتخاب رنگ ریمل را دست کم بگیرید. رنگ های دیگری همچون قهوه ای، آبی و... نیز این روزها کاربردهای زیادی داشته و افراد با توجه به سبک لباس و نوع مراسمی که در آن شرکت دارند انتخاب های متفاوتی میتوانند داشته باشند.

ریمل چشم

تقسیم بندی ریمل بر اساس برس

ریمل با برس ضخیم: برس های ضخیم برای پشت و ضخیم کردن (حجم دهندگی) انواع مژه ها استفاده می شود. معمولا در این برس ها از مویچه های ضخیم استفاده می شود که حجم بیشتری از مایع ریمل را بیرون آورده و روی مژه ها قرار می دهد. استفاده از این مدل برای مژه های بلند و کم پشت پیشنهاد می شود.

ریمل با برس نازک: برای افراد با مژه های کوتاه و صاف خرید ریمل با برس نازک پیشنهاد می شود. با برس نازک تک تک مژه های کوچک و ریز پوشانده شده و فرم می گیرند اما در حجم دهی و بلند کردن مژه تاثیری نخواهد داشت.

ریمل با برس مخروطی: ریمل های مخروطی چشم ها را به اصلاح گربه ای آرایش می کنند. مویچه های نازک بالا مژه های داخلی و میانی و مویچه های بلند مژه های بلند خارجی را پوشش می دهند.

ریمل با برس منحنی: خرید ریمل با برس منحنی باید در فهرست لوازم آرایشی خانم های با مژه های کوتاه و صاف یا بلند و بی حالت قرار گیرد. این ریمل ها به فر کردن مژه نیز کمک زیادی می کنند.

ریمل با برس S شکل: این نوع ریمل بسیار کاربری است و مژه های را بلند و حجیم می کند. با خرید ریمل S شکل تمام قسمت های مژه حتی گوشه های داخلی چشم هم پوشش داده می شود. شما می توانید بدون نگرانی از جمع شدن ریمل روی مژه هایتان از این انواع ریمل با برس s شکل استفاده کنید.

ریمل با برس توپی: خرید ریمل با برس توپی برای ریمل زدن نقطه ای مناسب است و معمولا آرایشگران از آن استفاده می کنند.

ریمل با برس ساعت شنی: انواع ریمل با برس ساعت شنی بیشتر برای فرم دهی و حجم دهی به مژه های گوشه بیرونی چشم به کار می رود. اگر مژه گوشه های بیرونی چشم خوب حجم دهی شود کمک شایانی به بازتر دیده شدن چشم می کند.

ریمل با برس حبابی: این نوع ریمل ها عمل حجم دهندگی و فرم دهی را به بهترین حالت ممکن انجام می دهند. اگر می خواهید که هم مژه های شما حجم بگیرد و هم حالت دار نشان داده شود انواع ریمل با برس حبابی را استفاده نمایید.

اشکال مختلف ریمل چشم

انوع ریمل

ریمل ها با توجه به نوع کاربری که دارند به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

ریمل فرکننده: مواد تشکیل دهنده ریمل های فرکننده معمولاً از پلیمر و رزین است و همین مواد هستند که باعث فر شدن مژه های شما خواهند شد. برس این ریمل ها معمولاً دارای انحنا است و برای گرفتن نتیجه بهتر، از ریشه تا نوک مژه ها را ریمل بزنید.

ریمل بلند کننده: ریمل های بلند کننده از موادی مانند الیاف تشکیل شده اند. این الیاف به مژه ها چسبیده و آن ها را بلندتر نشان می دهند. بنابراین اگر مژه های کوتاهی دارید بهتر است از ریمل های بلند کننده استفاده کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است در دو مرحله از این ریمل ها استفاده کنید.

ریمل حجم دهنده یا ضخیم کننده: ریمل های حجم دهنده معمولاٌ به خاطر حجم بالاتری از مایعی که به مژه ها منتقل می کنند باعث ضخیم تر و حجیم تر شدن مژه ها می شوند. البته مواد تشکیل دهنده آن ها که معمولاً از موم یا سلیکون است نیز در این امر دخیل هستند. پیشنهاد می کنیم برای داشتن چشمانی درشت تر، قسمت وسط مژه های چشم را بیشتر ریمل بزنید.

ریمل دو سر: یک سر این ریمل ها مایع بی رنگی وجود دارد که باعث تقویت و محافظت از مژه ها می شود و سر دیگر نیز حاوی مواد یک ریمل معمولی است. در واقع نقش اصلی را در ریمل های دو سر، مایع بی رنگ بازی می کند.

ریمل چیست

نحوه استفاده صحیح و اصولی از انواع ریمل

تا زمانی که شما نحوه استفاده صحیح از ریمل را ندانید، یک ریمل گران قیمت یا معمولی تفاوتی با هم نخواهند داشت. قبل از هر چیز باید بدانید که ریمل زدن باید آخرین مرحله از آرایش چشم شما باشد. در ادامه به مراحل استفاده از ریمل می پردازیم:

  • بعد از اتمام آرایش چشم، از فرمژه استفاده کنید
  • به سمت پایین نگاه کنید و مژ ه ها ار گوشه به سمت بیرون ریمل بزنید
  • به بالا نگاه کرده و مژه ها را از گوشه به سمت بیرون ریمل بزنید
  • حالا که غلظت مایع ریمل بر روی برس کم شده می توانید بر روی مژه های پایینی چشم ریمل بزنید
  • اگر مژه های شما کم حجم هستند، اجازه دهید ریمل به خوبی روی مژه ها خشک شود و یکبار دیگر مراحل فوق را تکرار کنید
  • اگر بعد از ریمل زدن، مژه ها به هم چسبیدند می توانید از یک شانه کوچک یا برس تمیز یک ریمل قدیمی برای جداکردن آن ها استفاده کنید

نکته: برای جلوگیری از خشک شدن ریمل و افزایش ماندگاری آن به جای بالا و پایین بردن برس در محفظه ریمل، بهتر است آن را داخل مخزن بچرخانید

نحوه تشخیص ریمل اصل از تقلبی یا فرعی

برخی از مهمترین موارد در تشخیص اصل یا فرعی بودن یک ریمل به شرح زیر است:

  • ریمل تقلبی بوی نامطبوعی دارد
  • ریمل اصل دارای تاریخ تولید و انقضای مشخص است
  • ریمل های تقلبی معمولاً با استفاده از مواد پاک کننده چشم نیز به سختی پاک می شوند
  • رنگ ریمل های تقلبی به صورت عجیبی مشکی است

ریمل چشم

تاریخ 1399/10/26
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ریمل حجم دهنده ریمل لندن مدل Scandal Eyes Lycra Flex
ریمل حجم دهنده ریمل لندن مدل Scandal Eyes Lycra Flex
قیمت : 52,130 تومان
ریمل حجم دهنده این لی مدل Intense Volumising
ریمل حجم دهنده این لی مدل Intense Volumising
قیمت : 65,000 تومان
ریمل حجم دهنده کالیستا بیوتی مدل BB Express
ریمل حجم دهنده کالیستا بیوتی مدل BB Express
قیمت : 33,500 تومان
ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Volume
ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Volume
قیمت : 108,000 تومان
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است