منو

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ با قیمت مناسب + معرفی انواع آن

پینگ پنگ از سری ورزش های توپی دنیا است که از محبوبیت زیادی در بین تمامی اقشار جامعه و به ویژه کودکان و نوجوانان برخوردار است. یک بازی کاملا سرعتی و بدون نیاز به فضایی بزرگ برای پرداختن به آن.

بازی پینگ پنگ بدون داشتن راکت مخصوص آن اصلا امکان پذیر نیست و از طرفی هم با توجه به وجود انواع و اقسام راکت هایی که امروزه در بازار موجود هستند، خرید راکت پینگ پنگ تبدیل به یک امر نه چندان ساده و راحت شده است، به همین منظور هم ما برآن شدیم تا در این مطلب از طوطی کالا شما را با یکسری از نکات مهم در خصوص انتخاب یک راکت مناسب و ایده آل آشنا نماییم.

ورزش تنیس روی میز

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ

انواع دسته های راکت

راکت های ST یا Strait

 • این مدل از راکت ها دارای دسته ای کاملا صاف و نسبتا سبک هستند.
 • معمولا بیشتر پینگ پنگ بازهایی که در سبک های دفاعی بازی خود را اجرا می کنند از این مدل راکت ها استفاده می نمایند.
 • چرخاندن این مدل از راکت ها با توجه به طراحی صاف و هموار دسته آنان، برای بازیکنان بسیار راحت تر است.

راکت های AN یا Anatomic

 • این مدل از راکت ها دارای دسته هایی پهن تر از راکت های ST می باشند.
 • با خرید یک کدام از این مدل راکت ها دیگر خیالتان از بابت پر شدن فضای خالی و گودی شکل کف دست هایتان راحت می شود.
 • معمولا بازیکنان قاره سبز (اروپا) تمایل به استفاده از این مدل راکت ها دارند.

راکت های FL یا Flare

 • دسته این نوع از راکت ها به صورت مقعری شکل طراحی می شود تا بتوان آن را با راحتی بیشتری در دست گرفت.
 • عمده طرفداران این مدل از راکت های مخصوص بازی پینگ پنگ نیز بازیکنان آسیایی به ویژه بازیکن های شاغل در لیگ های معتبر شرق قاره کهن هستند.

تقسیم بندی کلاس راکت پینگ پنگ

همچنین به طور کلی راکت پینگ پنگ به سه کلاس DEF و ALL و OFF تقسیم شده که هر کلاس به 3 دسته منفی و معمولی و مثبت تقسیم می شوند. کلاس DEF برای بازیکنان حرفه ای با سبک دفاعی طراحی شده است. کلاس ALL برای بازیکنان مبتدی که هنوز سبک مشخصی ندارند تهیه شده تا بتوانند همه سبک ها و تکنیک هارا تا حد متوسطی اجرا کنند.

کلاس راکت پنگ پنک

تقسیم بندی راکت های پینگ پنگ

اما کلاس OFF که پرطرفدارترین کلاس نیز هست مخصوص بازیکنان حمله ای و پرسرعت و پرپیچ طراحی شده است که خود این کلاس به OFF- و OFF و OFF+ نقسیم می شود که که آف منفی کمی کنترلی تر و آف مثبت کاملا سرعتی و بسیار کم کنترل است و برای بازیکنان مبتدی که تسلط بالایی روی راکت ندارند توصیه نمی شود.

ویژگی های بهترین راکت پینگ پنگ

با وجود تعداد نامحدودی از مدل های راکت پینگ پنگ در دسترس، ممکن است انتخاب مناسب غیرممکن به نظر برسد. برای آسان تر کردن انتخاب، سه عملکرد اصلی برای بهترین راکت پینگ پنگ وجود دارد. با درک هر یک، می توانید مدل مناسب را انتخاب کنید. این سه مدل عبارتند از: سرعت، چرخش و کنترل


 • سرعت
  : راکت می تواند به شما کمک کند توپ های پینگ پنگ را سریع یا آهسته بزنید. این بستگی به نوع و ضخامت لاستیکی دارد که سطح تیغه راکت را می پوشاند، دارد.

 • چرخ
  ش
  : د
  قیقاً مانند سرعت، ضخامت لاستیک روی راکت شما بر میزان چرخشی که می توانید روی توپ قرار دهید تأثیر می گذارد. هر چه لاستیک ضخیم تر باشد، چرخش بیشتری می توانید ایجاد کنید.
 • کنترل: طراحی یک پارو به شما امکان کنترل کم و بیش بر روی توپ را می دهد. معمولاً بین کنترل، چرخش و سرعت تعادل وجود دارد: هرچه کنترل بیشتری داشته باشید، سرعت و چرخش کمتری می توانید ایجاد کنید. یک مبتدی باید به دنبال رتبه کنترلی بالا باشد و سپس به سرعت و چرخش بیشتر رسیده و پیشرفت کند.

اگر مبتدی هستید راکت آماده بخرید

راکت های آماده ابعاد مشخصی دارند و نیاز نیست اجزای آن را سرهم کنید. برخی از آنها حتی از لایه هایی از پلاستیک ساده درست شده اند. این راکت ها معمولا برای مبتدیان یا افرادی که می خواهند تفریحی بازی کنند مناسب است.

معمولا بازیکنان حرفه ای تر خودشان اجزای راکت را به صورت جداگانه تهیه می کنند و با هر ترکیبی که دوست دارند مونتاژ می کنند. بااین حال، پینگ پنگ بیشتر از آنکه با تجهیزات در ارتباط باشد به تکنیک های بازیکن وابسته است؛ یعنی یک بازیکن خوب با یک راکت ساده بازاری هم می تواند راحت بازی کند.

راکت تنیس روی میز و راهنمای خرید

عکس راکت پینگ پنگ و توپ راکت پینگ پنگ

معمولا راکت های آماده ارزان هستند و به صورت جفتی همراه با یک توپ پینگ پنگ بسته بندی شده و به فروش می رسند، اما در فروشگاه های مخصوص لوازم ورزشی می توانید راکت آماده حرفه ای هم پیدا کنید. این راکت ها با عنوان راکت پینگ پنگ مسابقه ای فروخته می شوند.

بدنه آنها از حداقل ۸۵% چوب طبیعی تشکیل شده است و به همین دلیل سنگین تر از راکت های معمولی هستند. رویه لاستیکی و چسبی که برای آنها به کار می رود محکم و باکیفیت است که باعث می شود این راکت ها بادوام تر و برای بازی های حرفه ای مناسب تر باشند.

قسمت های مختلف راکت پینگ پنگ

دسته راکت : دسته یکی از اجزای ضروری راکت پینگ پنگ است. دسته شامل فضای بین تیغه و دستگیره می شود و در طرح های مختلفی وجود دارد: آناتومیک، مستقیم، کوتاه، بلند، پوشیده یا بدون پوشش.

دستگیره : این قسمت شامل فضای بین دسته و ساختار بشقاب مانندی است که تیغه، رویه لاستیکی و اسفنج را در کنار هم نگه می دارد. معمولاً از چوب ساخته شده و یک دسته در مرکز خود دارد. نحوه نگه داشتن آن به سبک بازیتان بستگی دارد.

اجزا مختلف راکت پینگ پنگ

عکس اجزاء مختلف راکت پینگ پنگ

تیغه : وقتی که راکت پینگ پنگ را در دست می گیرید، متوجه نوعی ساختارساندویچ مانند خواهید شد. وسط این قسمت، که معمولاً از چوب ساخته شده، تیغه است. این لایه از چند لایه الیاف شیشه، تیتانیوم، فیبر کربن، تکسالیوم، آرامید، آلومینیوم، کولار، آریلات و سایر مواد مصنوعی پوشیده شده است. تیغه به قسمت لاستیکی که برای ضربه زدن به توپ استفاده می شود، وصل شده و توسط اسفنج نگه داشته می شود.

سبک بازیتان، چه تهاجمی باشد چه تدافعی، تحت تاثیر موادی که تیغه از آن ساخته شده،قرار می گیرد.

رویه راکت پینگ پنگ : هر دو طرف صاف تیغه ها با لاستیک پوشانده شده است. این قسمت (در درجات مختلف) در ضرباتی که به توپ وارد می کنید تاثیر دارد. این قسمت از راکت هم در سبک بازیتان تاثیر دارد.

قسمت اسفنجی : یک ماده اسفنجی به صورت ورق زیر رویه لاستیکی قرار می گیرد. این حالت اسفنجی باعث می شود توپ در راکت فرو رود و سپس به بیرون پرت شود و در نتیجه، قدرت و چرخش رویه لاستیکی به این قسمت بستگی دارد. اسفنج بر سرعت ضربه زدن به توپ تأثیر می گذارد.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید راکت پینگ پنگ

انتخاب دسته راکت

نخستین نکته در خصوص خرید راکت پینگ پنگ توجه به جنس دسته آن است که برای این منظور ما هر سه نوع دسته راکت را در بخش قبلی از همین مطلب برایتان مشخص کرده ایم و حال این شما هستید که باید با توجه به سبک دفاعی و یا تهاجمی خود اقدام به خرید یک راکت باکیفیت با دسته ای مستحکم و قدرتمند برای خود کنید.

راکت پینگ پنگ

عکس راکت پینگ پنگ حرفه ای

جنس راکت

مورد دوم در خصوص انتخاب راکت پینگ پنگ توجه به جنس آن است که بهتر است بدانید این قبیل از تجهیزات ورزشی از این حیث به دو گروه راکت های کربنی و راکت های غیر کربنی تقسیم می شوند.

ضمنا توجه به درجه نرمی و یا سختی چوب به کار رفته در ساخت راکت نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است. هرچه چوب سخت تر باشد، سرعت ضربه زنی شما بیشتر اما در عین حال کنترلتان بر روی توپ و قدرت ضربه تان کمتر می شود. این مورد در خصوص چوب های نرم کاملا برعکس صدق می کند.

انتخاب چوب راکت پینگ پنگ کاملا به سبک بازی شما بستگی دارد یک انتخاب اشتباه میتونه کل بازی شما رو نابود و انتخاب از روی علم و حساب شده میتونه بازی شما رو به اوج برسونه. چند نکته اساسی که برای انتخاب چوب راکت پینگ پنگ مناسب باید در نظر بگیرید اینکه راکت پینگ پنگ نرم و بدون کربن برای ضربات کنترلی و دفاعی.

راکت پینگ پنگ کربن دار نرم یا اصطلاحا سرعتی نرم برای تاپ اسپین های پرپیچ نزدیک میز پینگ پنگ. راکت پینگ پنگ کربن دار نیمه سخت برای لوپ های سرعتی با فاصله از میز پینگ پنگ و راکت پینگ پنگ سخت برای تک های قدرتی مناسب تر هستند.

انتخاب رویه

رویه این مدل از محصولات به چهار دسته: صاف، آنتی پیچ، دانه بلند و هم چنین دانه کوتاه تقسیم می شود که استفاده و به کار گیری از هر یک از آن ها بایستی با صلاحدید مربی و هم چنین سبک بازی پینگ پنگ بازان صورت پذیرید.

چند نکته اساسی که برای انتخاب رویه راکت پینگ پنگ مناسب باید در نظر بگیرید اینکه به دو فاکتور اسفنج رویه و لاستیک رویه باید دقت کنید. برای اسفنج فاکتوری به نام درجه سختی بیان می شود . هرچه درجه سختی کمتر باشد رویه نرمتر و برای بازی نزدیک میز مناسبتر است و قوس دهی بالاتری ایجاد میکند. هرچه درجه سختی بالاتر باشد رویه راکت سخت تر بوده و برای بازی سرعتی دور از میز یا تک های قدرتی مناسب تر است و کنترل رویه راکت کاهش می یابد.

اما ضخامت اسفنج بیشتر برای بازی حمله ای و صخامت اسفنج پایینتر یا رویه های بدون اسفنج برای بازی دفاعی به کار می روند.

رویه و جنس رویه رکات تنیس روی میز

عکس جنس رویه راکت پینگ پنگ

نوع اسفنج رویه

بعد از این ها نوبت توجه نمودن به نوع اسفنج رویه می رسد که برای این منظور هم شما علاقه مندان به بازی پینگ پنگ و خرید یک راکت بادوام و ایده آل برای خود باید بدانید که هرچه اسفنج رویه راکت مشا سخت تر باشد همچون دسته محصول بهتر می توانید به سراغ انجام سبک های سرعتی در بازی خود بروید و هرچه که این اسفنج از میزان نرمی بیشتری برخوردار باشد، جهت کنترل دقیق تر و بهترتان در هنگام ضربه زنی برایتان سودمندتر است.

وزن راکت

از هر چیزی هم که بگذرید نباید فراموش کنید که طریقه استفاده از یک راکت پینگ پنگ به صورت دستی بوده و به همین دلیل حتما باید به وزن کلی این محصول که شامل وزن دسته و سَری راکت است توجه خاصی داشته باشید.

پینگ پنگ از سری رشته های ورزشی جذاب و سرعتی دنیا است که برخلاف سریع طی شدن حرکات بازیکنان از تایم بازی به خصوصی برخوردار نیست و برای همین هم است که همواره توصیه می شود تا بازیکنان از راکت هایی با وزن هایی کم و سبک جهت جلوگیری از خستگی و کوفته شدن عضلات دست هایشان استفاده نمایند.

بهترین مدلهای راکت پینگ پنگ

قیمت راکت پینگ پنگ

نام برند تولید کننده، ساختار حرفه ای و یا تفریحی بودن راکت، طرح و کیفیت بالای مواد به کار رفته در ساخت و دیگر مواردی از این دست همگی بر روی قیمت راکت پینگ پنگ اثرگذار هستند و به همین خاطر توصیه می کنیم بیشتر از آنچه که قیمت یک راکت برایتان حائز اهمیت باشد به کیفیت و کاربرد مناسب آن برای بازی خود فکر کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت راکت پینگ پنگ چند است؟
قیمت انواع راکت پینگ پنگ از 40 هزار تومان تا 4 میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، جنس راکت و دسته، وزن و ابعاد، نوع راکت، ضخامت صفحه و ... بستگی دارد.
بهترین مارک های راکت پینگ پنگ کدام است؟
از بهترین و معروف ترین برندهای راکت پینگ پنگ می توان به برند فاکس، دانلوپ، دی اچ اس، آدیداس، دونیک، فرندشیپ، باترفلای، استیگا، شیلدکروت، جورکس، دراگون و کورنلیو اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/15
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
راکت پینگ پنگ سنستون مدل Sens-23 بسته 2 عددی
راکت پینگ پنگ سنستون مدل Sens-23 بسته 2 عددی
راکت پینگ پنگ مدل ضد آب TIAMOS
راکت پینگ پنگ مدل ضد آب TIAMOS
راکت پینگ پنگ دونیک مدل Carbotec 900
راکت پینگ پنگ دونیک مدل Carbotec 900
راکت پینگ پنگ دونیک مدل Person set 600 به همراه کاور و توپ
راکت پینگ پنگ دونیک مدل Person set 600 به همراه کاور و توپ
راکت پینگ پنگ استیگا مدل VM 20 مجموعه دو عددی
راکت پینگ پنگ استیگا مدل VM 20 مجموعه دو عددی
راکت پینگ پنگ فرندشیپ مدل 12 ستاره
راکت پینگ پنگ فرندشیپ مدل 12 ستاره
راکت پینگ پنگ گلد کاپ مجموعه 2 عددی با فناوری ERGO
راکت پینگ پنگ گلد کاپ مجموعه 2 عددی با فناوری ERGO
راکت پینگ پنگ شیلد کروت مدل پاندا جنس فایبرگلاس به همراه 9 عدد توپ
راکت پینگ پنگ شیلد کروت مدل پاندا جنس فایبرگلاس به همراه 9 عدد توپ
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد