منو

راهنمای خرید بهترین ترازو فروشگاهی دیجیتال دقیق و ارزان قیمت

در یک فروشگاه چه بزرگ و چه کوچک به یک سری از ابزار و وسایل نیاز خواهد بود تا بتوان به کمک آنها به مشتریان خدمات ارائه نمود و محصولاتی که مشتریان به دنبال آنها میگردند را به آنها فروخت. از قدیم الایام همیشه کاسبان و فروشنده ها از وسایل مختلفی برای تعیین وزن کالا و محصولات خود به هنگام فروش آنان استفاده می کردند؛ مثلا در گذشته های نه چندان دور، مغازه دارها از ترازوهای قدیمی با وزنه های سنگی استفاده می کردند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، ترازوهای فروشگاهی دیجیتالی روانه بازار شده است.

این ترازو که با دقت بسیار بالایی قادر است وزن کالاهایی که می بایست به صورت فله ای به فروش رسند را محاسبه می نماید میتواند به فروشندگان در فروش راحتتر محصولاتشان کمک نمایند.

راهنمای خرید ترازوی فروشگاهی

راهنمای خرید ترازوی فروشگاهی دیجیتالی

اگر شما هم جز آن دسته از فروشگاه دارانی هستید که تا کنون هنوز ترازو خود را خریداری ننموده اید و به فکر خرید ترازوی فروشگاهی با قیمت مناسب یا تعویض ترازو برای فروشگاه خود هستید به شما پیشنهاد میکنیم تا در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

ترازوی فروشگاهی چیست؟

عبارت ترازوی فروشگاهی ماهیت خود را در نام خود دارد، در واقع وسیله ای است که در فروشگاه ها برای سنجش وزن اجسام استفاده می شود. ترازو های جدید و هوشمند فروشگاهی متناسب با نیاز فروشگاه های مختلف مانند فروشگاه های مواد غذایی، سوپرمارکت ها، قنادی ها، فروشگاه های آجیل و حبوبات، میوه فروشی ها و ... با امکانات و ویژگی های متفاوتی ساخته و طراحی می شوند.

ترازوی فروشگاهی بر حسب نیاز فروشگاه ها و خرده فروشی ها به دو دسته علمکدار و بدون علمک تقسیم می شوند. این ترازوها در ظرفیت های مختلف و با امکانات متفاوت در دسترس اند. از برخی امکانات این دستگاها می توان به قابلیت چاپ فاکتور فروش، اتصال به کامپیوتر، اتصال به بارکد خوان، شبکه شدن میان چندین ترازو، قابلیت تولید بارکد واقعی و ... اشاره کرد. ترازوی فروشگاهی اغلب دارای دو نوع سینی تخت و لبه دار است و بیشتر از دو جنس استیل و پلاستیک فشرده ساخته شده است.

انواع ترازوهای فروشگاهی

مدل دو کفه ای

قدیمی ترین و به نوعی نوستالژی ترین ترازوهایی که ما در عمرمان دیده ایم، همین مدل از محصولات می باشند. این ترازوهای قدیمی در ساختار خود از دو کفه یا سینی برخوردار بوده که فروشندگان بر روی یک طرف آن ها جنس مورد نظر و در کفه دیگر سنگ هایی مشخص با اوزانی معین، قرار می دهند و اقدام به کشیدن وزن کالا می کنند.

ناگفته نماند تا دلتان بخواهد می توان به تعیین دقت اندازه گیری وزن این مدل از ترازوها ایراد گرفت؛ همچون: دستکاری فنر زیرین سینی ها و یا ایجاد وزن های جانبی بر روی سنگ های مخصوص این روش اندازه گیری!

ترازوی دو کفه فروشگاهی

عکس ترازوی فروشگاهی قدیمی دو کفه ای

ترازوی آویز

کوچکترین و سبک ترین نوع از ترازوهای فروشگاهی موجود در بازار می باشد. اغلب این مدل از ترازوها با باطری و یا حتی ممکن است بصورت شارژی کار کنند. اما با این حال هنوز هم می توان در بین دست فروشان و وانتی هایی که محصولات مختلف از جمله میوه جات را در کنار خیابان به فروش می رسانند، با مدل هایی مواجه شد که همچنان از وزنه های قدیمی در تعیین وزن استفاده می کنند.

ترازوی آویز

ترازوی اندازه گیری مدل آویز

ترازوی دیجیتالی

جدیدترین و دقیق ترین ترازوهای فروشگاهی موجود در بازار کشورمان می باشند. این مدل از وزن کش ها دارای انواع و اقسام مدل ها با قابلیت های گوناگون در طرح و رنگ و همچنین اندازه های گوناگون می باشند.

امروزه استفاده از این مدل ترازوها در هر مغازه و فروشگاهی که فروش محصولات آن با گرم و کیلوگرم سروکار دارد یک امر مهم و ضروری است که سبب جلب اعتماد مشتری نیز خواهد شد. از این مدل ترازوها در اکثر فروشگاه های کشورمان قطعا مشاهده کرده اید. این ترازوها می توانند تا چند ده کیلوگرم بار را با بیشتری دقت ممکنه اندازه گیری نمایند.

باسکول

بزرگترین و پر ظرفیت ترین ترازوها در کل دنیا هستند. البته برای بخش فروشگاه ها از مدل های سبک تر آنان استفاده می کنند. این مدل از محصولات قادر به تحمل وزن هایی تا چند صد کیلوگرم هستند و به همین خاطر بیشتر مناسب عمده فروشان و یا کارگاه های صنعتی بزرگ هستند.

ویژگی های ترازو فروشگاهی

زمان خرید ترازو فروشگاهی شما باید به خوبی ویژگی ها و نکاتی که در مورد خرید آنها وجود دارد را به خوب مورد بررسی قرار دهید تا بهترین و با کیفیت ترین آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که این دستگاه دارد و شما باید از آنها اطلاع داشته باشید عبارت است از :

1 - اتصال به پرینتر

هر یک از انواع ترازو فروشگاهی دارای مدل های متنوعی می باشد که شما باید بر اساس نیاز خود یکی از آنها را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. اگر شما می خواهید در فروشگاه خود پس از خرید به مشتری فیش و فاکتور خریدش را ارائه دهید باید دقت داشته باشید که یک از انواع این وسیله را که به پرینتر نصب می شود را خریداری کنید.

اتصال ترازوی فروشگاهی به بارکد خوان

عکس ترازوی فروشگاهی دیجیتالی علمک دار متصل به پرینتر

2 - قابلیت ثبت قیمت و وزن به صورت همزمان

از آنجایی که سرعت کارها و راه انداخت کار مشتری در فروشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد، باید زمان مشخص کردن قیمت کالا وزن آن هم به طور دقیق تعین شود. دستگاهی که شما برای اندازه گیری وزن کالاهای خود، محصولات خریداری شده تان را روی آن قرار می دهید باید دارای این قابلیت و یا ویژگی باشد. اگر ای ویژگی درون دستگاه وجود نداشته باشد بدون شک کارها با سرعت بالاتری پیش نمی رود و مشتریان زیادی در صف انتظار می مانند. برای خرید ترازو صنعتی به سایت مراجعه کنید.

3 - استفاده از برق و باتری

از دیگر ویژگی های که زمان خرید ترازو فروشگاهی باید به آن دقت داشته باشید این است که هم به برق متصل شود و هم دارای باطری باشد. زمانی که وسیله اندازه گیری شما به برق متصل باشد سریع کارها انجام می گردد و همچنین باتری درونی آن انرژی برق را در خود ذخیره می کند.

هر زمان که شما نمی توانستید از انرژی برق استفاده کنید قادر خواهید بود که انرژی باتری درون وسیله استفاده نمایید. در برخی از مواقع امکان دارد که برق فروشگاه قطع شود و در این صورت بهتر است که از انرژی باتری استفاده کنید.

4 - صفر کردن اتوماتیک

اینکه شما بتوانید دستگاه را به صورت اتوماتیک صفر کنید اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که روند کارها را سرعت می بخشد. ساعت و تاریخ زمانی که فاکتور فروش کالا به ثبت می رسد باید در آن درج گردد تا در صورتی که مشتری مشکلی در کالاهای خریداری شده خود مشاهده نمود آن را به فروشگاه ارائه دهد. شما می توانید ترازو فروشگاهی خود را در هر مدلی که می باشد به کامپیوتر خود متصل کنید و سیستم آن را برنامه ریزی نمایید تا وزن گیری آن دقیق تر و به صورت پیشرفته تر باشد.

انواع مختلف ترازوی فروشگاهی

بهترین مارک ترازو فروشگاهی

اگر بخواهیم تنها یک برند خاص را به شما به عنوان بهترین مارک ترازو فروشگاهی معرفی کنیم، از انصاف به دور خواهد بود، پس در ادامه لیستی از بهترین برندهای ترازو فروشگاهی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

 • ترازو فروشگاهی محک
 • ترازو فروشگاهی کمری
 • ترازو فروشگاهی اطمینان
 • ترازو فروشگاهی رادین
 • ترازو فروشگاهی توزین
 • ترازو فروشگاهی پیام توزی
 • ترازو فروشگاهی اطلس
 • ترازو فروشگاهی بست
 • ترازو فروشگاهی دیجی تراز
 • ترازو فروشگاهی کاس
 • ترازو فروشگاهی آلفاسونیک
 • ترازو فروشگاهیی اسپرینت

نکات مهم هنگام خرید ترازو فروشگاهی

انتخاب نوع ترازو

اولین نکته در خصوص خرید ترازو فروشگاهی توجه به نوع آن است. برای این منظور ما در بخش قبلی شما را با انواع مختلفی از این مدل ترازوها آشنا کردیم و اکنون این شما هستید که باید با در نظر گرفتن میزان نیاز و همچنین نوع شغلی خود اقدام به خرید یک ترازوی خوب و ایده آل برای خود کنید.

ترازوی فروشگاهی در میوه فروشی

استفاده از ترازوی دیجیتالی در میوه فروشی ها

ابعاد ترازو

حتما برای انتخاب ترازو فروشگاهی خود به ابعاد و اندازه محصول نیز توجه لازم را داشته باشید. بهتر است برای انتخاب دقیق تر خود، میزان فضایی که قرار است ترازویتان را بر روی آن بگذارید را در نظر بگیرید.

وزن و جنس بدنه محصول

مورد مهم بعدی در هنگام خرید و انتخاب ترازوی فروشگاهی مربوط به وزن و جنس بدنه محصول می شود. امروزه اغلب ترازوهای این چنینی از جنس پلاستیک فشرده شده طراحی و تولید می شوند تا کمترین تاثیر را بر روی وزن نهایی ترازوها از خود بگذارند.

این جنس باعث می شود محصول به اندازه کافی مقاوم باشد و همچنین از اضافه وزن آن جلوگیری کرده و وزن محصول بسیار ایده آل شود. با تمام این ها همواره توصیه می کنیم که به وزن ترازوی خود نیز توجه لازم را داشته باشید.

حداکثر وزن قابل تحمل

شاید بتوان گفت حداکثر قابلیت تحمل وزن یکی از مهمترین ویژگی های یک ترازوی فروشگاهی است که شما باید با توجه صنف کاری خود و اوزانی که در طول ساعات کاری تان با آن ها سروکار خواهید داشت، اقدام به خرید ترازویی با قابلیت تحمل وزن محصولاتتان نمایید.

به عنوان مثال، اگر مغازه میوه فروشی دارید، هنگام توزین هندوانه ای که وزن آن بیش از میوه های دیگر است، بهتر است ترازو فروشگاهی را انتخاب کنید که بتواند به راحتی اجسام و محصولات بلند را بدون هیچ مشکلی با ترازو وزن کند.

ترازوی مخصوص میوه فروش ها

عکس ترازوی دیجیتال مخصوص میوه فروش ها

میزان دقت دستگاه

بدون هیچ تعارفی اگر شما بهترین ترازوی جهان را از همه نظر داشته باشید و تنها عیب دستگاه شما عدم وجود دقت اندازه گیری مناسب در آن باشد، خیلی زود در کارتان به مشکل بر خواهید خورد! پس حتما متناسب با زمینه شغلی خود اقدام به خرید ترازویی نمایید که از بازه دقت اندازه گیری مناسبی برخوردار باشد. امروزه دستگاه هایی در بازار موجود است که از دقت اندازه گیری یک گرمی برخوردارند.

ظرفیت ترازو

هر ترازو دارای یک حداقل و حداکثر وزن برای محاسبه است، اگر وزن محصول مورد نظر کمتر از آن مقدار حداقل باشد، ترازو قادر به محاسبه آن نیست و اگر بیشتر از حداکثر وزن توصیه شده توسط سازنده دستگاه باشد، ترازو شما از نظر فنی آسیب جدی پیدا می کند و ممکن است دقت دستگاه دچار مشکل شود. پس حتما با توجه به وزن های توصیه شده توسط سازنده دستگاه از آن استفاده نمایید.

سینی ترازو

اگر مدل انتخابی شما از نوع ترازوهای آویز باشد که هیچ اما اگر قصد خرید ترازوی دیجیتالی و یا حتی باسکول را برای شغل و حیطه کاری خود کرده اید، حتما باید به نوع سینی و همچنین اندازه آن توجه داشته باشید تا عمل اندازه گیری برایتان سهل و آسان گردد. ترازوی موجود در بازار بسته به نوع و مدل آنها دارای یک سینی لبه دار یا یک سینی تخت است.

صفحه نمایش

امروزه همه ترازوهای فروشگاهی در هر نوع و با هر مدل و ساخت هر برند و کمپانی که باشند یقینا از یک صفحه نمایشگر LCD مانند بر روی خود چه بصورت کوچک و بصورت بزرگ برخوردار هستند. حواستان را جمع کنید که صفحه نمایشگر شاید ظاهر ترازویتان را مجلل کرده باشد اما کیفیت کارایی آن برایتان شرط است!

ترازوی دیجیتال فروشگاهی

پس حتما به میزان کوچکی یا بزرگی اعداد، کیفیت نمایش آنان، تعداد ارقام قابل نمایش و همچنین قسمت های درج شده برای مشخص کردن قیمت واحد، قیمت کل و وزن نهایی محصول بر روی صفحه نمایش ترازوی خود توجه داشته باشید.

میزان مصرف انرژی

اصولا یک ترازوی دیجیتالی بصورت مستقیم و با برق شهری کار می کند که البته در صورت تمایل شما می توان در بازار با محصولاتی نیز مواجه شد که با باطری های قلمی و نیم قلمی کار می کنند. به هر حال، اگر قرار است بصورت شبانه روزی ترازوی فروشگاهی شما فعال باشد و کار کند، بهتر است رده مصرف انرژی آن بسیار پایین باشد تا موجب صدور قبض های سنگین برق برای مغازه و غرفه تان نشود.

برند ترازو

بهتر است به سراغ برندهای شناخته شده بازار بروید، زیرا این محصولات امتحان خود را پس داده و از کیفیت بالایی هم برخوردار هستند. تجربه ثابت کرده تا زمانی که یک برند امتحان شده و شناخته شده وجود دارد، نباید به سراغ برندهای ناشناخته رفت. زیرا به احتمال قوی کیفیت لازم را ندارند و شانس موفقیت شما در خرید محصول مورد نظر کاهش پیدا می کند.

امکانات جانبی

یک ترازو فروشگاهی دیجیتالی می تواند از انواع و اقسام امکانات جانبی در زمینه های محاسباتی، چاپ فاکتور خرید، بلندگو داشتن، صفحه کلید لمسی، حافظه داخلی، قابلیت تنظیم دقت اندازه گیری، بارکد خوانی، امکان اتصال به کشوی پول، برخورداری از درگاه های مختلف اتصال کننده و ... دارا باشد که قطعا وجود هر یک از این امکانات جانبی بر روی ترازوهای فروشگاهی، قیمت فروش آنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

دقت در ترازوی فروشگاهی

برخی از ترازوی های دیجیتالی قابلیت پرینت دارند

قیمت ترازو فروشگاهی

عوامل متعدد و تخصصی زیادی می توانند بر روی قیمت ترازو فروشگاهی تاثیر بگذارند که با توجه به قدرت وزن کردن و کیفیت ساخت تعیین می شود. اکنون این شما هستید که باید متناسب با زمینه شغلی و همچنین نوع نیازتان اقدام به خرید یک کدام از این ترازوهای مناسب محیط های کسب و کار و فروشگاهی نمایید. یادتان باشد یک ترازو قلب تپنده یک فروشگاه است، پس در انتخاب خود نهایت دقت را به خرج دهید و سعی کنید با خرید محصول خود از فروشگاه های معتبر، کیفیت آن را تضمین نمایید.

روش نگهداری از ترازو فروشگاهی

 • همیشه به حداکثر وزنی که دستگاه قادر به اندازه گیری آن است، توجه داشته باشید. نباید وزن بالاتر از این مقدار را با آن دستگاه اندازه گیری کنید زیرا دستگاه آسیب جدی می بیند.
 • ترازو را در جایی قرار دهید که امکان افتادن و سقوط کردن آن وجود نداشته باشد. در صورتی که ترازو از روی میز به روی زمین سقوط کند کارایی خود را از دست می دهد.
 • ترازو یک وسیله الکترونیکی است و بیشترین دلیل خرابی در این وسایل قطع و نوسان برق است به همین دلیل حتما برای جلوگیری از شک به دستگاه از محافظ ولتاژ استفاده کنید.
 • از وزن کردن موادی که حالت مایع و آبکی دارند با این ترازو خودداری کنید. زیرا نشت کردن مایع به درون قسمت های الکترونیکی به دستگاه شما آسیب جدی وارد می کند.
 • هر چند روز یکبار سطح کفه ترازو را با دقت با یک پارچه تمیز تمیز کنید. این کار از ورود گرد و خاک و آلودگی به داخل دستگاه جلوگیری می کند و سبب طول عمر بیشتر دستگاه می شود.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای ترازوی فروشگاهی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ترازوی دیجیتال فروشگاهی چند است؟
قیمت انواع ترازوی دیجیتالی فروشگاهی به عواملی همچون برند شرکت سازنده، قابلیت های چاپ، درگاه های ارتباطی، نوع نمایشگر، نوع سینی و علمک، وزن و ابعاد و سایر قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری آن بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت ترازوی فروشگاهی از 800 هزار تومان تا 20 میلیون تومان می باشد.
بهترین مارک های ترازوی دیجیتال فروشگاهی کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده ترازوی فروشگاهی دیجیتالی می توان به برندهای محک، کمری، پند، رادین، صا ایران، اطمینان، توزین، کارین، اطلس، فراسو، نیکو، بست، دیجی تراز، کاس، آلفاسونیک و اسپرینت اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/16
آباژور ایستاده دیلایت مدل Ario Estand Gold
آباژور ایستاده دیلایت مدل Ario Estand Gold
ترازو فروشگاهی اطلس مدل 40N2
ترازو فروشگاهی اطلس مدل 40N2
ترازو فروشگاهی محک مدل 1621
ترازو فروشگاهی محک مدل 1621
ترازو فروشگاهی کمری مدل 40kg
ترازو فروشگاهی کمری مدل 40kg
ترازو فروشگاهی کمری مدل 50 کیلوگرم
ترازو فروشگاهی کمری مدل 50 کیلوگرم
ترازو فروشگاهی کمری مدل ACS-30-JC11B
ترازو فروشگاهی کمری مدل ACS-30-JC11B
ترازو فروشگاهی دیجیتال توزین صدر مدل DS 7003
ترازو فروشگاهی دیجیتال توزین صدر مدل DS 7003
ترازو فروشگاهی توزین صدر مدل Vista Plus 50Kg
ترازو فروشگاهی توزین صدر مدل Vista Plus 50Kg
ترازو فروشگاهی توزین صدر پرینتردار مدل tplus
ترازو فروشگاهی توزین صدر پرینتردار مدل tplus
ترازو فروشگاهی کاس با قابلیت چاپ رسید مدل CT100
ترازو فروشگاهی کاس با قابلیت چاپ رسید مدل CT100
ترازو فروشگاهی مدل قطعه شمار 3006D
ترازو فروشگاهی مدل قطعه شمار 3006D
ترازو فروشگاهی محک بدون علمک با سینی لبه دار مدل 9800MDS
ترازو فروشگاهی محک بدون علمک با سینی لبه دار مدل 9800MDS
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر منصور کریمی
18:57 - 1401/10/16
با سلام ... میخواستم اطلاعاتی هم درباره ترازوی های قطعه شمار در اختیار ما قرار دهید ... ممنون

پاسخ : سیستم شمارش قطعات یکی از ویژگی هایی است که امروزه برخی از سیستم های توزین دیجیتالی به آن مجهز شده اند. ترازوی COUNTER محصولی ایده آل و کاربردی بوده که قادر به شمردن قطعات در کنار وزن کردن می باشد. در حال حاضر این نوع سیستم های وزن کشی در فروشگاه های پیچ و مهره، مراکز بسته بندی و ابزار فروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد