منو
طوطی کالا >زیبایی و سلامت>ابزار سلامت>ترازو>راهنمای خرید ترازوی وزن کشی

راهنمای خرید ترازو وزن کشی دیجیتال و آموزش طرز استفاده از آن

خرید ترازو دیجیتال و وجود آن در منزل به شما کمک می کند تا روزانه و یا چند بار در هفته وزن خود را محاسبه کرد و به داشتن یک وزن متناسب نزدیک شوید. تناسب اندام و تناسب وزن یکی از مهم ترین دغدغه های جوامع امروز است چرا که امروزه با مصرف بیش از حد غذاهای آماده و نامناسب افزایش وزن در بین زنان و مردان و حتی کودکان رشد زیادی داشته که نتیجه آن بروز بیماری های مختلف قلبی و عروقی بوده است. از این رو بسیاری از افراد به فکر داشتن تناسب اندام و داشتن وزنی ایده آل و خرید ترازو وزن کشی دیجیتال هستند.

راهنمای خرید ترازوی وزن کشی

راهنمای خرید ترازوی وزن کشی خانگی

ماهیت اصلی ترازوهای دیجیتال همان ماهیت ترازوهای قدیمی است، وزن کردن. فقط دقیق تر شده است و البته راحت تر. ترازو دیجیتال، ترازویی با قطعات الکترونیکی است که از کلی مدار و برد و قطعات دیجیتالی تشکیل شده است و کار اصلی آن وزن کردن است.

قدمت استفاده ترازو برای بشر طبق تخمین پژوهشگران و باستان شناسان، به بیش از 5000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. در مقبره ها و یادبود هایی که از زمان عهد عتیق به جا مانده است، نقاشی ها و ابزارآلاتی شبیه ترازو در آن دیده می شود.

در قدیم نحوه کار ترازو این چنین بوده که از دو کفه تشکیل می شد. پیشینیان اجناسی داشتند که وزن آن ها را می دانستند و یا آن اجناس معیاری برای قیمت گذاری اجناس دیگر قلمداد می شد. این اجناس یک کفه ترازو را پر می کردند و کفه دیگر متعلق به جنسی بود که نیاز به دانستن وزن آن بود

نکات مهم هنگام استفاده از ترازوی دیجیتال وزن کشی

در هنگام استفاده از ترازوی وزن کشی نکاتی وجود دارد که اگر به خوبی آنها را بررسی کنید می توانید بهترین نتیجه را از گرفتن وزن خود داشته باشید که عبارتند از:

ترازوی وزن کشی خانگی

  • بهترین زمان برای وزن کردن، اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب می باشد، زیرا در طول روز با مصرف غذاهای مختلف احتمال سنگین تر شدن فرد وجود دارد.
  • برای استفاده از انواع ترازو خانگی بهتر است با لباس های کم و سبک روی ترازو بروید تا محاسبات وزنیتان به درستی انجام شود.
  • بهترین مکان برای قرار دادن ترازو روی سطوح سفتی مثل کاشی، سرامیک و چوب می باشد.
  • ترجیحا از سنجش وزنتان بعد از تمرینات ورزشی شدید خودداری کنید مگر اینکه از مقدار آب نوشیده شده و از دست داده اطلاع داشته باشید.

یکی از مهم ترین نکات در خرید بهترین ترازو وزن کشی در بازار استفاده از نوعی ترازو است که به لطف تکنولوژی امکان استفاده از اپلیکیشن تناسب اندام را داشته باشد. با چنین ترازویی وزن شما به صورت لحظه ای توسط اپلیکیشن بررسی شده و پس از وارد کردن مشخصات دیگری مانند سن، قد و جنسیت خود کافی است لحظاتی منتظر بمانید تا دقیق ترین آنالیز را از طریق برنامه برای تناسب اندام خود دریافت کنید.

معیار های خرید ترازو وزن کشی

دقت ترازوی وزن کشی

دقت ترازو، اولین معیاری است که می بایست در خرید ترازو وزن کشی در نظر بگیرید. دقت ترازو در واقع میزان انحراف از عدد واقعی وزن شما را نشان داده و معمولاً با واحد گرم بیان می شود.

نمایش نتایج دقیق در ترازو امری بدیهی است، البته تا زمانی که باتری های شارژ و مناسبی بر روی دستگاه سوار باشد. در حالت کلی باید بدانید که ترازوهای دیجیتال نسبت به مدل های مکانیکی بازار بسیار دقیق تر هستند و احتمال اینکه دقت آن ها به مروز زمان تحلیل رود بسیار ناچیز است. همچنین پس از برداشتن وزن از روی ترازوی وزن کشی، دستگاه باید فورا عدد صفر را نمایش دهد.

بهترین مدلهای ترازوی وزن کشی دیجیتا

عکس ترازوی دیجیتال وزن کشی مربعی شیشه ای

تعادل در نمایش نتیجه

یکی از موارد مهم در زمان انتخاب و خرید انواع ترازو ثبات در نمایش وزن و اطلاعات در موقعیت های مختلف در هر مقیاس است، به این معنی که اطلاعات نمایش داده شده با تغییر مکان تغییر نکند. با توجه به همین مساله هم اغلب ترازوهای هوشمند بازار نسبت به تغییر شیب ایمن هستند و با جابه جایی محیط و قرارگیری بر روی سطوحی با ساختارهای مختلف دچار بی ثباتی در نمایش واقعی اطلاعات و وزن نمی شوند.

دقت داشته باشید که برخی مدل های دیجیتال تنها بر روی کاشی و سنگ کارایی دقیقی دارند و بر روی موکت یا فرش عملا کار نمی کنند. بنابراین توصیه می شود که با صرف هزینه ای بیشتر به سمت خرید ترازوهای وزن کشی هوشمند بروید.

جنس و کیفیت ساخت

به عنوان معیار بعدی، به کیفیت ساخت دستگاه توجه کنید. در هنگام خرید ترازو دیجیتال، به متریال استفاده شده و همچنین کشور سازنده ترازو توجه کنید. ترازهای دیجیتال معمولاً در متریال های شیشه نشکن، آلومینیوم و یا پلاستیک فشرده ساخته می شوند. همچنین در بازار ترازو دیجیتالی ایران، انواع مختلفی از برندهای آلمانی، چینی و کره ای، کانادایی، ژاپنی، سوئیسی و اسپانیایی رقابت می کنند.

ترازوی شیشه ای : ترازوهای شیشه ای ظاهر زیبایی دارند و مزیت آن ها تمیز شدن آسان است. شیشه ترازو سطح را کمی لغزنده می کند و اگر پاهایتان خیس است و روی آن ایستادید، لیز بخورید. پس باید این را در نظر بگیرید و مراقب باشید.

انواع مختلف ترازوی وزن کشی خانگی

عکس ترازو وزن کشی شیشه ای گرد

ترازوی فلزی : عدم سایش و دوام از مزایای این نوع ترازوها می باشد. اگر در حال خرید ترازو برای مکانی هستید که افراد زیادی قصد استفاده از آن را دارند، ترازو فلزی ممکن است انتخاب مناسبی برای محافظت از آن در برابر آسیب هایی مانند شکستگی و ترک خوردن باشد.

ترازوی چوبی : تمام ابزارهای ساخته شده از بامبو به دلیل زیبایی بسیار محبوب هستند. علاوه بر این، آنها به اندازه فلس های پلاستیکی قوی هستند و به اندازه فلس های فلزی قوی نیستند. راهنمای خرید ترازو به شما توصیه می کند که از محکم بودن درزهای ترازوهای چوبی اطمینان حاصل کنید که رطوبت به آن ها نفوذ نمی کند.

ترازوی پلاستیکی و آکریلیک : ترازوهای پلاستیکی و اکریلیک ارزانتر از سایرین هستند، اما بدنه آنها ممکن است آسیب ببیند. اگر ترازو پلاستیکی را انتخاب می کنید، توجه داشته باشید که در معرض ترک خوردن و شکستن در اثر ضربه است. راهنمای خرید لیبرا توصیه می کند که اگر قصد دارید از آن برای افرادی که اضافه وزن دارند استفاده کنید، از انتخاب ترازو پلاستیکی خودداری کنید.

سهولت در استفاده

طبیعتا وجود اعداد روی صفحه نمایشگر دستگاه به شکلی واضح و بزرگ مهم ترین نکته در سهولت استفاده از ترازوی وزن کشی است. در کنار آن قابلیت هایی همچون تنظیم مقیاس بر اساس ترجیحات شخصی و به شکل راحت و روشنی نمایشگر بدون نیاز به چراغ از دیگر فاکتورهای مهم در بحث سهولت در استفاده است.

اندازه گیری وزن

اندازه گیری وزن با ترازوی دیجیتال

حداکثر وزن قابل نمایش در ترازوی وزن کشی

به عنوان معیار دوم، بیشترین وزن قابل تحمل توسط دستگاه را در خرید ترازو وزن کشی در نظر داشته باشید. مدل های قدیمی تر ترازو قابلیت نمایش حداکثر وزن در حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ پوند (۱۳۶ الی ۱۵۸ کیلوگرم) را داشتند، اما جدیدترین مدل های بازار می توانند تا حداکثر ۵۵۰ پوند (حدودا ۲۵۰ کیلوگرم) را اندازه گیری کنند. اگر حداکثر وزن شما و سایر استفاده کنندگان بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلو است، می توانید ترازو دیجیتالی خریداری کنید که ظرفیت تحمل وزن تا حداکثر ۱۵۰ کیلو را داشته باشد.

البته توصیه می کنیم که در هنگام خرید حداکثر وزن قابل تحمل توسط دستگاه را بررسی کنید و ترازو را متناسب با محدوده وزن مورد نیاز خود انتخاب کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که اندازه صفحه ی ترازوی وزن کشی به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید راحت روی آن بایستید.

قابلیت خودکار کالیبره کردن ترازو

ترازوهای دیجیتالی مدرن به طور معمول با یک ویژگی کالیبراسیون اتوماتیک همراه هستند، به این معنی که پس از پایین آمدن فرد از آن به طور خودکار صفر می شود. در این میان بعضی از مدل های این محصولات چنین قابلیتی را ندارند و شما باید پس از هر بار استفاده، ترازوی وزن کشی را به صورت دستی صفر کنید. به طور کلی به یاد داشته باشید که کالیبراسیون به شکل دستی به طور دقیق وزن شما را منعکس نمی کند و احتمال خطا در کارکرد آن به مرور زمان وجود دارد.

اهمیت ترازو در پزشکی

به علت ماهیت حساس مراقب های سلامتی و بهداشتی، کنترل و سنجش وزن افراد، بیش از پیش مورد توجه پزشکان قرار گرفته است. امروزه، انواع ترازوهای وزن کشی با ویژگی های مختلف به بازار معرفی شده اند. از ترازوهای دیجیتال و آنالوگ خانگی گرفته تا ترازوهای گران قیمت پزشکی.

این ابزار می توانند به طور دقیق، وزن افراد را در سنین مختلف بسنجند. صنعت پزشکی نیز توانسته است با بهره گیری از این وسیله ی بسیار مهم، خدمات با ارزشی را به بیماران و افراد مختلف در جهت بهبود سلامتی و کنترل وزن، ارائه کند. به همین جهت، دردسترس بودن این وسیله برای پزشکان، به امری ضروری تبدیل شده است و تقریباً بدون وجود آن، ارائه برخی از خدمات، دشوار یا غیرممکن خواهد بود

خرید بهترین مدلهای ترازو وزن کشی

نتیجه گیری

امروزه، افراد بیش از پیش به سلامت و تناسب اندام خود اهمیت می دهند. با وجود اینکه، وجود ترازو به عنوان یکی از تجهیزات مهم پزشکی در درمانگاه ها، مطب ها و بیمارستان ها امری ضروری است، بیشتر افراد ترجیح می دهند تا همیشه یک ترازو، برای کنترل وزن خود در منزل داشته باشند. وجود این ابزارها در مکان های عمومی مانند باشگاه های ورزشی نیز ضرورت پیدا کرده است. خوشبختانه افراد به راحتی می توانند بر اساس نیاز خود، ترازوی مورد نظرشان را پیدا و به راحتی خریداری کنند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ترازو وزن کشی چند است؟
قیمت انواع ترازو وزن کشی از 200 هزار تومان تا 7 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، وزن و ابعاد ترازو، دقت اندازه گیری و سنجش، ظرفیت وزنی و ... بستگی دارد.
بهترین مارک ترازو وزن کشی کدام است؟
از بهترین و محبوب ترین برندهای تولید کننده ترازو وزن کشی می توان به برند بیورر، افق، امرن، تن زیب، شیائومی، های-تک، اکیومد، زیکلاس مد، امسیگ، جامپر و سان سان اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/01
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ترازو دیجیتال وزن کشی امرن ظرفیت وزنی 180 کیلوگرم مدل HN-286
ترازو دیجیتال وزن کشی امرن ظرفیت وزنی 180 کیلوگرم مدل HN-286
ترازو دیجیتال هوشمند جامپر مدل JPD- 200B
ترازو دیجیتال هوشمند جامپر مدل JPD- 200B
ترازو وزن کشی دیجیتال ۱۸۰ کیلوگرم سان سان مدل 2003D
ترازو وزن کشی دیجیتال ۱۸۰ کیلوگرم سان سان مدل 2003D
ترازو وزن کشی دیجیتال بیورر با ظرفیت وزنی 180 کیلوگرم مدل Gs10
ترازو وزن کشی دیجیتال بیورر با ظرفیت وزنی 180 کیلوگرم مدل Gs10
ترازو دیجیتال کیو وای اچ مدل smart scale
ترازو دیجیتال کیو وای اچ مدل smart scale
ترازو دیجیتال کمری فیت مدل B Wave
ترازو دیجیتال کمری فیت مدل B Wave
ترازو دیجیتال پرسونال اسکیل مدل 180 KG
ترازو دیجیتال پرسونال اسکیل مدل 180 KG
ترازو هوشمند شیائومی مدل Mi-Smart-Scale2
ترازو هوشمند شیائومی مدل Mi-Smart-Scale2
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد