منو
طوطی کالا >خانه و آشپزخانه>لوازم برقی خانگی>ترازو>راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه + معرفی بهترین مدلها

اگر دوست دارید آشپزخانه ای مجهز داشته باشید، یکی از مهم ترین وسایلی که به کارتان می آید ترازوی آشپزخانه است. ترازوی آشپزخانه با وجود ابعاد کمی که دارد و فضای محدودی که اشغال می کند می تواند بسیار مورد استفاده قرار بگیرد، به خصوص در زمانی که تصمیم دارید غذایی را بر اساس دستورالعمل دقیق خود درست کنید، به کمک شما می آید تا با دقت بالایی که دارد، میزان مواد مورد نیاز برای آشپزی را برای شما اندازه بگیرد.

ترازوی آشپزخانه

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه

انواع ترازو آشپزخانه

برای آن که بتوان به معرفی ترازوی آشپزخانه پرداخت پیش از هر چیز باید انواع آن را معرفی کرد. ترازوهای آشپزخانه بطور کلی و فارغ از برندها و قیمت های مختلفی که دارند به 2 دسته ترازوی های عقربه ای (مکانیکی یا آنالوگ) و همچنین ترازوهای دیجیتالی تقسیم می شوند.

ترازوی آشپزخانه مدل عقربه ای

ترازوی آشپزخانه مدل عقربه ای دارای یک عقربه ای است که بسیار شبیه به عقربه ساعت است. به هر میزانی که وزن مواد قرار گرفته روی ترازو را بیشتر نمایید حرکت این عقربه افزایش پیدا کرده و در نهایت می تواند وزن دقیق را به شما نشان دهد. این مدل از ترازوها رایج ترین ترازوهای آشپزخانه هستند.

علاوه بر آنچه قبلا در مورد ترازوی عقربه ای گفته شد، داشتن سینی و کفه بزرگ برای اندازه گیری مقادیر سنگین تر، ساده بودن و نداشتن باتری و تنظیمات از دیگر خصوصیات این ترازوست.

ترازو آشپزخانه آنالوگ

ترازوهای آشپزخانه مدل دیجیتال

نوع دوم ترازوی آشپزخانه که همان ترازوهای مدل دیجیتال هستند نمونه های مدرن تر این محصول را شکل می دهند. این نوع از ترازوها به جای آن که عقربه داشته باشند برای نمایش وزن مواد از نمایشگر دیجیتال استفاده می کنند. دقت ترازوهای دیجیتال بسیار بالاتر است و به همین دلیل نیز قیمت بیشتری از نمونه های عقربه ای خود دارد.

کار با باتری، داشتن قابلیت هایی نظیر همچون ذخیره اطلاعات و دقت بالا از دیگر خواص ترازوی دیجیتال یا الکترونیک است.

ترازوهای آنالوگ و مکانیکی وزن را صرفا به کیلوگرم و گرم نشان می دهند، در حالی که برخی از ترازوهای دیجیتال قادرند علاوه بر گرم، وزن را به صورت پوند و اونس نیز نمایش دهند.

ترازوی آشپزخانه دیجیتال

ترازو دیجیتال باشد یا آنالوگ؟

اگر دنبال ترازویی هستید که کاملا ساده و بدون تنظیمات خاصی باشد و نیاز به تعویض باطری نداشته باشد، سراغ ترازوهای آنالوگ بروید. اما اگر ترازویی می خواهید که خواندن مقادیر اندازه گیری شده توسط آن ساده باشد و دقت بالاتری هم داشته باشد ترازوی دیجیتال انتخاب بهتری است.

ترازوهای آشپزخانه دیجیتالی امکانات ویژه ای دارند مثل: تغییر واحد اندازه گیری (گرم، پوند، اونس و ...). برخی هم قابلیت صفر کردن دارند و شما به راحتی می توانید مواد را به هم اضافه و روی هم وزن کنید. پاره ای نیز دارای حافظه هستند و آخرین اندازه گیری را در خود نگه می دارند و برخی هم تایمر و زنگ هشدار دارند.

نکات مهم هنگام خرید ترازوی آشپزخانه

نوع ترازوی آشپزخانه

پیش از اقدام برای خرید یک ترازوی آشپزخانه، توصیه می کنیم نوع آن را برای خود مشخص کنید! آیا ترازوی عقربه ای (آنالوگ)، کار شما را راه می اندازد یا حتما نیاز به اندازه گیری دقیق دارید و باید ترازوی دیجیتال را وارد آشپزخانه خود کنید.

ترازوی های عقربه ای یا همان ترازوهای معمولی از جمله وسایل آشپزخانه بشمار می روند که بدون هیچگونه نیازی به باطری و برق شهری کار خود را به بهترین نحوه ممکنه انجام می دهد ولی خوب ترازوی های دیجیتال نیز که از صفحات نمایشگری جذابی برخوردار هستند و معمولا با باطری نیز کار می کنند، می توانند هم در اندازه گیری دقیق تر متریال های غذای تان بسیار کارآمد باشند و هم با برخورداری از دیگر قابلیت هایشان همچون آلارم زمانی و همچنین قابلیت صفر شدن خود حسابی به پخت و پز شما کمک نمایند.

دقت اندازه گیری ترازو

اختلاف احتمالی میان وزن واقعی چیزی که اندازه می گیرید با وزنی که ترازو نشان می دهد، خطای اندازه گیری ترازو است. این خطا در در برخی مدل ها ناچیز و در برخی تا ۵۰ گرم است.

بروز خطای اندازه گیری در ترازوی دیجیتال، چندان خوشایند نیست. شما بدون وجود ترازو می توانید آشپزی کنید ولی با استفاده از ترازوی آشپزخانه به بهبود فرآیند آشپزی خود کمک خواهید کرد تا طعم ماندگاری را از دستپخت خود به جا بگذارید؛ بنابراین باید خیالتان از دقت اندازه گیری ترازو راحت باشد و بتوانید به راحتی به آن اعتماد کنید.

مدلهای جدید ترازوی آشپزخانه

اندازه گیری دقیق مواد تهیه کیک توسط ترازوی آشپزخانه

حداکثر ظرفیت اندازه گیری ترازو

حساسیت و حداکثر ظرفیت قابل اندازه گیری به وسیله ترازو باید مد نظر باشد، برخی ترازوها با حساسیت بالا برای اندازه گیری موادی سبک مثل: ادویه جات و مغزها مناسبند و حداکثر ظرفیت قابل اندازه گیری آنها ۵۰۰ گرم است و برخی هم تا ۱۰ کیلوگرم، ظرفیت اندازه گیری دارند. بهتر است ضمن خرید ترازو بر اساس نیازتان، به اطلاعات شرکت سازنده روی بسته کالا نیز توجه نمایید.

سطح محصول

از دیگر موارد مهمی که حتما باید در هنگام خرید یک ترازوی این چنینی به آن توجه داشته باشید، وجود سطح مناسب بر روی قسمت اندازه گیری ترازوها می باشد که سبب گذاشتن و برداشتن راحت تر مواد غذایی بر روی آن می گردد و در نهایت عدد به مراتب دقیق تری را در خصوص وزن موادی که بر روی آن گذاشته شده است را به شما نمایش میدهد.

لازم به ذکر است در بازار کنونی ایران ترازوهای آشپزخانه ای مختلفی وجود دارند که حتی از ظرف نگهدارنده مخصوصی نیز بر روی خود برخوردار هستند و می توان با بهره گیری از این ظرف ها، بدون کثیف شدن ترازوی خود وزن مواد غذایی تر و مرطوب را نیز مشخص کنید.

قیمت ترازوی آشپزخانه

قیمت یک ترازوی آشپزخانه با در نظر گرفتن فاکنورهای متعددی همچون: نام برند تولید کنننده، دقت اندازه گیری، حجم و شکل ظاهری، نوع دیجیتالی و یا عقربه ای بودن و غیره تعیین می شود و بهتر است همیشه برای خرید ترازوی آشپزخانه با توجه به اینکه باید همیشه در دسترس و بر روی کانترهای آشپزخانه قرار داشته باشد، قدری هم به شکل و طراحی آن توجه نمایید.

ترازوی آشپزخانه کاسه دار

بهترین برندهای تولیدکننده ترازوی آشپزخانه

برندهای تولیدکننده ترازوی آشپزخانه تنوع خیلی زیادی ندارند و اگر بخواهیم بهترین آنها را نام ببریم می توانیم به فلر، والرین، بیورر، ساپر، پارس خزر، های تک، متئو، سالتر، لایکا، وسکو، آرنیکا، کمری، پرانی، زاسن هاس، اورانوس، سرجیو، یونیک، تفاول، هاردستون، بهاز کالا، کنوود، همیلتون، صامو پرشین، ام بی، باریکو، لایف هایت، سنکور، سنهایزر، یوکر و ... اشاره کنیم.

شما می توانید با دقت در محصول مورد نظر خود و البته بودجه ای که برای خرید آن مد نظر دارید تمامی نکات و مواردی را که تا به اینجا به آنها اشاره کردیم در نظر بگیرید و دست به درست ترین و هوشمندانه ترین انتخاب بزنید.

نکات مهم استفاده از ترازوی آشپزخانه

راهنمای خرید ترازو آشپزخانه علاوه بر آنکه نکاتی را به شما یادآوری کرده است تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، برای استفاده از این ترازوی پرکاربرد پیشنهاداتی برای شما دارد که عبارت اند از:

  • پس از هر بار استفاده، ترازو را با پارچه ای مرطوب به آرامی پاک کنید.
  • به هیچ عنوان اجازه ندهید آب یا هر گونه مواد شیمیایی با ترازوی شما برخورد داشته باشد و ترازو را درون آب فرو نکنید.
  • کاسه یا ظرف ترازوی آشپزخانه را پس از استفاده بشویید و پس از خشک کردن سر جای خود قرار دهید.
  • اجازه ندهید هیچ گونه چربی، ادویه، سرکه و… بر روی ترازوی آشپزخانه شما باقی بماند.
  • برای استفاده از ترازو، آن را روی سطح صاف قرار دهید. فرش و موکت، سطح مناسبی برای قرار دادن ترازو نیست.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ترازو آشپزخانه چند است؟
قیمت انواع ترازوی آشپزخانه از 50 هزار تومان تا 7 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، نوع ترازو (دیجیتال یا آنالوگ)، وزن و ابعاد، دقت اندازه گیری، حداکثر وزن قابل اندازه گیری و سایر امکانات آن بستگی دارد.
بهترین مارک ترازوی آشپزخانه کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین برندهای تولید کننده ترازوی آشپزخانه می توان به برندهای بیورر، پارس خزر، تفال، کنوود، فلر، لایف هایت، همارا، ایکیا، اورانوس، های-تک، جی پاس، دبلیو ام اف و میگل اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/02/24
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ترازوی آشپزخانه محک مدل SF-400
ترازوی آشپزخانه محک مدل SF-400
ترازوی آشپزخانه مدل نوت بوک با دقت 0.1 گرم و ظرفیت 2 کیلوگرم
ترازوی آشپزخانه مدل نوت بوک با دقت 0.1 گرم و ظرفیت 2 کیلوگرم
ترازو آشپزخانه هایتک ۵ کیلوگرمی مدل HI-KS24
ترازو آشپزخانه هایتک ۵ کیلوگرمی مدل HI-KS24
ترازو آشپزخانه کمری کاسه دار استیل 5 کیلوگرمی مدل EK4350
ترازو آشپزخانه کمری کاسه دار استیل 5 کیلوگرمی مدل EK4350
ترازو آشپزخانه دیجیتالی ۱۰ کیلوگرمی مدل SF400
ترازو آشپزخانه دیجیتالی ۱۰ کیلوگرمی مدل SF400
ترازوی آشپزخانه کانستنت ۵ کیلوگرمی با خطای ۱ گرم
ترازوی آشپزخانه کانستنت ۵ کیلوگرمی با خطای ۱ گرم
ترازوی آشپزخانه تفال ۵ کیلوگرم مدل BC5000V2
ترازوی آشپزخانه تفال ۵ کیلوگرم مدل BC5000V2
ترازو آشپزخانه الکترونیک مدل SF-400 ظرفیت 10 کیلو گرم
ترازو آشپزخانه الکترونیک مدل SF-400 ظرفیت 10 کیلو گرم
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد