منو

راهنمای خرید بالش طبی و بررسی کامل فواید استفاده از آن

یکی از مهم ترین اجزای خواب می باشند، بالش ها به طوری که هر شخصی، به نوع خاصی از بالش عادت دارد. اگر شما یک بالش باکیفیت نداشته باشید، دچار مشکلاتی مانند، دیسک کمر و دیسک گردن خواهید شد. نکته ای که در این خصوص وجود دارد؛ این است که باید ببینیم کدام یک از انواع بالش استاندارد و مناسب می باشد.

بسیار مهم است که گردن شما در هنگام خواب در راستای صحیحی قرار داشته و به خوبی از آن پشتیبانی شود و بدین منظور، استفاده از بالش مناسب ضروری است. بدون استفاده از بالش مناسب، به ساختارهای ظریف و حساس گردن فشار وارد می شود که این امر موجب تشدید مشکلات گردنی شما و درد و خشکی گردن در طول روز می شود.

یکی از این بالش های مناسب و استاندارد، بالش های طبی می باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی تعاریف و مشخصات بالش های طبی بپردازیم پس با طوطی کالا همراه باشید.

بالش طبی

راهنمای خرید انواع بالش طبی

بالش طبی چیست؟

بالش طبی نوعی بالش درمانی است که برای بهبود کیفیت خواب و محافظت از سر و گردن طراحی و ساخته شده است. این نوع بالش ها از فومی تشکیل شده اند که بر اساس مزیت حافظه دار بودن از سر و گردن هنگام خواب محافظت می کند و این کار سبب عدم فشار و تنش در اعضای بدن می شود و در نتیجه شما خواب راحتی را تجربه خواهید کرد.

بالش های طبی می توانند در درمان بسیاری از دردهای جسمی مانند آرتروز و جلوگیری از خرو پف مفید واقع شوند. بالش طبی به دلیل استفاده از فوم هوشمند قادر است به خوبی وزن سر شما را کنترل و زاویه آن را حفظ کند.

چرا بهتر است از بالش طبی استفاده کنیم؟

مهم ترین دلیل برای خرید بالش طبی و استفاده از آن داشتن یک خواب آرام و راحت است به طوری که وقتی صبح از خواب بیدار می شوید احساس درد در گردن و کمر یا ستون فقرات نداشته باشید و روز خود را با یک حس خوب آغاز نمایید. همچنین به جهت آن که بالش طبی از وارد شدن فشار به کوچک ترین و حساس ترین مهره های کمر و گردن فرد جلوگیری می کند، اجازه نمی دهد فرد گردن درد، پف زیر چشم ها و احساس خستگی و درد پس از بیداری را حس نماید.

همچنین اگر فرد عمل جراحی خاصی انجام داده و لازم باشد مدت زیادی را در رختخواب بگذراند، استفاده از یک بالش طبی مرغوب کمک خواهد کرد تا دوران نقاهت راحت تری را پشت سر گذاشته و بدن دچار خشکی نشود.

خرید اینترنتی بالش طبی

نحوه استفاده صحیح از بالش های طبی

مزایای استفاده از بالش های طبی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از بالش طبی، کمک به قرار گرفتن صحیح شانه ها، گردن و ستون فقرات هنگام خواب است. این بالش به سالم ماندن بخش های مختلف بدن کمک می کند. همچنین بعضی از قسمت های بدن مانند زانوها، کمر، گردن و... که تحت فشار و استرس هستند نیز با استفاده از این بالش بهبود پیدا می کنند.

کاهش دردهای جسمانی

بالش طبی عوارض مربوط به ریفلاکس معده را کاهش می دهد. برای پیشگیری از عوارض و تسکین درد در بعضی از بیماری ها مانند آرتروز، سردرد، فیبرومیالژیا و... نیز متخصصان این نوع بالش را پیشنهاد می دهند. اگر هنگام خواب خروپف می کنید، می توانید یکی از این بالش ها را امتحان کنید، برخی از افراد برای جلوگیری از خروپف از این محصولات استفاده می کنند.

مناسب برای پوست

بالش های معمولی در طولانی مدت باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت می شوند. بالش های طبی با توجه به بافت نرمی که دارند در کاهش چین و چروک بسیار تأثیرگذار هستند. همچنین هنگام استفاده از این بالش ها حساسیت پوستی برای شخص ایجاد نمی شود.

همچنین این بالش ها از ایجاد پف چشم نیز جلوگیری می کنند. هنگام خواب مایعات اطراف چشم تجمع کرده و باعث پف کردن چشم می شوند. برای پیشگیری شما باید سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید که استفاده از بالش طبی در این زمینه به شما کمک می کند.

کاهش خروپف

اگر خروپف کردن شما هنگام خواب ناشی از قرار گرفتن سر و گردن به شکل نادرست بر روی بالش باشد، می توانید با استفاده از بالش های طبی در کاهش خروپف نقش داشته باشید.

محافظت از ستون فقرات

هنگام خواب ستون فقرات، سر و گردن باید در راستای یکدیگر قرار بگیرند تا آسیبی به آن ها وارد نشود. بالش های طبی با توجه به انعطاف پذیری و ابعاد استانداردی که دارند در هماهنگی ستون فقرات با سر و گردن مفید واقع می شوند.

فواید بالش طبی

بالش طبی باعث بهبود وضعیت خواب و کاهش درد کمر و گردن خواهد شد

کاهش تعریق شبانه

نوعی ژل خنک کننده درون بالش فوم حافظه دار یا مموری فوم وجود دارد که بالش را خنک نگه می دارد. به همین جهت بالش های طبی در جلوگیری از تعریق زیاد مؤثر واقع می شوند.

بهبود گردش خون

انعطاف پذیری بالش طبی هماهنگ با اندام های بدن در سرعت و بهبود گردش جریان خون نقش دارد. بهبود گردش خون هنگام خواب باعث کاهش دردهای کمر و گردن می شود.

کنترل فشار

با پخش فشار به صورت مساوی در ناحیه سر و صورت از انقباض عضلات جلوگیری می شود. با توجه به این مزیت افرادی که مستعد درد در ناحیه فک بوده یا هنگام خواب دندان قروچه می کنند، با استفاده از بالش های طبی شاهد کاهش درد و عوارض خواهند بود.

بهترین مارک بالش های طبی

شاید اگر بخواهیم تنها یک برند خاص از بالش طبی را به شما معرفی کنیم. کمی در حق برند های دیگر بی انصافی کرده باشیم. بنابراین به شما بهترین برندهای تولید کنند بالش طبی در جهان را معرفی می کنیم.

 • ای رست
 • وندینو
 • زیکلاس مود
 • هوشمند
 • ورنا
 • امسیگ

بهترین ویژگی های بالش های طبی گردنی

پزشکان می گویند که یک بالش طبی خوب باید:

 • پرزدار و نرم باشد
 • فضای بین سر و گردن و کمر را پر کند
 • دوام و ماندگاری بالا داشته باشد
 • در هنگام خوابیدن حس خوبی داشته باشد.
 • در حالت های خاص خوابیدن بیمار، از سر و گردن او به خوبی پشتیبانی کند.
 • سر را در حالتی خنثی نگه دارد.

بالش طبی چیست

عکس بالش طبی قوص دار

پزشکان توصیه می کنند که بهتر است از پشتی های پهن تر استفاده کنید و در صورتی که به پهلو میخوابید، یک پشتی دیگر بین پاهایتان بگذارید.

بالش مموری فوم طبی چیست؟

فوم به خوبی از سرو گردن، شانه ها و باسن حمایت می کند و سر و گردن و ستون فقرات را در موقعیت ایده آل قرار می دهد. به طور کلی، باعث عدم فشار و تنش در تک تک اعضای بدن می شود. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از این بالش ها برای کاهش علائم مشکلاتی مانند: درد گردن، دیسک کمر و آرتروز (التهاب مفاصل) استفاده می کنند. اگر موقعیت به هر نحوی تغییر کند، بالش به همان نسبت با موقعیت جدید سازگار خواهد شد.

بنابراین، مموری فوم (فوم حافظه دار) تبدیل به یکی از بهترین متریال ها برای ساخت تشک تخت و بالش شد. این تنها ماده ای است که می تواند به طور کامل مطابق با فرم بدن تغییر شکل دهد. برای مثال، زمانی این بالش زیر سر یا پاها قرار می گیرد، بسته به فرم بدن، بالش شکل گرفته و در نتیجه فشاری از سوی بالش به بدن وارد نمی شود.

روش صحیح استفاده از بالش های طبی

بالش های طبی نیز دارای روش استفاده خاص خود هستند. اگر به درستی روش استفاده آن ها را به خاطر بسپارید و به آن عمل کنید در طولانی مدت تاثیرات بسیار مفیدی بر روی بدن افراد دارد. بالش های طبی، به خصوص آن دسته از بالش هایی که مخصوص زیر سر گذاشتن هنگام خواب هستند، معمولا با روکش های روشن و کرم رنگ در بازار موجود هستند و انواع آن هاهم قابل شستشو هستند اما برای این که بالش های طبی دارای عمر مفید بیشتری باشند و دیرتر فرسوده گردند، بهتر است خودتان با یک روبالشی دور آن را بپوشانید.

برای این کار بدین صورت عمل خواهید کرد که هر دو هفته یک بار خیلی راحت، روکش آن را باز کنید و به خوبی بشورید؛ این فرآیند را بدون وارد کردن هیچ گونه آسیب به بالش خود انجام دهید. بالش های بادی را به هیچ عنوان با دهان باد نکنید زیرا این کار باعث انتقال بسیاری از ویروس ها و بیماری ها بین افراد مختلف یا حتی نزدیکان شما می شود. می توانید برای باد کردن این نوع بالش های طبی از یک تلمبه دستی کوچک خانگی استفاده کنید. برای جلوگیری از سوراخ شدن هم باید آن ها را روکش کنید و کمتر بادشان کنید.

انواع بالش های طبی

بالش های طبی دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها دارای کاربرد های مختلفی می باشد. در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع بالش های طبی آشنا نماییم تا بتوانید در هنگام تهیه بالش های طبی ، ابتدا نیاز خود را شناسایی کرده و سپس اقدام به خرید آن کنید.


بهترین مدلهای بالش طبی

بالش های دور گردنی

این دسته از بالش های طبی U شکل در دو نوع بادی و فوم دار در بازار موجود هستند و گزینه ای مناسب برای افرادی است که گردن درد دارند و قصد آن را دارند که با کامپیوتر کار کنند یا به مدت طولانی در ماشین باشند . هنگام استفاده از این بالش ها، سنگینی سر روی بالش می افتد و گردن مجبور به تحمل کردن فشار اضافی نمی شود.

بالش های مخصوص خواب

اگر بخواهید بالش طبی مخصوص خواب را از بازار یا فروشگاه ها تهیه کنید باید گزینه مورد نظرتان را از بین انواع هوشمند یا همان فوم دار آن ها انتخاب کنید. بالش های بادی مخصوص خواب چندان طبی نمی باشند وتوسط پزشکان نیز توصیه نمی گردد. تفاوت عمده و به خصوص ما بین بالش های هوشمند مخصوص خواب و بالش های معمولی که شاید خیلی از ما هنگام خواب از آن ها استفاده می کنیم، آن است که این بالش ها صاف و یکپارچه نمی باشند . بخش پایینی این بالش ها کمی برآمده تر از سایر بخش هایش است تا بتواند به راحتی گودی گردن را پوشش دهد.

بالش مخصوص بارداری

شاید از بین بالش های طبی، این دسته از آن ها از همه ناشناخته تر و کاربردی تر باشد اما اگر تجربه مادر شدن را داشته باشید به خوبی آگاهی دارید که سنگینی شکم مخصوصا در ماه های آخر بارداری سبب می شود که مادر باردار در طول خواب کمی اذیت شود، بنابراین طراحی و تولید بالش های بارداری به دلیل این بوده که این بالش زیر شکم خانم های باردار در طول مدت خواب البته وقتی که به پهلو خوابیده اند قرار گیرد و وظیفه تحمل سنگینی شکم را به عهده گیرد تا مادر بتواند با خیالی آسوده لذت یک خواب راحت را تجربه کند.

بالش مخصوص زانودرد

این نوع بالش طبی گزینه مناسبی برای افراد مبتلا به زانودرد است. هنگامی که افراد مبتلا به زانو درد می باشند و هنگام خوابیدن نیز به پهلو می خوابند، سایش زانوها روی یکدیگر سبب تشدید درد در آن ناحیه می شود. درنهایت استفاده از این بالشتک های مخصوص زانودرد می تواند برای کاهش درد های زانو بسیار موثر باشد.

بالش های گرد مخصوص نشستن

نوع آخری که قصد داریم از بالش های طبی به شما معرفی کنیم، بالش های گرد مخصوص نشستن می باشند که دارای کاربردی های روزمره بسیاری می باشند. خیلی از افراد به علت کمردرد یا به دلایل دیگر نمی توانند روی سطوح سفت نشسته و از آن ها استفاده نمایند. بالش های گود تو خالی که در دو نوع فوم و بادی در بازار موجود هستند، می توانند تا حد زیادی مشکل این گونه افراد را حل کنند.

جنس الیاف بالش طبی

جنس الیاف استفاده شده در بالش طبی، مهم ترین وجه تمایز این بالش نسبت به بالش های معمولی است. این الیاف به دلیل خاصیت بازگشت پذیری که دارند قسمت های پشتی گردن را به خوبی حمایت می کنند و از خسته شدن ماهیچه های گردن جلوگیری می شود. از مهم ترین الیاف استفاده شده در بالش های طبی رایج در بازار ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بالش های طبی مموری فوم

رایج ترین الیاف استفاده شده در بالش های طبی، مموری فوم ها هستند که از ترکیب پلی اورتان با مواد شیمیایی دیگر تولید می شوند. تفاوت این الیاف با فوم معمولی در تراکم بالا و تغییر حجم آن بر اساس وزن سر و گردن کاربر است. به همین دلیل به هیچ عنوان فشار اضافه ای به بدن وارد نمی کند و سر و گردن را در موازات ستون فقرات نگه می دارد. مموری فوم دارای خاصیت ارتجاعی است و چند ثانیه پس از برداشته شدن سر، به حالت اولیه خود بازمی گردد.

بالش مموری فوم

عکس بالش طبی جنس مموری فوم

در اکثر بالش های طبی مانند برند هوشمند، ویسکو لاو، پرومدی، ژینورا و ... از الیاف مموری فوم استفاده شده است و برای هم راستایی سر وگردن، در طول بالش انحنای خاصی وجود دارد که می تواند جای خالی پشت سر و گردن را کاملا پر کند.

سازندگان این برندها سعی می کنند با استفاده از ورقه های ژلاتینی خنک کننده و طرح شیارها و روزنه هایی بر روی بالش، دمای بدن کاربر را در هنگام خواب کاهش دهند. رنج قیمت حدودی این بالش ها چیزی در حدود ۳۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

پر پرندگان

بالش های طبی پر شده از پر اردک و غاز، تداعی گر بالش های اشرافیان در گذشته هستند و برای کسانی توصیه می شود که عادت دارند به پهلو بخوابند. مزایای استفاده از بالش طبی از جنس پر، عمر بالاتر بالش است که چیزی در حدود ۱۰ سال برای شما کار خواهد کرد و تنها عیب آن خارج شدن نوک پر پرندگان از بالش طبی پس از چند سال استفاده است. اگرچه آلرژی زا بودن پر پرندگان به طور قاطع ثابت نشده است، اما پزشکان برای افرادی که به آسم مبتلا هستند و یا آلرژی دارند، استفاده از این نوع بالش را توصیه نمی کنند.

برندهای ترکی اتللو و ایزدیلک مدت هاست که در تولید بالش های طبی با الیاف پر پرندگان فعالیت می کنند و رنج قیمتی آنها در تیر ماه سال ۱۳۹۹ چیزی در حدود ۴۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان است.

الیاف ژله ای

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه نساجی کارشناسان موفق به ساخت الیافی ارتجاعی شدند که در تولید بالش طبی از آن استفاده می شود. این الیاف ژله ای مانند که از تلفیق الاستیک و پشم و شیشه به وجود می آید و کاملا ضد آلرژی هستند.

برند یاپ راک (yaprak) برندی ترکی است که از این تکنولوژی در تولید بالشت طبی استفاده می کند. محدوده قیمتی بالش های این برند، در زمان نوشته شدن این مطلب، چیزی در حدود ۱ ملیون تا ۱ ملیون ۵۰۰ هزار تومان است.

بالش های گندم سیاه

برای آن دسته از افرادی که سرشان را فقط روی بالشی سفت و سنگین می گذارند، بالش های گندم سیاه پیشنهاد می شود. این مدل بالش از پوسته دانه های گندم سیاه ساخته شده است. خنک بودن و قابلیت تنفس بالا، دو امتیاز مهم بالش های گندم سیاه است که معمولا پشت ظاهر سنگین و غلط انداز آن پنهان می شود.

بالش طبی گندم سیاه

عکس بالش طبی گندم سیاه

پنبه طبیعی

یکی دیگر از الیاف قابل استفاده در بالش طبی، پنبه طبیعی است. شاید با خود تصور کنید که بدین ترتیب هر بالشی از جنس پنبه، بالش طبی تلقی می شود اما میزان پنبه و شکل کلی بالش از عوامل مهم تاثیرگذار در این نوع از بالش هستند.

لازم به ذکر است که بالش های که از با استفاده از الیاف پشم و پنبه پر می شوند کاملا ضدآلرژی هستند و به هیچ عنوان آلودگی و گرد و غبار را به خود جذب نمی کنند. برند اتللو (Othello) برندی پیشگام در تولید بالش طبی در جهان است که سعی دارد با تولید بالش طبی از جنس های مختلف هر کاربری را راضی نگه دارد. این برند در مدل Cottonova با استفاده از پنبه طبیعی، حس توستالژیک و سلامتی جسمانی را در یک محصول خلاصه کرده است. محدوده قیمت بالش های طبی این برند در تیر ماه ۱۳۹۹ چیزی در حدود ۳۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون ۹۰۰ هزار تومان است.

بالش های پلی استر

بالش های طبی پلی استر معمولا از پر کننده هایی شبیه پنبه استفاده میکنند. این متداول ترین نوع بالشی است که در بازار موجود است که کمترین هزینه را نیز دارد.

بامبو

بالش های طبی تولید شده از عصاره چوب بامبو، بالش های آنتی باکتریال و ضدحساسیتی هستند که تنفس کاربر را در طول شب تسهیل می کنند. این الیاف در مقایسه با مموری فوم سنگین تر هستند و عمر کوتاه تری دارند.

میکرولوپس

میکرولوپس اختراعی نوین در صنعت بالش طبی است که با استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد خود اقدام به تولید الیافی کرم مانند کرده است. این اختراع که تحت انحصار برند اوریوس (Oreus) ایتالیایی است طول عمر طولانی تری نسبت به مموری فوم دارد و سرعت بازگشت آن به حالت اولیه بیشتر است.

از مزایای این الیاف می توان به نتظیم ارتفاع بالش با کم یا زیاد کردن میکرولوپس های موجود در بالش اشاره کرد. قیمت حدودی بالش های طبی برند اوریوس در زمان نوشته شدن این مطلب چیزی بین ۷۰۰ تا ۱ ملیون تومان است.

فواید استفاده از بالش طبی

آیا اندازه و فرم بالش طبی اهمیت دارد؟

بالش های طبی دارای اندازه ها و فرم های بسیار متنوعی هستند. برخی از آن ها مانند پشتی های معمولی، چهارگوش هستند و برخی دیگر به شکل پاپیون، استوانه، نان فانتزی یا حلقه های کوچک. همگی این بالش ها برای بهبودی بیمار پس از آسیب گردن و کاهش درد گردن طراحی شده اند و از سر و گردن بیمار پشتیبانی می کنند.

همچنین این بالش ها، حس مشابهی دارند. آن ها از جنس فوم مموری، فیبر پلی استر، هوا یا فوم پلی استایرن ساخته شده اند. اندازه و فرم بالش تنها از این لحاظ اهمیت دارد که با حالت خوابیدن فرد و همچنین ترجیح شخصی او در نوع بالش، مطابقت داشته باشد.

نکات مهم هنگام خرید بالش طبی

قیمت بالش

قیمت اولین موضوعی است که هنگام خرید بالش باید به آن توجه داشته باشید. قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد، اگر میزان بودجه را انتخاب کنید، خود به خود مدل هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند، از انتخاب شما حذف می شوند.

قیمت بالش طبی با توجه به جنس فوم، نوع روکش، نام برند و مواردی از این دست تعیین می شود اما دقت داشته باشی که قیمت بالش طبی، نسبت به مزایای آن کاملا به صرفه بوده و پیشنهاد می کنیم توصیه پزشکان را جدی بگیرید و در اسرع وقت اقدام به خرید بالش طبی نمایید.

نوع بالش

بالش طبی انواع مختلفی دارد به طور کلی برای مهار کردن درد در هر نقطه از بدن شما که مربوط به استفاده ناصحیح از بالش است، یک بالش خاص طرحی شده که تا حد قابل قبولی می تواند جلوی آسیب بیشتر به ان قسمت خاص را بگیرد و درد در آن ناحیه را کاهش دهد. در قسمت ابتدای مطلب انواع بالش طبی به صورت کامل توضیح داده شد که می توانید ان را مطالعه کنید.

سایز بالش

اندازه بالش شامل ارتفاع تا زمین و طول آن می باشد. ارتفاع بالش باید به گونه ای باشد که زمانی که به پلو می خوابید، زاویه سر با شانه شما کاملا تراز باشد. یعنی نه خیلی بالاتر و نه خیلی پایین تر باشد. همچنین اگر در خواب زیاد غلط خورده و جابه جا می شوید بهتر است بالش هایی را انتخاب کنید که طول بیشتری دارند.

مدل خوابیدن

اگر بیشتر به پهلو می خوابید بهتر است، بالش های بلند را انتخاب کنید تا بتوانند فاصله بین شانه و گردن را پر کنند. اگر بیشتر رو به شکم می خوابید، بهتر ایت بالش نرم و کم ارتفاع انتخاب کنید و در نهایت اگر بیشتر رو به پشت می خوابید، بهتر است بالش شما ارتفاع متوسطی داشته باشد زیرا خوابیدن رو به پشت خود به خود شکل سر و گردن در فاصله طبیعی را حفظ می کند.

فواید بالش طبی

نحوه صحیح خوابیدن برای جلوگیری از درد کمر و گردن

مدل استفاده از بالش

در کل این یک معیار صحیح برای انتخاب بالش نیست، اما می تواند به خرید بهتر کمک کند. اگر بالش را طوری قرار می دهید که با شانه شما فاصله دارد بالش با ارتفاع بیشتر برای شما مناسب است، اما اگر بالش را کاملا به شانه خود می چسبانید و فضای خالی وجود ندارد بالش کوتاه برای شما مناسب تر است.

وزن فرد

با توجه به وزن خود بالش بخرید، افراد سنگین وزن که وزن آن ها بالای ۱۰۰ کیلو گرم هستند، معمولا بیشتر در تشک فرو می روند و بالش کم ارتفاع مناسب تر است. برای افراد با وزن متوسط یعنی ۸۰ تا ۶۰ بالش متوسط بهتر عمل می کند زیرا در تشک مقدار کمی فرو می روند و در اخر برای افراد سبک وزن یا زیر ۶۰ کیلو گرم که اصلا در تشک فرو نمی روند و یا مقدار کمی در ان فرو می روند، بالش های بلند توصیه می شود.

نوع فوم

نوع فوم به کار رفته در بالش شما بستگی به سلیقه شما دارد که بالش شما چه میزان نرم یا چه میزان سفت باشد، در کل دو نوع فوم سرد و فوم هوشمند داریم، فوم هوشمند به نظر بهتر است زیرا فقط به اندازه ای که ارتفاع مورد نیاز سر و گردن شما است فرو می روند. همان طور که گفته شد بالش استاندارد نباید خیلی نرم یا خیلی سفت باشد.

جنس روبالشی بالش

در آخر هم به جنس رو بالشی توجه کنید. رویه بالشی های تولید شده امروزه از جنس الیاف مصنوعی و طبیعی، پلی استر، پارچه معمولی و مخمل و رویه های با پارچه های آنتی باکتریال تولید می کنند که ضد حساسیت هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع روبالشی و ویژگی های آنها می توانید مقاله (راهنمای خرید روبالشی) را مطالعه بفرمائید.

راحتی در استفاده

یادتان باشد شما برای این امر به دنبال انتخاب و خرید بالش طبی هستید تا بتوانید خوابی به مراتب راحت تر را در طول روز یا شب هنگام داشته باشید و به همین خاطر باید به پارامتر راحتی در استفاده از بالش مورذ نظرتان حسابی توجه کنید؛ راحتی یک بالش طبی در ارتباط مستقیمی با فوم و روکش آن خواهد داشت.

طراحی محصول

فارغ از انتخاب نوع بالش های طبی، اصولا همگی آن ها یا بصورت مسطح طراحی می شوند و یا دارای دو طرف با لبه های غیر یکسان هستند که می توان در این حالت از لبه های کم ارتفاع آن ها برای خوابیدن تخت و از لبه های مرتفعشان برای خوابیدن به پهلو استفاده کرد.

فواید بالش طبی

تاثیر بالش طبی بر ستون فقرات و گردن

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید تشک طبی

کلام آخر

هنگامی که در مورد سلامتی و شرایط خواب خود از مشاورین متخصص کمک می گیرید، یکی از آخرین مواردی که ممکن است نیاز داشته باشید انتخاب بالش مناسب است. بالش در واقع نقش مهمی در حفظ سلامتی و کیفیت خواب ایفا می کند و استفاده از نوع بالش اشتباهی می تواند منجر به صدمات جسمی و کاهش نشاط در زندگی شود. به راستی، بالش طبی همان چیزی است که انتظار خواهید داشت. باتوجه به نکات گفته شده و معرفی انواع بالش طبی به شما عزیزان امیدواریم که بتوانید بهترین بالش را برای خود تهیه کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت بالش طبی چند است؟
قیمت انواع بالش طبی به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس الیاف داخلی و پارچه رویه، وزن و ابعاد بالش، ویژگی های شستشو و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع بالش طبی از 50 هزار تومان تا 4 و نیم میلیون تومان می باشد.
استفاده از بالش طبی چه فوایدی دارد؟
استفاده از بالش طبی فواید و مزایایی همچون کاهش دردهای جسمانی، مناسب برای پوست، کاهش خر و پف، محافظت از ستون فقرات، کاهش تعریق شبانه، بهبود گردش خون و کنترل فشار خون را به دنبال دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/03
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
بالش طبی مموری فوم ویسکوتکس مدل ارتوپدیک
بالش طبی مموری فوم ویسکوتکس مدل ارتوپدیک
بالش طبی مموری فوم ورونیکای مدل پروانه
بالش طبی مموری فوم ورونیکای مدل پروانه
بالش طبی فوم مموریال مدل ماتینا کد 2021
بالش طبی فوم مموریال مدل ماتینا کد 2021
بالش طبی ژینورا فوم مموریال مدل Modern
بالش طبی ژینورا فوم مموریال مدل Modern
بالش طبی ژینورا فوم مموریال مدل Wave
بالش طبی ژینورا فوم مموریال مدل Wave
بالش طبی پنبه و الیاف نانو مدل Pillow 2018
بالش طبی پنبه و الیاف نانو مدل Pillow 2018
بالش طبی ارکیده آنتی باکتریال فلامنت مدل 1202 سایز XL
بالش طبی ارکیده آنتی باکتریال فلامنت مدل 1202 سایز XL
بالش طبی آنتی باکتریال جنس فلامنت کد 1203
بالش طبی آنتی باکتریال جنس فلامنت کد 1203
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد