منو

راهنمای خرید آینه کنسول در انواع سبکها و مدلها مدرن و کلاسیک

زیبایی خانه و استفاده از وسایل لوکس و زیبا همواره یکی از دغدغه های اصلی و مهم خانم ها می باشد. به همین دلیل ماهانه یا سالیانه هزینه های زیادی را صرف خرید وسیله برای خانه شان می کنند. از بین تمامی این موارد، آینه و کنسول یکی از وسایل مهم زینتی در منزل به حساب می آید، که توجه عروس خانم ها و خانم های خانه دار را همواره به خود جلب می کند.

امروزه آینه کنسول به یک جزء بسیار مهم در طراحی دکوراسیون منزل تبدیل شده است که توانسته طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد از این رو دانستن راهنمای خرید آینه کنسول در هنگام انتخاب آن می تواند کمک بسیار زیادی به شما کمک کند.

راهنمای خرید آینه و کنسول

راهنمای خرید آینه و کنسول در مدلهای مدرن و کلاسیک

آینه و کنسول چیست؟

نام دیگر این کلمه پیش آینه می باشد. آینه و کنسول در اصطلاح امروزی و مدرن واژه ای است که در کنار یکدیگر به کار برده می شود. بنابراین در تعریف این دو باید گفت که کنسول (console) کلمه ای فرانسوی است و میزی شبیه به یک نیمه میز می باشد که دو، سه یا چهار پایه در قسمت زیرین آن قرار گرفته است. به عبارت دیگر می توان گفت هم میز است و هم میز نیست!

میز کنسول رنگ ها و طرح های گوناگونی دارد و در سبک های مختلفی مثل کلاسیک، مدرن، سنتی و ... ساخته می شود.

شاید از این عبارت تعجب کنید اما باید بگوییم که کنسول مانند یک میز عمل می کند و می توانید مجسمه و یا وسایل زینتی زیادی بر روی آن قرار دهید. اما نمی توانید از آن به عنوان میز ناهار خوری و ... استفاده نمود. معمولا کنسول هایی که در بازار موجود هستند به همراه آیینه تولید می شوند. همین امر زیبایی این وسیله را چند برابر کرده است. آینه هایی هم که در بالای کنسول قرار می گیرند یا به دیوار می چسبند و یا این که بر روی کنسول می ایستند.

چرا آینه کنسول بخریم؟

آینه کنسول از گذشته تاکنون یکی از مهم ترین خریدهای اصلی جهیزیه محسوب می شود که در گذشته بیشتر برای قرار دادن شمعدان های زیبا در نظر گرفته می شد اما امروزه خود آینه کنسول ها از لوازم تزیینی محسوب می شوند و بیشتر محل قرار دادن وسایل مانند مجسمه ها و لوازم دکوری و تزئینی و شمع و قاب عکس و کتاب و … می باشد.

یکی از دلایل استفاده از آینه کنسول استفاده آن در فضاهای خالی منزل می باشد مثلا راهروهای باریک و یا تاریک را می توان با آینه کنسول از حالت کسل بودن و کم نوری و تاریک خارج کرد. در کل برای ایجاد دکوراسیون زیبا و خاص حتما نیاز به آینه کنسول داریم.

راهنمای خرید آینه و کنسول

عکس آینه کنسول بسیار زیبا سبک کلاسیک با رنگ استخوانی

محل قرارگیری مناسب آینه کنسول

نکته مهم در مورد راهنمای خرید آینه کنسول توجه به فضایی است که می خواهید آن را قرار دهید. با توجه به ابعاد و اندازه فضا، نوع چیدمان و سبک دکوراسیون می توان مناسب ترین آینه کنسول را انتخاب کرد . بهترین جای آینه کنسول می تواند در قسمت ورودی منزل و یا سایر اتاق ها قرار گیرد تا در عین زیبایی فضایی برای گذاشتن وسایل فراهم آورد. هنگامی که کنسول در سالن پذیرایی قرار داده می شود آینه کوچکتری نسبت به وقتی که کنسول در قسمت ورودی است، دارد زیرا کنسولی که در پذیرایی قرار می گیرد بیشتر روی وسایل دکوری تاکید دارد.

در اتاق خواب نیز می توان از انواع آینه کنسول استفاده کرد که اندازه آینه آنها به سلیقه و نوع نیاز بستگی دارد کنسول آن نیز می تواند یک دراور شیک باشد. به طور کلی اگر آینه کنسول در محل مناسب قرار گیرد به راحتی زیبایی دکوراسیون منزل را چند برابر می کند.

یکی دیگر از جاهایی که آینه کنسول و میز کنسول ها می توانند قرار بگیرند انتهای راهروها هستند که انعکاس نور در آینه باعث می شود که فضا بزرگتر به نظر برسد. اگر در کنار این فضایی که ایجاد کرده اید یک فرش یا قالیچه نیز قرار دهید این زیبایی را چند برابر خواهید کرد.

روی آینه کنسول ها چه وسایلی بگذاریم؟

اگر از آینه کنسول در پذیرایی و حال خانه استفاده می کنید بهتر است گلدان، ظروفی مانند ظرف کریستال بزرگ و یا شمعدان بر روی آن قرار دهید. برخی از کنسول ها ساده تر و کوچک تر در فضای سرویس بهداشتی قرار می گیرد که بر روی آن شمع، حوله و عطر قرار می دهند.

وسایل روی آینه و کنسول

اشیاء روی آینه و کنسول - عکس کنسول چوبی با آینه گرد مدرن

اینکه بر روی کنسول چه قرار دهید کاملاً سلیقه ای است ولی بهتر است با توجه به قرارگیری آینه روی کنسول از قرار دادن اجسام بزرگ جلوی آینه که جلوی دید آینه را می گیرد خودداری کنید. گلدان های متوسط، شمعدان، چند کتاب، مجسمه، قاب عکسی زیبا و آباژور از جمله وسایلی است که بر روی کنسول قرار می گیرد.

آیا آینه و شمعدان همان آینه و کنسول است؟

شاید این سوال برای خیلی از شما عزیزان پیش آید. در پاسخ به آن باید بگوییم که آینه و شمعدان در واقع وسیله ای است که خانواده داماد معمولا در هنگام خرید برای عروس، خریداری می کنند. شکل ظاهری آن هم معمولا به صورت آینه های بیضی، مستطیلی و مربعی می باشد و به همراه دو عدد شمعدان زیبا است.

اما آینه و کنسول اندازه نسبتا بزرگی دارد و در قسمت زیر کنسول درب یا کشوهایی تعبیه شده تا وسایل اضافی را درون آن جای دهید. شکل آینه در قسمت بالایی کنسول با اشکال مدرن طراحی شده است. این وسیله را معمولا خانواده عروس هنگام خرید جهیزیه، تهیه می کنند. به طور کلی می توان گفت اگر فضای کافی در خانه دارید، می توانید به فکر خرید آینه و کنسول باشید، در غیر این صورت آینه و شمعدان هم زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل شما خواهد بخشید.

انواع آینه کنسول

آینه کنسول مدرن

یکی از سبک های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون منزل سبک مدرن است که در عین سادگی جذابیت بسیار زیادی دارد. در دکوراسیون های مدرن از مبلمانی استفاده می شود که امروزی و اسپرت باشد آینه کنسول مدرن هم یکی از وسایلی است که با داشتن طرح و رنگ های متنوع برای سبک مدرن قابل استفاده می باشد. رنگ سفید و مشکی برای آینه کنسول های مدرن مناسب ترین رنگ و ام دی اف مناسب ترین متریال است.

آینه کنسول مدرن

عکس آینه کنسول مدرن و زیبا

آینه کنسول سلطنتی

یکی دیگر از پرطرفدارترین انواع آینه کنسول سلطنتی آن است که برای چیدمان های اشرافی و لوکس کاربرد بسیار زیادی دارد. این مدل از آینه کنسول ها که معمولا تم طلایی رنگ دارند طرح بسیار زیبا و خاصی داشته و باعث چند برابر شدن جذابیت منزل می شوند.

به راحتی می توان در کنار مبل سلطنتی سالن پذیرایی از یک آینه کنسول سلطنتی زیبا استفاده کرد و از زیبایی آن بهره برد. به طور کلی آینه کنسول سلطنتی به تنهایی وسیله ای خیره کننده است که چشم همه را به خود خیره می کند و می تواند مرکز توجه در چیدمان وسایل باشد زیرا انتخاب آینه کنسول مناسب با فضا از اهمیت زیادی برخوردار است.

آینه کنسول سلطنتی

آینه کنسول چوبی

یکی از نکات بسیار مهم راهنمای خرید آینه کنسول توجه به جنس آن است و چوب یکی از پرطرفدارترین و زیبا ترین متریال برای آینه کنسول می باشد. آینه کنسول چوبی برای اتاق مطالعه می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. از آینه کنسول چوبی همچنین می توان به عنوان میز آرایش در اتاق خواب بهره برد.

به طور کلی ایده پردازی با آینه و میز کنسول به قدری زیاد است که می توان به عنوان آیینه شمعدان عروس، جاکفشی درب ورودی و … از آن استفاده کرد. آینه کنسول چوبی برای سبک کلاسیک مناسب ترین گزینه است و زیبایی خاصی با آن می بخشد.

چوب هایی که به رنگ فندقی، گردویی و ماهاگونی هستند علاوه بر داشتن زیبایی، ماندگاری فراوانی هم دارند. چوب از گذشته تا به امروز جذابیت خاص خود را حفظ کرده و هیچگاه از مد نیفتاده است . اگر چوب های مورد استفاده در آینه کنسول منبت کاری شوند زیبایی و جذابیت آنها چندین برابر می شود و برای دکوراسیون های شیک و مجلل مناسب هستند.

آینه کنسول چوبی

عکس آینه کنسول جنس چوبی بسیار شیک و زیبا

آینه و کنسول سنگی

این مدل هم می توان گفت سبک جدیدی در طراحی دکوراسیون است چراکه همه قسمت های این نوع از آینه و کنسول از جنس سنگ مرمر می باشد. وزن این مدل سنگین تر از مدل های قبلی است. اما اگر با قیمت این سبک مشکلی ندارید، با خرید آن نمایی فوق العاده شیک و جذاب به منزلتان ببخشید.

نکات مهم هنگام خرید آینه و کنسول

سبک طراحی آینه و کنسول

اولین نکته ای که در هنگام خرید آینه و کنسول باید به آن توجه کنید، سبک طراحی محصول می باشد. برای این منظور پیشنهاد می کنیم نیم نگاهی به سبک دکوراسیون منزل خود بی اندازید.

اگر سبک دکوراسیون خانه شما کلاسیک است از آینه و کنسول های چوبی و ترجیحا خراطی شده استفاده نمایید. اما اگر دکوراسیون خانه شما مدرن است، توصیه می کنیم به سراغ خرید محصولاتی با جنس های امروزی تر و صد البته طراحی ظاهری فانتزی باشید.

اندازه و وزن محصول

نکته دوم برای انتخاب آینه و کنسول مربوط به اندازه و وزن محصول می شود. برای این منظور شما عزیزان هم باید وزن کنسول و هم باید وزن آینه را مدنظر خود قرار دهید. صد البته که اندازه هر دو کالا در این محصول نیز باید مطابق میل و سلیقه شخصی تان باشد.

در خصوص اندازه توصیه می کنیم ابتدا ابعاد فضایی که کنسول را برای آن در نظر گرفته اید را در کنار ارتفاع آن نقطه تا سقف بررسی کرده و متناسب با آن آینه و میز کنسولی آن را تهیه فرمایید. یادتان باشد میز و آینه بخش مهمی از دکوراسیون فضای شما را به خود اختصاص می دهند؛ پس بهتر است وزن آن ها به گونه ای باشد که در هر بار جا به جایی شما را به زحمت نی اندازند!

بهترین مدلهای آینه و کنسول

عکس آینه کنسول در سبک های سنتی کلاسیک و سبک مدرن

جنس آینه و کنسول

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید آینه و کنسول توجه به جنس آن است. در این زمینه شما می توانید با کمی گشت و گذار در بازار با آینه و میز کنسولی مواجه شوید که از جنس چوب، سنگ و یا حتی برنز می باشند. انتخاب در این خصوص بسته به سلیقه خودتان دارد اما اگر نظر ما را جویا شوید بهتان می گوییم که بهتر است جنس آینه و کنسول شما با جنس دیگر وسایلتان در یک هارمونی کامل قرار داشته باشد.

دوستان عزیز توجه کنید که جنس بدنه آینه و کنسول انتخابی تان حتما باید به هنگام تحویل سالم و فاقد هر گونه شکستگی و پریدگی خصوصا در لبه های محصول باشد. راستی از توجه به جنس روکش به کار رفته بر روی بدنه میز و حتی فریم آینه نیز غافل نشوید که هم باید ضد خط و خش باشد و هم ضد رطوبت و مقاوم در برابر فشار!

آینه ایستاده یا دیواری

اینکه آینه موجود در محصول مدنظرتان از قابلیت نصب بر روی دیوار برخوردار باشد و یا اینکه تنها بتوان آن را بصورت ایستاده قرارداد، موردی است که تنها خودتان باید به آن توجه فرمایید. با این حال اما بد نیست بدانید که معمولا اغلب تولید کنندگان سایز آینه این محصول را به نوعی می سازند که شما عزیزان بتوانید از آن هم بصورت دیواری و هم بصورت ایستاده استفاده نمایید.

کشو یا کابین داشتن کنسول

مورد دیگری که در انتخاب و خرید آینه و کنسول حائز اهمیت است، توجه به وجود کابین یا کشو در بخش کنسولی محصول است. فراموش نکنید که میز کنسول با میز ناهارخوری تفاوت های آشکار بسیاری دارد و به همین خاطر نباید از آن برای سرو غذا و خوراکی و … استفاده کنید.

اما می توانید با وجود تعدادی کشو و یا کابین درب دار از آن ها برای قرار دادن وسایل مورد نیاز خود بهره گیری نمایید. اگر نظر ما را بخواهید توصیه می کنیم حتی المقدور از خرید آینه و کنسول هایی که فاقد کشو کابین در قسمت کنسولی خود هستند، خودداری فرمایید. یادتان باشد که تعداد کشو و کابین های تعبیه شده بر روی کنسول نیز بایستی از سوی شما مورد بررسی و فضای داخلی هر یک از آن ها ارزیابی شود.

بهترین مدلهای آینه و کنسول

پایه دار بودن یا نبودن

برخی از کنسول ها دارای پایه و برخی دیگر بدون پایه می باشند. انتخاب در این زمینه نیز باز برعهده خودتان است که تصمیم گیری نمایید. با این حال اما فراموش نکنید که مدل های پایه دار از قابلیت بهتری برای تمیز کردن قسمت های زیرین خود برخوردار هستند.

قیمت آینه و کنسول

قیمت آینه و کنسول با در نظر داشتن تمامی موارد فوق تعیین می شود. با این حال فراموش نکنید که بهتر است سبک طراحی این محصول با سبک دکوراسیون خانه شما حتما در تناسب قرار داشته باشد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بر روی تعداد آینه های یک کنسول و همچنین فرم کلی آنان که می تواند هندسی منظم و یا نامنظم باشد بایستی دقت لازم را به خرج دهید.

همچنین جهت خرید جدیدترین مدلهای آینه کنسول می توانید از لینک زیر اقدام کنید : خرید آینه کنسول

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت آینه کنسول چند است؟
قیمت انواع آینه کنسول به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنسه بدنه کنسول، ابعاد و اندازه، کلاسیک و مدرن بودن کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت آینه کنسول از 200 هزار تومان تا 12 میلیون تومان می باشد.
از برندهای معروف آینه کنسول کدام است؟
از بهترین و معروف ترین برند های ایرانی و خارجی تولید کننده آینه و کنسول می توان به برند ایکیا، چشمه نور، دیلایت، صنعت چوب کیان، فوفل، پیرو، دیزم، میس کادو، سایان هوم، رادین، وزرا، دینیال اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/24
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
آینه و کنسول مدرن جنس ام دی اف مدل روم
آینه و کنسول مدرن جنس ام دی اف مدل روم
آینه و کنسول جنس چوب راش سه در
آینه و کنسول جنس چوب راش سه در
آینه و کنسول مدل قاب تونیک
آینه و کنسول مدل قاب تونیک
آینه و کنسول ام دی اف مدل D90
آینه و کنسول ام دی اف مدل D90
آینه و کنسول ام دی اف مدل ساغر کد SA14002
آینه و کنسول ام دی اف مدل ساغر کد SA14002
آینه و کنسول سلطنتی چوبی مدل k013
آینه و کنسول سلطنتی چوبی مدل k013
آینه کنسول ام دی اف مدل برمودا
آینه کنسول ام دی اف مدل برمودا
آینه و کنسول ام دی اف مدل آدرین
آینه و کنسول ام دی اف مدل آدرین
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد