منو

بهترین مارک های آب مرکبات گیری + راهنمای خرید آب مرکبات گیری

آب مرکبات گیر هاردستون بدنه استیل مدل CJS1702
آب مرکبات گیر هاردستون بدنه استیل مدل CJS1702
آب مرکبات گیر ناسا الکتریک بدنه پلاستیک توان مصرفی 150 وات مدل NS-960
آب مرکبات گیر ناسا الکتریک بدنه پلاستیک توان مصرفی 150 وات مدل NS-960
آب مرکبات گیری مولینکس توان 100 وات جنس بدنه فلز و پلاستیک مدل PC603D27
آب مرکبات گیری مولینکس توان 100 وات جنس بدنه فلز و پلاستیک مدل PC603D27
آب مرکبات گیری اسمگ بدنه آلومینیوم توان 70 وات مدل CJF01BL
آب مرکبات گیری اسمگ بدنه آلومینیوم توان 70 وات مدل CJF01BL
آب مرکبات گیر ویداس بدنه استیل با توان ۱۲۰ وات مدل VIR-3111
آب مرکبات گیر ویداس بدنه استیل با توان ۱۲۰ وات مدل VIR-3111
آب مرکبات گیر گاستروبک بدنه استیل و مخزن و صافی پلاستیکی
آب مرکبات گیر گاستروبک بدنه استیل و مخزن و صافی پلاستیکی
آب مرکبات گیر یورولوکس بدنه استیل 300 واتی مدل JE2709GS
آب مرکبات گیر یورولوکس بدنه استیل 300 واتی مدل JE2709GS
آب مرکبات گیری براون 60 واتی بدنه پلاستیک مدل CJ3050
آب مرکبات گیری براون 60 واتی بدنه پلاستیک مدل CJ3050
آب مرکبات گیر حرفه ای گاستروبک بدنه استیل مدل 41150
آب مرکبات گیر حرفه ای گاستروبک بدنه استیل مدل 41150
آب مرکبات گیر بوش مخزن آبمیوه شیشه مدل MCP72GMB
آب مرکبات گیر بوش مخزن آبمیوه شیشه مدل MCP72GMB
آب مرکبات گیری بیم ظرفیت مخزن ۷۰۰ میلی لیتر مدل CJ4601MST
آب مرکبات گیری بیم ظرفیت مخزن ۷۰۰ میلی لیتر مدل CJ4601MST
آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500
آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500
آب مرکبات گیر براون مدل mpz9
آب مرکبات گیر براون مدل mpz9
آب مرکبات گیر برقی میگل توان  ۹۰ وات مدل GCS 90
آب مرکبات گیر برقی میگل توان ۹۰ وات مدل GCS 90
آب مرکبات گیری پارس خزر مدل لیموناد توان مصرفی 20 وات
آب مرکبات گیری پارس خزر مدل لیموناد توان مصرفی 20 وات
آب مرکبات گیر فلر مدل cs-199
آب مرکبات گیر فلر مدل cs-199

مرکبات سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان می باشد که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت قلب و عروق، کاهش ابتلا به بیماری های کلیوی خواهد شد. مرکبات شامل میوه هایی همانند پرتقال، نارنگی، لیمو، گریپ فروت و ... است. آب مرکبات و نوشیدن آن نیز، همان فواید مرکبات را خواهد داشت.

نوشیدن آب مرکبات، زمانی حس لذت چند برابری را به شما خواهد داد که برای آماده سازی آن، ساده ترین راه پیش پای شما قرار گیرد. دستگاه آب مرکبات گیری همان چیزی است که به شما کمک خواهد کرد در زمانی کوتاه، چندین لیوان آب مرکبات گوارا داشته باشید.

راهنمای خرید دستگاه آب مرکبات گیری

دستگاه آب مرکبات گیری دستی تمام استیل

برای تهیه آب مرکبات، نیاز به خرید یک دستگاه آب مرکبات گیری دارید. دستگاه های آب مرکبات گیری را با عنوان آب پرتقال گیری هم می شناسند و با این عنوان نیز بیان می کنند.

انواع آب مرکبات گیری

آب پرتقال گیرها به دو نوع دستی و برقی تقسیم می شوند.

آب مرکبات گیر دستی

نحوه کارکرد آب مرکبات گیر های دستی بدون برق و بسیار ساده است. این نوع آب پرتقال گیرها دارای یک ظرف و یک ریمر (قسمت مخروطی آجدار) است که کاربر با چرخاندن میوه بر روی ریمربه سمت چپ و راست، آب آن را می گیرد.

البته بعضی از آب مرکبات گیری های دستی، مجهز به اهرم فشار دهنده بوده و مکانیزم کار راحت تری دارند و کاربر با فشار دادن مرکبات توسط این اهرم می تواند آب مرکبات را استخراج کند.

در آب مرکبات گیری دستی می توانید میوه را روی سر قسمت مخروطی آب مرکبات گیری بگذارید و با کمی فشار دست، آب مرکبات را بگیرید. ممکن است خستگی دست باعث شود شما از خیر آب مرکبات بگذرید و یک لیوان نوشیدنی گوارا را از خودتان دریغ کنید.

آب مرکبات گیری دستی

آبگیری پرتغال توسط آب مرکبات گیر دستی

آب مرکبات گیر برقی

آب پرتقال گیری های برقی کار آب گیری مرکبات را راحت تر و شما در زمان کوتاه تری می توانید آب مرکبات را تهیه کنید. در بعضی از انواع آب مرکبات گیری های برقی کاربر باید با دست خود مرکبات را روی ریمر نگه داشته و با چرخش اتوماتیک ریمر، آبِ مرکبات خارج خواهد شد.

در مدل دیگر از آب مرکبات گیری ها برقی، یک اهرم یا بازویی تعبیه شده که با نگه داشتن اهرم بر روی و با چرخش اتوماتیک ریمر دستگاه آب مرکبات گیری، آبِ مرکبات استخراج می گردد.

نکات مهم هنگام خرید آب مرکبات گیری

اندازه و وزن دستگاه آب مرکبات گیری

نخستین نکته برای خرید آب مرکبات گیری توجه به اندازه و وزن آن است، اندازه دستگاه باید به گونه ای باشد که بتوان آن را به راحتی و بدون دردسر در فضای آشپزخانه یا محل کار جا داد.

در مورد اندازه دستگاه آب گیری مرکبات باید یک نکته دیگر را نیز به خاطر بسپارید و آن تناسب ظرفیت مخزن محصول با تعداد نفراتی است که قرار است شما با آب میوه تازه از آن ها پذیرایی نمایید!

هنگام تهیه این وسیله لازم است به وزن آن نیز توجه نمایید، قطعاً سنگین بودن وزن دستگاه برای هر بار استفاده شما را دچار زحمت می کند. اگر این محصول الکتریکی خیلی هم سبک باشد در واقع با زبان بی زبانی به شما می گوید که قطعات به کار رفته در ساخت آن چندان کیفی و مرغوب نیستند.

دستگاه آب مرکبات گیری اسمگ

دستگاه آب مرکبات گیری اسمگ برقی

جنس بدنه و صافی محصول

بعد از وزن و اندازه کالای آب گیری مرکبات فکر خود را بر روی جنس بدنه و صافی آن متمرکز نمایید. جنس بدنه این وسیله می تواند از پلاستیک یا فلز باشد که جنس استیل در این میان بیشتر ترجیح دارد.

با این حال انتخاب نوع آن از منظر جنس بیشتر به توان مالی خریدار و شاید هم علاقه و سلیقه او بستگی دارد. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که لزوماً نباید جنس صافی (قسمت مخروطی بالای دستگاه که مرکبات بر روی آن برای گرفتن آبشان قرار داده می شوند) با جنس بدنه دستگاه در تناسب باشد.

ضمن این که قابلیت جدا شدن راحت صافی از بدنه و هم چنین امکان شستشوی آسان محصول چه به صورت دستی و چه به وسیله ماشین ظرفشویی نباید از نظر دور نگه داشته شود.

بررسی و کنترل میزان گنجایش دستگاه

فاکتور مهم بعدی برای انتخاب و خرید آب مرکبات گیری توجه به میزان ظرفیت دستگاه است که همواره با واحد لیتر بیان می شود. در این خصوص شما عزیزان باید به تناسب حجم مخزن دستگاه با تعداد نفراتی که قصد تهیه کردن آب مرکبات تازه را برای آنان کرده اید، توجه داشته باشید.

بهتر است مخزن آب مرکبات گیری از جنس طلق مانند و یا شیشه ای بوده و روی آن نیز درجه بندی شده باشد.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای آب مرکبات گیری

گرفتن آب میوه پرتغال توسط آب مرکبات گیر

طرح دستگاه آب مرکبات گیری

طراحی از نظر زیبایی شناسی و کاربردی مهم است. بدیهی است که بهترین دستگاه های آب مرکبات گیری در میان وسایل آشپزخانه شما باشد و چون بسیاری از دستگاه های آب میوه گیری دارای طراحی های زیبایی هستند. بهترین انتخاب برای شما سلیقه شخصی خواهد بود. برخی از خانه داران رنگ های روشن را دوست دارند و دیگران ترجیح می دهند که از روکش های مختلف استفاده نمایند.

از نظر عملکرد، بهترین آبمیوه گیری ها استفاده از آنها را برای شما آسان می کند. آنها مقدار زیادی آب میوه می کشند. آنها همچنین همه کاره هستند. بهترین مدل ها ویژگی های کنترل پالپ را ارائه می دهند و قادر به مقابله با اندازه های مختلف میوه هستند.

کنترل پالپ

بهترین دستگاه های آب مرکبات گیری عملکرد کنترل تفاله را دارند تا بتوانید میزان مقدار ورود مواد مغذی به دستگاه آب مرکبات گیری را کنترل کنید. به احتمال زیاد این ویژگی را در آب مرکبات گیری برقی مشاهده می کنید.

مقدار مغزی که وارد آب می شود یک عمل متعادل کننده است. اگر تفاله بیش از حد باقی بماند، مقدار زیادی آب را هدر داده اید و این یک روش مقرون به صرفه برای تهیه آب میوه نیست. از طرف دیگر، اگر آب مرکبات گیری به مغز سوراخ شود و وارد آب شود، آن را ترش می کند. همه میوه ها متفاوت هستند.

شستشوی آسان

البته بعد از نوشیدن آب لازم است دستگاه را به خوبی بشویید تا برای استفاده بعدی آماده باشید، هرچه دیرتر دستگاه را تمیز کنید تمیز کردن آن سخت تر خواهد شد. البته هرچه قطعات مختلف دستگاه از هم جدا شده و شستن آنها در ماشین ظرفشویی راحت تر باشد ، تمیز کردن آن نیز آسان تر خواهد بود.

انواع آب مرکبات گیری

میزان قدرت و سرعت دستگاه آبمیوه گیری

از دیگر موارد حائز اهمیت هنگام تهیه یک دستگاه آب مرکبات گیری توجه به دو پارامتر قدرت و سرعت عملکرد دستگاه می باشد. زمانی که از قدرت موتور محصول صحبت می شود، منظور این است که هرچه توان آن بالاتر باشد، دستگاه تان قدرتمندتر خواهد بود.

از این نکته هم غافل نشوید که یک دستگاه ۴۰ واتی که توسط یک برند معتبر تولید می شود نسبت به دستگاهی با همین میزان توان موتور که به وسیله یک شرکت ناشناخته به بازار عرضه می گردد، به مراتب بهتر خواهد کرد.

در خصوص سرعت عملکرد دستگاه نیز باید ببینید که قصد گرفتن آب چه نوع مرکباتی را دارید؛ زیرا در برخی از میوه ها و مرکبات اگر بخواهید آب آن ها را سریع بگیرید، کیفیت را از دست می دهید! پس با احتیاط در این زمینه اقدام فرمایید.

مجهز بودن دستگاه به اهرم

اهرم های فشار، بیشتر در مدل های دستی مشاهده می شوند و موجب کاهش انرژی فیزیکی مورد نیاز برای تهیه کردن عصاره مرکبات و میوه های مختلف می گردند. ولی در این حال، برخی از مدل های الکتریکی نیز به اهرم مجهز هستند و خرید آن ها می تواند ضمن افزایش سرعت، از خستگی شما نیز جلوگیری نماید.

قیمت آب مرکبات گیری

قیمت آب مرکبات گیری با در نظر گرفتن تمام نکات معنونه در این گفتار به انضمام نام و برند تولید کننده دستگاه مشخص می شود. با این حال یادتان باشد دستگاهی که قصد دارید آن را بخرید، حتماً باید دارای یک گارانتی و ضمانت معتبر باشد. بهتر است تمام بخش های دستگاه منتخب شما از قابلیت شستشوی آسان و راحت نیز برخوردار باشد.

در کنار موارد فنی یک آبمیوه گیری باید به ویژگی های ظاهری آن نیز توجه داشته باشید و سعی کنید دستگاهی زیبا را برای استفاده در محیط آشپزخانه خود تهیه فرمایید.

راهنمای شستشو و نگهداری دستگاه آب مرکبات گیری

تمامی قطعات مدل های برقی قابلیت جدا شدن از موتور را دارند و شما می توانید به راحتی آن ها را با دست شستشو دهید و یا اینکه از دستگاه های ظرفشویی برای تمیز کردن آن ها استفاده نمایید.

مدل های دارای بدنه پلاستیکی دردسر های کم تری را در این رابطه برای شما ایجاد خواهند کرد و در رابطه با مدل های دارای بدنه استیل بهتر است که پس از هر بار استفاده از دستگاه سریعاً برای شستشوی آن اقدام نمایید تا از سیاه شدن بدنه آن جلوگیری کنید زیرا خاصیت اسیدی ضعیف آب مرکبات موجب کدر شدن بدنه دستگاه شما خواهد شد و زیبایی آن را کاهش خواهد داد.

راهنمای خرید اینترنتی بهترین آب مرکبات گیری

تصویر آبمیوه تازه گرفته شده توسط آب مرکبات گیر

پاسخ به برخی سوالات هنگام خرید آب مرکبات گیری

بهترین مارک آب مرکبات گیری کدام است؟

مارک های مختلفی در تولید آبمیوه گیری مرکبات وجود دارد که مشهورترین آنها بوش ، فلر ، فیلیپس ، مولینکس ، کنوود ، براون و بیترون و از جمله مارک های ایرانی مانند محصولات پارس خزر است که می توانند با کالاها خارجی قابت کنند و با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

تفاوت اصلی دستگاه آب مرکبات گیری با دستگاه آب میوه گیری

همانطور که تا الان متوجه شدید، دستگاه آب مرکبات گیری فقط مخصوص مرکباتی همچون پرتغال، لیمو و نارنگی می باشد که پس از قارچ کردن به راحتی بر روی مخروط دستگاه قرار گرفته و پس از چرخش های مکرر، آب میوه را به طور کامل خارج می گیرد.

اما دستگاه آبمیوه گیری به جای مخروط از یکسری تیغه های تیز که در کفی محفظه دستگاه قرار دارد تشکیل شده است که از آن می توان برای گرفتن آب هر نوع میوه ای استفاده کرد. مهمترین تفاوت دستگاه مرکبات گیری با آبمیوه گیری در همین است.

شما می توانید از این دستگاه برای استفاده از انواع میوه ها مانند سیب. هویج، انار و همچنین انواع مرکبات استفاده کنید. لازم به ذکر است که شاید دستگاه آب میوه گیری به ظرافت و دقت دستگاه آب مرکبات گیری نتواند آب مرکبات را بگیرد. پس هنگام خرید حتما این موضوع را در نظر داشته باشید.

آب مرکبات گیری دستی یا اتوماتیک؟

پاسخ به این سوال، به نیاز شما و هزینه ای بستگی دارد که می توانید برای خرید دستگاه بپردازید. اگر کار شما با یک آب مرکبات گیری ساده و دستی راه می افتد شاید نیاز نباشد دستگاه برقی را خریداری کنید؛ اما اگر فرصت کافی در اختیار ندارید و آب مرکبات به عنوان یک میان وعده به طور مرتب در سبد غذایی شما جا دارد، بهتر است نوع اتوماتیک آب مرکبات گیری را انتخاب کنید.

همچنین می توانید هر دو نوع دستی و برقی را داشته باشید تا فراخور استفاده ای که دارید و حجم مرکباتی که قصد آبگیری آن را دارید بتوانید از آن ها استفاده کنید. قطعا هر دو نوع دستی و برقی می تواند برای شما مفید باشد.

غیر از مرکبات چه میوه هایی را با آب مرکبات گیری آب بگیرم؟

ریمرهای آب مرکبات گیری به شما این اجازه را نخواهد داد غیر از مرکبات بتوانید آب سایر میوه ها را بگیرید. پوسته ضخیم پرتغال، گریپ فروت و ... به شکلی است که ریمرها می توانند درون آن را بتراشند؛ اتفاقی که در مورد سایر میوه ها نخواهد افتاد. برای آبگیری سایر میوه ها از آبمیوه گیری استفاده کنید.

بهترین مدلهای آب پرتغال گیری

سخن پایانی

همانطور که از مطالب بالا متوجه شدید، دستگاه آب مرکبات گیری یک وسیله بسیار پرکاربرد است. مخصوصا در روزهای سرد زمستانی و هنگام سرماخوردگی ها. این وسیله قادر است آب انواع مرکبات مختلف از جمله پرتغال، لیمو ترش، نارنگی، نارنج را بگیرد.

بر خلاف برخی تصورات غلط این وسیله به هیچ عنوان نمی تواند جایگزین یک دستگاه آب میوه گیری باشد. همانطور که از نام آن پیداست، این وسیله یک دستگاه آب مرکبات گیری بوده و مختص مرکبات می باشد. برای گرفتن آب انواع میوه های مختلف باید از دستگاه آب میوه گیری استفاده کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستگاه آب مرکبات گیری چند است؟
قیمت انواع دستگاه آب مرکبات گیری از 500 هزار تومان تا 10 میلیون تومان می باشد و به موارد مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه، توان دستگاه، ظرفیت مخزن، تعداد سری ها، ابعاد و وزن و سایر امکانات آن بستگی دارد.
بهترین مارک های آب مرکبات گیری کدامند؟
از بهترین و معرف ترین شرکت های تولید کننده دستگاه آب مرکبات گیر می توان به برند بوش، میگل، پارس خزر، گوسونیک، هاردستون، اسمگ، ویداس، براون، فلر، فیلیپس، تولیپس، هملتون، کنوود، دسینی، دبلیو ام اف، سام، نانیوا، برمودا و گاستروبرگ اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/08/12
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد