منو

راهنمای خرید آباژور ایستاده و پایه دار شیک با قیمت مناسب

نور پردازی با لوستر و آباژور (کلاهک دار یا بدون کلاهک) تاثیری غیر قابل انکار در زیبایی هر چه بیشتر اتاق دارد. از این رو انتخاب درست یک لوستر و آباژور هنگام خرید آنلاین آباژور، علاوه بر تامین نور مناسب برای اتاق، به ما در تامین زیبایی هر چه بیشتر اتاق کمک می کند.

خرید آباژور ایستاده میتواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما به عنوان یک وسیله دکوری منزل باشد، زیرا شما میتوانید با هزینه کم و قیمت ارزان یک آباژور ایستاده و یا یک آباژور رومیزی مناسب با رنگ بندی منزل خود انتخاب کنید و تا مدت ها از تغییر بوجود آمده در دکور منزل خود لذت ببرید.

آباژور چیست؟

آباژور (به انگلیسی Lampshade) یا نورتاب نوعی پوشش برای چراغ است که نور را به سمت پایین هدایت می کند. آباژور معمولا از یک پایه و یک کلاهک یا شید آباژور تشکیل می شود. لامپ به پایه وصل شده و کلاهک آباژور، اطراف لامپ را می پوشاند و از مشخص شدن لامپ و تابش مستقیم نور، جلوگیری می کند. انواع آباژور به دو دسته اصلی آباژور رومیزی و آباژور ایستاده یا آباژور کنار سالنی دسته بندی می شوند.

انواع مختلف آباژور ایستاده

راهنمای خرید انواع آباژور ایستاده

آباژورهای ایستاده یا پایه دار چیست؟

آباژورهای ایستاده، معمولاً دارای پایه بلندتری نسبت به نوع رومیزی آن است. گاهی شرایط و محیط ایجاد می کند که از آباژورهای ایستاده در منزل یا محیط کارمان استفاده کنیم. پایه های بلند این نوع آباژور ها دارای ویژگی قائم به ذات بودن هستند که به ما اجازه می دهند به جای اشغال سطح میز ها مستقلاً روی زمین قرار بگیرند که حس قاطعیت و رسمیت به مبلمان منزل می دهد و یکنواختی دکوراسیون منزل را خارج کرده و جلوه چشمگیری به آن می بخشد.

قبل از انتخاب و خرید آباژور، اندازه و محیط منزلتان را بررسی کنید و فضاهایی که مساحت زیاد و سقف بلند دارند آباژورهای با پایه بلند تر را می طلبند و فضاهای کوچک با نوع کوتاه تر آن همساز تر خواهند بود اما در کل آنچه مهم است خواسته و سلیقه شماست.

جنس بدنه و پایه آباژور های ایستاده

آباژور های ایستاده دارای تنوع قابل توجهی هستند که در اکثر موارد می تواند تامین کننده سلایق گوناگون باشد. جنس بدنه و پایه آباژورها از جنس های متداول مانند؛ رزینی، بدنه ای مرکب از چوب و شیشه، ترکیب آلیاژ برنج و چینی، فلزی و چوبی که بیشترین کاربرد را در میان جنس های دیگر دارد ساخته می شوند.

بررسی چند نوع کلاهک آباژور ایستاده

  • کلاهک امپایر : این کلاهک های کلاسیک به شکل مخروط است و تابش نور از لبه ها به پایین می تابد.
  • کلاهک بل : این مخروط ظریف به شکل دامن لبه دار است با کمی قوس در پایین آن.این طرح نیز از نوع کلاسیک به حساب می آید.
  • کلاهک درام : طرحی است با فرم طبل مانند به شکل استوانه که دراضلاع کوتاه و بلند تهیه می شود و اجازه می دهد نور به صورت مساوی به بالا و پایین منتشر شود.
  • کلاهک ناولتی : اگر دو کلاهک امپایر را از قسمت قاعده به هم وصل کنیم این کلاهک جالب پدید می آید.

انواع کلاهک های آباژور ها

انواع مدل های کلاهک آباژور های ایستاده

و همچنین کلاهک مربع مستطیل شکل همساز با فضای مدرن و کلاهک نیم کره یا پیاله ای با انتشار نور به پایین از دیگر نوع کلاهک های آباژور ها هستند.

آباژور ایستاده یا رومیزی؟

یکی از سوال های متداول بین افراد، این است که آیا آباژور ایستاده برای منزل شان مناسب است یا آباژور رومیزی؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم که در وهله اول این موضوع کاملا بستگی به سلیقه شما و نیازی که از خرید آباژور احساس می کنید، دارد.

اگر می خواهید تنها فضای محدودی از میز و اتاق روشن شود بهتر است از آباژورهای رومیزی و البته با کلاهک های روشن استفاده کنید تا از حداکثر نور آن بهره مند شوید. اما برعکس اگر قصد دارید از آباژور به عنوان تزیین و در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید، به شما خرید آباژورهای مدرن ایستاده و با کلاهک و رنگ های تیره را پیشنهاد می کنیم. البته قیمت این مدل آباژورها به نسبت آباژورهای رومیزی کمی گران تر است.

بهترین آباژور برای نور محیطی

1 - آباژور دارای کلاهک

مرسومترین نوع آباژوری است که اغلب ما می شناسیم. از یک کلاهک کاغذی و یا پارچه ای که بر روی یک میله و یا سه پایه قرار دارد تشکیل شده است. به این کلاهک اصطلاحا شید گفته می شود. شیدها در طرحهای گوناگون ساخته شده و تنوع خوبی دارند، به همین دلیل به راحتی با سایر بخشهای دکوراسیون منزلمان همچون مبلمان یا کوسن، ست می شوند.

آباژور دارای کلاهک

تصویر انواع آباژور ایستاده با کلاهک های متنوع و جذاب

2 - آباژور دارای مشعل

این مدل از آباژور ایستاده یک نور محیطی ملایم رو به سقف برای ما ایجاد می کندو بعلت آنکه جهت نور غیر مستقیم است باعث آزار چشم نخواهد شد.

آباژور مشعل دار

3 - آباژور با بازوی خمیده

در این نوع آباژور ایستاده یک یا چند لامپ در انتهای یک بازوی خمیده بلند قرار می گیرد. کاربرد آن برای روشن کردن یک فضای وسیع در اتاق پذیرایی و یا نشیمن است.

آباژور با بازوی خمیده

عکس آباژور ایستاده با بازوی خمیده

بهترین آباژورهای ایستاده یا کنار مبلی برای کاربرد خاص

1 - چراغ مطالعه

اگر می خواهید زاویه نور و یا ارتفاع آنرا تغییر دهید، بهترین گزینه آباژور مطالعه است. این نوع آباژور برای مطالعه، نوشتن، کارهای هنری و سایر فعالیتهایی که نیاز به یک نور متمرکز دارد مناسب است.

آباژور چراغ مطالعه

2 - آباژور درختی

برای داشتن یک نور محیطی بطور طبیعی باید تعداد لامپها افزایش پیدا کند. آباژور درختی این امکان را به ما می دهد که تعداد لامپ بیشتری را بر روی پایه یک آباژور ایستاده قرار داده و مساحت بیشتری از اتاقمان را با نور آن پوشش دهیم.

آباژور درختی

تصویر انواع مختلف آباژور درختی

3 - آباژور با بازوی متحرک

این نوع آباژور با قابلیت فوق العاده ای که دارد به ما این امکان را می دهد که بازوی آباژور را از مفصل آن حرکت داده و در فضای اطراف بچرخانیم. این ویژگی به ما کمک می کند که علاوه بر داشتن یک نور محیطی وسیع، از آن بعنوان چراغ مطالعه و چراغ کار هم استفاده کنیم.

آباژور با بازوی متحرک

انواع آباژور ایستاده با بازوی متحرک

پیشنهاد مطالعه : خرید بهترین مدلهای آباژور ایستاده

چند نکته مهم هنگام خرید آباژور ایستاده

  • اگر هدف شما از خرید آباژورها ایجاد نور بیشتر باشد باید آباژور انتخابی شما کلاهک بزرگتری داشته باشد.
  • به طول و عرض پایه و سرپوش آباژورها دقت کنید.
  • اگر منزل شما دارای لوستر می باشد بهتر است که مدل و رنگ آباژور را تا حد امکان متناسب با آن انتخاب نمایید.
  • حتما قبل از خرید کیفیت و برند تولیدی آن و نیز ضمانت آن را بررسی کنید.
  • اگر از آباژور در دکوراسیون خود فقط برای زیبایی و به عنوان یکی از ابزارهای تزیینی بهره می گیرید بهتر است آباژورهایی را انتخاب نمایید که دارای رنگ کلاهکی تیره می باشند و نور محدودی را از خود ساطع می نمایند.
  • توجه داشته باشید که آباژور انتخابی شما باید متناسب با فضای مورد نظرتان باشد. برای نشیمن های بزرگ می توانید از آباژورهایی که دارای باطری خورشیدی هستند استفاده کنید. برای نشیمن های کوچک هم می توانید از آباژورهایی کوچک به تعداد مختلف در گوشه و کنار اتاق بهره ببرید تا فضای شما را دلباز تر نشان دهد.

بهترین برندهای تولیدکننده آباژور

همه وسایلی که دور بر خود می بیند از تنوع بالایی برخوردارند که تولید کنندگان مختلفی نیز دارند. آباژور ها هم از این قائده مستثنی نیستند و تنوع تولیدکنندگان و سبک ها و مدل های آن به گونه است که قطعا انتخاب را کمی سخت میکند.

اما اگر بخواهیم برندهای معروف که کیفیت کارشان قابل قبول و رضایت استفاده کنندگان را در پی داشته را نام ببریم می توانیم به همتاب، آرام، رایکا، چشمه، نور، مجلل، دیلایت، رستاک، ایکیا، هومز، آذین، ونسو، دیزوم، نورآوران، کلاسیک، یونیک، استارمستر، گلدن گیفت، کریستال، دیاموند، گرین، هیمالیا، رویال، رایکا، بالیستا، پیرو، هاما، نیک آذین و کن اشاره کرد.

بهترین مدلهای آباژور ایستاده

کلام پایانی

وجود یک آباژور زیبا و پر زرق و برق جلوه ای شیک و لوکس به منزل شما می بخشد، بدون اینکه نیاز باشد به سراغ وسایل تزیینی گران قیمت بروید. برای اینکه از خرید آباژور نهایت رضایت را داشته باشید، باید هم سلیقه خود را در نظر بگیرید و هم به فاکتورهای زیادی مانند اندازه، شکل، رنگ و جنس توجه کنید.

آباژور انتخابی شما باید با ابعاد فضایی که در آن قرار می گیرد و سبک دکوراسیون آن هم خوانی داشته باشد. علاوه بر این، بین کلاهک و پایه آن تناسب وجود داشته باشد و کلاهک بیش از حد بزرگ یا کوچک نباشد.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع آباژور ایستاده چند است؟
قیمت آباژور ایستاده به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، ابعاد و وزن اباژور، نوع لامپ، جنس بدنه و کلاهک، کیفیت ساخت و طراحی و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت یک آباژور ایستاده از 200 هزار تومان تا 10 میلیون تومان می باشد.
فرق آباژور ایستاده با آباژور رومیزی در چیست؟
اگر می خواهید تنها فضای محدودی از میز و اتاق روشن شود بهتر است از آباژورهای رومیزی استفاده کنید تا از حداکثر نور آن بهره مند شوید. اما اگر قصد دارید از آباژور به عنوان تزیین و در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید، به شما خرید آباژورهای مدرن ایستاده را پیشنهاد می کنیم.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/24
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
آباژور ایستاده کنار سالنی مراکشی آینه کاری شده
آباژور ایستاده کنار سالنی مراکشی آینه کاری شده
آباژور ایستاده چوبی طرح درخت
آباژور ایستاده چوبی طرح درخت
آباژور ایستاده کلاسیک مدل v03
آباژور ایستاده کلاسیک مدل v03
آباژور ایستاده دیلایت مدل Nilufar Gold
آباژور ایستاده دیلایت مدل Nilufar Gold
آباژور ایستاده دیلایت مدل Ario Estand Gold
آباژور ایستاده دیلایت مدل Ario Estand Gold
آباژور ایستاده مدل Flurans G
آباژور ایستاده مدل Flurans G
آباژور ایستاده رایکا مدل چرخشی
آباژور ایستاده رایکا مدل چرخشی
آباژور ایستاده ورساچوب مدل سه پایه A16
آباژور ایستاده ورساچوب مدل سه پایه A16
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر تلفن
08:37 - 1401/05/09
سلام، یک شماره تماس برای من ارسال بفرمایید که من سفارش مستقیم از شما بگیرم

پاسخ : با سلام و عرض ادب، جهت خرید محصولات می توانید با کلیک روی محصول مورد نظر و پس از هدایت به سایت دیجی کالا، اقدام به ثبت سفارش مستقیم بفرمائید.

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد