منو

راهنمای خرید پنکک مناسب و بررسی کاربردها و ویژگی های پنکک

این روزها دغدغه خیلی از بانوان این است که چگونه زیر سازی مناسبی برای آرایش خود در نظر بگیرند تا آرایش آن ها جلوه بهتری پیدا کند ولی به دلیل وجود اجناس تقلبی و مارک های بی کیفیت که در بازار به وفور یافت می شود، ممکن است نتوانند جنس باکیفیت را تشخیص دهند. همچنین در خرید پنکک مناسب باید به قیمت آن و مرغوب بودن جنس توجه ویژه ای داشت تا به پوست شما صدمه ای وارد نکند و هم قیمت گزافی بابت آن پرداخت نکنید.

امروزه تنوع مارک و کیفیت های لوازم آرایشی بسیار زیاد است و نمی توان به طور قاطعانه برند یا مارک خاصی را معرفی کرد ولی خودتان می توانید محصولی مناسب با پوست خود انتخاب کنید. اگر شما هم از پرداخت هزینه های زیاد برای لوازم آرایشی بی کیفیت شاکی هستید این مطلب را دنبال کنید تا در نحوه انتخاب پنکک مناسب شما را راهنمایی کنیم و از خرید خود راضی باشید.

کرم پودر یا پنکک

پنکیک چیست؟

اول از همه نیاز است که کارایی پنکیک صورت در بین لوازم آرایشی را بدانیم. پنکیک یا پودر آرایشی، یک کرم پودر فشرده است که کارکرد اصلی آن پوشش دهی ایرادهای پوست و یکدست کردن آن است. در واقع فونداسیون اولیه پوست زمانی تکمیل می شود که در نهایت، از پنکیک هم استفاده شود.

یکی دیگر از اثرات پنکیک بر روی آرایش و پوست این است که حالت براقی و میزان تجمع چربی پوست را کاهش می دهد. قصه پوست چرب و اذیت های آرایشی اش را که می دانید! برای رهایی از این مشکل، استفاده از بهترین پنکیک موجود برای پوستتان، تا حدود زیادی اثربخش خواهد بود. خاطر نشان می کنیم که برای رفع این مشکلات نه فقط حین آرایش که در طول روز باید مراقبت های ویژه داشته باشید.

آرایش با پنکیک

راهنمای خرید پنکک آرایشی

پنکیک خوب و مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

متناسب بودن رنگ پنکیک با پوست

برای انتخاب پنکک مناسب پوست خود باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید که نه بیش ازحد روشن تر از پوستتان و نه خیلی تیره تر باشد. برای شفاف تر جلوه کردن پوست خود می بایست نزدیک ترین رنگ را انتخاب کنید تا حالت مصنوعی و عروسکی مانند برای شما ایجاد نکند.

هرچه طبیعی تر باشد آرایش دل نشین تری خواهید داشت. ولی در بعضی موارد می توانیم استثنا قائل شویم، مثلاً اگر رنگ پوست شما تیره هست و ناراضی هستید انتخاب پنکیک با یک یا دو درجه روشن تر می تواند بدون مانع باشد و صورت را شفاف و بی نقص کند. در حالت معمول یک رنگ خنثی می تواند نیاز شما را برآورده سازد.

حال شاید برای شما سؤال پیش آمده باشد که از کجا بفهمیم رنگ انتخابی خنثی است؟ به راحتی، کافی است برای تست آن را بر روی پوست امتحان کنید. اگر فید (محو) شد انتخاب شما درست است. بعد از یافتن رنگ مناسب به دنبال ویژگی های دیگر یک پنکک خوب بگردید.

قدرت پوشانندگی پنکک

دومین ویژگی مهم در انتخاب پنکک مناسب میزان قدرت پوشش دهی پنکک است؛ یعنی این که عیب های صورت مثل جای جوش، لک، کک ومک و یا چال های صورت را تا حد زیادی پنهان کند و پوست آینه وار تحویل شما بدهد.

افراد زیادی با تصور اینکه هرچه رنگ پنکک روشن تر باشد می تواند پوشش دهی بهتری به شما ارائه کند، خرید یک پنکیک با رنگ های روشن تر را ترجیح می دهند درحالی که رنگ پنکک کمکی به فرآیند پوشانندگی پنکک نمی کند و کیفیت در اینجا نقش مؤثری را ایفا می کند. اگر پوست شما پر از لک و جای جوش است می توانید روی این ویژگی پنکک حساب کنید و پوستی صاف و یکدست که آرزویش را داشتید به دست آورید.

پنکک صورت

راهنمای انتخاب و خرید پنکیک خوب و مناسب

فیکس شدن آرایش

پنکیک چون خشک است می تواند کمک زیادی به پایدار بودن آرایش بر روی صورت کند. به همین خاطر برای زیرسازی پوست از پنکک استفاده زیادی می شود و آرایش دوام بیشتری پیدا می کند. با انتخاب یک پنکک مناسب به عنوان فیکس کننده آرایش خود را ساعت ها بر روی صورت نگه دارید. همچنین اگر می خواهید دوام آن بیشتر شود روی پنکک، پودر فیکس کننده استفاده کنید و ماندگاری اش را دوچندان کنید.

هرچه بیش تر روی پایه کار شود نتیجه تمیزتری خواهید داشت ولی توجه داشته باشید در زیرسازی زیاده روی هم نتیجه عکس برایتان خواهد داشت. این را هم در نظر داشته باشید که هیچ آرایشی با صورتی که پر از جای جوش و لک هست زیبایی ندارد پس تمام تلاش خود را بکنید تا زیرسازی به بهترین نحو ممکن انجام شود و درخشندگی پوست را از بین نبرد.

مارک و قیمت محصول

در گام بعدی انتخاب پنکک مناسب مارک های خوب پنکیک را بشناسید. از دوست و اطرافیان سؤال کنید، در شبکه های مجازی به دنبال مارک های خوب این محصول باشید. نکته دیگر این که حتماً قبل از خرید، آن را تست کنید و بعد تصمیم گیری کنید زیرا بعضی از بهترین مارک ها ممکن است برای پوست شما مناسب نباشد پس حواستان را خوب جمع کنید و گول مارک هایی را که با پوست شما سازگار نیست را نخورید.

face powder

عکس فرچه آرایشی آغشته به پنکیک

کاربردهای پنکک در آرایش صورت

افزایش دوام آرایش : در آرایش بعد از کرم پودر، کانسیلر و پرایمر می توان از پنکک برای زیرسازی آرایش و تثبیت آن استفاده کرد. استفاده از پنکک باعث تثبیت و افزایش دوام آرایش می شود.

کاهش چربی پوست: اگر دارای پوست چرب و براقی هستید و دوست ندارید پس از آرایش پوستتان چرب به نظر برسد، در آرایش خود از پنکیک ها که پودرهای فشرده ای هستند ومی توانند چربی اضافه پوست را گرفته و از براق شدن آن جلوگیری کنند، استفاده کنید.

اصلاح آرایش: از پنکک می توان برای اصلاح و تثبیت و یکدست کردن آرایش استفاده نمود مثلا اگر زیرسازی شما تیره شده است می توانید از پنکیک روشن تر استفاده کنید تا رنگ زیرسازی را کمی روشن نمایید.

ضدآفتاب: برخی ازپنکک ها دارای spf می باشند که می توانند به عنوان ضد آفتاب برای افرادی که به سلامت پوست اهمیت می دهند مورد استفاده قرار گیرند.

مات کردن رژلب: زمانی که از رژلب براق استفاده می نمایید می توانید از طریق پودر پنکک درخشندگی رژلب را بگیرید تا رژلبتان ظاهری مات داشته باشد.

پرپشت شدن مژه ها: اگر می خواهید که مژه های پر پشتی داشته باشید می توانید از پنکک کمک بگیرید. برای این کار یک برس ریمل را به مقداری پودر پنکک آغشته کنید و روی مژه های خود بکشید. بعد از این کار می توانید دو تا سه لایه ریمل بزنید.

پنکک یا کرم پودر صورت

عکس انواع پنکک و کرم پودر

نکات مهم در خرید و انتخاب پنکک

در زمان خرید پنکیک و انتخاب بهترین مارک مورد نظر خود، در نظر گرفتن نوع پوست تان را فراموش نکنید. پوست شما می تواند خشک، چرب، نرمال یا مختلط باشد. پنکک ها به دو صورت مات و براق در بازار موجود هستند که نوع مات آن برای پوست های چرب بیشتر پیشنهاد می شود اما افراد با پوست خشک می توانند از هر دو نوع استفاده کنند.

رنگ پنکک باید متناسب با پوست شما باشد. اگر به آرایشی طبیعی علاقه دارید، سعی کنید پنکیک خود را همرنگ با پوستتان انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ پنکک، آن را بر روی فک و آرواره اخود که بیشترین همخوانی با پوست صورت شما دارند، امتحان کنید و هرگز پنکیک را پشت دست خود امتحان نکنید.

برندهای مختلفی به تولید پنکیک مشغول هستند که هر کدام ویژگی خاصی را در اختیار مشتری قرار می دهند. با در نظر گرفتن این ویژگی ها و نکات مورد نظر خود، به راحتی می توان بهترین مارک پنکک را انتخاب کرد.

خرید اینترنتی پنکک

جمع بندی

در این مطلب درمورد ویژگی های یک پنکک خوب و کاربردهای پنکک توضیح دادیم و سعی کردیم نکاتی را به عنوان راهنمای خرید پنکک مناسب معرفی کنیم. توجه به رنگ پوست، نوع پوست، برند و قیمت پنکک هنگام انتخاب و خرید آن از فاکتورهای مهم به شمار می آید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع پنکک چند است؟
قیمت پنکک به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، حجم پنکک، ویژگی هایی مانند ضد آفتاب بودن و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع پنکک از 30 هزار تومان شروع و تا 300 هزار تومان هم ادامه دارد.
بهترین برندهای پنکک کدام است؟
تولید کنندگان لوازم آرایشی زیادی اقدام به تولید انواع پنکک کرده اند که بهترین آنها عبارتند از : پنکک مک، اتود، لدورا، لورال، استنلی، ام وان، اوریفلیم، دبورا، فلورما، تایرا، آنیکا و ...
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/11
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پنکیک کالیستا سری Smooth روشن مایل به زرد شماره CP02
پنکیک کالیستا سری Smooth روشن مایل به زرد شماره CP02
پنکیک جویل عصاره چای سبز شماره PJ13
پنکیک جویل عصاره چای سبز شماره PJ13
پنکیک آموتیا رنگ مات با SPF35 شماره 180
پنکیک آموتیا رنگ مات با SPF35 شماره 180
پنکیک دوکاره میکاپ فکتوری برند آلمانی همراه با آینه شماره 7
پنکیک دوکاره میکاپ فکتوری برند آلمانی همراه با آینه شماره 7
پنکیک پیپا مدل میفر ساخت انگلستان شماره 854
پنکیک پیپا مدل میفر ساخت انگلستان شماره 854
پنکیک بورژوآ مدل شکلاتی فرانسوی رنگ ترکیبی شماره 55
پنکیک بورژوآ مدل شکلاتی فرانسوی رنگ ترکیبی شماره 55
پنکیک بی بیوتی ایتالیایی همراه با آینه مدل LIGHT 3
پنکیک بی بیوتی ایتالیایی همراه با آینه مدل LIGHT 3
پنکیک مات لیدو کره جنوبی بدون پارابن شماره 39
پنکیک مات لیدو کره جنوبی بدون پارابن شماره 39
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد