منو

راهنمای انتخاب و خرید بهترین نرم کننده موی سر و معرفی انواع آنها

نرم کننده معمولاً دومین مرحله برای شستشوی مو است. در حالی که شامپو مخصوصاً برای تمیز کردن عرق، سلول های مرده پوست و محصولات مو فرمول بندی شده است، نرم کننده مو باعث می شود موها نرمتر و راحت تر مدیریت شوند. همچنین از صاف شدن مو محافظت می کند.

بیشتر شامپوها از مواد شیمیایی استفاده می کنند که در فولیکول های مو خشن است. علاوه بر این، فقط موهای شسته شده می توانند خشک، خشن و سبک باشند. نرم کننده مو دارای الکل های چرب، مرطوب کننده ها و روغن ها هستند تا موها نرم و انعطاف پذیر شوند. برخی پروتئین دارند که به طور موقت به انتهای تقسیم شده می چسبند و بعضی دیگر دارای مواد ضخیم کننده هستند تا موها پر شود.

راهنمای انتخاب نرم کننده خوب

موهای خشک و آسیب دیده می توانند ایستا باشند زیرا بار منفی دارد. مواد تشکیل دهنده نرم کننده مو بار مثبت دارند، بنابراین آنها به مو چسبیده و آن را ساکت تر می کنند. هنگام انتخاب نرم کننده ، مهمترین نوع برای انتخاب مو و نوع پوست خود مهم است. فرمول های مختلف مزایای مختلفی را ارائه می دهند و عوارض جانبی بالقوه ای با هم دارند.

چرا باید از نرم کننده استفاده کنیم؟

محصولات نرم کننده مو فقط برای نرمی و لطافت مو کارایی ندارند، بلکه شما با استفاده از این محصولات، با یک تیر چند نشان زده اید که نرمی، تنها یکی از آن هاست. این دسته از محصولات، علاوه بر نرم کنندگی و جلوگیری از گره خوردن آن ها:

 • از موها در برابر پرتو های مضر آفتاب، محافظت می کنند.
 • خاصیت ترمیم و بازسازی مو دارند.
 • حالت قلیایی مو را برطرف می کنند.
 • به درخشش و لطافت بیشتر مو کمک می کنند.
 • و از ایجاد موخوره، جلوگیری می کند.

اگر انتخاب خوب و مناسبی که با نوع و جنس موهای شما سازگار باشد داشته باشید، می توانید همه مزیت های این محصولات را به موهای خودتان هدیه بدهید. نکته مهم شناخت درست از نوع مو و نوع محصول متناسب با موهای شماست.

خرید بهترین نرم کننده

نحوه استفاده از نرم کننده مو

برای استفاده از نرم کننده موهای این مراحل را دنبال کنید: موهای خود را در حمام بشویید. تمام شامپو را از روی سر خود بشویید. از مقدار نرم کننده مو به اندازه ای که در دستور آن نوشته شده است، استفاده کنید. آن را به طور مساوی در انتهای موهای خود پخش کنید. برای موهای بلند، آن را از سطح چانه و پایین پهن کنید. از قرار دادن نرم کننده هابر روی پوست سر خود استفاده نکنید. انگشتان دست خود را یا یک شانه دندان پهن را از انتهای موهای خود بکشید. بگذارید یک لحظه بر اساس دستورالعمل های موجود در برچسب روی موهای شما بماند. این معمولاً ۱ دقیقه است. نرم کننده را کاملاً بشویید.

چه کسی باید از نرم کننده مو استفاده کند؟

هرکسی که موهای خود را بشویید، احتمالاً باید از نرم کننده نیز استفاده کند. در حالی که سر شما نرم کننده طبیعی خود را به نام سبوم تولید می کند، شامپو آن را از بین می برد. به خصوص موهای خشک باید به طور مرتب با نرم کننده شسته شوند، همچنین موهایی که اغلب با ابزار گرم مانند اتو مو یا کسانی که موهای خود را رنگ می کنند، باید استفاده کنند.

چه نرم کننده ای مناسب موهای من است؟

شما باید نرم کننده مناسب موهای خود را با توجه به نوع و جنس موهایتان انتخاب کنید. صاف و فر یا وز بودن موها، ارتباط زیادی با انتخاب نوع نرم کننده شما دارد، اما حتما به این نکته دقت کنید که به طور معمول، موها، چه لخت و صاف و چه فر و وز، بعد از شست وشو با شامپو، به نرم کننده احتیاج پیدا می کنند.

دقت کنید که تمام محصولات نرم کننده را باید بر ساقه و قسمت های انتهایی مو استفاده کنید و ریشه موها را به این محصولات آغشته نکنید. چرا که بعضی از نرم کننده ها می توانند باعث برهم زدن تعادل تولید سبوم (غدد چربی پوست) در پوست سر شوند و موهای شما را چرب کنند.

نکته دیگر اینکه نگران ریزش مو پس از استفاده از نرم کننده نباشید. ریزش مو پس از استفاده از نرم کننده و زمان آبکشی، معمولا اتفاقی عادی است و ربطی به نرم کننده ندارد، بلکه نرم کننده شما به خاطر باز کردن گره های موی شما، تنها باعث شده آن دسته از موهایی که قبلا ریخته اند و به بقیه موها گره خورده اند، رها شوند. البته اگر موقع آبکشی موهایتان ریزش شدید یا غیرعادی مشاهده کردید، با کارشناسان پوست ومو یا پزشکتان، مشورت کنید.

بهترین نرم کننده های موی سر

انواع نرم کننده ها

در حال حاضر، نرم کننده های مو، در فرم های متنوعی تولید می شوند:

 • شامپو
 • سرم های مو
 • ماسک های مو
 • روغن های مناسب مو
 • و اسپری مو

عوارض جانبی و احتیاط ها

 • استفاده از نرم کننده باید عوارض جانبی کمی داشته باشد.
 • اگر مستعد آکنه هستید، موهای خود را با کلیپ یا گیر سر خود بکشید
 • در حالی که نرم کننده روی موهای شما می باشد از برخورد آن با پوست شما جلوگیری کند.
 • اگر محصولی که استفاده می کنید پوست سر شما را تحریک می کند، توجه کنید.
 • خطر اصلی دریافت محصول در چشم یا بینی شماست که ممکن است باعث احساس سوزش مختصر شود.

شامپو نرم کننده مو

نرم کننده ها باعث ریزش موها نمی شوند

مدتی است این باور در میان مردم رواج پیدا کرده که استفاده از نرم کننده های مو باعث ریزش موهای سر می شود اما به عقیده متخصصان پوست و مو این مساله به هیچ وجه علمی نیست. تاثیر نرم کننده ها تنها روی ساقه مو است و به شکل یک پوشش فیزیکی و همین طور تغییردهنده انعطاف پذیری و pH ساقه مو عمل می کند.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/09
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد