منو

راهنمای خرید نرم کننده موی سر ایرانی و خارجی برای انواع مو

نرم کننده معمولاً دومین مرحله برای شستشوی مو است. در حالی که شامپو مخصوصاً برای تمیز کردن عرق، سلول های مرده پوست و محصولات مو فرمول بندی شده است، نرم کننده موها را نرم و خوش حالت کرده و از تارهای مو در برابر آسیب محافظت می کند. نتیجه نهایی داشتن موهایی براق و سالم با ایستایی کمتر و حالت دهی فوق العاده است؛ بنابراین اگر می خواهید موهای خود را سالم نگه دارید، خرید یک نرم کننده مو خوب ضروری است.

بیشتر شامپوها از مواد شیمیایی استفاده می کنند که در فولیکول های مو خشن است. علاوه بر این، فقط موهای شسته شده می توانند خشک، خشن و سبک باشند. نرم کننده مو دارای الکل های چرب، مرطوب کننده ها و روغن ها هستند تا موها نرم و انعطاف پذیر شوند. برخی پروتئین دارند که به طور موقت به انتهای تقسیم شده می چسبند و بعضی دیگر دارای مواد ضخیم کننده هستند تا موها پر شود.

راهنمای انتخاب نرم کننده خوب

راهنمای خرید انواع شامپو نرم کننده مو سر ایرانی و خارجی

موهای خشک و آسیب دیده می توانند ایستا باشند زیرا بار منفی دارد. مواد تشکیل دهنده نرم کننده مو بار مثبت دارند، بنابراین آنها به مو چسبیده و آن را ساکت تر می کنند. هنگام انتخاب نرم کننده ، مهمترین نوع برای انتخاب مو و نوع پوست خود مهم است. فرمول های مختلف مزایای مختلفی را ارائه می دهند و عوارض جانبی بالقوه ای با هم دارند.

چرا باید از نرم کننده استفاده کنیم؟

محصولات نرم کننده مو فقط برای نرمی و لطافت مو کارایی ندارند، بلکه شما با استفاده از این محصولات، با یک تیر چند نشان زده اید که نرمی، تنها یکی از آن هاست. این دسته از محصولات، علاوه بر نرم کنندگی و جلوگیری از گره خوردن آن ها:

 • از موها در برابر پرتو های مضر آفتاب، محافظت می کنند.
 • خاصیت ترمیم و بازسازی مو دارند.
 • حالت قلیایی مو را برطرف می کنند.
 • به درخشش و لطافت بیشتر مو کمک می کنند.
 • و از ایجاد موخوره، جلوگیری می کند.

اگر انتخاب خوب و مناسبی که با نوع و جنس موهای شما سازگار باشد داشته باشید، می توانید همه مزیت های این محصولات را به موهای خودتان هدیه بدهید. نکته مهم شناخت درست از نوع مو و نوع محصول متناسب با موهای شماست.

استفاده از نرم کننده مو سر

عکس قبل و بعد از استفاده از نرم کننده مو

انواع شامپو نرم کننده مو

انتخاب بهترین نرم کننده مو مستلزم این است که نوع موی خود را بشناسید. در ادامه انواع شامپو نرم کننده مو را به طور مختصر توضیح می دهیم:

1 - نرم کننده برای موی آسیب دیده

نرم کننده مو مناسب موی آسیب دیده باید بتواند با مواد مغذی خود، موها را ترمیم کند. مواد مغذی موجود در این شامپوها یا ویتامین های مورد نیاز برای ترمیم و بازسازی مو هستند یا پروتئین های تجزیه شده و آمینواسیدهایی که با تولید پروتئین های مو منجر به رشد و ترمیم ساختار موها می شوند. علاوه بر این، نرم کننده های مخصوص موهای آسیب دیده مانند لایه ای عمل می کنند که قسمت های آسیب دیده ساقه مو را می پوشانند.

خرید بهترین نرم کننده

عکس شامپو نرم کننده موهای سر

2 - نرم کننده برای موی خشک

موهای خشک بعد از نرم شدن به هیدراته کردن یا آبرسانی نیاز دارند. به همین دلیل بهترین گزینه برای این موها محصولاتی هستند که تارهای کم آب و شکننده مو را آبرسانی کنند. علاوه بر این، بتوانند به ساختار ساقه مو نفوذ کرده و با ایجاد یک لایه از مواد مرطوب کننده روی تارهای مو، مانع از تبخیر آب موجود در آن ها شوند.

3 - نرم کننده برای موی رنگ شده (بهترین نرم کننده موی رنگ شده)

شامپو نرم کننده موهای رنگ شده به دلیل نداشتن رنگدانه، رنگ مو را از بین نمی برند. از طرف دیگر با فرمولاسیون های خاص و ویژه ای که دارند، اجازه نمی دهند مواد شیمیایی به موها آسیب برسانند و در نتیجه باعث حفظ درخشندگی و افزایش حالت پذیری موها می شوند. بهترین نرم کننده موی رنگ شده محصولی است که بتواند علاوه بر نرم کردن موها، جلوی مات شدن رنگ آن ها را نیز بگیرد.

4 - نرم کننده برای موی ضعیف

افراد دارای موهای ضعیف و نازک باید به سراغ نرم کننده های حجم دهنده بروند. این محصولات با آبرسانی کافی و مرطوب کردن، باعث می شوند موها حجیم تر و پرپشت تر دیده شوند.

شامپو نرم کننده اکتیو

عکس شامپو نرم کننده اکتیو

5 - نرم کننده برای موی چرب

از آنجا که موی سر این دسته از افراد خیلی زود کثیف و چرب می شود، باید زود به زود موهایشان را بشویند و به سراغ نرم کننده هایی بروند که چربی کمتری داشته باشند.

6 - نرم کننده برای موی فر

افراد دارای موی فر باید به دنبال نرم کننده هایی باشند که موهایشان را خیلی سنگین نکنند و منجر به بدفرم و بد حالت شدن یا صاف شدن موهایشان نشوند. بهترین نرم کننده موی فر محصولی است که بتواند موها را خیلی خوب آبرسانی و تغذیه کند.

7 - ماسک مو

ماسک مو یکی از زیرمجموعه های نرم کننده مو است که خواص درمانی نیز دارد. ماسک مو با فرمول قوی و سنگینی که دارد مو را تغذیه کرده، به کوتیکول های مو نفوذ می کند و باعث رسیدن پروتئین به مو و آبرسانی مو می شود. ماسک مو طبق نظر متخصصان مو بهترین نتیجه را می دهد و باعث درخشندگی و زیبایی مو نیز می شود. از ماسک مو دوبار در هفته استفاده کنید و بعد از 15 الی 20 دقیقه ماندن روی مو آن را بشویید.

عکس ماسک مو

عکس ماسک مو نوعی از نرم کننده مو

انواع نرم کننده ها بر اساس فرم

در حال حاضر، نرم کننده های مو، در فرم های متنوعی تولید می شوند:

 • شامپو
 • سرم های مو
 • ماسک های مو
 • روغن های مناسب مو
 • و اسپری مو

نحوه استفاده از نرم کننده مو

برای استفاده از نرم کننده موهای این مراحل را دنبال کنید: موهای خود را در حمام بشویید. تمام شامپو را از روی سر خود بشویید. از مقدار نرم کننده مو به اندازه ای که در دستور آن نوشته شده است، استفاده کنید. آن را به طور مساوی در انتهای موهای خود پخش کنید. برای موهای بلند، آن را از سطح چانه و پایین پهن کنید.

از قرار دادن نرم کننده ها بر روی پوست سر خود استفاده نکنید. انگشتان دست خود را یا یک شانه دندان پهن را از انتهای موهای خود بکشید. بگذارید یک لحظه بر اساس دستورالعمل های موجود در برچسب روی موهای شما بماند. این معمولاً ۱ دقیقه است. نرم کننده را کاملاً بشویید.

چه کسی باید از نرم کننده مو استفاده کند؟

هرکسی که موهای خود را بشویید، احتمالاً باید از نرم کننده نیز استفاده کند. در حالی که سر شما نرم کننده طبیعی خود را به نام سبوم تولید می کند، شامپو آن را از بین می برد. به خصوص موهای خشک باید به طور مرتب با نرم کننده شسته شوند، همچنین موهایی که اغلب با ابزار گرم مانند اتو مو یا کسانی که موهای خود را رنگ می کنند، باید استفاده کنند.

بهترین نرم کننده های موی سر

استفاده از نرم کننده مو باعث خوش حالت شدن موهای سر می شود

چه نرم کننده ای مناسب موهای من است؟

شما باید نرم کننده مناسب موهای خود را با توجه به نوع و جنس موهایتان انتخاب کنید. صاف و فر یا وز بودن موها، ارتباط زیادی با انتخاب نوع نرم کننده شما دارد، اما حتما به این نکته دقت کنید که به طور معمول، موها، چه لخت و صاف و چه فر و وز، بعد از شست وشو با شامپو، به نرم کننده احتیاج پیدا می کنند.

دقت کنید که تمام محصولات نرم کننده را باید بر ساقه و قسمت های انتهایی مو استفاده کنید و ریشه موها را به این محصولات آغشته نکنید. چرا که بعضی از نرم کننده ها می توانند باعث برهم زدن تعادل تولید سبوم (غدد چربی پوست) در پوست سر شوند و موهای شما را چرب کنند.

نکته دیگر اینکه نگران ریزش مو پس از استفاده از نرم کننده نباشید. ریزش مو پس از استفاده از نرم کننده و زمان آبکشی، معمولا اتفاقی عادی است و ربطی به نرم کننده ندارد، بلکه نرم کننده شما به خاطر باز کردن گره های موی شما، تنها باعث شده آن دسته از موهایی که قبلا ریخته اند و به بقیه موها گره خورده اند، رها شوند. البته اگر موقع آبکشی موهایتان ریزش شدید یا غیرعادی مشاهده کردید، با کارشناسان پوست ومو یا پزشکتان، مشورت کنید.

عوارض جانبی و احتیاط ها

 • استفاده از نرم کننده باید عوارض جانبی کمی داشته باشد.
 • اگر مستعد آکنه هستید، موهای خود را با کلیپ یا گیر سر خود بکشید
 • در حالی که نرم کننده روی موهای شما می باشد از برخورد آن با پوست شما جلوگیری کند.
 • اگر محصولی که استفاده می کنید پوست سر شما را تحریک می کند، توجه کنید.
 • خطر اصلی دریافت محصول در چشم یا بینی شماست که ممکن است باعث احساس سوزش مختصر شود.

شامپو نرم کننده مو

نرم کننده ها باعث ریزش موها نمی شوند

مدتی است این باور در میان مردم رواج پیدا کرده که استفاده از نرم کننده های مو باعث ریزش موهای سر می شود اما به عقیده متخصصان پوست و مو این مساله به هیچ وجه علمی نیست. تاثیر نرم کننده ها تنها روی ساقه مو است و به شکل یک پوشش فیزیکی و همین طور تغییردهنده انعطاف پذیری و pH ساقه مو عمل می کند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
بهترین مارک نرم کننده مو کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین مارک های نرم کننده موی سر می توان برندهای گلرنگ، سینره، لورآل، داو، مای، شون، نئودرم، اکتیو، لطیفه و اوه اشاره کرد.
قیمت شامپو نرم کننده مو چند است؟
قیمت انواع شامپو نرم کننده موی سر از 10 هزار تومان تا 3 میلیون تومان متغیر می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، حجم شامپو، عصاره و ترکیبات، سازگاری با نوع مو و سایر ویژگی های آن بستگی دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/02/25
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
نرم کننده مو بنفش گلرنگ سری Plus Protein مقدار 880 گرم
نرم کننده مو بنفش گلرنگ سری Plus Protein مقدار 880 گرم
نرم کننده مو اکتیو مدل Velvet حجم 400 میلی لیتر
نرم کننده مو اکتیو مدل Velvet حجم 400 میلی لیتر
نرم کننده مو مای مدل Stop Damage حجم 400 میلی لیتر
نرم کننده مو مای مدل Stop Damage حجم 400 میلی لیتر
نرم کننده مولتی ویتامین مو صورتی گلرنگ سری Plus Protein مقدار 880 گرم
نرم کننده مولتی ویتامین مو صورتی گلرنگ سری Plus Protein مقدار 880 گرم
نرم کننده موهای رنگ شده داو مدل Color Vibrancy حجم 200 میلی لیتر
نرم کننده موهای رنگ شده داو مدل Color Vibrancy حجم 200 میلی لیتر
نرم کننده مو لروکس مدل Shea Butter وزن 550 گرم
نرم کننده مو لروکس مدل Shea Butter وزن 550 گرم
نرم کننده موی سر اوه مدل Pro Vitamin B5 مقدار 1000 گرم
نرم کننده موی سر اوه مدل Pro Vitamin B5 مقدار 1000 گرم
نرم کننده مو لطیفه مدل طلائی مخصوص بانوان وزن 800 گرم
نرم کننده مو لطیفه مدل طلائی مخصوص بانوان وزن 800 گرم
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد