منو

بهترین مدلهای رامپر نوزادی دخترانه و پسرانه شیک و جدید

رامپر نوزادی پسرانه کارترز مدل خرس جنس پنبه و نخ
رامپر نوزادی پسرانه کارترز مدل خرس جنس پنبه و نخ
سرهمی شورتی نوزادی دخترانه نخی برند آدمک مدل قلب
سرهمی شورتی نوزادی دخترانه نخی برند آدمک مدل قلب
رامپر نوزادی آستین کوتاه سیمپل جویز بای کارترز نخی طرح دار
رامپر نوزادی آستین کوتاه سیمپل جویز بای کارترز نخی طرح دار
رامپر نوزادی مجلسی دخترانه برند آدمک مدل دلسا پنبه ای سفید
رامپر نوزادی مجلسی دخترانه برند آدمک مدل دلسا پنبه ای سفید
رامپر نوزادی دخترانه جنس الیاف نخی رنگ صورتی
رامپر نوزادی دخترانه جنس الیاف نخی رنگ صورتی
سرهمی شورتی نوزادی ایندیگو مدل رامپر جنس الیاف نخی
سرهمی شورتی نوزادی ایندیگو مدل رامپر جنس الیاف نخی
رامپر نوزادی جنس پنبه و نخ طرح گاو
رامپر نوزادی جنس پنبه و نخ طرح گاو
سرهمی شورتی نوزادی اسپیکو مدل سانی جنس پنبه طرح زرافه
سرهمی شورتی نوزادی اسپیکو مدل سانی جنس پنبه طرح زرافه

اگر نوزادتان تازه متولد شده و یا می خواهید به زودی بچه دار شوید، باید اطلاعات کافی در مورد لباس های نوزادی کسب کنید. ما در این مقاله از طوطی کالا شما را با یکی از لباس های پرطرفدار برای نوزادان یعنی رامپر نوزادی آشنا می کنیم تا بتوانید با استفاده از این راهنمای خرید رامپر نوزادی دخترانه و پسرانه، بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

رامپر نوزادی

راهنمای خرید رامپر نوزادی

رامپر نوزادی چیست؟

رامپر (به انگلیسی Romper) یک لباس یک تکه تشکیل شده از یک پیراهن و یک شورت یا شلوارک که به آن وصل شده می باشد.

رامپرها که به سرهمی شورتی نوزادی هم معروف اند، می توانند به صورت آستین بلند و یا کوتاه باشند و شلوارهایی تا بالای زانو دارند، اگرچه می توان آن را زیر مجموعه سرهمی دانست اما سرهمی های نوزادی پوشش بیشتری روی پاها ایجاد می کنند. رامپر نوزادی در دو نوع دخترانه و پسرانه موجود است که در هر کدام در طرح ها و رنگ های متفاوتی طراحی و تولید می شوند، مدلهای رامپر نوزادی مجلسی نیز با طراحی های خوشگل در بازار موجود می باشد.

رامپر های نوزادی فشن و راحت هستند و به نوزادان کمک می کنند تا در هر فصل و در هر موقعیتی فوق العاده شیک و جذاب به نظر برسند.

هر چند لباس رامپرز عموماً به عنوان یک لباس برای کودکان استفاده می شود، اما چند سالی است که به عنوان یک آیتم مرتبط با مد در بین زنان گسترش یافته است و رامپر های دخترانه و زنانه نیز در بازار وجود دارد.

دوخت و طراحی رامپر نوزادی چگونه است؟

این لباس های نوزادی یا به گونه ای دوخته می شوند که قسمت جلو یا پشت آن ها دکمه می خورد یا اینکه از سر نوزاد رد می شوند و مثل بادی، در قسمت پایینی دکمه دارند. تولید کننده های حرفه ای، در حالت دوم هم کنار یقه رامپر یک یا دو دکمه فشاری تعبیه می کنند تا هنگام پوشاندن بتوان آن ها را باز کرد و سر نوزاد راحت تر از لباس رد شود.

عکس رامپر نوزادی دخترانه

عکس لباس رامپر نوزادی دخترانه نخی

مزایای پوشاندن رامپر به نوزاد

رامپر از آن دست لباس هایی است که احتمالا تا بزرگ شدن فرزندتان چند بار، مدل ها و سایزهای گوناگون آن را می خرید. زیرا هم راحت است و هم زیبا. اما این لباس مزیت های دیگری هم دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • پوشاندن رامپر به کودک راحت است. زیرا هم در قسمت یقه و هم در قسمت پاها، دکمه می خورد و به راحتی می توان سر و پاهای نوزاد را از آن رد کرد.
  • هنگام تعویض پوشک، تنها کافی است دکمه های پایینی لباس را باز کنید و نیازی نیست کامل آن را در بیاورید.
  • این لباس ها در عین راحتی، بسیار شیک هستند. بنابراین حتی اگر برای مدت طولانی تن نوزاد باشند، او را اذیت نمی کنند.
  • رامپرها تمام بدن نوزاد را می پوشانند. لباس های دو تکه و تی شرت ها ممکن است هنگام در آغوش گرفتن نوزاد بالا روند و بخشی از بدن کودک بدون لباس و در معرض سرما باقی بماند، اما رامپر حتی هنگام غلتیدن نوزاد هم بالا نمی رود.
  • این لباس ها تنوع بالایی دارند و بعضی از مدل ها حتی به عنوان لباس مجلسی هم مناسب هستند.
  • رامپر برای سنین مختلف (از بدو تولد تا سه الی چهار سال) مناسب است.

تفاوت رامپر و بادی نوزادی چیست؟

بادی نوزادی هیچگونه شلوار یا شلوارکی که به بالاتنه وصل شده باشد ندارد و تنها به کمک دو یا سه دکمه در زیر پاها محکم می شود. در مقابل رامپر یک لباس یک تکه سرهمی می باشد که دارای یک شورت (معمولاً تا بالای زانو) است. بادی را می توان به صورت تنها و همراه با شلوار و یا به عنوان زیر پوش در زیر لباس های دیگر به نوزاد پوشاند، در حالی که رامپر به عنوان یک پوشش کامل به تنهایی قابل پوشاندن به کودک هست.

تفاوت بادی و رامپر

تفاوت بین بادی و رامپرز نوزادی

همچنین جهت کسب اطلاعات کامل درباره انواع بادی نوزادی می توانید به مقاله مرتبط با آن یعنی (بادی نوزادی چیست؟) مراجعه فرمائید.

تفاوت رامپر و سرهمی چیست؟

همانطوری که اشاره شد، می توان رامپر نوزادی را به عنوان زیر مجموعه سرهمی نوزادی در نظر گرفت اما تفاوت هایی با هم دارند.

سرهمی یک لباس یک تکه و متشکل از لباس بالا تنه متصل شلوار بلند (حداقل تا زیر زانو) است. سرهمی ها عموماً دارای زیپ و یا دکمه های سرتاسری از قسمت یقه تا پایین مچ هستد که تعویض لباس و پوشک را آسانتر می کند.

تفاوت رامپر و سرهمی نوزاد

فرق بین رامپر نوزادی و سرهمی نوزادی

رامپر همانند سرهمی یک لباس یک تکه اما همراه با شلوار کوتاه یا شورت می باشد. عموماً رامپرها دارای آستین کوتاه و جنس پارچه نخی و مناسب آب و هوای گرم هستند. هر چند در موارد بسیار کم رامپر نوزادی دخترانه با آستین بلند نیز وجود دارد و همچنین رامپر با آستین حلقه ای و رکابی نیز وجود دارد.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی درباره انواع لباس سرهمی نوزادی می توانید به مقاله مرتبط با آن یعنی (راهنمای خرید سرهمی نوزاد) مراجعه فرمائید.

بهترین رامپر نوزاد دخترانه و پسرانه

بهترین رامپر برای نوزاد شما رامپری است که کودک شما با آن احساس راحتی کند. دوخت رامپر تاثیر مستقیمی بر راحتی نوزاد شما با آن دارد. هر چه قدر یک رامپر خوش دوخت باشد، هم شما و هم نوزاد احساس راحتی دارید. یکی دیگر از نکات مهمی که باید به آن توجه نمایید جنس پارچه رامپر است.

بهترین رامپر نوزاد از نظر جنس پارچه می توان رامپر با جنس دورس، نخ پنیه و مخمل را نام برد. رامپر های پنبه ای برای فصول گرم، رامپرهای بافتی برای فصول سرد و رامپرهای پشمی برای زمستان و فصول سردتر مناسب هستند. در انتخاب بهترین رامپر باید به این مود توجه نمایید که کودک شما به جنس آن پارچه حساسیت نشان ندهد. یک رامپر خوب همیشه جای خودش را در حفظ میکند.

عکس رامپر دخترانه شیک و مجلسی

عکس رامپر نوزادی دخترانه شیک و مجلسی

سایز مناسب رامپر دخترانه و پسرانه

به خرید رامپر برای نوزاد خود به سایز آن دقت نمایید. بسیاری از رامپر یا سرهمی ها به صورت فری سایز ارائه می شوند. در صورتی که اگر قصد دارید رامپری را تهیه نمایید کودک شما در آن احساس راحتی کند، باید به سایز آن توجه نمایید. سایز های سرهمی یا رامپر شامل موارد زیر می باشد:

  • سایز رامپر بین 1 تا 3 ماه
  • سایز رامپر بین 3 تا 6 ماه
  • سایز رامپر بین 6 تا 9 ماه
  • سایز رامپر بین 9 ماه تا 1 سال

در برخی از برندها ممکن است با سایزهای دقیق تر بتوانید یک رامپر را تهیه نمایید ولی به صورت کلی برای خرید رامپر نوزاد زیر یک سال این سبک سایز بندی معروف تر است و در بین اکثر برندهای داخلی و خارجی به این مورد توجه می شود.

لباس رامپر نوزاد زمستانی و تابستانی

رامپرها انواع مختلفی دارند و هم برای تابستان مناسب هستند و هم برای زمستان. رامپر نخی نوزادی برای فصل های گرم سال انتخاب مناسبی محسوب می شود، زیرا می توانید به تنهایی آن را به نوزاد بپوشانید و به هیچ زیرپوشی نیاز نخواهید داشت. رامپرهای زمستانی معمولا بافتنی هستند یا با پارچه های ضخیم اما نرم دوخته می شوند.

اکثر پدر و مادرها، سرهمی های گرم را به رامپر زمستانی ترجیح می دهند. زیرا پاچه ها و آستین رامپر معمولا کوتاه است و بخشی از دست ها و پاهای نوزاد را نمی پوشاند. اما همین ویژگی (آستین و پاچه کوتاه) در تابستان باعث می شود نوزاد شما خنک بماند و از لباس نخی و زیبایی که به او پوشانده اید، لذت ببرد.

خرید رامپر نوزادی

شست و شوی رامپر نوزاد دخترانه و پسرانه

از آنجایی که لباس های نوزاد را باید به صورت مداوم شست زیرا زود به زود کثیف می شود. بنابراین باید به این نکته توجه نمایید که جنس رامپر شما قابلیت شست و شو با ماشین لباس شویی را داشته باشد و در اثر شست و شوی مداوم جنس پارچه از بین نرود.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
رامپر نوزادی چیست؟
رامپر (به انگلیسی Romper) یک لباس یک تکه تشکیل شده از یک پیراهن و یک شورت یا شلوارک که به آن وصل شده می باشد. رامپرها که به سرهمی شورتی نوزادی هم معروف اند، می توانند به صورت آستین بلند و یا کوتاه هم باشند و شلوارهایی تا بالای زانو دارند.
رامپر نوزادی برای چه سنی مناسب هستند؟
بچه های کمتر از یک سال عموماً در دوران کودکی نخستین خود قرار دارند و نیاز به لباس هایی دارند که راحتی و انعطاف پذیری را برای آن‌ها فراهم کنند. بنابراین رامپرها ها برای نوزادان و کودکان تا سن های ابتدایی مناسب هستند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/29
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد