منو

ذغال سرخ کن برقی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برای سرخ کردن ذغال قلیان یا منقل کباب روش ها و ابزار مختلفی وجود دارد، می توان با استفاده از روش سنتی مقداری زغال را روی اجاق گاز خانگی و یا پیک نیک آماده کرد و یا توسط زغال سرخ کن دستی آنقدر چرخاند تا زغال ها به اندازه کافی گداخته شوند، منتهی روش های قدیمی و سنتی معایبی مانند کثیف کاری محیط و احتمال آتش سوزی و ... را به همراه داشته و دارند.

ذغال سرخ کن بری

تصویر ذغال سرخ کن برقی

اما امروزه دستگاه برقی ذغال سرخ کن اختراع شده است که بدون هیچ گونه دردسر، خطر و کثیف کاری در کمترین زمان ممکن (حداکثر 5 دقیقه) توسط جریان برق، ذغال های گداخته برای شما آماده استفاده میکند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هنگام روشن کردن ذغال برای قلیان و یا ذغال منقل کباب به مشکل می خورید و یا اینکه نمیخواهید اجاق گازتان کثیف بشود، میتوانید از ذغال سرخ کن برقی استفاده کنید.

این اجاق برقی چند کاره در زمان مطلوبی تمام ذغال های شما را آماده و سرخ میکند و به راحتی و آسانی میتوانید از آن استفاده کنید. در ادامه به معرفی اجاق برقی و سرخ کن زغال قلیان می پردازیم.

ذغال سرخ کن برقی چیست؟

با استفاده از ذغال سرخ کن، روشن کردن زغال برای کباب پزی و یا برای قلیان شما هرگز تا این اندازه آسان نبوده است. در این دستگاه برقی هیچ کبریت یا فندکی در کار نیست. به سادگی زغال سوز برقی را به پریز برق وصل کنید، زغال را روی لایه زیرین قرار دهید و پس از 5 دقیقه ذغال شما آماده استفاده است.

ذغال مخصوص قلیان

زغال سرخ شده توسط ذغال سرخ کن برقی

نحوه عملکرد زغال سرخ کن چگونه است؟

زغال سرخ کن برقی محصولی جدید و بسیار کارآمد است که به شما کمک می کند در کمتر از ۵ دقیقه زغال ها را با استفاده برق شهری سرخ کنید. نحوه عملکرد دستگاه به این گونه است که یک المنت بسیار قوی درون آن تعبیه شده که با قرار دادن زغال روی آن در مدت کوتاهی حبه های زغال آتش گرفته و سرخ می شود.

نحوه استفاده از ذغال سرخ کن برقی چگونه است؟

استفاده از ذغال سرخ کن برقی بسیار سریع، آسان و راحت بوده و شما می توانید در منزل، سفره خانه، مغازه، محل کار، فضای باز و ... بدون هیچ گونه کثیف کاری ذغال های خود را در کمتر از ۵ دقیقه سرخ کرده و از آن ها برای درست کردن کباب و یا قلیان کشیدن استفاده کنید.

برای این کار کافی است دستگاه را به پریز برق وصل کرده و سپس حبه های ذغال را روی صفحه چدنی دستگاه قرار داده و در نهایت دکمه دستگاه را روشن کنید. دستگاه به وسیله المنت های خود در کمتر از 5 دقیقه زغال داغ و گداخته تحویل شما خواهد داد.

سرخ کن ذغال

عکس سرخ کن زغال قلیان

کاربردهای مختلف دستگاه زغال سرخ کن

از دستگاه زغال سرخ کن برقی علاوه بر سرخ کردن زغال در مدت زمان بسیار کوتاه می توانید استفاده های دیگری هم ببرید که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

  • مناسب جهت دودکردن اسپند
  • برای تهیه و دم کردن نوشیدنی های داغ مثل چای، دمنوش، قهوه و ... استفاده میشود.
  • بدون نیاز به کبریت، ذغال خاموش قلیان و کباب را سرخ میکند.
  • بسیار مناسب و کارآمد جهت استفاده در مکانهای رفاهی و اقامتی مانند هتل ها و مهمان سرا ها
  • می توان از این دستگاه برای تهیه و گرم کردن غذا استفاده کرد!

کاربردهای مختلف ذغال سرخ کن برقی

کاربردها و استفاده های مختلف ذغال سرخ کن برقی

زغال سرخ کن در کجا ها مورد استفاده قرار می گیرد؟

1 - استفاده از ذغال سرخ کن در خانه

استفاده از ذغال سرخ کن در خانه می تواند برای شما کاربردی باشد. اگر قصد دارید در تراس و یا حیاط خانه منقل روشن کنید و کباب درست کنید، استفاده از ذغال سرخ کن بسیار برای شما کاربردی و آسان خواهد بود.

همچنین اگر به قلیان کشیدن در خانه یا تراس علاقه دارید، بر خلاف روش های قدیمیِ روشن کردن ذغال که با ذغال گردان انجام می شد، به راحتی می توانید با ذغال سرخ کن ذغال قلیان را روشن کنید.

2 - استفاده از ذغال سرخ کن در قهوه خانه ها

یکی از بهترین کاربرد هایی که ذغال سرخ کن می تواند داشته باشد، استفاده آن در قهوه خانه هاست. قهوه خانه ها به دلیل اینکه روزانه به تعداد قابل مشخصی قلیان سرو می کنند، بیشتر از بقیه نیاز به روشن کردن ذغال دارند.

استفاده از ذغال سرخ کن در قهوه خانه ها

استفاده از ذغال سرخ کن قلیان در قهوه خانه ها

استفاده از ذغال سرخ کن می تواند بهترین انتخابِ قهوه خانه ها و کافه هایی باشد که قلیان سرو می کنند.

3 - استفاده ذغال سرخ کن در جگرکی ها

اساساً بیشتر جگرکی ها برای کباب کردن جگر از منقل ذغالی استفاده می کنند. استفاده از ذغال سرخ کن کار روشن کردن منقل را بسیار برای شما ساده می کند به طوری که انرژی به مراتب کمتری برای روشن کردن آتش استفاده می کنید.

4 - استفاده از ذغال سرخ کن در رستوران ها

یکی از پرکاربرد ترین مواردی که ذغال سرخ کن در آن استفاده می شود، رستوران ها و علی الخصوص رستوران های ایرانی هستند که انواع و اقسام کباب را سرو می کنند. با توجه به میزان استفاده زیاد رستوران از منقل، استفاده از ذغال سرخ کن بسیار به سرعت کار رستوران داران عزیز و همینطور کیفیت خدمات آنان کمک می کند.

همینطور برای رستوران های سنتی ایرانی که برای مشتریان خود داخل رستوران قلیان سرو می کنند، ذغال سرخ کن گزینه بسیار مفید و کاربردی ای است. همچنین از دیگر کاربرد های ذغال سرخ کن می توان به رستوران های فست فودی اشاره کرد که برگر ذغالی سرو می کنند.

نکته پایانی

از آنجایی که ذغال سرخ کن یک محصول پرکاربرد و پر استفاده است و همچنین با مصارف مختلفی که دارد یک وسیله کاربردی برای آشپزخانه محسوب می شود، زندگی را بیش از پیش برای شما آسان می کند.

همچنین این محصول فضای کمی اشغال می کند و یک محصول جمع و جور است و شما عزیزان مشکلی برای محل قرارگیری آن نخواهید داشت.

بنابراین با خرید این محصول چند منظوره علاوه بر داشتن یک دستگاه برای سرخ کردن زغال به منظور تهیه کباب و آماده کردن قلیان می توانید از آن برای تهیه چای، دمنوش و یا دود کردن اسپند و همچنین گرم کردن غذا استفاده کنید.

خرید اینترنتی ذغال سرخ کن حامد

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
زغال سرخ کن چگونه کار می کند؟
زغال سرخ کن برقی به شما کمک می کند در کمتر از ۵ دقیقه زغال ها را با استفاده برق شهری سرخ کنید. نحوه عملکرد دستگاه به این گونه است که یک المنت بسیار قوی درون آن تعبیه شده که با قرار دادن زغال روی آن در مدت کوتاهی حبه های زغال آتش گرفته و سرخ می شود.
کاربردهای مختلف دستگاه زغال سرخ کن چیست؟
از دستگاه زغال سرخ کن برقی علاوه بر سرخ کردن زغال قلیان در مدت زمان بسیار کوتاه می توان برای : دودکردن اسپند - تهیه و دم کردن نوشیدنی های داغ مثل چای، دمنوش، قهوه - سرخ کردن ذغال خاموش منقل کباب و گرم کردن غذا استفاده کرد!
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/29
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ذغال سرخ کن برقی حامد بدنه فلزی توان 750 وات
ذغال سرخ کن برقی حامد بدنه فلزی توان 750 وات
ذغال سرخ کن برقی مدل هوکا با جنس بدنه فلز
ذغال سرخ کن برقی مدل هوکا با جنس بدنه فلز
ذغال سرخ کن برقی ارسلان بدنه فلزی 500 واتی
ذغال سرخ کن برقی ارسلان بدنه فلزی 500 واتی
ذغال سرخ کن برقی الحبیب بدنه آلومینیوم مدل HOT
ذغال سرخ کن برقی الحبیب بدنه آلومینیوم مدل HOT
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد