منو

دستگاه میکرودرم ابریژن چیست و چه کاربردی برای پوست صورت دارد؟

همه ما از داشتن پوستی سالم و یکنواخت لذت می بریم. اما، به مرور زمان و با افزایش سن، پوست ما طراوت خود را از دست می دهد و لک ها یا فرورفتگی هایی در آن ایجاد می شود. خوشبختانه، روش های زیادی وجود دارد که با کمک آن می توانیم از پوست خود مراقبت کنیم، میکرودرم ابریژن یکی از آنهاست.

احتمالاً نام آن را بارها شنیده اید، شاید هم به فکرتان رسیده که این روش را تجربه کنید. به هر حال، فرصت خوبی است که دقیقا بدانید میکرودرم ابریژن چیست و فواید و عوارض آن را بشناسید.

میکرودرم چیست؟

میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion) روشی برای پاکسازی و جوانسازی پوست است. این روش درمانی غیرشیمیایی و غیر تهاجمی است و بدون نیاز به عمل باز ضورت می گیرد. در میکرو درم از اسپری میکروکریستال جهت از بین بردن لایه خارجی سلول های خشک و مرده استفاده می کند تا پوستی جوان تر و شاداب تر حاصل شود. میکرودرم ابریژن به تولید لایه های جدید پوستی زیرین با میزان بالاتری از کلاژن و الاستین کمک می کند و ظاهر پوستتان را بهبود می بخشد.

میکرودرم ابریژن

استفاده از روش میکرودرم ابریژن برای لایه برداری پوست صورت

این روش جوانسازی و زیبایی پوست بسیار آرام تر و سطحی تر از روش درمانی درم ابریژن عمل می کند. میکرودرم ابریژن یا همان لایه برداری پوست روش درمانی عمیق تری است که جهت رفع خطوط عمقی صورت، آسیب های جدی ناشی از نور خورشید و جای زخم ها استفاده می شود.

انواع میکرودرم

1 - میکرودرم کریستال : این روش با کمک یک دستگاه ,کریستال های اکسید آلومینیوم بسیار ظریفی و ریز ریز را از یک لوله کوچک روی پوست شما می دمد همین موضوع باعث می شود تراش بسیار ملایمی روی پوست ایجاد شود. پس از آن سلول های مرده که برا اثر خراش ایجاد می شود توسط همین دستگاه به طور همزمان مکیده می شود.

دستگاه کریستالی پاکسازی پوست با یک فشار مناسب و تعیین شده لایه بالایی پوست را لایه برداری می کند. بدین ترتیب پوست به طور کامل پاک شده و صاف و یکدست می شود.

2 - میکرودرم الماسی (Dimond-tip Handpiece) : این راه نیز به کمک دستگاهی با نوک الماسی مانند (همانند ماسه ریز در انتهای دستگاه) روی پوست کشیده می شود و مراحل لایه برداری را انجام می دهد.

در هردو روش پوست شما پس از درمان احساس نرمی و لطافت می کند و می درخشد. از این روش به دلیل ظرافت بالا بیشتر در نواحی حساس مانند اطراف چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه میکرودرم چیست؟

دستگاه میکرودرم کریستالی از کمپرسور یا متراکم کننده ای تشکیل می شود که هوا را از طریق یک سری دستی به داخل می کشد. با قرار گرفتن سر دستگاه روی پوست، حالت خلأ ایجاد می شود. کریستال های اکسید آلومینیوم، که با نام کرندوم که سخت ترین ماده معدنی پس از الماس است نیز شناخته می شود، روی سطح پوست پاشیده می شود تا سلول های مرده سطحی را از پوست جدا کند و منافذ باز پوست را بهبود بخشد. سپس سلول های مرده و کریستال ها به سرعت به درون دیگر لوله تعبیه شده در سر دستگاه مکیده و وارد کیسه ضایعات می شوند.

خرید دستگاه میکرودرم ابریژن

آیا میکرودرم درد دارد؟

احتمالا برای بسیاری این سوال به وجود آمده که «آیا میکرودرم درد دارد؟» خیر. هیچ مرحله ای از میکرودرم درد ندارد. یکی از فواید انجام این روش این است که دوره نقاهت ندارد و شما پس از انجام آن می توانید به کارهای روزمره تان برسید.

ممکن است شما به خاطر مکش دستگاه میکرودرم، در طول درمان کمی احساس ناراحتی کنید یا تا چند ساعت پس از انجام آن احساس کنید پوستتان مقداری جمع شده باشد. اگر هم پوست بسیار حساسی دارید، ممکن است به خاطر مکش دستگاه کمی پوستتان دچار کبودی شود. اما به طور کلی این روش جوانسازی پوست هیچ گونه دردی ندارد.

میکرودرم برای جای جوش

تقریبا در بسیاری از افراد جای جوش های چرکین به سرعت و بدون هیچ مشکلی خوب می شود. اما ممکن است جای جوش و آکنه در برخی از افراد به صورت لکه های قرمز یا قهوه ای رنگ یا فرورفتگی یا چال شدن پوست باقی بماند. میکرودرم برای جاش جوش گزینه ای کاملا مناسب است که می تواند به راحتی و طی چندین جلسه این ضایعات را به طور کامل از بین ببرد.

میکرودرم ابریژن و تاثیر آن بر پوست

تاثیر استفاده از میکرودرم ابریژن برای درمان جای جوش

تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ

میکرودرم و میکرودنیدلینگ هردو اهداف مشترکی دارند. هدف این رو روش زیبایی پوست، رفع عارضه های پوستی، ناهمواری ها، جوش، آکنه و لکه های پوستی و به طور کلی پاکسازی پوست صورت است. اما این دو روش تفاوت هایی با هم دارند. میکرودرم روشی است که با استفاده از سایش پوست توسط کریستال های بسیار ظریف سبب لایه برداری پوست می شود.

این روش بیشتر شدن گردش خود در پوست صورت شده و می تواند پوست را در سه حالت مختلف (سطحی، متوسط و عمیق) لایه برداری کند. اما در میکرونیدلینگ از سوزن هایی استفاده می شود که کار آن ها ایجاد سوراخ های میکروسکوپی در پوست است. این روش می تواند سوراخ های عمقیق در پوست ایجاد کرده کلاژن سازی کند. این روش برای از رفع جوش های عمقی صورت و همینطور از بین بردن چروک های ایجاده شده بزرگ روی صورت، بهتر است.

جهت کسب اطلاعات کامل می توانید به مقاله مرتبط با آن یعنی (میکرونیدلینگ چیست؟) مراجعه فرمائید.

فواید میکرودرم صورت چیست؟

هر روش جوانسازی پوست، یک سری فواید دارد. این روش هم نه فقط از این قاعده مستثنی نیست، بلکه فواید بسیار مطلوبی را هم با خود به همراه دارد. در ادامه بهترین فواید میکرودرم را برای شما شرح می دهیم:

فواید میکرودرم ابریژن یا جوان سازی پوست

عکس قبل و بعد از استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن

 • از بین بردن لک های پیری
 • از بین بردن و تمیز کردن جوشهای سر سیاه
 • شاداب وسر حال شدن پوست صورت
 • ضخیم و سفت تر شدن پوست بدلیل کلاژن سازی
 • کنترل چربی پوست در پوستهای چرب، و تحریک فعالیت غدد در پوستهای خشک و کمک به نرمتر شدن و لطافت پوست
 • موجب نفوذ عمیق تر و تاثیر بهتر داروها شده و اثر داروها را تا 10 برابر افزایش میدهد
 • روشن تر شدن پوست
 • درمان چروکهای ظریف پوستی و کمک به از بین بردن اسکارهای سطحی مثلاً اسکار آکنه
 • افزایش تاثیر داروهای موضعی و کمک موثر در درمان لک های پوستی و تفاوت رنگ در سطح پوست مثل ویتیلیگو
 • کمک به درمان جوشهای زیر پوستی
 • میکرودرم حساسیت پوست را در پوست های قرمز و حساس کمتر میکند.

میکرودرم ابریژن برای درمان چین و چروک

نتایج مطالعه ای که در زمینه تاثیرات پزشکی میکرودرم ابریژن انجام شده است، بهبود چشم گیری را در درمان چین و چروک های ریز مانند چین و چروک دور چشم، بافت، رنگ و ظاهر پوست پس از شش هفته درمان با میکرودرم ابریژن نشان داده است.

درمان چین و چروک با میکرودرم ابریژن

درمان چین و چروک صورت با میکرودرم ابریژن

به نظر می رسد که میکرودرم ابریژن قادر به تحریک تولید کلاژن و سایر ترکیبات ماده زمینه ای پوست است و احتمالاً می تواند ناهنجاری های کانتور نظیر چین و چروک های ظریف، جای زخم ها و ترک های پوستی را بهبود بخشد.

آیا میکرودرم برای از بین بردن خالکوبی و تاتو هم کاربرد دارد؟

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های میکرودرم از بین بردن دائمی جای تاتو است. همانطور که می دانید تصمیم برای داشتن تاتو یا خالکوبی به این معناست که ممکن است برای همیشه نتوانید از شر این علامت ها روی پوستتان راحت شوید.

اما این راهکار زیباسازی پوست این نگرانی را برطرف کرده و این امید را به شما می دهد که با گذراندن مراحل درمان تحت نظر یک پزشک مجرب، می توانید این آثار را برای همیشه از بدن خود پاک کنید.

اما فراموش نکنید از بین بردن تاتو و خالکوبی نیازمند چندین جلسه منظم درمانی است تا نتایج مطلوب را به شما بدهد.

استفاده از میکرودرم ابریژن در درمان اسکار زخم

میکرودرم ابریژن، در درمان جای زخم هایی که بر اثر بخیه روی پوست مانده اند، موثر می باشد. در درمان جای سوختگی نیز می توان از این روش درمانی پوست بهره برد. هم چنین افرادی که می خواهند اسکار بخیه و کلوئید را درمان کنند، میکرودرم ابریژن را انجام می دهند که با توجه به عمق این زخم ها، پزشک متخصص تعداد جلسات درمان را تعیین می کند

استفاده از میکرودرم ابریژن برای درمان اسکار زخم

درمان اسکار زخم با میکرودرم ابریژن

برای اطلاعات بیشتر در مورد راه های درمان اسکار پوست می توانید مقاله اسکار پوست و راه درمان و پیشگیری از آن را مطالعه نمائید.

معایب میکرودرم چیست؟

ممکن است محل درمان اندکی تیره یا روشن تر از پوست سایر نقاط باشد. این تغییرات بیشتر در پوست های تیره رخ می دهد. باید دستگاه میکرودرم قبل از استفاده استریل شود تا از بروز زخم یا عفونت جلوگیری شود.

ممکن است فرد در حین عمل مقداری از کریستال های دی اکسید آلومینیوم را فرو دهد که در این صورت ممکن است مشکلات تنفسی را برای فرد به همراه داشته باشد، !) پس مراقبت های لازم را انجام دهید. همچنین باید مراقب بود فرو رفتن این کریستال ها در چشم ممکن است موجب بروز بیماری هایی شود که البته می توان با استفاده از عینک مخصوص از این مورد جلوگیری کرد. بعد از این عمل، حساسیت پوست به آفتاب بیشتر می شود. این عارضه شایع ولی کاملا موقت است.

نحوه استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن

چه کسانی برای انجام میکرودرم ابریژن ممنوعیت دارند؟

 • خانم های باردار
 • کسانی که پسوریازیس دارند
 • کسانی که در صورتشان تبخال و یا زگیل وجود دارد
 • افرادی که سابقه بیماری های سرطان یا هموفیلی دارند
 • بیماران در حین درمان با ایزوترتینوئین خوراکی
 • کسانی که در حین انجام رادیوتراپی گردن هستند
 • کسانی که پوستی بسیار حساس یا آلرژیک دارند
 • کسانیکه طی 12 ماه اخیر اکوتان مصرف کرده اند

نتیجه گیری

یکی از روش های درمانی غیر تهاجمی پوست، میکرودرم ابریژن است که باعث ترمیم، طراوت و شادابی پوست می گردد. این روش درمانی کاربردهای زیادی دارد که از جمله آن می توان به درمان اسکار پوست، جای جوش، منافذ باز پوست،لک های حاملگی و … اشاره نمود.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستگاه میکرودرم ابریژن چند است؟
قیمت انواع دستگاه میکردورم از 300 هزار تومان تا 7 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، تعداد سری ها، برقی یا شارژی بودن، اقلام همراه، ضد آب بودن و امکانات آن بستگی دارد.
بهترین مارک دستگاه میکرودرم ابریژن چند است؟
از بهترین و پرفروش ترین مارک ها می توان به برند هیتاچی، بیورر، رمینگتون، براون، تریا، فوراور، کیوت اسکین، انزو، کیمی، تاچ بیوتی، سوکانی، دکترپن، چیبو، دی آر اس و گلویش استایل اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/14
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
میکرودرم بیبی باس نانو مدل BY-2700
میکرودرم بیبی باس نانو مدل BY-2700
دستگاه میکرودرم بیورر مدل FC 76
دستگاه میکرودرم بیورر مدل FC 76
میکرودرم شارژی خانگی لسکلتون مدل LS 021
میکرودرم شارژی خانگی لسکلتون مدل LS 021
میکرودرم خانگی با باطری 1000 میلی آمپرمدل HY9
میکرودرم خانگی با باطری 1000 میلی آمپرمدل HY9
میکرودرم خانگی ترانس دار مدل دو کاره با طراحی ارگونومیک
میکرودرم خانگی ترانس دار مدل دو کاره با طراحی ارگونومیک
دستگاه میکرودرم سارژی مدل دوربین دار همراه 4 سری
دستگاه میکرودرم سارژی مدل دوربین دار همراه 4 سری
میکرودرم اوآبس همراه استند شارژ مدل OBS-0710
میکرودرم اوآبس همراه استند شارژ مدل OBS-0710
میکرودرم گلویش استایل دارای 4 سری مجزا مدل MT-84
میکرودرم گلویش استایل دارای 4 سری مجزا مدل MT-84
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد