منو

دستگاه وکس یا موم داغ کن چیست و طرز استفاده آن چگونه است؟

اصلاح صورت و نقاطی از بدن با موم یا همان شمع های مخصوص همواره یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد در میان افراد و به ویژه بانوان بوده و هست.

اگر به طور معمول از روش های حذف موقت موهای زائد استفاده می کنید تجربه به شما هم ثابت کرده که هیچ روشی بازدهی اپیلاسیون با وکس را ندارد. مهم ترین مزایای آن حذف طولانی مدت موهای زائد، باریک شدن ریشه موها و در مراحل بعد نرمی و لطافت پوست است. اما همین دردسرهای گرم کردن وکس یا موم کافی است تا به کلی قید اپیلاسیون با این روش را حداقل در منزل بزنید.

دستگاه ذوب وکس

راهنمای خرید انواع دستگاه وکس یا موم داغ کن

موم اپیلاسیون به دو صورت گرم و سرد استفاده می شود و بازدهی موم های گرم به سبب چسبندگی بهتر بیش تر است. این روزها در آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و حتی در منزل از انواع بهترین مارک دستگاه ذوب وکس استفاده می شود که چالش های روش سنتی گرم کردن موم را ندارند.

با انواع دستگاه وکس، موم تنها در چند دقیقه ذوب می شود و به هم ریختگی و بی نظمی ناشی از ذوب موم به روش سنتی با این دستگاه ها تقریبا برطرف شده است.

دستگاه موم داغ کن یا دستگاه وکس چیست؟

دستگاه وکس یا همان دستگاه موم داغ کن یکی از پرکاربردترین تجهیزات برای اصلاح صورت می باشد که برای وکس صورت یا همان موم گذاشتن صورت کاربرد دارد. این دستگاه به واسطه طراحی منحصر به فرد و قابلیت هایی که دارد می تواند در مدت زمان بسیار کمی وکس، موم یا شمع خانگی را ذوب کرده و آن را به درجه حرارت مورد انتظار برساند.

با استفاده از دستگاه وکس می توان به راحتی و در کمترین زمان ممکن و بدون مراجعه به آرایشگاه از شر مو های زائد صورت و بدن خلاص شد. در مواقعی که شرایط و زمان کافی برای مراجعه به آرایشگاه و اصلاح صورت وجود ندارد، بهترین راه استفاده از دستگاه وکس یا همان دستگاه موم گرم کن می باشد.

دستگاه وکس دارای قابلیت تنظیم دما بوده و امکان تنظیم دما تا 360 درجه سانتی گراد را دارد. علاوه بر آن با استفاده از این دستگاه امکان گرم کردن یا ذوب کردن انواع وکس و موم وجود دارد.

آشنایی با سازوکار دستگاه ذوب وکس

موم دو کاربرد مختلف در بازار دارد. نوع اولیه موم برای اپیلاسیون استفاده می شود و یک نوع موم دیگر هم برای شمع سازی کاربرد دارد. خیلی از دستگاه های ذوب وکس که در بازار وجود دارند مختص ذوب وکس و اپیلاسیون هستند. این دستگاه ها ابعاد کوچک و رومیزی دارند که داخل آن ها یک محفظه استیل یا آلومینیومی قرار گرفته است. با اتصال دستگاه به برق محفظه گرم و موم اپیلاسیون تا حد دلخواه ذوب و روان می شود.

مخزن اکثر دستگاه های بازار حدود نیم لیتر است که معمولا یک قالب موم مخصوص اپیلاسیون را می توانید داخل آن قرار دهید. سرعت عمل دستگاه ها هم متنوع است؛ درست مثل یک هیتر معمولی خانگی که بر حسب توان موتور و بازه تنظیم دما گرمای مختلف منتشر می کند. اکثر دستگاه های ذوب وکس بازار تنظیمات محدودی دارند و به یک دکمه خاموش و روشن و یک پیچ تنظیم دما.

دستگاه ذوب موم برای رفع موهای زائد بدن

آموزش نحوه استفاده از دستگاه وکس موم قابلمه ای دوقلو

انواع دستگاه موم گرم کن بر اساس طراحی

چه روشی را برای حذف موهای زائد با استفاده از موم ترجیح می دهید؟ استعمال موم با استفاده از کاردک روی سطح پوست یا استفاده مستقیم و بدون واسطه از موم؟
بر اساس انواع دستگاه ذوب وکس که در بازار وجود دارند موم ها نیز ساختار مختلفی دارند:

دستگاه های ذوب موم ساده یا قابلمه ای

موم های ساده معمولا در ظرف و بسته بندی معمولی تولید می شوند و برای ذوب آن ها می توانید از مدل های موم گرم کن دو یا تک محفظه استفاده کنید. مدل های ساده یک محفظه استیل داخلی دارند و موم ابتدا باید به صورت کامل گرم شود و سپس با استفاده از کاردک یا چوب بستنی روی سطح پوست قرار گیرد.

دستگاه وکس قابلمه ای

عکس دستگاه وکس قابلمه ای

دستگاه های ذوب موم خشابی

نامگذاری این دستگاه به دنبال معرفی انواع موم های خشابی صورت گرفت. موم های خشابی در واقع یک استوانه مشابه با خشاب اسلحه هستند که داخل آن ها با موم نرم پر شده است. این خشاب یک سرپوش دارد و نحوه استفاده از آن مشابه با یک رول ضد تعریق روی پوست است.

برای استفاده از موم های خشابی باید دستگاه ذوب خاص همان نوع موم را خریداری کنید. دستگاه های خشابی سبک و کوچک هستند و بدون واسطه و تنها با قرار دادن رول روی ناحیه مورد نظر می توانید اپیلاسیون را انجام دهید.

دستگاه وکس خشابی

عکس دستگاه وکس خشابی

مقایسه دستگاه وکس قابلمه ای با دستگاه وکس خشابی

 1. در دستگاه وکس قابلمه ای، هر نوع موم وکس قابل استفاده است؛ اما در نوع خشابی، تنها موم های مخصوص دستگاه های خشابی قابل استفاده می باشد.
 2. در دسترس بودن موم دستگاه وکس قابلمه ای نسبت به دستگاه وکس خشابی از دیگر تفاوت های این دو دستگاه است.
 3. استفاده از دستگاه وکس خشابی نسبت به دستگاه وکس قابلمه ای بسیار آسان تر است.

ذوب موم با دستگاه چقدر زمان می برد؟

به طور کلی زمان گرم شدن موم در دستگاه های خشابی کوتاه تر از مدل هایی است که به صورت هیتر و با گرمای مستقیم موم را ذوب می کنند. زمان ذوب شدن وکس به دو عامل توان دستگاه و آب و هوای اطرافتان بستگی دارد. به علاوه درجه حرارت دستگاه ها هم قابل تنظیم است و بنابراین زمان گرم شدن موم کاملا متغیر خواهد بود.

نکته مهم در استفاده از دستگاه های خشابی توجه به حرارت موم قبل از استفاده است. گاهی برای تسریع در روند اپیلاسیون دمای دستگاه را خیلی بالا می بریم؛ غافل از این که تماس مستقیم موم خشابی با پوست سوختگی شدیدی به دنبال دارد.

انواع دستگاه موم داغ کن

1 - دستگاه موم داغ کن دوقلو: دستگاه موم داغ کن دوقلو یکی از حرفه ای ترین دستگاه های موجود در بازار است که هر اپیلاسیون کار حرفه ای از آن در کارش استفاده می کند تا در مدت زمان کمتری، کار مو زدایی مشتریان بیشتری را انجام دهد. این دستگاه بیشتر مورد استفاده سالن های زیبایی و آرایشگاه ها می باشد.

2 - دستگاه موم گرم کن تک قابلمه: دستگاه موم گرم کن تک قابلمه فقط دارای یک قابلمه با بدنه فلزی است که انواع موم و وکس ها را ذوب می کند و برای از بین بردن برای موهای زائد صورت و بدن استفاده می شود. این دستگاه فضای کمی اشغال می کند و برای سالن های آرایشی و مصارف شخصی کاملاً مناسب است.

انواع دستگاه ذوب وکس و داغ کن موم

عکس انواع مختلف دستگاه موم داغ کن

3 - دستگاه موم داغ کن خشابی: دستگاه موم داغ کن خشابی یک دستگاه اپیلاسیون جدید است که می توان از آن برای از بین بردن موهای زائد نقاط مختلف بدن و صورت استفاده کرد. مزایایی که این مدل دستگاه با دستگاه های موم داغ کن دیگر دارد این است که خیلی سریع موم را گرم می کند و همچنین از به هدر رفتن موم اضافه در زمان استفاده پیشگیری می کند.

4 - دستگاه موم گرم کن کلاسیک: دستگاه موم گرم کن کلاسیک دارای یک قابلمه، در متحرک و قابل شستشو، خاموش شدن خودکار دستگاه بعد از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر و چراغ نمایشگر جهت نمایش و اعلام رسیدن به درجه حرارت را دارا است که دیگر نگران بیش از حد داغ شدن موم نباشید.

5 - دستگاه موم گرم کن پرو وکس: دستگاه موم گرم کن پرو وکس یکی از بهترین ابزارها برای ذوب کردن موم، شمع و وکس می باشد. این دستگاه دارای دارای یک قابلمه، در متحرک و قابل شستشو، قابلیت تنظیم دمای موم و خاموش شدن خودکار دستگاه بعد از رسیدن موم به درجه حرارت دلخواه و چراغ نمایشگر جهت نمایش و اعلام رسیدن به درجه حرارت مورد نظر می باشد.

دستگاه گرم کننده واکس

نکات کلیدی قبل از ذوب وکس با دستگاه موم گرم کن

به لطف دستگاه هایی که موم را به سرعت و با زحمت کم تری ذوب می کنند روند اپیلاسیون با وکس بسیار ساده تر از گذشته است. با این حال بد نیست قبل از اپیلاسیون با این روش به نکات زیر دقت کنید:

 • در دستگاه های خشابی حتما از موم های خشابی استفاده کنید. فشرده کردن موم های معمولی در دستگاه خشابی بدان آسیب می زند.
 • به دلیل تماس مستقیم دستگاه خشابی با پوست حتما قبل از اپیلاسیون آن را روی نقطه کوچکی از بدن تست کنید.
 • بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که دارای چراغ نمایشگر یا اعلان ذوب موم باشد. به این صورت که به محض رسیدن دمای موم به دمای تنظیم شده دستگاه هشدار صادر کند.

فواید وکس کردن

وکس کردن صورت یکی از بهترین و بی دردسر ترین روش های خانگی برای رفع مو های زائد صورت و بدن به شمار می آید. این روش نسبت به دیگر روش ها بسیار کم هزینه تر بوده و به راحتی نیز در منزل قابل انجام است.

اپیلاسیون موهای بدن خانم ها

عکس وکس کردن موهای زائد بدن توس موم

وکس صورت با استفاده از دستگاه وکس بسیار راحت تر و بهتر از روش های بدون دستگاه انجام می گیرد و توصیه می شود برای وکس صورت حتما از دستگاه وکس برای ذوب کردن وکس استفاده شود. از جمله مهم ترین فواید وکس کردن نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت در انجام آن نسبت به دیگر روش ها
 • برخورداری از نتیجه مطلوب تر نسبت به دیگر روش ها
 • بسیار کم درد نسبت به دیگر روش ها همانند بند انداختن
 • عدم ایجاد زخم بر روی پوست صورت
 • برخورداری از خاصیت نرم کنندگی پوست
 • برخورداری خاصیت شفاف کنندگی و درخشندگی پوست
 • برخورداری از خاصیت لایه برداری و پاکسازی سلول های مرده پوست

موارد ذکر شده به عنوان مهم ترین مزایا و فواید وکس کردن صورت با استفاده دستگاه وکس به شمار می آید در حال حاضر این روش نسبت به دیگر روش های معمول همانند بند ترجیح داده می شود.

ویژگی های بهترین دستگاه وکس

 1. سرعت بالا در گرم کردن وکس
 2. قابلیت کنترل و تنظیم دما
 3. مناسب بودن ظرفیت گنجایش مخزن
 4. ویژگی های ایمنی نظیر قابلیت خاموش شدن خودکار دستگاه بعد از رسیدن به دمای موردنظر، داغ نشدن بدنه ی دستگاه و …
 5. امکان استفاده ی آسان

رفع موهای زئاد بدن بانوان

طرز استفاده از دستگاه وکس

 • برای استفاده از دستگاه موم گرم کن قابلمه ای ابتدا لازم است موم را داخل قابلمه بریزید و سپس درب قابلمه را ببندید و دستگاه را روشن کنید و توسط کلید چرخان روی دستگاه درجه حرارت دستگاه را مشخص کنید. سپس بعد از اینکه موم به طور کامل ذوب شد دمای دستگاه را روی مقدار medium تنظیم کنید و درنهایت دستگاه را خاموش کنید.
 • برای استفاده از دستگاه موم گرم کن دوقلو نیز روش کار با آن مانند دستگاه موم گرم کن قابلمه ای است با این تفاوت که در مدت زمان کمتر می توان کار اصلاح صورت یا بدن مشتریان را انجام داد این نوع دستگاه برای اپلاسیون کارها بسیار مناسب است.
 • دستگاه وکس خشابی یک دستگاه اپلاسیون جدید است که دارای دو المنت می باشد و قابل استفاده برای تمام نقاط بدن است. این دستگاه به جوان سازی پوست نیز کمک می کند.
 • دستگاه موم گرم کن کلاسیک دارای یک قابلمه، درپوش متحرک است این دستگاه بعد از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر به شکل اتوماتیک و خودکار خاموش می شود. همچنین دارای چراغ نمایشگر جهت نمایش و اعلام رسیدن به درجه حرارت است.

نکات مهم برای اپیلاسیون بهتر

شما باید موقعی اپیلاسیون کنید که موهای زائد شما در حدی باشد که به اپیلاسیون نیاز داشته باشد. اگر موهای زائد شما بین 3 تا 6 سانتی متر باشد، موم می تواند به اندازه ی کافی آن را بگیرد و از ریشه بکشد.

استفاده از دستگاه وکس

طرز استفاده از دستگاه وکس

اگر می خواهید قسمت بیکینی خود را اپیلاسیون کنید می توانید از دوست خود بخواهید که کمکتان کند چون اپیلاسیون آن قسمت یکمی سخت و حساس است. به عنوان آخرین نکته، شما باید قبل از استفاده از گرمکن برقی موم، قسمت راهنما آن را خوب بررسی کنید اگر چه راهنما آن درمود ویژگی های عملی پایه هستند ولی ممکن است بعضی دیگر از گرمکن ها ویژگی های اضافی داشته باشند.

علاوه بر این که باید نکات ایمنی را هنگام اپیلاسیون رعایت کنید، باید از انجام چند اشتباه رایج نیز دوری کنید. اگر می خواهید اپیلاسیون کنید باید در محیط خاصی مانندحمام کارتان را انجام دهید. وسایل اضافه در آنجا را باید بردارید تا موم روی آن ها نریزد. اگر موهایتان برای اصلاح بلند است میتوانید از قیچی یا موچین هم استفاده کنید. بهتر است موقع اپیلاسیون از یک دستمال مرطوب برای پاک کردن موم های اضافه استفاده کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستگاه وکس چند است؟
قیمت انواع دستگاه وکس از 150 هزار تومان تا 2 و نیم میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، ظرفیت، جنس، وزن و ابعاد، نوع دستگاه وکس، توان مصرفی و سایر قابلیت های دستگاه دارد.
بهترین مارک دستگاه وکس کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین برندهای تولید کننده دستگاه وکس می توان به برند براون، فیلیپس، مرکوری، کیمی، رمینگتون، سولار استار، بوندر، میلیندا، پرو وکس، اطلس و انزو اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/05
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس سولار استار
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس سولار استار
دستگاه گرم کننده موم لوندر مدل L-10
دستگاه گرم کننده موم لوندر مدل L-10
دستگاه موم گرم کن و ذوب خشابی وکس کونسانگ مدل cl401-r
دستگاه موم گرم کن و ذوب خشابی وکس کونسانگ مدل cl401-r
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس ماهریس مدل s500
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس ماهریس مدل s500
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس ظرفیت نیم لیتر
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس ظرفیت نیم لیتر
دستگاه موم گرم کن پرووکس مدل 100 وات
دستگاه موم گرم کن پرووکس مدل 100 وات
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس سولار استار همراه پد اپیلاسیون 10 عددی
دستگاه موم گرم کن و ذوب وکس سولار استار همراه پد اپیلاسیون 10 عددی
دستگاه وارمر وکس میلیندا با ظرفیت نیم لیتر
دستگاه وارمر وکس میلیندا با ظرفیت نیم لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد