منو

دستگاه موم داغ کن یا ذوب وکس چیست و چگونه استفاده میشود؟

اصلاح صورت و نقاطی از بدن با موم یا همان شمع های مخصوص همواره یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد در میان افراد و به ویژه بانوان بوده و هست.

اگر به طور معمول از روش های حذف موقت موهای زائد استفاده می کنید تجربه به شما هم ثابت کرده که هیچ روشی بازدهی اپیلاسیون با وکس را ندارد. مهم ترین مزایای آن حذف طولانی مدت موهای زائد، باریک شدن ریشه موها و در مراحل بعد نرمی و لطافت پوست است. اما همین دردسرهای گرم کردن وکس یا موم کافی است تا به کلی قید اپیلاسیون با این روش را حداقل در منزل بزنید.

دستگاه ذوب وکس

موم اپیلاسیون به دو صورت گرم و سرد استفاده می شود و بازدهی موم های گرم به سبب چسبندگی بهتر بیش تر است. این روزها در آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و حتی در منزل از انواع بهترین مارک دستگاه ذوب وکس استفاده می شود که چالش های روش سنتی گرم کردن موم را ندارند.

با انواع دستگاه ذوب وکس موم تنها در چند دقیقه ذوب می شود و به هم ریختگی و بی نظمی ناشی از ذوب موم به روش سنتی با این دستگاه ها تقریبا برطرف شده است.

دستگاه موم داغ کن یا ذوب وکس چیست؟

قالب های وکس آماده که با عصاره های مختلف مانند: عسل، آلوئه ورا و … موجود است را تهیه کنید. برای اینکه از این قالب ها بتوانید استفاده کنید نیاز دارید که آن ها را گرم کنید، اینجاست دستگاه موم گرم کن وارد عمل می شود. این قالب ها را در گرم کن قرار می دهید تا تبدیل به مایع گردد. حالا می توانید وکس آب شده را بر روی محل مورد نظر خود بمالید.

آشنایی با سازوکار دستگاه ذوب وکس

موم دو کاربرد مختلف در بازار دارد. نوع اولیه موم برای اپیلاسیون استفاده می شود و یک نوع موم دیگر هم برای شمع سازی کاربرد دارد. خیلی از دستگاه های ذوب وکس که در بازار وجود دارند مختص ذوب وکس و اپیلاسیون هستند. این دستگاه ها ابعاد کوچک و رومیزی دارند که داخل آن ها یک محفظه استیل یا آلومینیومی قرار گرفته است. با اتصال دستگاه به برق محفظه گرم و موم اپیلاسیون تا حد دلخواه ذوب و روان می شود.

مخزن اکثر دستگاه های بازار حدود نیم لیتر است که معمولا یک قالب موم مخصوص اپیلاسیون را می توانید داخل آن قرار دهید. سرعت عمل دستگاه ها هم متنوع است؛ درست مثل یک هیتر معمولی خانگی که بر حسب توان موتور و بازه تنظیم دما گرمای مختلف منتشر می کند. اکثر دستگاه های ذوب وکس بازار تنظیمات محدودی دارند و به یک دکمه خاموش و روشن و یک پیچ تنظیم دما.

دستگاه ذوب موم برای رفع موهای زائد بدن

انواع دستگاه موم گرم کن بر اساس طراحی

چه روشی را برای حذف موهای زائد با استفاده از موم ترجیح می دهید؟ استعمال موم با استفاده از کاردک روی سطح پوست یا استفاده مستقیم و بدون واسطه از موم؟
بر اساس انواع دستگاه ذوب وکس که در بازار وجود دارند موم ها نیز ساختار مختلفی دارند:

دستگاه های ذوب موم ساده

موم های ساده معمولا در ظرف و بسته بندی معمولی تولید می شوند و برای ذوب آن ها می توانید از مدل های موم گرم کن دو یا تک محفظه استفاده کنید. مدل های ساده یک محفظه استیل داخلی دارند و موم ابتدا باید به صورت کامل گرم شود و سپس با استفاده از کاردک یا چوب بستنی روی سطح پوست قرار گیرد.

دستگاه های ذوب موم خشابی

نامگذاری این دستگاه به دنبال معرفی انواع موم های خشابی صورت گرفت. موم های خشابی در واقع یک استوانه مشابه با خشاب اسلحه هستند که داخل آن ها با موم نرم پر شده است. این خشاب یک سرپوش دارد و نحوه استفاده از آن مشابه با یک رول ضد تعریق روی پوست است.

برای استفاده از موم های خشابی باید دستگاه ذوب خاص همان نوع موم را خریداری کنید. دستگاه های خشابی سبک و کوچک هستند و بدون واسطه و تنها با قرار دادن رول روی ناحیه مورد نظر می توانید اپیلاسیون را انجام دهید.

اپیلاسیون موهای بدن خانم ها

ذوب موم با دستگاه چقدر زمان می برد؟

به طور کلی زمان گرم شدن موم در دستگاه های خشابی کوتاه تر از مدل هایی است که به صورت هیتر و با گرمای مستقیم موم را ذوب می کنند. زمان ذوب شدن وکس به دو عامل توان دستگاه و آب و هوای اطرافتان بستگی دارد. به علاوه درجه حرارت دستگاه ها هم قابل تنظیم است و بنابراین زمان گرم شدن موم کاملا متغیر خواهد بود.

نکته مهم در استفاده از دستگاه های خشابی توجه به حرارت موم قبل از استفاده است. گاهی برای تسریع در روند اپیلاسیون دمای دستگاه را خیلی بالا می بریم؛ غافل از این که تماس مستقیم موم خشابی با پوست سوختگی شدیدی به دنبال دارد.

انواع دستگاه موم داغ کن

1 - دستگاه موم داغ کن دوقلو: دستگاه موم داغ کن دوقلو یکی از حرفه ای ترین دستگاه های موجود در بازار است که هر اپیلاسیون کار حرفه ای از آن در کارش استفاده می کند تا در مدت زمان کمتری، کار مو زدایی مشتریان بیشتری را انجام دهد. این دستگاه بیشتر مورد استفاده سالن های زیبایی و آرایشگاه ها می باشد.

2 - دستگاه موم گرم کن تک قابلمه: دستگاه موم گرم کن تک قابلمه فقط دارای یک قابلمه با بدنه فلزی است که انواع موم و وکس ها را ذوب می کند و برای از بین بردن برای موهای زائد صورت و بدن استفاده می شود. این دستگاه فضای کمی اشغال می کند و برای سالن های آرایشی و مصارف شخصی کاملاً مناسب است.

انواع دستگاه ذوب وکس و داغ کن موم

3 - دستگاه موم داغ کن خشابی: دستگاه موم داغ کن خشابی یک دستگاه اپیلاسیون جدید است که می توان از آن برای از بین بردن موهای زائد نقاط مختلف بدن و صورت استفاده کرد. مزایایی که این مدل دستگاه با دستگاه های موم داغ کن دیگر دارد این است که خیلی سریع موم را گرم می کند و همچنین از به هدر رفتن موم اضافه در زمان استفاده پیشگیری می کند.

4 - دستگاه موم گرم کن کلاسیک: دستگاه موم گرم کن کلاسیک دارای یک قابلمه، در متحرک و قابل شستشو، خاموش شدن خودکار دستگاه بعد از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر و چراغ نمایشگر جهت نمایش و اعلام رسیدن به درجه حرارت را دارا است که دیگر نگران بیش از حد داغ شدن موم نباشید.

5 - دستگاه موم گرم کن پرو وکس: دستگاه موم گرم کن پرو وکس یکی از بهترین ابزارها برای ذوب کردن موم، شمع و وکس می باشد. این دستگاه دارای دارای یک قابلمه، در متحرک و قابل شستشو، قابلیت تنظیم دمای موم و خاموش شدن خودکار دستگاه بعد از رسیدن موم به درجه حرارت دلخواه و چراغ نمایشگر جهت نمایش و اعلام رسیدن به درجه حرارت مورد نظر می باشد.

دستگاه گرم کننده واکس

نکات کلیدی قبل از ذوب وکس با دستگاه موم گرم کن

به لطف دستگاه هایی که موم را به سرعت و با زحمت کم تری ذوب می کنند روند اپیلاسیون با وکس بسیار ساده تر از گذشته است. با این حال بد نیست قبل از اپیلاسیون با این روش به نکات زیر دقت کنید:

  • در دستگاه های خشابی حتما از موم های خشابی استفاده کنید. فشرده کردن موم های معمولی در دستگاه خشابی بدان آسیب می زند.
  • به دلیل تماس مستقیم دستگاه خشابی با پوست حتما قبل از اپیلاسیون آن را روی نقطه کوچکی از بدن تست کنید.
  • بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که دارای چراغ نمایشگر یا اعلان ذوب موم باشد. به این صورت که به محض رسیدن دمای موم به دمای تنظیم شده دستگاه هشدار صادر کند.

ویژگی های بهترین دستگاه ذوب وکس

  1. سرعت بالا در گرم کردن وکس
  2. قابلیت کنترل و تنظیم دما
  3. مناسب بودن ظرفیت گنجایش مخزن
  4. ویژگی های ایمنی نظیر قابلیت خاموش شدن خودکار دستگاه بعد از رسیدن به دمای موردنظر، داغ نشدن بدنه ی دستگاه و …
  5. امکان استفاده ی آسان

رفع موهای زئاد بدن بانوان

نکات مهم برای اپیلاسیون بهتر

شما باید موقعی اپیلاسیون کنید که موهای زائد شما در حدی باشد که به اپیلاسیون نیاز داشته باشد. اگر موهای زائد شما بین 3 تا 6 سانتی متر باشد، موم می تواند به اندازه ی کافی آن را بگیرد و از ریشه بکشد.

اگر می خواهید قسمت بیکینی خود را اپیلاسیون کنید می توانید از دوست خود بخواهید که کمکتان کند چون اپیلاسیون آن قسمت یکمی سخت و حساس است. به عنوان آخرین نکته، شما باید قبل از استفاده از گرمکن برقی موم، قسمت راهنما آن را خوب بررسی کنید اگر چه راهنما آن درمود ویژگی های عملی پایه هستند ولی ممکن است بعضی دیگر از گرمکن ها ویژگی های اضافی داشته باشند.

علاوه بر این که باید نکات ایمنی را هنگام اپیلاسیون رعایت کنید، باید از انجام چند اشتباه رایج نیز دوری کنید. اگر می خواهید اپیلاسیون کنید باید در محیط خاصی مانندحمام کارتان را انجام دهید. وسایل اضافه در آنجا را باید بردارید تا موم روی آن ها نریزد. اگر موهایتان برای اصلاح بلند است میتوانید از قیچی یا موچین هم استفاده کنید. بهتر است موقع اپیلاسیون از یک دستمال مرطوب برای پاک کردن موم های اضافه استفاده کنید.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/13
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد