منو

دستگاه رطوبت گیر چیست و استفاده از آن چه فوایدی دارد؟

آیا حضور نم روی دیوار ساختمان، روی وسایل و در هوای خانه شما را هم آزار می دهد و نیاز دارید از رطوبت گیر استفاده کنید؟ اگر نمی دانید که شیوه عملکرد این دستگاه به چه صورت است و استفاده از دستگاه رطوبت گیر چه فوایدی می تواند برای شما و محیط زندگی تان داشته باشد و یا قصد خرید دستگاه رطوبت گیر را دارید و نمی دانید کدام برند یا مدل برای شما می تواند بهتر باشد در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

مفهوم رطوبت چیست؟

کم تر پیش آمده است که به هوای موجود در خانه یا بیرون توجه کنید، چرا؟ چون هوا با چشم دیده نمی شود. اگر به آسمان نگاه کنید چیز های مختلفی را خواهید دید. حرکت ابرها بر بالای سر ما نشان می دهد که در هوا آب به عنوان مایعی در بارش باران و بخار آب به عنوان مه وجود دارد.

دستگاه رطوبت گیر

عکس دستگاه رطوبت گیر خانگی

البته شاید تا به حال اصلا به آن توجه نکرده و هوا را خشک فرض می کردید، در حالی که مقدار زیادی رطوبت را در خود جای داده است. اگر در خانه لباس خشک کن داشته یا در آشپزخانه بدون تهویه غذا درست می کنید، رطوبت به طور عجیبی زیاد می شود. بنابراین وجود بخار روی پنجره ها یا دیوارهای آشپزخانه دلیل روشن وجود مشکل رطوبت هستند.

وجود رطوبت در محیط خانه مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد که در ادامه بررسی خواهیم کرد، اما چاره کار چیست؟ دستگاه رطوبت گیر می تواند مشکل ما را حل کرده و رطوبت موجود در محیط را از بین ببرد.

شاید تا به امروز فکر می کردید که از دستگاه رطوبت گیر تنها در استخر های عمومی و یا آپارتمانی، رختکن ها و یا سالن های ورزشی استفاده می کنند، اما باید بگوییم که این دستگاه می تواند در فضاهای متنوعی مورد استفاده قرار بگیرد و رطوبت را از فضا حذف کند.

رطوبت گیر چیست؟

به طور کلی رطوبت گیر، رطوب زدا یا درایر (به انگلیسی Dehumidifiers) نوعی لوازم خانگی است که معمولاً با هدف سلامت و آسایش و یا برای از بین بردن بوی کپک زدگی، سطح رطوبت در هوا را کاهش می دهد.

رطوبت گیرهای بزرگ نیز در ساختمان های تجاری، مانند سالن اسکیت روی یخ، برای کنترل سطح رطوبت استفاده می شوند. رطوبت گیرها در فرایندشان، آب را از هوای تهویه شده خارج می کنند. این آب جمع شده (چگالش شده) معمولاً برای نوشیدن استفاده نمی شود و دور ریخته می شود.

مزیت استفاده از رطوبت گیر چیست؟

در ساده ترین حالت، رطوبت گیر خانگی هوا برای کاهش سطح رطوبت در فضا استفاده می شود. به طور معمول، سطح بالای رطوبت ۵۵٪ به بالا در نظر گرفته می شود. بنابراین، برای ایجاد محیط سالم و راحت در محیط داخلی، توصیه می شود که سطح رطوبت بین ۳۰ تا ۵۰ درصد حفظ شود.

زطوبت گیر چیست؟

استفاده از دستگاه رطوبت گیر خانگی در محیط خانه

1 - مدیریت آلرژی در محیط خانه

رطوبت بالا می تواند سبب ایجاد انواع آلرژی های خانگی شایع مانند آلودگی های گرد و غباری، باکتری های هوادهی مضر شود که می تواند به سرعت در شرایط رطوبت رشد و تکثیر شوند. حفظ رطوبت کمتر از ۶۰٪ باعث می شود که فضای شما برای این عوامل آلرژی فضای خشکی بوده و به شما در بهبود علائم آلرژی کمک می کند.

2 - کنترل آفات با رطوبت گیر خانگی

رطوبت بالا محیطی مناسب جهت رشد و تکثیر انوع حشرات مزاحم، سوسکها، عنکبوت ها و ... می باشد. کنترل رطوبت محیط باعث از بین بردن کامل حشرات و شرایط رشد آنها در در فضای خانه می شود.

3 - جلوگیری از رشد قارچ و کپکها

نگه داشتن سطح رطوبت در حد استاندارد از رشد قارچها، کپکها و عوامل بیماری زای موجود در هوا کاملا جلوگیری می کند. رشد و نموی این عوامل مضر در شرایط گرم و مرطوب بیش از ۶۰٪ در زیر زمین، حمام و آشپزخانه، به طور خاص، سه حوزه ای هستند که کاملا مستعد شرایط رشدند. اجرای منظم رطوبت گیری می تواند محیط و شرایط رشد این عوامل مخرب را از بین ببرد.

یک دستگاه رطوبت گیر به دو روش از رشد کپک جلوگیری می کند،

 • در روش اول ابتدا اتاق را خشک می کند و رطوبت را از محتویات و پارچه های داخل اتاق می گیرد و این کار کپک ها را تا مقدار زیادی از بین می برد.
 • در روش دوم با کاهش رطوبت هوا به کمتر از ۵۰ درصد محیط را برای رشد کپک ها نا ایمن می کند زیرا بزرگترین عامل رشد کپک و قارچ بر روی سطوح، آب می باشد.

بهترین مدلهای رطوبت گیر هوا

جلوگیری از ایجاد کپک در محیط های نمناک توسط رطوبت گیر خانگی

4 - حفظ یکپارچگی سازه خانه

رطوبت بیش ازحد، به خصوص در فضاهای پایینی خانه مثل زیر زمین، می تواند به سازه های زیربنایی از جمله پایه های سازه ساختمانی، کف کفپوشها و سازه های چوبی خطرات جدی را وارد آورد. استفاده از دستگاه رطوبت گیر می تواند این خطرات را از بین ببرد.

چرا وجود رطوبت یک مشکل است؟

همان طور که می دانیم به طور متوسط 70 درصد از بدن یک فرد بالغ را آب تشکیل می دهد. ولی این به این معنی نیست خانه ما باید مانند تنگ ماهی باشد. رطوبت بالا ممکن است سبب بروز مشکلات زیادی شود. مانند:

 • کپک زدن لباس ها در کمد
 • ایجاد اختلالاتی در ابزار های الکترونیکی مانند رایانه
 • آسیب زدن به تجهیزات نوری مانند دوربین های شکاری
 • ایجاد بیماری

طبق مقاله ای که در مورد تاثیر رطوبت بر سلامتی در سال 1986 توسط آرندل و همکاران به چاپ رسیده است، رطوبت زیاد در محیط های بسته سبب رشد باکتری ها، ویروس ها، کنه ها و قارچ ها می شود. بنابراین احتمال بروز عفونت های تنفسی و بیماری ها افزایش پیدا می کند. اکثر اثرات منفی در بهداشت ناشی از رطوبت، با تنظیم رطوبت داخلی بین 40 تا 60 درصد به حداقل می رسند.

رطوبت گیر چه کاری انجام می دهد؟

این ابزار کمی شبیه به یک جارو برقی است. یعنی هوا را از یک طرف به سمت داخل می کشد و بعد از گرفتن رطوبت آن به بیرون منتقل می کند. این رطوبت به شکل آب در یک مخزن جمع می شود که

هر چند بار باید آن را تخلیه کنید. این سوال مطرح است که رطوبت چگونه از بین می رود؟ جالب است بدانید یک دستگاه رطوبت گیر مانند تهویه عمل می کند. این نوع دستگاه ها سازوکاری مانند یخچال ها دارند. با شنیدن این موارد دچار سردرگمی شده اید؟

خرید اینترنتی رطوبت گیر

عملکرد رطوبت گیر

این دستگاه ها به دو شیوه کار می کنند:

 1. سرد سازی: خنک کردن هوا جهت حذف رطوبت مانند تکنولوژی یخچال ها و تهویه هوا.
 2. جذب و پاک سازی: رطوبت به طور سطحی یا کامل به یک ماده خشک جذب شده و در نهایت خارج می شود.

در این مقاله هر دو روش را توضیح می دهیم.

فرآیند سرد سازی دستگاه رطوبت گیر هوا

 1. هوای گرم و مرطوب از طریق توری و از یک طرف دستگاه مکیده می شود.
 2. یک فن برقی هوا را به داخل می کشد.
 3. هوای گرم از لوله های سرد و یخ زده در یک چرخه سرد عبور می کند. این بخش شبیه به یک تهویه کوچک یا یخچال با یک پمپ و کمپرسور بدون توقف است. زمانی که هوا سرد می شود رطوبت دوباره به آب تبدیل شده و از لوله ها به سمت پایین می ریزد.
 4. حال هوای بدون رطوبت از واحد کندانسور و کمپرسور عبور کرده و با گرمایش دوباره به دمای اتاق می رسد.
 5. هوای گرم و خشک از طریق توری مشبک دیگری به اتاق باز می گردد.
 6. رطوبت موجود در هوا که در داخل سینی یا مخزن جمع آوری شده، به انتهای ماشین ریخته می شود.
 7. یک شناور پلاستیکی بعد از پر شدن سینی به سمت بالا می رود.
 8. وقتی سینی پر شد شناور سوییچ برق فن را خاموش و چراغ نشانگر را روشن می کند. این یعنی مخزن باید تخلیه شود.

سردسازی رطوبت گیر

نحوه عملکرد دستگاه رطوبت گیر - ساختار داخلی

فرآیند جذب و پاکسازی رطوبت گیر خانگی

تمام رطوبت گیر ها با عملکرد سرد سازی کار نمی کنند. برخی از آن ها با پاک سازی آب موجود در هوا به وسیله مواد جاذب عمل می کنند. سپس با فشار دادن این ماده آب را جدا می کنند. این فرآیند شامل جذب شدن آب به یک ماده و سپس پاکسازی آن است. اولین تهویه هوا بر پایه جذب، در سال 1939 یا 1940 توسط جیمز لاک، به سفارش شرکت هانی ول ساخته شده است.

در ادامه به نحوه عملکرد این دستگاه می پردازیم:

 1. هوای مرطوب از طریق مجرایی از اتاق گرفته می شود.
 2. هوا از یک چرخ بزرگ دوار که از یک ماده جاذب آب ساخته شده، عبور کرده که رطوبت آن گرفته می شود.
 3. هوا به وسیله فن با موتور برقی جریان می یابد.
 4. هوای خشک شده دوباره به درون اتاق دمیده می شود.
 5. المنت مجرای هوا را گرم نگه می دارد (رنگ زرد).
 6. چرخ جاذب در هوای گرم چرخیده که هوای خروجی را خشک کند.
 7. مکیدن دوباره هوا از طریق یک فن مشابه صورت می گیرد.
 8. هوای گرم و مرطوب از مجرای خروجی به بیرون دمیده می شود.

در این روش به دلیل وجود ترموستات (رنگ طوسی) و سنسورهای رطوبتی امکان تنظیم گرما و خشکی هوای خروجی به خوبی فراهم شده است.

rotabat gir

عکس دستگاه کاهش رطوبت هوا یا رطوبت گیر خانگی هوا

بهترین مکان برای نصب رطوبت گیر کجاست؟

اگر نیاز به کاهش رطوبت در سرتاسر خانه را دارید باید از دستگاه های رطوبت گیر برقی استفاده کنیم که این دستگاه ها نصب آسانی دارد و تقریباً بی صداست ولی اگر می خواهید کمد لباس یا فقط یک اتاق را پوشش دهید بهترین وسیله رطوبت گیر انباری آویز یا رطوبت گیر بسته ای می باشد.

استفاده از رطوبت گیر های بسته ای این مزیت را دارد که قابل جابجایی است و در هر مکانی که احساس می کنید رطوبت به وسایل داخل آن اتاق آسیب می زند قابل نصب است.

بهترین فصل استفاده از دستگاه رطوبت گیر

دستگاه های رطوبت گیر برای بهبود هوای خشک و بدون رطوبت و دور کردن هوای آزار دهنده با رطوبت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که بهترین زمان برای استفاده از یک رطوبت گیر پرتابل خانگی چه موقع است؟


در پاسخ به سوال بهترین زمان استفاده از دستگاه رطوبت گیر چه وقت است، باید بگوییم که جواب کلی به میزان رطوبت فضا مورد نظر بستگی دارد و باید دستگاهی را انتخاب کنیم که بتواند در تمامی ماه های سال کارایی خوبی از خود نشان بدهد .

برای رسیدن به سطح مطلوبی از هوای بدون رطوبت در منزل ، به یک دستگاه رطوبت گیر پرتابل نیاز داریم . استفاده از این دستگاه به منطقه ای که در آن زندگی می کنیم ، متریال و سیستم تهویه و البته عادات و سبک زندگی روزانه شما بستگی دارد.

برای مثال برای شهر هایی مانند مازندران و یا بوشهر که رطوبت بسیار بالاست باید حتی در کوچک ترین فضاها هم از یک دستگاه رطوبت گیر پرتابل بسیار با کیفیت استفاده کرد .

برخی از این دستگاه ها به کارایی بسیار مناسبی دارند و می توانند تا حد بسیار زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و از طرفی برای از بین بردن قارچ و باکتریهای مضر موجود در خانه عملکرد مناسبی دارند. این دستگاه برای بیماران آسمی و از بین بردن حساسیت و کپک ها بسیار مهم هستند.

این نکته را باید بدانیم که رطوبت بالا چه در زمستان و چه در تابستان برای بدن ضرر های جبران ناپذیری دارد . این بدان معناست که دستگاه رطوبت گیر هم در فصلهای سرد و هم در فصل های گرم مورد استفاده قرار می گیرند .

کدام رطوبت گیر ها بهتر هستند؟

دو نکته کلیدی جهت پاسخ به این سوال وجود دارد:

 1. میزان آب خارج شده
 2. بازدهی ماشین

در مورد اول مهم است که بدانید در 24 ساعت چند بار نیاز است که آب مخزن را تخلیه کنید. اندازه گیری میزان آب خروجی نشان می دهد چقدر دستگاه در جذب رطوبت موثر عمل می کند. قطعا هرچه دستگاه بزرگ تر باشد میزان خروجی آب نسبت به انواع کوچک آن بیشتر خواهد بود وباید بدانید دستگاه چه مقدار نیرو مصرف می کند. جهت این کار کافی است میزان لیتر آب خروجی در طول 24 ساعت را بر نیروی کیلو وات ساعت دستگاه تقسیم کنید.

راهنمای خرید رطوبت گیر

عکس دستگاه رطوبت گیر کوچک

شرایط نگهداری از رطوبت گیر

 • آن را در تمام طول روز روشن نگه ندارید، رطوبت گیر را در سطح معقولی تنظیم کنید.
 • اکثر دستگاه های رطوبت گیر هوا را از بالای دستگاه تخلیه می کنند، اما اگر دستگاه شما تخلیه بالایی ندارد، مطمئن شوید که دور از دیوارها و مبلمان قرار گرفته است تا هوا آزادانه در گردش باشد.
 • رطوبت گیر را از گرد و غبار یا کثیفی دور نگه دارید، زیرا می تواند به سرعت دستگاه را مسدود کند. برای این موضوع، حتماً فیلتر رطوبت گیر خود را مرتباً بررسی و تمیز کنید، زیرا این کار به عملکرد بهتر رطوبت گیر شما کمک می کند.
 • علاوه بر صرفه جویی در انرژی، ممکن است بتوانید آبی را که دستگاه رطوبت گیرتان جمع آوری می کند، بازیافت کنید. آبی که در سطل رطوبت گیر شما ظاهر می شود، آب خاکستری در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که برای نوشیدن مناسب نیست، اما می تواند برای آبیاری گیاهان آپارتمانی و گل ها عالی باشد، زیرا نمک کمتری نسبت به آب لوله کشی دارد.

خرید دستگاه رطوبت گیر

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

کلام آخر

وجود رطوبت زیاد در هوا ممکن است علاوه بر ایجاد حس ناخوشایند موجب بروز بیماری عفونی و دستگاه تنفسی شود. به همین منظور دستگاه های رطوبت گیر با هدف حذف نم در محیط ساخته شده اند. در این مقاله نحوه عملکرد دو نوع دستگاه رطوبت گیر با ساز و کار شبیه به یخچال ها و تهویه های هوا مورد بررسی قرار گرفتند. هم چنین موارد قابل اهمیت در هنگام انتخاب آن ها بیان شد و سعی شد که در این زمینه اطلاعات مفید و مختصری ارائه شود.

1 -

دستگاه رطوبت گیر تروتک مدل TTK 96 E

دستگاه رطوبت گیر تروتک مدل TTK 96 E
دستگاه های رطوبت زدا برای تنظیم و کنترل کیفیت هوا است، کاهش رطوبت از پیدایش قارچ، کپک، آفت ها و انواع باکتری و ویروس ها و ... جلوگیری می کند تا آسایش را در هر محیطی از جمله اداره، منزل و ... برای شما به ارمغان می آورد.
رطوبت زدا TTK 96 E، با قابلیت رطوبت زدایی تا 30 لیتر در روز و قابلیت خشک کن لباس، همه کارکرد های یک رطوبت گیر مدرن را در اختیار شما قرار می دهد. فیلتر دستگاه رطوبت زدا TTK 96 E موی حیوانات، کرک، پرز و ... را از بین میبرد.
شما می توانید فیلتر این دستگاه را به راحتی شستشو دهید و نیازی به تغییر فیلتر در طی زمان ندارید. با توجه به طراحی ظاهری این دستگاه می توان آن را در هر محیطی از جمله اداره، منزل و ... (تا 90 متر مربع) قرار داد.
این دستگاه قابلیت تنظیم رطوبت، بین 35 تا 100 درصد (RH) به صورت خودکار دارد و همچنین شما می توانید برای حافظه ی دستگاه بازه دمایی و رطوبت تعریف کنید که بعد از روشن کردن دستگاه یا مواقعی که برق نوسان پیدا کرده و دستگاه خاموش و روشن شود محیط را با باب میل شما کاربز عزیز تنظیم کند.
از دیگر مزایای این دستگاه می توان به نمایشگر LED آن اشاره کرد که کار با آن بسیاد ساده است. همچنین شما می توانید یک لوله به کنار دستگاه وصل کنید تا ظرفیت محفظه آن پر نشود و نیازی به تخلیه نباشد همچنین دستگاه TTK 96 E قابلیت تشخیص هوشمند دارد تا زمانی که مخزن پر میشود دستگاه به صورت خودکار قطع می شود. این دستگاه با GWP 3 کاملا با محیط زیست سازگار است و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۶۰x۳۸۶x۵۰۰ میلی متر
 • ظرفیت مخزن آب
  ۳ لیتر
 • میزان تولید صدا
  ۵۰
 • نوع فیلتر
  فیلتر هوا
2 -

دستگاه رطوبت گیر خانگی مدل DH23-08

دستگاه رطوبت گیر خانگی مدل DH23-08
این رطوبت گیر خانگی دارای فناوری ترمو الکتریک Peltier برای جایگزینی رطوبت گیرهای معمولی است که می تواند به طور موثر رطوبت اضافی را تا 450 میلی لیتر از هوا در روز جذب کند. رطوبت را زیر 45% نگه دارید، راندمان قدرتمندی برای از بین بردن رطوبت و با رطوبت خداحافظی کنید.
رطوبت گیرهای LAOVER از دو حالت کار پشتیبانی می کنند، در حالت قدرتمند، فن رطوبت گیر کوچک روی سطح بالایی تنظیم می شود و می تواند رطوبت را به سرعت کاهش دهد. هنگامی که در حالت خواب هستید، اطمینان حاصل می کند که رطوبت گیر بی صدا کار می کند و نویز کمتر از 30 دسی بل است، هنگام خواندن یا خوابیدن احساس مزاحمت نخواهید کرد و از هوای فوق العاده لذت خواهید برد، همراه با 7 چراغ آرامش بخش رنگین کمانی برای انتخاب، چراغ ها می توانند در حالت چرخش باشند یا می توانند با توجه به نیاز شما در رنگ خاصی ثابت شوند.
این نه تنها یک رطوبت گیر کوچک برای خانه است، بلکه یک دکوراسیون خوب برای خانواده شما است. این یک ایده خوب برای مناطق با رطوبت بالا مانند حمام، کمد، زیر زمین کوچک، آشپزخانه، اتاق نشیمن است.
این رطوبت گیر مخزن آب 1000 میلی لیتری برای جلوگیری از سرریز شدن آب و محافظت از دستگاه در برابر آسیب به طور خودکار خاموش می شود، چراغ نشانگر نیز قرمز می شود و به شما یادآوری می کند که آب را خالی کنید.
بنابراین، این رطوبت گیر خانگی مدت زمان سرویس بیشتری را ارائه می دهد.این رطوبت گیر بی صدا با دسته و اندازه کوچک طراحی شده است، همچنین وزن آن سبک است که می تواند به راحتی به هر جایی منتقل شود تا نیازهای رطوبت گیر شما را برآورده کند.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۷۰x۱۷۰x۲۷۰ میلی متر
 • ظرفیت مخزن آب
  ۱ لیتر
 • میزان تولید صدا
  کمتر از ۳۰ دسی بل
 • وزن
  ۱۳۰۰ گرم
3 -

دستگاه رطوبت زدا تروتک مدل 100

دستگاه رطوبت زدا تروتک مدل 100
دستگاه رطوبت گیر TTK 100 S با طراحی زیبا و رطوبت زدایی با عملکرد بالا و پوشش محیطی به ابعاد 90 متر مربع می تواند از پیدایش انواع قارچ و باکتری، میکروب و ویروس جلوگیری کند هوای مطبوعی برای شما به ارمغان بیاورد.
این دستگاه با کمپرسور با توان 0.65 کیلو وات، خنک کنندگی، رطوبت زدایی حتی در مکان های خنک و همچنین مکان هایی که مشغول به ساخت و ساز هستند، تنظیم خودکار، طراحی بسیار زیبا و قیمت باورنکردنی آن این دستگاه را نسبت به رقبای خود متمایز کرده است و می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.
از دیگر مزیت های قابل توجه می توان به فیلتر این دستگاه اشاره کرد، این فیلتر از موی حیوانات ، کرک، پرز، گرد و غبار و همچنین از رشد باکتری جلوگیری می کند. شما می توانید به راحتی پس از مدتی فیلتر را شستوشو دهید و نیازی به تغییر فیلتر نیست.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۹۰x۳۹۰x۶۱۲ میلی متر
 • ظرفیت مخزن آب
  ۴.۳ لیتر
 • میزان تولید صدا
  ۴۶ دسی بل
 • نوع فیلتر
  فیلتر هوا
4 -

دستگاه رطوبت گیر تروتک مدل 127

دستگاه رطوبت گیر تروتک مدل 127
رطوبت زدا TTK 127 E، با قابلیت رطوبت زدایی تا 50 لیتر در روز و قابلیت خشک کن لباس و همچنین تنظیم هوای محیط های در حال ساخ و ساز، همه ی کارکردهای یک رطوبت گیر مدرن را در اختیار شما قرار می دهد. فیلتر دستگاه رطوبت زدا TTK 127 E موی حیوانات، کرک، پرز و ... را از بین می برد و شما می توانید فیلتر این دستگاه را به راحتی شستشو دهید و نیازی به تغییر فیلتر در طی زمان ندارید.
با توجه به طراحی ظاهری این دستگاه می توان آن را در هر محیطی از جمله اداره، منزل و ... (تا 78 متر مربع) قرار داد. این دستگاه قابلیت تنظیم رطوبت، بین 35 تا 100 درصد (RH) به صورت خودکار دارد و همچنین شما می توانید برای حافظه ی دستگاه بازه ی دمایی و رطوبت تعریف کنید که بعد از روشن کردن دستگاه یا مواقعی که برق نوسان پیدا کرده و دستگاه خاموش روشن شود محیط را با باب میل شما کاربز عزیز تنظیم کند.
از دیگر مزایای این دستگاه می توان به صفحه نمایشگر LED آن اشاره کرد که کار با آن بسیارد ساده است. همچنین شما می توانید یک لوله به کنار دستگاه وصل کنید تا ظرفیت محفظه آن پر نشود و نیازی به تخلیه نباشد. این دستگاه با GWP 3 کاملا با محیط زیست سازگار است و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۸۲x۳۹۲x۶۱۶ میلی متر
 • ظرفیت مخزن آب
  ۶ لیتر
 • میزان تولید صدا
  ۵۰ دسی بل
 • نوع فیلتر
  فیلتر هوا
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستگاه رطوبت گیر چند است؟
قیمت انواع دستگاه رطوبت گیر به عوامل متعددی همچون برند شرکت سازنده، ظرفیت مخزن آب، میزان تولید صدا، وزن و ابعاد، نوع فیلتر و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت دستگاه رطوبت گیر خانگی در بازار از 3 میلیون تومان تا 24 میلیون تومان می باشد.
فواید استفاده از دستگاه رطوبت گیر چیست؟
در ساده ترین حالت رطوبت گیر هوا برای کاهش سطح رطوبت در فضا استفاده می شود که این خود باعث جلوگیری از رشد قارچ و کپکها، از بین بردن بوی بد، مدیریت آلرژی در محیط خانه، کنترل آفات و حشرات و حفظ یکپارچگی سازه های خانه خواهد شد.
آیا آب جمع شده در دستگاه رطوبت گیر قابل استفاده است؟
مایع جمع شده در مخزن رطوبت گیر‌ها حاصل میعانات است و می توانید از آن در اتو یا برای آبیاری گیاهان استفاده کنید. با این حال انسان یا حیوانات نباید آن را بنوشند زیرا ممکن است حاوی آثاری از موادی باشد که می تواند شما را بیمار کنند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/16
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر مرجان
23:08 - 1401/12/07
سلام این مدل دستگاه ها از لحاظ مصرف برق چطور هستن؟؟؟

پاسخ : مصرف برق این دستگاه ها کاملا با هم متفاوت است و در مشخصات روی دستگاه معمولا قید می شود

کاربر حسین
10:30 - 1401/09/24
سپاس بابت مقاله خوبتان

پاسخ : تشکر از توجه تون

کاربر حسین
18:13 - 1401/03/09
بابت توضیحات بسیار سپاس‌ گزارم.
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد