منو

راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن + بررسی مزایا و معایب آن

شستنِ دست ها (Hand washing) مهم ترین عامل برای جلوگیری از شیوع و گسترش میکروب ها و ویروس ها و همین طور توقف آن هاست. اگر می خواهید مانع انتشار بیماری های مختلف باشید، حتماً به شستشوی دقیق و درست دست هایتان اهمیت بدهید.

در محیط های عمومی که دسترسی به حوله و دستمال پاک کننده همیشه وجود ندارد، بهترین راه برای جلوگیری از انتقال آلودگی استفاده از دست خشک کن های برقی است. دستگاه هایی که روی دیوار نصب می شوند و خاموش و روشن شدن خودکار آن ها با سنسور به جلوگیری از انتقال آلودگی کمک می کند.

دستگاه دست خشک کن

راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی

در دنیایی که همه چیز به سمت مکانیزه شدن پیش می رود شستشو و خشک کردن دست ها هم از این قضیه مستثنی نیست. حالا که تب بیماری های واگیر داغ تر شده شاید استفاده از بهترین دست خشک کن برقی برای سرویس بهداشتی با تمام معایبی که ممکن است داشته باشد منطقی تر باشد. دستگاهی که با کم کردن مصرف دستمال کاغذی نقش مهمی در کاهش هزینه ها ایفا می کند.

انواع خشک کن برقی از تجهیزات پرکاربرد در محیط های عمومی نظیر شرکت ها، مراکز درمانی، هتل ها و ... هستند. اگر شما به هم به ارتقا بهداشت محیط در کنار کاهش هزینه ها فکر می کنید برای خرید بهترین دست خشک کن برقی همراه به نظر باشید.

مزایای دست خشک کن

دست خشک کن دارای مزایای بسیار ویژه ای است که اگر بخواهیم به برخی از این موارد اشاره کنیم، می توانیم ابتدا این مورد را در نظر داشته باشیم که استفاده از این دستگاه سبب کاهش و صرفه جویی در مصرف دستمال کاغذی می شود، کم حجم و کم صدا می باشد، دارای سنسورهای محافظ موتور می باشد و در برابر آب پاشیدن نیز بسیار مقاوم است.

استفاده از این دستگاه در مکان های عمومی به طور مثال در هتل ها و رستوران ها و اداره ها سبب افزایش بهداشت فردی وعمومی می شود. شما می توانید علاوه بر مکان های عمومی در منازل خود نیز از انواع این دستگاه استفاده کنید. ابتدا بهتر است مزایا و معایب آن ها را بسنجید و سپس با توجه به شرایط خود یکی از مدل های آن را انتخاب کنید.

بنابراین از فواید دستگاه دست خشک کن به طور فهرست وار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه جویی در مصرف دستمال کاغذی و تبعاً حفظ محیط زیست و درختان
 • استفاده درست از زمان و ممانعت از اتلاف وقت
 • حجم و صدای کمِ دست خشک کن و در عین حال وسیله ای مفید و کاربردی
 • برخورداری از حسگرهای محافظ موتور و مقاوم در برابر پاشیدنِ آب
 • کمک به ارتقاء بهداشت فردی و عمومی در محیط های کاری و خانه به منظور حفظ سلامت افراد
 • بهداشت و سلامتی بالا به خاطر عدم لمس وسایل غیر بهداشتی موجود در محیط
 • رضایت مردم از نصب دست خشک کن ها در سرویس بهداشتی اماکن عمومی و منازل به عنوان وسیله ای مفید و کاربردی

بهترین مدلهای دستگاه دست خشک کن

ساز و کار دست خشک کن و نقش بهداشتی آن

دست خشک کن ها سیستم پیچیده ای از نظر عملکرد ندارند. این وسیله بخشی از هوای اطراف را به داخل می کشد و با استفاده از یک دمنده در فضای محدودی خارج می کند. بر حسب توان موتور میزان هوایی که روی دست منتقل می شود با فشار بیش تری دمیده خواهد شد و سریع تر دست را خشک می کند.

باد گرمی که از دست خشک کن خارج می شود بر حسب موتور و قدرت خروجی جوابگو جمعیت مشخصی است. به این شکل که ویژگی هایی مثل سرعت خروج هوا و حجم دمیدن آن توسط تولید کننده مشخص می شود و هر چقدر که این میزان بیش تر باشد مدت زمان خشک شدن دست کم تر خواهد بود.

استفاده از دست خشک کن در محیط های عمومی رضایت جمعی را به دنبال داشته است. به عنوان مثال در فرودگاه ها به عنوان یکی از پرترددترین نقاط دنیا قطعا از دست خشک کن برقی در سرویس بهداشتی استفاده می شود.

انواع دست خشک کن ها و کاربرد آن ها

دستگاه خشک کننده دست فقط برای محیط عمومی نیست. حتی خانه ها هم می توانند دارای مدل هایی با توان کم تر باشند و به این شکل در هزینه ها صرفه جویی کنند.

دست خشک کن ها در دو مدل دستی و اتوماتیک تولید می شوند و خوشبختانه اکثر مدل های بازار اتوماتیک هستند:

 • مدل های دستی: برای خاموش و روشن کردن دستگاه های دستی باید یک دکمه را روی دست خشک کن فشار دهید. از آن جایی که در مدل های دستی همچنان تماس با سطوح وجود دارد استفاده از آن را در محیط های بزرگ و عمومی توصیه نمی کنیم.
 • مدل های اتوماتیک: این محصولات به صورت خودکار روشن و خاموش می شوند. به این شکل که دارای یک چشمی در ناحیه قرار دادن دست ها هستند. بنابراین به محض این که چشمی حضور دست ها را احساس کند باد گرم خارج و دمیده می شود.

دستگاه دست خشک کن

استفاده از دستگاه دست خشک کن در سرویس بهداشتی

آیا دست خشک کن سرویس بهداشتی خطرناک است؟

یکی از پرطرفدارترین موضوعاتی که در فضای اینترنت ممکن است ببینید تحلیل مفید یا مضر بودن دستگاه های دست خشک کن است. این در حالی است که خشک کننده ها به صورت گسترده در محیط های عمومی استفاده می شوند و طرفداران زیادی دارند.

اخیرا مقالات زیادی درباره ریسک استفاده از دست خشک کن منتشر شده است. از آن جایی که دستگاه خشک کننده در واقع هوای محیط سرویس بهداشتی را وارد و بعد از گرم کردن می دمد، بنابراین باد ناشی از آن را آلوده ارزیابی می کنند. با این حال هنوز درباره بار میکروبی باد دست خشک کن ها و معایب استفاده از آن ها اطلاعات دقیقی در دست نیست.

شاید استفاده از دست خشک کن در محیط هایی مثل اتاق جراحی ممنوع باشد؛ اما امروزه اکثر مدل های بازار با فیلتر فرابنفش تولید می شوند که بخشی از بار میکروبی را کاهش می دهد. اگرچه این فیلتر دست را کاملا ضدعفونی نمی کند اما با وجود آن بخشی از میکروب های محیط حذف می شوند.

دستگاه دست خشک کن

چگونه یک محصول کیفی و برتر را انتخاب کنیم؟

 • اول منظور خود را از انتخاب دست خشک کن معلوم کنید : هدفتان از خرید این وسیله رفاهی ارتقاء بهداشت، تزئین محیط یا جلب رضایت مشتریان یک رستوران برای رهایی از سرماست؟ این را باید مشخص کنید.
 • قصد دارید محصول را در کجا به کار بگیرید؟ : قبل از انتخاب، محل استفاده از محصول را تعیین نمایید. مسلماً دست خشک کن مورد نیاز مدرسه با یک مجتمع فروشگاهی یا محصول مورد استفاده در یک محیط کاری ۵ نفره متفاوت است. بنابراین تعداد نفرات استفاده کننده از سرویس بهداشتی و به دنبال آن دستگاه دست خشک کن، در انتخاب کالا بسیار موثر است.
 • به سرعت خشک کردنِ محصول توجه نمایید : یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب و خرید دست خشک کن، سرعت فرایند خشک کردن آن است. قطعاً وسعت یا محدودیت بودجه می تواند دایره انتخاب شما را گسترده یا آن را کاهش دهد.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستگاه دست خشک کن چند است؟
قیمت انواع دستگاه دست خشک کن به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه، توان دستگاه، وزن و ابعاد، کیفیت ساخت و نوع طراحی، نوع سنسور ها و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت دست خشک کن از 1 و نیم میلیون تا 25 میلیون و بالاتر می باشد.
بهترین مارک های دستگاه دست خشک کن کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده دستگاه دست خشک کن می توان به برند ام تی کو، هایتک، جانسون، سیتکو، والرا، ملودی، شیدور، نوفر، دیکالان و ایکو اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/01
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
دستگاه دست خشک کن اتوماتیک رنا 3200 توان ۱۴۰۰ وات
دستگاه دست خشک کن اتوماتیک رنا 3200 توان ۱۴۰۰ وات
دست خشک کن شیدور مدل 1800 وات
دست خشک کن شیدور مدل 1800 وات
دست خشک کن اتوماتیک 1800 وات مدل 180 VTC
دست خشک کن اتوماتیک 1800 وات مدل 180 VTC
دست خشک کن برقی رنیا 2500 وات جنس بدنه استیل
دست خشک کن برقی رنیا 2500 وات جنس بدنه استیل
دست خشک کن رینا 2500 وات با بدنه مقاوم پلی اتیلن
دست خشک کن رینا 2500 وات با بدنه مقاوم پلی اتیلن
دست خشک کن ایکوا مدل ABS1800
دست خشک کن ایکوا مدل ABS1800
دست خشک کن توان ۱۵۰۰ وات مدل Sahlan
دست خشک کن توان ۱۵۰۰ وات مدل Sahlan
دست خشک کن نوفر اسپانیا با قدرت 2450 وات مدل 2503
دست خشک کن نوفر اسپانیا با قدرت 2450 وات مدل 2503
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد