منو

دستگاه بافت مو چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

بافتن موها همیشه یکی از لذت های وصف ناشدنی برای بانوان و دختر خانم ها در سنین مختلف بوده است که اغلب بصورت دستی و با صرف زمان زیادی صورت می گرفته است که اکنون می توان با کمک تکنولوژی و وجود دستگاه های بافت مو این کار را به سهولت و در زمان بسیار کمتری انجام داد و به خروجی بهتری حتی در مقایسه با بهره گیری از هنر دستان آرایشگرهای حرفه ای رسید.

سرعت بافت این دستگاه نیز بسیار بالاست و در کوتاه ترین زمان می تواند موهای شما را به بهترین نحو ببافد. شما دیگر لازم نیست برای یک بافت ساده به آرایشگاه بروید. بافت آرایشی برای مو است که می تواند مو ها را از سادگی در آورد و به آن ها زیبایی ببخشد. بنابراین اگر به دنبال راهی ساده برای آرایش موهای خود در منزل هستید پیشنهاد ما به شما دستگاه بافت مو است.

دستگاه بافت مو

راهنمای خرید دستگاه بافت مو

آیا بافت مو سبب رشد مو می شود؟

در حقیقت این موضوع یک افسانه مطلق است زیرا میزان رشد مو بیشتر توسط ژنتیک و وضعیت تغذیه ای تعیین می شود . تارهای مو که خارج از ریشه هستند، بافتی مرده محسوب می شوند پس اگر بافت طوری باشد که سبب کشیدن ریشه مو نشود، نه در رشد مو و نه در ریزش موها اثر دارد.

باید بدانید علاوه بر تاثیر ژنتیک بر رشد موها، کمبود های تغذیه ای ، خواب ناکافی ، استرس روحی و جسمی هم به میزان رشد مو و هم به کیفیت رشد آن ها آسیب وارد می کنند پس باید یک سبک زندگی سالم را حفظ کنید و مواد مغذی کافی مصرف کنید تا موهایی ضخیم و سالم داشته باشید .

مزیت بافتن موها این است که

 • بافتن مو تا حدی باعث بهتر شدن ظاهر موها و نرم تر شدن آنها می شود .
 • بافتن باعث می شود مو ها گره نخورند و نیاز به شانه زدن شدید نداشته باشند.
 • هنگامی که خواب هستید و غلت می زنید موهایتان روی ملافه تخت کشیده می شود و این باعث افزایش آسیب دیدن مو می شود مخصوصاً اگر موهایتان شکننده باشد. بافتن مو باعث می شود مو ها در برابر بالشت اصطکاک و شکستگی کم تری داشته باشند.
 • چربی پوست سبب جوش زدن می شود. همچنین موهایتان مانند پوستتان سبوم ترشح می کند. با گیس کردن موهایتان در طول شب پوست چربتان با موهای چربتان در تماس نیست بنابراین صورتتان کمتر جوش می زند.
 • بافت مو در تابستان و گرمای هوا به افراد کمک می کند که کمتر از گرمای تابستان اذیت و کلافه شوند.
 • بافتن موها می تواند رطوبت موها را برای مدت زمان بیشتری حفظ کند . مو در اثر خشکی دچار شکنندگی می شود.
 • با بافتن موها می توانید بدون استفاده از دستگاه های حرارتی مو نظیر بابلیس، ویو که به موها آسیب می رسانند ، می توانید آنها را موج دار و جذاب تر کنبد.
 • برای آراستن موهای خود در زمان کوتاه استفاده از بافت مو انتخاب هوشمندانه ای است.

نحوه استفاده از دستگاه بافت مو

استفاده از دستگاه بافت مو بسیار آسان و راحت می باشد که در زیر برای شما مراحل آن را به ترتیب آورده ایم:

نحوه استفاده از دستگاه بافت مو

آموزش نحوه استفاده از دستگاه بافت مو

 1. ابتدا یک دسته از موهای خود را انتخاب کرده و جدا نمایید. (بسته به مدل مو و نوع بافتی که مد نظرتان است می توانید بین ۱ تا ۳ دسته از موهای خود را برای بافت جدا کنید.)
 2. بخش انتهایی مو های خود را درون شکاف سر شاخه دستگاه قرار دهید.
 3. کلیدی که بر روی دستگاه بافت مو قرار دارد را فشار دهید تا سری دستگاه شروع به چرخش کند و تا بافته شدن کامل دسته موی تان دست خود را بر روی کلید نگه دارید.
 4. موهای شما به راحتی و بدون احساس درد بافته می شود که بعد از بافت می توانید کلید را رها کنید.

نتیجه کار با دستگاه بافت مو

عکس دختر با موهای بافته شده توسط دستگاه بافت مو

نکات کاربردی در بافتن مو به کمک دستگاه

نکاتی در مورد نحوه استفاده از دستگاه بافت موی برقی وجود دارد که برایتان عنوان می کنیم:

 1. سعی کنید زمانی که موهای تان تمیز است و به تازگی شسته شده اند از دستگاه بافت مو استفاده نمایید زیرا استفاده از دستگاه بافت مو زمانی که موهای شما چرب و کثیف باشد باعث آسیب دیدن موهای شما می شود.
 2. قبل از استفاده از دستگاه ابتدا موهای تان را اتو کرده و با باد سرد سشوار، آن ها را سشوار کنید ( استفاده از باد سرد سشوار باعث می شود که موها آسیب نبیند) و بعد از دستگاه بافت مو استفاده کنید این کار باعث می شود که موها شما براق تر و زیباتر جلوه کند.
 3. ابتدا موهای خود را شانه کرده و بعد از دستگاه بافت مو برای بافت موهای خود استفاده کنید زیرا حالت دادن موهای صاف شده خیلی راحت تر است.
 4. سعی کنید شب قبل از خواب به حمام بروید و بعد از اتو و سشوار کردن موهای تان با دستگاه بافت مو موهای خود را بافته و به رختخواب بروید این کار باعث می شود که موهای شما زیباتر شود زیرا صبح بعد از خواب به دلیل اینکه موها نامرتب است باید وقت بیشتری را صرف صاف کردن و مرتب کردن موهای خود بکنید.
 5. برای بهتر حالت گرفتن موها و زیبا تر شدن آن هر دسته از مو را که می خواهید ببافید را ژل بزنید تا مو ها بهتر حالت بگیرند و بعد از بافت براق و زیبا باشد.

بهترین مدل های بافت مو

مدلهای مختلف بافت مو دخترانه و زنانه زیبا

مزیت های استفاده از دستگاه بافت مو

استفاده از این دستگاه ها مزیت های بیشماری دارد که باعث شده است افراد زیادی آن را تهیه و استفاده کنند. از مهم ترین این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سرعت بالای انجام کار با این دستگاه از مهم ترین مزیت های آن به شمار می رود. رفتن به آرایشگاه بسیار زمان بر می باشد.
 • هزینه از دیگر مزیت های این دستگاه ها می باشد. شما تنها با یک بار هزینه می توانید همیشه موهایتان را بافت بزنید.
 • یکی از مزیت های دیگر ، کار کردن بسیار راحت با آن می باشد که نیازی به آموزش خاصی ندارد. به همین سبب هر فردی بدون هیچ گونه مهارت آرایشگری می تواند از این دستگاه بهره ببرد.
 • تنوع در مدل بافت مو به وسیله ی این دستگاه امکان پذیر است. با کمی خلاقیت می توانید طرح های بافت مختلفی را با آن روی موهایتان اجرا کنید.
 • برخی از این ابزار و دستگاه بافت مو شارژی هستند. یکی از مهم ترین مزیت ها این مورد به شمار می رود. زیرا شما می توانید در هر مکانی و در هر موقعیتی از آن استفاده کنید و موهای خود را از یکنواختی در آورید.

نکات مهم خرید دستگاه بافت مو

1 - وزن مناسب محصول : اولین نکته در خرید بافت مو توجه به وزن دستگاهی است که آن را انتخاب کرده اید؛ یادتان باشد عمل بافت مو هر چقدر هم که سریع صورت پذیرد باز نیاز به توان دستی شما دارد و به همین خاطر وزن یک دستگاه در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

از طرفی توجه داشته باشید که دستگاه های بیش از اندازه سبک نیز قطعا از کیفیت پایین تری در این زمینه برخوردار هستند و به همین منظور بهتر است خرید خود را همیشه از فروشگاه های معتبر و خوشنام انجام دهید.

2 - جنس مناسب محصول : جنس های مختلفی از دستگاه بافت مو در بازار موجود بوده و هر کدام از ویژگی های مختلفی برخوردار هستند. بدنه این دستگاه کاربردی از جنس های مختلفی نظیر: سرامیک، تیتانیوم، تفلون، آلومینیوم و سایر متریال های دیگر ساخته شده است.

کاربردهای مختلف دستگاه بافت مو

مدلهای مختلف بافت مو توسط دستگاه بافت مو

اما آن چیزی که مهم است توجه به استحکام و دوام بدنه دستگاه بافت مو بوده که باید توسط فرد خریدار در نظر گرفته شود. با توجه به اینکه اغلب آرایشگران و یا بانوان در محیط های داخل منزل از این دستگاه در شرایط مرطوب استحمام و یا بر روی موهای خیس استفاده می کنند، بدنه اآن کاملا عایق شده و ضد رطوبت باشد.

3 - شکل ظاهری مناسب محصول : شکل ظاهری دستگاه باید به نحوی طراحی شده باشد که هنگام استفاده فرد راحت تر بتواند با جدا کردن موها به قسمت های مساوی، عمل بافت را انجام دهد.

4 - برخورداری از قابلیت بافت متنوع : جهت خرید دستگاه پیشنهاد می کنیم که آن مدلی را انتخاب کنید که دارای قابلیت بافت متنوع باشد. زیرا به کمک این مدل دستگاه می توانید بافت های مختلف را بر روی موهای خود انجام دهید.

5 - قابلیت تولید یون محصول : اینکه دستگاه شما قادر به تولید یون هایی جهت خشک کردن سریع موها، از بین بُردن حالت وزی و همچنین نرم کردن و حالت دهی به موهایتان برخوردار باشد، یک مزیت بسیار بزرگ است که سبب می شود شما به راحتی بتوانید به امر بافت موهایتان بپردازید.

6 - قابلیت تنظیم دما جهت بافت مو : دمای مورد نیاز عمل بافت مو برای همه نوع مویی و در همه حالت بافتنی یکسان نیست و با توجه به مدل درخواستی شما و همچنین جنس موهایتان بایستی دمای دستگاه تان کم و یا زیاد باشد که در بهترین حالت ممکنه ما توصیه می کنیم به سراغ خرید محصولاتی بروید که از قابلیت تنظیم دما برای این کار برخوردار می باشند. این مورد یکی از مهمترین نکاتی است که قبل از انتخاب مدل نهایی، باید در نظر گرفته شود.

دستگاه بافت مو دخترانه

عکس دستگاه بافت مو دخترانه

7 - نحوه فعالیت دستگاه : منبع تغذیه و نحوه فعالیت دستگاه بافت مو از جمله موارد مهمی بوده که باید مورد توجه قرار گیرد. جهت اطلاع بیشتر شما باید بگوییم که منبع تغذیه دستگاه های بافت مو باتری قلمی و یا نیمه قلمی بوده و بعضی مدل های دیگر به وسیله برق کار می کنند.

اما اگر مدل برقی را تهیه کردید حتما به فاکتورهایی نظیر: میزان کارکرد دستگاه، طول سیم و … توجه نمایید.

8 - قابلیت خاموشی اتوماتیک محصول : برخورداری از این قابلیت باعث جلوگیری از بروز هرگونه خطرات احتمالی می شود. به عنوان مثال در مواقعی که دستگاه بیش از اندازه کار کرده باشد و یا در هنگام بروز هر گونه خرابی، این قابلیت باعث خاموشی اتوماتیک دستگاه می شود.

9 - استفاده راحت از محصول : هنگام خرید دستگاه بافت مو توجه نمایید که مدلی را انتخاب کنید که استفاده از آن بسیار راحت باشد و کارکرد مناسبی جهت اجرای انواع بافت های مو داشته باشد.

خرید دستگاه بافت مو

10 - قیمت دستگاه بافت مو : قیمت دستگاه های بافت مو با توجه به امکانات و ویژگی های آنها متغیر بوده و شما باید با توجه به بودجه خود جهت خرید بهترین مدلی که مطابق با نیاز شما بوده، اقدام نمایید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستگاه بافت مو چند است؟
قیمت انواع دستگاه بافت مو از 250 هزار تومان تا 800 هزار تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، تعداد سری ها، وزن و ابعاد، اقلام همراه، توان مصرفی و قابلیت های تنظیم دمای آن بستگی دارد.
مزیت استفاده از دستگاه بافت مو چیست؟
سرعت بالای انجام کار، هزینه کم بافت مو تنها با یک بار خرید دستگاه، کار کردن بسیار راحت با آن، تنوع در مدل بافت مو و شارژی بودن از مزیت های مختلف استفاده از دستگاه بافت مو می باشند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/05
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد