منو

دستبند مغناطیسی چیست و استفاده از آن چه فواید و تاثیراتی دارد؟

با توجه به تحقیقاتی که در سراسر دنیا انجام شده، در اطراف انسان، هاله ای از انرژی وجود دارد که بر اساس آن می توان به بسیاری از بیماری های افراد پی برد. مثلا اگر بیماری خاصی در فرد وجود داشته باشد، قبل از بروز هرگونه علائم، هاله انرژی اطراف شما تغییر می کند. در علم متافیزیک هم در این مورد صحبت بسیار شده و گفته شده اگر با استفاده از فنون انرژی درمانی، هاله اطراف خود را ترمیم کنید، قطعا بیماری شما هم بهبود میابد.

هاله اطراف شما می تواند بر اثر بیماری های روحی مثل افسردگی دچار آسیب شده و در نتیجه جسم شما هم کم انرژی و ناتوان تر شود. از این رو با هر نوع فعالیت انرژی درمانی (مثلا مدیتیشن) می توانید به مرور زمان هاله انرژی خود را درمان کرده و از کائنات و طبیعت حداکثر انرژی را دریافت نمایید.

در تمام دنیا دستبندهایی با عنوان دستبند مغناطیسی یا درمانی وجود دارد که همواره تبلیغات و ادعاهای بسیاری بر خواص شگفت انگیز آن می شود، اما آیا واقعا دستبند مغناطیسی صحت دارد و می تواند ما را درمان و حالمان را بهتر کند؟ در ادامه با طوط کالا همراه باشید تا همه چیز در مورد دستبندهای مغناطیسی را مورد بررسی قرار دهیم.

دستبند مغناطیسی

عکس دستبند مغناطیسی تیتانیومی بسیار شیک و زیبا (دستبند مگنتی)

مغناطیس تراپی

استفاده از مغناطیس برای درمان بیماری ها در قرن حاضر، چیز جدیدی نیست. مغناطیس درمانی، از دویست سال قبل از میلاد مسیح در چین رواج داشته است. مغناطیس تراپی، برای کاهش درد و درمان بیماری های مزمن در بدن به کار می رود.

سازندگان انگشترها و دستبندهای مغناطیسی ادعا می کنند که مغناطیس در درمان شکستگی، کاهش دردهای میگرن، درمان سرطان و افزایش جریان خون در بدن موثر است. با این حال، سازمان غذا و داروی آمریکا بر این باور است که مغناطیس به هیچ عنوان در درمان بیماری ها موثر نیست. اگر چه تاثیر دستبندهای مغناطیسی در درمان بیماری ها مورد بحث است، این دستبندها در انواع مختلف در بازار وجود دارند.

استفاده از مغناطیس درمانی یا آهنربا به عنوان یک طب درمانی از قرن ها پیش مورد توجه بشر بوده است.

 • ارسطو 300 سال قبل از میلاد مسیح از کاربرد مغناطیس برای درمان صحبت کرده است.
 • 200 سال قبل از میلاد مسیح فیزیکدانان یونانی در می یابد استفاده از آهنربا در کاهش دردهای موضعی بر روی مفاصل بدن تاثیر مثبتی دارد.
 • 70 سال پیش از میلاد ملکه زیبای رم باستان کلِئوپاترا برای حفظ زیبایی خود روی پیشانی یک تکه آهنربا مانند جواهر آویزان میکرد و راز زیبایی خود را در آن می دانست .
 • در ایران نیز حکیم ابو علی سینا از آهنربا در درمان بیماری هایی مانند زانو درد استفاده می نمود. کهربا و سنگ درمانی میتواند به نوعی پیشینه این درمان باشد.
 • در قرن 15 و 16 میلادی دانشمندان و دکتران اروپایی کتابهای متعددی درمورد مغناطیس درمانی نوشته اند.
 • در قرن 16 پاراسلوس از مگنت برای درمان انواع بیماری ها استفاده کرد و از همه مهمتر در سال 1970 زمانی که پروفسور دیوروس متوجه شد مغناطیس میتواند سلول های سرطانی را در حیوانات بکشد، استفاده از مگنت به شکل مدرن کنونی آغاز شد.
 • فارادی دانشمند انگلیسی، آمپر فیزیکدان فرانسوی و لوئیس پاستور هم در مورد تاثیرات مغناطیس درمانی تحقیق بسیاری کرده اند.
 • در سال 1954 لنیس پاولینگ جایزه نوبل را در شیمی به خاطر کشف ویژگیها و تاثیرات مفید مغناطیس درمانی روی هموگلوبین خون در بدن دریافت کرد.
 • در سال 1996 اولین کنگره جهانی در مورد مغناطیس درمانی در انجمن پزشکی در لندن برگزار شد.
 • استفاده از طب مغناطیسی در کشاورزی باعث 50 تا 100 درصد رشد بیشتر میوه ها و سبزی ها و طعم عالی شده و در دامداری باعث افزایش شیر دهی گاو ها شده است.
 • و هزاران مورد دیگر ...

دستبند مغناطیسی چیست؟

در مغناطیس تراپی، از فلزهایی که خاصیت مغناطیسی دارند استفاده می شوند. این فلزها غالبا به صورت دستبند، گردنبند یا انگشتر مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این دستبند مغناطیسی (دستبند مگنت) یا همان پاور بالانس موجب افزایش جریان خون در رگ ها شده و خاصیت رسانایی خون را زیاد میکند.

دستبند مغناطیسی اصل

تصویر دستبند مغناطیسی اصل مردانه شیک - دستبند انرژی مثبت

استفاده از دستبند های مغناطیسی موجب افزایش تعداد یون ها شده و این افزایش تعداد یون موجب افزایش جریان خون در بدن میشود. همچنین طرفداران بدلیجات بر این باورند که مغناطیس مواد ته نشین شده در دیواره سرخرگ ها را کم کرده و خون را تصفیه میکند. وجود این ماده نزدیک بدن انسان باعث میشود که رشد سلول های سرطانی متوقف شده و اسیدیته بدن کاهش یابد.

اثرات مثبت مغناطیس درمانی

سازندگان دستبندهای مغناطیسی ادعا می کنند که این دستبندها، جریان خون را در سرخرگ های مچ افزایش می دهد. به علاوه، آن ها بر این باورند که مغناطیس ساتع شده از این دستبندها، خاصیت رسانایی خون و تعداد یون ها را افزایش می دهد. اینطور تصور می شود که افزایش تعداد یون ها، منجر به افزایش جریان خون شود.

طرفداران مغناطیس درمانی می گویند که دستبندها، گردنبندها و انگشترهای مغناطیسی، متابولیسم را افزایش داده و اسیدیته ی بدن را کاهش می دهند. آن ها اعتقاد دارند که سلول های سرطانی، در محیط هایی که اسیدیته ی پایینی دارند رشد نمی کنند. از اینرو طبق نظر آن ها، مغناطیس درمانی می تواند رشد تومورها را در بدن متوقف کند. همچنین این افراد معتقدند که مغناطیس می تواند پالس های عصبی را تنظیم کند، مواد ته نشین شده در دیواره ی سرخرگ ها را کاهش دهد و حتی خلق و خو و حالات روحی انسان را بهبود بخشد.

اثرات دستبند مغناطیسی

اثرات مثبت دستبند مغناطیسی بر بدن انسان

به طور خلاصه فواید استفاده از دستبند مغناطیسی یا مگنتی عبارتند از:

 • کاهش هرگونه درد مفصلی، عضلانی یا آرتریت
 • کاهش سردرد و بهبود میگرن
 • افزایش انرژی، قدرت جسمانی و تعادل بدن
 • ایجاد جریان مغناطیسی در بدن و جلوگیری از تاثیر بد امواج مضر
 • بهبود خواب و رفع بی خوابی و کسلی
 • ایجاد نشاط و کاهش استرس و اضطراب
 • کم فشاری و پر فشاری خون
 • بهبود بیماری های تنفسی
 • کاهش چاقی بدن
 • بهبود زانو درد
 • جلوگیری از گرفتن عروق و سکته

عوارض جانبی دستبند مگنت

طرفداران و سازندگان دستبندهای مغناطیسی ادعا می کنند که هیچ عارضه ی جانبی شناخته شده ای در خصوص استفاده از این دستبندها وجود ندارد. با این حال، بسیاری اعلام کرده اند که بعد از استفاده از این دستبندها، دچار عوارض جانبی جزیی شده اند. بعضی از این عوارض جانبی عبارتند از احساس گرمی یا داغی در محل استفاده از دستبند برای چند روز اول، احساس گیجی و مور مور شدن در چند روز اول، کهیر و واکنش های آلرژیک و حالت تهوع.

سازندگان دستبندهای مغناطیس ادعا می کنند که احساس گرمی، گیجی و مور مور شدن، به دلیل افزایش جریان خون در بدن اتفاق می افتد و این نشانه ها بعد از چند روز از بین می روند. به علاوه آن ها مدعی هستند که واکنش های آلرژیک و حالت تهوع، به خاطر ترس فرد از یک تجربه ی جدید است و وقتی ترس فرد از مغناطیس درمانی بریزد، این عوارض از بین می روند.

نحوه استفاده از دستبند مغناطیسی اصل

دستبند های مغناطیسی معمولا بر روی مچ دست قرار داده می شود به طوریکه اکثریت نقاط حیاتی بدن تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار بگیرند. دستبند مغناطیسی هم مثل دستبندهای دیگر، نه باید خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد. اینطور تصور می شود که اگر دستبند مغناطیسی کمی در مچ حرکت داشته باشد، اثر درمانی بهتری دارد.

از اینرو توصیه می شود که دستبند شما کمی از مچ دستتان بزرگ تر باشد. با این حال، دستبند مغناطیسی نباید خیلی گشاد باشد. چون دستبندهای مغناطیسی دارای شعاع مغناطیسی محدودی هستند، باید با پوست دست شما در تماس باشند. دستبندهای مغناطیسی هم که خیلی تنگ هستند، باعث ایجاد عرق و سوزش در ناحیه ی مورد نظر می شوند.

دستبند مغناطیسی

دستبند مغناطیسی ممکن است به وسایل الکترونیکی آسیب برساند. از اینرو آن را کنار کارت های اعتباری، وسایل خانگی یا ساعت های دیجیتال قرار ندهید. چون شعاع مغناطیسی این دستبندها کم است، استفاده از آن ها هنگام کار با لپ تاپ مانعی ندارد. به علاوه، در حین بارداری، خونریزی های داخلی و زخم های باز، از دستبندهای مغناطیسی استفاده نکنید.

اگر در مورد استفاده از این دستبندها شک دارید، به یک دکتر متخصص یا مراکز درمانی معتبر پزشکی مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

کی و چه مدت از دستبند مغناطیسی استفاده کنیم؟

سازندگان این دستبندهای انرژی مثبت می گویند که بیشترین تاثیر مغناطیس در هنگام شب و حین خواب است. بسته به بیماری مورد نظر، مغناطیس باید برای مدت زمان خاصی مورد استفاده قرار گیرد تا به درمان بیماری کمک کند. این مدت می تواند از چند ساعت تا چند هفته به طول انجامد.

ولی به طور معمول دستبند های مغناطیسی یک روز در میان به طور متناوب بر روی مچ دست چپ و راست برای حداقل ۱۰ تا ۱۲ ساعت گذاشته می شود.

نگهداری و مراقبت از دستبندهای مغناطیسی

به شما توصییه میکنیم از این زیور در هنگام بارداری، خونریزی های داخلی و نزدیک زخمهای باز استفاده نکنید. این دستبندها از فلزهای با ارزش ساخته نمی شوند و شامل مقادیر زیادی آهن هستند. از اینرو احتمال زنگ زدن آن ها در مجاورت با آب وجود دارد. به همین دلیل، هنگام استحمام، شنا یا کارهایی که با آب سر و کار دارند، از دستبندهای مغناطیسی استفاده نکنید.

مواد شیمیایی موجود در استخرها یا آب شور می توانند به فلز دستبند مغناطیسی آسیب برسانند. به علاوه مراقب باشید که به دستبند مغناطیسی شما ضربه وارد نشود یا از دست شما نیفتد. ضربه، خاصیت مغناطیسی دستبند را کم می کند یا به کلی از بین می برد.

هیچوقت از مواد شیمیایی برای تمیز کردن دستبند مغناطیسی استفاده نکنید. این مواد، خاصیت مغناطیسی دستبند را از بین می برند و آهنرباهای آن را می خورند. برای تمیز کردن دستبند مغناطیسی، از یک پارچه نرم و خشک استفاده کنید. اما برای تمیز کردن فلزهایی مثل استنلس استیل یا تیتانیوم می توانید از پارچه مرطوب کمک بگیرید. بعد از تمیز کردن استنلس استیل یا تیتانیوم، حتما آن را خشک کنید.

دستبند مغناطیسی

تشخیص دستبندهای مغناطیسی اصل و تقلبی

مدل اصلی از جنس فولادی است که زنگ نمی زند، همچنین جنس آن ضد حساسیت بوده و مگنت به کار رفته در دستبند از طول عمر بالایی برخوردار است. در دستبندهای تقلبی طول عمر مگنت حدود دو سال است و جنس آن چدن و امکان حساسیت برای پوست های حساس وجود دارد. ممکن است در ابتدای استفاده از این دستبندها شما دچار سردرد شوید، نگران نباشید کافی است کمی صبور باشید تا بدن شما با دستبند سازگاری پیدا کند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستبند مغناطیسی چند است؟
قیمت انواع دستبند مغناطیسی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس دستبند، روش درمانی، طراحی و کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در جالت کلی قیمت دستبند مغناطیسی لز 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می باشد.
خواص دستبند مغناطیسی چیست؟
به طور خلاصه فواید استفاده از دستبند مغناطیسی عبارتند از : کاهش هرگونه درد - کاهش سردرد و بهبود میگرن - افزایش انرژی، قدرت جسمانی و تعادل بدن - جلوگیری از تاثیر بد امواج مضر - بهبود خواب و رفع بی خوابی و کسلی - ایجاد نشاط و کاهش استرس و اضطراب - کاهش چاقی بدن - جلوگیری از گرفتن عروق و سکته
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/04
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
دستبند مغناطیسی زنانه و دخترانه مدل flash کد x11
دستبند مغناطیسی زنانه و دخترانه مدل flash کد x11
دستبند مغناطیسی مدل m12 کد a52
دستبند مغناطیسی مدل m12 کد a52
دستبند مغناطیسی مدل a71
دستبند مغناطیسی مدل a71
دستبند مغناطیسی طلایی مدل t10 کد a32
دستبند مغناطیسی طلایی مدل t10 کد a32
دستبند مغناطیسی آبی متالیک مدل mont کد a11
دستبند مغناطیسی آبی متالیک مدل mont کد a11
دستبند مغناطیسی مدل titan کد hp32
دستبند مغناطیسی مدل titan کد hp32
دستبند مغناطیسی مدل تترا کد 171
دستبند مغناطیسی مدل تترا کد 171
دستبند مغناطیسی سلامت مدل پاور بالانس
دستبند مغناطیسی سلامت مدل پاور بالانس
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر وحيد
09:59 - 1401/09/10
اين دستبندها چه امكانی ميخواد بده؟؟!!!!! اثرش از دعای مردم و توانایی خود آدم خيلي كمتره. از انگشتر استفاده كنم بهتره.

پاسخ : اگر انتظار دارید با این دستبند پرواز کنید مثلما این اتفاق نخواهد افتاد، فواید استفاده اش به طور کامل در متن توضیح داده شده است و این خواص کاملا علمی و بر اثر نیروی مغناطیس بر بردن شما خواهد بود

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد