منو

راهنمای خرید بهترین خمیر دندان سفید کننده و جرم گیر دندان

دندان ها اولین عضوی از بدن هستند که به محض لبخند زدن در چارچوب چهره خودنمایی می کنند. رنگ دندان ها تاثیر زیادی روی زیبایی طرح لبخند دارد و اگر دندان های سفیدی ندارید برای زیباتر دیده شدن چهره تان باید به فکر سفید کردن آنها باشید.

بدین منظور روش های زیادی وجود دارد مانند جرم گیری یا استفاده از تکنیک های زیبایی نظیر کامپوزیت برای سفید کردن دندان، اما اگر کمی صبور باشید با انواع خمیردندان سفید کننده تاثیرات قابل توجهی در رنگ مینای دندان مشاهده خواهید کرد.

خمیردندان سفید کننده

راهنمای خرید خمیردندان سفید کننده و جرم گیر

در این مقاله از طوطی کالا به معرفی خمیردندان سفید کننده و جرم گیر دندان خواهیم پرداخت و فواید، تاثیرات و عوارض احتمالی آن بررسی می کنیم و در انتها چند نمونه از بهترین برندهای تولید کننده این نوع خمیر دندان را خدمت تان معرفی خواهیم کرد. اگر شما هم به زیبایی دهان و دندان خود اهمیت می دهید و می خواهید دندان های سفید و زیبایی داشته باشید پس با ما تا انتها همراه باشید.

خمیر دندان سفید کننده چیست؟

خمیر دندان سفید کننده حاوی مواد ساینده ای می باشد که با زدودن لکه ها از روی سطح دندان هایتان، می تواند آنرا سفید و درخشان کند. همچنین از تشکیل جرم و پلاک روی دندان جلوگیری می نمایند و با مواد شیمیایی و مکانیکی باعث از بین بردن لکه ها و سفیدی و براق شدن دندان می شوند.

خمیردندان سفید کننده در واقع یک محصول لایه بردار است، بنابراین لایه خارجی دندان را برداشته و لایه زیرین که سفیدتر است را نمایان می کند.

استفاده از آن برای کسانی که دارای دندان هایی سالم و غیر خراب هستند، بلامانع است اما برای کسانی که دارای دندان هایی پوسیده و ناسالم هستند، استفاده از آن ها می تواند باعث تخریب هرچه سریعتر دندان های آنان گردد!

آیا خمیر دندان سفید کننده موثر است؟

تاثیرگذاری خمیر دندان های سفید کننده بزرگ ترین ابهامی است که پیرامون استفاده از این محصولات وجود دارد. برخی از افراد معتقدند به دنبال مصرف مداوم خمیر دندان سفید کننده مینای دندان تخریب شده و بافت دندانی آسیب پذیرتر می شود. بنابراین مصرف روزانه این ترکیبات را توصیه نمی کنند.

برخی دیگر هم معتقدند هیچ روشی به اندازه جرم گیری یا استفاده از تکنیک های زیبایی نظیر کامپوزیت برای سفید کردن دندان موثر نیست.

اما باید گفت مهم ترین ترکیبات سفید کننده این محصولات جوش شیرین، سیلیکا، دی کلسیم فسفات و سایر مواد لایه بردار است. این مواد طوری فرموله می شوند تا ساختاری نرم تر از مینای مستحکم دندان داشته باشند و بنابراین به این بافت آسیب نرسانند. در عوض باعث می شوند تا پلاک و جرم های روی دندان به خوبی سست و از روی لایه خارجی حذف شوند.

بنابراین می توان گفت اگر به صورت صحیح از خمیردندان سفید کننده و جرم گیر استفاده شود، می تواند تاثیری روی سفید دندان داشته باشد.

نحوه عملکرد خمیردندان سفید کننده

تاثیر خمیردندان سفید کننده بر دندان های جرم زده در 10 روز

نحوه عملکرد خمیر دندان سفیدکننده و جرم گیر

خمیردندان مناسب جرم گیری حاوی مواد ساینده ای است که دندان ها را با زدودن لکه ها از روی سطح دندان، سفید و درخشان می کند. اثر استفاده دراز مدت از خمیردندان سفید کننده هنوز مشخص نشده است.

بهترین خمیر دندانهای سفید کننده از تشکیل جرم و پلاک روی دندان جلوگیری کرده و با مواد شیمیایی و مکانیکی باعث از بین بردن لکه ها و سفیدی و براق شدن دندان می شوند. تمیز کننده های مکانیکی موجود در خمیردندان سفید کننده که امروزه رایج شده اند با کمک ساینده های سیلیکا باعث سایش ملایم و رفع پلاک دندان می شود.

انتظار نداشته باشید که خمیردندان سفید کننده رنگ طبیعی دندان شما را تغییر دهد، بلکه تنها می تواند با سایش ملایم، لکه ها را از بین برده و لایه های زیرین که سفیدتر است را نمایان کند.

پیشنهاد مطالعه : پودر سفید کننده دندان چیست؟

مزایا استفاده از خمیر دندان سفید کننده

 • طعم پایدار در دهان
 • جلوگیری از تشکیل جرم
 • پیشگیری از بیماری های لثه
 • لکه زدائی از روی سطح دندان
 • دارای خواص ضد پوسیدگی و خوشبو کنندگی دهان
 • دارای سیستم پولیش مکانیکی برای سفیدی دندان ها

عوارض احتمالی استفاده از خمیردندان سفید کننده

وقتی از خمیر دندان های سفید کننده، استفاده می کنید در واقع دندانتان را خراش می دهید، طبیعی است که دندان هایتان حساس می شوند و زمانی که لایه مینای دندانتان نازک می شود، عاج آن آسیب پذیرتر می شود. عاج دندان، در زیر مینای آن قرار دارد و در ساختار آن لوله های زیادی که شبیه روزنه هستند وجود دارند که مستقیم به عصبی که در میانه دندان است می رسند.

وقتی لایه رویی این روزنه ها برداشته می شود، به سرما و گرما واکنش نشان می دهند و شما احساس درد می کنید. خمیردندان هایی که مخصوص دندان های حساس هستند، این روزنه ها را پر می کنند و احساس درد را از بین می برند، ولی خمیردندان های سفیدکننده عکس این کار را انجام می دهند.

اگر نمی توانید خمیر دندان های سفید کننده را کنار بگذارید، راه هایی وجود دارد که می توانید آسیب های آن را به حداقل کاهش دهید. برای این کار از یک خمیردندان ملایم و مسواک بسیار نرم استفاده کنید تا خاصیت سایندگی آن را کاهش دهید. در ضمن به طور مرتب از این خمیردندان استفاده نکنید و گاهی خمیرهای معمولی را جایگزین آن کنید. در ضمن بهتر است از خمیرهای حاوی فلوراید استفاده کنید که به تقویت مینای دندانتان کمک می کنند.

خمیردندان سفید کننده دندان

عکس قبل و بعد استفاده از خمیر دندان سفید کننده

نحوه استفاده از خمیردندان های سفید کننده

 1. بهترین شیوه استفاده از خمیردندان های سفید کننده استفاده دوره ای از آن هاست. یعنی بهتر است یک دوره خمیردندان های سفید کننده و یک دوره خمیردندان معمولی استفاده کنید.
 2. بهترین زمان استفاده از این خمیردندان ها صبح ها است و این خمیردندان ها در شب تاثیری نخواهند داشت.
 3. درصورت استفاده دائم از خمیردندان های سفید کننده بهتر است از خمیردندان ملایم تر و مسواک های نرم تر استفاده کنید تا اثر فرسایشی آن کمتر شود.
 4. خمیردندان را به اندازه نخود روی مسواک قرار دهید. کف بیش از حد اجازه نمیدهد محل قرار گرفتن دندان ها را ببینید.
 5. حداقل دو دقیقه برای مسواک زدن وقت بگذارید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید خمیر دندان

نکات مهم هنگام خرید خمیر دندان سفید کننده

وجود یا عدم وجود عصاره

اولین نکته در خصوص خرید خمیر دندان سفید کننده مربوط به وجود یا عدم وجود عصاره در آن می باشد. برای این منظور باید دید که شما مصرف کنندگان عزیز علاقه مند به استفاده از چه نوع خمیر دندان هایی هستید.

یادتان باشد گاهی اوقات وجود عصاره با هر طعم و مزه ای که باشد می تواند سبب ایجاد حساسیت دهان و دندان شما به آن شوند! پس بهتر است در این خصوص حتما با پزشک دهان و دندان خود صلاح و مشورت نمایید.

ویژگی ضد جرم

نکته دوم برای انتخاب و خرید خمیر دندان سفید کننده توجه به قابلیت ضد جرم بودن آن می باشد. البته در کنار این قابلیت باید به ویژگی ضد پوسیدگی بودن محصول نیز توجه لازم را داشت.

سفیدی دندان

سفیدی دندان ها بعد از استفاده از جرم گیر دندان

ویژگی ضد حساسیت

از دیگر موارد مهمی که در انتخاب خمیر دندان سفید کننده خود باید به آن توجه داشته باشید، خاصیت ضد حساسیت بودن آن می باشد. این موضوع بیشتر برای کسانی مهم است که از دندان هایی حساس برخوردار هستند.

فراموش نکنید که استفاده از دندان های ضد حساسیت نباید در طولانی مدت انجام گیرد؛ زیرا این خمیر دندان ها برای اینکه حساسیتی را در داخل دهان و دندان شما ایجاد نکنند از خیلی فاکتورهای محافظتی بی بهره هستند!

فلوراید داشتن یا نداشتن

برخی از خمیر دندان های سفید کننده دارای فلوراید و برخی دیگر فاقد آن می باشند. استفاده از فلوراید برای کودکان زیر ۶ سال و همچنین کسانی که از مشکلات دهان و دندان حاد برخوردار هستند، ممنوع می باشد.

با این حال اما یادتان باشد فلوراید آنقدر کارایی دارد که اگر خمیر دندان شما دارای آن باشد کلی برایتان سودآور است.

قیمت خمیر دندان سفید کننده

قیمت خمیر دندان سفید کننده با توجه به حجم، برند تولید کننده و همچنین ویژگی های حفاظتی موجود در آن مشخص می شود.

استفاده از یک خمیر دندان خوب و کارآمد در ارتباط مستقیمی با سلامت دهان و دندان شما می باشد، پس تا حد امکان در خرید این نوع محصولات بهداشتی دست و دلباز باشید!

ضمن اینکه فراموش نکنید خمیر دندان انتخابی شما حتما باید از تاییدیه سازمان غذا و داروی کشورمان برخوردار بوده و دارای تاریخ انقضای مورد قبولی نیز باشد.

خرید خمیردندان سفید کننده

بهترین برندهای تولید کننده خمیردندان سفید کننده

شرکت های داخلی و خارجی زیادی اقدام به تولید و عرضه خمیردندان های سفید کننده و جرم گیر کرده اند که از بهترین و معروف ترین آنها می توان به برندهای سیگنال Signal، میسویک Misswake، وی وان Vi-One، سنسوداین Sensodyne، مریدنت Merident، وایت white، ایروکس Irox، اکتیدنت ActiDent، اورفلیم، نفیس، کرست Crest، کاپیتانو و فارمد Pharmed اشاره کرد.

سخن آخر

روش های زیادی برای سفید کردن دندان ها و برطرف کردن جرم های قدیمی وجود دارد. جرم گیری ساده دندان ها تا حدودی مینا را سفید می کند؛ اما به دنبال هر بار جرم گیری یا جهت پیشگیری از تغییر رنگ دندان استفاده از خمیر دندان سفید کننده راهکار پیشگیرانه بهتری به نظر می رسد.

خمیر دندان های سفید کننده معمولا عملکرد چندگانه دارند و علاوه بر فلوراید حاوی مقادیری جوش شیرین، سیلیکا و دی کلسیم فسفات هستند. بهتر است از خمیر دندان های سفید کننده مطابق با دستورالعمل روی بسته بندی یا توصیه دندانپزشک استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه : قلم سفید کننده دندان چیست؟

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
خمیر دندان سفید کننده چیست؟
خمیر دندان سفید کننده در واقع یک محصول لایه بردار است، بنابراین لایه خارجی دندان را برداشته و لایه زیرین که سفیدتر است را نمایان می کند. استفاده از آن برای کسانی که دارای دندان هایی سالم و غیر خراب هستند، بلامانع است.
آیا خمیر دندان سفید کننده تاثیر دارد؟
بله، اگر به صورت صحیح از خمیردندان سفید کننده و جرم گیر استفاده شود، می تواند پس یک هفته الی چند ماه مصرف روی سفید کردن دندانها موثر باشد، اما برای دندان های پوسیده و خراب ممکن است مضر باشد.
قیمت انواع خمیر دندان سفید کننده چند است؟
قیمت خمیردندان سفید کننده و جرم گیر به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، حجم خمیردندان، ضد حساسیت و ضد جرم بودن آن و سایر ویژگی های آن بستگی دارد ولی در حالت کلی قیمت خمیر دندان سفید کننده از 20 هزار تومان تا 400 هزار تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/15
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
خمیر دندان سفید کننده کلگیت مدل charcoal حجم 70 میلی لیتر
خمیر دندان سفید کننده کلگیت مدل charcoal حجم 70 میلی لیتر
خمیر دندان سفید کننده سیگنال مدل White System حجم 75 میل لیتر
خمیر دندان سفید کننده سیگنال مدل White System حجم 75 میل لیتر
خمیر دندان سفید کننده ترامد مدل Terninog حجم 60 میلی لیتر
خمیر دندان سفید کننده ترامد مدل Terninog حجم 60 میلی لیتر
خمیر دندان سفیدکننده کلوز آپ مدل Menthol Burst حجم 125 میلی لیتر
خمیر دندان سفیدکننده کلوز آپ مدل Menthol Burst حجم 125 میلی لیتر
خمیر دندان سفید کننده اکتیدنت مدل ADVANCED وزن 130 گرم
خمیر دندان سفید کننده اکتیدنت مدل ADVANCED وزن 130 گرم
خمیر دندان سفید کننده میسویک مدل Just In 5 Minutes حجم 50 میلی لیتر
خمیر دندان سفید کننده میسویک مدل Just In 5 Minutes حجم 50 میلی لیتر
خمیر دندان میسویک مدل Zero Sensitive حجم 100 میلی لیتر
خمیر دندان میسویک مدل Zero Sensitive حجم 100 میلی لیتر
خمیر دندان سفید کننده مریدنت مدل 12 Hours مقدار 130 گرم
خمیر دندان سفید کننده مریدنت مدل 12 Hours مقدار 130 گرم
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد