منو

خط چشم مویی چیست و چه ویژگی ها و معایبی دارد؟

امروزه کشیدن خط چشم و استفاده از بهترین انواع خط چشم مانند خط چشم مویی مورد استقبال بسیاری از خانم ها قرار گرفته است. زیرا چشم ها مهم ترین اجزای صورت هستند و آرایش آن ها مساوی با آرایش تمام صورت است. برای داشتن یک چهره زیبا و جذاب به لوازم آرایشی برای چشم ها نیاز دارید و یکی از پر کاربرد ترین این وسیله ها خط چشم است.

آشنایی با انواع خط چشم کمک می کند تا شما محصول مناسب خود را انتخاب کرده و آرایش بسیار جذابی را انجام دهید. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با انواع رایج خط چشم و تفاوت های آن ها به مقاله مرتبط با آن یعنی (راهنمای خرید خط چشم) مراجعه نمائید.

راهنمای خرید خط چشم مویی

راهنمای خرید خط چشم مویی

اما در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را به صورت اختصاصی با خط چشم مویی، ویژگی ها و معایب آن آشنا کنیم و در نهایت چند نمونه از بهترین و پرفروش ترین مدل های خط چشم مویی را خدمت تان معرفی کنیم، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

انواع خط چشم

خط چشم ها انواع مختلفی دارند و انتخاب از میان آن ها نیاز به دقت و توجه فراوان خواهد داشت. یک انتخاب ناآگاهانه و اشتباه ممکن است نتیجه رضایت بخشی به همراه نداشته باشد و شما را از کشیدن خط چشم ناامید سازد. انتخاب ابزار کشیدن خط چشم بستگی به سلیقه و هدف شما از اجرای آرایش دارد.

انواع خط چشم که برای این منظور وجود دارند عبارتند از: خط چشم مویی، خط چشم ماژیکی، خط چشم مدادی و خط چشم ژله ای. شما برای اجرای سبک های مختلف آرایشی می توانید هر کدام از این ابزارها را انتخاب کنید اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که برای داشتن یک آرایش کامل و یا دستیابی به انواع متفاوتی از شیوه های آرایش، وجود بیش از یک مدل خط چشم در کیف آرایشی شما کاملا منطقی به نظر می رسد.

خط چشم مویی

عکس خط چشم مویی مایع

خط چشم مویی چیست؟

سر این نوع خط چشم ها از جنس مو واقعی بوده و نوک آن ها بسیار ظریف، نرم و منعطف است. ظرافت سری خط چشم و مویی بودن آن سبب می شود تا آرایش کردن با آن سخت بوده و افراد وقت زیادی را صرف آرایش کنند. البته، اگر در کشیدن خط چشم مهارت و سرعت بالایی دارید، برای آرایش های طبیعی و فرم دادن به چشم ها بسیار کاربرد دارد و چشمان شما را بسیار جذاب خواهد کرد.

این خط چشم به دلیل خوش دست بودن آن طرفداران زیادی دارد. ولی اگر مبتدی باشید به سادگی نمی توانید چشمانی گیرا و جذاب طراحی کنید. استفاده صحیح از این ابزار به شما چشمانی برجسته و جذاب می بخشد و ظاهر شما را به میزان زیادی تغییر می دهد. این خط چشم برای انواع مختلف چهره و فرم های متفاوت چشم کارایی دارد و قابل استفاده خواهد بود.

مزایای خط چشم مویی

غلظت بالای جوهر

میزان غلظت جوهر و رنگ پخش شده از قلم مویی بسیار زیاد است و این مسئله باعث می شود خط چشم شما جذابیت و درخشندگی خاصی پیدا کند. این ویژگی موجب می شود تا استفاده از آن نیاز به دقت و مهارت بالایی داشته باشد. از این رو خط چشم مویی به عنوان یک خط چشم مجلسی و مورد استفاده آرایشگران و متخصصان حوزه آرایش و زیبایی معرفی می شود.

انواع خط چشم

استفاده از خط چشم مویی برای آرایش چشم به روش های مختلف

ماندگاری و دوام بالا

خط چشم مویی در مقایسه با انواع دیگر خط چشم از دوام و ماندگاری بالاتری برخوردار است و با گذشت زمان و تعریق پاک نمی شود.

شستشوی آسان

از آن جایی که جوهر استفاده شده در این خط چشم، جوهر مایع است، شستشوی سریع و راحتی دارد و در برخورد با آب به سرعت پاک می شود. این مزیت برای افرادی که به دنبال شست و شوی سریع صورت هستند مناسب است.

محافظت از پوست

غلظت بالای جوهر و سر مویی این مدل از خط چشم باعث می شود اجرای خطوط بسیار روان و راحت اتفاق افتد و فشار و آسیب خاصی به پوست صورت در نواحی چشم وارد نمی کند.

امکان طراحی مدلهای متنوع خط چشم

سری نوع مویی بسیار ظریف است و برای کشیدن انواع مدل های خط چشم عربی، گربه ای و … مناسب است.

معایب خط چشم مویی

نیاز به مهارت و تخصص بالا

خط چشم مویی برای افراد مبتدی و فاقد مهارت مناسب نیست چرا که سر مویی آن بسیار منعطف است و با کوچک ترین حرکتی تغییر جهت می دهد. غلظت بالای جوهر باعث می شود جوهر پخش شود و نتیجه کار را خراب کند. عدم کارایی مناسب این مدل برای همه افراد با سطح مهارتی متفاوت، یکی از معایب آن به شمار می رود.

سریع خشک نمی شود

غلظت بالای جوهر در خط چشم مویی باعث می شود خشک شدن و تثبیت آن به صرف زمان بیشتری نیاز داشته باشد. به همین دلیل استفاده از آن برای افراد پرمشغله و کسانی که می خواهند آرایش سریع داشته باشند مناسب نخواهد بود.

عکس خط چشم مویی

عکس خط چشم مویی و نوک مویی آن از نمای نزدیک

تفاوت خط چشم مویی و خط چشم ماژیکی

با خط چشم مویی و ماژیکی آشنا شده و شما را با مزایا و معایب هریک از آن ها آشنا کردیم. حال، به سراغ تفاوت این دو محصول آرایشی رفته و به صورت خلاصه به تفاوت های آن ها اشاره می کنیم:

  • غلظت خط چشم: غلظت خط چشم های مویی از نوع ماژیکی بهتر است. نوع ماژیکی بعد از مدتی خشک شده و قابل استفاده نخواهد بود.
  • راحتی در استفاده: اگر در آرایش کردن مبتدی باشید، استفاده از نوع ماژیکی برای شما مناسب تراست. خط چشم های مویی بسیار ظریف هستند و به مهارت بالایی برای آرایش چشم نیاز دارند.
  • ماندگاری بالا: ماندگاری هر دو خط چشم بالا است و تفاوت آنچنانی با هم ندارند.
  • پاک شدن راحت: خط چشم های مویی راحت تر از نوع ماژیکی پاک می شوند. اگر به دنبال پاک کردن و شست و شوی سریع صورت هستید، نوع مویی را انتخاب کنید.
  • خشک شدن خط چشم: خشک شدن سریع خط چشم از پخش شدن بر روی پلک و خراب شدن آرایش جلوگیری می کند. خط چشم های ماژیکی به سرعت خشک می شوند و برای ادامه آرایش مشکل ایجاد نمی کنند.

نحوه استفاده از خط چشم مویی

خط چشم کشیدن با نوع مویی کمی سخت تر است. اگر در هنگام خروج قلم از ظرف، مایع زیادی خارج شد قلم را به قسمت داخلی ظرف بکشید تا مقداری از آن به داخل ظرف بازگردد. در کشیدن این نوع خط پشت چشم حتما باید قلم را به صورت مایل روی چشم خود بگیرید و سر قلم عمودی نباشد. چرا که کشیدن خط پشت چشم با این روش آسان تر خواهد بود و تسلط بیشتری روی آن دارید.

بهتر است از گوشه داخلی چشم شروع کنید. همچنین خط را کاملاً نزدیک به بن مژه بکشید و تا انتهای چشم خود ادامه دهید. تلاش کنید خطی کاملاً نازک و نزدیک به مژه ها بکشید. در صورتی که شما در کشیدن خط پشت چشم مبتدی هستید، بهتر است از یک چسب نواری کاغذی استفاده کنید. برای این کار ابتدا سه سانتی متر از چسب جدا کنید و آن را چند بار روی دست خود بچسبانید و بردارید تا چسبندگی آن را کم کنید.

اگر این کار را نکنید، پوست نازک اطراف چشم شما آسیب می بیند. چسب را به شکل اریب و با شیب مناسب از قسمت خارجی گوشه چشم به سمت انتهای دم ابرو بچسبانید. چسب های دو طرف را در آینه قرینه کنید و خط چشم خود را بکشید.

خرید بهترین مدلهای خط چشم مویی

جمع بندی

آرایش چشم یکی از مراحل اصلی آرایش صورت است که باعث جذاب و زیباتر شدن چهره شما می شود. برای این منظور، استفاده از یک خط چشم مناسب و باکیفیت نیز نقش غیر قابل انکاری دارد. در این مقاله به تفاوت های دو نوع خط چشم پرطرفدار مویی و ماژیکی اشاره کردیم تا شما را در انتخابتان راهنمایی کنیم. علاوه بر این نکات، توجه نمایید که انتخاب خط چشمی باکیفیت از برندهای معتبر نیز بسیار مهم است.

زیرا تنها با استفاده از محصولات اصل و باکیفیت می توانید به نتایج دلخواه برسید. در ادامه برخی از بهترین خط چشم های مویی و ماژیکی موجود در بازار را معرفی می نماییم.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت خط چشم مدادی چند است؟
قیمت انواع خط چشم مویی از 30 هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، حجم، ماندگاری، ضد آب بودن، نوع کیفیت قلم، ترکیبات و سایر ویژگی های آن بستگی دارد.
بهترین مارک های خط چشم مویی موجود در بازار کدامند؟
امروزه برندهای مختلفی اقدام به تولید خط چشم مویی می کنند. از جمله بهترین و پرفروش ترین تین برندها عبارتند از فلورمار، بیو، لانکوم، مک، دوسه، لورآل، اسنس، میبلین، یورن، مک، پاریس و بل
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/17
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
خط چشم مای مدل مویی ای لاینر ضد آب
خط چشم مای مدل مویی ای لاینر ضد آب
خط چشم تایلامی مدل گوزن برفی آکواریومی
خط چشم تایلامی مدل گوزن برفی آکواریومی
خط چشم مویی کالیستا مدل Dip Liner
خط چشم مویی کالیستا مدل Dip Liner
خط چشم مویی هندیان ضد آب ماندگاری 24 ساعته
خط چشم مویی هندیان ضد آب ماندگاری 24 ساعته
خط چشم مویی شون آلمانی جلوه رنگ مات مدل Fabulous
خط چشم مویی شون آلمانی جلوه رنگ مات مدل Fabulous
خط چشم مویی گلدن رز ترکیه ای رنگ مات مدل PER
خط چشم مویی گلدن رز ترکیه ای رنگ مات مدل PER
خط چشم مویی کالیستا بیوتی ۱۰۰ میلی لیتر ضد آب مدل MAX lash
خط چشم مویی کالیستا بیوتی ۱۰۰ میلی لیتر ضد آب مدل MAX lash
خط چشم مویی مات ضد آب و ورزشی ماراکوجا مدل smodge proof
خط چشم مویی مات ضد آب و ورزشی ماراکوجا مدل smodge proof
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد