منو

راهنمای خرید پد لاک پاک کن و معرفی بهترین مارک های بازار

لاک پاکن ها که به منظور پاک کردن لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرند یکی از ضروری ترین محصولات آرایشی ناخن برای خانم ها هستند و انواع بسیار متفاوتی دارند. برند های تولید کننده این محصولات نیز طیف وسیعی را شامل می شود. از همه مهم تر دسته بندی آن ها بر اساس کیفیت و کاربرد موجب افزایش تنوع آن ها شده است.

لاک پاک کن چیست؟

لاک پاک کن ها در واقع محصولاتی هستند که برای ریمو کردن و پاک کردن لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرند. لاک پاک کن ها نیز به مرور زمان دچار تغییرات زیادی شده اند و امروزه انواع متفاوتی از آن ها در بازار موجود است.

درست است که انواع لاک پاک کن های موجود در بازار با هم تفاوت های زیادی دارند، اما با این حال وجه مشترک تمامی آن ها در همان کاربرد قدیمی آن ها یعنی استفاده برای پاک کردن لاک ناخن است.

راهنمای خرید پد لاک پاک کن

راهنمای خرید انواع لاک پاک کن

تولید پد لاک پاک کن به چه صورت انجام می شود؟

در گذشته تمامی لاک پاک کن های موجود در بازار ترکیبی بر پایه استون داشتند و در شیشه هایی به عنوان لاک پاک کن یا همان استون تولید و عرضه می شدند.

اما به تدریج امروزه شاهد وجود انواع پد های پاک کننده لاک در بازار هستیم که توسط خط تولید های پیشرفته تر و کاملا اتوماتیک تولید و بسته بندی می شوند و فرمولاسیون منحصر به فرد تری دارند. تغییرات ایجاد شده در کل به سمتی است که استفاده از محصولات لاک پاک کن راحت تر و بهینه تر شود.

لاک پاک کن ها شامل چه ترکیباتی هستند؟

استون تا سال ها برای پاک کردت لاک ها مورد استفاده قرار می گرفت و محبوب بود. استون قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و لاک را به سرعت از روی ناخن ها پاک می کند.

قدرت بالای استون در پاک کردن باعث می شد که علاوه بر لاک، چربی طبیعی را از بین ببرد و نتیجه ی آن خشکی و افزایش شکنندگی ناخن ها بود. لاک پاکن های جدید که به بازار آمدند، فاقد استون هستند و در ترکیبات آن از حلال ملایم تری نسبت به استون برای پاک کردن لاکها استفاده می کنند.

همچنین در ترکیبات آن ها گلیسیرین و ویتامین E برای تقویت و جلوگیری از خشکی ناخن ها استفاده شده است. به همین دلیل این لاک پاکن ها پرطرفدار شدند و برای پاک کردن لاک از روی ناخن های طبیعی و کاشت از آن ها استفاده می کنند.

خرید اینترنتی پد لاک پاک کن

نحوه استفاده از پد لاک پاک کن

انواع لاک پاکن

پد لاک پاک کن

پد لاک پاک کن اولین مدل لاک پاک کن غیر استونی بود که به بازار آمد. این محصول حاوی پد مرطوب آغشته به محلول لاک پاک پاک است، اولین پد لاک پاک کنی که به بازار ایران آمد و به سرعت محبوب شد، پد لاک پاک کن ناژه بود. پد لاک پاک کن به صورت تکی و کاسه ای به فروش می رسد.

لاک پاک کن مایع

تقریباً همزمان با پدهای لاک پاک کن، لاک پاک کن مایع با برندهای مختلف به بازار آمد و چه در سالن های زیبایی و چه برای مصارف شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

لاک پاک کن اسفنجی

در این لاک پاک کن ها، یک اسفنج آغشته به لاک پاک کن است. ناخن ها را روی اسفنج می غلتانند و به این ترتیب لاک پاک می شود. مشکل عمده آنها این است که علی رغم چند بار مصرف بودن، مدت زیادی نمی توان از آنها استفاده کرد، چون زود کثیف می شوند.

لاک پاک کن قلمی

معمولاً هنگام لاک زدن، اطراف ناخن ها به لاک آغشته می شود، لاک پاک کن قلمی برای پاک کردن لاک های اطراف ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از ابزارهای پرکاربرد برای ناخن کارهای حرفه ای است.

انواع لاک پاک کن

انواع پدهای لاک پاک کن موجود در بازار

 1. لاک پاک کن های بر پایه استون
 2. لاک پاک کن های بر پایه غیر استون، معمولا روغن و آب

اغلب تمامی مارک ها دارای این دو نوع پد هستند. با مطالعه ویژگی های پد لاک پاک کن که بر روی برچسب آن ذکر شده است، می توانید مواد استفاده شده و نوع آن را به راحتی متوجه شوید.

ویژگی های لاک پاک کن های استونی

 • در فرمولاسیون لاک پاک کن های استونی از مقدار زیادی استون استفاده می شود. مهم ترین ویژگی لاک پاک کن های استونی را می توان در قدرت پاک کنندگی بالا و اثر سریع دانست. لاک پاک کن های فرمولاسیون شده بر پایه استون در جذب لاک سریع ترند و در چشم برهم زدنی اثر می کنند.
 • از دیگر مزایای لاک پاک کن های استونی می توان به قیمت مناسب ترشان اشاره کرد، چون لاک پاک کن های غیراستونی معمولا گران ترند.
 • همان طور که گفتیم، استون حلال تند و قدرتمندی است. لاک پاک کن های استونی، در عین پاک کردن سریع ناخن ها، مقداری از چربی های طبیعی پوست و ناخن را هم می برند. ازاین رو، لاک پاک کن های حاوی استون را، اگرچه از قدرت پاک کنندگی بالایی برخوردارند، برای ناخن های خشک و شکننده به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم. استفاده مرتب از لاک پاک کن های استونی موجب افزایش آسیب پذیری ناخن ها می شود.
 • بهتر است از لاک پاک کن های استونی روی ناخن های کاشت شده استفاده نکنید، چراکه ممکن است اکستنشن مورداستفاده از روی ناخن جدا شود.
 • درکل، بهتر است از لاک پاک کن های استونی به طور مکرر استفاده نکنید. اما خب برای پاک کردن لاک های خیلی پر رنگ یا اکلیلی واقعا بهترند!

لاک پاک کن استون دار

استفاده از استون برای پاک کردن لاک ناخن

مضرات لاک پاک کن های استونی

چند مورد از ضررهای استون برای بدن

 • استفاده ی مداوم از استون به مرور زمان باعث شکنندگی و آسیب پذیری ناخن ها میشود.
 • هنگام پاک کردن لاک از روی ناخن استون از طریق پوست نیز میتواند به بدن جذب شود.
 • میتواند از طریق تنفس وارد بدن شده و باعث مشکلات تنفسی و تحریک گلو مخصوصا برای افراد مبتلا به آسم شود.
 • استون با داشتن ترکیبات مضر برای بدن حتی میتواند منجر به کاهش فشار خون و آسیب به سیستم قلبی عروقی شود.
 • استفاده از استون به میزان کم برای بزرگسالان مشکلات جدی ندارد اما برای کودکان میتواند بسیار خطرناک باشد.
 • بنابراین استون را از دسترس کودکان دور کنید و در صورت خوردن تصادفی آن باید سریعا به پزشک مراجه شود.

ویژگی های لاک پاک کن های غیر استونی

 • لاک پاک کن های غیراستونی معمولا کم بوترند.
 • در این نوع لاک پاک کن ها از حلال های ملایم تری چون اِتیل اَسِتات استفاده می شود.
 • برخلاف لاک پاک کن های استونی که فوری فوتی اثر می کنند، فرمولاسیون لاک پاک کن های غیراستونی به گونه ای است که اندکی صبوری بیشتری می طلبند؛ به این معنی که باید سخت تر بمالید.
 • روی لاک های رنگ روشن بهتر جواب می دهند.
 • در لاک پاک کن های غیراستونی معمولا از ترکیبات نرم کننده ای چون گلیسیرین و پانتِنول برای جلوگیری از ایجاد خشکی استفاده می شود. البته، لاک پاک کن های غیراستونی هم می توانند ناخن ها را خشک کنند، اما به اندازه استون خشک نمی کنند. بااین حال، پس از پاک کردن ناخن ها، فرقی نمی کند با لاک پاک کن استونی یا غیراستونی، از مرطوب کننده استفاده کنید.
 • برای پاک کردن لاک از روی ناخن های اکریلیکی بهتر است با لاک پاک کن های غیراستونی اقدام کنید، چراکه استون ممکن است به کاشت ناخن صدمه بزند.
 • درکل، لاک پاک کن های غیراستونی برای استفاده مکرر بهترند و خصوصا به کسانی پیشنهاد می کنیم که پوست و ناخن های حساسی دارند.

پد لاک پاک کن

عکس پاک کردن لاک روی ناخن با پد لاک پاک کن

نحوه استفاده از پد لاک پاک کن

یکی از پدها را بردارید و برای لحظه ای روی سطح ناخن هایتان بگذارید تا محلول به لایه های زیرین لاک نفوذ کند، سپس با یک حرکت ملایم سطح ناخن به طور کامل پاک می گردد.

آیا لاک پاک کن ضرر دارد؟

هیچ محصولی کاملا بی ضرر نیست. لاک پاک کن به راحتی لاک را پاک می کند اما نوع استون دار آن می تواند به ناخن و پوست شما آسیب وارد کند. درصد بالای استون می تواند پوستتان را خشک و قرمز کند.

دهیدراته شدن ناخن، کوتیکول و پوست اطراف ناخن نیز از عوارض دیگر استفاده از پاک کننده های استونی قوی است که در پی آن ناخن ها شکننده و ضعیف می شوند. اما ما در ادامه مطلب سعی کردیم سریع ترین، باکیفیت ترین و بهترین پاک کننده های لاک ناخن را برایتان لیست کنیم.

یک پد لاک پاک کن خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک پد لاک پاک کن خوب باید اول از همه یک قیمت مقرون به صرفه را به مشتری ارائه دهد. در قدم بعدی برای خرید و انتخاب یک لاک پاک کن ایده آل، بهتر است به دقت ترکیبات روی آن را مطالعه کنید. امروزه لاک پاکن هایی که از استون در ترکیبات آن استفاده نشده است، کاربرد بیش تری دارند. چرا که این دسته از لاک پاک کن ها کم ترین آسیب را به ناخن ها می رسانند.

از طرفی وجود ترکیبات جانبی که برای مراقبت از سلامت و استقامت ناخن ها در انواع لاک پاک کن ها استفاده شده است نیز می تواند به عنوان یک مزیت در نظر گرفته شود. برای مثال، آن دسته از لاک پاک کن هایی که دارای ویتامینE هستند، می توانند منجر به مراقبت از ناخن های شما شوند.

در درجه بعدی نوع کاربرد خود از لاک پاک کن را در نظر بگیرید. لاک های ناخن بسیار متنوع هستند. برخی از آن ها به سختی پاک می شوند و برخی نیز راحت تر از روی دست ریمو می شوند. بر این اساس لاک پاک کنی که انتخاب می کنید، مقاومت و قدرت متفاوتی خواهد داشت.

بهترین مدلهای پد لاک پاک کن

از همه مهم تر این که زمینه مصرف نیز می تواند در تعیین ویژگی های یک لاک پاک کن خوب موثر باشد. برای مثال اگر هدف شما استفاده از این لاک پاک کن در سالن های آرایشی است و اگر به عنوان یک ناخن کار از آن استفاده می کنید، بهتر است از انواع مایع و شیشه های بزرگ آن استفاده کنید تا به صرفه باشد. علاوه بر این برخی نمونه ها با قدرت پاک کنندگی بالا می توانند برای پاک کردن لاک ژل ها و همچنین ریمو کردن ناخن های مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرد.

در مقابل این موارد نیز انواعی که به صورت پد الکلی و پاک کننده هستند، مانند انواع لاک پاک کن های جیبی و مسافرتی می توانند برای مواقعی که در سفر هستید یا برای مصرف بیرون از منزل به کار آیند. این پد ها در بسته بندی هایی با تعداد متفاوت وجود دارند. در کل بهتر است بر اساس کاربرد لاک پاک کن بهترین مدل را انتخاب کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع پد لاک پاک کن چند است؟
قیمت انواع پد لاک پاک کن به عواملی همچون برند شرکت سازنده، ترکیبات و رایحه، قدرت پاک کنندگی، ویتامینه بودن، ضد حساسیت بودن، تعداد در بسته و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت پد لاک پاک کن از 10 هزار تومان تا 100 هزار تومان می باشد.
نحوه استفاده از پد لاک پاک کن چگونه است؟
یکی از پدها را بردارید و برای لحظه ای روی سطح ناخن هایتان بگذارید تا محلول به لایه های زیرین لاک نفوذ کند، سپس با یک حرکت ملایم سطح ناخن به طور کامل پاک می گردد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/11
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پد لاک پاک کن بیجورکا کد 01 بسته 100 عددی
پد لاک پاک کن بیجورکا کد 01 بسته 100 عددی
پد لاک پاک کن نینو کد 895 بسته 90 عددی
پد لاک پاک کن نینو کد 895 بسته 90 عددی
پد لاک پاک کن دافی کد 01 بسته 90 عددی
پد لاک پاک کن دافی کد 01 بسته 90 عددی
پد لاک پاک کن کامان مدل 01 بسته 45 عددی
پد لاک پاک کن کامان مدل 01 بسته 45 عددی
پد لاک پاک کن ناژه مدل 01 بسته‌ 45 عددی
پد لاک پاک کن ناژه مدل 01 بسته‌ 45 عددی
پد لاک پاک کن ناژه کد 03 بسته 45 عددی
پد لاک پاک کن ناژه کد 03 بسته 45 عددی
پد لاک پاک کن و تقویت ناخن ویهان کد A55 بسته 10 عددی
پد لاک پاک کن و تقویت ناخن ویهان کد A55 بسته 10 عددی
پد لاک پاک کن زیکو مدل توت فرنگی بسته 32 عددی
پد لاک پاک کن زیکو مدل توت فرنگی بسته 32 عددی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد