منو

بهترین مدلهای مجسمه حیوانات دکوری گچی، فلزی، شیشه ای و سفالی

مجسمه طرح سر عقاب جنس برنزی با پایه سنگی
مجسمه طرح سر عقاب جنس برنزی با پایه سنگی
مجسمه مدل جغد دانا مجموعه 3 عددی پلی استر
مجسمه مدل جغد دانا مجموعه 3 عددی پلی استر
مجسمه مدل الاغ جنس رزین، پلی رزین و پلی استر
مجسمه مدل الاغ جنس رزین، پلی رزین و پلی استر
مجسمه مدل گربه دهان گشاد جنس پلی استر
مجسمه مدل گربه دهان گشاد جنس پلی استر
مجسمه طرح روباه کد 6869J1 مجموعه 2 عددی
مجسمه طرح روباه کد 6869J1 مجموعه 2 عددی
مجسمه و تندیس برنزی مدل اسب کد Pat101
مجسمه و تندیس برنزی مدل اسب کد Pat101
مجسمه طرح گوزن مدل دکوریما مجموعه 3 عددی
مجسمه طرح گوزن مدل دکوریما مجموعه 3 عددی
مجسمه دیواری مدل سردیس گوزن جنس فایبرگلاس
مجسمه دیواری مدل سردیس گوزن جنس فایبرگلاس
مجسمه طرح گوزن سیاه مجموعه 2 عددی
مجسمه طرح گوزن سیاه مجموعه 2 عددی
مجسمه طرح قو جنس پلی استر مجموعه دو عددی
مجسمه طرح قو جنس پلی استر مجموعه دو عددی
مجسمه پلی استر طرح جغد مجموعه 3 عددی
مجسمه پلی استر طرح جغد مجموعه 3 عددی
مجسمه فانتزی طرح گوزن سفید مجموعه 2 عددی
مجسمه فانتزی طرح گوزن سفید مجموعه 2 عددی

قدمت مجسمه های تزیینی و دکوری به هزاران سال پیش باز می گردد که یونان باستان از پیش قراولان مجسمه سازی دکوری و تزئینی محسوب می شوند. آنها خالق شاهکارهایی از مجسمه های دکوراتیو هستند. استفاده از مجسمه های بزرگ به عنوان هنر عمومی به ویژه برای تحت تاثیر قرار دادن بیننده و نشان دادن قدرت حکام ساخته می شد. همه ما از اضافه کردن رنگ و زیبایی به خانه لذت می بریم و چه راهی ساده تر از اینکه آثار هنری و مجسمه با ترکیب رنگ های قوی، تصویر سه بعدی و قابل لمس بخریم.

بهترین مدلهای مجسمه حیوانات

مجسمه دو پرنده قو عاشق کنار هم

مجسمه چیست؟

تندیس یا مجسمه قالبی است که به یاد چهره یک شخص، شی یا حیوان ساخته شده است. به عنوان مثال، سازنده کامیون ماک سگی به نام Bull Dog داشت و به احترام این سگ یک مجسمه فلزی از یک سگ را به عنوان نماد شرکت خود ساخته و روی کاپوت این کامیون ها قرار دارد.

برخی از این تندیس ها به مناسبت مراسم ویژه ساخته شده اند. این مجسمه ها از مواد مختلفی مانند: انواع سنگها، گچ، فایبرگلاس، فلزات مانند طلا، نقره، برنز و برنج ساخته شده اند.

در هنگام خرید مجسمه به چه نکاتی توجه کنیم؟

پیش از هر چیز و قبل از خرید مجسمه دکوری یا خرید مجسمه تزیینی به سبک طراحی داخلی منزلتان توجه کنید. مجسمه ها نیز همچون هر المان تزیینی دیگری، دارای سبک و گونه های متفاوتی هستند. شما زمانی منزلی زیبا خواهید داشت که تمامی اجزای ریز و درشت دکوراسیون داخلی منزلتان، از یک سبک خاص پیروی کنند.

در نتیجه و در هنگام خرید مجسمه دکوری، پیش از هر چیز به این موضوع توجه کنید که آیا این مجسمه تزیینی با سایر اجزای دکوری منزلتان همچون تابلوها، مبلمان و حتی سبک پرده انتخابی شما، هماهنگی دارد یا خیر؟ یک مجسمه مدرن در کنار مبلمان کلاسیک، نه تنها موجب زیبایی فضای داخلی منزل شما نخواهد شد، بلکه می تواند هارمونی فعلی موجود را نیز برهم بزند. همچنین در هنگام خرید مجسمه تزیینی و دکوری، به محدودیت های فضای منزل خود توجه کنید.

مجسمه ها و تندیس ها از چه موادی ساخته می شوند؟

مجسمه ها از مواد گوناگونی ساخته می شوند این مواد متنوع بوده و در طول زمان تغییرات زیادی کرده و همراه با نوآوری های زیادی بوده است. این مواد عبارتند از مواد با دوام از جنس فلز به ویژه برنز و مس و همچنین سنگ و سفال، مواد گرانبها مانند طلا و نقره و عاج فیل (غالباً برای کارهای لوکس کوچک) و به ندرت در کارهای بزرگ مورد استفاده قرار می گرفتند.

همچنین مواد متداول ارزان تر، برای ساخت مجسمه با مصرف گسترده چوب های سخت وجود دارند که اکثرا از چوب هایی مانند بلوط و گردو استفاده می شوند. مواد جدیدتر همچون پلاستیک، فایبرگلاس و پلی استر کاربردی روز افزون در تولید و ساخت مجسمه های کوچک و بزرگ دارند. مجسمه ها اغلب رنگ آمیزی می شوند و بعضا طلا کاری می شوند.

مجسمه میمون ها

نقش مجسمه ها در منزل

مدل مجسمه در منزل هر شخص نشان دهنده شخصیت و طرز فکر اوست و در حقیقت مجسمه فقط اشیای تزئینی برای زیبا کردن منزل نیست بلکه تاثیر زیادی بر روی شخصیت افراد دارد. مجسمه ها نیز مانند بقیه وسایل منزل انواع متنوعی دارند و مطابق با طرز فکر بسیاری از افراد فقط محدود به دو نوع سنتی و کلاسیک نیستند و به غیر از طرح های کلاسیک گزینه های دیگری مانند مدرن، ویمزیکال یا خیالی، طرح های رئال و واقع گرایانه وجود دارد که هر کدام در نوع خود تنوع و زیبایی چشم نوازی دارند.

مجسمه ها را می توان در مرکز خانه و در جایی که دید بیشتر دارد قرار داد تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به منزلتان زیبایی و طرح مورد انتظارتان را بدهد نکته قابل توجه دیگر این است که نباید در انتخاب مجسمه، خودتان را محدود به سبک و نوع خاصی بکنید.

اصلاً لزومی ندارد که در چیدمان مدرن و سبک مدرن منزلتان از مجسمه های مدرن استفاده کنید گاهی استفاده از مجسمه های مدرن در چیدمان سنتی بسیار زیباتر و چشم نوازتر جلوه می دهد. در انتخاب مجسمه باید خیلی دقت کنید اگر مجسمه ای را پسندیدید ولی قیمت آن زیاد بود اصلاً فکر هزینه را نکنید و آن مجسمه را خریداری کنید زیرا اگر مجسمه دلخواه را نخرید بعد از مدتی ممکن است از این مجسمه دلزده شده و در کمترین زمان به فکر عوض کردن مجسمه باشید.

البته نوع قرار گرفتن مجسمه بسیار مهم است باید آن را طوری قرار دهید که بیشتر توجهات را به سمت خود متمرکز کند و بهتر است آن را در اندازه بزرگ و به تنهایی در نقطه ای از منزل قرار دهید که از هر نقطه به آنجا دید داشته باشد.

تاثیر مجسمه حیوانات در دکوراسیون داخلی و خارجی

مجسمه حیوانات به عنوان یکی از عناصر تزئینی محبوب در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده می شود. این عناصر تزئینی می توانند جذابیت و زیبایی به فضا اضافه کنند و همچنین احساس طبیعت و وحشی بودن را به فضا منتقل کنند.

استفاده از مجسمه حیوانات در دکوراسیون داخلی و خارجی، نقش مهمی در تحول هنر معاصر داشته است. هنرمندان معاصر از این عنصر تزئینی برای ایجاد طرح های خلاقانه و جذاب استفاده می کنند. همچنین، مجسمه حیوانات در فرهنگ و تاریخ جوامع مختلف نقش مهمی داشته است. در بسیاری از فرهنگ ها، حیوانات به عنوان نمادهای مهم در قصه ها و افسانه ها استفاده شده اند و مجسمه حیوانات نیز به عنوان نمادی از این فرهنگ ها در دکوراسیون استفاده می شود.

عکس مجسمه پرندگان

عکس مجسمه پرندگان زیبا

استفاده از مجسمه حیوانات به عنوان عنصر تزئینی در فضاهای عمومی نیز رایج است. در پارک ها، میدان ها و فضاهای عمومی دیگر، مجسمه حیوانات به عنوان یک عنصر تزئینی جذاب استفاده می شود.

به طور کلی، مجسمه حیوانات به عنوان یک عنصر تزئینی جذاب در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده می شود. این عنصر تزئینی نقش مهمی در تحول هنر معاصر، فرهنگ و تاریخ جوامع مختلف و ادبیات و شعر داشته است. استفاده از مجسمه حیوانات در فضاهای عمومی نیز رایج است و می تواند جذابیت و زیبایی به این فضاها اضافه کند.

انواع مجسمه های دکوری براساس مواد به کار رفته

1 - مجسمه فلزی

مجسمه های فلزی معمولا با تکه هایی از فلز ساخته میشود و به وسیله گرما فرم و شکل داده میشوند. این مجسمه ها در بین مجسمه های تزیینی بسیار مقاوم هستند. آلیاژهای مس، برنز و آهن از قدیمی ترین و محبوب ترین فلزات برای ساخت مجسمه های کوچک و بزرگ هستند. مجسمه های برنزی به روش قالب زنی شکل و فرم داده می شوند. این مجسمه های زیبا در سایزهای مختلفی وجود دارند.

سایز بسیار کوچک را برای شلف دیواری خانه و اندازه های بزرگ را برای قرار دادن روی زمین یا سطح بلندی از وسایل در دکوراسیون خریداری میشود. نکته مثبت در تمامی مجسمه های برنزی مقاومت بالای آنها نسبت به سایر انواع مجسمه و تندیس است.

مجسمه گربه های مصری

برنج بسیار دیرتر از برنز کشف و پیدا شد، حدود ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و یک فلز به رنگ زرد روشن است که در صورت پرداخت شدن، برق فوق العاده خواهد داشت و چون به سادگی لک برمی دارد و تیره می شود، نیاز به پولیش شدن و پرداخت شدن دارد تا درخشش خود را حفظ کند. صنعتگران قدیمی با پوشش خاصی سعی می کردند از آن محافظت کنند البته این کار ممکن است درخشش آن را برای زمان طولانی تری حفظ کند اما از تیره شدن آن جلوگیری نمی کند.

برنج، نرم و منعطف است و میتواند به ورقه هایی قابل لوله شدن تبدیل شود. به سادگی می تواند آن را چکش زد و شکل های دلخواه خود را ساخت از برنج به عنوان متریال پایه برای جواهرات و زیور الات فلزی نقره یا طلا استفاده میشود.

2 - مجسمه شیشه ای

شیشه را با تکنیک های مختلف برای مجسمه های دکوری به صورت شفاف، مات و ترک دار مورد استفاده قرار می دهند.

مجسمه شیشه ای پرنده قو آبی

مجسمه شیشه ای پرنده قو آبی بسیار زیبا

3 - مجسمه های سفالی

خاک رس مواد اولیه به کاررفته در این مجسمه هاست که پس از پخته شده در کوره به صورت سفال ساده، لعابی، سرامیک و میناکاری شده تولید می گردد. این مجسمه ها از قدیمی ترین نمونه هایی است که هم اکنون در موزه های مشهور قابل مشاهده هستند.

مجسمه فانتزی حیوانات

مجسمه فانتزی حیوانات - عکس مجسمه سفالی روباه آبی

4 - مجسمه های پلاستیکی

پلاستیک، فایبرگلاس و پلی استر ماده ای سبک و ارزان قیمت است که به راحتی شکل می گیرد و به آسانی در ساخت مجسمه ها مورداستفاده قرار می گیرد.

5 - مجسمه های گچی

گچ ماده ارزان که با کاربرد آسان و بدون نیاز به تکنولوژی خاصی در ساخت و تولید انبوه تکثیر مجسمه های دکوری به کار می رود.

مجسمه گچی اسب

مجسمه گچی اسب - مجسمه حیوانات

6 - مجسمه های سنگی

در شیوه مجسمه سازی با سنگ بیشتر از سنگ های تراورتن و مرمریت استفاده میشود؛ خاصیت آهکی بودن این سنگ ها باعث برش پذیری بهتر آنها می گردد و هنرمند با تراشیدن قسمت های اضافی حجم مورد نظر را روی سنگ ایجاد می نماید.

مجسمه سازی با سنگ علاوه بر آثار هنری برای تزئین بنا ها نیز کاربرد دارد. از این تکنیک برای پیکر تراشی و ساخت تندیس استفاده می شود و هنرمندان ایتالیایی از پیشتازان این تکنیک در دنیا هستند. ابزارهایی مثل قلم، چکش و فرز سنگ بری برای مجسمه سازی با سنگ ضروری هستند.

بهترین مدلهای مجسمه های حیوانات

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع مجسمه حیوانات چند است؟
قیمت مجسمه حیوانات به عوامل متعددی همچون جنس مجسمه، کیفیت ساخت و جزئیات مجسمه، ابعاد و وزن مجسمه و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت انواع مجسمه حیوانات از 10 هزار تومان تا 6 میلیون تومان می باشد.
مجسمه ها و تندیس ها از چه موادی ساخته می شوند؟
مجسمه ها از مواد گوناگونی ساخته می شوند این مواد عبارتند از مواد با دوام از جنس فلز به ویژه برنز و مس و همچنین سنگ و سفال، مواد گرانبها مانند طلا و نقره و عاج فیل، همچنین مواد متداول ارزان تر مثل چوب، پلاستیک، شیشه، سفال، گچ، فایبرگلاس و پلی استر.
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/02
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد