منو

خرید لانه پرنده در انواع چوبی و پلاستیکی با قیمت ارزان

اکثر پرندگان نیاز به لانه داشته و قبل از شروع فصل جفت گیری شروع به لانه سازی می کنند. لانه سازی یک رفتار غریزی می باشد. پرندگانی که در طبیعت هستند و زندگی مستقلی از انسان ها دارند از مواد موجود در محیط اطراف خود مثل خرده چوب ها، پوسته درختان و گلها برای لانه سازی استفاده می کنند. اما برای پرندگان زینتی که زندگی مستقل و آزاد ندارند، بایستی ما لانه آماده کنیم. خرید لانه و قفس استاندارد یکی از دغدغه های پرورش دهندگان بوده است.

لانه پرنده

راهنمای خرید انواع لانه پرنده

لانه پرنده چه کاربردی برای پرنده دارد؟

لانه های پرندگان مکانی برای نگهداری و تخم گذاری پرندگان می باشد. همچنین در لانه ها از جوجه هایی که هنوز به بلوغ نرسیده اند نگهداری می شود و در زمان مناسب از لانه خارج می شوند. تمام پرندگانی نیاز به لانه دارند چه آن هایی که در آپارتمان و باغ ها هستند و چه آن هایی که در طبیعت آزاد و رها هستند.

این لانه ها در طرح ها و اندازه های متنوعی ساخته می شوند. همچنین موادی که در ساخت لانه ها استفاده می شوند بسیار متنوع است ولی لانه چوبی پرندگان بیشترین کاربرد را دارد.

یک لانه پرندگان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همانطور که شرایط زندگی برای انسان باید به خوبی فراهم باشد تا احساس آرامش و شادابی کند، برای پرندگان و حیوانات خانگی نیز این قضیه نیز حکم می کند. چرا که لانه باید از شرایط مطلوبی برخوردار باشد تا پرنده آن را پذیرفته و دچار ناراحتی عصبی و بیماری نگردد.

 1. طوطی سانان (مانند عروس هلندی، مرغ عشق، طوطی برزیلی) اغلب عادت به جویدن و خوردن آشیانه خود، قبل و بعد از جفت گیری دارند. باید سعی شود جنس چوب آشیانه به نحوی باشد تا پرنده قادر به انجام این کار نباشد.
 2. دقت کنید دیواره های آشیانه توسط چوب روکش دار پوشانده نشده باشد. چرا که این نوع چوب از تهویه هوا درون لانه جلوگیری کرده و باعث می شود در طول تابستان هوای درون لانه دَم کند؛ رطوبتی گردد و در زمستان سرد باشد. در نتیجه بهتر است دیواره های آشیانه از جنس چوب خام و بدون روکش تهیه شده باشد.
 3. تهویه مناسب هوا و نگهداری بهتر تخمها، توسط پوشالهای درون لانه صورت می گیرد.
 4. پوشال از شکستن تخم ها جلوگیری می کند و باعث تعادل دما در تخم ها می شود.
 5. وجود پوشال درون لانه یک امر مهم و ضروری است. پوشال باعث می گردد، جوجه درون لانه سر نخورد و دچار شکستگی پا و یا لگن نگردد.
 6. باید به این نکته توجه کرد که متناسب با نوع و جثه پرنده پوشال درون لانه قرار داده شود. به عنوان مثال: جهت نگهداری عروس هلندی باید حدود سه سانتیمتر پوشال درون لانه قرار داده شود.
 7. دقت کنید پوشال تهیه شده کاملا تمیز و دور از هر گونه پرنده ناقل بیماری باشد پوشال های آلوده به راحتی بیماری را به جوجه ها انتقال می دهند.
 8. سعی کنید جنس چوب و یا پوشال زیر پای جوجه ها را یک روز درمیان تعویض کنید جهت تعویض کاملا مراقب باشید تا پرنده دچار استرس نگردد همیشه یک کافی یدکی برای این کار در نظر داشته باشید.
 9. حتماً کف لانه از پوشال و یا چوب بستر لانه پر شده باشد. هر پوشال چوب مناسب لانه نیست و نباید دارای خاک اره باشد چرا که خاک اره مشکلات تنفسی در جفت و جوجه به وجود می آورد.
 10. باید دقت شود که پوشال ها عاری از هرگونه بوی خاص باشند زیرا موجب می شود تخم گذاری صورت نگیرد.

راهنمای خرید لانه پرندگان

مواردی که هنگام خرید لانه پرنده باید در نظر بگیریم

 1. لانه پرنده باید مناسب با جثه و غریزه آن پرنده و همچنین تعداد و اندازه تخم های آن پرنده باشد.
 2. استفاده از لانه برای پرنده بایستی راحت و بی درد سر باشد.
 3. قطر مناسب دهانه و فضای کافی لانه پرنده زمینه راحتی پرنده را فراهم می نماید.
 4. طراحی آشیانه پرنده بایستی به گونه ای باشد که دسترسی به سایر نقاط آن برای تخم ها و نظافت آن راحت باشد در غیر این صورت امکان رشد و تکثیر انواع باکتری و قارچ ها و … در لانه وجود.
 5. لانه بایستی استحکام لازم را داشته باشد تا پرنده در فصل جفت گیری دچار استرس نشود و همچنین عدم استحکام لانه سبب از بین رفتن تخم ها گردد.
 6. لانه پرنده بایستی تقعر کافی و یا جداره های محافظ باشد تا در حین بلند شدن پرنده از جای خود سبب غلتیدن تخم ها و بیرون افتادن آن ها نشود.
 7. قلاب یا گیره هایی که لانه پرنده را به جداره قفس پرنده متصل می کنند باید تحمل وزن پرنده و تخم ها را داشته تا دچار لرزش نشود و باعث ایجاد استرس در پرنده نگردد.


عکس لانه عروس هلندی

عکس لانه عروس هلندی - لانه چوبی پرندگان

جنس انواع لانه پرنده

استفاده از لانه پرنده چوبی و لانه پرنده پلاستیکی معمول تر است. لانه های فلزی علی رغم دوام فوق العاده استفاده نمی شود چرا که فلز عایق برودت و حرارت نبوده و به سرعت تأثیرات دمایی محیط را جذب می نماید. افزایش دما و افت شدید دما می تواند باعث آسیب به تخم ها شود.

البته برای طوطی سانان بهتر است از لانه های چوبی استفاده شود چون طوطی سانان اغلب عادت به جویدن لوازم اطراف خود داشته و بدین ترتیب لانه های نامرغوب پلاستیکی سبب مسمومیت آنها خواهند شد. چنانچه به سلامت پرنده خود اهمیت می دهید بهتر است از لانه های پلاستیکی که با استفاده از مواد درجه 1 و غیر بازیافتی تهیه شده اند استفاده نمایید.

در این صورت سبب مسمومیت و ایجاد بیماری در پرنده نخواهید شد. البته به این نکته نیز می توان اشاره نمود که لانه های پلاستیکی تهیه شده از مواد بازیافتی دوام مناسبی ندارد به همین دلیل امکان شکستن لانه پرنده و سقوط تخم های پرنده در این گونه لانه ها وجود دارد. پس بهتر است در حین خرید لانه پرنده به این قبیل موارد نیز دقت داشته باشید.

لانه پرنده چوبی

عکس لانه چوبی پرندگان بسیار زیبا و مقاوم

مزایا و معایب لانه چوبی

این لانه های چوبی هم مزایایی و هم معایبی دارند که به چند مورد اشاره شده است و به ترتیب آن ها را بررسی می کنیم.

مزایای لانه های چوبی

لانه های چوبی به علت نوع چوبی که برای ساخت این لانه ها استفاده می شوند، مزایایی دارند.

 1. مقاومت های بالایی هم در برابر رطوبت و هم در برابر هوا دارند.
 2. جلوه بسیار زیبایی هم ایجاد می کنند.
 3. رطوبت را جذب می کنند و از آلوده شدن پرندگان و جوجه ها جلوگیری می کنند.
 4. گرمای داخل لانه خارج نمی شود و ثابت است.
 5. در لانه های چوبی سوراخ و حفره ای وجود دارد که جای این حفره باعث می شود، جوجه ها از لانه به پایین نیفتند.
 6. فضای لانه بزرگ است.

معایب لانه های چوبی

 1. همه ما می دانیم که چوب محیطی برای رشد موریانه و شپشک و ... است. برای اینکه این موریانه ها و … به جوجه ها و پرندگان منتقل نشوند، از چوب هایی مانند ساج استفاده میکنند. در برخی هم از رنگ و یا چسب چوب و …. برای کف و سطوح لانه استفاده می شوند تا از رشد این حشرات جلوگیری کنند.
 2. این لانه ها را نمیتوان شست.
 3. برای اینکه چوب جویده و خراشیده نشود، بهتر است از پوشال های استفاده کرد.

خرید اینترنتی لانه پرنده

پرفروش ترین مدلهای لانه پرنده

1 -

لانه پرنده پلاستیک مدل آجری مستطیلی

لانه پرنده پلاستیک مدل آجری مستطیلی
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۰x۱۰x۹ سانتی متر
 • وزن
  ۱۶۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
2 -

لانه پرنده چوبی دکو مارکت طرح کلبه مدل D044

لانه پرنده چوبی دکو مارکت طرح کلبه مدل D044
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۴x۱۴x۱۶ سانتی متر
 • وزن
  ۲۳۰ گرم
 • جنس
  چوب
 • کشور سازنده
  چین
لانه پرنده دکو مارکت مناسب برای پرنده های کوچک و متوسط از جمله فنچ، قناری، مرغ عشق با ابعاد داخلی 9 در 13 و ارتفاع 13 میباشد. لطفا قبل از خرید به سایز پرنده خود دقت کنید.
3 -

لانه پرنده پلاستیکی مخصوص قفس مدل A 51

لانه پرنده پلاستیکی مخصوص قفس مدل A 51
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۵x۱۵x۷ سانتی متر
 • وزن
  20 گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • کشور سازنده
  چین
لانه پرندگان خانگی و مخصوص قناری که جهت تخم گذاری طراحی و ساخته شده است که داخل این لانه 15 سانتیمتری استفاده از پوشال مناسب تاکید میشود.
یک قناری میتواند داخل این لانه تخم کرده و از جوجه های خود مراقبت کند همچنین این لانه به راحتی قابل نصب درون قفس بوده و از درب قفس های قناری سایز استاندارد به راحتی قابل عبور میباشد.
بیشتر
4 -

لانه پرنده ام دی اف طرح کلبه مدل Cottage

لانه پرنده ام دی اف طرح کلبه مدل Cottage
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۹x۱۷x۲۲ سانتی متر
 • وزن
  ۲۲۰ گرم
 • جنس
  ام دی اف
5 -

لانه پرنده کاهی با آویز فلزی

لانه پرنده کاهی با آویز فلزی
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۴x۹x۲۴ سانتی متر
 • وزن
  ۱۳۵ گرم
 • جنس
  کاه
لانه پرنده برای نصب در فضای بیرون از خانه طراحی شده است. این لانه از جنس کاه بوده و وزن سبکی دارد. آویز فلزی آن مقاومت خوبی داشته و مناسب برای آویزان کردن از سقف بالکن و تراس است. ساختار بدنه آن از چوب است که مقاومت آن را در برابر باد و سنگینی بالاتر می برد.
دورتادور این چوب ها به وسیله بندهای محکم با کاه پوشانده شده است. این لانه به علت سقف نداشتن، مناسب برای فصل گرماست و دارای عمق مناسبی بوده تا پرندگان به راحتی بتوانند در آن زندگی کنند. این سایز لانه مناسب برای پرندگانی مثل سهره، قناری، بلبل، یاسمین و پرندگانی با جثه مشابه این پرندگان می باشد.
بیشتر
6 -

لانه پرنده مدل عروس هلندی جنس چوبی

لانه پرنده مدل عروس هلندی جنس چوبی
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۳۰x۲۰x۱۹ سانتی متر
 • وزن
  2100 گرم
 • جنس
  چوب
7 -

لانه پرنده مدل ROOST5 طرح کلبه جنس پی وی سی

لانه پرنده مدل ROOST5 طرح کلبه جنس پی وی سی
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۵x۱۰x۱۴ سانتی متر
 • وزن
  290 گرم
 • جنس
  PVC
لانه پرنده طرحی رویایی و سرشار از انرژی مثبت خلاقانه و ابتکاری است که از شکل طبیعی و زیبای لانه پرنده استفاده شده است. مناسب استفاده در پاسیو و باغ پرندگان و منزل می باشد رنگهای طبیعی برای ان طراحی شده که زیبایی آن را دو چندان کرده است. جنس ان محکم و کاملا ضد آب و مقاوم در مقابل ضربه و باد وباران ساخته شده است.
8 -

لانه پرنده حصیری مدل 004

لانه پرنده حصیری مدل 004
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۰x۱۰x۲۳ سانتی متر
 • وزن
  ۱۷۰ گرم
 • جنس
  کاه
بدنه این لانه از کاه ساخته شده که همین موضوع باعث شده وزن سبکی داشته باشد و حمل آن آسان تر باشد. سبک بودن وزن آن دلیل بر دوام پایین این محصول نیست بلکه ساختار بدنه چوبی بوده و با بست های پلاستیکی دور تا دور کار محکم شده است.
این لانه قابلیت آویزان شدن از سقف را دارد و دارای یک آویز فلزی محکم بوده که از استحکام بالایی در مقابل باد برخوردار است. شما با خرید این کالا می توانید علاوه بر رسیدگی به پرندگان، فضای بالکن، تراس و حیاط خود را زیبا کنید.
این کالا دارای شکل استوانه ای بوده و سقف دارد که همین موضوع مانع از سرمازدگی و گرمازدگی پرندگان در فصول گرم و سرد سال می شود. این محصول دارای حفره در بدنه خود است تا به راحتی پرندگان داخل آن شوند.
بیشتر
9 -

لانه پرنده مدل هفت پرنده کد 2121

لانه پرنده مدل هفت پرنده کد 2121
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۳۰x۲۰x۲۰ سانتی متر
 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
10 -

لانه پرنده حصیری مدل 2B-SIM

لانه پرنده حصیری مدل 2B-SIM
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۵۷x۳۷x۲۷ سانتی متر
 • وزن
  ۸۵۲ گرم
 • جنس
  چوب
 • گونه حیوان
  خزنده پرنده گربه سگ
11 -

لانه پرنده چوبی مدل دو طبقه

لانه پرنده چوبی مدل دو طبقه
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۷x۳۳x۵۲ سانتی متر
 • وزن
  ۳۰۰۰ گرم
 • جنس
  چوب روسی
لانه پرنده ساخته شده از چوب مرغوب روسی با قابلیت استفاده در فضای باز بصورت آویز یا اتصال به دیوار می باشد. این محصول دارای پوشش نهایی با روغن طبیعی رتریور ایتالیایی است که خاصیت آبگریزی به لانه می دهد.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
مهمترین نکات هنگام خرید قفس پرندگان
لانه پرنده باید مناسب با جثه و غریزه آن پرنده باشد - استفاده از لانه برای پرنده بایستی راحت و بی درد سر باشد - دارای قطر مناسب در دهانه و فضای کافی داخل لانه پرنده باشد - طراحی استاندارد و مستحکمی داشته باشد - قلاب یا گیره هایی قفس پرنده باید تحمل وزن پرنده و تخم ها را داشته باشد
لانه پرندگان باید از چه جنسی باشد؟
استفاده از لانه پرنده چوبی و پلاستیکی (مواد درجه 1 و غیر بازیافتی) معمول تر است. لانه های فلزی علی رغم دوام فوق العاده استفاده نمی شود چرا که فلز عایق برودت و حرارت نبوده و به سرعت تأثیرات دمایی محیط را جذب می نماید این می تواند باعث آسیب به تخم ها شود.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/08
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر سمنان
09:59 - 1401/05/13
عالی
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد