منو

انواع طناب ورزشی و روشهای طناب زدن + بررسی فواید و مضرات آن

از بهترین و مشهورترین تمرینان هوازی، طناب زدن است. طناب زدن یک ورزش قلبی عروقی است که ضربان قلب را بالا می برد، عضلات را تقویت می کند و گردش خون را نیز زیاد می کند. طناب ورزشی وسیله ای عالی برای افزاشی سوخت و ساز بدن است که روی سیستم تنفسی تاثیر مثبت گذاشته و باعث ایجاد هماهنگی بین اعصاب و عضلات و افزایش سرعت و استقامت بدن می شود.

طناب زنی

عکس ورزشکار در حال تمرین با طناب ورزشی در هوای آزاد

در این مقاله از طوطی کالا قصد داریم تا اطلاعات کاملی را در زمینه ورزش طناب زنی و انواع طناب ورزشی و ویژگی های هر کدام در اختیارتان قرار دهیم، پس در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

طناب زدن چیست؟

طناب زدن نوعی تمرین است که شامل چرخاندن طناب به دور بدن و پرش از روی آن هنگام عبور از زیر پای شما است. این یک نوع تمرین قلبی عروقی است زیرا این حرکت مداوم ضربان قلب شما را افزایش می دهد. مفهوم اساسی طناب زدن ساده است. بسته به اهداف آمادگی جسمانی شما، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید از طناب زدن استفاده کنید.

بعنوان مثال، برخی از افراد به عنوان راهی برای افزایش سرعت و چابکی، با سرعت زیاد طناب می زنند، در حالی که برخی دیگر بر روی حرکت های مختلف با طناب مثلا طناب دوبل (قبل از فرود مجدد، دو بار طناب را از زیر پای خود رد کردن) برای توسعه قدرت استفاده میکنند.

همچنین برخی دیگر از طناب زدن به عنوان یک راه خلاق با تجربه حرکات منحصر به فرد و حتی نوعی رقصیدن استفاده می کنند. البته نحوه انتخاب طناب بستگی به شما دارد و در حالی که طناب زدن می تواند به تنهایی یک تمرین عالی باشد، می توانید قبل یا بعد از تمرین با وزنه از آن به عنوان گرم کننده یا خنک کننده استفاده کنید، یا آن را با تمرینات مربوط به وزن بدن در یک تمرین با فاصله زمانی متناظر انجام دهید.

انواع طناب ورزشی

انواع مختلفی از طناب های ورزشی برای خرید وجود دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های مخصوص دارند و برای فعالیت ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع انتخاب و خرید طناب ورزشی مناسب، با توجه به تفاوت هایی که بین هر کدام از سبک های این رشته ورزشی وجود دارد، ممکن است کمی شما را دچار تردید و سردرگمی سازد.

طناب ورزشی

1 - طناب ورزشی پایه (مبتدی)

طناب ورزشی پایه، مخصوص کسانی طراحی و تولید شده است که در حال یادگیری اصول طناب زنی به صورت مبتدی هستند. این مدل طناب از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. ضمن اینکه به عنوان یک وسیله مناسب برای انجام تمرینات کامل و کارآمد محسوب می شود.

این نوع طناب نسبت به انواع دیگر ضخیم تر اما سبک تر هستند. در واقع بیشتر آن ها را با پلاستیک pvc می سازند و دسته های آن هم از لاستیک یا فوم تولید می شود. این کار باعث می شود تا ورزشکار هنگام دست گرفتن دسته ها، احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

2 - طناب ورزشی سرعتی

دومین نوع از طناب ورزشی را طناب های سرعتی یا اسپید (speed) تشکیل می دهند. این وسیله بسیار سبک بوده و برای انجام حرکات سرعتی طراحی و تولید شده است. معمولا طناب ورزشی سرعتی باریک بوده و برای جلوگیری از ساییدگی و ایجاد خط و خش روی زمین از جنس مرغوب و ضد خش تولید شده است. از این رو بیشتر مناسب استفاده در منزل است.

کار با این نوع طناب ورزشی به دلیل سرعت زیاد در حین فعالیت ممکن است شدید باشد. به همین دلیل آنها برای کسانی که به دنبال بهبود و تقویت پا و کسب مهارت در انجام حرکات حرفه ای و سرعتی بسیار عالی خواهد بود.

طناب ورزشی سرعتی

عکس طناب زدن سرعتی ورزشکار با طناب ورزشی سرعتی

3 - طناب ورزشی قدرتی (سنگین)

و اما طناب ورزشی قدرتی، سومین مدل از این وسیله ورزشی است که به تقویت بازوهای دست شما کمک می کند. البته نباید از تاثیر آن در قوی تر شدن شانه ها هم غافل شد.

جالب است بدانید برای آن که بتوانید از عهده طناب زنی با این وسیله بر بیایید، باید تمرینات ورزشی زیادی انجام دهید. همچنین انرژی زیادی را هنگام حرکت با این کالا مصرف کنید. ضمن اینکه مقاومت اضافه شده نیروی بیشتری را برای کنترل حرکت شانه های شما هنگام چرخش طناب ایجاد می کند. چرا که به طور معمول وزن طناب ورزشی قدرتی می تواند تقریبا از پانصد گرم تا سه کیلو باشد.

معمولا این نوع طناب های ورزشی توسط ورزشکاران حرفه ای و با تجربه مورد استفاده قرار می گیرد. البته این بدان معنا نیست که افراد مبتدی نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

فعالیت با این طناب ها به دلیل وزن قابل توجهی که دارند، کمی آهسته تر از مدل سرعت است. بنابراین ورزشکاران مبتدی می توانند با کمک آن روی زمان بندی و یادگیری فرم و اصول مناسب طناب زنی تمرکز کنند.

پیشنهاد مطالعه » طناب بتل روپ بدنساری چیست؟

4 - طناب ورزشی مهره ای

طناب های ورزشی مهره ای که در بعضی موارد به آن ها طناب های پرش تقسیم هم گفته می شود، یکی از انواع این وسیله ورزشی پرکاربرد است که بیشتر توسط افراد مبتدی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، آن ها به دلیل سر و صدایی که مهره ها هنگام برخورد به زمین ایجاد می کنند، باعث می شوند که ورزشکار بهتر و سریع تر حرکت بدن خود را با ریتم طناب هماهنگ کند.

طناب ورزشی مهره ای

عکس طناب ورزشی مهره ای

هرچند خود طناب وزن زیادی ندارد و سنگین نیست، اما مهره ها یا دانه های آن کمی تمرین کردن را سنگین می کند و در واقع از درهم پیچیدن طناب یا گیر کردن آن به دست و پا جلوگیری می کند. از ویژگی های مثبت این طناب قابلیت استفاده آن هم در داخل خانه و هم در فضای باز است.

5 - طناب ورزشی کراس فیت

همانطور که میدانید ورزش کراس فیت لوازم و ابزار های تخصصی و به روزی دارد که هر روز در حال افزایش هستند، طناب کراس فیت از آن دسته لوازم کراس فیت است که مهر این ورزش به خوبی بر روی آن نقش بسته و فقط مال خودش است.

طناب کراس فیت با طناب های معمولی فرق دارد و فرق آن ها در سرعت طناب زنی و کیفیت این طناب هاست. این طناب ها بوسیله یک بلبرینگ فوق لیز و با کیفیت پشتیبانی میشوند و به شما این قدرت را میدهند تا مانور های حرکتی فوق حرفه ای را اجرا کنید.

مانور هایی که میتوانید با این طناب کراس فیت بدهید را هرگز نمیتوانید با طناب های عادی اجرا کنید چون آن ها فاقد بلبرینگ ها تخصصی هستند.

طناب کراس فیت

عکس طناب کراس فیت

جنس این طناب چیزی بین یک سیم مفتول و پلاستیک است. سیم مفتول بخاطر برش پیچیده هوا بهترین چیزی است که میتوان برای یک طناب حرفه ای استفاده کرد، چون قابلیت برش هوا را دارد و سیستمی آیرو دینامیک دارد. منتها سیم مفتول به تنهایی ممکن است اگر در برخورد با بدن عوارضی را ایجاد کند. به همین دلیل لایه نازکی از پلاستیک دور آن پوشیده شده است تا هم عمل دوران آسان گردد و هم ایمنی کاملی داشته باشد.

6 - طناب ورزشی هوشمند

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه ممکن است بتوان از تکنولوژی در طناب ورزشی استفاده کرد! این طناب وررشی هوشمند جدید قادر است تا تعداد طناب زدن شما را شمرده و آن را روی دسته طناب یا گوشی نشان دهد.

علاوه بر این، شما می توانید با نصب اپلیکیشن این طناب بروی گوشی موبایل، حرکات شما را بصورت دقیق مانیتور کرده و تعداد طناب زدن و در نتیجه میزان کالری سوزی خودتان را در روزهای مختلف مشاهده نمائید تا بتوانید اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد ورزشی خود به دست آورید.

طناب ورزشی هوشمند

عکس طناب ورزشی هوشمند

از جمله قابلیتهای دیگر این طناب، امکان مقایسه خودتان با سایر افراد، البته کسانی که از این طناب استفاده می کنند، می باشد. همچنین اگر مربی ورزشی می باشید بدین وسیله براحتی می توانید روند پیشرفت شاگردان خود را زیر نظر داشته باشید.

انواع طناب زنی

1 - طناب زنی دوبل

طناب زنی دوبل را بیشتر ورزشکاران بعد از آموزش ابتدایی طناب زنی شروع می کنند. طناب زنی دوبل سرعت بسیار بالایی نیاز دارد و در عوض کالری بالاتری را نیزز می سوزاند. البته مقدار کالری به این بستگی دارند که در این روش پاهای خود را به طور کامل از زمین برمی دارید و یا فقط به اندازه کافی از طناب عبور دهید. طناب زنی دوبل برای تقویت ماهیچه ها بسیار مفید است.

2 - طناب زنی کراس

طناب زنی کراس برعکس روش قبلی حداقل شدت را دارد اما اگر فردی بخواهد به آن ماهیتی هوازی دهد باید با شدت بالا انجام دهد. اما ورزش هایی که با حداقل شدت انجام می شوند مانند طناب زنی کراس برای تقویت عضلات بسیار مفید هستند.

3 - طناب زدن به روش تک ساق پا

این روش از پیشرفته ترین روش های طناب زدن است که نیاز به تمرین زیادی دارد و شما باید روش های قبلی را خوب یاد گرفته باشید. در طناب زدن به روش تک ساق پا باید تعادل خود را به خوبی حفظ کنید و وزن شما بر روی یک پا می افتد. بنابراین شما باید روش های قبلی را انجام داده باشید تا عضلات و ماهیچه های پاهای شما قوی باشد.

روش های مختلف طناب زدن

انواع روش های طناب زدن

فواید و مزایای طناب زدن

 1. این ورزش یکی از بهترین ورزش های قلب است.
 2. طناب زنی حدود 1300 کالری در ساعت می سوزاند. روشی موثر برای سوزاندن چربی شما است، درست است؟ طناب زنی در مقایسه با دویدن کالری بیشتری می سوزاند. علاوه بر این، نیازی به بیرون رفتن ندارید و می توانید در هر مکانی انجام دهید. آب و هوای بد نمی تواند برنامه تناسب اندام شما را مختل کند.
 3. یکی از ارزان ترین شکل های ورزش است که می توانید با کم تر از 10000 تومان یک طناب بخرید.
 4. طناب زنی به قوی تر شدن ماهیچه کمک می کند، چون یک ورزش وزنی برای بدن است.
 5. طناب زنی، تعادل، هماهنگی و چابکی را بهبود می بخشد. اغلب دوندگان و دیگر ورزش کاران طناب زنی برای آموزش دارند و این یکی از بهترین ورزش ها برای آموزش استقامت و تنفس است.
 6. طناب زنی، ورزش کاملی برای بدن است. به ویژه برای عضله سازی ران، ساق پا و ماهیچه های ساق پا بسیار عالی است. هم زمان، روی شکم و بازو تاثیر می گذارد و این کار، ماهیچه های باسن را بهبود می بخشد.
 7. مطالعات نشان می دهند طناب زنی فشار کمتری را روی مفاصل نسبت به دویدن اعمال می کند و کم تر غافلگیر کننده است. این تمرین در مقایسه با دویدن گزینه بهتری است
 8. طناب زنی، سلامت قلبی و عروقی را افزایش می دهد چون ضربان قلب را بهبود می بخشد. برای بیمارانی که مبتلا به فشار هستند مفید است.
 9. طناب زنی می تواند توسط هر کسی از مبتدیان گرفته تا سطوح پیشرفته انجام شود و هم چنین به بهبود تراکم استخوان مشهور است.
 10. تمام چیزی که این ورزش نیاز دارد یک طناب است که می تواند در کیف دستی تان حمل شود. بنابراین هرگز مجبور نخواهید شد ورزش را کنار بگذارید تنها چیزی که نیاز دارید طناب و یک محیط باز است که کالری بسوزانید.

چه کسانی نباید طناب بزنند؟

بطور کلی طناب زدن برای آقایان و بانوان که از سلامت جسمی برخوردارند هیچ گونه مضراتی در پی نخواهد داشت. اما برای آن دسته افرادی که از بیماری های شایع کمر و زانو مانند آرتروز زانو و یا دیسک کمر رنج می برند می تواند مضر باشد.

از نظر علمی طناب زدن به طور معمول نمی تواند مشکلی در افراد (آقایان - بانوان) بوجود آورد. اما بانوان در صورت ابتلا به بیماریهای خاص مانند افتادگی رحم و ... در دستگاه تناسلی بانوان که موجب افتادگی و عدم پایداری در این قسمت ها می شود طناب زدن می تواند موجب تشدید بیماری شود.

به طور کلی ممنوعیت طناب زدن برای افراد زیر ضروری است:

 • افرادی که چاقی بیش از حد و وزن بالایی دارند.
 • افرادی که به نرمی استخوان یا پوکی استخوان دچار هستند.
 • وجود مشکلاتی برای زانو و کمر باعث می شود که از طناب زدن پرهیز کرد.
 • خانم های باردار تا جای ممکن بهتر است از انجام این حرکت ورزشی دوری کنند.
 • افرادی که جراحی و پروتزهای مصنوعی دارند ضروری است با احتیاط بیشتری انجام دهند.
 • افرادی که به هر علتی در هر یک از قسمت های بدن مشکل ارتوپدی دارند.

طناب زدن زنان و دختران

چرا طناب زنی جزو بهترین رشته های ورزشی است؟

معمولا ورزش های مختلف به دلیل فشار زیادی که به بدن وارد می کنند، خطراتی را برای سلامت بدن به دنبال دارند که با گذشت زمان این علائم مشهود می شود؛ از این رو اگر به فکر سلامت جسم خود هستید باید سراغ ورزش های کم خطر بروید.

طناب زنی یکی از ساده ترین رشته های ورزشی است که طبق گفته پزشکان استفاده درست از آن هیچ آسیبی به فرد نمی رساند و جزو رشته های کم خطر است.

رشته طناب زنی، نیاز به تجهیزات مختلف و گران قیمت ندارد و با استفاده از یک طناب ورزشی می توانید مدتی از طول روز را به ورزش اختصاص دهید. همچنین از دیگر مشکلاتی که بسیاری از رشته های ورزشی دارند می توان به کمبود فضا اشاره کرد که این موضوع می تواند فرد را از ورزش کردن باز دارد. اما در طناب زنی به فضا بزرگ، نیازی نیست و به راحتی می توان در منزل یا محیط کار این ورزش را انجام داد.

طناب زدن بهتر است یا دویدن؟

طناب زدن و دویدن هر دو روشهای مقرون به صرفه و کارآمد برای کاهش وزن و افزایش استقامت و آمادگی جسمانی هستند. با این حال بسته به شرایطتان می توانید یکی را انتخاب کنید. بر خلاف بسیاری از ادعای مطرح شده میزان کالری مصرفی در طناب زدن بیشتر از دویدن نیست. بلکه میزان فشار تمرین در هر یک تعیین کننده کالری مصرفی میباشد. به طور کلی کالری مصرفی در این دو ورزش تقریبا یکسان است. هر ساعت طناب زدن و دویدن با شدت متوسط حدودا ۶۰۰-۷۰۰ کالری می سوزاند.

در هر دوی این تمرینات فشار اصلی روی پایین تنه است. با این حال در طناب زدن بالاتنه هم تا حدودی درگیر می شود. نیروی ضربه بر اندام تحتانی نیز در هر دو تقریبا مشابه است.

فواید و مزایای طناب زنی

عکس طناب زنی پدر در کنار دختر بچه

اشتباهات رایج در طناب زنی که احتمال آسیب دیدگی را افریش می دهد

 1. استفاده از طنابی که اندازه آن برای قد شما مناسب نباشد.
 2. پرش بلند با فرود نادرست که روی پاشنه پا و کف صورت می گیرد.
 3. پرش با تعداد بسیار زیاد و سریع قبل از یادگیری صحیح مهارت ها و عدم آمادگی جسمانی لازم.
 4. پرش با جواهر آلات شل، موهای بلند، بند کفش بلند و وسایل اضافی.
 5. پرش و فرود با کفش و لباس نامناسب.
 6. سفت گرفتن دسته های طناب و انقباض عضلانی بیش از حد.
 7. پرش روی سطوح بتنی و سیمانی و یا شن و خاک تمیز نشده.
 8. طناب زنی در اماکن پر جمعیت و محل گذر افراد که در نزدیکی شما هستند.
 9. انجام مهارتهای پیشرفته بدون یادگیری مهارت های پایه اولیه.

بهترین زمان برای طناب زدن

بهترین زمان برای طناب زدن قبل از وعده های غذایی و حداقل یک ساعت و نیم پس از وعده غذایی است. در هنگام طناب زدن، بهتر است لباس راحت و نخی به تن داشته باشید که به تنفس بهتر پوست کمک کند و سبب ایجاد حساسیت نگردد. خانم ها در هنگام طناب زدن، بهتر است از لباس زیر (سوتین) مناسب و نخی استفاده کنند، که در حین پرش حرکات سینه ها به سمت بالا و پایین کمتر بوده و از افت آن ها جلوگیری شود.

از آنجایی که طناب زدن خود یک ورزش به حساب می آید، می تواند در طی روز، صبح، ظهر و یا عصر آن را انجام دهید. همچنین برای ورزشکاران حرفه ای یا افرادی که دوست دارند در طول ورزش، نه تنها وزن کم کنند، بلکه عضلات کل بدن آن ها درگیر شود؛ بهترین زمان برای طناب زدن، بعد و یا در حین انجام ورزش هاست.

عکس طناب ورزشی دخترانه

عکس طناب ورزشی دخترانه با رنگ سبز فسفری و شاد

پرفروش ترین انواع طناب ورزشی

1 -

طناب ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل قابل تنظیم

طناب ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل قابل تنظیم
مشخصات محصول
 • طول
  ۳.۲۵ متر
 • وزن
  ۱۵۵ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • جنس دسته
  پلاستیک سخت
2 -

طناب ورزشی جنس سیم فولادی مدل H-S-01

طناب ورزشی جنس سیم فولادی مدل H-S-01
مشخصات محصول
 • طول
  ۳ متر
 • وزن
  ۴۷۰ گرم
 • جنس
  کابل (سیم فولادی)
 • جنس دسته
  پلاستیک سخت
 • طول کابل
  ۲۷۶ سانتیمتر
3 -

طناب ورزشی دسته چوبی مدل K315

طناب ورزشی دسته چوبی مدل K315
مشخصات محصول
 • جنس
  کابل
 • جنس دسته
  چوب
 • طول
  ۲/۵ متر
 • وزن
  ۲۴۰ گرم
4 -

طناب ورزشی لایو آپ با قابلیت دور شمار مدل Ls3128

طناب ورزشی لایو آپ با قابلیت دور شمار مدل Ls3128
مشخصات محصول
 • طول
  ۲.۷۵ متر
 • امکانات تغییر ابعاد و وزن
  قابلیت تنظیم طول
 • قابلیت‌های اندازه‌گیری و سنجش
  دور شمار
 • مواد اصلی طناب
  PVC
 • مواد اصلی دستگیره
  پلاستیک
5 -

طناب ورزشی سرعتی کراس فیت قابل تنظیم مدل TS20

طناب ورزشی سرعتی کراس فیت قابل تنظیم مدل TS20
مشخصات محصول
 • طول
  ۲.۵ متر
 • وزن
  ۱۸۰ گرم
 • جنس
  کابل
 • جنس دسته
  فلز

این طناب سرعتی کراس فیت با طراحی خاص خود قابلیت تغییر سایز برای تمامی افراد را دارد که آن را به ابزاری قابل استفاده در باشگاه ها، منزل و فضاهای باز تبدیل می کند. طناب های سرعتی با نحوه عملکرد خود باعث تقویت چابکی، هماهنگی عصب و عضله، تعادل، سرعت و افزایش تمرکز می شود.

همینطور تمرین با این وسیله به کمک تمرینات هوازی به تقویت سیستم قلبی عروقی کمک می کند. این وسیله بخاطر تمرینات پلایومتریک باعث افزایش قدرت عضلات و پا و همینطور تقویت عضلات سرشانه می شود که نکته قابل توجهی برای ورزشکاران حرفه و مبتدی است. همینطور تمرین با این وسیله می تواند منجر به چربی سوزی شود که هدف تمرینی بسیاری از ورزشکاران است.

بیشتر
6 -

طناب ورزشی جورکس با دسته های ارگونومیک مدل A33

طناب ورزشی جورکس با دسته های ارگونومیک مدل A33
مشخصات محصول
 • جنس
  کابل با روکش PVC
 • جنس دسته
  پلاستیک
 • طول
  ۲.۵ متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم

ویژگی های این طناب ورزشی

 • قابلیت تنظیم طول طناب متناسب با قد
 • دارای بلبرینگ برای چرخش روان و سریع طناب
 • ایجاد هماهنگی بین عصب و عضله، سرعت و استقامت
 • تهیه شده از سیم کابل محکم و با دوام با روکش PVC ضد سایش
 • دسته های ارگونومیک روکش شده، ضد تعریق و ضد لغزش
7 -

طناب ورزشی قابل تنظیم ویزاوی مدل W-6011

طناب ورزشی قابل تنظیم ویزاوی مدل W-6011
مشخصات محصول
 • طول
  ۳ متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • جنس دسته
  فوم
 • امکانات تغییر ابعاد و وزن
  قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول
8 -

طناب ورزشی جنس الیاف مصنوعی مدل 4701

طناب ورزشی جنس الیاف مصنوعی مدل 4701
مشخصات محصول
 • طول
  ۲ متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • جنس
  الیاف مصنوعی
 • جنس دسته
  پلاستیک
9 -

طناب ورزشی شماره انداز مدل ATG

طناب ورزشی شماره انداز مدل ATG
مشخصات محصول
 • جنس طناب
  پلاستیک
 • جنس دسته
  پلاستیک سخت
 • طول
  ۲.۵۰ متر
 • وزن
  ۱۴۴ گرم
 • قابلیت های اندازه گیری و سنجش
  دور شمار
10 -

طناب ورزشی بچه گانه دخترانه مدل یونیکورن YOYO-812

طناب ورزشی بچه گانه دخترانه مدل یونیکورن YOYO-812
مشخصات محصول
 • جنس طناب
  سیلیکون
 • جنس دسته
  پلاستیک
 • طول
  ۲.4۰ متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم

طناب بازی کودک و نوجوان ساخت شرکت JUMP ROPE مدل یونیکورن YOYO - 812 کیفیت ساخت عالی دارد. قابلیت تنظیم طول طناب دارد. قابل استفاده برای کودکان و بزرگسالان میباشد. بسیار سبک و مقاوم است.

11 -

طناب ورزشی مدل پرشی پلاستیک با دسته فوم

طناب ورزشی مدل پرشی پلاستیک با دسته فوم
مشخصات محصول
 • جنس طناب
  پلاستیک
 • جنس دسته
  فوم
 • طول
  ۳ متر
 • وزن
  ۱۲۵ گرم
 • امکانات تغییر ابعاد و وزن
  قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول
12 -

طناب ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل Magic

طناب ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل Magic
مشخصات محصول
 • جنس طناب
  پلاستیک
 • جنس دسته
  پلاستیک سخت
 • طول
  ۲.۷۵ متر
 • وزن
  ۱۰۵ گرم
 • امکانات تغییر ابعاد و وزن
  قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول

طناب ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل Magic طولی برابر با 2.75 متر دارد. جنس این طناب پلاستیکی است بر روی طناب نخی این مدل قطعات کوچک پلاستیکی سیاه و سفیدی وجود دارد که به افراد کمک می کنند تا راحت تر خودشان را با ریتم طناب هماهنگ کنند.

دسته طناب از جنس پلاستیک سخت ساخته شده است که به دست ها آسیب نمی زند و دوام خوبی دارد. این طناب برای افراد مبتدی تا حرفه ای مناسب است. با کمک طناب زنی می توان به نشاط و چابکی عضلات رسید. در طناب زدن دستگاه گردش خون و تنفس از راه فعالیت هوازی تقویت می شود و آمادگی لازم را به دست می آورد.طناب ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل Magicمی تواند یک طناب ایده آل برای طناب زنی در اختیارتان قرار دهد.

بیشتر
13 -

طناب ورزشی مدل کراس فیت با سیم بوکسل

طناب ورزشی مدل کراس فیت با سیم بوکسل
مشخصات محصول
 • جنس طناب
  سیم بوکسل با روکش پلاستیک
 • جنس دسته
  استیل
 • طول
  3 متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • امکانات تغییر ابعاد و وزن
  قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول

این طناب سرعتی کراس فیت جنس طناب از سیم بوکسل با روکش پلاستیک و دسته های آن از فلز و بسیار مستحکم با قابلیت چرخش دورانی می باشد. استحکام ویژه این طناب ورزشی در برخورد مداوم با زمین موجب حفظ شکل اولیه طناب شده و بدون سایش باقی می ماند.

این طناب 3 متر طول و 3 میلی متر ضخامت و همچنین با قابلیت تنظیم طول متناسب با طول قد ورزشکار می باشد. بیشترین اثربخشی طناب بازی به عنوان ورزش در حالتی است که با دیگر فعالیت های هوازی نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری و دویدن به شکل روزمره همراه شود. این طناب ها سبک وزن و در عین حال تیز و سریع می باشند و شخص پس از مدتی تمرین می تواند با حفظ تعادل و وزن خود بهتر طناب زنی کند.

بیشتر

نکات مهم هنگام خرید طناب ورزشی

جنس طناب ورزشی

یکی از بدیهی ترین نکاتی که هنگام خرید طناب ورزشی باید به آن توجه داشته باشید، جنس آن است. امروزه تقریبا از همه نوع متریال ایمن و سبکی برای تولید این دسته از ریسمان های ورزشی استفاده می شود که شما باید با توجه به محیط ورزشی خود، یک مدل از آنان را انتخاب نمایید؛ برای مثال اگر قرار است بر روی سنگ فرش های پارک طناب زنی کنید، بهتر است به سراغ خرید طناب های کابلی بروید و اگر هم قرار است در محیطی با کفپوش های نرم به انجام این رشته ورزشی مشغول شوید، می توانید از طناب های چرمی و همچنین پلاستیکی استفاده نمایید.

طول طناب ورزشی

یک نکته کاملا مهم و اساسی در خرید طناب ورزشی، توجه به طول آن است. با توجه به استانداردهای مطرح شده در دنیا، اغلب کارشناسان و با تجربه های این رشته ورزشی معتقد هستند که طول طناب مورد نظر شما برای طناب زنی باید در حدود 90 سانتی متر بیشتر از اندازه قد شما باشد تا بتوانید با راحتی بیشتری به امر طناب زدن بپردازید؛ یعنی اگر قد شما 170 سانتی متر است، باید طول طناب انتخابی تان 260 سانتی متر باشد.

جنس طناب ورزشی

عکس طناب ورزشی استاندارد

قابلیت تنظیم طول

اینکه طناب شما از قابلیت تنظیم طول برخوردار باشد، این امکان را به شما می دهد تا در صورت حرفه ای شدن خود، بتوانید طول آن را افزایش و یا کاهش دهید و حسابی خود را چالش های جدیدی مواجه سازید! البته ناگفته نماند طناب هایی با این قابلیت امکان استفاده برای سایر دوستان و آشنایانتان را نیز فراهم می سازند.

جنس و طراحی دسته طناب ورزشی

از بخش های مهم دیگر یک طناب ورزشی، جنس و طراحی ارگونومیکی دسته های آن است تا شما بتوانید به راحتی آن ها را در دست بگیرید و عمل انجام چرخش طناب را به بهترین نحوه ممکنه انجام دهید. لازم به ذکر است امروزه برای دسته های طناب نیز از جنس های مختلف: پلاستیکی، استیلی و غیره استفاده می شود.

شماره انداز (دور شمار)

اینکه طناب ورزشی مدنظرتان دارای شماره انداز یا همان دور شمار باشد، یک امکان جانبی و کاملا جذاب برای شخص طناب زن و ورزشکار می باشد. اما به هر حال حتی اگر طناب انتخابی شما نیز فاقد این سیستم بود، اصلا نباید نگران شوید؛ زیرا شما به سادگی و تنها با کمی وقت در طول هفته چه در محیط داخل و یا خارج خانه می توانید با پیروی از یک برنامه طناب زنی استاندارد، سطح آمادگی جسمانی و قدرت عضلانی خود را به طرز شگفت انگیزی افزایش دهید.

قیمت طناب ورزشی

قیمت طناب ورزشی بسته به موارد مختلفی از جمله جنس و طول محصول، جنس و طراحی دسته های طناب، قابلیت های جانبی نظیر شماره انداز و غیره دارد که البته بهتر است شما برای خرید هر نوع وسیله ورزشی با مربی و یا ورزشکاری حرفه ای مشورت نمایید تا به بهترین انتخاب و خرید ممکنه دست پیدا کنید.

بهترین مدلهای طناب ورزشی

جمع بندی

طناب زنی جزو بهترین رشته هایی است که می تواند سبب افزایش سرعت و چابکی افراد شود. همچنین این رشته ورزشی در افزایش قدرت عضلانی موثر است. از این رو اگر می خواهید اندام مناسب و زیبایی داشته باشید طناب ورزشی حرفه ای و مناسب خود را انتخاب کنید و پر قدرت شروع کنید.

پیشنهاد مطالعه : حلقه تناسب اندام یا حلقه لاغری چیست؟

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت طناب ورزشی چند است؟
قیمت انواع طناب ورزشی از 20 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، جنس طناب و دسته، نوع طناب (سرعتی، قدرتی و سنگین، حرفه ای)، طول و وزن، داشتن دور شمار و قابلیت تنظیم طول و ... بستگی دارد.
طناب زنی چه فوایدی دارد؟
مهم ترین فواید طناب زدن عبارتند از : چابکی تان را افزایش می دهد - عضلات شما را تقویت می کند - هماهنگی خوبی بین عصب و عضله برقرار می شود - باعث بهبود عملکرد سیستم قلبی عروقی و تراکم استخوان می شود - باعث چربی سوزی می شود
تاریخ به روز رسانی : 1402/09/21
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد