منو

لیست 20 مدل جا سیب زمینی و پیاز استیل، چوبی و پلاستیکی

جای سیب زمینی و پیاز چوب دو طبقه
جای سیب زمینی و پیاز چوب دو طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز هوم کت پلاستیکی سه طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز هوم کت پلاستیکی سه طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز استیل پیشتاز کاوه مدل کشویی 3 طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز استیل پیشتاز کاوه مدل کشویی 3 طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز ارشاکو هوم طراحی ایتالیایی سه طبقه فلزی
سبد سیب زمینی و پیاز ارشاکو هوم طراحی ایتالیایی سه طبقه فلزی
سبد سیب زمینی و پیاز حصیر چوبی سه طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز حصیر چوبی سه طبقه
جا سیب زمینی و پیاز چوبی دو طبقه شیک و مدرن
جا سیب زمینی و پیاز چوبی دو طبقه شیک و مدرن
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی شایگان مدل سوپر مارکت
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی شایگان مدل سوپر مارکت
سبد سیب زمینی و پیاز مدل گرد چرخ دار فلزی سه طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز مدل گرد چرخ دار فلزی سه طبقه
جای سیب زمینی و پیاز پارسا پلاستیک مدل 2 طبقه
جای سیب زمینی و پیاز پارسا پلاستیک مدل 2 طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی پنجره ای فانتزی
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی پنجره ای فانتزی
جا سیب زمینی و پیاز فلزی دو طبقه
جا سیب زمینی و پیاز فلزی دو طبقه
سبد سیب زمینی و پیاز اکوسبدکو طراحی مدرن و مینیمال جنس کتان و چوب
سبد سیب زمینی و پیاز اکوسبدکو طراحی مدرن و مینیمال جنس کتان و چوب
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی مدل M04
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی مدل M04
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی سه طبقه مدل M06
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی سه طبقه مدل M06
سبد سیب زمینی و پیاز ام دی اف مدل تابان
سبد سیب زمینی و پیاز ام دی اف مدل تابان
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی سه طبقه مدل q5
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی سه طبقه مدل q5
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی مدل vegtable
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی مدل vegtable
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی سه طبقه مدل 355
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی سه طبقه مدل 355
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی کد S03
سبد سیب زمینی و پیاز فلزی کد S03
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی با روکش چرم مصنوعی
سبد سیب زمینی و پیاز چوبی با روکش چرم مصنوعی

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه و مطبخی است که رعایت نظم و قرار گرفتن هر چیزی در جا و مکان مخصوص به خود در آن از اهمیت به سزایی برخوردار است و از آنجایی که برای آماده سازی هر ترکیب غذایی به جرئت می توانیم بگوییم که اصلی ترین ماده اولیه آن پیاز و سیب زمینی است بنابراین لزوم خرید یک سبد سیب زمینی و پیاز به شدت احساس می شود.

سبد سیب زمینی و پیاز

راهنمای خرید سبد سیب زمینی و پیاز

پس اگر تاکنون به فکر خرید این وسیله کاربردی نبوده اید، پیشنهاد می کنیم که این مطلب از طوطی کالا را بخوانید تا به اهمیت آن پی ببرید.

سبد سیب زمینی و پیاز چیست؟

جا سیب زمینی پیاز، از جمله مواردی است که در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود. سبد سیب زمینی و پیاز در واقع سبدی برای نگهداری از این دو ماده غذایی به صورت منظم در یک مکان است. شکل ظاهری آن هم با سبدهای معمولی تفاوت دارد و معمولا دارای سه یا چهار سبد است که به وسیله دو میله در دو طرف به یکدیگر وصل می شوند.

برخی از مدل هایی که در بازار موجود هستند حالت کمدی دارند و به شکل سبد نیستند. انتخاب هر کدام از این مدل ها به سلیقه و علاقه شما عزیزان بستگی خواهد داشت. در قسمت کفه سبد هم پارچه ای وجود دارد که مانع از رسیدن رطوبت به پیاز و سیب زمینی می شود و این دو ماده غذایی طول عمر بیشتری پیدا می کنند.

چرا باید از سبد سیب زمینی و پیاز استفاده کنیم؟

جای سیب زمینی و پیاز از جمله وسایلی است که در دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود این سبد می توانید مواد اولیه طبخ غذا مانند سیب زمینی و پیاز را به صورت مرتب در یک جا جمع آوری کنید. به این ترتیب فضای آشپزخانه مرتب تر به نظر می رسد.

اما نکته مهم این جاست که این سبدها علاوه بر نقش اصلی خود، نقش مهم دیگری نیز به عهده دارد. این سبدها تنوع زیادی دارند و در دکوراسیون آشپزخانه می توانند به عنوان یکی از فاکتورهای موثر در زیبایی ایفای نقش کنند. اگر شما هم به دکوراسیون منزل خود اهمیت می دهید قطعا نمی توانید از زیبایی آشپزخانه چشم پوشی کنید.

سیب زمینی و پیاز از جمله مواد غذایی پرمصرفی هستند که تقریبا در پخت هر نوع غذایی از آن ها استفاده می شود. به همین دلیل لازم است که همیشه آن ها را در یک جای مشخص در آشپزخانه قرار دهید تا بتوانید به آسانی به آن ها دسترسی داشته باشید. با خرید یک سبد سیب زمینی و پیاز می توانید این کار را به نحو احسن انجام دهید.

سبد مخصوص پیاز و سیب زمینی

ظرف مخصوص نگهداری پیاز و سیب زمینی

انواع مختلف سبد سیب زمینی و پیاز

1 - سبد پیاز و سیب زمینی استیل

بیشتر سبدهایی که در بازار موجود هستند، از جنس استیل ضدزنگ می باشند. این جنس از سبد در صورت برخورد رطوبت دچار زنگ زدگی نخواهند شد. کفی آنها معمولا یک تخته نازک از چوب است که پیاز و سیب زمینی بر روی آن قرار می گیرند.

2 - سبد از جنس چوبی

جنس چوبی در حال حاضر خیلی کاربرد ندارد، شاید علت این امر هم عدم مقاومت آن در برابر رطوبت محیط بوده و به مرور بدنه سبد باد می کرده است.

3 - جای سیب زمینی و پیاز داخل کابینت

یکی از جدیدترین مدل جای سیب زمینی و پیاز که در بازار وجود دارد مدل سبد های داخل کابینتی می باشند، طراحی این نوع سبد ها ها یا به صورت کشویی بوده است که درون کابینت قرار می گیرند و یا دارای قلاب می باشد که در پشت درب کابینت آویزان می شود، خرید هر مدل سبد بستگی به سلیقه خود شما و فضای نگه داری شما نیز دارد .

سبد پیاز و سیب زمینی داخل کابینت

اگر چه این مدل از شکل ظاهری بسیار خوبی برخوردار بوده اما استفاده از آن با توجه به ایراد گفته شده به انتخاب فرد خریدار بستگی دارد.

4 - سبد از جنس پلاستیکی

سبدهایی که از جنس پلاستیکی برخوردارند، معمولا دوام کمی دارند و خیلی سریع دچار شکستگی خواهند شد. مگر اینکه پلاستیک آن از مواد درجه یک ساخته شده باشد. ناگفته نماند که نگهداری سیب زمینی و پیاز درون سبدهای پلاستیکی باعث فاسد شدن آنها می شود.

5 - سبد پیاز و سیب زمینی حصیری

جای پیاز و سیب زمینی از جنس حصیر، ظاهر بسیار جذابی داشته و انتخاب آنها می تواند به عنوان مهمترین فاکتور زیبایی بر دیزاین آشپزخانه شما تاثیر بگذارد.

ولی همانطور که می دانید ضعیف ترین جنس در ساخت وسایل آشپزخانه حصیر می باشد. سبد جای پیاز و سیب زمینی حصیری نه تنها مقاومت خوبی ندارد، بلکه حالت قدیمی دارد و خیلی مورد پسند خانم های امروزی نخواهند بود. البته فراموش نکنید که این مورد کلی است، وگرنه خانم هایی هستند که علاقه زیادی به صنایع دستی دارند و نظرشان کاملا محترم خواهد بود.

جا سیب زمینی و پیاز حصیری

عکس جای سیب زمینی و پیاز حصیری

از بین انواع سبد سیب زمینی و پیازی که در بالا به آنها اشاره کردیم، مدل استیل به لحاظ استحکام، مقاومت و سبکی در اولویت قرار دارد و نسبت به سایر مدل ها در نوع استیل پیاز و سیب زمینی طول عمر بیشتری خواهند داشت و جوانه نمی زنند.

استفاده از جا سیب زمینی و پیاز چه مزیتی دارد؟

  • این دو ماده غذایی همیشه در دسترس خواهند بود.
  • شکل ظاهری سبد باعث زیبایی دکوراسیون آشپزخانه می شود.
  • دغدغه نگهداری پیاز و سیب زمینی عملا از بین می رود.
  • در صورت خراب شدن هر کدام از آنها، به راحتی می توانید پیاز یا سیب زمینی خراب را خارج کنید.
  • ماندگاری این دو ماده غذایی مهم با نگهداری آنها در سبد بالا می رود.
  • به دلیل وجود چرخ در قسمت پایه برخی از مدل ها، حمل سبد نگهداری پیاز و سیب زمینی بسیار آسان خواهد بود.

برای جلوگیری از جوانه زدن پیاز و سیب زمینی چه کاری انجام دهیم؟

این دو ماده غذایی باید در محیطی خشک و خنک نگهداری شوند بنابراین باید سبد نگهداری پیاز و سیب زمینی را در جایی بگذارید که خنک باشد و رطوبت هم با آنها برخوردی نداشته باشد. برای مثال اگر آشپزخانه تان کانال کولر دارد، سبد را در مقابل کانال قرار دهید و یا اینکه در فصل زمستان می توانید این سبد را در حیاط یا تراس جای دهید تا طول عمر بیشتری داشته باشند و جوانه نزنند.

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید سبد سیب زمینی و پیاز

ابعاد سبد سیب زمینی پیاز

اولین نکته در خصوص خرید سبد سیب زمینی و پیاز توجه به ابعاد ظاهری آن است. برای این منظور حتما به بزرگی و کوچکی فضایی از آشپزخانه خود که قرار است سبد مورد نظرتان را در آن قرار دهید، توجه داشته باشید. ضمناً به این نکته هم دقت کنید که هیچ وقت نباید برای آشپزخانه های کوچک از وسایل بزرگ استفاده کرد.

جنس بدنه جای سیب زمینی و پیاز

جای سیب زمینی و پیاز از نظر جنس ساخته شده دارای مدل های مختلفی می باشند که معمولا از پلاستیک، فلز و چوب ساخته شده اند مدل های پلاستیکی از قدیم تا به امروز بسیار مورد استفاده قرار می گرفته اند و دارای وزنی بسیار سبک و قابلیت حمل آسانی هستند.

راهنمای خرید سبد سیبزمینی و پیاز

مدل های چوبی نیز دارای طراحی و ساختار شیکی می باشند و باعث زیباتر شدن فضای داخلی آشپزخانه می شوند و همچنین دارای مقاومت بالا و استحکام مناسبی می باشند اما مدل های فلزی که خاصیت ضد زنگ بودن نیز دارند دارای طراحی زیبا و ماندگاری بالایی هستند و شما می توانید بسته به سلیقه از هر کدام از مدل ها که علاقمند بودید استفاده نمایید.

تعداد سبد

این وسیله نیز از نظر تعداد سبد دارای انواع مختلفی می باشد و شما باید بسته به نیاز خود یک جای سیب زمینی و پیاز مناسب آشپزخانه خود را انتخاب نمایید اگر شما به جز قرار دادن سیب زمینی و پیاز قصد استفاده در موارد دیگری نیز از این وسیله دارید پس حتما به تعداد سبد مناسب توجه نمایید.

چرخ دار بودن جا سیب زمینی پیاز

یکی از ویژگی های بسیار خوبی که در بعضی از مدل های ظرف مخصوص سیب زمینی و پیاز وجود دارد چرخ دار بودن آن ها می باشد. این سبدها به دلیل قرار گیری چرخ در زیر خود باعث جابجایی آسان تری می باشند و شما به راحتی می توانید مکان سبد را در آشپزخانه تغییر دهید و نیاز به بلند کردن وسیله نخواهید داشت.

قابلیت شست شو

یکی از مواردی که شما باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید قابلیت شست شوی جای سیب زمینی و پیاز می باشد این خصوصیت به شما این امکان را می دهد بعد از مدتی که از سبد استفاده کردید بتوانید به آسانی آن را شسته و تمیز نمایید که این قابلیت در اکثر مدل ها وجود دارد.

وزن مناسب

یکی دیگر از نکاتی که شما باید در حین انتخاب جای سیب زمینی و پیاز به آن توجه کنید وزن سبک وسیله می باشد سبدهایی که دارای وزنی سبک و متعادل می باشند قابلیت حمل و جابجایی و شست شوی آسان تری نیز هستند و شما را دچار مشکل نمی کنند.

سبد پیاز و سیب زمینی

مدل سه طبقه سبد نگهداری سیب زمینی پیاز

رنگ و طرح سبد

به رنگ سبد پیاز و سیب زمینی توجه داشته باشید، سعی کنید همواره به دنبال خرید سبدی باشید که با دکوراسیون موجود در آشپزخانه تان در تناسب باشد. همچنین طرح و رنگ آن مثلا با کابین ها و یا پرده و اجسام بزرگ موجود در این قسمت از خانه تان در یک هارمونی جذاب قرار داشته باشد.

پایه و نوع آن

در بازار شما می توانید با سبدهای سیب زمینی و پیاز زیادی مواجه شوید که اصلا دارای پایه نیستند و یا از پایه هایی بدون چرخ بهره می برند. انتخاب میان این دو گزینه نیز مجددا بسته به سلیقه و نظر شما خریداران عزیز و خصوصا مادرانی که بیشتر زمان خود در خانه را در آشپزخانه ها می گذرانند، دارد.

با این حال اگر قصد خرید سبدی پایه دار را کردید حتما به کیفیت پایه های آن و چرخ دار بودن یا نبودنشان توجه کنید زیرا این قابلیت سبب ایجاد سهولت در جا به جایی محصول خواهد شد.

قیمت سبد سیب زمینی و پیاز

در رابطه با قیمت جای سیب زمینی و پیاز که در بازار وجود دارد لازم است بیان کنیم که سبد های سیب زمینی و پیاز در انواع مدل های گوناگون و همجنین در انواع جنس های گوناگون در بازار وجود دارد به همین ترتیب دارای قیمت های بسیار متنوعی می باشد به عنوان مثال قیمت جای سیب زمینی و پیاز سوپر مارکتی قطعا از قیمت سبد سیب زمینی پیاز پلاستیکی نیز گران تر می باشد.

بهترین مدل های سبد پیاز و سیب زمینی

راهنمای نگهداری از جای سیب زمینی و پیاز

همانطور که گفته شد این سبدها از جنس های مختلفی برخوردار بوده و شما با در نظر گرفتن نکات مهم در مورد نگهداری از هر جنس می توانید عمر استفاده از آنها را افزایش دهید. در ادامه به مواردی از روش های نگهداری از جنس های مختلف سبد سیب زمینی و پیاز می پردازیم:

  • مدل حصیری این محصول را در کنار اجاق گاز آشپزخانه یا مکانی که در معرض مستقیم گرما است، قرار ندهید. زیرا این کار باعث خشک شدن زودرس الیاف سبد و شکننده شدن آن می شود.
  • از آنجایی که سبد مخصوص سیب زمینی و پیاز از جنس استیل، بسیار مقاوم بوده می توانید هر چند وقت یکبار آن را بشویید و سپس با استفاده از یک پارچه تمیز آن را به صورت کامل خشک نمایید.
  • جهت تمیز کردن سبدهای سیب زمینی و پیاز از جنس چوب به هیچ عنوان از آب استفاده نکنید. زیرا رطوبت و آب باعث تغییر شکل بافت چوب شده و ظاهر آنها به مرور زمان تغییر خواهد کرد.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت سبد سیب زمینی پیاز چند است؟
قیمت انواع جا سیب زمینی و پیاز به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس سبد، تعداد طبقات و تعداد سبد، وزن و ابعاد، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت این نوع سبد از 50 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می باشد.
پرفروش ترین مدل جای سیب زمینی و پیاز کدامند؟
پرفروش ترین مدل های جای سیب زمینی و پیاز عبارتند از : جای سیب زمینی و پیاز کابینتی - کمدی - سطلی (فلزی، پلاستیکی و حصیری) - سبدی - پلاستیکی - به صورت فایل کنار آشپزخانه - طبقه‌ای - کشو دار - چوبی - PVC - استیل و MDF
تاریخ به روز رسانی : 1402/08/05
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد