منو

ساک لوازم نوزاد خوب چه ویژگی دارد؟ راهنمای خرید ساک لوازم کودک

بسیاری از خانم ها عادت دارند از کیف های مختلف در بیرون از منزل برای جابجایی وسایل ریز و درشت مورد نیاز خود استفاده کنند.

اما زمانی که یک عضو جدید وارد خانواده میشود این وسایل ریز و درشت چندین برابر خواهند شد که در مواقعی فراموش کردن برخی از آنها ممکن است برای ما و نوزاد عزیزمان بسیار درد سر ساز نیز بشود. به همین دلیل بسیار ضرورت دارد که ما یک کیف و ساک مخصوص داشته باشیم که بتوانیم تمام وسایل ضروری و مورد نیاز نوزاد خود را نیز حمل کنیم.

یک ساک لوازم نوزاد خوب با داشتن بخش های مختلف حتی باعث میشود که وسایلی که ممکن است فراموششان کنیم را به یاد بیاوریم.

ساک لوازم نوزاد

یک ساک لوازم نوزاد خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1 - سبک و راحت بودن : فراموش نکنید که قرار است این ساک لوازم را برای مدت طولانی حدودا (2 سال) بر دوش خود داشته باشید و همچنین فراموش نکنید که زمانی که وسایل نوزاد را داخل آن قرار میدهید وزن آن چند برابر میشود .

بنابراین یک ساک لوازم نباید خود وزن زیادی داشته باشد و بند ها و دستگیره های به شکلی باشد که در هنگام حمل آن فشار زیادی بر روی شانه و دست ها نباشد .

2 - جا دار بودن : یک ساک لوازم خوب حتما باید جا دار باشد و بخش های مختلفی برای قرار دادن وسایل مختلف داشته باشد. شاید این مورد از نظر خیلی از مادران مهم نباشد با این حال به یاد داشته باشید که در بعضی روز ها مثلا مسافرت ها قرار است وسایل زیادی را همراه خود داشته باشید.

3 - استحکام و زیبایی را فدای قیمت نکنید : یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از خانواده ها در هنگام خرید ساک لوازم نوزاد مرتکب میشوند این است استحکام و زیبایی ساک لوازم را فدای قیمت میکنند. استحکام به این دلیل مهم است که قرار است این ساک لوازم که پر از وسایل نیز شده است ساعت های متوالی توسط شما جا به جا شود و اگر استحکام کافی نداشته باشد و به راحتی از قسمت های مختلف مانند بند ها و دستگیره ها و خود بدنه ساک پاره شود مجددا مجبور شوید هزینه کنید.

زیبایی نیز به این دلیل مهم است که قرار است این ساک تا مدت ها به جای کیف دستی شما باشد و زیبایی آن بسیار مهم است.

ساک لوازم نوزاد

یک کیف وسایل نوزاد خوب چه کاربردی دارد ؟

همانطور که قبل تر نیز گفتیم یک ساک لوازم نوزاد خوب به شما کمک میکند که بسیار راحت تر وسایل نوزاد خود را جا به جا کنید. در مواقعی ممکن است وسیله ای را فراموش کنیم اما یک کیف وسایل کودک با داشتن قسمت های مخصوص هر وسیله ما و خالی بودن آن، ما را از فراموش کردن آن وسیله آگاه خواهند کرد.

حمل و نقل غیر اصولی وسایل نوزاد در دراز مدت میتواند باعث صدمات جدی به ستون مهره ها و شانه های پدر و مادر مخصوصا مادر ها شود اما اگر ما این وسایل را به شکلی استاندارد حمل کنیم که فشار بیشتری ایجاد نشود میتوانیم از این مشکلات و صدمات در امان بمانیم.

ساک های لوازم کودک در چه مدل هایی هستند ؟

این کیف و ساک های لوازم نوزاد توسط برند های مختلف و به شکل های مختلفی تولید میشوند. برای مثال مدل کوله ای یکی از مدل هایی است که چندسالی است وارد بازار شده و تا حدودی نیز مورد استقبال قرار گرفته است. ساک های معمولی و دسته دار نیز که از محبوب ترین و قدیمی ترین مدل هایی است که در این سالها توسط مادران سراسر جهان استفاده شده است .

انواع مختلف ساک و کیف مخصوص لوازم نوزاد

چند برند معروف کیف وسایل نوزاد در ایران

ساک لوازم نوزاد نیز یکی از آن محصولاتی است که توسط شرکت های مختلفی در سراسر جهان تولید و عرضه میشود. این ساک های بر اساس کیفیت آنها و همچنین برند سازنده آنها قیمت های مختلفی نیز دارند.

چند برند معروف کیف وسایل نوزاد در ایران :

  • ساک لوازم نوزاد کالرلند
  • کیف وسایل نوزاد چیکو
  • ساک وسایل لمون
  • کیف وسایل نوزاد دلیجان

موارد زیر را هنگام خرید ساک لوازم نوزاد در نظر بگیرید:

1 - کیفی را انتخاب کنید که دست های شما را آزاد بگذارد، مانند کوله پشتی، کیف حمایلی یا کیف های آویز با یک رکاب جانبی. خیلی از کیف ها این قابلیت را دارند که به کوله پشتی تبدیل شوند. کیف های دیگری هستند که خیلی ساده به سبک کیف های «حمایلی» اند و برای سفرهای سریع مناسب اند.

2 - کیفی که فشار وزنی را که حمل می کنید بر نیم تنه تان بیندازد برای گردن و شانه هایتان مناسب تر است. با این نوع کیف نیازی نیست که برای حفظ تعادل بچه را در یک دست و کیف را در دست دیگر بگیرید.

3 - فقط این را در نظر داشته باشید که صرف هزینۀ بیشتر، الزاماً به راحتی و دوام بیشتر منجر نمی شود. و این را به خاطر بسپارید که کیف های بزرگتر خیلی زود کثیف و پاره می شود.

4 - اگر به دنبال کالای ارزشمند می گردید، بهترین ترکیبِ «جای زیاد و کیفیت خوبِ ساخت» را در مدل هایی که در محدودۀ قیمت متوسط قرار دارند می توانید بیابید. بهترین کیف ها آن هایی هستند که هم بتوان داخل و هم بیرونشان را با دستمال تمیز کرد، چراکه نوچی و کثیفی بر تمام سطوح جمع می شود. این کیف ها همچنین تعداد زیادی جیب های چسبی و جیبی دارد که به شما کمک می کند وسایلتان را سروسامان دهید. بهتر است که از کیفی که مستلزم خشک شویی است صرف نظر کنید.

5 - اگر دوقولو دارید یا برنامه دارید که با بچه ها زیاد به مسافرت بروید کیفی که فضای بسیار دارد می تواند عالی باشد. اگر ترجیح می دهید سبُک سفر کنید، دنبال چیز ساده و جمع و جورتری باشید.

6 - دنبال رکاب های عریض، پُف دار و قابل تنظیم باشید که شانه هایتان را اذیت نکند. سعی کنید کیفی بخرید که درز های قوی و بسته دارد. درز بایست شستشو و استعمال را تاب بیاورد و فرسوده نشود.

کیف و ساک مخصوص لوازم کودک

7 - نقاط تحت فشار کیف باید با پرچ یا کوک های ضربدری تقویت شده باشد. دنبال جنس با کیفیت بالا بگردید. پلاستیک با دوام، یا زیپ های فلزی با بست های محکم و مقاوم. اگر کیف واژگون شود یا کودک بی قراری کند و به آن لگد بزند با کیف های زیپی در قیاس با دکمه های مغناطیسی خیالتان راحت است که وسایل از کیف بیرون نمی ریزد.

8 - اکثر کیف ها با تشکچه تعویضِ پوشک مستطیلی شکلی که تا شده و داخل کیف جا می گیرد و با دستمال می-توان آن را تمیز کرد عرضه می شوند. خیلی از تشکچه ها داخل جیبی که برایشان طراحی شده جا می گیرند، ضمن اینکه جدا کردن فضای تشکچه از کثیف شدن باقی کیف جلوگیری می کند، پیدا کردنش را نیز آسان می-کند.

9 - در انتخاب جنس پارچه صدها گزینه وجود دارد، از منسوجات گلدار مدرن تا کتان روکشدار براق. از آنجا که طرح های موجود ممکن است گول زننده باشد، از دوام جنسی که انتخاب می کنید اطمینان حاصل کنید. کیفی که از جنس نایلون ضدرطوبت یا میکروفیبر است کارآمدتر خواهد بود؛ شما به کیفی نیاز دارید که هم از داخل و هم از بیرون به راحتی با دستمال تمیز شود. اگر در آب و هوای سردسیر زندگی می کنید حواستان به کیف های وینیلی باشد، این کیف ها در اثر افت دما ممکن است ترک بردارند.

10 - جیب های داخلی ای که از وینیل شفاف، پارچه یا تور ساخته شده است می تواند برای نگهداری پوشک ها، قنداق ها، و لوازم بهداشتی استفاده شود. وجود یک بخش خنک کننده عایق دار برای نگهداری غذا یا شیر نوزادتان در سفر بسیار مفید است.

11 - وزن کیف را وقتی که کیف خالی است بسنجید. کیف قنداقی که قبل از پر شدن بیشتر از 1.5 کیلوگرم وزن دارد به محض آنکه قنداق ها و چیز های دیگر را بدان اضافه کنید تبدیل به باری سنگین می شود.

12 - کیف بزرگتر الزاماً بهتر نیست. شما به کیفی نیاز دارید که اندازه اش مناسب باشد. به مرور که فرزندتان بزرگتر می شود، قنداق هایش و بطری هایش نیز فضای بیشتری می گیرد. اما شما نمی خواهید کیفی داشته باشید که مثل غار بزرگ باشد که مدام چیزهایتان در آن گم بشود یا اینکه آن را به آدمها بزنید.

انواع مختلف ساک لوازم کودک جدید

کلام آخر

نوزاد برای مراقبت خوب وسایل زیادی را لازم دارد و شما نمی دانید چه زمانی به یک وسیله خاص نیاز پیدا می کنید. مادران معمولاً در مورد وسایلی که باید در بیرون از خانه همیشه همراهشان باشد نگران هستند و دوست دارند همه وسایل نوزاد در دسترسشان باشد. اینجاست که ثابت می کند خرید ساک نوزاد با فضای کافی و امکانات مناسب می تواند بهترین گزینه برای مادران باشد.

در ضمن در راهنمای خرید ساک نوزاد، بهترین ساک، ساکی است که بتوانید آن را تحمل کنید .علاوه بر این گردن و شانه های شما خالی از وزن باشد. با خرید این نوع ساک ها هم خود به آرامش می رسید و هم بغل کردن نوزاد برای شما راحت تر می شود.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/12
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد