منو

ساک لوازم نوزاد خوب چه ویژگی دارد؟ راهنمای خرید ساک لوازم کودک

بسیاری از خانم ها عادت دارند از کیف های مختلف در بیرون از منزل برای جابجایی وسایل ریز و درشت مورد نیاز خود استفاده کنند.

اما زمانی که یک عضو جدید وارد خانواده میشود این وسایل ریز و درشت چندین برابر خواهند شد و برای راحتی فرزند خردسال خود در هر لحظه و موقعیتی که بیرون از منزل می باشد، به یک سری لوازم و وسایل مخصوص نیازمند است که در مواقعی فراموش کردن برخی از آنها ممکن است برای ما و نوزاد عزیزمان بسیار درد سر ساز نیز بشود. به همین دلیل بسیار ضرورت دارد که ما یک کیف و ساک مخصوص داشته باشیم که بتوانیم تمام وسایل ضروری و مورد نیاز نوزاد خود را نیز حمل کنیم.

یک ساک لوازم نوزاد خوب با داشتن بخش های مختلف حتی باعث میشود که وسایلی که ممکن است فراموششان کنیم را به یاد بیاوریم.

عکس کیف نوزاد

راهنمای خرید ساک لوازم نوزاد

ساک لوازم نوزاد چیست؟

ساک لوازم کودک در واقع یک کیف بزرگ است که می توان وسایلی مانند لباس، پوشک، اسباب بازی، شیشه شیر، داروهای کودک و … را به شکل مرتب و منظم در آن چید تا در موقع ضرورت به راحتی قابل دسترسی و استفاده باشند.

طبیعی است که اگر قصد گردش یا رفتن به مهمانی را دارید، داشتن کودک تازه متولد شده با آن همه وسایل مهم و ضروری که در طول روز به آن ها نیاز دارد، مقداری سخت خواهد بود. بنابراین ساک لوازم کودک و نوزاد این مشکل را برای شما حل کرده است.

شما می توانید علاوه بر کیف دستی خود، ساک نوزادتان را هم به راحتی حمل کنید. داشتن این ساک به شما این امکان را می دهد که وسایل کودکتان دچار پراکندگی و به هم ریختگی نشود و همگی در ساک مجتمع شوند.

انواع مختلف ساک نوزاد

نکته مثبت در هنگام خرید ساک لوازم نوزاد تنوع آن در طرح و رنگبندی است که هر خانم با هر سلیقه ای می تواند یک ساک برای کودکش بخرد. در ادامه انواع مختلف آن را نام می بریم.

  • ساک دستی: همانطور که اسمش پیداست بصورت دستی است و شباهت زیادی به یک کیف دستی بزرگ دارد. معمولا این ساک ها بند بلندی دارند تا حمل آن برای شما راحت باشد. این مدل ساک جیب ها و زبانه های بیشتری نسبت به کیف دستی دارند و معمولا خانم ها این مدل را به بقیه ترجیح می دهند.
  • کوله پشتی: این مدل ساک مانند یک کوله پشتی ساده است با این تفاوت که جیب های اضافی تری برای قرار دادن وسایل نوزاد دارد.
  • آویز یا پستچی: این مدل کیف دارای بند یا رکابی است که به دور قفسه سینه بسته می شود. نام دیگر آن حمایلی است که ساختار آن بیشتر برای پدران است زیرا در طراحی آن کیف به دور سینه پیچیده می شود و فشرده است. البته مادران هم می توانند از آن استفاده کنند.
  • کیف قنداق کالسکه ای: این کیف ها بندهای بلندتری نسبت به ساک های معمولی دارند که به پشت کالسکه وصل می شود. اما توصیه می شود که به پست کالسکه آویزان نکنید زیرا ممکن است سنگینی کند و کالسکه به عقب واژگون شود.
  • ساک کیف پولی (کلاچ): این نوع ساک ها شبیه به کیف پول، بصورت مربع یا مستطیل است. ابعادش اندازه یک پوشک است و بند شانه ای دارد. این کیف معمولا برای زمانی که کودک شما کاملا بزرگ شده است و به تمام وسایل ضروری نیاز ندارد، مفید است.

ساک لوازم نوزاد

عکس کیف نوزادی آویز یا پستچی

نکات مهم هنگام خرید ساک لوازم نوزاد

وزن کیف لوازم نوزاد

فراموش نکنید که قرار است این ساک لوازم را برای مدت طولانی حدودا (2 سال) بر دوش خود داشته باشید و همچنین فراموش نکنید که زمانی که وسایل نوزاد را داخل آن قرار میدهید وزن آن چند برابر میشود.

بنابراین یک ساک لوازم نباید خود وزن زیادی داشته باشد (حدودا وزنی کمتر از ۱.۵ کیلوگرم داشته باشد) و بند ها و دستگیره های به شکلی باشد که در هنگام حمل آن فشار زیادی بر روی شانه و دست ها نباشد.

ابعاد و جادار بودن ساک

یک ساک لوازم خوب حتما باید جا دار باشد و بخش های مختلفی برای قرار دادن وسایل مختلف داشته باشد. شاید این مورد از نظر خیلی از مادران مهم نباشد با این حال به یاد داشته باشید که در بعضی روز ها مثلا مسافرت ها قرار است وسایل زیادی را همراه خود داشته باشید.

نوع جنس داخل و بیرون محصول

نکته دیگری که برای انتخاب ساک لوازم کودک قابل توجه و مهم است، جنس محصول می باشد. بهتر است به خوبی و دقت جنس پوشش داخلی و خارجی ساک مورد نظرتان را بررسی نمایید. امروزه اغلب این محصولات مخصوص کودکان را از جنس نایلون و یا برزنت طراحی و تولید می کنند.

این اجناس هم دیر به دیر کثیف می شوند و هم از قابلیت شستشوی آسانی برخوردارند. البته کیفیت دوخت خصوصاً در قسمت درزها، خاصیت ضد آب بودن پوشش بیرونی ساک و نهایتاً وجود یک یا دو جیب برای قرار دان پوشک استفاده شده و مرطوب نیز از دیگر عوامل مهم در این خصوص به حساب آورده می شوند.

بهترین مدلهای کیف نوزادی

استحکام و زیبایی ساک نوزاد

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از خانواده ها در هنگام خرید ساک لوازم نوزاد مرتکب میشوند این است استحکام و زیبایی ساک لوازم را فدای قیمت میکنند. استحکام به این دلیل مهم است که قرار است این ساک لوازم که پر از وسایل نیز شده است ساعت های متوالی توسط شما جا به جا شود و اگر استحکام کافی نداشته باشد و به راحتی از قسمت های مختلف مانند بند ها و دستگیره ها و خود بدنه ساک پاره شود مجددا مجبور شوید هزینه کنید.

زیبایی نیز به این دلیل مهم است که قرار است این ساک تا مدت ها به جای کیف دستی شما باشد و زیبایی آن بسیار مهم است.

تعداد جیب های ساک نوزاد

فاکتور مهم بعدی مربوط به تعداد جیب های تعبیه شده در قسمت های داخلی و بیرونی ساک کودک مورد نظر شماست. شاید ندانید ولی اصل و اساس تفاوت ساک کودک با مدل های دیگر کیف ها در همین زمینه؛ یعنی وجود جیب هایی با تعداد زیاد برای قرار دادن هرچه منظم تر وسایل کودک و حتی شما والدین عزیز می باشد.

پس لزوماً در هنگام انتخاب و خرید به کیفیت ساک، تعداد و نحوه باز و بسته شدنِ جیب های بیرونی و داخلی آن دقت کافی و لازم را داشته باشید.

شستشوی آسان

بدیهی است که ساک لوازم نوزاد به جهت استفاده متعدد خصوصا هنگام خروج از منزل به سرعت کثیف و یا آلوده می شود بنابراین امکان شستشوی راحت و آسان یکی از ویژگی هایی است که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود .

ساک لوازم نوزاد

عکس ساک نوزاد با طرح کارتونی و شاد کودکانه

یک کیف وسایل نوزاد خوب چه کاربردی دارد؟

همانطور که قبل تر نیز گفتیم یک ساک لوازم نوزاد خوب به شما کمک میکند که بسیار راحت تر وسایل نوزاد خود را جا به جا کنید. در مواقعی ممکن است وسیله ای را فراموش کنیم اما یک کیف وسایل کودک با داشتن قسمت های مخصوص هر وسیله ما و خالی بودن آن، ما را از فراموش کردن آن وسیله آگاه خواهند کرد.

حمل و نقل غیر اصولی وسایل نوزاد در دراز مدت میتواند باعث صدمات جدی به ستون مهره ها و شانه های پدر و مادر مخصوصا مادر ها شود اما اگر ما این وسایل را به شکلی استاندارد حمل کنیم که فشار بیشتری ایجاد نشود میتوانیم از این مشکلات و صدمات در امان بمانیم.

ساک های لوازم کودک در چه مدل هایی هستند؟

این کیف و ساک های لوازم نوزاد توسط برند های مختلف و به شکل های مختلفی تولید میشوند. برای مثال مدل کوله ای یکی از مدل هایی است که چندسالی است وارد بازار شده و تا حدودی نیز مورد استقبال قرار گرفته است. ساک های معمولی و دسته دار نیز که از محبوب ترین و قدیمی ترین مدل هایی است که در این سالها توسط مادران سراسر جهان استفاده شده است .

انواع مختلف ساک و کیف مخصوص لوازم نوزاد

عکس انواع مختلف ساک نوزاد در سایز و اندازه های مختلف

چند برند معروف کیف وسایل نوزاد در ایران

ساک لوازم نوزاد نیز یکی از آن محصولاتی است که توسط شرکت های مختلفی در سراسر جهان تولید و عرضه میشود. این ساک های بر اساس کیفیت آنها و همچنین برند سازنده آنها قیمت های مختلفی نیز دارند.

چند برند معروف کیف وسایل نوزاد در ایران :

  • ساک لوازم نوزاد کالرلند
  • کیف وسایل نوزاد چیکو
  • ساک وسایل لمون
  • کیف وسایل نوزاد دلیجان

موارد زیر را هنگام خرید ساک لوازم نوزاد در نظر بگیرید:

1 - کیفی را انتخاب کنید که دست های شما را آزاد بگذارد، مانند کوله پشتی، کیف حمایلی یا کیف های آویز با یک رکاب جانبی. خیلی از کیف ها این قابلیت را دارند که به کوله پشتی تبدیل شوند. کیف های دیگری هستند که خیلی ساده به سبک کیف های «حمایلی» اند و برای سفرهای سریع مناسب اند.

2 - کیفی که فشار وزنی را که حمل می کنید بر نیم تنه تان بیندازد برای گردن و شانه هایتان مناسب تر است. با این نوع کیف نیازی نیست که برای حفظ تعادل بچه را در یک دست و کیف را در دست دیگر بگیرید.

3 - فقط این را در نظر داشته باشید که صرف هزینه بیشتر، الزاماً به راحتی و دوام بیشتر منجر نمی شود و این را به خاطر بسپارید که کیف های بزرگتر خیلی زود کثیف و پاره می شود.

4 - اگر به دنبال کالای ارزشمند می گردید، بهترین ترکیب «جای زیاد و کیفیت خوب ساخت» را در مدل هایی که در محدوده قیمت متوسط قرار دارند می توانید بیابید. بهترین کیف ها آن هایی هستند که هم بتوان داخل و هم بیرونشان را با دستمال تمیز کرد، چراکه نوچی و کثیفی بر تمام سطوح جمع می شود. این کیف ها همچنین تعداد زیادی جیب های چسبی و جیبی دارد که به شما کمک می کند وسایلتان را سروسامان دهید. بهتر است که از کیفی که مستلزم خشک شویی است صرف نظر کنید.

5 - اگر دوقولو دارید یا برنامه دارید که با بچه ها زیاد به مسافرت بروید کیفی که فضای بسیار دارد می تواند عالی باشد. اگر ترجیح می دهید سبُک سفر کنید، دنبال چیز ساده و جمع و جورتری باشید.

6 - دنبال رکاب های عریض، پُف دار و قابل تنظیم باشید که شانه هایتان را اذیت نکند. سعی کنید کیفی بخرید که درز های قوی و بسته دارد. درز بایست شستشو و استعمال را تاب بیاورد و فرسوده نشود.

کیف و ساک مخصوص لوازم کودک

7 - نقاط تحت فشار کیف باید با پرچ یا کوک های ضربدری تقویت شده باشد. دنبال جنس با کیفیت بالا بگردید. پلاستیک با دوام، یا زیپ های فلزی با بست های محکم و مقاوم. اگر کیف واژگون شود یا کودک بی قراری کند و به آن لگد بزند با کیف های زیپی در قیاس با دکمه های مغناطیسی خیالتان راحت است که وسایل از کیف بیرون نمی ریزد.

8 - اکثر کیف ها با تشکچه تعویضِ پوشک مستطیلی شکلی که تا شده و داخل کیف جا می گیرد و با دستمال می-توان آن را تمیز کرد عرضه می شوند. خیلی از تشکچه ها داخل جیبی که برایشان طراحی شده جا می گیرند، ضمن اینکه جدا کردن فضای تشکچه از کثیف شدن باقی کیف جلوگیری می کند، پیدا کردنش را نیز آسان می-کند.

9 - در انتخاب جنس پارچه صدها گزینه وجود دارد، از منسوجات گلدار مدرن تا کتان روکشدار براق. از آنجا که طرح های موجود ممکن است گول زننده باشد، از دوام جنسی که انتخاب می کنید اطمینان حاصل کنید. کیفی که از جنس نایلون ضدرطوبت یا میکروفیبر است کارآمدتر خواهد بود؛ شما به کیفی نیاز دارید که هم از داخل و هم از بیرون به راحتی با دستمال تمیز شود. اگر در آب و هوای سردسیر زندگی می کنید حواستان به کیف های وینیلی باشد، این کیف ها در اثر افت دما ممکن است ترک بردارند.

10 - جیب های داخلی ای که از وینیل شفاف، پارچه یا تور ساخته شده است می تواند برای نگهداری پوشک ها، قنداق ها، و لوازم بهداشتی استفاده شود. وجود یک بخش خنک کننده عایق دار برای نگهداری غذا یا شیر نوزادتان در سفر بسیار مفید است.

11 - وزن کیف را وقتی که کیف خالی است بسنجید. کیف قنداقی که قبل از پر شدن بیشتر از 1.5 کیلوگرم وزن دارد به محض آنکه قنداق ها و چیز های دیگر را بدان اضافه کنید تبدیل به باری سنگین می شود.

12 - کیف بزرگتر الزاماً بهتر نیست. شما به کیفی نیاز دارید که اندازه اش مناسب باشد. به مرور که فرزندتان بزرگتر می شود، قنداق هایش و بطری هایش نیز فضای بیشتری می گیرد. اما شما نمی خواهید کیفی داشته باشید که مثل غار بزرگ باشد که مدام چیزهایتان در آن گم بشود یا اینکه آن را به آدمها بزنید.

انواع مختلف ساک لوازم کودک جدید

کلام آخر

نوزاد برای مراقبت خوب وسایل زیادی را لازم دارد و شما نمی دانید چه زمانی به یک وسیله خاص نیاز پیدا می کنید. مادران معمولاً در مورد وسایلی که باید در بیرون از خانه همیشه همراهشان باشد نگران هستند و دوست دارند همه وسایل نوزاد در دسترسشان باشد. اینجاست که ثابت می کند خرید ساک نوزاد با فضای کافی و امکانات مناسب می تواند بهترین گزینه برای مادران باشد.

بهترین ساک نوزاد، ساکی است که بتوانید آن را تحمل کنید. علاوه بر این گردن و شانه های شما خالی از وزن باشد. با خرید این نوع ساک ها هم خود به آرامش می رسید و هم بغل کردن نوزاد برای شما راحت تر می شود.

سعی کنید ساکی انتخاب کنید که از مواد اولیه بسیار باکیفیت ساخته شده و نظافت آن بسیار آسان باشد. برای اینکه حمل ساک نوزاد ساده تر شود انتخاب نمونه های آویزی مناسب تر به نظر می رسد. حجم وسایل نوزاد بسیار زیاد است. ساک هایی که جیب های بیشتری دارند، کار شما برای حمل وسایل را ساده تر می کنند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ساک نوزادی چند است؟
قیمت انواع ساک لوازم نوزاد از 50 هزار تومان تا 4 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس، وزن و ابعاد، رده سنی، کیفیت دوخت، جا دار بودن و ... بستگی دارد.
بهترین برندهای ساک لوازم نوزادی کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین مدلهای لوازم نوزادی می توان به برندهای چیکو، فوروارد، دلیجان، سیی، بی بی سینگ، مک بیبی، کاپلا، جیکل، کالرلند، چیبو، جورج، تنسر، کارترز، وان بای وان و کونکورد اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/02/30
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ساک لوازم کودک و نوزاد برزنتی چیکو مدل POLKA
ساک لوازم کودک و نوزاد برزنتی چیکو مدل POLKA
ساک لوازم کودک و نوزاد مامی بگ اندازه بزرگ جنس برزنتی
ساک لوازم کودک و نوزاد مامی بگ اندازه بزرگ جنس برزنتی
ساک لوازم کودک و نوزاد جنس برزنتی دو لایه و ضد نفوذ آب
ساک لوازم کودک و نوزاد جنس برزنتی دو لایه و ضد نفوذ آب
ساک لوازم کودک و نوزاد جنس پلی استر رنگ قرمز، مشکی و سفید
ساک لوازم کودک و نوزاد جنس پلی استر رنگ قرمز، مشکی و سفید
کیف لوازم کودک جنس پلی استر ضد آب پسرانه و دخترانه
کیف لوازم کودک جنس پلی استر ضد آب پسرانه و دخترانه
ساک لوازم کودک و نوزاد مامی بگ پارچه ای مدل barati323
ساک لوازم کودک و نوزاد مامی بگ پارچه ای مدل barati323
ساک لوازم کودک و نوزاد جنس چرم رده سنی تا ۵ سال
ساک لوازم کودک و نوزاد جنس چرم رده سنی تا ۵ سال
ساک لوازم کودک و نوزاد ورسا پارچه ای مخصوص پسران و دختران
ساک لوازم کودک و نوزاد ورسا پارچه ای مخصوص پسران و دختران
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد