منو

راهنمای خرید توالت فرنگی کودک و معرفی بهترین مدلها

آموزش دستشویی رفتن به کودکان و جدا کردن آن ها از پوشک یکی از مهمترین دغدغه های والدین مخصوصا مادران محسوب می شود. به همین دلیل است که وسایل کمک آموزشی زیادی از قبیل شورت آموزشی کودک، توالت فرنگی کودک و ... روانه بازار شده اند تا کودکتان با خیال آسوده و به راحتی این کار را یاد بگیرد.

توالت فرنگی کودک یک محصول فوق العاده کاربردی است که سبب می شود تا فرزند شما در سنین پایین تر خود عمل دفع ادرار و مدفوع را برایتان راحت تر انجام دهد. ما در این مطلب از طوطی کالا قصد داریم نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید توالت فرنگی کودک باید به آنها توجه نمایید را به شما والدین عزیز آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید و ادامه مطلب را بخوانید.

توالت فرنگی کودک

راهنمای خرید انواع توالت فرنگی کودک

منظور از توالت فرنگی کودک چیست؟

توالت فرنگی شکلی شبیه به توالت بزرگسالان دارد، منتهی در شکل و ظاهری کوچک و جمع و جور. قسمت نشیمنگاه این توالت حالت پلاستیکی دارد و کودک به راحتی بر روی آن می نشیند. مخزن انتهایی این توالت جا به جا می شود و بزرگترها می توانند ادرار یا مدفوع جمع شده در آن را تخلیه نمایند.

شکل ظاهری این توالت معمولا دارای اشکال کارتونی و جذاب است، برخی از آنها هم موزیکال هستند و مادر یا پدر می توانند صدای خود را ضبط کنند و کودکشان را تشویق نمایند.

با این کار به لحاظ روحی کودک به آرامش خاصی خواهد رسید و عمل دفع را خیلی سریع تر انجام می دهد. جالب است بدانید در حالت موزیکال توالت فرنگی، تنها در صورتی موزیک آن پخش می شود که چیزی به کف مخزن برخورد کند.

این توالت ها هم بصورت مخزن دار و هم بدون مخزن در بازار موجود می باشند که هر یک از شما والدین گرامی می تواند با در نظر داشتن شرایط سرویس بهداشتی خود در این خصوص تصمیم گیری نماید.

مزیت توالت فرنگی کودک

مزیت اصلی این مدل از توالت ها این است که کودک هر زمان احساس دفع به او دست دهد، خودش به تنهایی می تواند بر روی این توالت بنشیند و نیازی به کمک پدر یا مادر نداشته باشد. به علاوه اینکه کودک هنگام دفع، نیاز نیست که مانند توالت ایرانی به زانوهای خودش فشار بیاورد، بلکه به راحتی مانند صندلی بر روی آن می نشیند و این عمل را انجام می دهد.

توالت فرنگی کودک

آموزش نحوه استفاده کودک از توالت فرنگی بچه گانه

اهمیت خرید توالت فرنگی کودک

اهمیت خرید این وسیله بسیار بالاست، چون اگر کودکتان دستشویی رفتن را یاد نگیرد برای همیشه هم خودش و هم والدین با مشکل مواجه خواهند شد. کودک شما بلاخره باید آموزش ببیند که چگونه به تنهایی به دستشویی رفته و دیگر از پوشک استفاده نکند.

بهترین روش برای رفتن به توالت آموزش به کودک از طریق توالت فرنگی کودک است و با این روش سریعاً از پوشک جدا شده و قادر به استفاده از دستشویی خواهد شد. با خرید این وسیله کمک آموزشی، این عمل را برای او تبدیل به یک تفریح نمایید تا هم بازی کند و هم اینکه به دستشویی برود.

انواع توالت فرنگی کودک

توالت فرنگی معمولی

این مدل همان مدلی است که هنگام خرید سیسمونی، خریداری می نمایید. توالت فرنگی معمولی کودک دقیقا متناسب با ظاهر کودکان طراحی شده است و بچه ها در سنین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی می توانند از آن استفاده کنند.

تبدیل توالت فرنگی

استفاده از این مدل زمانی است که کودک می تواند از دستشویی بزرگسالان استفاده کند و در واقع در این مرحله او مهارت دستشویی رفتن را آموخته است. منتهی چون توالت بزرگسالان، بزرگ می باشد عملا نمی تواند از آن استفاده کند.

پس تنها را خرید تبدیل توالت فرنگی می باشد که والدین آن را بر روی دستشویی بزرگسالان می گذارند و کودک به راحتی می تواند در توالتی متناسب با سن خودش عمل دفع را انجام دهد. برخی از مدل های تبدیل توالت فرنگی دارای پله هستند و کودک با بالا رفتن از پله ها، خود را به دستشویی می رساند.

انواع توالت فرنگی کودک

توالت فرنگی قابل حمل چیست؟

وزن این مدل از توالت ها به قدری سبک است که کودک به تنهایی می تواند آن را جا به جا نماید و اندازه و سایز آنها به حدی است که برای مسافرت و گشت و گذار بسیار مناسبند و به راحتی درون صندوق عقب خودرو جای می گیرند.

حتی اگر به بیرون می روید و کودکتان را با کالسکه حمل می کنید، می توانید این توالت را درون کالسکه بگذارید و هر زمان کودک به دفع نیاز داشت بر روی آن بنشیند. معمولا توالت ها پلاستیک مخصوصی برای تمیز کردن دستشویی کودک دارند، منتهی پلاستیک هر توالت با توالت دیگر متفاوت است.

چه موقع به کودک دستشویی رفتن را آموزش دهیم؟

سیستم دفع کودکتان تا سن ۲ سالگی به طور کامل شکل نگرفته است، بنابراین اگر شما عزیزان انتظار دارید که فرزندتان تا قبل از این سن شما را از عمل دفعش باخبر کند، باید بگوییم که تفکر شما اشتباه است. چون کودک به طور ذاتی تا قبل از ۲ سالگی اگر نیاز به دفع ادرار یا مدفوع داشته باشد، خودش را خیس خواهد کرد. پس سعی نکنید که تا قبل از این سن، کودکتان را مجبور به این کار نمایید.

در نتیجه بهتر است که آموزش دستشویی رفتن به کودک را بعد از ۲ سالگی شروع کنید. البته این مورد هم به طور کلی نخواهد بود و سیستم بدن هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است، برخی از کودکان حتی زیر ۲ سال هم این مهارت را یاد گرفته اند، اما برخی دیگر بعد از سن ۳ سالگی هم هنوز خود را خیس می کنند. پس این وظیفه ی مادر است که با خرید وسایل کمک آموزشی مهارت دستشویی رفتن را به کودکش بیاموزد.

شما مادر گرامی می توانید توالت فرنگی را در حمام یا دستشویی قرار دهید و در طول روز چندبار کودکتان را با حالت سرگرم کننده و بازی بر روی آن بنشانید، خود به خود و در اثر تمرین و ممارست کودکتان این مهارت را فرامی گیرد و بعدها خودش بدون گفتن به شما، به دستشویی یا حمام می رود و بر روی توالت فرنگی ادرار یا مدفوعش را دفع می کند.

توالت فرنگی پسرانه

کودک در حال استفاده از توالت فرنگی کودکانه

نکات مهم و کاربردی هنگام خرید توالت فرنگی کودک

ابعاد و وزن توالت فرنگی

اولین نکته در خصوص خرید توالت فرنگی کودک توجه به ابعاد و وزن آن می باشد. برای این منظور بهتر است شما عزیزان با توجه به ابعاد قسمت نشیمنگاهی کودک خود عمل نمایید.

همچنین یادتان باشد اگر می خواهید توالت فرنگی خود را مدام در نقاط مختلف سرویس بهداشتی و یا حمام خانه تان جا به جا کنید، بهتر است که محصولتان از وزنی سبک اما در عین حال دارای استحکامی بالا برخوردار باشد.

یا اگر می خواهید از این مدل محصولات در طول سفر و نقاطی خارج از منزل نیز استفاده کنید، بهتر است به سراغ خرید مدل های تاشو بروید که از اندازه و وزن به مراتب کمتری به نسبت مدل های دیگر برخوردار می باشند.

جنس توالت فرنگی

فاکتور مهم بعدی برای انتخاب و خرید توالت فرنگی کودک مربوط به جنس آن می شود. بهتر است در این خصوص به دنبال خرید محصولاتی باشید که جنس آنان طبق استانداردهای روز جهان در نظر گرفته شده است.

فراموش نکنید که جنس توالت فرنگی در وهله اول باید بتواند وزن کلی کودک را بر روی خود تحمل نماید و حتی قابل استفاده برای سالیان بعد تر فرزند شما که بزرگتر می شود و قطعا از وزنی بیشتر نیز برخوردار می گردد، باشد.

به غیر از همه این موارد، جنس بدنه توالت فرنگی تان نباید سبب ایجاد حساسیت، قرمزی و همچنین خارش بر روی پوست پای کودکتان گردد!

خرید اینترنتی توالت فرنگی

عکس کودک در حال استفاده از توالت فرنگی کودکانه

طرح و رنگ توالت فرنگی

اینکه توالت فرنگی کودک شما از چه رنگ و طرحی برخوردار باشد، موضوعی است که کاملا بسته به سلیقه و نظر شما والدین عزیز دارد. با این حال اما فراموش نکنید که این مدل از محصولات کودک اگر از جذابیتی برای کودکتان برخوردار نباشد، هیچگاه از آن استفاده نمی کند!

پس حتما به سراغ خرید توالت فرنگی بروید که دارای طرح و شکل های جذاب باشد، چون این رنگ ها و این طرح ها در تقویت روحیه و سرگرم کردن کودک بسیار تاثیرگذار هستند. بنابراین به رنگ و وجود طرح های فانتزی بر روی آن توجه لازم را داشته باشید.

توجه به جنسیت کودک

به تناسب رنگ توالت با جنسیت فرزندتان توجه داشته باشید، اگر فرزندتان دختر است رنگ هایی چون صورتی، قرمز، بنفش و ... را خریداری کنید. اگر هم دلبندتان پسر است رنگ های آبی، سبز، زرد و ... معمولا مناسب خواهند بود.

توالت فرنگی پله دار

سعی کنید توالت فرنگی پله دار خریداری نمایید، هر چند داشتن پله بیشتر مختص تبدیل توالت فرنگی می باشد. اما به صورت کلی اگر دیدید که توالت خیلی بلند است، تلاش نمایید که از بین انواع مختلف، مدل پله دار را برای راحتی بیشتر فرزندتان انتخاب کنید.

یک پله توالت فرنگی اجازه می دهد تا هنگام استفاده از توالت معمولی (به اندازه بزرگسال)، پای کودکان به کف زمین برسد. رسیدن پای آنها به زمین کمک می کند تا خود را ثابت نگه دارند و به جلو نیفتند.

توالت فرنگی پله دار

عکس توالت فرنگی کودک پله دار

توالت فرنگی کودک موزیکال

به دنبال خرید مدل های موزیکال بروید تا توجه کودک را به خود جلب نمایند و به راحتی بتواند عمل دفع را انجام دهد. داشتن شکل های جذاب و موزیک این عمل را تبدیل به یک بازی سرگرم کننده خواهد کرد .

مخزن دار یا بدون مخزن

اگر کودک شما در سنین خیلی کمی قرار دارد، بهتر است برای وی به سراغ خرید یک توالت مخزن دار باشید. در غیر این صورت می توانید از مدل های بدون مخزن استفاده کنید که در حقیقت آن را بر روی توالت فرنگی بزرگسالان موجود در منزلتان قرار می دهید تا کودک با استفاده از پله بالا رفته و بر روی آن بنشیند.

تبدیل توالت فرنگی

عکس تبدیل توالت فرنگی بزرگسالان به توالت فرنگی کودک

توجه داشته باشید که مدل های مخزن دار را خودتان باید بصورت روزانه چک کنید و در راستای تخلیه آن برآیید. ناگفته نماند به مدل های بدون مخزن مدل های تبدیل توالت فرنگی نیز گفته می شود.

قیمت توالت فرنگی

یکی از مهمترین نکات هنگام خرید این وسیله توجه به قیمت آن است. قیمت توالت فرنگی کودک با توجه به تمام آنچه که در این مطلب گفته شد، مشخص می گردد. عواملی چون جنس، کیفیت، مدل و ... بر روی قیمت این وسیله اثرگذار هستند. شما عزیزان باید با توجه به بودجه و سلیقه ی خود نسبت به خرید مدل خاصی اقدام کنید.

با این حال یادتان باشد که با توجه به حساس بودن پوست فرزندان خود در سنین کودکی بهتر است همیشه محصولات مورد استفاده آن ها را از برندهای شناخته شده موجود در بازار تهیه فرمایید.

توالت فرنگی کودک خوب چه ویژگی هایی باید داشه باشد؟

  • زیبایی و شاد بودن مهم ترین ویژگی است که توالت فرنگی کودک باید داشته باشد چون اولین موضوع همین ترغیب و تشویق کودک به استفاده از آن است.
  • یک توالت فرنگی خوب باید حتما سایز بندی استاندارد داشته باشد تا کودک در هنگام استفاده از آن اذیت نشود.
  • استحکام کافی سومین موردی است که باید در تولید یک توالت کودک خود لحاظ شده باشد.
  • یک توالت فرنگی خوب باید به گونه ای ساخته شده باشد که بتوانیم تمام اجزای آن را جدا کنیم و شستشو دهیم.
  • آخرین ویژگی باید این باشد که مخزن آن به راحتی قابل جداشدن باشد تا زمانی که والدین قصد تخلیه آن را دارند به راحتی هر چه تمام تر این موضوع انجام شود.

بهترین مدلهای توالت فرنگی کودک

حرف آخر

در این مقاله از سایت طوطی کالا انواع مختلف و اهمیت خرید توالت فرنگی کودکان و یا صندلی دستشویی بچگانه را برای خانواده هایی که فرزندان زیر دو سال دارند را توضیح دادیم و نکات مهمی که برای خرید توالت فرنگی کودک باید به آن ها دقت داشته باشید، اشاره کردیم.

حال بعد از مطالعه این مقاله می توانید مناسب ترین توالت فرنگی کودک را برای فرزندان خود انتخاب کرده و یکی از گزینه های معرفی شده را خریداری کرده و با نهایت رضایت برای فرزند خود استفاده کنید. ما برای سهولت کار شما، چند نمونه توالت فرنگی زیبا، ارزان و پرفروش موجود در بازار را برای شما جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر محصول یا زدن دکمه زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید توالت فرنگی بزرگسالان

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت توالت فرنگی کودک چند است؟
قیمت توالت فرنگی کودک به عواملی مختلفی مانند نوع و مدل آن، جنس، شرکت سازنده، قابلیت های اضافه موجود روی آن و ... بستگی دارد ولی به طور کلی قیمت انواع توالت فرنگی از 70 هزار تومان شروع و تا 3 میلیون تومان هم در بازار موجود می باشد.
چه موقع به کودک دستشویی رفتن را آموزش دهیم؟
سیستم دفع کودکتان تا سن ۲ سالگی به طور کامل شکل نگرفته است، پس سعی نکنید که تا قبل از این سن، کودکتان را مجبور به این کار نمایید، بهتر است که آموزش دستشویی رفتن به کودک را بعد از ۲ سالگی شروع کنید. البته این مورد هم به طور کلی نخواهد بود و سیستم بدن هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است.
توالت فرنگی کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
جنس توالت فرنگی باید هم بتواند وزن کلی کودک را تحمل نماید و هم سبب ایجاد حساسیت، قرمزی و همچنین خارش بر روی پوست پای کودکتان نشود، توالت فرنگی کودک باید دارای طرح و شکل های جذاب باشد، ابعاد آن متناسب با نشیمنگاه کودک تان باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/20
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
تبدیل توالت فرنگی کودک سه کاره سامر مدل step by step
تبدیل توالت فرنگی کودک سه کاره سامر مدل step by step
توالت فرنگی کودک مدل BH113A
توالت فرنگی کودک مدل BH113A
تبدیل توالت فرنگی خارجی سامر مدل 11407
تبدیل توالت فرنگی خارجی سامر مدل 11407
توالت فرنگی کودک موزیکال تاشو مدل رویال
توالت فرنگی کودک موزیکال تاشو مدل رویال
توالت فرنگی سه کاره تاشو کودک مدل PK-H147
توالت فرنگی سه کاره تاشو کودک مدل PK-H147
توالت فرنگی کودک ایکیا مدل LILLA
توالت فرنگی کودک ایکیا مدل LILLA
تبدیل توالت فرنگی کودک مادرشید مدل Ms1892
تبدیل توالت فرنگی کودک مادرشید مدل Ms1892
تبدیل توالت فرنگی مادر شید مدل Giraffe
تبدیل توالت فرنگی مادر شید مدل Giraffe
توالت فرنگی کودک آذران مدل قورباغه
توالت فرنگی کودک آذران مدل قورباغه
توالت فرنگی کودک مدل جوجه
توالت فرنگی کودک مدل جوجه
توالت فرنگی کودک مدل مینیون
توالت فرنگی کودک مدل مینیون
توالت فرنگی کودک پلاستیکی هوم کت کد GH1
توالت فرنگی کودک پلاستیکی هوم کت کد GH1
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد