منو

انواع آینه دکوراتیو گرد دیواری در طرح های مدرن و کلاسیک

آینه ها یکی از مهم ترین وسایل هر خانه ای هستند و از گذشته های دور نقش پر رنگی در دکوراسیون داشته اند. امروزه نیز از انواع مختلفی از این وسایل جهت دیزاین و زیبایی بخشی به منازل، ادارات، شرکت ها و سازمان های مختلف استفاده می شود. آینه ها قابل استفاده در اتاق ها، پذیرایی، سالن نشیمن، سرویس های بهداشتی، حمام و ... هستند.

آینه دکوراتیو

هرگز ویژگی های آینه دکوراتیو را دست کم نگیرید، چون اگر مانند شلف و قفسه در جای درستی قرار بگیرد، فضا را به سمت بهتر شدن تحت تاثیر قرار می دهد.

نصب آینه دکوری بر دیوار نشیمن، پذیرایی یا حتی اتاق خواب فضا را بزرگتر و روشن تر می کند و همچنین می تواند به یک نقطه کانونی چشمگیر تبدیل شود.

درباره آینه دکوراتیو در مقاله (انواع آینه دکوراتیو) به طور کامل توضیح داده ایم و همچنین در این مقاله (زیباترین مدلهای آینه دکوراتیو) به معرفی پرفروش ترین مدل های آینه ای دکوراتیو پرداخته ایم.

اما در این بخش میخواهیم در مورد آینه دکوراتیو گرد، انواع آن و تاثیر آن بر دکوراسیون خانه به صورت کامل توضیح دهیم و سپس به معرفی چند نمونه پرفروش از این نوع آینه بپردازیم.

آینه دکوراتیو گرد

راهنمای خرید انواع آینه دکوراتیو گرد

آینه دکوراتیو گرد

آینه دکوراتیو گرد به مجموعه ای از آینه های تزیینی در شکل گرد و دایره گفته می شود و به عنوان یکی از محبوب ترین و مدرن ترین انواع آینه دکوراتیو شناخته می شود.

منظور از آینه گرد دکوراتیو، نوع خاصی از آینه نیست بلکه تنها شکل طراحی و ساخت آن به صورت دایره مانند و گرد است. آینه ها وسیله زینتی ویژه ای برای هر فضا محسوب می شود، در این میان به آینه های گرد برای دکوراتیو جذابیت و زیبایی خاصی دارند.

از آنجایی که این نوع از آینه ها زاویه دار نیستند می توانند با کمک انحنای خود، فضای دیوار شما را انعطاف پذیرتر نشان دهند. با این حال، جای گیری محل درستی از دیوار برای چنین مدل هایی شرط مهمی است که می تواند بر روی زیبایی آنها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

آینه دکوراتیو گرد به صورت های مختلفی مانند دایره های بزرگ و کوچک، دایره های در هم فرو رفته و یا در مدل های مختلقی همچون آینه گرد چراغ دار، آینه گرد با نور بک لای، آینه گرد ساده، آینه گرد چند تکه و ... وجود دارند.

آینه دکوراتیو گرد

عکس آینه دکوراتیو گرد با فریم چوبی مجموعه سه تایی

چرا آینه گرد بخریم؟

شکل دایره حس ابدیت و حس پایان ناپذیری دارد. از لحاظ روانشناسی به دلیل نداشتن شروع و پایان این حس ابدیت و بی انتهایی با روحیه مردم سازگار می باشد. از این رو برای آینه زیباترین و مناسب ترین شکل خواهد بود. در هر فضایی که قرار بگیرد، فارغ از هر نوع کاربردی که فضا داشته باشد می تواند محیط خود متحول و زیباتر نماید.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که یکی از مزایای این نوع از آینه ها این است که می توانید از آنها برای بالای میز کنسول، میز آرایش و ... نیز استفاده کنید. حتی مدل هایی از این نوع از آینه ها نیز وجود دارند که با کنار هم قرار گرفتن چند آینه دکوراتیو گرد، فضای خانه شما را متفاوت تر می سازند.

انواع آینه دکوراتیو گرد

آینه دکوراتیو گرد بک لایت

آینه های بک لایت نوع دیگری از آینه ها می باشند که دارای نورپردازی هستند. این نورپردازی به دلیل استفاده از چراغ های LED که در پشت آینه قرار می گیرند این نورپردازی را ایجاد می نمایند. ضخامت این چراغ ها بسیار کم است و از نمای رو به رو مشخص نمی باشد. این نورپردازی به آینه دکوراتیو گرد جلوه و زیبایی بسیار خاصی را می بخشد.

آینه دکوراتیو گرد بگ لایت

عکس آینه دکوراتیو گرد بک لایت

آینه دکوراتیو گرد قاب دار

قاب ها از ابزاری هستند که می توانند به زیبایی بیشتر و جلوه آینه کمک شایانی کنند. تنوع در زمینه قاب ها بسیار بالاست که به راحتی می توان از میان انواع بسیار مختلفی که قاب ها دارا می باشند، قابی متناسب با آینه و فضای خود انتخاب نمود.

تنوعی که قاب ها دارند از از نظر جنس، رنگ و شکل و ... متفاوت است و موجب شده تا گزینه های زیادی برای انتخاب قاب مورد نظر وجود داشته باشد.

انواع آینه گرد از نظر قاب آنها

آینه های دکوراتیو گرد از نظر نوع و شکل قاب یا فریم به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام با توجه به ویژگی های خود طرفداران مخصوص خود را دارند که در ادامه به چند نمونه از قاب آینه های گرد اشاره می کنیم:

 1. آینه گرد با قاب چوبی
 2. آینه گرد با قاب آینه ای
 3. آینه گرد با قاب هنری
 4. آینه گرد با قاب فلزی
 5. آینه گرد با قاب پتینه
 6. آینه گرد با قاب نوری
 7. آینه گرد با قاب سندبلاست شده
 8. و غیره ...

آینه پتینه گرد دکوراتیو

آینه پتینه یکی از انواع مختلف آینه می باشد که حالت کهنه کاری شده را دارا می باشد. طبیعتا وضوح تصویر این آینه ها به اندازه آینه های ساده نمی باشد. اما از نظر خاص بودن و زیبایی بسیار گیرایی خاصی را دارد و از این جهت جنبه تزیینی می تواند داشته باشد.

آینه پتینه گرد

عکس آینه پتینه گرد بزرگ بدون فریم

از نظر جنس مواد تشکیل دهنده قاب هم می توان به آینه های گرد قاب فلزی، چرم، چوبی، pvc، شیشه ای، برنز، مسی، حصیری و مکرمه اشاره کرد.

آینه رنگی دکوراتیو گرد

رنگ ها علاوه بر روح و نشاطی که به فضای خود می بخشند، در زیباسازی و این که جنبه تزیینی داشته باشد نقش مهمی دارند. از این رو یکی از راه ها برای اضافه کردن رنگ به محیط خود استفاده از آینه رنگی برای ساخت آینه دکوراتیو گرد می باشد. آینه رنگی می تواند محیط را زیباتر و خاص تر نماید. بازتاب نوری که روی آینه رنگی به وجود می آید بسیار چشم نواز و زیبا خواهد بود.

عکس آینه گرد رنگی سبز

عکس آینه رنگی گرد سبز

اکثر رنگ ها را آینه های رنگی شامل می شود. به این جهت به راحتی می توان رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمود. برای انتخاب رنگ نیز می توان از رنگ های مکمل و یا گاهی متضاد استفاده کرد. در هر کدام زیبایی خاصی به محیط خود می افزایند.

آینه دکوراتیو گرد در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

از آینه دکوراتیو می توان در قسمت های خانه به خصوص قسمت پذیرایی و نشیمن استفاده کرد. آینه دکوراتیو گرد زیبایی خاصی را به ارمغان خواهد آورد و موجب می شود تا تنها با اضافه کردن این نوع آینه، بتوان تغییر شگرفی را ایجاد کرد. زیبایی این آینه ها به حدی می باشد که می تواند در کانون توجه ها قرار بگیرد.

 • فروشگاه ها و گالری های مختلف نیز برای قرارگیری آینه دکوراتیو گرد می تواند فضای مناسبی باشد و موجب می شود تا علاوه بر زیبایی آینه، فضا و متریالی که در آن قرار دارد نیز جلوه بیشتری پیدا کند.
 • کافه و رستوران ها نیز برای استفاده از آینه دکوراتیو گرد نیز مناسب می باشند. استفاده از آینه در زیباتر نشان دادن این فضاها بسیار موثر می باشند.
 • آرایشگاه ها نیز می توانند محل مناسبی برای قرار گیری این آینه ها باشند. در سالن های زیبایی خانم ها و آقایان آینه نقش اساسی در شکل گیری این فضاها دارد و به تعداد زیادی نیز به کار برده می شود. از این رو می توان از آینه دکوراتیو گرد نیز در این فضاها استفاده نمود و از زیبایی آن بهره مند شد.

خرید اینترنتی انواع آینه دکوراتیو گرد

عکس جدیدترین مدلهای آینه دکوراتیو گرد

نکات لازم برای خرید آینه دکوراتیو گرد

 • اندازه آینه گرد: اندازه آینه ها نیز با توجه به فضایی که قرار است آینه در آن قرار بگیرد مشخص می شود؛ امروزه آینه های چندتکه با اندازه های متفاوت طرفداران زیادی پیدا کرده است.
 • قابلیت نصب: برخی از آینه ها را با میخ به دیوار متصل می کنند و برخی دیگر را با استفاده از چسب های دو طرفه به دیوار نصب می کنند.
 • قیمت: قیمت آینه ها نیز یکی از نکات مهم هنگام خرید به حساب می آید. قیمت آینه گرد باتوجه به جنس قاب، نوع آینه، مواد اولیه به کار رفته در قاب متفاوت است. مثلا آینه های چراغ دار و بک لایت که زیبایی خاصی دارند و مشتریان خاص خود را نیز دارند، قیمت بالایی نسبت به آینه های ساده تر دارند.

لیست پرفروش ترین مدلهای آینه دکوراتیو گرد با قیمت ارزان

1 -

آینه الف مدل گرد طرح DELSA مجموعه 5 عددی

آینه الف مدل گرد طرح DELSA مجموعه 5 عددی
مجموعه 5 عددی گرد دلسا شامل 5 عدد آینه گرد چوبی (ابعاد آینه ها: 1- 44 سانتی متر، 2- 33 سانتی متر، 3- 25 سانتی متر، 4- 19سانتی متر، 5- 19سانتی متر) که از طراحی و کیفیت منحصر به فردی برخوردار می باشد.
این محصول تولید شده از ورق MDF وارداتی با روکش ملامینه (مقاوم در برابر رطوبت) می باشد که جلوه زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد، پشت این محصول حفره ای به صورت مثلث طراحی شده که نصب آن را تنها به کمک یک میخ ریز آسان می کند.
از این محصول می توانید برای دکوراسیون منزل یا محل کار، دیوارهای پشت مبل، کنسول، بالای جاکفشی و ... استفاده نمایید.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۴۵x۴۵x۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۰۷۵ گرم
 • کاربرد
  مسکونی، اداری، فانتزی، تزئینی، روزمره
 • تعداد تکه
  پنج تکه
 • جنس فریم
  چوب
2 -

آینه دکوراتیو گرد بک لایت مدل حلقه نور

آینه دکوراتیو گرد بک لایت مدل حلقه نور
این آینه ها از چراغ ال ای دی استفاده شده است که با مصرف کم انرژی و عمر طولانی شما را آسوده خاطر میکند. برای روشن و خاموش کردن نور آینه، کلید لمسی پیش بینی شده است تا زیبایی آینه تان تکمیل گردد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۷۰x۷۰x۲.۵ سانتی متر
 • وزن
  ۵۳۵۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی، روزمره
3 -

آینه دیواری مدل گرد حلقه ای M45

آینه دیواری مدل گرد حلقه ای M45
آینه دیواری مدل گرد حلقه ای M45 به قطر 45 سانتیمتر با طراحی مدرن و منحصر به فردش برای همه سلیقه ها مناسب است و جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی خانه، محل کار، میز آرایش، جاکفشی و همچنین دیوارهای پشت مبل و کنسول می بخشد.
قاب ام دی اف دور آینه به ضخامت 1 سانتیمتر با رنگ پوشانده شده است. این محصول از آینه درجه یک به ضخامت 4 میلیمتر ساخته شده است. این آینه امکان نصب روی دیوار و استفاده بصورت ایستاده روی کنسول یا جاکفشی را دارد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۴۵x۴۵x۴.۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۹۶۰ گرم
 • کاربرد
  مسکونی، تزئینی
 • جنس فریم
  ام دی اف
4 -

آینه دکوراتیو گرد با قاب چوبی

آینه دکوراتیو گرد با قاب چوبی
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۸۵x۸۵x۳ سانتی متر
 • وزن
  ۳۲۰۰ گرم
 • کاربرد
  مسکونی، اداری، فانتزی، تزئینی
 • جنس فریم
  چوب
 • نوع اندود آینه
  کروماتیک
5 -

آینه سه بعدی گرد دکوراتیو

آینه سه بعدی گرد دکوراتیو
مشخصات محصول
 • ابعاد
  قطر ۸۶ با کیفیت سه بعدی
 • کاربرد
  تزئینی، روزمره
6 -

آینه دکوراتیو بک لایت طرح گرد مدل تراشدار

آینه دکوراتیو بک لایت طرح گرد مدل تراشدار
نقره اندود آینه و دو لایه رنگ اصلی کوره ای با رعایت آخرین و جدیدترین استانداردهای ساخت آینه و با استفاده از شیشه های فلوت مخصوص آینه که با شیشه های درب و پنجره متفاوت هستند و بکارگیری حدود 240 عدد چیپ LED کم مصرف و کم حرارت و ترمینال برای اتصال آسان و بی خطر به برق شهری و 8 پایه تعادلی آلومینیومی و اتصال یک آسان آویز گالوانیزه و پیچ های L استاندارد با رولپلاک از جمله مزیت های منحصر به فرد این محصول میباشند.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۶۰x۶۰x۲ سانتی متر
 • وزن
  ۳۹۰۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی، روزمره
 • نوع اندود آینه
  نقره
7 -

آینه دکوراتیو مدل گرد برند الف دلسا مجموعه 3 عددی

آینه دکوراتیو مدل گرد برند الف دلسا مجموعه 3 عددی
مجموعه 3 عددی گرد دلسا شامل 3 عدد آینه گرد چوبی (ابعاد آینه ها: 1- 33 سانتی متر، 2- 25 سانتی متر، 3- 19 سانتی متر) که از طراحی و کیفیت منحصر به فردی برخوردار می باشد.
این محصول تولید شده از ورق MDF وارداتی با روکش ملامینه (مقاوم در برابر رطوبت) می باشد که جلوه ی زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد، پشت این محصول حفره ای به صورت مثلث طراحی شده که نصب آن را تنها به کمک یک میخ ریز آسان می کند.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۳۳x۳۳x۴ سانتی متر
 • وزن
  ۶۲۸ گرم
 • کاربرد
  مسکونی، اداری، فانتزی، تزئینی، روزمره
 • نوع اندود آینه
  نقره
8 -

آینه مدل بک لایت گرد طرح تراشدار لول

آینه مدل بک لایت گرد طرح تراشدار لول
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۶۰x۶۰x۲ سانتی متر
 • وزن
  ۳۹۰۰ گرم
 • کاربرد
  مسکونی، اداری، فانتزی، تزئینی، روزمره، حرفه ای
 • نوع اندود آینه
  نقره اندود و دو لایه رنگ اصلی کوره ای
9 -

آینه دکوراتیو گرد طلایی مجموعه 5 عددی

آینه دکوراتیو گرد طلایی مجموعه 5 عددی
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۴۰x۱x۳۲ سانتی متر
 • وزن
  ۲۵۰۰ گرم
 • جنس فریم
  چوب
10 -

آینه دکوراتیو طرح دایره با لبه چوبی

آینه دکوراتیو طرح دایره با لبه چوبی
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۵۹x۵۹x۴ سانتی متر
 • وزن
  ۶۰۰۰ گرم
 • جنس فریم
  چوب
 • نوع اندود آینه
  جیوه
11 -

آینه دکوراتیو با رینگ های دایره ای مدل CR-101

آینه دکوراتیو با رینگ های دایره ای مدل CR-101
آینه مدل CR-101 طراحی جدید سال 2021 می باشد که در ابعاد با قطر 80Cm و 90Cm ؛ در رنگ های نقره ای، دودی، طلایی و شامپاینی ارائه می گردد. متریال زیر آینه Mdf 16 mm با رنگ آمیزی باکیفیت و آینه روی کار از بهترین جنس آینه با ضخامت 2mm می باشد. آینه گرد وسط کار در همه ی رنگ ها نقره ای می باشد و تنوع رنگ مربوط به رینگ های دور کار است.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۹۰x۹۰x۲ سانتی متر
 • وزن
  ۱۲۰۰۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی
12 -

آینه گرد ریتون مدل رنگین کمان مجموعه 5 عددی

آینه گرد ریتون مدل رنگین کمان مجموعه 5 عددی
ست 5 تایی آینه ریتون مدل رنگین کمان، یک مجموعه هنری زیبا و در عین حال بسیار کاربردی برای دکوراسیون منزل شماست. این آینه های خاص حاصل دور هم چیدن قطعات کوچک بیش از 20 نوع چوب ارزشمند روی فریم های دایره ای است.
چوب عناب، پنج نوع مختلف چوب گردو، چوب نارنج، شمشاد، توت، ممرز، توسکا، اقاقیا، کرات، راش، سپیدار و چوبهای دیگر، که همگی در کنار هم جمع شده اند تا قابهایی رنگارنگ از طبیعت برای به رخ کشیدن تصویر شما خلق کنند. این آینه های زیبا و چوبهای به کار رفته در آن، نمادی از طبیعت و درختانی هستند که هر کدام خاصیت ویژه ای دارند.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۵۸x۵۸x۲ سانتی متر
 • وزن
  ۶۰۰۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی، روزمره
 • تعداد تکه
  5 تکه
13 -

آینه دکوراتیو گرد ایکیا با قاب حصیری

آینه دکوراتیو گرد ایکیا با قاب حصیری
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۶۳x۶۳x۳ سانتی متر
 • وزن
  ۲۸۰۰ گرم
 • کاربرد
  مسکونی، اداری، فانتزی، تزئینی، روزمره، نیمه حرفه ای
 • جنس فریم
  الیاف طبیعی SEDGE
14 -

آینه دکوراتیو گرد مدل سانلایت طرح خورشید

آینه دکوراتیو گرد مدل سانلایت طرح خورشید
آینه سانلایت بر خلاف اینه های مرسوم که تخت میباشند، بر روی دیوار حجمی محدب و مقعر ایجاد میکند و به کمک 240 قطعه آینه ی کوچک همچون خورشیدی در محیط می درخشد. بدنه آینه تماما فلزی بوده و جنس تمامی آینه ها شیشه ای می باشد و این امر موجب درخشش هر چه بیشتر این آینه می شود.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۰۰x۱۰۰x۱۰ سانتی متر
 • وزن
  ۱۵۰۰۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی
 • نوع اندود آینه
  نقره و جیوه
15 -

آینه دکوراتیو دایره ای آتریکس مدل بک لایت

آینه دکوراتیو دایره ای آتریکس مدل بک لایت
آینه Back Light مدل MD71 تلفیقی از نور و آینه میباشد و باعث میشود علاوه بر ویژگی آینه بودن محصول به عنوان روشنایی در خانه استفاده شود.
بازتاب آینه به دلیل آبکاری خوب از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. ابعاد محصول 60x60 می باشد. ولتاژ ورودی برق مورد استفاده در این بک لایت 220 ولت است که به شما این امکان را میدهد بدون نیاز به مبدل مستقیما به برق شهری متصل نمایید.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۶۰x۶۰x۲ سانتی متر
 • وزن
  ۳۰۰۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی، روزمره
 • نوع اندود آینه
  جیوه
16 -

آینه دکوراتیو گرد فریم چوبی برند الف مدل دلسا 4

آینه دکوراتیو گرد فریم چوبی برند الف مدل دلسا 4
این محصول از کیفیت و طراحی منحصر به فردی برخوردار است. همچنین تولید شده از ورق با روکش ملامینه چوب (ضد آب) می باشد. پشت آن حفره ای تعبیه شده که نصب آینه را به کمک فقط یک میخ آسان می کند.
سطح آینه آن شفاف و بدون موج می باشد. از این محصول می توان برای زیبایی دکوراسیون داخلی خانه، محل کار، میز آرایش، جاکفشی، همچنین دیوارهای پشت مبل و ... استفاده نمود. با توجه به اینکه روکش آن ملامینه و ضد آب می باشد از آن می توان در سرویس های بهداشتی هم استفاده نمود.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۴۴x۴۴x۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۰۷۵ گرم
 • کاربرد
  مسکونی، اداری، فانتزی، تزئینی، روزمره
 • نوع اندود آینه
  نقره
17 -

آینه دکوراتیو گرد ژیوار با لبه لول مدل ZH-559

آینه دکوراتیو گرد ژیوار با لبه لول مدل ZH-559
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۸۰x۸۰x۲ سانتی متر
 • وزن
  ۹۰۰۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی، روزمره
 • نوع اندود آینه
  جیوه
18 -

آینه دکوراتیو گرد بک لایت لمسی طرح ورساچه

آینه دکوراتیو گرد بک لایت لمسی طرح ورساچه
جدیدترین نوع آینه ها که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه، نورپردازی مخفی نمایان می شود و با لمس کردن قسمت مورد نظر نورپردازی مخفی خاموش خواهد شد.
لازم به ذکر است که سیستم لمسی آینه سرویس بهداشتی به صورت حرارتی عمل خواهد کرد لذا دقیقا مشابه گوشی های لمسی باید حرارت دست به قسمت تعیین شده منتقل شود.
تمامی قطعات الکترونیکی داخل باکس در پشت آینه قرار گرفته و همچنین برق ال ای دی ها توسط پاور 12 ولت که خطر برق گرفتگی ندارد تامین می شود. جنس آینه سوپر کلیر بهترین نوع آینه میباشد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۷۰x۷۰x۵ سانتی متر
 • وزن
  ۶۰۰۰ گرم
 • کاربرد
  تزئینی، روزمره
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع آینه دکورتیو گرد چند است؟
قیمت آینه ها دکوراتیو گرد به عواملی همچون جنس قاب، نوع آینه، مواد اولیه به کار رفته در قاب، چراغ دار بودن آینه و عوامل دیگر بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت آینه گرد از 20 هزار تومان شروع و تا 5 میلیون هم ادامه دارد.
آینه گرد دکوراتیو در چه مکان هایی کاربرد دارد؟
از آینه دکوراتیو گرد می توان در قسمت های خانه به خصوص قسمت پذیرایی و نشیمن استفاده کرد. همچنین فروشگاه ها، گالری های مختلف، کافه و رستوران ها، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی نیز از جمله مکان های مناسب برای استفاده آینه گرد هستند.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/27
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد