منو

راهنمای خرید حوله پالتویی یا حوله تن پوش و انتخاب سایز مناسب

حمام رفتن یکی از لذت بخش ترین کارها در طول روز محسوب می شود، مخصوصا اگر آن روز سخت و پر از مشغله های کاری بوده باشید. اما لازمه حمام خوب داشتن یک خشک کن خوب و باکیفیت که جذب آب بالایی دارد، می باشد. بله منظورمان همان حوله پالتویی یا حوله تن پوش است که مانند یک لباس بلند سر تا پایی به تن می کنید و با خیال آسوده از حمام خارج می شوید.

حوله هایی قدیمی که قبلا مورد استفاده قرار می گرفتند، تنها قسمت کمر تا ران ها را پوشش می دادند و قسمت سر و شانه ها هیچ گونه پوششی نداشتند. اما با تولید حوله پالتویی یا همان حوله تن پوش هیچ قسمت از بدن مشخص نخواهد بود و به راحتی مانند یک پالتوی بلند گرم و نرم آن را به تن می کنید.

حوله های تن پوش با کلاهی که دارند باعث می شوند که موهای شما هم خیلی سریع تر از حالت معمولی خشک شوند، چون این حوله ها جذب رطوبت بالایی دارند. حوله های پالتویی که امروزه تولید می شوند در رنگ های متنوع و برای هر دو جنس زن و مرد وارد بازار شده اند و حتی برای نوزادان و کودکان هم حوله های پالتویی عملکرد خیلی خوبی خواهد داشت، چون تمام قسمت بدن آنها را می پوشاند.

حوله پالتویی چیست

عکس حوله پالتویی یا حوله تن پوش در رنگ های مختلف

حوله پالتویی چیست؟

نام های دیگر حوله پالتویی عبارتند از حوله تن پوش، حوله بَشگیر، آب چین، حوله لباسی و یا حوله پوشیدنی و در کل برگرفته از واژه انگلیسی robe bath towel است. حوله پالتویی در واقع وسیله ای می باشد که پرز ها و الیاف های موجود در آن باعث جذب آب و رطوبت خواهند شد. جنس حوله ها اغلب از پشم، پارچه و کاغذ است. در اصل پرزهای موجود بر روی حوله است که به جذب آب کمک می کند، هرچه این پرزها ضخیم تر و تعداد آن ها بیشتر باشد، رطوبت خیلی سریع تر جمع می شود.

پس می توان گفت حوله پالتویی، حوله ای است که به دلیل بزرگی ظاهر آن تمامی قسمت های بدن را خیلی خوب می پوشاند و به وسیله کمربندی که در قسمت کمر وجود دارد، محکم گره می خورد. وظیفه اصلی حوله ها خشک کردن بدن از آب و رطوبتی است که در حمام یا استخر بر روی پوست می نشیند و برای جلوگیری از چکه کردن آب و خشک کردن پوست؛ مجبور به استفاده از حوله پالتویی خواهیم بود.

کاربرد حوله پالتویی در کجا ها است؟

 • استفاده اصلی حوله پالتویی برای بعد از حمام است تا به محض اینکه از گرمای دلچسب حمام بیرون زدید، یخ نکنید و تا وقتی لباس کامل بپوشید، پوششی نرم و راحت به تن داشته باشید. برای اینکه با حوله پالتویی خیس در منزل نگردید، بهتر است اول با یک حوله معمولی خودتان را خشک کنید و بعد حوله پالتویی شیک وپیک تان را بپوشید! حوله های این مدلی برای مثلا سشوارکشیدن یا صبحانه خوردن اصلا دست و پاگیر نیستند و هیچ مزاحمتی تا زمان حاضرشدن برایتان نخواهند داشت.
 • از حوله های پالتویی برای استخر هم می توان استفاده کرد؛ برای اسپا و سالن ریلکسیشن هم همین طور.
 • برخی افراد از حوله های پالتویی به عنوان لباس راحتی هم استفاده می کنند و برای استراحت و هر وقتی در منزل که نیازی به لباس کامل نمی بینند، از این مدلی ها می پوشند. منتها برای چنین استفاده ای نیازی به جنس های لزوما آب گیر نیست.

راهنمای خرید حوله پالتویی

نحوه تشخیص سایز حوله پالتویی

برای تشخیص اینکه سایز حوله مدنظرتان، اندازه تان است یا خیر، دو فاکتور را باید مورد توجه قرار دهید:

تشخیص سایز حوله بر طبق اندازه سرشانه ها

 • اگر بر طبق نظر خودتان و دیگران، سرشانه های شما کوچک است، باید به دنبال خرید حوله با سایز small باشید.
 • اگر هم سرشانه های شما نه بزرگ است و نه کوچک، حوله ای با سایز medium بهترین انتخاب خواهد بود.
 • برای افرادی که سرشانه های بزرگی دارند، خرید حوله با سایز large پیشنهاد می شود.
 • اگر هم اندازه شانه هایتان نسبت به دیگران پهن تر است، تنها انتخاب شما خرید حوله با سایز x large و xx large می باشد.

تشخیص سایز حوله براساس بلندی قد

 • اگر فرد بلند قدی هستید و می خواهید تمام قسمت های بدنتان با حوله خشک شود، باید حوله ای خریداری کنید که از سرشانه تا مچ پای شما را پوشش دهد.
 • اگر هم قدتان متوسط است، باید حوله ای را خریداری کنید که ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر بالاتر از مچ پای شما باشد و تا قسمت ساق پای شما را بپوشاند.
 • اگر تمایل دارید سایز حوله تا زانو باشد، می توانید از سرشانه تا زانوی خود را اندازه بگیرید یا اینکه ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر از اندازه سرشانه تا مچ پای خود را کسر نماید.
 • حوله پالتویی کودکان: بهترین اندازه برای کودک، حوله ای بلند از سرشانه تا مچ پاست تا هم کودک را گرم نگه دارد و هم برای چند سال قابل استفاده باشد.

اندازه گیری سایز پتو حوله ای

نحوه اندازه گیری پتو حوله ای

تفاوت حوله های پالتویی با حوله های معمولی

در حقیقت هر کدام ویژگی خاص خود را دارند و به طور کلی نمی توان گفت که کدام برتر هستند، اما همانطوری که در ابتدا مقاله به آن اشاره شد در حقیقت حوله های پالتویی مزایایی بیشتری نسبت به حوله های معمولی دارد.

 • حوله پالتویی تمام بدن را می پوشاند اما حوله معمولی فقط قسمتی از بدن را می پوشاند.
 • حوله های پالتویی بیشترن جذب مایعات را از سطح بدن دارند.
 • سهولت استفاده از حوله های پالتویی یک مزیت عالی است.
 • حوله های پالتویی از الیاف با کیفت تر ساخته شده اند.
 • اما هزینه خرید حوله معمولی از حوله پالتویی کمتر است.

بهترین مدلهای حوله پالتویی

آشنایی با جنس های مختلف حوله پالتویی

حوله پنبه ای : معروف ترین نوع حوله پالتویی که در بازار موجود است، حوله پنبه ای می باشد. این جنس از حوله ها قدرت جذب خیلی بالایی دارند و نرمی و لطافت آنها نسبت به حوله های دیگر بیشتر خواهد دارد.

اگر شما از جمله افرادی هستید که علاقه زیادی به نوع حوله های با جذب بالا دارید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از انواع حوله تن پوش با جنس پنبه ای استفاده کنید. به طور دقیق تر پنبه می تواند در حالت عادی ۲۵ برابر وزنی که دارد مایعات را به خود جذب کند.

نکته جالب این نوع حوله ها لطافت و نرمی بسیار زیاد آن ها است. البته قیمت بسیار مناسب آن یکی دیگر از مزیت های این نوع حوله ها است. از این نوع حوله ها بیشتر در هتل ها استفاده می کنند
زیرا که کیفیت و ماندگاری بسیار زیادی را دارند.

حوله پنبه ای - پلی استر: دوام این مدل از حوله ها بسیار بالاست و در صورتی که به خوبی از آنها استفاده کنید، چند سالی عمر می کند. به عبارتی بهتر این نوع حوله ها از ۸۶ درصد پنبه و ۱۴ درصد پلی استر تولید می شوند.

حوله zero twist: یکی از خصوصیات اصلی این مدل حوله ها وزن کم آنها می باشد و دلیل آن هم کم بودن پنبه به کار رفته در این جنس می باشد (به طور طبیعی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به دیگر حوله ها سبک تر می باشد).

حوله زیرو تویست

عکس حوله جنس زیرو تویست Zero Twist

به این دلیل که در این نوع حوله ها پنبه بسیار کمتری استفاده شده است در نتیجه این امر موجب می شود که حوله آب کمتری راجذب خود کند و بنابراین این حوله نسبت به دیگر حوله ها سریع تر خشک می شود . از جمله فواید این حوله این است که با محیط زیست سازگار است .

حوله بامبو: این حوله ها از جنس بامبو هستند، بامبو حاوی مواد آنتی باکتریال و ضد حساسیت می باشد، پس کسانی که آلرژی پوستی دارند بهتر است از این مدل حوله ها بهره ببرند. اما باید بدانید که این نوع حوله نیز نسبت به دیگر حوله ها مقداری گران تر است .

حوله ابریشم و ساتن: این حوله ها معمولا نازک و ظریف هستند، فوق العاده زیبا و شیک می باشند، اگر زیبایی ظاهری حوله برای شما مهم است ما به شما حوله های ابریشم و ساتن را توصیه می کنیم.

این حوله ها به طور معمول برای فصلی همچون تابستان بسیار مناسب هستند. البته باید به این نکته دقت کنید که این نوع حوله ها به دلیل ابریشم و ساتن به کار رفته در آن بسیار گران هستند و اگر هر گونه خطایی در شست و شوی آن ها کنید باعث کوچک شدن حوله ابریشم و ساتن می شود.

حوله نایلونی: این حوله ها از نایلون ساخته شده اند بنابراین قیمت ارزانی دارند و خیلی راحت شسته می شوند.

جنس پشم مصنوعی: حوله پالتویی تهیه شده از پشم مصنوعی مقاومت و قدرت جذب بیشتری دارد، به منظور ایجاد گرما و راحتی بلندی شان تا مچ پاست تا حس گرما و راحتی را برای شما فراهم کنند.

پشم ارگانیک: جنس این حوله از پشم گوسفند است و به دلیل لطافت و نرمی محصولی محبوب است ولی قدرت جذب چندانی ندارد.

عکس حوله با پشم ارگانیک

عکس حوله با پشم ارگانیک گوسفندی

حوله پنبه ای ارگانیک: این نوع حوله ها به خاطر دوستی با محیط زیست محبوبیت زیادی دارند، افراد علاقه مند به محیط زیست و کسانی که پوست حساسی دارند، از طرفداران حوله پنبه ای ارگانیک به شمار می روند.

اگر شما مبتلا به آلرژی هستید و یا به صورت کلی پوست حساسی دارید بهترین نوع حوله حمام تن پوش برای شما آن حوله ای است که از پنبه ارگانیک ساخته می شود. حوله های پنبه ارگانیک به دلیل کاربرد خاصی که دارند بین بسیاری از افراد محبوب هستند.

از جمله فواید این نوع حوله ها این است که به دلیل اینکه به طور کامل از مواد طبیعی ساخته شده اند و در واقع در تولید آن ها هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نشده است، بنابراین بسیار با محیط زیست سازگار خواهند بود.

جالب است بدانید که حتی در هنگام کاشت این نوع پنبه ها از هیچ آفت کش و سمی استفاده نشده و همچنین به طور معمول این نوع حوله ها برای افراد دارای حساسیت و یا نوزادان به کار می روند.

حوله میکروفیبر: ماده ای مصنوعی که از ابریشم ظریف تر ولی آب و مایعات را به جوبی جذب می کند، میکروفیبر نامیده می شود، دوام، وزن کم و قیمت بالا این حوله تن پوش را متمایز می کند.

این حوله حتی نسبت به ابریشم نیز ظرافت بیشتری دارد و قدرت جذب آن نیز بسیار بالاتر است و البته برای افراد دارای حساسیت نیز بسیار مفید است.

عکس حوله تن پوش زنانه

عکس حوله تن پوش زنانه و دخترانه

نحوه شست و شو و مراقبت از حوله های پالتویی

رطوبت، گرما و اکسیژن موجود در بین الیاف حوله از یک سو و پوست بدن شما که به حوله منتقل می شود از سوی دیگر، محیط ایده آلی را برای رشد و نمو باکتری ها مهیا می کنند، بر این اساس توصیه شده که پس از سه بار استفاده، حوله پالتویی حتما باید شسته شود. بنابراین:

 • دستور کار شیوه شست و شوی تولید کنندگان حوله را به دقت مطالعه و بر اساس آن عمل نمایید.
 • سعی کنید حوله ها را در دمای ۳۰ تا ۶0 درجه سانتی گراد و با مواد شوینده ملایم شست و شو دهید.
 • فراموش نکنید که مواد شوینده حوله های رنگی و سفید با هم فرق می کند.
 • مواد سفید کننده به بافت و پرز حوله آسیب می رساند.
 • برای اینکه عملکرد و کارایی حوله مختل نشود، بر اساس دستور کار شست وشوی حوله، از نرم کننده ها و سایر مواد شیمیایی استفاده نمایید.
 • حوله های پالتویی را به صورت جداگانه در ماشین لباسشویی قرار دهید

شستشو حوله تن پوش

نکات مهم هنگام شستشو حوله پالتویی یا تن پوش

نکات مهم و کاربردی هنگام انتخاب حوله پالتویی

 • حتما به نحوه بسته شدن حوله توجه نمایید، غالب حوله هایی که در بازار موجود هستند به وسیله کمربندی که دور کمر بسته می شود، محکم خواهند شد. تعداد کمی از آنها هم دارای دکمه هستند، اینکه کدام مورد را انتخاب نمایید به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.
 • عزیزان به کلاه دار بودن و یا کلاه نداشتن حوله توجه کنید، خانم ها معمولا به دلیل اینکه موهای بلندی دارند، بیشتر تمایل به خرید حوله کلاه دار دارند. برخی از آقایان هم علاقه ای ندارند که از کلاه حوله استفاده کنند، بنابراین به سراغ مدل های بدون کلاه می روند، این مورد هم مانند مورد قبل به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.
 • اگر خیلی به مدل فانتزی حوله های پالتویی علاقه دارید، به دنبال خرید حوله دارای جیب باشید تا هنگام پوشیدن حوله زیباتر شوید.
 • عزیزان حتما به نوع دوخت و کیفیت طراحی حوله توجه نمایید، هرچه دوخت حوله باکیفیت تر و زیباتر باشد، به مراتب قیمت بالاتری هم خواهد داشت، اما ارزش خرید را دارد.
 • قیمت حوله فاکتور مهم دیگری است که باید به آن دقت کنید، معمولا قیمت حوله ها به عواملی چون جنس، سایز، لوازم جانبی دیگر، ظاهر و ... بستگی دارد، این شما عزیزان هستید که باید با توجه به بودجه خود اقدام به خرید حوله ای با قیمت مناسب نمایید.
 • سعی کنید حوله را از میان رنگ های مختلف و شاد انتخاب کنید.

خرید اینترنتی حوله تن پوش

عکس حوله پالتویی زنانه و مردانه شیک و باکیفیت

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید کلاه حمامی حوله ای

نکات مهم هنگام خرید حوله پالتویی

جنس محصول: نخستین نکته در خرید حوله پالتویی توجه به جنس آن است. امروزه برای تولید این قبیل حوله های تنپوش از مواد اولیه هایی همچون: پنبه، الیاف مصنوعی (پلی استر)، بامبو، پشم، میکروفیبر و غیره استفاده می کنند که هر یک از قدرت بالایی در جذب رطوبت و آبگیری برخوردار هستند و البته دارای ضخامت و نازکی خاصِ خود نیز هستند.

اندازه آن: نکته مهم بعدی در خصوص انتخاب یک حوله با اندازه ای مناسب است که باید با عرض شانه و همچنین قد شما متناسب باشد. برای این منظور بهتر است در ابتدا مشخص کنید که به دنبال چه نوع حوله ای برای پوشیدن پس از استحمام خود هستید؛ مثلا به دنبال حوله ای تا روی زانو هستید و یا می خواهید ارتفاع حوله تان تا زیر زانو و یا حتی تا ساق پایتان باشد!

نحوه بسته شدن: با اینکه اغلب حوله های تنپوش در سراسر دنیا با کمربند بسته می شوند اما خوب نوع دکمه ای آن ها نیز در بازار موجود است که شما می توانید در صورت تمایل از مدل های دکمه ای این نوع از حوله های حمام استفاده نمایید.

کلاهدار یا بدون کلاه: حوله های پالتویی در ۲ مدل کلاهدار یا بدون کلاه طراحی و تولید می شوند که ما توصیه می کنیم همواره به فکر خرید حوله پالتویی با کلاه باشید تا بعد از گرفتن یک دوش آب دلچسب، بتوانید به خوبی رطوبت موهای سرتان را خشک و مانع از سرماخوردن خودتان شوید.

جیب دار یا فاقد جیب: اینکه حوله تنپوش شما فاقد جیب باشد و یا اینکه دارای یک یا دو عدد جیب بر روی قسمت جلویی خود باشد، یک مسئله کاملا سلیقه ای می باشد که هر کسی می تواند با توجه به نظر شخصی خودش در این خصوص اقدام نماید.

رنگ: انتخاب رنگ یک حوله پالتویی نیز کاملا بسته به نظر و سلیقه شما خریداران عزیز دارد. با این حال توصیه می کنیم به هنگام انتخاب رنگ حوله های تنپوش حتما به سن و جنسیت خود و یا فردی که قصد خرید حوله را برای او کرده اید، کنید و یک رنگ مناسب را برایش در نظر بگیرید.

قیمت حوله پالتویی: قیمت حوله پالتویی از چند ده هزار تومان آغاز و تا چند صد هزار تومان نیز ادامه پیدا می کند که البته شما باید با توجه به میزان بودجه خود و کیفیت محصولی که قصد خرید آن را کرده اید، اقدام به پرداخت پول کنید و یک خرید هوشمندانه و رضایت بخش را برای خود رقم بزنی

خرید اینترنتی بهترین مدلهای حوله پالتویی زنانه و مردانه

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت حوله تن پوش چند است؟
قیمت انواع حوله پالتویی یا حوله تن پوش به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس پارچه حوله، سایز و وزن حوله، کیفیت دوخت، تکی یا ست بودن و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت حوله تن پوش از 200 هزار تومان تا 10 میلیون تومان می باشد.
حوله پالتویی با چه جنس پارچه هایی تولید می شود؟
حوله تن پوش یا حوله پالتویی از جنس های مختلفی همچون پنبه، پنبه ای - پلی استر، zero twist، بامبو، ابریشم و ساتن، نایلونی، پشم مصنوعی، پشم ارگانیک، پنبه ای ارگانیک، میکروفیبر تولید می شوند که هر کدام ویژگی و خواص خود را دارند.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/26
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
سرویس حوله 10 تکه کاردینال مدل دانتلا آنتا کد A-Y-SH
سرویس حوله 10 تکه کاردینال مدل دانتلا آنتا کد A-Y-SH
حوله پالتویی دانتلا ویتا کد 52363 سایز 100
حوله پالتویی دانتلا ویتا کد 52363 سایز 100
حوله پالتویی پود ایران مدل پارادایس سایز 125
حوله پالتویی پود ایران مدل پارادایس سایز 125
حوله پالتویی مدل آسمان سایز 125
حوله پالتویی مدل آسمان سایز 125
حوله پالتویی زنانه نارسیس مدل Sara سایز 115
حوله پالتویی زنانه نارسیس مدل Sara سایز 115
حوله پالتویی پنبه ای نارسیس طرح Puzzle سایز 125
حوله پالتویی پنبه ای نارسیس طرح Puzzle سایز 125
حوله پالتویی گلبافت جنس پنبه کلاه دار مدل GL سایز 125
حوله پالتویی گلبافت جنس پنبه کلاه دار مدل GL سایز 125
حوله پالتویی پنبه طرح کوئین سایز 125
حوله پالتویی پنبه طرح کوئین سایز 125
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر مهسا رمضانی
11:14 - 1401/10/26
سلام ... سوال من اینه که جنس و کیفیت یک حوله چقدر می تونه مهم باشه؟

پاسخ : حوله در تماس مسقیم با پوست شما است. زبر بودن یا استفاده از مواد اولیه بی کیفیت می تواند احتمال بروز مشکلات پوستی را افزایش دهد، بنابراین حتما در انتخاب و خرید حوله های تن پوش به جنس و کیفیت آن دقت بفرمائید.

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد