منو

هولاهوپ یا حلقه لاغری چیست و چه فواید و مضراتی دارد؟

بدترین نوع چاقی انباشت چربی در ناحیه شکم و پهلوهاست طوری که استایل و تیپ فرد را از حالت شکیل و تناسب خارج می کند و اصلاً جلوه خوشایندی ندارد.

اگر از این انباشت چربی خسته شده اید و دل خوشی از آن ندارید، قطعاً همین طور هم هست و عزم خود را جزم کردید که به یک تناسب قابل قبولی در این قسمت از بدن خود دست پیدا نمایید، بهترین گزینه برای شما استفاده از یک حلقه لاغری یا همان هولاهوپ است.

حلقه لاغری یا همان هولاهوپ یک وسیله ورزشی - تفریحی فوق العاده جذاب برای تقویت عضلات شکم و پهلوها و همچنین یک قاتل تمام عیار برای از بین بردن چربی های اضافه بدن شما می باشد.

حلقه لاغری یا هولاهوپ چیست

انجام دادن تمرین شکم توسط حلقه لاغری یا هولاهوپ

هولاهوپ چیست؟

هولاهوپ (به انگلیسی Hula hoop) که با نام های حلقه تناسب اندام و حلقه لاغری نیز شناخته می شود، حلقه ای است که در سالن های ورزشی و کلاس های ایروبیک جای خود را باز کرده و از آن برای انجام حرکات چرخشی دور کمر، شکم، ران، بازو و ... استفاده می شود. به تناسب جثه افرادی که می خواهند از این وسیله استفاده کنند، هولاهوپ های مخصوص کودکان به قطر ۷۱ سانتی متر و ویژه ی بزرگسالان به قطر ۱۰۲ سانتی متر توصیه می شود.

وقتی هولاهوپ می زنید، همه اندام های بدن درگیر می شوند. در حالتی که به شکل رایج آن هولاهوپ بزنید، عضله های شکم - کمر درگیر بوده و کالری متمرکز شده در این نواحی به مصرف می رسند؛ اما اگر از این حلقه برای حرکت های ورزش دیگری هم استفاده کنید، نقاط دیگر نیز درگیر شده و میزان کالری سوزی آن متفاوت خواهد بود.

این ورزش مناسب ترین روش برای آب کردن چربی های شکمی است که به سختی آب می شوند؛ نه تنها شکم بلکه سی عضله دیگر در بدن مانند عضله های باسن، شکم، مایل شکمی، کمر، ران ها، اندام های فوقانی و همچنین تحتانی را نیز درگیر می کند (مخصوصا اگر ورزش هولاهوپ را به صورت حرفه ای انجام بدهید). همچنین برای قلب نیز مفید است. می توان گفت این حلقه یکی از موفق ترین محصولات تجاری تفریحی است که توانسته در مدت زمانی کوتاه به موفقیت عظیمی دست یابد.

حلقه هولاهوپ برای کودکان

تصویر ورزش کودک با دو حلقه هولاهوپ

حلقه لاغری از کجا آمده است؟

گفته می شود که حتی تا ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح هم به عنوان اسباب سرگرمی کودکان به کار می رفته. اما شهرت و محبوبیت اصلی این حلقه های لاغری، از سال ۱۹۵۸ با تولید انبوه آن توسط شرکت Hula، آغاز شد.

در جریان المپیک یونان باستان، ورزشکاران از حلقه هایی از جنس چوب درخت بامبو، برای سرگرم کردن مردم استفاده می کردند. با وجود گذشت صدها سال، هنوز این حلقه ها در بین مردم استفاده می شود اما اینبار با هدف تناسب اندام. در گذشته این حلقه ها از بید، چوب خیزران، انگور و گیاهان سخت، ساخته می شدند، اما امروزه از لوله های پلاستیکی برای ساخت آنها استفاده می شود.

حلقه هولاهوپ به تدریج در سالن های ورزشی و کلاس های ایروبیک جا باز کرد و از آن برای انجام حرکات چرخشی دور کمر، شکم، ران، بازو و ... استفاده می شود. خیلی ها در کلاس های آمادگی جسمانی از حلقه های هولاهوپ استفاده می کنند و خیلی از زنان نیز در منزل به تمرینات چرخشی کمر با حلقه زدن می پردازند. هدف اصلی افرادی که از این وسیله ورزشی محبوب استفاده می کنند، لاغری موضعی و چربی سوزی شکم و پهلو است.

فواید استفاده از حلقه لاغری هولاهوپ

فواید و تاثیرات استفاده از حلقه لاغری

حلقه ورزشی هولاهوپ یا همان حلقه لاغری در ظاهر یک وسیله ورزشی کاملا ساده است که تنها با انجام حرکات های مختلف ورزشی می توانید متوجه اهمیت آن برای ایجاد عضلاتی قوی و استایلی کاملا استوار و مستحکم برای خود شوید. استفاده از این نوع وسیله ورزشی دارای فواید بسیاری می باشد که از جمله آن ها بایستی به:

 • تقویت عضلات پشت، شکم، ران و پا
 • از بین بردن چربی های اضافه در محدوده شکم و پهلوها
 • بالا بردن میزان انعطاف بدن
 • ایجاد فرمی زیبا و قدرتمند در قسمت پایین تنه
 • تقویت عضلات شانه، سرشانه و بازوها (در صورت چرخاندن حلقه به دور بازو )
 • و …

اشاره داشت.

تقویت ماهیچه های شکم و دور کرم و چربی سوزی

حلقه زدن بطور منظم، می تواند به شما کمک کند تا ماهیچه شکم و دور کمرتان به سرعت تقویت شود و چربی های این نواحی که اغلب مشکل سازند، از بین بروند. مطالعات نشان می دهد که حلقه زدن، می تواند چربی هایی که برای مدت زیادی در بدن مانده و سفت شده، به سختی از ماهیچه ها جدا می شوند و برای قلب مضر است را به سوزاند.

یک تمرین برای کل بدن

کمتر شخصی با وجود آگاهی بر تاثیر ورزش بر سلامت بدن ، ضرورت انجام آن را انکار می کند. تحقیقات اخیربه این نکته اشاره دارد که تمرین کردن با هولاهوپ باعث تقویت ۳۰ ماهیچه در بدن می شود. از ترکیب کردن بعضی حرکات باهم، می توانید به راحتی روی بازوها، ران ها و هسته بدن کار کنید. هولاهوپ باعث چربی سوزی می شود. اخیرا شورای ورزش آمریکا ثابت کرده است که هر یک ساعت حلقه زدن، بالای ۴۰۰ کالری می سوزاند.

هولاهوپ، عامل شادی

در کنار مزایا بی نظیر فیزیکی و تناسب اندام که هولاهوپ برایتان به ارمغان می آورد، خیلی از ما عاشق آن می شویم؛ به این خاطر که به ما حس خوشحالی می دهد. در کنار اینکه با حلقه زدن آندروفین در بدن ترشح می شود، پس از تمرین با آن می توانید تاثیر مثبت این فعالیت را در روحیه تان احساس کنید.

شادی با حلقه هولاهوپ

تمرین و ورزش با هولاهوپ باعث شادی و نشاط می شود

بعد از ورزش با حلقه، اغلب ما احساس جوانی، قدرت و اعتماد به نفس خواهیم داشت، به بیان دیگر حس بهتری به خودمان داریم. ورزش با هولاهوپ هم مانند دویدن، می تواند یک فعالیت فردی یا گروهی باشد. تنها چیزی که به آن احتیاج دارید، یک حلقه است که در مرکز بدنتان قرار می گیرد و فعالیت سالم برای شروع یا پایان یک روز بلند است که می توانید با خانواده یا دوستان آن را انجام دهید. ۸ دقیقه حلقه زدن در روز، راهی برای رسیدن به تناسب اندام و روشی برای زندگی سالم است.

مضرات حلقه لاغری یا هولاهوپ

این ورزش هم مانند ورزش های دیگه از خطر و مضر بودن مستثنا نیست! اما ضررهای هولاهوپ محدود و قابل کنترل است.

ورزش هولا هوپ برای تین افراد توصیه نمی شود :

 1. حلقه زدن به افرادی که سابقه مشکلات ستون فقرات از قبیل دیسک کمر، کمردرد و یا شکستگی ستون فقرات دارند، توصیه نمی شود.
 2. افرادی که مشکلات قلبی دارند نیز پیش از شروع کار با حلقه های لاغری حتما باید با پزشک شان مشورت نمایند.
 3. برای مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند باید تا چند ماه صبر کنند و بعد با دکترشان مشورت کنند و از هولاهوپ استفاده کنند.

ورزش هولاهوپ بانوان

حلقه هولاهوپ باید متناسب با قد و اندازه فرد باشد

مساله دیگر درد و کبودی بدن هنگام شروع هولاهوپ میباشد که البته ضرر و خطر محسوب نمیشود ولی ممکن است که با دیدن کبودی بدن بعد اولین حلقه زدن مضطرب شوید و از اینکه شاید اتفاقی افتاده باشد نگران شوید. اما همانطور که بالاتر توضیح دادیم کبودی و درد بدن به مرور از بین میرود و اصلا جای نگرانی و اضطراب نیست.

عوارض ناشی از استفاده نادرست از حلقه های لاغری و توصیه ها

 1. استفاده از حلقه های بسیار سنگین (بیش از دو کیلوگرم) می تواند کبودی های شدیدی ایجاد کند و فشار نامتعارفی بر کمر وارد نماید.
 2. بر ای کاهش فشار بر روی زانوها، در هنگام حلقه زدن پاهایتان را صاف صاف نگه ندارید و کمی خمشان کنید.
 3. برای کاهش فشار بر روی کمر، بهتر است هر ۵ دقیقه جهت چرخش حلقه تان (در جهت عقربه های ساعت، در خلاف جهت عقربه های ساعت) را تغییر دهید.
 4. استفاده بیش از حد از حلقه های لاغری (روزی بیش از ۴۵ دقیقه) می تواند باعث فشار بر بعضی از ارگان های بدن گردد و دردهایی در شکم و یا کمر به وجود آورد.

اسمارت هولاهوپ

این نوع حلقه که هولاهوپ هوشمند نیز خوانده می شود امکان ورزش و حلقه زدن در فضای محدود و کوچک را فراهم می کند. این حلقه هوشمند به کمک بلوتوث و با یک اپلیکیشن به گوشی متصل شده و به این ترتیب زمان حلقه زدن را یادآری می کند. به علاوه میزان کالری سوزانده شده، مدت زمان تمرین و حتی تعداد گردش حلقه را محاسبه می کند.

هولاهوپ هوشمند

حلقه هولاهوپ هوشمند

اسمارت هولاهوپ یا حلقه هولاهوپ هوشمند دارای یک سری ویژگی های خاص است، به واسطه حرکت چرخشی جانبی باعث چربی سوزی می شود و از طرفی قابلیت ماساژ پهلو را نیز دارد. استفاده از آن در مقایسه با سایر هولاهوپ ها آسان است و از کمر نمی افتد. به همین دلیل کودکان و مبتدیان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. دایره های انعطافی موجود در هر گره باعث ماساژ عضلات و در نهایت افزایش جریان خون و چربی سوزی می شود.

این حلقه هوشمند باعث بهبود انعطاف پذیری بدن شده و حرکت روده را تقویت می کند. هر نیم ساعت حلقه زدن با اسمارت هولاهوپ برابر با سوزاندن هشتاد هزار کالری است و معمولاً 24 گره دارد که می توان تعداد آن را متناسب با سایز کمر تنظیم نمود. از دیگر مزیت های استفاده از این حلقه قابلیت جدا شدن تک تک گره ها است که همین مسئله حمل و نقل آن را آسان کرده و امکان حلقه زدن در هر فضایی را فراهم می کند

تاثیر حلقه هولاهوپ بر کودکان

هولاهوپ یا حلقه بازی یک وسیله ارزان و در دسترس برای تقویت مهارت حرکتی در کودکان هست. مهارت حرکتی به رشد ماهیچه ها و استخون بندی بدن بچه ها بسیار کمک می کند و خیلی مهم هست در سن قبل از پیش دبستانی بچه ها را به فعالیت هایی برای تقویت مهارت حرکتی درشت ترغیب کنیم.


ورزش هولاهوپ برای کودکان

فایده حلقه هولاهوپ برای کودکان

کودکان برای فایده بردن از حلقه هولاهوپ لازم نیست که تنها آن را دور کمر خود بچرخانند، رد شدن از میان حلقه، چرخیدن به دور حلقه، پرتاب کردن و گرفتن هولاهوپ، پرش کوتاه داخل حلقه های هولاهوپ، قل دادن و چرخاندن هولاهوپ از کارهایی است که می تواند به رشد و تقویت مهارت های حرکتی کودکان کمک کند.

راه و رسم ورزش با هولاهوپ

برای ورزش کردن با هولاهوپ یه به اصطلاح هولاهوپ زدن باید جلوی آینه قرار بگیرید و هولاهوپ را دور کمرتان بیندازید. نکته اصلی در این ورزش این است که شما باید تمرکز خود را برای نگه داشتن حلقه دور کمرتان به کار بگیرید و حین چرخاندن آن دور کمرتان از سقوط آن جلوگیری کنید.

برای این کار باید حرکات موزونی به کمر و باسن خودتان بدهید تا از افتادن آن حین چرخش پیشگیری کنید؛ که این کار باعث تقویت عضلات شما و سوزاندن کالری می شود. شما با هر یک ساعت ورزش با هولاهوپ حدود ۴۰۰ کالری می سوزانید که دقیقا مشابه همین میزان انجام حرکات ایروبیک خواهد بود.

آموزش نحوه استفاده از ورزش هولاهوپ

نحوه صحیح انجام دادن تمرین با حلقه هولاهوپ

شما می توانید در ابتدا ورزش کردن با هولاهوپ را با انداختن آن دور کمرتان و چرخاند آن آغاز کنید ولی بعد از آن اجازه دهید که همه بدن شما در این ورزش سهیم شوند و چرخاندن آن را دور گردن و بازوهایتان نیز تجربه کنید. نکته اصلی این است که شما کشش زیادی به عضلات تان وارد نکنید. بعد از کسب این مهارت که یک حلقه را به دور کمر خود نگه دارید و بچرخانید می توانید چرخش چند حلقه را تجربه کنید.

این کار به تمرکز شما کمک می کند و در عین حال موجب می شود کالری بیشتری بسوزانید. به عنوان پیشنهاد دیگر، می توانید حلقه های دیگر هولاهوپ را روی زمین بگذارید و در حین چرخاندن یک حلقه دور کمرتان از روی دیگر حلقه ها بپرید. در دنیای غرب حتی رقص های ویژه ای با هولاهوپ وجود دارد که به خصوص در هاوایی رایج است و انواع حرکات نمایشی با آن مانند گرداندن هولاهوپ های آتشین در برخی از نمایش ها و سیرک ها به دور بدن رایج است.

نکات مهم هنگام خرید حلقه لاغری

اندازه مناسب: اولین نکته ای که باید به هنگام خرید حلقه لاغری به آن توجه کنید، اندازه مناسب آن است. برای این منظور بایستی حلقه انتخابی تان را بصورت عمودی بر روی زمین قرار دهید و اندازه آن تا نقطه ای میان کمر و سینه شما باشد. اصولا قطر حلقه ها برای استفاده عموم چیزی بین 100 تا 110 سانتی متر است که شما می توانید بسته به قد و استایل بدنی تان در حدودی چیزی بین 5 تا 10 سانتی متر نیز به آن افزوده و یا کم کنید.

فرم بدن: همانطور که در نکته قبلی نیز به آن اشاره کردیم، فرم و نوع استایل بدن شما در استفاده ای درست از هولاهوپ ها کاملا موثر است و به همین خاطر بهتر است پیش از اقدام به خرید هر نوع وسیله ورزشی، ابتدا به فرم فیزیکی بدن خود توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید از وسایل ورزشی بهترین و بیشترین بهره ها را بدست آورید.

رقص با حلقه هولاهوپ لاغری

عکس دختر در حال انجام دادن تمرین لاغری برای شکم با هولاهوپ

وزن حلقه: نکته مهم دیگری که در هنگام خرید حلقه های هولاهوپ باید به آن توجه داشته باشید، وزن آنان است. اصولا بهتر است چنانچه مبتدی و تازه کار هستید از حلقه های سنگین و چنانچه یک حلقه زن قهار هستید و در کنترل حلقه بر روی بدنتان هیچ مشکلی ندارید، از حلقه های سبک استفاده کنید تا موفق به سوزاندن کالری بیشتری شوید. ناگفته نماند کسانی که به دنبال حلقه زدن در مدت زمان های طولانی هستند، بهتر است همواره به فکر خرید هولاهوپ هایی با اوزانی سنگین تر باشند.

مدل ایده آل: از دیگر موارد مهم و لازم در خرید یک حلقه لاغری مناسب، توجه به مدل این نوع وسایل ورزشی می باشد. برای این منظور پیشنهاد می کنیم اگر تنها هدفتان تناسب اندام و سوزاندن چربی های اضافه در نواحی پهلوها و شکمتان است؛ از مدل های سنگینی که دارای برجستگی هستند استفاده کنید و اگر هم به قدری ماهر هستید که تنها به دنبال انجام حرکات موزون با این نوع حلقه ها هستید، بهتر است به فکر خرید هولاهوپ هایی ساده و سبک برای خود باشید.

قیمت حلقه لاغری: خوشبختانه هولاهوپ ها هم دارای مدل های مختلفی هستند و هم از قیمت های مقرون به صرفه ای برخوردارند. قیمت حلقه هولاهوپ در بازار چیزی بین 50 تا 100 هزار تومان است و شما می توانید به راحتی یک کدام از مدل های مختلف این نوع از وسایل ورزشی و لاغری کننده را با توجه به نکاتی که در این مطلب از آریافیت بدست آورده اید، خریداری نمایید.

حلقه لاغری ژله ای چیست؟

حلقه های لاغری معمولا دو نوع هستند. حلقه های لاغری ساده و بدون برجستگی و حلقه های لاغری ژله ای! اما تفاوت این دو حلقه چیست؟ حلقه های لاغری ساده و بدون برجستگی در ایروبیک و یا حرکات فان به کار می رود و زیاد نتیجه لاغری ندارد و صرفا جهت انجام فعالیت بدنی و کالری سوزی می باشد. اما حلقه های لاغری ژله ای مانند حلقه لاغری جادویی با ضربه زدن به چربی های شکم و پهلو تاثیر زیادی در چربی سوزی این ناحیه از بدن دارند.

هولاهوپ ژله ای

عکس برجستگی های ژله ای در حلقه لاغری هولاهوپ

ژله ها و برجستگی های حلقه لاغری اصلا ضرری ندارند و تمرین با حلقه های ژله ای سخت تر از تمرین با حلقه های ساده است چون هم سنگین تر می باشد و هم بدن را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد ولی برای لاغری فوق العاده می باشد.

آیا حلقه زدن باعث لاغری شکم می شود؟

این سوال خیلی از کسانی هست که یا تردید دارند که این ورزش را شروع کنند یا شروع کردند و در ابتدای راه هستند و هنوز نتیجه ای نگرفته اند. بله! حلقه زدن باعث سوزاندن چربی شکم و پهلو و در نتیجه لاغری این ناحیه از بدن است! اما شما هنگام انجام ورزش حلقه لاغری یا ورزش هولاهوپ همه نقاط بدن درگیر این ورزش هوازی هستند و کالری سوزی در تمام نقاط بدن اتفاق می افتد و شما وزنتان کم تر می شود.

پیشنهاد مطالعه » کرم لاغری چیست؟

چند نکته مهم قبل تمرین با حلقه ورزشی

 • قبل از شروع تمرین حلقه لباسی بپوشید که دقیقا اندازه بدنتان باشد تا انجام تمرین برای شما راحت تر باشد.
 • برای شروع تمرین حلقه ای انتخاب کنید که مناسب با شرایط فیزیکی شما باشد و در انتخاب آن فاکتورهایی مانند اندازه حلقه، مدل، حالت و حتی رنگ حلقه مهم است که در ادامه به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.
 • به طور حتم در مراحل اولیه تمرین حلقه از کمر شما خواهد افتاد در این حالت از تمرین و تا یافتن تمرکز کافی برای ناامید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید.
 • مهمترین نکته در حلقه زدن هنگامی است که شما بر آن تسلط پیدا می کنید در این هنگام است که شما بر آن شده اید تا از شر چربی های اضافی شکم و پهلوی خود رهایی پیدا کنید.

خرید حلقه هولاهوپ

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به تمام سوالات شما در زمینه حلقه لاغری یا هولاهوپ پاسخ دهیم. امیدواریم که از این ورزش مفرح لذت ببرید و چربی سوزی با حلقه لاغری را تجربه کنید! این ورزش چربی سوزی بالایی دارد و می توانید هم در فضای آزاد و هم در منزل با آن تمرین کنید، جای کمی میخواهد و بسیار مفید است.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید طناب ورزشی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
حلقه هولاهوپ یا حلقه تناسب اندام چیست؟
هولاهوپ (Hula hoop) حلقه ای است که در سالن های ورزشی و کلاس های ایروبیک برای انجام حرکات چرخشی دور کمر، شکم، ران، بازو و ... استفاده می شود. وقتی هولاهوپ می زنید، همه اندام های بدن درگیر می شوند و مناسب ترین روش برای آب کردن چربی های شکمی است که به سختی آب می شوند.
آیا حلقه زدن با هولاهوپ باعث لاغری شکم می شود؟
بله! حلقه زدن باعث سوزاندن چربی شکم و پهلو و در نتیجه لاغری این ناحیه از بدن است! شما هنگام انجام ورزش حلقه لاغری یا هولاهوپ همه نقاط بدن درگیر این ورزش هوازی هستند و کالری سوزی در تمام نقاط بدن اتفاق می افتد و شما وزنتان کم تر می شود.
استفاده از حلقه هولاهوپ یا حلقه لاغری چه مزایایی دارد؟
استفاده از این نوع وسیله ورزشی دارای فواید بسیاری از جمله : تقویت عضلات پشت، شکم، ران و پا - از بین بردن چربی های اضافه در محدوده شکم و پهلوها - بالابردن میزان انعطاف بدن - ایجاد فرمی زیبا و قدرتمند در قسمت پایین تنه - تقویت عضلات شانه، سرشانه و بازوها
حلقه هولاهوپ چقدر کالری می سوزاند؟
در هر دقیقه ورزش با هولاهوپ ۷ کالری مصرف می شود و در یک ساعت استفاده ۴۲۰ کالری مصرف می شود. البته کالری سوزی به عواملی مثل جنسیت، سن و قدرت جسمانی نیز بستگی دارد.
آیا هولاهوپ برای قلب مفید است؟
حلقه زدن یک تمرین با شدت بالا برای ماهیچه ها است. به خصوص برای ماهیچه ای که از اهمیت خاصی برخوردار است؛ یعنی قلب! هر کسی که حلقه می زند، می داند که در همان دقیقه اول ضربان قلب بالا می رود. تمرین با هولاهوپ برای ۲۰ دقیقه در روز با شدت زیاد، یک فعالیت فیزیکی است که برای بهبود یافتن و حمایت کردن از سلامتی توصیه می شود.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/19
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
حلقه تناسب اندام پلاستیکی کودکانه
حلقه تناسب اندام پلاستیکی کودکانه
حلقه تناسب اندام یوگا ویل
حلقه تناسب اندام یوگا ویل
حلقه تناسب اندام چینی مدل SB-1100
حلقه تناسب اندام چینی مدل SB-1100
حلقه تناسب اندام رجال مدل تایکو با برآمدگی‌ ژلاتینی
حلقه تناسب اندام رجال مدل تایکو با برآمدگی‌ ژلاتینی
حلقه تناسب اندام تن زیب بدون برجستگی
حلقه تناسب اندام تن زیب بدون برجستگی
حلقه تناسب اندام و ژله ای اورانوس
حلقه تناسب اندام و ژله ای اورانوس
حلقه هولاهوپ رجال ژله ای مدل دوبل مغناطیس
حلقه هولاهوپ رجال ژله ای مدل دوبل مغناطیس
هولاهوپ یا حلقه بازی بچه گانه سی دا
هولاهوپ یا حلقه بازی بچه گانه سی دا
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد