منو
نمایش محتوا

حلقه تقویت مچ چیست و استفاده از آن چه فوایدی برای دست دارد؟

بی تردید در انجام تمامی برنامه ها و رشته های ورزشی دنیا این عضلات دست است که به کمک ورزشکار می آید و به همین خاطر تقویت عضلات آن اعم از، انگشتان، ساعد و از آن مهمتر مچ دست از جمله نکاتی است که هر ورزشکاری باید به آن توجه داشته باشد.

تقویت عضلات دست تنها برای ورزشکاران مهم نیست و با دستانی قوی انجام تمامی کارهای روزمره ما نیز برایمان راحت تر خواهد بود؛ استفاده از حلقه لاستیکی تقویت مچ و فنر تقویت مچ دست از قدیمی ترین وسایلی هستند که در بدنسازی برای تقویت مچ و انگشتان دست استفاده می شوند. برای همین پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب از طوطی کالا با راهنمای خرید حلقه تقویت مچ همراه ما باشید.

حلقه تقویت مچ و انگشتان دست

انواع حلقه تقویت مچ دست

تقویت کننده مچ دست حلقه ای

این مدل تقویت کننده مچ دست، حلقه ای بوده و به وسیله فنر کار می کند. به عبارتی هنگام فشار به آن، حلقه جمع شده و زمانی که رها می شود به حالت اولیه خود برمی گردد.

تقویت کننده مچ دست فنری

دیزاین و طراحی ظاهری محصول در مقایسه با مدل قبلی متفاوت تر است. زیرا این مدل از دو دسته که دارای لولا و فنر بوده، تشکیل شده است. مقاومت تقویت کننده مچ دست فنری به وسیله سفتی و طول فنر مشخص می شود.

تقویت کننده مچ دست مفصلی

ساختار تقویت کننده مچ دست مفصلی شبیه کلیدهای پیانو بوده و در مقایسه با مدل های قبلی، تخصصی تر و حرفه ای تر طراحی شده است. جهت چگونگی کار کردن با این وسیله شما باید تک تک انگشت های خود را بر روی فنرهایی که برای این کار طراحی شده، قرار دهید.

انواع حلقه تقویت مچ دست

ویژگی های حلقه تقویت مچ دست

  • افزایش جریان خون و رفع خستگی
  • کمک به تقویت مچ دست
  • کم حجم و سبک
  • ماساژ کف دست
  • ورزش عضلات
  • قیمت مناسب
  • کاربرد آسان

راهنمای خرید حلقه تقویت مچ دست

فواید تقویت کننده مچ دست

شاید قبلاً تقویت کننده مچ دست را دست مردم دیده باشید و فکر کردید که اسباب بازی است اما قطعاً اینگونه نیست. این وسیله فوایدی بسیاری دارد که می توانید از آن بهره مند شوید.

زبردستی

یکی از بزرگترین فواید استفاده از تقویت کننده مچ دست، افزایش زبردستی شماست. انواع مختلف تقویت کننده مچ دست به صورت مستقل هر یک از انگشت ها را درگیر می کند بنابراین به شما یاد می دهد که چگونه استفاده بهتر از انگشتان خود داشته باشید.

این اصل برای نوازندگان، ورزشکاران و هنرمندان صنایع دستی که باید انگشتان قوی داشته و از هر یک از انگشتان به صورت مستقل استفاده کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این وسیله نه تنها باعث تقویت انگشتان می شود بلکه به شما کمک می کند که چگونگی استفاده مستقل از هر یک از انگشتان دست را یاد بگیرید. استفاده از تقویت کننده مچ دست همچنین باعث قویتر شدن انگشتان می شود چون نوعی از تمرین قدرتی است.

تقویت ساعد

یکی دیگر از مزیت های بزرگ استفاده از تقویت کننده مچ دست افزایش قدرت و اندازه ساعد است چون انگشتان توسط عضلاتی که در ساعد وجود دارند کنترل می شوند.

بنابراین استفاده از تقویت کننده مچ دست به صورت غیر مستقیم باعث ورزیده شدن ساعد از طریق درگیر کردن انگشتان می شود. هنگامی که با انگشتان دست، تقویت کننده مچ را فشار می دهید، عضلات خم کننده ساعد و هنگامی که انگشتان را باز می کنید عضلات باز کننده ساعد ورزیده می شوند. همچنین رشد عضلات ساعد و تقویت انگشتان دست باعث می شود که راحت تر وزنه بزنید. همچنین باعث گیرش بهتر وزنه ها شده و می توانید تکرارهای بیشتری را بدون احساس درد انجام دهید.

قدرت و استقامت پنجه

تقویت کننده مچ دست باعث درگیر شدن انگشتان، کف دست و مچ ها می شود بنابراین قدرت کلی پنجه را افزایش می دهد. افزایش قدرت پنجه برای افرادی که عاشق وزنه زدن، ورزش کردن و نوازندگی هستند عالی است.

همچنین با استفاده از تقویت کننده مچ دست، استقامت پنجه، انگشتان و ساعد را افزایش می دهید. تمرین مستمر با تقویت کننده مچ دست باعث می شود که عضلات دست کار های سنگین تر برای مدت زمان بیشتر انجام دهند.

توانبخشی

یکی دیگر از ابعاد مفید استفاده از تقویت کننده مچ دست، موثر بودن آن به عنوان ابزار توانبخشی است و همچنین درد را تسکین می دهد. افرادی که عمل جراحی روی دست، مچ یا پنجه خود انجام داده اند می توانند با استفاده از این ابزار، قدرت قبلی خود را بازیابند.

علاوه بر این، این ابزار درد ناشی از تنیس البو، سندرم تونل کارپال، آرتروز و غیره را تسکین می دهد. اگر می خواهید قدرت سابق دست ها، پنجه، آرنج و انگشتان خود را باز یابید، استفاده از تقویت کننده مچ دست بهترین گزینه است.

فواید استفاده از حلقه تقویت مچ دست

نکات مهم هنگام خرید حلقه تقویت مچ

اندازه و وزن حلقه

نخستین نکته در خصوص خرید حلقه تقویت مچ مربوط به اندازه و وزن آن می شود. اصولا تمامی این حلقه ها در یک رده سایزی و وزنی تولید می شوند. با این حال اما یادتان باشد که اندازه حلقه بایستی با اندازه کف دستان شما برابر بوده و سبب راحتی در استفاده از آن شود.

در ضمن وزن آن نیز بایستی مناسب توان جسمانی تان باشد تا بتوانید آن را در هر لحظه ای از زمان با خود همراه داشته باشید.

طراحی حلقه

حلقه های تقویت مچ همگی به شکل دایره هایی از جنس لاستیک فوق العاده انعطاف پذیر هستند که اصولا با طراحی ساده ای نیز تولید و به بازار عرضه می شوند. با این حال اما برخی از آنان از طراحی دانه ای بر روی خود به منظره ماساژ کف دست و انگشتان برخوردار هستند.

برخی دیگر نیز دارای حلقه های جانبی برای قرار دادن انگشت دستان شما در خود و یا دندانه هایی برآمده برای قرار دادن انگستانتان بر روی خود می باشند.

قیمت حلقه تقویت مچ

قیمت حلقه تقویت مچ اصلا چیز قابل توجهی نیست و تنها کافی است بخواهید که دارای مچ هایی قوی باشید و از آن به منظور تقویت عضلات دست خود کمک بگیرید.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای حلقه تقویت مچ

راهنمای نگهداری از حلقه تقویت مچ دست

حلقه تقویت کننده، وسیله ای جهت کمک به افرادی است که به وسیله آن بتوانند قدرت مچ دست خود را افزایش دهند. از آنجا که مدل های مختلفی از این محصول در بازار موجود بوده پس نیاز است که نسبت به راهنمای مراقبتی از آن هم بیشتر توجه نمود.

جنس بیشتر حلقه های تقویت مچ از پلاستیک بوده و شما می توانید به وسیله یک راهکار بسیار ساده از آن مراقبت نمایید. اگر بر روی حلقه آثار کثیفی مشاهده کردید، می توانید آن را بشویید. این کار زمان بری نیست و تنها به یک صابون و اسفنج نیاز دارید. بعد از شستشوی کامل حلقه با آب و صابون، حتما آن را به وسیله یک پارچه تمیز خشک نمایید.

تاریخ به روز رسانی : 1401/01/08
حلقه تقویت مچ طرحدار آیدین مدل 001 سایز M
حلقه تقویت مچ طرحدار آیدین مدل 001 سایز M
توپ تقویت مچ دست مدل GBT10
توپ تقویت مچ دست مدل GBT10
حلقه تقویت مچ دست چندرنگ مدل 002
حلقه تقویت مچ دست چندرنگ مدل 002
حلقه تقویت مچ لاستيكى خاردار مدل 184569
حلقه تقویت مچ لاستيكى خاردار مدل 184569
کش تقویت انگشت سیلیکونی مدل A1400
کش تقویت انگشت سیلیکونی مدل A1400
توپ تقویت مچ دست مدل 001 کد 04 سایز M
توپ تقویت مچ دست مدل 001 کد 04 سایز M
فنر تقویت مچ گلدن استار مدل GS-16A
فنر تقویت مچ گلدن استار مدل GS-16A
حلقه تقویت مچ ژله ای پلاستیک PVC مدل LMC50-R
حلقه تقویت مچ ژله ای پلاستیک PVC مدل LMC50-R
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد