منو

حلقه تقویت مچ چیست و استفاده از آن چه فوایدی برای دست دارد؟

بی تردید در انجام تمامی برنامه ها و رشته های ورزشی دنیا این عضلات دست است که به کمک ورزشکار می آید و به همین خاطر تقویت عضلات آن اعم از، انگشتان، ساعد و از آن مهمتر مچ دست از جمله نکاتی است که هر ورزشکاری باید به آن توجه داشته باشد.

تقویت عضلات دست تنها برای ورزشکاران مهم نیست و با دستانی قوی انجام تمامی کارهای روزمره ما نیز برایمان راحت تر خواهد بود؛ استفاده از حلقه لاستیکی تقویت مچ و فنر تقویت مچ دست از قدیمی ترین وسایلی هستند که در بدنسازی برای تقویت مچ و انگشتان دست استفاده می شوند. برای همین پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب از طوطی کالا با راهنمای خرید حلقه تقویت کننده مچ همراه ما باشید.

حلقه تقویت مچ و انگشتان دست

حلقه تقویت کننده مچ دست با طرح رنگارنگ

لزوم داشتن تقوت کننده مچ دست

مچ دست از کاربردی ترین عضلات و اندام های بدن به شمار می آید. داشتن مچ دست قوی و داشتن دستانی نیرومند مزیتی بزرگ هم برای خانم ها و هم برای آقایان محسوب می شود. در ورزش هایی مثل تنیس، والیبال، بسکتبال، بدمینتون و بدنسازی، مچ دست نیرومند فاکتوری بسیار مهم است. اگر مچ دست قوی باشد، مصدومیت های ناشی از تمرینات سنگین ورزشی کاهش یافته و در صورت آسیب دیدن، سرعت بهبود نیز افزایش می یابد. متخصصان همیشه توصیه می کنند که ورزشکاران باید مچ دست خود را قوی کنند.

به منظور تقویت ماهیچه های دست، تمرینات ورزشی زیادی وجود دارد. حلقه یا توپ و فنر مخصوص تقویت مچ، توپ تقویت مچ و فنر (قیچی) تقویت مچ از جمله ابزاری هستند که می توان برای قوی نمودن ماهیچه ها از آنها کمک گرفت. این ابزار بسیار کم هزینه و کم جا هستند و کاربردشان نیز ساده است.

تقویت مچ از مهم ترین تمرین های ورزشی برای اکثر ورزشکاران است. این تمرین حتی به برخی بیماران نیز جهت توان بخشی توصیه می شود. حلقه تقویت مچ بیضی ابزاری است که میزان فشار وارده به مچ و تمامی زوایای حرکتی آن را پوشش می دهد و از بهترین لوازم تناسب اندام محسوب می شود.

انواع تقویت مچ دست

تقویت کننده مچ دست لاستیکی حلقه ای (Power Ring)

این مدل تقویت کننده مچ دست، حلقه ای لاستیکی بوده و هنگام فشار به آن، حلقه جمع شده و زمانی که رها می شود به حالت اولیه خود برمی گردد.

این لاستیک تقویت مچ به عنوان یکی از لوازم ورزشی پرکاربرد است که در تمرینات فیزیوتراپی نیز از آن استفاده می شود. به منظور تقویت مچ دست و افزایش گردش خون و همچنین ماساژ کف دست ها پیشنهاد می شود از نوع دندانه دار یا به اصطلاح لاستیک مچ نوع خاردار استفاده شود.

عکس تقویت کننده مچ حلقه ای

عکس حلقه تقویت مچ پلاستیکی

حلقه تقویت مچ از جمله ابزارهای ورزشی است که علاوه بر حجم کم و سبک بودن از کارایی بالایی برای تقویت عضلات مچ دست ها و ایجاد طراوت و تمرکز برخوردار است. با بهره گیری از حلقه تقویت مچ به آسانی می توان عضلات پیرامون مچ دست ها نیرومند ساخت و توان دست ها را در ورزش هایی همچون بدنسازی، بارفیکس و حتی ورزش های رزمی مانند بوکس، کشتی و ... بهبود بخشید.

شاید به توان مهمترین ویژگی حلقه تقویت مچ را در قیمت، تنوع و سادگی این ابزار دانست. امروزه این وسیله یکی از ساده ترین ابزارهای تقویت مچ و ساعد محسوب می شود. که در رنگ بندی های متنوع، به قطر ۵ الی ۸ سانتیمتر با طراحی های شکیل از جنس پلاستیک نرم تولید و روانه بازارهای ورزشی شده و قابلیت ایجاد فشار به مچ دست با توجه به نوع حلقه بین ۱۰ الی ۵۰ کیلوگرم را نیز دارا هستند.

توپ تقویت مچ دست توپی (Power Ball)

توپ تقویت مچ یکی از آسانترین روش ها برای تقویت مچ ها است. برای تمرین با این ابزار تنها کافی است که توپ را در کف دست خود گرفته و با مشت کردن دست به آن نیرو وارد نمائید. انجام این حرکت به مرور زمان تقویت عضلات ساعد و مچ دست را به همراه خواهد داشت.

تقویت کننده مچ توپی

عکس انواع تقویت کننده مچ توپی

با استفاده از Power Ball علاوه بر تقویت عضلات ساعد می توان عضلات پیرامون کف دست و مچ را نیز تقویت نمود تا جایی که دامنه قدرتی آنها را به طور چشمگیری افزایش داد. توپ های تقویت مچ با رنگ ها و طراحی های متنوع از جنس پلاستیک نرم (TPR) و سیلیکون، معمولا به قطر ۶ الی ۷ سانتی متر به وزن ۱۵۰ الی ۲۵۰ گرم طراحی و تولید می شوند و از دوام و کیفیت بالایی برخوردار هستند، به آسانی در کف دست قرار گرفته و ابزاری تاثیر گذار برای تقویت مچ و انگشتان دست محسوب می شوند.

تقویت کننده مچ دست فنری (Hand Grip)

قیچی تقویت مچ (Hand Grip) یکی از مناسب ترین ابزار های تمرینی برای تقویت مچ و ساعد است و با توجه به مقدار کارایی بالایی که دارد در عین ساده گی از تنوع بسیاری برخوردار بوده و بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

دیزاین و طراحی ظاهری محصول در مقایسه با مدل قبلی متفاوت تر است. زیرا این مدل از دو دسته که دارای لولا و فنر بوده، تشکیل شده است. مقاومت تقویت کننده مچ دست فنری به وسیله سفتی و طول فنر مشخص می شود.

تقویت کننده مچ دست فنری

تقویت کننده مچ دست فنری

قیچی مچ ابزاری بسیار ایده ال برای استفاده ورزشکاران ورزش های قدرتی مانند پاورلیفتینگ، وزنه برداری و بدنسازی است تا بتوانند قدرت و استقامت مچ و ساعد خود را افزایش دهند. این وسیله دارای دستگیره ای است که ورزشکار با فشار به آن می تواند حرکت مورد نظر خود را انجام و دهد و با تنظیم فنر قرار گرفته بر روی دستگاه مقدار فشار وارد به مچ دست خود را تنظیم کند.

معمولا قیچی های تقویت مچ در انواع متنوع، در اندازه ۱۵ سانتی متر طراحی و ساخته می شوند. در قسمت بالای این وسیله فنر مقاومی قرار گرفته که دارای قابلیت تنظیم فشاری است که می توان میزان فشار وارد شونده به مچ را تنظیم نمود. بر روی قسمت دستگاه برای پیشگیری از آسیب به کف دست، پوشش پلاستیکی نرمی تعبیه شده است. همچنین این وسیله دارای پیچ تنظیم فشار است که می توان مقدار فشار وارد شده به مچ را بین ۵ الی ۳۰ کیلوگرم تنظیم و برای تعداد دفعات بیشتری انجام داده شود.

کش تقویت انگشت گریپستر

کش تقویت انگشت گریپستر یک وسیله تمرینی است که برای تقویت عضلات و آرامش دست و انگشتان استفاده می شود. این کش از یک سیم انعطاف پذیر و لاستیک معمولا سیلیکونی تشکیل شده است که با قرار دادن انگشتان در داخل آن، باعث تمرین و تقویت مچ، انگشتان، عضلات ساعد و برجسته کردن رگ های دست می شود. با استفاده از این وسیله تمرینی، می توانید قدرت نیروی دست و تناسب انگشتان خود را افزایش دهید.

کش تقویت انگشت گریپستر معمولاً در ورزش ها و فعالیت هایی مانند بدنسازی، والیبال، راک کلایمینگ، بوکس، گیتار نوازی و سایر ورزش ها یا فعالیت هایی که نیاز به قدرت و استحکام دست و انگشتان دارند، استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره این کش توقیت کننده مچ دست و ساعد و انگشتان می توانید مقاله مرتبط با آن یعنی (گریپستر چیست؟) را مطالعه فرمائید.

تقویت کننده مچ دست مفصلی

ساختار تقویت کننده مچ دست مفصلی شبیه کلیدهای پیانو بوده و در مقایسه با مدل های قبلی، تخصصی تر و حرفه ای تر طراحی شده است. جهت چگونگی کار کردن با این وسیله شما باید تک تک انگشت های خود را بر روی فنرهایی که برای این کار طراحی شده، قرار دهید.

انواع حلقه تقویت مچ دست

ویژگی های حلقه تقویت مچ دست

  • افزایش جریان خون و رفع خستگی
  • کمک به تقویت مچ دست
  • کم حجم و سبک
  • ماساژ کف دست
  • ورزش عضلات
  • قیمت مناسب
  • کاربرد آسان


راهنمای خرید حلقه تقویت مچ دست

انواع حلقه لاستیکی قوی کننده مچ دست

فواید تقویت کننده مچ دست

شاید قبلاً تقویت کننده مچ دست را دست مردم دیده باشید و فکر کردید که اسباب بازی است اما قطعاً اینگونه نیست. این وسیله فوایدی بسیاری دارد که می توانید از آن بهره مند شوید.

1 - زبردستی

یکی از بزرگترین فواید استفاده از تقویت کننده مچ دست، افزایش زبردستی شماست. انواع مختلف تقویت کننده مچ دست به صورت مستقل هر یک از انگشت ها را درگیر می کند بنابراین به شما یاد می دهد که چگونه استفاده بهتر از انگشتان خود داشته باشید.

این اصل برای نوازندگان، ورزشکاران و هنرمندان صنایع دستی که باید انگشتان قوی داشته و از هر یک از انگشتان به صورت مستقل استفاده کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این وسیله نه تنها باعث تقویت انگشتان می شود بلکه به شما کمک می کند که چگونگی استفاده مستقل از هر یک از انگشتان دست را یاد بگیرید. استفاده از تقویت کننده مچ دست همچنین باعث قویتر شدن انگشتان می شود چون نوعی از تمرین قدرتی است.

2 - تقویت ساعد

یکی دیگر از مزیت های بزرگ استفاده از تقویت کننده مچ دست افزایش قدرت و اندازه ساعد است چون انگشتان توسط عضلاتی که در ساعد وجود دارند کنترل می شوند.

بنابراین استفاده از تقویت کننده مچ دست به صورت غیر مستقیم باعث ورزیده شدن ساعد از طریق درگیر کردن انگشتان می شود. هنگامی که با انگشتان دست، تقویت کننده مچ را فشار می دهید، عضلات خم کننده ساعد و هنگامی که انگشتان را باز می کنید عضلات باز کننده ساعد ورزیده می شوند. همچنین رشد عضلات ساعد و تقویت انگشتان دست باعث می شود که راحت تر وزنه بزنید. همچنین باعث گیرش بهتر وزنه ها شده و می توانید تکرارهای بیشتری را بدون احساس درد انجام دهید.

فواید استفاده از حلقه تقویت مچ دست

استفاده از حلقه تقویت کننده مچ دست

3 - قدرت و استقامت پنجه

تقویت کننده مچ دست باعث درگیر شدن انگشتان، کف دست و مچ ها می شود بنابراین قدرت کلی پنجه را افزایش می دهد. افزایش قدرت پنجه برای افرادی که عاشق وزنه زدن، ورزش کردن و نوازندگی هستند عالی است.

همچنین با استفاده از تقویت کننده مچ دست، استقامت پنجه، انگشتان و ساعد را افزایش می دهید. تمرین مستمر با تقویت کننده مچ دست باعث می شود که عضلات دست کار های سنگین تر برای مدت زمان بیشتر انجام دهند.

4 - توانبخشی

یکی دیگر از ابعاد مفید استفاده از تقویت کننده مچ دست، موثر بودن آن به عنوان ابزار توانبخشی است و همچنین درد را تسکین می دهد. افرادی که عمل جراحی روی دست، مچ یا پنجه خود انجام داده اند می توانند با استفاده از این ابزار، قدرت قبلی خود را بازیابند.

علاوه بر این، این ابزار درد ناشی از تنیس البو، سندرم تونل کارپال، آرتروز و غیره را تسکین می دهد. اگر می خواهید قدرت سابق دست ها، پنجه، آرنج و انگشتان خود را باز یابید، استفاده از تقویت کننده مچ دست بهترین گزینه است.

عکس حلقه تقویت مچ

عکس نحوه استفاده از حلقه تقویت مچ

نکات مهم هنگام خرید حلقه تقویت مچ

اندازه و وزن حلقه

نخستین نکته در خصوص خرید حلقه تقویت مچ مربوط به اندازه و وزن آن می شود. اصولا تمامی این حلقه ها در یک رده سایزی و وزنی تولید می شوند. با این حال اما یادتان باشد که اندازه حلقه بایستی با اندازه کف دستان شما برابر بوده و سبب راحتی در استفاده از آن شود.

در ضمن وزن آن نیز بایستی مناسب توان جسمانی تان باشد تا بتوانید آن را در هر لحظه ای از زمان با خود همراه داشته باشید.

جنس حلقه

جنس بدنه این حلقه های ورزشی را از پلاستیک تولید و به بازار عرضه می کنند به همین دلیل در هنگام انتخاب کردن مدل مورد نظر از نرم بودن و قابلیت انعطاف پذیری حلقه اطمینان حاصل نمایید. همچنین به کیفیت جنس بدنه توجه داشته باشید تا در هنگام استفاده کردن دچار پاره گی نشود.

برجستگی حلقه

حلقه های تقویت کننده مچ دست را به دو حالت ساده و برجسته تولید می کنند. مدلهایی که دارای برجستگی هایی بر روی بدنه حلقه میباشند از لیز خوردن و عرق کردن کف دست جلوگیری میکنند به همین منظور شما می توانید در صورت علاقه از این مدل برای ورزش کردن خود استفاده نمایید.

طراحی حلقه

حلقه های تقویت مچ همگی به شکل دایره هایی از جنس لاستیک فوق العاده انعطاف پذیر هستند که اصولا با طراحی ساده ای نیز تولید و به بازار عرضه می شوند. با این حال اما برخی از آنان از طراحی دانه ای بر روی خود به منظره ماساژ کف دست و انگشتان برخوردار هستند.

برخی دیگر نیز دارای حلقه های جانبی برای قرار دادن انگشت دستان شما در خود و یا دندانه هایی برآمده برای قرار دادن انگستانتان بر روی خود می باشند.

قیمت حلقه تقویت مچ

قیمت حلقه تقویت مچ اصلا چیز قابل توجهی نیست و تنها کافی است بخواهید که دارای مچ هایی قوی باشید و از آن به منظور تقویت عضلات دست خود کمک بگیرید.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای حلقه تقویت مچ

راهنمای نگهداری از حلقه تقویت مچ دست

حلقه تقویت کننده، وسیله ای جهت کمک به افرادی است که به وسیله آن بتوانند قدرت مچ دست خود را افزایش دهند. از آنجا که مدل های مختلفی از این محصول در بازار موجود بوده پس نیاز است که نسبت به راهنمای مراقبتی از آن هم بیشتر توجه نمود.

جنس بیشتر حلقه های تقویت مچ از پلاستیک بوده و شما می توانید به وسیله یک راهکار بسیار ساده از آن مراقبت نمایید. اگر بر روی حلقه آثار کثیفی مشاهده کردید، می توانید آن را بشویید. این کار زمان بری نیست و تنها به یک صابون و اسفنج نیاز دارید. بعد از شستشوی کامل حلقه با آب و صابون، حتما آن را به وسیله یک پارچه تمیز خشک نمایید.

سخن پایانی

اگر علاقمند هستید تا مچ دستان خود را تقویت کرده و آنها را قوی نمایید می توانید از این حلقه ها برای این کار استفاده نمایید این حلقه های ورزشی دارای قیمت بسیار ارزانی هستند و شما می توانید به راحتی این وسیله ورزشی را بصورت اینترنتی خریداری کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع حلقه و فنر تقویت مچ دست چند است؟
قیمت حلقه تقویت مچ دست به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس حلقه، کیفیت ساخت و میزان مقاومت آن، طرح و شکل آن، وزن و ابعاد آن بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت حلقه تقویت مچ از 20 هزار تومان تا 500 هزار تومان می باشد.
حلقه تقویت مچ دست چه فوایدی دارد؟
این وسیله فوایدی بسیاری دارد از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: افزایش زبردستی برای نوازندگان، ورزشکاران و هنرمندان - افزایش قدرت و اندازه ساعد - افزایش قدرت و استقامت پنجه - موثر به عنوان ابزار توانبخشی
تاریخ به روز رسانی : 1402/06/20
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
حلقه تقویت مچ ژله ای پلاستیک PVC مدل LMC50-R
حلقه تقویت مچ ژله ای پلاستیک PVC مدل LMC50-R
فنر تقویت مچ گلدن استار مدل GS-16A
فنر تقویت مچ گلدن استار مدل GS-16A
توپ تقویت مچ دست مدل 001 کد 04 سایز M
توپ تقویت مچ دست مدل 001 کد 04 سایز M
کش تقویت انگشت سیلیکونی مدل A1400
کش تقویت انگشت سیلیکونی مدل A1400
حلقه تقویت مچ لاستيكى خاردار مدل 184569
حلقه تقویت مچ لاستيكى خاردار مدل 184569
حلقه تقویت مچ دست چندرنگ مدل 002
حلقه تقویت مچ دست چندرنگ مدل 002
توپ تقویت مچ دست مدل GBT10
توپ تقویت مچ دست مدل GBT10
حلقه تقویت مچ طرحدار آیدین مدل 001 سایز M
حلقه تقویت مچ طرحدار آیدین مدل 001 سایز M
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر های
09:01 - 1402/05/14
با این حلقه ها میشه رگ های دست هم نمایان کرد؟

پاسخ : بله

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد