منو

توپ پیلاتس چیست؟ فواید ورزش با توپ پیلاتس در چیست؟

امروزه به دلیل کم تحرکی و زندگی شهرنشینی، نیاز به ورزش بیش از پیش در مردم احساس می شود. توپ پیلاتس یک وسیله ورزشی است که شما می توانید به وسیله آن تمرینات ورزشی مورد علاقه خود را بدون نیاز به ثبت نام در باشگاه و تجهیزات جانبی دیگر به راحتی در خانه و با کمترین معلومات ورزشی انجام دهید.

ورزش کردن با توپ پیلاتس یا توپ تناسب اندام می تواند علاوه بر تقویت عضلات شکم، پشت و لگن روی روحیه و اعصاب شما هم تاثیر مثبت داشته باشد.

پس با طوطی کالا در ادامه همراه باشید تا پس از آشنایی با مزایا و فواید استفاده از توپ پیلاتس برای حفظ سلامت و تناسب اندام شما، به بررسی نکات مهم و ضروری هنگام خرید توپ پیلاتس بپردازیم و در پایان هم چند مدل از پرفروش ترین توپ های تناسب اندام با قیمت مناسب را خدمت تان معرفی کنیم در تا در صورت نیاز به راحتی اقدام به خرید اینترنتی نمائید.

توپ پیلاتس

راهنمای خرید توپ پیلاتس و بررسی مزایای آن

تاریخچه توپ پیلاتس

توپ های پیلاتس برای اولین بار در سوئیس، توسط یک فیزیوتراپ برای برای کمک به توانبخشی و فیزیوتراپی کودکان معلول حرکتی مورد استفاده قرار گرفت.

با توجه به عملکرد خوبی که این توپ ها برای بهبود عملکرد بدن از خود نشان دادند کم کم در سراسر جهان و در تمامی باشگاه ها و رشته های ورزشی جای خود را باز کردند و تبدیل به یکی از محبوب ترین لوازم ورزشی شدند.

توپ پیلاتس چیست؟

توپ پیلاتس Pilates Ball یک توپ پر طرفدار و خیلی بزرگ در اندازه های مختلف است که به منظور انجام حرکات ورزشی و تمرینات روزانه خود جهت کاهش وزن و تناسب اندام می توانید از آن استفاده کنید.

این توپ جنس خیلی محکمی دارد به طوری که اگر ورزشکار تمام وزن خود را هم روی توپ بیاندازد اتفاق خاصی برای توپ نخواهد افتاد.

عکس توپ پیلاتس

عکس توپ پیلاتس بزرگ نقره ای ساده

توپ پیلاتس نام های دیگری مانند توپ ورزشی، توپ درمانی، توپ ایروبیک، توپ سلامتی، توپ تعادلی، توپ سوئیسی، توپ پزشکی، توپ یوگا، توپ بارداری، توپ جیم بال، توپ بدن سازی و ... دارد.

اینگونه از توپها در مدل ساده و خاردار موجود می باشند، که نوع خاردار آن جهت ماساژ و خون رسانی بهتر عضلات طراحی گردیده شده است.

انواع توپ پیلاتس بر اساس شکل ظاهری

توپ پیلاتس خاردار

این مدل از توپ به دلیل داشتن خار روی سطح خود اصطکاک بیشتری با بدن دارند بنابراین بدن بهتر روی آن قرار می گیرد یا به اصطلاح کمتر لیز می خورند که این امر باعث می شود، راحت تر حرکات ورزشی مورد نظر خود را با آن انجام دهید. لازم به ذکر است به دلیل داشتن خار روی سطح برای نشستن و انجام حرکت یوگا چندان مناسب نیستند.

توپ پیلاتس ساده

سطح این توپ کاملا صاف بوده و فاقد هر گونه برجستگی است که در بازار به عنوان توپ یوگا شناخته می شود. شما حین انجام حرکات یوگا می توانید به راحتی روی آن بنشینید. متاسفانه سطح ان ها صاف بوده و اصطکاک خیلی کمی با بدن و سطح زمین دارند بنابراین انجام حرکات کششی مانند تمرین های ژیمناستیک با آن ها چندان مناسب نیست.

توپ پیلاتس خاردار و پیلاتس ساده

مقایسه بین توپ پیلاتس خاردار و توپ پیلاتس ساده

ویژگی های فیزیکی توپ پیلاتس

با وجود اینکه این توپ ها از هوا پر شده اند اما به دلیل جنس کشسان آن ها، تحمل وزن تا 300 کیلوگرم در بعضی مدل ها دیده می شود، بنابراین نباید نگران نشستن روی آن باشید.

اندازه این توپ ها بنا به اندام هر فرد از ۳۰ سانتی متر (برای بچه ها و افراد با جثه کوچک) تا ۷۵ سانتی متر (برای افراد قدبلند) متغیر است.

مزیای استفاده از توپ پیلاتس

مزیت این توپ نسبت به سایر وسایل بدنسازی این است که قیمت پایینی دارد، فضای زیادی را اشغال نمی کند و حمل آن آسان است، بنابراین برای مصارف خانگی بسیار مناسب می باشد.

تمرین با این توپ نیازی به مهارت خاصی ندارد و نیازی به تمرین طولانی نیست. این ورزش می تواند بسیاری از بیماری ها را از بین ببرد. از این توپ در مراکز توانبخشی نیز استفاده می شود.

توپ پیلاتس وضعیت بدن را بهبود می بخشد

اگر عادت صاف نشستن را از دست داده اید، با انجام حرکات ورزشی با توپ پیلاتس راهی عالی برای بازگشت به مسیر درست پیدا می کنید. نشستن روی توپ بدنسازی به اصلاح و بهبود وضعیت بدن و ستون فقرات کمک کرده و بی ثباتی توپ، افراد را وادار به تغییر موقعیت می کند.

توپ پیلاتس تعادل بدن را بهبود می بخشد

شکی نیست که توپ پیلاتس به ایجاد تعادل خوب، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی کمک می کند. مهم نیست که چه تمریناتی را روی توپ تناسب اندام پیلاتس انجام می دهید، مهم حفظ تعادل و موقعیت صحیح بدن است. مجبور کردن بدن برای رسیدن و حفظ این ثبات، باعث افزایش تمرکز و کنترل خود و تعادل حرکتی می شود.

توپ پیلاتس دردهای کمر و ستون فقرات را کاهش می دهد

ورزش با توپ پیلاتس برای دیسک کمر بسیار کارآمد است. این تمرینات با مجبور کردن فرد برای استقرار وضعیت صحیح بدن به ویژه در ناحیه کمر، عضلات این قسمت را تقویت کرده و با تدوام بر انجام آنها، سطح انرژی را افزایش می دهد.

وضعیت غیرایستای حرکات ورزشی با توپ بزرگ پیلاتس، همچنین بر بهبود سیستم گردش خون تاثیر گذاشته و نیز باعث ایجاد توده های عضلانی می شود. بدین ترتیب استحکام استخوانها و استقامت بدن در بهترین حالت ممکن خود قرار می گیرد.

تمرین با توپ پیلاتس

نحوه صحیح استفاده از توپ پیلاتس توسط ژیمناستیک کار زن

شکم تخت با تمرینات توپ پیلاتس

این احتمالاً تصویری نیست که شما از یک توپ بدنسازی داشته اید، اما در واقع برای عضله سازی شکم بسیار عالی است! انجام تمرینات شکمی با توپ پیلاتس منجر به انقباض عضلات اندام تحتانی شده و تلاش برای حفظ تعادل حین انجام تمرینات به طور قابل توجهی بر تقویت عضلات شکم موثر است.

توپ پیلاتس فرم ماهیچه ساق پا را اصلاح میکند

یکی از تمرینات عالی در برنامه روزمره می تواند نشستن بر روی توپ پیلاتس بزرگ باشد. این بهترین تمرین تعادلی است که شما به طور طبیعی عضلات زانو، لگن و مچ پا را هنگام نشستن بر روی این توپها منقبض کنید، در نتیجه ماهیچه های ساق پا ورزیده شده و فشار وزن بدن به جای کشکک زانو را تحمل می کند.

نحوه انتخاب سایز توپ پیلاتس

نکته ضروری در انتخاب سایز توپ جیم بال میزان قد ورزش کار است. ساده ترین روش برای انتخاب توپ بدنسازی این است که قبل از خرید روی آن بنشینید. اگر رانها و باسن شما موازی زمین بود و با زانو زاویه قائمه می ساخت، این توپ مناسب قد و شرایط فیزیکی بدن شماست در جدول زیر به طور حدودی ابعاد مناسب توپ پیلاتس برای قدهای مختلف آورده شده است:

اندازه مناسب توپ پیلاتس

نحوه انتخاب سایز توپ پیلاتس

سایز توپ قطر توپ قد افراد
کمتر از 152 سانتی متر ۴۵ سانتی متر small
155 - 173 سانتی متر ۵۵ سانتی متر medium
175 - 188 سانتی مت ۶۵ سانتی متر large
190 - 200 سانتی متر ۷۵ سانتی متر x-large

راهنمای خرید توپ پیلاتس

جنس توپ پیلاتس

جنس توپ های پیلاتس عمدتا به شکل پلاستیک فشرده شده یا pvc می باشد. توجه داشته باشید که جنس خوب توپ علاوه بر فراهم نمودن استحکام بالاتر، از بروز حساسیت های پوستی نیز جلوگیری به عمل می آورد.

برخی از توپ ها به عنوان توپ های ضد انفجار فروخته می شوند. لطفا در هنگام خرید توپ پیلاتس به این ویژگی توجه کنید. از آنجایی که این توپ ها دوام و استقامت خوبی دارند، ایمن تر نیز هستند. به خاطر داشته باشید که هنگام حرکت، مانند نشستن روی توپ، می تواند ناگهان منفجر شود. در این صورت ممکن است بدن شما آسیب ببیند.

ابعاد کلی

توپ های پیلاتس به صورت کلی در دو مدل بزرگ و کوچک موجود می باشد. توپ های کوچکتر بیش تر شما را در انجام فعالیت های ورزشی که قبلا انجام می دادید کمک می کنند، شدت بیشتر را برای شما فراهم می آورند. اما توپ های بزرگ تر، علاوه بر انجام تمرینات جدید، قابلیت نشستن و ... را نیز فراهم می کنند.

خرید توپ پیلاتس

تمرین ورزشکار مرد با توپ پیلاتس بزرگ

قطر توپ

بعد از اینکه تصمیم گرفتید توپ های کوچک مناسب شما هستند یا توپ های بزرگ تر، نوبت به انتخاب سایز دقیق تر آن می باشد. به خصوص در مورد توپ های بزرگ تر که زاویه نشستن شما بر روی آن بسیار مهم است. در مورد سایز و قطر توپ پلاتس در قسمت های قبلی به طور کامل توضیح دادیم.

خاردار یا ساده

توپ های با مدل خاردار سطح اصطکاکی بیشتری در مقابل توپ های پیلاتس ساده ایجاد می کند. در نتیجه انجام تمرینات ورزشی با آن ساده تر است. اگر چه ممکن است به اندازه توپ های یوگا ساده برای نشستن راحت نباشند. در مورد خارادار بودن و یا ساده بودن توپ پیلاتس در قسمت های قبلی توضیح داده ایم.

حداکثر وزن قابل تحمل

مقدار بیشینه تحمل وزنی که یک توپ می تواند داشته باشد بسیار مهم است و برای انجام حرکات ورزشی باید به آن توجه کنید. هر توپ پیلاتس توانایی خاصی برای حمل وزن دارد. در برخی از تمرینات پیلاتس باید روی توپ بنشینید و حرکاتی انجام دهید. بنابراین باید از وزنی که توپ می تواند حمل کند کاملاً آگاه باشید.

برخی از انواع توپ های پیلاتس می توانند تا نزدیک به یک تن را تحمل کنند. توپ های پیلاتس معمولا ظرفیت بالایی برای تحمل وزن افراد دارند. در هر صورت بد نیست هنگام خرید توپ پیلاتس به این موضوع توجه کنید. اگر فکر می کنید تمرین شما شامل استفاده از تجهیزات دیگری مانند دمبل و وزنه است، باید در انتخاب توپ به ظرفیت و پایداری وزنه توجه زیادی داشته باشید.

تمرین با توپ پیلاتس

انواع تمرینات ورزشی با توپ پیلاتس برای ژیمناستیک کارها

بهترین مارک توپ تناسب اندام (توپ پیلاتس)

به دلیل اینکه برندهای باکیفیت زیادی در بازار وجود دارند، نمی توان یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک توپ پیلاتس به شما معرفی کرد بنابراین ما در ادامه لیستی از بهترین برندهای توپ پیلاتس را به شما معرفی می کنیم.

 • توپ پیلاتس اکسینگ
 • توپ پیلاتس جورکس
 • توپ پیلاتس آذیموس
 • توپ پیلاتس لدراگوما
 • توپ پیلاتس گلدن استار
 • توپ پیلاتس کراس اسپورت
 • توپ پیلاتس جیم بال
 • توپ پیلاتس تراباند
 • توپ پیلاتس اسکالپچر

فایده توپ پیلاتس برای کودکان

توپ پیلاتس برای کودکان نیز می تواند فواید متعددی داشته باشد. با استفاده از توپ پیلاتس، کودکان می توانند بهبود قابل توجهی در قوای خود ایجاد کنند، که در نهایت می تواند به بهبود عملکرد در تمامی فعالیت های روزانه، از جمله ورزش، بازی و تحصیلات، منجر شود.

بازی با توپ پیلاتس توسط کودکان

فایده توپ پیلاتس برای کودکان

توپ پیلاتس به کودکان کمک می کند تا بتوانند بهبود تعادل و کنترل بدن خود را بیشتر کنند و در عین حال، از طریق تمرینات پیلاتس، استقامت و قدرت عضلات خود را تقویت کنند. همچنین، تمرین با توپ پیلاتس می تواند به کودکان کمک کند تا درک بهتری از جسم خود داشته باشند و از بیماری ها و دردهای مختلفی مانند درد پشت، درد گردن و شانه، کمر و زانو پیشگیری کنند.

استفاده از توپ پیلاتس به کودکان کمک می کند تا بازی و تمرین را با هم تلفیق کنند و بهبود آموزش، توجه و تمرکز خود را نیز تجربه کنند. همچنین، توپ پیلاتس می تواند به کودکان کمک کند که از نظر روحی و روانی آرامش و رضایتمندی بیشتری داشته باشند.

روش نگهداری از توپ پیلاتس یا بدنسازی

 • همیشه توپ را در جایی نگهداری کنید که با نور مستقیم خورشید در تماس نباشد. نور خورشید باعث آسیب رساندن به توپ و کاهش میزان باد آن می شود.
 • حرکات ورزشی مورد نظر خود را در سطح صاف انجام دهید. انجام حرکات ورزشی با توپ روی محیط های برجسته مثل خاکی و شن ریزه احتمال پنچر شدن و ترکیدگی توپ را افزایش می دهد.
 • اگر مدت زمان زیادی قصد استفاده از توپ را ندارید، بهتر است باد آن را خالی کرده و در دمای اتاق نگهداری کنید. این کار باعث افزایش طول عمر توپ می شود.
 • از برخورد توپ با مواد نفتی و شیمیایی خطرناک تا حد امکان جلوگیری کنید، زیرا دشمن اصلی پلاستیک مواد نفتی است چون از نفت ساخته می شود و می تواند بدنه توپ را در خود حل کند.

پیشنهاد مطالعه : توپ مدیسن بال چیست و چه کاربردی دارد؟

پرفروش ترین مدلهای توپ پیلاتس با مقاومت و انعطاف بالا

1 -

توپ پیلاتس تعادلی کور اف اکس کد 65

توپ پیلاتس تعادلی کور اف اکس کد 65
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۱۵x25x35 سانتی متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
2 -

توپ پیلاتس خاردار برند رویال مدل 14C02

توپ پیلاتس خاردار برند رویال مدل 14C02
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۸۵x۸۵x۸۵ سانتی متر
 • وزن
  ۹۸۵ گرم
 • جنس
  لاستیک
 • کشور تولیدکننده
  ایران
3 -

توپ تناسب اندام مدل TR85 جیم

توپ تناسب اندام مدل TR85 جیم
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۸۵x۸۵x۸۵ سانتی متر
 • وزن
  ۸۰۰ گرم
 • جنس
  PVC
4 -

توپ پیلاتس سایز کوچک مدل 2022

توپ پیلاتس سایز کوچک مدل 2022
ین مدل توپ پیلاتس عرضه شده با قطر 25 سانتی متر برای تمرینات بدنسازی، پیلاتس، ایروبیک و یوگا کاربرد داشته و دامنه حرکتی گسترده ای را برای شخص استفاده کننده فراهم می کند. توپ 25 سانتیمتری پیلاتس بسیار سبک و در عین حال مستحکم می باشد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۵x۲۵x۲۵ سانتی متر
 • وزن
  ۵۰ گرم
 • جنس
  لاستیک
5 -

توپ پیلاتس نی دار مارک ترا باند مدل K1

توپ پیلاتس نی دار مارک ترا باند مدل K1
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۰x۲۰x۲۰ سانتی متر
 • وزن
  ۱۱۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
6 -

توپ پیلاتس مینی بال تراباند سایز کوچک

توپ پیلاتس مینی بال تراباند سایز کوچک
توپ پیلاتس تراباند یا مینی بال که بعنوان توپ ضد استرس شناخته می شود، سبک، مقاوم و دارای رنگهای متنوع می باشد. تماس با سطح نرم و مخملی آن بسیار دلپذیر است.
این توپ ساخته شده است از مواد پی وی سی و ضد ترکیدن که به سفارش شرکت ترابند مطابق با استاندارهای روز به قطر 18 سانتی متر و وزن تقریبی 55 گرم تولید شده استشرکت ترابند با رعایت این اصول، برای سفارش ساخت توپ ویژه تمرین های پیلاتس اقدام کرده است تا از این ابزار آموزشی برای رشد و ارتقا سطح مهارت مربیان و ورزشکاران پیلاتس بهره بگیرد و روش های نوین را در اختیار علاقمندان قرار بدهد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۵x۲۵x۲۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۹ گرم
 • جنس
  لاستیک
 • کشور تولیدکننده
  چین
7 -

توپ تناسب اندام با قطر 75 سانتی متر

توپ تناسب اندام با قطر 75 سانتی متر
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۷۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۱۸۷ گرم
 • سایر توضیحات
  دارای یک پمپ باد و شلنگ رابط
8 -

توپ پیلاتس آج دار سایز کوچک مدل 2018

توپ پیلاتس آج دار سایز کوچک مدل 2018
مشخصات محصول
 • ابعاد
  25x25x25 سانتی متر
 • وزن
  50 گرم
 • سایر توضیحات
  آج دار
9 -

توپ تناسب اندام جورکس مدل AntiBurst-85

توپ تناسب اندام جورکس مدل AntiBurst-85
توپ جیم بال جورکس 85 سانتی تحمل بیش از 150 کیلو وزن را داشته و هرساعت کار با آن حدودا 300 الی 350 کیلو کالری انرژی به مصرف می رساند. توپ جیم بال ساده معرفی شده در این بخش به وزن 1000 گرم بوده و قطر آن 85 سانتی متر می باشد. این توپ در سه رنگ آبی، قرمز، طوسی بوده و یک عدد تلمبه جهت باد نمودن آن همراه خود دارد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۸۵x۸۵x۸۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۲۰۰ گرم
 • جنس
  پی وی سی
10 -

توپ بدنسازی لایو بادی مدل ضد انفجار قطر 65 سانتی متر

توپ بدنسازی لایو بادی مدل ضد انفجار قطر 65 سانتی متر
جیم بال لایو بادی مدل آنتی برست سایز 65 سانتی متر جدیدترین مدل توپ بدنسازی میباشد که ویژگی تحمل وزن تا 650 کیلوگرم را دارد و همچنین این توپ ضد انفجار است و به راحتی سوراخ و یا پاره نمیشود.
به علت ایمنی بسیار بالا این توپ توصیه اغلب مربیان و پزشکان برای بانوان باردار ورزشکار این مدل میباشد. ورزش کردن با جیم بال بسیار راحت بوده و لازم نیست حتما از مربی کمک بگیرید. این توپ در ورزش هایی مانند یوگا، پیلاتس، ایروبیک و تناسب اندام استفاده می شود.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۶۵x۶۵x۶۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • جنس
  لاستیک
 • کشور تولیدکننده
  چین
11 -

توپ پیلاتس کاسفر ترکیه ای مدل TR 55

توپ پیلاتس کاسفر ترکیه ای مدل TR 55
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۲۰x۲۰x۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • کشور تولیدکننده
  ترکیه
12 -

توپ بدنسازی شارک مدل SH85 سایز بزرگ

توپ بدنسازی شارک مدل SH85 سایز بزرگ
مشخصات محصول
 • ابعاد
  ۷۵ سانتی متر
 • وزن
  ۱۲۰۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • کشور تولیدکننده
  چین
13 -

توپ ایروبیک ریلکس خاردار و دسته دار قطر 45 سانتی متر

توپ ایروبیک ریلکس خاردار و دسته دار قطر 45 سانتی متر
این توپ به رنگ زرد با قطر 45 سانتی متر از مواد اولیه با خاصیت الاستیسیته (کشسانی) بالا تولید شده است. به نحوی که علاوه بر ورزش های مختلف می توانید حرکات نشسته روی توپ را به راحتی می توانید با آن انجام دهید.
با توجه به اینکه توپ های صیقلی مشکل سرخوردن را ایجاد می کنند این توپ بصورت خاردار طراحی شده است که باعث می شود اصطکاک افزایش یافته و سطح تماس با توپ افزایش می یابد که این مساله باعث می شود توپ در حرکات ورزشی به هیچ وجه سر نخورد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  قطر ۴۵ سانتی متر
 • وزن
  ۵۰۰ گرم
14 -

توپ پیلاتس و یوگا ترا باند با قطر 25 سانتی متر

توپ پیلاتس و یوگا ترا باند با قطر 25 سانتی متر
مشخصات محصول
 • ابعاد
  قطر 25 سانتی متر
 • وزن
  ۱۲۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک فشرده
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
بهترین مارک و برند های توپ پیلاتس کدامند؟
از بهترین برندهای تولید کننده توپ پیلاتس می توان به توپ پیلاتس اکسینگ، جورکس، آذیموس، لدراگوما، گلدن استار، کراس اسپورت، جیم بال، تراباند و اسکالپچر اشاره کرد.
قیمت انواع توپ پیلاتس چند است؟
قیمت توپ پیلاتس به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده توپ، اندازه توپ، کیفیت مواد اولیه، نوع توپ و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع توپ پیلاتس از 20 هزار تومان شروع و تا 500 هزار تومان هم ادامه دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/12
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد