منو

تلمبه پایی چیست و چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد؟

برای زدن باد به لاستیک وسایل نقلیه ای مانند دو چرخه، موتور سیکلت، خودرو و ... می توان از انواع تلمبه استفاده کرد. وجود این وسیله برای افرادی که در سفرهای بین شهری از خودرو استفاده می کنند و احتمال پنچری و کاهش باد تایر وجود دارد ضروری است.

از دیگر استفاده های تلمبه مخصوصا نوع پایی یا پدالی می توان به باد کردن قایق و توپ بادی اشاره کرد. به همین دلیل است که گفته می شود در زمان سفر و گردش، همراه داشتن یک تلمبه واجب است.

بنابراین در این مقاله از طوطی کالا قصد داریم درباره تلمبه بادی پایی اطلاعاتی را خدمت تان ارائه دهیم تا هنگام خرید این نوع تلمبه با دید باز تر انتخاب کنید، پس با ما همراه باشید.

تلمبه پایی

راهنمای خرید تلمبه پایی یا پدالی

تلمبه بادی چیست؟

تلمبه بادی یا پمپ بادی وسیله ای است که غالباً برای باد کردن لاستیک تایر دوچرخه ها استفاده می شود. اصولا هر وسیله دیگری را که در همین حد و اندازه باشد می توان به وسیله تلمبه بادی پر از هوا (به اصطلاح باد) کرد، مانند لاستیک خودرو، توپ فوتبال، تشک بادی، قایق بادی و ... .

انواع تلمبه بادی شامل تلمبه بادی پایی و تلمبه بادی دستی است که در این جا قصد داریم مورد اول را به شما معرفی نماییم.

تلمبه بادی پایی چیست؟

تلمبه پایی که به نام های تلمبه پدالی یا تلمبه ماشین و خودرو نیز شناخته می شود، متشکل از یک یا دو سیلندر است که به کمک پای فرد فعال می شوند و با جلو و عقب رفتن پیستون موجود در سیلندر، باد با فشار بالا تولید می کنند. باد تولید شده از طریق والو که به لاستیک متصل می شود وارد لاستیک شده و حجم باد درون تایر افزایش می یابد.

تلمبه های پایی نسبت به نوع دستی فشار کمتری به ستون فقرات شما وارد می کنند و با سرعت بیشتری می توان نسبت به باد کردن لاستیک اقدام کرد. در مقایسه با پمپ بادهای الکتریکی گرچه سرعت کاری تلمبه پایی کمتر است اما به دلیل وزن کمتر و طراحی جمع و جور آن برای محل هایی که نیاز به جابجایی است و برای استفاده های شخصی، بهتر است از تلمبه پایی یک یا دو پمپ استفاده شود.

تلمبه پایی چیست

استفاده از تلمه پایی برای باد کردن تایر خودرو

ویژگی های تلمبه بادی پدالی (پایی)

 • این تلمبه نیز به مانند تلمبه های دستی بدون برق و جریان الکتریسیته کار می کنند و لازم است تا فردی با نیروی انسانی خود آن را به کار بگیرد.
 • تلمبه های بادی پدالی به شکلی طراحی شده اند که بر روی زمین قرار می گیرند و با پدال زدن هوا را به داخل مخزن خود کشیده و با فشرده شدن لبه های تلمبه، هوای داخل مخزن فشرده شده و وارد نازل می شود.
 • جنس بدنه این تلمبه باد پدالی از لبه های پلاستیکی فشرده شده می باشد که بسیار مقاوم هستند و می توانند در برابر ضربه و فشار های وارده به بهترین شکل مقاومت کنند.
 • همچنین جنس دیواره مخزن این تلمبه های پدالی از pvc می باشد که بسیار نرم و انعطاف پذیر است و در گذر زمان پوسیده نمی شود و کارایی روز اول را خواهد داشت.
 • این تلمبه بر خلاف تلمبه دستی دارای مخزن بزرگی است و در هر بار تلمبه زدن می تواند باد بیشتری را وارد محصول کند.
 • همچنین به دلیل اینکه این تلمبه بادی پدالی است با پا نیز می توان آن را استفاده کرد.
 • همانطور که می دانید عضلات پا بسیار قوی تر از عضلات دست می باشند و فرد می تواند مدت زمان بیشتری را بدون اینکه احساس خستگی کند برای باد زدن محصول صرف کند.
 • از مزیت های تلمبه باد های دستی و پدالی می توان به برقی نبودن آن ها اشاره کرد.
 • این تلمبه ها نیز به مانند تلمبه های دستی می توانند به غیر از عملیات پمپاژ عملیات مکش و تخلیه را نیز انجام دهند.
 • این تلمبه ها را می توان در هر شرایطی و بدون وجود برق نیز مورد استفاده قرار داد. به همین دلیل بسیار مناسب برای سفر می باشد.

نحوه استفاده از تلمبه پایی

ساختار تلمبه بادی پدالی (پایی)

در حال حاضر تلمبه بادی پدالی در دو جنس بدنه فلزی و پلاستیکی طراحی و تولید می شود. لازم به ذکر است که تلمبه بادی پدالی ساختار بسیار زیبا و سبکی دارد و شما می توانید آن را در کم ترین جای ممکن قرار دهید و با خود در مسافرت حمل کنید.

در ساختار تلمبه بادی پدالی یک درجه نمایشگر جهت میزان فشار باد تعبیه شده است. شما با استفاده از این درجه نمایشگر می توانید بصورت کاملاً استاندارد وسیله مورد نظر خود را باد کنید. همچنین با استفاده از پدال محکم و استاندارد آن به راحتی و بدون خستگی می توان وسیله مورد نظر را توسط پا تنظیم باد کرد.

تلمبه بادی پدالی از یک مخزن بسیار بزرگ و عظیم تشکیل شده است که با هربار تلمبه زدن حجم بسیار زیادی باد وارد محصول مورد نظر می کند. همچنین بدنه این تلمبه از جنس لبه های پلاستیکی فشرده شده است، به همین جهت مقاومت و استحکام بسیار بالایی در برابر ضربه های فیزیکی و دیگر فشارهای ممکن دارد و هیچ آسیبی نخواهد دید.

دقت داشته باشید که دیواره مخزن تلمبه بادی پدالی از Pvc تشکیل شده است، به این ترتیب این دیواره بسیار نرم و انعطاف پذیر است و با گذشت زمان پوسیده نخواهد شد و کارایی و بازدهی اولیه خود را حفظ خواهد کرد.

تلمبه پایی ماشین

عکس تلمه پدالی در حال باد کردن چرخ خودرو

کاربرد تلمبه باد پایی

تلمبه باد پایی از وسایل جانبی خودرو است که با استفاده از این وسیله می توانید باد لاستیک خود را تنظیم نمایید ولی این وسیله دارای کاربردهای دیگری نیز است که در این بخش به این موارد خواهیم پرداخت. یکی از کاربردهای این تلمبه های پایی در باد نمودن لاستیک دوچرخه است.

باد نمودن توپ های بازی و تشک و قایق بادی از مواردی است که از طریق تلمبه های پایی امکان پذیر است، بنابراین این محصول ایده آل دارای چندین کارایی مهم و کاربردی است که شما می توانید در بسیاری از مکان ها از آن استفاده نمایید.

نکات مهم انتخاب و خرید تلمبه پایی


جنس بدنه
: جنس بدنه تلمبه ها متفاوت است به طور مثال بعضی از نمونه ها آهنی یا پلاستیکی هستند که اتفاقا قیمت این محصولات کمتر از سایر مدل ها می باشد. چرا که نمونه های پلاستیکی سریع تر خراب می شوند و یا نمونه های آهنی زنگ می زنند. در حالی که نمونه های آلومینیومی و استیل ضد زنگ اند و طول عمر بسیار بالایی دارند.


سری خروج
ی
: سری ها
ی فابریک برای اکثر وسیله ها مناسب هستند اما توجه داشته باشید که بعضی از محصولات نیاز به سری مخصوص دارند به همین خاطر بهتر است نمونه ای را خریداری کنید که قابلیت نصب انواع سری ها را داشته باشد.

عکس تلمبه پایی

عکس تلمبه پایی دو سیلندر با فشار سنج و نازل اضافی

فشار سنج: نمونه هایی که فشار سنج دارند زمانی که فشار باد درون وسیله به حد مطلوب رسید به شما اطلاع می دهند به جای این که بخواهید به شکل دستی وسیله ها را چک کنید.

قیمت محصول: منبع انرژی، جنس بدنه و نحوه کارکرد محصول عواملی هستند که می توانند بر قیمت تلمبه ها تاثیر داشته باشند. نمونه های برقی، یا آن هایی که اندازه بزرگ تری دارند گران تر هم می باشند.

روش های نگهداری از تلمبه

امروزه توجه به برخی از نکات در نگهداری یک تلمبه اهمیت بسیاری دارد، مهم ترین این نکات عبارت است از؛

 • در هنگام استفاده از تلمبه در وسط کار مقداری به آن استراحت دهید، چراکه در صورت داغ شدن شلنگ شما خواهد ترکید.
 • تلمبه خود را از گرما و نور خورشید دور نگه دارید، چراکه واشر و قسمت های پلاستیکی و شلنگ تلمبه شما اگر در معرض نور خورشید قرار گیرند آسیب خواهند دید.
 • توان تلمبه خود را در نظر داشته باشید و بیش از حد از او کار نکشید.

حرید اینترنتی تلمبه بادی پایی

جمع بندی

همانطور که گفتیم امروزه استفاده از تلمبه جهت بادکردن وسایل مختلف از رایج ترین و مناسب ترین روش ها است. تلمبه ها در انواع بسیار و مختلفی طراحی و تولید می شوند که هریک از آن ها دارای ویژگی های منحصربه فرد هستند.

پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام خرید تلمبه نیاز خود را در نظر بگیرید و با توجه به بودجه خود بهترین و مناسب ترین نوع تلمبه را انتخاب کنید تا به این ترتیب بازدهی بالایی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید تلمبه دستی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت تلمبه پایی یا پدالی چند است؟
قیمت انواع تلمبه پایی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه تلمبه، تعداد سیلندرها، وزن و ابعاد، داشتن فشارسنج، انواع نازل و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت تلمبه پایی از 300 هزار تومان تا 800 هزار تومان می باشد.
بهترین مارک های تلبمه پایی کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تلمبه پایی می توان به برندهای رونیکس، شیائومی، نووا، باسئوس، تنسر، بوش، اکتیو تولز، ورتکس، اس تی ای، ویکن، وینکس، میجیا، ام آر تی و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/12
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
تلمبه پایی آیرون مکس مدل IM-2s
تلمبه پایی آیرون مکس مدل IM-2s
تلمبه پایی نووا مدل NTP 9014
تلمبه پایی نووا مدل NTP 9014
تلمبه پایی 2 سیلندر رونیکس مدل RH-4202
تلمبه پایی 2 سیلندر رونیکس مدل RH-4202
تلمبه پایی ورتکس استیل دو سیلندر مدل FOOT PUMP
تلمبه پایی ورتکس استیل دو سیلندر مدل FOOT PUMP
تلمبه پایی تک سیلندر کمل کد YPZ-01
تلمبه پایی تک سیلندر کمل کد YPZ-01
تلمبه پایی دو سیلندر میلان کد 02
تلمبه پایی دو سیلندر میلان کد 02
تلمبه پایی تک سیلندر مدل مستر کد 100-PSI
تلمبه پایی تک سیلندر مدل مستر کد 100-PSI
تلمبه پایی پادبا مدل C54
تلمبه پایی پادبا مدل C54
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد