منو

تفاوت رژ لب جامد و رژ لب مایع در چیست؟ کدام یک بهتر است؟

رژ لب به عنوان یکی از اجزای مهم آرایش زنانه تاثیر زیادی روی زیبایی چهره و تیپ و استایل ما دارد. رژهای لب به دو دسته کلی مایع و جامد تقسیم بندی می شوند که هر کدام مزایا و معایبی دارند و هر برندی ویژگی های خاصی دارد. به هر حال این دو نوع رژ لب ویژگی های مشترک زیادی هم دارند و باید بدانید که کدام نوع و در چه زمانی برای شما مناسب تر است.

اینکه از رژ لب مایع استفاده کنید یا رژ لب جامد، بی شک سوالیست که خیلی از شما از خود پرسید اید. رژ لب ها تقریبا از زمان های خیلی گذشته وجود داشته اند و شما به طور حتم با بیش تر رژ لب ها آشنایی دارید. اما این روزها که طیف وسیعی از رژلب های مایع در فروشگاه های آرایشی به چشم می خورد، این سوال مطرح است که رژ لب جامد یا مایع؟ به راستی کدامیک از این دو نوع محصول ارجح تر هستند؟

انواع مختلف رژ لب

بررسی تفاوت های بین رژ لب جامد و مایع

با اینکه رژ لب های مایع چندین سال است که رواج پیدا کرده اند، هنوز هم این سوال بسیاری از خانم ها است. اگر بخواهیم به طور دقیق تر به این سوال پاسخ دهیم و نگاهی ریزبینانه تر داشته باشیم، بایستی این دو محصول را از تمامی جوانب بررسی کنیم.

در این مطلب ویژگی های این دو محصول و تنوع مدل های هر یک را ذکر خواهیم کرد تا بتوانید راحت تر محصول مورد نظرتان را با توجه به شرایط و مکانی که قصد حضور در آن را دارید انتخاب کنید. با طوطی کالا همراه شوید.

آشنایی با رژ لب مایع و مزایای آن

رژ لب مایع در حدود سال ۲۰۰۰ میلادی یعنی تقریبا دو دهه پیش به بازار مواد آرایشی معرفی شده است و در طول تمام این سال ها طرفداران زیادی پیدا کرده است و دارای مزایای است که طرفداران این نوع رژ به آن اعتقاد دارند. این محصولات از لحاظ ظاهر شبیه به ریمل هستند و یک براش یا قلمو درون خود دارند که به وسیله آن می توانید لب های خود را آرایش کنید.

از جمله مزایای آن می توان به ماندگاری بالا و درخشش بیشتر آن اشاره کرد و در بین طرفداران آن می توان به دختران جوان اشاره کرد که بیشتر آن ها از این نوع رژ لب ها استفاده می کنند. همچنین باید بدانید که مهم ترین فرق رژ لب مایع و جامد علاوه بر نحوه استفاده آن ها، به شکل محتویات آن ها باز می گردد.

رژ لب مایع

استفاده از رژ لب مایع برای آرایش لب

انواع رژ لب مایع

رژ لب های مایع و جامد از نظر ظاهری، بسته بندی نسبتا یکسانی دارند اما نحوه استفاده از آنها با یکدیگر متفاوت است. رژ لب های مایع عموما با اپلیکاتوری که در داخل آنها قرار دارد مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از آنها نیز یک پد اسفنجی در سر محصول طراحی شده است که با فشردن بدنه مقداری رژ لب روی اسفنج قرار می گیرد. یک تفاوت استفاده از رژ لب جامد و رژ لب مایع تنوع در بافت و جلوه نهایی رژ لب های مایع است.

رژ لب های مایع در انواع برق لب یا لیپ گلاس، مایع مخملی، موس لب، تینت لب، لاک لب و حجم دهنده تولید می شوند که در این قسمت به معرفی آنها می پردازیم:

1 - برق لب یا لیپ گلاس

برق لب ها رایج ترین انواع رژ لب های مایع هستند که استفاده از آنها به لب ها جلوه ای براق، درخشان و فوق العاده می بخشد. این محصولات دارای بافتی سبک هستند و از ماندگاری آنچنان بالایی برخوردار نیستند. برق لب ها به شکل مایع بی رنگ و رنگی اما فاقد رنگدانه های بالا نیز در بازار موجود هستند.

این محصولات آرایشی غالبا مناسب استفاده روزانه هستند اما برای شرکت در میهمانی ها می توان از یک برق لب بدون رنگ بر روی رژ لب استفاده نمود. اکثر لیپ گلاس ها حاوی ترکیبات مرطوب کننده هستند که مانع خشکی لب ها می شود.

انواع برق لب

استفاده از برق لب در آرایش لب

جهت کسب اطلاعات جامع درباره برق لب و انواع آن، مطالعه مقاله (برق لب چیست؟) پیشنهاد می شود.

2 - رژ لب مایع مخملی

این رژ لب ها بافت بسیار سبکی دارند و پس از استفاده بر روی لب خشک می شوند. این امر موجب می شود تا این محصولات آرایشی ماندگاری بالایی داشته باشند و به راحتی از روی لب پاک نشوند. رژ لب های مخملی به لطف بهره مندی از رنگدانه بالا، جذابیت فوق العاده ای به آرایش می بخشند.

3 - موس لب

موس های لب از جدیدترین محصولات آرایشی لب هستند. موس لب یک رژ لب مایع با قوام کرمی است که به آرامی خشک می شود و ماندگاری بالایی دارد. این محصول آرایش لب به گونه ای طراحی شده است که بر روی لب ها حالت سبک و یکدستی داشته باشد و به آنها رنگ و لایه ای مخملی ببخشد.

4 - تینت لب

اگر طرفدار آرایش طبیعی هستید استفاده از تینت لب به عنوان یکی از جدیدترین محصولات آرایشی لب را فراموش نکنید. بافت این محصول کاملا آبکی است که روی لب ها خشک می شود و ماندگاری بسیار بالایی دارد. با این حال تینت لب جلوه نهایی بسیار طبیعی و حالت سبکی بر روی لب ها دارد که از آن می توانید به عنوان رژگونه نیز استفاده نمایید. به همین علت تفاوت استفاده از رژ لب جامد و رژ لب مایع در این محصول کاملا واضح است.

رنگ لب

انواع تینت لب و تاثیر آن در آرایش لب

جهت کسب اطلاعات کامل درباره تینت لب می توانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه فرمائید (این مقاله : تینت لب چیست؟)

5 - لاک لب

لاک لب یک براق کننده لب با رنگدانه های بالا است که در دسته بندی رژ لب های مایع قرار می گیرد. لاک های لب دارای بافت های غلیظ و کرمی، براق و ماندگاری بالا هستند که به لب ها درخشندگی خاصی می بخشند.

6 - رژ لب مایع حجم دهنده

رژ لب های مایع حجم دهنده در سال های اخیر با استقبال خوبی از سوی خانم ها مواجه شده است. این رژ لب ها عمدتا به صورت مایع هستند و لب ها را براق و حجیم می سازند. ترکیبات این محصولات آرایشی به طور معمول یا متشکل از موادی همچون فلفل و گزنه است که در هنگام استفاده باعث سوزش لب ها می شود و یا آبرسان قوی لب ها هستند که با آبرسانی مداوم موجب حجیم شدن لب ها می گردند.

مزایا و معایب رژ لب مایع

برخی از خانم ها از رژلب های مایع استفاده می کنند چون اعتقاد دارند که کاربری آن آسان تر است و نما و ظاهر آن نسبت به رژهای معمولی بهتر است البته دقت داشته باشید که در انتخاب رنگ این نوع رژ دقت کافی داشته باشید و از رنگ های بسیار تیره و یا بسیار روشن استفاده نکنید زیرا نما ناخوشایندی را به چهره شما می بخشد.

خانم هایی که می خواهند دیگر رژ شان را تجدید نکنند و رژ شان برای مدت زمان زیادی روی لب هایشان بماند بهتر است از رژهای مایع استفاده کنند و به یاد داشته باشید باید از قلم موی ویژه آن استفاده کنید.

همچنین جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله مرتبط یعنی (رژ لب مایع چیست؟) را مطالعه بفرمائید.

بهترین مدلهای رژ لب جامد و مایع

مقایسه بین رژ لب مایع و رژ لب جامد

آشنایی با رژ لب جامد و مزایای آن

رژلب جامد شکل اصلی و ذاتی رژ لب است. رژ لب جامد به اندازه ای محبوبیت و کاربرد دارد که حتی بعد از معرفی رژ مایع از تعداد طرفداران آن کم نشد. شاید بزرگ ترین مشکل این نوع رژ این است که وقتی استفاده کردید بعد از هر چند ساعت دوباره باید این نوع رژ را تجدید کرد به همین علت است که خانم ها چه در مهمانی هایشان و چه در خارج از منزل رژ لب جامدشان عضو جدا نشدنی از کیف وسایل آرایشی آن ها ست و به این موضوع کاملا عادت کرده و کنار اومده اند.

واقعیت موضوع این است که رژ لب جامد همیشه برای مراسم رسمی و برای مهمانی ها مناسب است و ظاهری مجلسی تر دارد. همچنین تنوع رنگ در گروه جامد بیشتر است و این تنوع تا به الان نیز ادامه داشته است رژ لب جامد دارای زیر شاخه های براق، مات، اکلیلی تولید می شوند و با توجه به سلیقه و آرایش افراد مختلف می تواند مورد توجه قراربگیرد.

انواع رژ لب جامد

رژ لب جامد به چند شکل تولید می شود که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند:

1 - رژ لب جامد معمولی و پیچی: این نوع، متداول ترین شکل رژ جامد است که در پوکه های پلاستیکی یا فلزی تولید شده و برای استفاده کافیست با یک پیچ ملایم نوک رژ لب را از پوکه خارج کنید و به سادگی لبان خود را زیبایی ببخشید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید رژ لب

خرید اینترنتی رژ لب

عکس رژ لب جامد معمولی و پیچی

2 - رژ لب جامد مدادی: این نوع رژ همانطور که از نامش پیداست، شبیه به مداد است. با استفاده از رژ لب مدادی، آرایش لب شما دقیق تر و تمیزتر خواهد شد. این مدل تنوع رنگ بالایی داشته و به خاطر دقت و ظرافت نوک رژ مدادی، می توان آن را بدون کشیدن خط لب هم استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه : رژ لب مدادی چیست؟

3 - رژ لب جامد پالتی: این مدل رژ لب مانند پالت سایه، چندین رنگ مختلف و جذاب دارد. رژ پالتی معمولا برای آرایش روزانه کاربرد ندارد و بیشتر مناسب مراسمی مانند جشن و مهمانیست، چون استفاده از آن به دقت بیشتری احتیاج دارد.

پیشنهاد مطالعه : پالت رژ لب چیست؟

انواع مختلف رژ لب جامد

عکس انواع رژ لب جامد (مدادی، پالتی و پیچی)

مزایا و معایب رژ لب جامد

رژ لب جامد باعث می شود ظاهر شما بزرگ سالانه تر و منظم تر باشد ولی باید آن را هر چند ساعت یک بار آن را تجدید کنید این موضوع شاید شما را آزار دهد و اما عیب بزرگی به حساب نمی آید این رژ هیچگاه از مد نمی افتد و تنوع بالایی در رنگ و بافت دارد.

رژلب جامد و مایع برای چه نوع آرایشی مناسب است؟

  • به طور کلی رژلب ها به دو دسته جامد و مایع تقسیم میشوند که شما با شناخت رنگ پوست و مطابق با آن خودتان میتوانید بهترین رنگ را انتخاب کنید.
  • رژلب تیره مثل قرمز، بنفش و گوجه ایی برای خانمهایی که دارای پوست صورت نسبتا تیره ایی هستند مناسب است.
  • رژلب آجری، هلویی و صورتی برای خانمهایی که دارای پوست صورت روشن تری هستند مناسب است.
  • اگر پوستی گندمی دارید یعنی نه تیره ونه روشن از شانس بزرگی برای انتخاب رنگ رژ لب خود برخوردارید میتوانید از رنگهایی مثل سرخابی و بنفش و هم از رنگ کالباسی استفاده کنید.

فرق بین رژ لب جامد و مایع

نکته مهم در مورد رژ لب ها جامد و مایع

بیشتر رژ لب ها حاوی لوسیون و ویتامین های مختلف، مواد ضد افتاب، روغن، الکل، رنگدانه و موم هستند در رژهای مختلف مواد شیمیایی و مواد طبیعی متفاوتی به کار می رود اما مساله ای بسیار مورد توجه است میزان استاندارد بودن این مواد است که باید به آن توجه کنید.

خوب، بالاخره رژلب مایع بهتر است یا جامد؟

پس از بررسی ویژگی های این دو نوع از رژلب ها، حال به این سوال می رسیم که کدام یک از آن ها بهتر هستند؟ در واقع پاسخ به این سوال برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. رژلب های مایع و جامد، ویژگی های متفاوتی دارند. یعنی نمی توان گفت که کدام یک به طور مطلق بهتر از دیگری است. بلکه باید بر اساس ویژگی های این رژلب ها و شرایط و سلیقه شما انتخاب درستی صورت گیرد.

رژلب های جامد تنوع رنگی بیشتری دارند؛ ولی به راحتی از روی لب پاک می شوند. دیگر این که برای کشیدن خطی ظریف با رژ جامد، نیاز به کمی مهارت دارید. رژلب های مایع ماندگاری بیشتری دارند و دندان یا لیوان تان را رنگی نمی کند. از طرفی برس ظریف رژهای مایع، استفاده از این رژها را آسان تر کرده است.

می توان گفت با توجه به نحوه عملکرد رژلب جامد و مایع، هرکدام مناسب استفاده در موقعیتی هایی خاص و متفاوت اند. به عنوان مثال؛ رژلب مایع با توجه به بافتی که دارد بیشتر مناسب جشن ها و میهمانی های صمیمی و رژلب جامد بیشتر مناسب مکان های اداری و رسمی است.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
ویژگی اصلی رژ لب جامد چیست؟
از اصلی ترین ویژگی ها و مزایای رژ لب جامد نسبت به رژ مایع موارد زیر است : باعث می شود ظاهر شما بزرگ سالانه تر و منظم تر باشد، تنوع رنگ در گروه جامد بیشتر است، رژ لب های جامد ماندگاری بالاتری دارند، شادابی لب ها با رژ لب جامد بیشتر است.
ویژگی اصلی رژ لب مایع چیست؟
از اصلی ترین ویژگی ها و مزایای رژ لب مایع نسبت به رژ مایع موارد زیر است : ایجاد جلوه و ظاهری چشمگیر تر، ایجاد زیبایی بدون هیچ رد نامطلوب، درخشش بیشتر نسبت به نوع جامد، کاربری آن آسان تر
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/13
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
رژ لب مایع حجم دهنده و برجسته کننده لب سیوره شماره 305
رژ لب مایع حجم دهنده و برجسته کننده لب سیوره شماره 305
فلش فانتزی دخترانه طرح رژ لب ظرفیت 8 گیگابایت بدنه فلزی
فلش فانتزی دخترانه طرح رژ لب ظرفیت 8 گیگابایت بدنه فلزی
پالت رژ لب جامد میبلین مدل Color Contour شماره 2
پالت رژ لب جامد میبلین مدل Color Contour شماره 2
پالت رژ لب رومانا مدل Balm شماره 01
پالت رژ لب رومانا مدل Balm شماره 01
رژ لب مایع مای سری Black Diamond مدل Perfection Matt شماره 11
رژ لب مایع مای سری Black Diamond مدل Perfection Matt شماره 11
رژ لب مایع شون سری Velvet Matt جلوه مات شماره M21
رژ لب مایع شون سری Velvet Matt جلوه مات شماره M21
رژ لب مایع این لی بدون سرب مدل Whisper شماره S110
رژ لب مایع این لی بدون سرب مدل Whisper شماره S110
رژ لب جامد پیپا طیف رنگی نود روشن شماره 431
رژ لب جامد پیپا طیف رنگی نود روشن شماره 431
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر عطیه
18:59 - 1400/12/19
عالی بود ممنون من رژ مایع دارم و جامد ندارم
کاربر مهسا
09:36 - 1400/08/27
خیلی عالی بود ممنون
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد