آموزش کامل نحوه تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی هنگام خرید

هنگام خرید عطر ادکلن های گران قیمت، مطمئنا شما می خواهید تشخیص عطر اصل از تقلبی را بدانید. عطرهای تقلبی به راحتی تولید می شوند اما بدیهی است که همان کیفیت و بوی عطرهای اورجینال را ندارند و بنابراین با خرید آن ها تنها پول تان را دور می ریزید.

تشخیص ادکلن اصل از فیک اگرچه کمی سخت است، اما غیرممکن نیست. در این نوشتار فرق عطر اصل و تقلبی را به صورت کامل توضیح خواهیم داد. یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران عطر و ادکلن، تشخیص ادکلن اصل از فیک است.

جدا از کیفیت پایین و ماندگاری کم عطر و ادکلن های تقلبی، استعمال این گونه عطرها باعث آسیب دیدن لباس و یا حتی جوش زدن پوست افراد می شود. با این حال خوب است بدانید که صرفا ماندگاری بالای یک عطر، اصل بودن آن را تضمین نمی کند. در این مقاله بهترین راه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی را با هم مرور خواهیم کرد.

تشخیص عطر اصل از تقلبی

فرق عطر اصل و تقلبی از ظاهر جعبه، نوع بسته بندی و شیشه عطر کاملا مشخص است. در خیلی از موارد نوع بسته بندی و طراحی شیشه ادکلن و عطر تقلبی با نمونه اورجینال و اصل آن کاملا متفاوت است.

در این حالت چنانچه فرد بسته بندی ادکلن اصل را از قبل دیده باشد خیلی راحت می تواند متوجه تفاوت ادکلن اصل و تقلبی شود. اما در موارد دیگر برخی شرکت ها آنچنان با مهارت نسخه فیک و تقلبی یک عطر و ادکلن را بازسازی و روانه بازار می کنند که امکان تشخیص ادکلن اصل از فیک برای خریداران بسیار سخت می شود. در ادامه بهترین روش های تشخیص ادکلن اصل و تقلبی را با هم مرور خواهیم کرد.

از فروشنده مطمئن شوید

با خرید کردن از یک فروشنده معتبر تا حدود زیادی می توانید از خرید عطرهای تقلبی اجتناب کنید. بازارهای فروش متنوعی برای عطر و ادکلن ها وجود دارد از بوتیک های لوازم آرایشی گرفته تا فروشگاه های اختصاصی عطر و مهم است که مزایا و معایب خرید از هر کدام از آن ها را بدانید.

فروشگاه ها همیشه امن ترین جا برای خرید عطر ادکلن ها هستند چرا که قادر هستید از نزدیک بسته بندی بطری ها را بررسی کنید و در صورت نیاز از مغازه دار سوال های تان را بپرسید. مزیت فروشگاه ها این است که مکان ثابتی دارند و اگر متوجه شدید که عطرتان تقلبی است می توانید آن را پس دهید. توجه داشته باشید که اگر از بازارهای روز که مغازه داران جای ثابتی ندارند و نیز از دست فروش ها خرید کنید در پس دادن عطر تقلبی دچار مشکل می شوید.

اگر از فروشگاههای اینترنتی خرید می کنید خوب دقت کنید آن فروشگاه نماد اعتماد داشته باشد.

تا جایی که امکان دارد عطر را از فروشگاهای معتبر سطح شهر خریداری کنید و اگر تصمیم به خرید اینترنتی دارید حتما از فروشگاههای صاحب نام و برند در ایران که سالهاست در زمینه ی فروش لوازم آرایش فعالیت می کنند خرید خود را انجام دهید .

برای خرید از فروشگاههای اینترنتی حتما و حتما به نماد اعتماد و تعداد ستاره های آن فروشگاه اینترنتی دقت کنید . این نماد نشان دهنده ی اصالت و کیفیت اجناس آن فروشگاه در بستر اینترنت است.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با توجه به قیمت

اگرچه این روش همیشه نشان دهنده کیفیت عطر نیست اما اگر عطر ادکلنی را مشاهده کردید که برند معروف ولی قیمت پایین داشت بدانید که به احتمال زیاد تقلبی است. اما استثناهایی نیز مانند هزینه ترخیص کالا از گمرگ وجود دارد که می تواند هزینه عطر ادکلن های تقلبی را بالا ببرد اما در کل قیمت نشانه خوبی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عطر است.

قیمت عطر و ادکلن اصلن

تشخیص عطر اصل از تقلبی با تحقیق قبل از خرید

وب سایت تولیدکننده عطر را چک کنید تا ببینید آن ها اطلاعات کافی در زمینه بسته بندی، بطری و جای بارکد عطر ارائه کرده اند یا نه. به علاوه می توانید در فروشگاه های معتبر بطری و نحوه سلفون کشی عطر مورد نظرتان را مشاهده کنید تا وقتی که آن را به صورت اینترنتی از فروشگاه آنلاینی خریداری کردید بدانید با چه نوع بسته بندی مواجه خواهید شد.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با چک کردن بسته بندی عطر ادکلن

عطر ادکلن های اصل و معتبر معمولا سلفون محکمی به دورشان پیچیده شده است. ببینید که آیا قسمتی از سلفون در اطراف بسته بندی عطر شل یا آزاد است. سلفون درست نپیچیده شده نشانه ای از عطر تقلبی است.

عطرهای اصل معمولا دارای سلفون نسبتا ضخیم هستند که به طور بی نقص تا شده است و با نوعی چسب حرارتی محکم به جعبه چسبیده است.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با وارسی جعبه عطر از نزدیک

شما اغلب می توانید صحت و اعتبار یک عطر را تنها با وارسی نوشته های جعبه تشخیص دهید. قبل از باز کردن عطر، به دقت جعبه را از نظر وجود نشانه هایی از بسته بندی و طراحی غیرحرفه ای بازبینی کنید. متن روی پشت جعبه عطر را به دقت نگاه کنید. چک کنید که آیا دارای غلط های گرامری، املایی و یا اطلاعات ضعیف هست یا نه، چرا که بسته بندی عطرهای اورجینال و معتبر باید از نظر گرامری صحیح و ایده آل باشند. اشتباهات گرامری یا نوشتاری می تواند علامتی از تقلبی بودن عطر ادکلن باشد.

تشخیص ادکلن و عطر اصل از تقلبی

جعبه و بسته بندی عطر ادکلن های اصل از مقواهای با کیفیت ساخته شده اند. جعبه عطرهایی که از مواد نازک و شل وول ساخته شده اند اغلب تقلبی هستند. به دنبال بارکد روی جعبه عطر بگردید. بارکد باید روی پایین ترین بخش پشتی جعبه و نه در جوانب کناری آن باشد.

چک کنید که آیا هیچ چسب یا نوار اضافی رو و داخل جعبه آن وجود دارد یا نه. عطرهای اورجینال نباید هیچ چسب مایع باقی مانده یا نوار چسبی اضافی در بیرون یا درون جعبه خود داشته باشند. از دیگر راه های تشخیص عطر اصل از تقلبی می باشد

تشخیص عطر اصل از تقلبی با مقوای بسته بندی داخل جعبه عطر

بسته بندی اصل از مقوای باکیفیت است و برای محفوظ نگه داشتن شیشه عطر از آسیب طراحی شده است. به همین دلیل، ساختار درون جعبه به گونه ای است که شیشه عطر را در جای خود نگه می دارد.


مقوای نگهدارنده عطر اصل

مقوای بسته بندی باید محکم و به رنگ سفید باشد؛ بسته بندی های مایل به خاکستری که از مقوای نازک ساخته شده اند تقلبی هستند.

شماره سریال، batch نامبر و شماره کنترل عطرها را چک کنید

عطرهای اصلی تمام این شماره ها را روی بسته بندی شان حک می کنند که بعدا می توانند به طور مجزا برای تشخیص صحت اصالت عطر استفاده شوند. از تولید کننده سوال کنید تا ببنید که آن اعداد با سیستم شماره گذاری محصولات آن ها همخوانی دارد یا نه.

بچ کد روی عطر و ادکلن اصل

بچ کد باید در ته شیشه باشد. بچ کد روی شیشه باید با شماره بچ کد روی بسته بندی ته جعبه مطابقت داشته باشد. شماره سریال باید ته شیشه حک شده باشد و یا با جوهر چاپ شده باشد.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با بررسی بطری عطر

عطرهای اورجینال و اصل ظرف های بطری صافی دارند در حالی که بطری عطرهای تقلبی اغلب اندکی خشن است و معمولا ضیف ساخته شده اند و گاهی اوقات جنس آن ها از پلاستیک است. بطری عطرهای با کیفیت درهایشان به خوبی و محکم جا می خورد و ضد نشت هستند. درب عطر ادکلن های اصل ظاهر متقارنی دارند.

بطری عطر اصل

تشخیص عطر تقلبی از اورجینال با تفاوت های رنگ عطر

برندهای معروف رنگ زیادی در محصولات خود استفاده نمی کنند، به همین دلیل است که رنگ عطرهای اصل معمولا کم رنگ است. رنگ شیمیایی چشمگیر عطر نشانه تقلبی بودن عطر است.

تشخیص عطر اصل از تقلبی از روی رنگ

بوی متفاوت دادن

1 - درک پیچیدگی های عطر اورجینال

بوی عطر ادکلن های اصل، پیچیده و پررمز و راز است در حالی که بو و رایحه به سختی می تواند اعتبار عطر را بسنجد اما آن هایی که بوی عطر مورد نظرشان را می شناسند می توانند با بوییدن آن متوجه تقلبی یا اصل بودن شوند.

بویدن عطر

2 - از لایه های عطر مطمئن شوید

عطرهای اورجینال و اصلی سه لایه بویایی دارند که خودشان را با گذشت زمان آشکار می کنند و شامل نوت آغازی، نوت میانی و پایانی می باشند. این پیچیدگی تضمین می کند که رایحه عطر ادکلن شما متنوع و چند بعدی است و اجازه می دهد که از زمان زدن عطر تا زمانی که به طور کامل جذب پوست گردد بوی آن در حال تغییر باشد.
اما عطرهای تقلبی تنها یک لایه بویایی دارند و اغلب نیز بوی آن بعد از گذشت زمان کوتاه محو می شود.

3 - تشخیص مواد تشکیل دهنده طبیعی از مصنوعی

سازندگان عطر ادکلن های معتبر و اصلی تلاش زیادی برای ساخت عطرهایی با نوت های مختلف می کنند. آن ها از ترکیبی از رایحه های مشتق شده از محصولات طبیعی و مصنوعی استفاده می کنند. عطر ادکلن های ارزان قیمت معمولا به طور کامل مواد تشکیل دهنده مصنوعی دارند و بنابراین فاقد پیچیدگی عطر ادکلن های لایه بندی شده ای که دارای مواد تشکیل دهنده طبیعی می باشند هستند.

4 - توجه به ماندگاری و دوام عطر

عطر ادکلن های تقلبی در ابتدا بوی مشابهی با نسخه اصلی خود دارد اما به طور معمول متوجه خواهید شد که عطر ادکلن های اصل از نظر ماندگاری و اثربخشی نسبت به نسخه های تقلبی شان دوام بیشتری دارند که ارزش آن را در درازمدت بیشتر نشان می دهد.

بطری های باز شده عطر ادکلن های اورجینال اصل بو و رایحه شان را باید شش تا ۱۸ ماه حفظ کنند. رایحه هایی با پایه مرکبات دوام کمتری دارند و حدود ۶ ماه خراب می شوند، در حالی که رایحه هایی با پایه گل باید تا ۱۸ ماه بتوانند دوام بیاورند. بطری های باز شده مربوط به عطر ادکلن های ارزان قیمت رایحه و بوی شان را در عرض چند هفته یا دو سه ماه از دست می دهند. از دیگر راه های تشخیص عطر اصل از تقلبی می باشد.

5 - بدانید که چه نوت هایی در عطر ادکلن مورد نظر وجود دارند

زمانی که قبل از خرید در حال تحقیق بر روی عطر ادکلن خود هستید مشخصات عطرها و نوت های آن ها را از سایت های معتبری مثل ایرانوس بخوانید. در سایت ایرانوس در قسمت مشخصات محصول، نوت های هر عطر و ادکلن به دقت درج شده است. باید بدانید که عطرتان رایحه تک نتی یا بوی پیچیده دارد. عطرهای تک نوتی شامل تنها نوت های آغازین می شوند و بنابراین فقدان نوت های میانی و پایانی همیشه نشانگر تقلبی بودن نیست.

هنگام بررسی اعتبار و اصالت عطر ادکلن های تک نوتی توجه کنید که آیا بوی آن غیر عادی و عجیب است یا نه و این که آیا با نوت های نوشته شده در توضیحات محصول لیست شده در سایت های تولید کننده مطابقت می کند یا نه. برای مثال اگر رایحه یاس را می شناسید و عطر مورد نظرتان دارای رایحه یاس می باشد آیا آن را تشخیص می دهید. از دیگر راه های تشخیص عطر اصل از تقلبی می باشد.

6 - عطر و ادکلن خود را تست کنید

شما باید تنها زمانی عطر و ادکلن را تست کنید که قبل از آن به دقت بسته بندی و مشخصات بوی آن را تجزیه تحلیل کرده اید. هشیار باشید که عطرهای تقلبی اغلب می توانند باعث واکنش های آلرژیک، خارش یا جوش روی پوست تان شوند.

زمانی که به طور کامل عطر ادکلن خود را از جنبه های مختلف بررسی کردید، آن را روی پوست خود اسپری کنید سپس توجه کنید که در طول روز بوی آن چگونه تغییر می کند.

تست عطر و ادکلن اصل

اگر آن یک عطر ادکلن اورجینال و با بوی پیچیده باشد، آن گاه باید متوجه کاهش تدریجی رایحه های آغازین و ظاهر شدن شدن رایحه های میانی و پایانی که به آرامی رایحه های خود را در طول روز آشکار می کنند شوید. عطرهای تقلبی و ارزان قیمت اغلب رایحه شان را تا حداکثر چند ساعت می توانند حفظ کنند (۲-۳ ساعت).

1400/03/21
ارسال دیدگاه
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است