منو

تاتو موقت چیست، انواع آن کدام است و چقدر دوام دارد؟

امروزه در بین همه مردم بخصوص زن و مردهای جوان تاتو موقت و تاتو دائم رواج و محبوبیت زیادی پیدا کرده است و دوست دارند ظاهری متفاوت با بقیه داشته باشند.

بعضی ها از این خالکوبی روی بدن خود منظوری دارند یعنی این طرح ها را طوری انتخاب می کنند که نماد چیزی در زندگی باشد اما بعضی هم بدون توجه به معنی آن و فقط برای زیبایی ظاهری آن را روی بدن خود خالکوبی می کنند.

ما قصد داریم تا در این مقاله از طوطی کالا به بررسی انواع تاتو موقت، عوارض و ضررهای احتمالی آن روی پوست و مدت ماندگاری آن بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

تاتو موقت

راهنمای خرید تاتو موقت یا برچسب تتو موقت

تاتو چیست؟

تتو عبارت است از ایجاد یک طرح یا نقش خاص روی ناحیه ای از پوست. اغلب افراد خالکوبی یا تتو را روی دست، شانه یا گردن یا اندام دیگر بدن انجام می دهند.

تاتو موقت چیست؟

قبل از تاتو موقت باید بدون تاتو دائم چیه؟ تاتو دائمی، همان خالکوبی است که قرن هاست مورد استفاده قرار می گیرید و وقتی کسی طرحی را با این روش (از طریق تزریق و وارد کردن جوهر به زیر پوست فرد که می تواند عمیق یا سطحی باشد) روی پوست بدنش می زند، تا آخر عمر روی پوست می ماند و پاک نمی شود.

اما تاتو موقت که عمر خیلی کوتاه تری دارد، یک خالکوبی غیر دائمی و پاک شونده است که بسته به نوع حک شدن آن روی پوست، از چند روز تا چند ماه می تواند داوم داشته باشد.

تاتوی موقت دردسر های تاتوی دائمی را ندارد و فرد در هر زمان که بخواهد میتواند تاتوی خود را پاک کند. همچنین ماندگاری و دوام تاتو بسیار کوتاه است و دردسر کمتری که در حین انجام کار تاتو و حتی بعد از آن متوجه فرد خواهد شد.

مانند تاتوی دائم از هیچ سوزن و روش تهاجمی برای کشیدن طرح و نقش دلخواه استفاده نمی شود و همین عوامل باعث می شود تا رضایت زیادی از انجام این نوع تاتوها داشته باشد.

انواع تتو موقت

هر طرح با هر نوع جوهری که روی پوست یا زیر آن زده میشود و به طور خود به خودی پاک میشود و از بین میرود را به عنوان تاتو موقت می شناسیم که انواع مختلفی را در بر می گیرد:

1 - تتو موقت با حنا Henna

تاتو زدن با حنای خوشرنگ و طبیعی جذابیت خاصی برای افراد دارد و علاوه بر افراد مسن، جوانان بسیاری نیز نسبت به استفاده از این تاتوها تمایل زیادی نشان می دهند و به لطف وجود طرح های زیبا استفاده از حنا، بسیار زیبا و خاص است.

حنا حاوی ماده ای به نام لاوسون است که سمیت بسیار کمی دارد و بیشترین اثر رنگ کنندگی آن هم ناشی از همین ترکیب می شود. استفاده از حنا به عنوان تاتوی موقت، بسیار شایع است. معمولا این تاتو حدود 3 هفته روی پوست باقی می ماند.

تتو حنا

عکس طرح های مختلف با حنا

اگر فردی بعد از تاتوی با حنا از این کار راضی نباشد، می توان با روش های مختلفی مانند اسکراب های پوستی، به خصوص هنگام استحمام، برای از بین بردن آن استفاده کرد. فقط حواستان باشد که محل حنا نباید با لیف های زبر شسته شود چون این کار، شانس ایجاد زخم و حتی عفونت را بالا می برد.

نکته ایی که در این باره باید به آن توجه داشته باشید ماندگاری مایع حنا روی پوست است که باید زمان آن را به درستی تشخیص دهید تا باعث بروز مشکلات پوستی نشود.

2 - عکس برگردان (یک روز تا یک هفته)

عکس ها و برچسب ها، حدود چند روزی روی پوست ماندگاری دارند و با طرح های طبیعت و .. می توانند روی دست و یا نقاط دیگر بدن به خوبی دیده شوند.

تتو عکس برگردان

3 - اسپری های خالکوبی موقت یا رنگ های ضدآب

اسپرهای تاتو نیز مستقیما روی پوست زده می شوند. البته این اسپری ها به محض برخورد با آب پاک نمی شوند و ضد آب هستند و تقریبا چند هفته طول می کشد تا از بین بروند و تنها با کرم های روغنی پاک میشوند (دوام تا یک هفته یا کمتر)

در مواردی اسپری تاتو هم باعث ایجاد قرمزی، خارش و تورم می شود و به طور کلی حساسیت را در فرد ایجاد می کند. اگر حساسیت مشاهده شود. در این مورد بلافاصله طرح را با لیف و صابون بشورید

تتو اسپری

اسپری خالکوبی موقت با رنگ ضد آب

4 - استفاده از رنگ های سبزیجات

این روش با استفاده از رنگهای طبیعی صورت میگیرد که شبیه به تتو واقعی به نظر میرسد. شما می توانید نقش و نگار دلخواه خود را روی محل مورد نظر خود پیاده نمائید. دوام و ماندگاری این نوع تاتوها نیز حدود چهار هفته است.

5 - تتو و تزریق جوهر به زیر پوست به روش تتوی دائمی (تاتو ترکیبی)

تاتوهای ترکیبی همانطور که از نامشان پیداست تاتوهای موقتی هستند که با روش تاتوهای دائمی روی پوست اعمال می شوند البته با رنگ و جوهر جذب و محو شونده!

6 - استفاده از دستگاه پرینکر prinker

یک روش دیگر نیز استفاده از دستگاه پرینکر است. توسط این دستگاه گران قیمت، طرح انتخابی در طی چند ثانیه روی پوست نقش خواهد بست.

تتو موقت پرینکر

خالکوبی با دستگاه پرینکر

چه افرادی میتوانند از تاتوی موقت استفاده کنند؟

هیچگونه محدودیتی ندارد و همه افراد می توانند از این روش زیبایی استفاده کنند البته کسانی که حساسیت پوستی دارند باید با پزشکان پوست مو زیبایی مراجعه کنند.

آیا خال کوبی یا تاتو موقت اشکالی در وضو ایجاد میکند؟ (حکم شرعی تاتو موقت چیست؟)

  1. خالکوبی که رنگ در آن به زیر پوست تزریق می شود. (تاتوی دائم) - این مورد برای وضو اشکالی ایجاد نمی کند. چون چیزی روی پوست نیست که مانع رسیدن آب به آن شود.
  2. خالکوبی که در آن رنگ بر روی پوست مالیده می شود. (تاتو موقت) - این مورد چون مانع رسیدن آب به سطح پوست است، برای وضو باید آن را برطرف کرد. در غیر این صورت بهتر است تاتو در محلی که جزء اعضای وضو نیست استفاده شود.

مزیت ها و کابرد استفاده از تاتوی موقت

مزیت های استفاده از تاتوی موقت این است که باعث زیبایی و جذابیت پوست میشود در مدت زمان کوتاهی پاک می شود و می توان برای مدتی جای سوختگی و زخم را پوشاند فرد در صورتی که از طرح تاتوی خود خسته شود تا چند ماه بعد به صورت کامل محو و پاک میشود.

هزینه این تاتو ها نسبت به تاتوی دائمی بسیار کم است و این نیز یکی دیگر از مزیت های تاتوی دائمی آن به شمار می رود.

تتو موقت دخترانه

عکس انواع طرح های مختلف تتو موقت روی دست، ساعد، کتف

عوارض تاتو موقت چیست؟

تاتوی موقت به دلیل اینکه به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کند هیچگونه عارضه، خطر و ضرری برای پوست ایجاد نمی کند، اما ممکن است افرادی که پوست حساس و نازک دارند با سوزش و خارش پوست مواجه شوند.

تاتو موقت بدن در چه طرح های وجود دارد؟

هر طرحی که شما دلتان بخواهد! به عبارتی تتو موقت می تواند به هر شکل و طرحی که شما دوست داشته باشید روی پوست شما ایجاد شود.

البته یک سری طرح ها از محبوبیت بیشتری بین جوانان برخوردارند از آن جمله می توان به طرح قلب، ضربان قلب، گیتار و طرح حیوانات مثل شیر، گرگ، پروانه، اژدها، عقرب و اشیائی مثل تبر، قفس پرنده، گل، پر پرنده و ... اشاره کرد.

همچنین برخی طرح ها تاتو موقت را دختران و بانوان بیشتر پسند می کنند مثل طرح گل، پروانه و قلب و ... و برخی نیز مخصوص پسرها و آقایان است مانند طرح تاتو شیر و گرگ و عقرب، هر چند قانون خاصی وجود ندارد و شما هر طرحی که دوست داشته باشید می توانید استفاده کنید!

بهترین مدلهای تاتو موقت

عکس طرح های جدید تتو موقت بسیار زیبا و جدید

توصیه هایی برای قبل و بعد از انجام تاتو موقت

  • به طرحی که انتخاب می کنید توجه خاص داشته باشید که مناسب سن، جنسیت و روحیه و سلیقه شما باشد.
  • قبل از انجام تاتوی موقت محل مورد نظر را به آرامی با یک پنبه و الکل ضدعفونی نمائید.
  • حتی بعد از تمام شدن مراحل تتو نیز باید از کرمهای ضدعفونی کننده برای تمیز شدن پوست خود استفاده نمائید.
  • بعد از زدن تاتوی موقت سعی کنید از زدن آب به محل مورد نظر خودداری کنید تا طرح و نقش زیبای تاتو روی پوست تثبیت شود.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد، صفر تا صد تاتوی موقت برای شما بازگو شود و انواع تاتوهای موقت و نحوه انجام آنها نیز بصورت جزیی بیان شود. حتی تمام خطرات و ضررهای احتمالی تاتوی موقت نیز ذکر شد تا افراد با آگاهی بیشتری نسبت به استفاده از تاتوی موقت اقدام نمایند و هیچ سوال و ابهاماتی در این باره نداشته باشند.

در پایان اگر تجربه شخصی از استفاده انواع تتو های موقت و یا دائمی دارید، با ما به اشتراک بگذارید تا سایرین نیز از آن استفاده کنند.

خرید اینترنتی انواع تاتو

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
تاتو موقت چه تفاوتی با تاتو دائم دارد؟
تاتو دائمی از طریق تزریق و وارد کردن جوهر به زیر پوست انجام می گیرد و تا آخر عمر روی پوست می ماند و پاک نمی شود. اما تاتو موقت عمر خیلی کوتاه تری دارد (از چند روز تا چند ماه) و پاک شونده است و هزینه خیلی کمتری دارد.
آیا تاتو موقت برای پوست مضرر است؟
خیر، تاتوی موقت به دلیل اینکه به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کند هیچگونه عارضه، خطر و ضرری برای پوست ایجاد نمی کند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/04
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
برچسب تتو موقت مدل اسب شاخدار UNICORN
برچسب تتو موقت مدل اسب شاخدار UNICORN
تاتو موقت طرح گیتار و نت موسیقی
تاتو موقت طرح گیتار و نت موسیقی
برچسب تاتو موقت طرح پروانه های رنگی
برچسب تاتو موقت طرح پروانه های رنگی
تاتو موقت طرح مار سه بعدی
تاتو موقت طرح مار سه بعدی
برچسب تاتو موقت طرح پلنگ وحشی خطرناک
برچسب تاتو موقت طرح پلنگ وحشی خطرناک
برچسب تتو موقت طرح شکار عقاب
برچسب تتو موقت طرح شکار عقاب
تاتو موقت مجموعه 5 عددی به همراه اسپری تتو موقت شاینی
تاتو موقت مجموعه 5 عددی به همراه اسپری تتو موقت شاینی
برچسب تتو موقت طرح مار افعی
برچسب تتو موقت طرح مار افعی
برچسب تاتو موقت طرح گرگ
برچسب تاتو موقت طرح گرگ
برچسب تاتو موقت طرح قلب و عاشقانه
برچسب تاتو موقت طرح قلب و عاشقانه
برچسب تاتو موقت طرح سر پرنده عقاب
برچسب تاتو موقت طرح سر پرنده عقاب
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر یوسف
19:48 - 1401/12/14
من تاتو موقت می خوام

پاسخ : می تونید با کلیک روی لینک زرد انتهای متن اقدام به خرید تاتو موقت در طرح های مختلف بکنید

کاربر ماهان
13:24 - 1401/11/05
این خیلی خوبه من هم میخرم
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد