منو

تاب ریلکسی چیست؟ بهترین و جدیدترین مدلهای تاب ریلکسی

از جمله تفریحات دلچسب، تاب خوردن است که البته مشروط به سن و سال هم نیست؛ ولی بعضی از افراد به خاطر نبود فضای مناسب برای ساخت و نصب تاب، قید آن را می زنند.

امروزه تاب خانگی که مانند یک صندلی معلق طراحی شده تا حد زیادی می تواند این هیجان را برایتان به وجود آورد. علاوه بر اینکه ساختار تاب ریلکسی و حرکت آرام آن، احساس آرامش و دوری از استرس های روزانه را ممکن کرده است.

تاب ریلکسی

راهنمای خرید تاب ریلکسی در طرح های مختلف

تاب ریلکسی چیست؟

تاب ریلکسی (در اصطلاح انگلیسی Swing chair) که به آن تاب راحتی، تاب متحرک یا تاب خانگی نیز گفته می شود، نوعی تاب بسیار راحت به حساب می آید، که به صورت یک یا دو نفره ساخته شده و با آویزان شدن بر روی یک پایه فلزی محکم به صورت خود ایستا و با ایجاد حرکت های نرم و آرام آزاد و نوسانی در هر راستا (معمولا 360 درجه)، مانند یک آرام بخش عمل می کند.

این تاب در انواع و مدل های گوناگون تک نفره و دو نفره تهیه و تولید می شود و می تواند به عنوان یک وسیله تزئینی زیبا و همچنین یک مکانی آرام برای استراحت و خلوتی در فضای باز به کار رود.

همانطوری که اشاره شد تاب ریلکسی با نام های تاب راحتی، تاب خانگی، صندلی تابی، تاب متحرک، صندلی ریلکسی، صندلی راحتی، صندلی تخم مرغی، تاب راحتی مدل ریلکسی و تاب صندلی نیز شناخته می شود.

کاربردهای صندلی ریلکس چیست؟

همان طور که از اسم آن پیداست تاب ریلکسی به منظور کاهش استرس و تنش های زندگی روزمره ماشینی طراحی شده است. و برای استفاده گروه سنی مشخصی نیست. کودکان، بزرگسالان، حتی سالمندان هم می توانند از این صندلی ها استفاده کنند.

نشستن در تاب ریلکسی و حرکات آرام آن به صورت دایره ایی باعث کاهش استرس است و همین امر شما را برای یک روز کاری پرمشغله آماده می کند.

از جمله مهم ترین کاربرد های تاب ریلکسی می توان به موارد زیر اشاره داشت

 • در صورتی که مایل باشید می توانید روی تاب بنشینید و روزنامه یا کتاب بخوانید.
 • تاب خوردن احساس آرامش برای فرد ایجاد می کند و خواب راحتی را ایجاد می کند.
 • تاب بخوردن یک تفریح جذاب و سیله مناسبی برای سرگرمی خیلی از کودکان است. با خرید تاب ریلکسی برای منازل خود می توانید شادی و هیجان را به کودکان خود هدیه بدهید.
 • همچنین دیزاین مدرن و تجهیز بهتر دکوراسیون شما از جمله کاربردهای تاب ریلکسی است.
 • این مدل تاب ها برای انواع دکوراسیون های ساده، مدرن و کلاسیک مناسب است.

انواع تاب راحتی

عکس انواع مختلف تاب ریلکسی یا صندلی راحتی آویزان

نحوه استفاده از تاب ریلکسی

تاب ریلکسی به عنوان تاب معمولی نمی توان استفاده کرد، حرکت ها کاملا آرام و در محیط دایره ای انجام خواهد شد؛ هرگز از صندلی آویزان به صورت خشنانه و با سرعت بالا استفاده نکنید در غیر این صورت میله نگهدارنده تاب ریلکسی دچار آسیب خواهد شد.

در هنگام نشستن در صندلی، از آرامش و تعادل خود اطمینان حاصل کنید. همچنین، قبل از استفاده از صندلی آویزان، از محکم و ایمن بودن زنجیرها و نقطه معلق اطمینان حاصل کنید.

ساختار تاب ریلکسی چگونه است؟

تاب ریلکسی در دو نوع یک نفره و تاب ریلکسی دونفره تولید می شود که تاب ریلکسی یک نفره تحمل وزن افراد تا 140 کیلوگرم را دارد و تاب ریلکسی دونفره تحمل فرد یا افراد تا وزن 250 کیلوگرم را دارد. قطر دایره تاب ریلکسی یکنفره 115 سانتیمتر و قطر دایره تاب ریلکسی دونفره 150 سانتیمتر در ارتفاع 195 سانتیمتر می باشد.

قسمت اصلی تاب متحرک به میله از جنس بادوام همچون آهن متصل خواهد شد و جنس پوشش آن متفاوت و بادوام است کوسن داخل تاب از پارچه مرغوب و عمدتا از جنس مخمل خواهد بود. تاب ریلکسی چوبی نیز وجود دارد که معمولا بخش تاب آن از جنس چوب بادوام ساخته می شود.

خرید اینترنتی تاب ریلکسی

عکس تاب ریلکسی در ویلا و خانه باغ

فواید تاب ریلکسی

استفاده از تاب ریلکسی، به عنوان یک وسیله آرامش بخش و تفریحی، به بسیاری از مزایای سلامتی و روحی کمک می کند. در زیر به برخی از فواید این وسیله اشاره شده است:

 1. ضربان قلب آرام می شود : هنگامی که شما لم داده اید و صندلی با ریتم ملایمی به صورت 360 درجه حرکت می کند، ناخواسته ضربان قلب شما پایین می آید و ریتم آن آرام می شود.
 2. تنفس آهسته و عمیق می شود : وقتی هیچ تحرکی ندارید بدن شما کمتر به اکسیژن نیاز دارد. به همین دلیل تنفس آهسته می شود. چون در حال لذت بردن هستید نفس های شما عمیق تر میشود.
 3. فشار خون متعادل می شود : وقتی عمیق و آرام نفس می کشید بدن شما به بهترین شکل ممکن اکسیژن جذب می کند. ضربان کاهش پیدا می کند و خون رسانی به اعضا به بهترین شکل انجام می گیرد.
 4. ماهیچه ها آزاد می شوند : بدن شما هنگام استراحت از حالت تدافعی خارج می شود. قرار نیست کاری انجام دهید، مغز به اندام دستور استراحت می دهد.
 5. خون بیشتری به مغز می رسد : اندام در حالت بی تحرکی نیاز زیادی به خون ندارند. این خونه اضافی به مغز پمپاژ می شود و عملکرد مغز به صورت چشمگیری افزایش می یابد.
 6. استرس و اضطراب کاهش می یابد: استفاده از صندلی آویزان، به دلیل تفریحی و آرامش بخش بودن آن، می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند.
 7. بهبود خواب: برخی مطالعات نشان داده اند که استفاده از صندلی آویزان، می تواند بهبود کیفیت خواب را تسهیل کند.
 8. تقویت عضلات: استفاده از صندلی آویزان می تواند به تقویت عضلات بخصوص عضلات ستون فقرات و عضلات کمر کمک کند.
 9. افزایش تمرکز: استفاده از صندلی آویزان می تواند بهبود تمرکز و تمرین مهارت های تفکر و مدیتیشن را تسهیل کند.
 10. بهبود وضعیت روحی: استفاده از صندلی آویزان می تواند بهبود وضعیت روحی، افزایش انرژی و تحریک احساس خوبی مانند شادی و آرامش را تسهیل کند.

با توجه به فواید گفته شده، استفاده از صندلی آویزان، به عنوان یک وسیله آرامش بخش و تفریحی، می تواند به بهبود سلامتی و روحی کمک کند.

آیا تاب ریلکسی فقط محدود به باغ و تراس می شود؟

تاب ریلکسی محدود به هیچ فضا و مکانی نمی شود، هر جایی را که شما برای استراحت و کاهش تنش های خود انتخاب می کنید، می تواند از تاب ریلکسی در آنجا استفاده کنید. غالباً افراد از تاب های ریلکسی در نشیمن، حال و پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کودک، بالکن های دلباز، پاگرد، باغ، آتلیه، تالار، رستوران، روف گاردن و ... استفاده می کنند.

البته این نکته را از یاد نبرید که تاب ریلکسی که برای استفاده در فضاهای داخلی است را نمی توان در خارج از منزل و در فضای باز مورد استفاده قرار دارد. نوع بافت به کار رفته در ساخت سبد تاب ریلکسی فضای باز با تاب های راحتی داخل منزل متفاوت است.

خرید اینترنتی تاب ریلکسی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
تاب ریلکسی یا تاب راحتی چیست؟
تاب ریلکسی نوعی تاب بسیار راحت است که به صورت یک یا دو نفره ساخته شده و با آویزان شدن بر روی یک پایه فلزی محکم به صورت خود ایستا و با ایجاد حرکت های نرم و آرام آزاد و نوسانی در هر راستا، مانند یک آرام بخش عمل می کند.
قیمت انواع تاب ریلکسی چند است؟
قیمت تاب یا صندلی ریلکسی به عواملی همچون کیفیت تاب، اندازه آن، برند شرکت سازنده، تک نفره و دو نفره بودن آن و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت تاب ریلکسی از 2 میلیون تا 6 میلیون می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/01
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
تاب ریلکسی دو نفره مدل Da06
تاب ریلکسی دو نفره مدل Da06
تاب راحتی مدل ریلکسی شکل کره ای و گرد
تاب راحتی مدل ریلکسی شکل کره ای و گرد
تاب ریلکسی مدل ستاره بافت درهم طرح اشکی
تاب ریلکسی مدل ستاره بافت درهم طرح اشکی
تاب راحتی مدل نگار جنس کنف مقاوم شکل قطره ای
تاب راحتی مدل نگار جنس کنف مقاوم شکل قطره ای
تاب راحتی ریلکسی طرح هلالی مدل BL-612
تاب راحتی ریلکسی طرح هلالی مدل BL-612
تاب راحتی دو نفره مدل ویلایی سایه بان دار فلزی
تاب راحتی دو نفره مدل ویلایی سایه بان دار فلزی
تاب راحتی طرح گرد مدل CH4667
تاب راحتی طرح گرد مدل CH4667
تاب راحتی ریلکسی طرح خورشیدی ریزبافت 360 درجه
تاب راحتی ریلکسی طرح خورشیدی ریزبافت 360 درجه
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد