منو

تاب ریلکسی چیست؟ بهترین و جدیدترین مدلهای تاب ریلکسی

از جمله تفریحات دلچسب، تاب خوردن است که البته مشروط به سن و سال هم نیست؛ ولی بعضی از افراد به خاطر نبود فضای مناسب برای ساخت و نصب تاب، قید آن را می زنند.

امروزه تاب خانگی که مانند یک صندلی معلق طراحی شده تا حد زیادی می تواند این هیجان را برایتان به وجود آورد. علاوه بر اینکه ساختار تاب ریلکسی و حرکت آرام آن، احساس آرامش و دوری از استرس های روزانه را ممکن کرده است.

تاب ریلکسی

تاب ریلکسی چیست؟

تاب ریلکسی که به آن تاب راحتی یا تاب خانگی نیز گفته می شود، نوعی تاب بسیار راحت به حساب می آید، که به صورت یک یا دو نفره ساخته شده و با آویزان شدن بر روی یک پایه فلزی محکم به صورت خود ایستا و با ایجاد حرکت های نرم و آرام آزاد و نوسانی در هر راستا، مانند یک آرام بخش عمل می کند. این تاب در انواع و مدل های گوناگون تهیه و تولید می شود.

همانطوری که اشاره شد تاب ریلکسی با نام های تاب راحتی، تاب خانگی، صندلی تابی، صندلی ریلکسی، صندلی راحتی، صندلی تخم مرغی، تاب راحتی مدل ریلکسی و تاب صندلی نیز شناخته می شود.

کاربردهای صندلی ریلکس چیست؟

همان طور که از اسم آن پیداست تاب ریلکسی به منظور کاهش استرس و تنش های زندگی روزمره ماشینی طراحی شده است. و برای استفاده گروه سنی مشخصی نیست. کودکان، بزرگسالان، حتی سالمندان هم می توانند از این صندلی ها استفاده کنند.

نشستن در تاب ریلکسی و حرکات آرام آن به صورت دایره ایی باعث کاهش استرس است و همین امر شما را برای یک روز کاری پرمشغله آماده می کند.

از جمله مهم ترین کاربرد های تاب ریلکسی می توان به موارد زیر اشاره داشت

  • درصورتی که مایل باشید می توانید روی تاب بنشینید و روزنامه یا کتاب بخوانید.
  • تاب خوردن احساس آرامش برای فرد ایجاد می کند و خواب راحتی را ایجاد می کند.
  • تاب بخوردن یک تفریح جذاب و سیله ی مناسبی برای سرگرمی خیلی از کودکان است. با خرید تاب ریلکسی برای منازل خود می توانید شادی و هیجان را به کودکان خود هدیه بدهید.
  • همچنین دیزاین مدرن و تجهیز بهتر دکوراسیون شما از جمله کاربردهای تاب ریلکسی است.
  • این مدل تاب ها برای انواع دکوراسیون های ساده، مدرن و کلاسیک مناسب است.

انواع تاب راحتی

نحوه استفاده از تاب ریلکسی

تاب ریلکسی به عنوان تاب معمولی نمی توان استفاده کرد، حرکت ها کاملا آرام و در محیط دایره انجام خواهد شد در غیر این صورت میله نگهدارنده تاب ریلکسی دچار آسیب خواهد شد.

ساختار تاب ریلکسی چگونه است؟

تاب ریلکسی در دو نوع یک نفره و تاب ریلکسی دونفره تولید می شود که تاب ریلکسی یک نفره تحمل وزن افراد تا 140 کیلوگرم را دارد و تاب ریلکسی دونفره تحمل فرد یا افراد تا وزن 250 کیلوگرم را دارد. قطر دایره تاب ریلکسی یکنفره 115 سانتیمتر و قطر دایره تاب ریلکسی دونفره 150 سانتیمتر در ارتفاع 195 سانتیمتر می باشد.

قسمت اصلی تاب متحرک به میله از جنس بادوام همچون آهن متصل خواهد شد و جنس پوشش آن متفاوت و بادوام است کوسن داخل تاب از پارچه مرغوب و عمدتا از جنس مخمل خواهد بود. تاب ریلکسی چوبی نیز وجود دارد که معمولا بخش تاب آن از جنس چوب بادوام ساخته می شود.

خرید اینترنتی تاب ریلکسی

فواید تاب ریلکسی

  1. ضربان قلب آرام می شود : هنگامی که شما لم داده اید و صندلی با ریتم ملایمی به صورت 360 درجه حرکت می کند، ناخواسته ضربان قلب شما پایین می آید و ریتم آن آرام می شود.
  2. تنفس آهسته و عمیق می شود : وقتی هیچ تحرکی ندارید بدن شما کمتر به اکسیژن نیاز دارد. به همین دلیل تنفس آهسته می شود. چون در حال لذت بردن هستید نفس های شما عمیق تر میشود.
  3. فشار خون متعادل می شود : وقتی عمیق و آرام نفس می کشید بدن شما به بهترین شکل ممکن اکسیژن جذب می کند. ضربان کاهش پیدا می کند و خون رسانی به اعضا به بهترین شکل انجام می گیرد.
  4. ماهیچه ها آزاد می شوند : بدن شما هنگام استراحت از حالت تدافعی خارج می شود. قرار نیست کاری انجام دهید، مغز به اندام دستور استراحت می دهد.
  5. خون بیشتری به مغز می رسد : اندام در حالت بی تحرکی نیاز زیادی به خون ندارند. این خونه اضافی به مغز پمپاژ می شود و عملکرد مغز به صورت چشمگیری افزایش می یابد.

آیا تاب ریلکسی فقط محدود به باغ و تراس می شود؟

تاب ریلکسی محدود به هیچ فضا و مکانی نمی شود، هر جایی را که شما برای استراحت و کاهش تنش های خود انتخاب می کنید، می تواند از تاب ریلکسی در آنجا استفاده کنید. غالباً افراد از تاب های ریلکسی در نشیمن، حال و پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کودک، بالکن های دلباز، پاگرد، باغ، آتلیه، تالار، رستوران، روف گاردن و ... استفاده می کنند.

البته این نکته را از یاد نبرید که تاب ریلکسی که برای استفاده در فضاهای داخلی است را نمی توان در خارج از منزل و در فضای باز مورد استفاده قرار دارد. نوع بافت به کار رفته در ساخت سبد تاب ریلکسی فضای باز با تاب های راحتی داخل منزل متفاوت است.

خرید اینترنتی تاب ریلکسی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
تاب ریلکسی یا تاب راحتی چیست؟
تاب ریلکسی نوعی تاب بسیار راحت است که به صورت یک یا دو نفره ساخته شده و با آویزان شدن بر روی یک پایه فلزی محکم به صورت خود ایستا و با ایجاد حرکت های نرم و آرام آزاد و نوسانی در هر راستا، مانند یک آرام بخش عمل می کند.
قیمت انواع تاب ریلکسی چند است؟
قیمت تاب یا صندلی ریلکسی به عواملی همچون کیفیت تاب، اندازه آن، برند شرکت سازنده، تک نفره و دو نفره بودن آن و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت تاب ریلکسی از 2 میلیون تا 6 میلیون می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/05/17
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد