منو

راهنمای خرید بندانداز برقی، بررسی مزایا و نحوه استفاده

برای اصلاح مو های صورت انواع مختلفی از روش ها وجود دارد که هر کسی بر طبق علاقه خود از آن استفاده می کند، اما یکی از روش های بسیار خوب برای اصلاح صورت استفاده از بند انداز های برقی است.

همانطوری که می دانید، بند انداختن یکی از قدیمی ترین شیوه های از بین بردن موهای زاید صورت است. این شیوه که بصورت دستی و تنها با استفاده از نخ انجام میشود، موها را از ریشه میکند و بعد از استفاده طولانی مدت رشد موهای صورت را کمترمی کند.

راهنمای خرید بند انداز برقی

راهنمای خرید بندانداز برقی

بعضی خانم ها چنین فکر می کنند که خرید بند انداز برقی چندان ضرورتی ندارد چون همان کار بند انداز دستی را انجام می دهد، فقط با سرعت کمتر. این سخن نیمی از حقیقت در مورد بند انداز برقی است اما نیمه دیگر حقیقت این است که خرید یک بند انداز برقی خوب نه تنها سرعت پیرایش را بالا می برد بلکه به خاطر برقراری حداقل تماس و وارد کردن کمترین فشار به پوست در پیرایش راحت و سلامتی پوست نیز بسیار مؤثر است.

علت این فشار کمتر بر پوست در بند انداز برقی، سرعت بالای دو میله موجود در آن است.

بندانداز برقی چیست؟

به جای اینکه یک تکه نخ را دور گردن خود بپیچید یا آن را به انگشتان خود ببندید و با استفاده از نوک انگشتان موهای ریز و درشت صورت را از بین ببرید، با استفاده از دستگاه بندانداز برقی که دارای دسته های مجهز به دو موچین روی سر دستگاه. نخ اصلاح در اطراف این دو موچین قرار گرفته است و می توانید با باتری یا برق کار کند.

بندانداز برقی می تواند موهای زائد بدن و صورت را با مکانیزم ساده و شبیه سازی شده از بین ببرد. این دستگاه در شکل اصلی خود دارای دو اهرم است که در آن یک نخ قرار می گیرد. نحوه بستن نخ روی اهرم ها به طور کامل در کتابچه راهنمای آن توضیح داده شده است.

تجهیزات آرایشی مخصوص خانم ها

پس از قرار دادن یک نخ مخصوص در دستگاه و اتصال آن به منبع تغذیه، شروع به کار می کند. باید آن را در تماس با پوست قرار دهید و به آرامی حرکت دهید تا نخ هایی که بین دو موچین سر وسیله بسته اید، شروع به خارج کردن موها از زیر پوست کنند. بسته بندی همراه با محصول حاوی یک نخ اتصال ویژه و یک پودر مناسب برای استفاده قبل از اصلاح است.

بند انداز برقی خوب یا بد را از کجا تشخیص بدهم؟

اصول و قطعات اصلی تمامی بند اندازهای برقی کمابیش باهم شبیه هستند. کیفیت پیرایش بند اندازهای برقی و آسانی کار با آن ها در برندها و مدل های بند اندازهای برقی متفاوت است.

شما باید با توجه به بودجه ای که برای خرید بند انداز برقی در نظر گرفته اید ویژگی هایی را که در ادامه توضیح می دهیم در مدل های مختلف بررسی کرده و بنا به نوع نیاز خود، قابلیت های هریک از مدل های مختلف بندانداز برقی و قیمت مناسب ترین بند انداز برقی را برای خود انتخاب کنید.

مزایای استفاده از بند انداز برقی چییست؟

خرید بندانداز برقی مزایای قابل توجهی دارد. به عنوان مثال، شما می توانید به سرعت و بدون درد موهای صورت یا سایر قسمت های بدن خود را کوتاه کنید. البته به خاطر داشته باشید که نمی توانید دستگاه را به طور مداوم روشن نگه دارید و کل بدن خود را با آن اصلاح کنید. بهتر است بعد از اندکی تراشیدن دستگاه، چند دقیقه دستگاه را خاموش کرده و دوباره روشن کنید و سایر قسمت های بدن را اصلاح کند.

کاربردهای ماشین بند انداز برقی

کاربردهای ماشین بند انداز برقی

بندانداختن ماندگارتر از سایر روشهای اصلاح است. این بدان معنی است که پس از بندانداختن، صورت و بدن صاف تری برای مدت زمان طولانی تری خواهید داشت. در این روش از هیچ ماده ای شیمیایی یا لیزر استفاده نمیشود پوست شما تحت تأثیر آنها قرار نمی گیرد.

البته برای کسانی که پوست خشن و پر از جوش دارند، این روش توصیه نمی شود و خرید این وسیله گزینه مناسبی نخواهد بود. زیرا پوست آنها تحریک شده و جوش های صورت هنگام تماس با این دستگاه آسیب بیشتری می بینند.

بند انداز چه مارکی خوبه

در خرید وسایل پیرایشی نباید فقط از روی اسم، محصول را انتخاب کرد. همان طور که قبلاً اشاره کردیم، باید برحسب نیاز و میزان حساسیت پوست خود و بودجه ای که برای خریدن ماشین بند انداز برقی در نظر گرفته اید محصولات موجود در رنج قیمت مورد نظرتان را باهم مقایسه کرده و دست به انتخاب بزنید.

اما به طور کلی در بازار ایران مارک های بند اندازهای برقی زیر طرفداران بیشتری دارند:

 • بند انداز برقی براون
 • بند انداز برقی فیلیپس
 • بند انداز برقی پاناسونیک
 • بند انداز برقی جاندلی

بهتری مدلهای بند انداز برقی بازار

روش استفاده ازبندانداز

 1. اول پوست خود راتمیز کنید. برای این منظور از مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید. بهترین زمان برای از بین بردن موهای زاید درست بعد از حمام کردن می باشد. پیش از استفاده از دستگاه بند انداز ناحیه مورد نظر را کاملاً خشک نمایید، برای شروع از پودر سست کننده استفاده کنید.
 2. دو شاخ آداپتور دستگاه بندانداز را به پریز برق زده و سوکت آن را به پورت مخصوص برق دستگاه وصل نمایید.
 3. برای روشن کردن دستگاه بندانداز کلید پاور را به طرف بالا فشار دهید و قسمت قرار گرفتن نخ پنبه ای را روی پوست خود بگذارید، به آرامی دستگاه بندانداز را بر روی محلهایی که مو رشد کرده حرکت دهید. لازم به یادآوری است که فشار بی اندازه دستگاه بر روی بدن پوست شما را ازار می دهد و یا امکان دارد دچار اسیب کند.
 4. بعد از حذف موها از ژل خنک کننده یا لوسیون مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.
 5. در استفاده، اگر خواستید واحد اصلی دستگاه بندانداز برقی متوقف شود، بلا فاصله کلید پاور را به سمت پائین دستگاه فشار دهید.

راهنمای خرید بند انداز برقی

قطعا لازمه هر خریدی، داشتن دانش اولیه نسبت به آن محصول است، زیرا دانش اولیه به شما در خریدی مطمئن و مطابق با میل شما کمک می کند پس اگر بخش های قبلی را نخوانده اید این بخش را با دقت مطالعه نمایید. ما سعی می کنم موارد مهم را به طور مفید و مختصر برای شما بیان کنیم.

1 - قیمت بند انداز و نیاز شما

هر محصولی که امکانات بالایی داشته باشد از قیمت بالاتری هم برخوردار است، پس اگر شما هزینه کمی را برای خرید بند انداز برقی می کنید باید محصولی با امکانات کمتر را خریداری نمایید.

2 - وزن بند انداز

قطعا نگهداشتن یک ابزار سنگین در دست علاوه بر خستگی دست ها باعث می شود دقت در انجام کار نیز بشدت کاهش پیدا کند، پس سعی کنید وزن بند انداز برقی را مد نظر داشته باشد و محصولی را خریداری نمایید که وزن کمی داشته باشد (وزن مناسب برای این محصول بین 200 الی 300 گرم می باشد)

در هر حال، در هنگام خرید به وزن نگاهی داشته باشید و اگر حضوری خرید می کنید، وسیله را به دست بگیرید تا ببینید که کارکردن با آن برای تان ساده است یا خیر.

عکس بندانداز برقی

نحوه استفاده از بند انداز برقی

3 - سازگاری با صورت

داشتن سازگاری با پوست از ویژگی های مهم و کاربردی برای بند انداز های برقی صورت است، این بند انداز های برقی نیاز به استفاده از پودر ها ندارند و این خود یک مزیت عالی است.

4 - قابلیت استفاده برای دیگر بخش های بدن

به طور کی شما می توانید از این بند انداز های برقی برای سایر نقاط بدن استفاده کنید، اما شما هنگام خرید باید به این نکته دقت کنید که برای سایر نقاط بدن هم قابل استفاده باشد.

5 - طول سیم بند انداز برقی

هر چقدر طول سیم بند انداز بیشتر باشد شما به همان اندازه از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستید، از این رو به طول سیم آن دق کنید تا به اندازه کافی بلند باشد.

6 - مصرف برق بند انداز برقی

به کلی این محصول برق زیادی را مصرف نمی کند و هیچ گونه نگرانی نسبت به مصرف برق انها نداشته باشید.

7 - قابلیت شست وشو!

بیشتر بند اندازهای برقی را نمی توان شست. به عبارت دیگر، این دستگاه ها ضدآب نیستند و مثلا زیر دوش نمی توان از آنها استفاده کرد. اما برخی از نمونه های این بند اندازها دارای قابلیت شست وشوی قسمت سر دستگاه هستند، یعنی سر قابل شست وشو دارند. فلز بخش موچین های دستگاه هم باید از جنس استیل ضد زنگ باشد تا در هنگام شست وشو یا پاک کردن با آب، آسیب نبیند و زنگ نزند.

8 - به وسایل جانبی دستگاه توجه داشته باشید

وسایل جانبی که همراه با بعضی از بند اندازهای برقی ارائه می شوند هم می توانند فرایند اصلاح موها را آسان تر کنند. برای مثال، پودر ضدحساسیتی با بعضی از این وسایل عرضه می شود که از ملتهب شدن پوست جلوگیری می کند. نخ اضافی برای اصلاح و کیف نگهداری هم از وسایل جانبی دیگری هستند که اگر چه حضورشان ضروری نیست اما وجودشان در کنار محصول می تواند خرید را خوشایندتر کند.

بعضی از انواع بند اندازهای برقی مجهز به چراغی هستند که روی موضع اصلاح مو، نور می اندازند. این کار باعث می شود تا دقیق تر کار اصلاح را انجام بدهید و بتوانید موهای نازک را هم روی سطح پوست تشخیص بدهید و اصلاح کنید.

اپلاسیون برقی برای خانم ها

راهنمای نگهداری از بندانداز برقی

 • برای حفظ و نگهداری هرچه بهتر از دستگاهتان هرگز آن را پرتاب نکنید و از وارد نمودن فشار جانبی به بدنه آن بپرهیزید.
 • چنانچه قصد استفاده طولانی مدت از دستگاه را کرده اید، هر چند دقیقه یکبار دستگاه را برای لحظاتی خاموش کنید تا مانع از داغ شدن بیش از حد آن شوید.
 • همواره به بسته شدن نخ بر روی دو شاخک دستگاه دقت داشته باشید؛ زیرا اگر نخ ها شُل بسته شده باشند مدام جدا می شوند و اگر هم آن ها را سفت ببندید، به محض به کار افتادن دستگاه، پاره می شوند.
 • چنانچه قصد استفاده از دستگاهتان در محیط مرطوبی همچون حمام را کرده اید، به قابلیت ضد آب بودن آن توجه داشته باشید.
 • برای حفظ سلامت پوستی خودتان هم که شده بعد از هر بار استفاده از دستگاه، نخ آن را خارج کرده و دور بیندازید.
 • امکان شستن تمام دستگاه میسر نیست، بنابراین باید سَری آن را در بازه های زمانی منظم شستشو دهید. البته به شرطی که شاخک های بندانداز برقی شما از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده باشد.
 • فراموش نکنید اگر از پوستی ناصاف و پر از جوش برخوردار هستید، استفاده از این دستگاه می تواند باعث خرابی پوست و حساس شدن بیشتر جوش های روی صورتتان شود.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت بند انداز برقی چند است؟
قیمت انواع بندانداز برقی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس موچین، اقلام همراه، وزن و ابعاد، طراحی و کیفیت ساخت، قدرت بندانداز و ... دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع بند انداز از 300 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای تولید کننده بند انداز کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده بند انداز برقی می توان به برند های بروان، فیلیپس، پاناسونیک، روزیا، کویین، جیمی، کیمی، کراکس، جاندلی، رولن، انزو، پرینسلی، مرکوری و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/02/15
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
بند انداز برقی جاندلی مدل JDL-6087
بند انداز برقی جاندلی مدل JDL-6087
بندانداز برقی جاندلی مدل 6082
بندانداز برقی جاندلی مدل 6082
بند انداز برقی روناس مدل RO-3111
بند انداز برقی روناس مدل RO-3111
بند انداز برقی جاندلی مدل JDL-6081
بند انداز برقی جاندلی مدل JDL-6081
بند انداز برقی انزو مدل EN-6089
بند انداز برقی انزو مدل EN-6089
بند انداز برقی آلمانی براون مدل BR 3577
بند انداز برقی آلمانی براون مدل BR 3577
بند انداز برقی فیلیپس مدل PH 1761
بند انداز برقی فیلیپس مدل PH 1761
بند انداز برقی جیمی مدل 2891
بند انداز برقی جیمی مدل 2891
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد