منو

راهنمای خرید بندانداز برقی، بررسی مزایا و نحوه استفاده

بند انداختن یکی از قدیمی ترین شیوه های از بین بردن موهای زاید صورت است. این شیوه که بصورت دستی و تنها با استفاده از نخ انجام میشود، موها را از ریشه میکند و بعد از استفاده طولانی مدت رشد موهای صورت را کمترمی کند.

راهنمای خرید بند انداز برقی

بعضی خانم ها چنین فکر می کنند که خرید بند انداز برقی چندان ضرورتی ندارد چون همان کار بند انداز دستی را انجام می دهد، فقط با سرعت کمتر. این سخن نیمی از حقیقت در مورد بند انداز برقی است اما نیمه دیگر حقیقت این است که خرید یک بند انداز برقی خوب نه تنها سرعت پیرایش را بالا می برد بلکه به خاطر برقراری حداقل تماس و وارد کردن کمترین فشار به پوست در پیرایش راحت و سلامتی پوست نیز بسیار مؤثر است.

علت این فشار کمتر بر پوست در بند انداز برقی، سرعت بالای دو میله موجود در آن است.

بندانداز برقی چیست؟

به جای اینکه یک تکه نخ را دور گردن خود بپیچید یا آن را به انگشتان خود ببندید و با استفاده از نوک انگشتان موهای ریز و درشت صورت را از بین ببرید، با استفاده از دستگاه بندانداز برقی که دارای دسته های مجهز به دو موچین روی سر دستگاه. نخ اصلاح در اطراف این دو موچین قرار گرفته است و می توانید با باتری یا برق کار کند.

بندانداز برقی می تواند موهای زائد بدن و صورت را با مکانیزم ساده و شبیه سازی شده از بین ببرد. این دستگاه در شکل اصلی خود دارای دو اهرم است که در آن یک نخ قرار می گیرد. نحوه بستن نخ روی اهرم ها به طور کامل در کتابچه راهنمای آن توضیح داده شده است. پس از قرار دادن یک نخ مخصوص در دستگاه و اتصال آن به منبع تغذیه، شروع به کار می کند. باید آن را در تماس با پوست قرار دهید و به آرامی حرکت دهید. بسته بندی همراه با محصول حاوی یک نخ اتصال ویژه و یک پودر مناسب برای استفاده قبل از اصلاح است.

بند انداز برقی خوب یا بد را از کجا تشخیص بدهم؟

اصول و قطعات اصلی تمامی بند اندازهای برقی کمابیش باهم شبیه هستند. کیفیت پیرایش بند اندازهای برقی و آسانی کار با آن ها در برندها و مدل های بند اندازهای برقی متفاوت است. شما باید با توجه به بودجه ای که برای خرید بند انداز برقی در نظر گرفته اید ویژگی هایی را که در ادامه توضیح می دهیم در مدل های مختلف بررسی کرده و بنا به نوع نیاز خود، قابلیت های هریک از مدل های مختلف بندانداز برقی و قیمت مناسب ترین بند انداز برقی را برای خود انتخاب کنید.

تجهیزات آرایشی مخصوص خانم ها

مزایای استفاده از بند انداز برقی چییست؟

خرید بندانداز برقی مزایای قابل توجهی دارد. به عنوان مثال، شما می توانید به سرعت و بدون درد موهای صورت یا سایر قسمت های بدن خود را کوتاه کنید. البته به خاطر داشته باشید که نمی توانید دستگاه را به طور مداوم روشن نگه دارید و کل بدن خود را با آن اصلاح کنید. بهتر است بعد از اندکی تراشیدن دستگاه، چند دقیقه دستگاه را خاموش کرده و دوباره روشن کنید و سایر قسمت های بدن را اصلاح کند.

بندانداختن ماندگارتر از سایر روشهای اصلاح است. این بدان معنی است که پس از بندانداختن، صورت و بدن صاف تری برای مدت زمان طولانی تری خواهید داشت. در این روش از هیچ ماده ای شیمیایی یا لیزر استفاده نمیشود پوست شما تحت تأثیر آنها قرار نمی گیرد.

البته برای کسانی که پوست خشن و پر از جوش دارند، این روش توصیه نمی شود و خرید این وسیله گزینه مناسبی نخواهد بود. زیرا پوست آنها تحریک شده و جوش های صورت هنگام تماس با این دستگاه آسیب بیشتری می بینند.

بند انداز چه مارکی خوبه

در خرید وسایل پیرایشی نباید فقط از روی اسم، محصول را انتخاب کرد. همان طور که قبلاً اشاره کردیم، باید برحسب نیاز و میزان حساسیت پوست خود و بودجه ای که برای خریدن ماشین بند انداز برقی در نظر گرفته اید محصولات موجود در رنج قیمت مورد نظرتان را باهم مقایسه کرده و دست به انتخاب بزنید.

اما به طور کلی در بازار ایران مارک های بند اندازهای برقی زیر طرفداران بیشتری دارند:

 • بند انداز برقی براون
 • بند انداز برقی فیلیپس
 • بند انداز برقی پاناسونیک
 • بند انداز برقی جاندلی

بهتری مدلهای بند انداز برقی بازار

روش استفاده ازبندانداز

 1. اول پوست خود راتمیز کنید. برای این منظور از مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید. بهترین زمان برای از بین بردن موهای زاید درست بعد از حمام کردن می باشد. پیش از استفاده از دستگاه بند انداز ناحیه مورد نظر را کاملاً خشک نمایید، برای شروع از پودر سست کننده استفاده کنید.
 2. دو شاخ آداپتور دستگاه بندانداز را به پریز برق زده و سوکت آن را به پورت مخصوص برق دستگاه وصل نمایید.
 3. برای روشن کردن دستگاه بندانداز کلید پاور را به طرف بالا فشار دهید و قسمت قرار گرفتن نخ پنبه ای را روی پوست خود بگذارید، به آرامی دستگاه بندانداز را بر روی محلهایی که مو رشد کرده حرکت دهید. لازم به یادآوری است که فشار بی اندازه دستگاه بر روی بدن پوست شما را ازار می دهد و یا امکان دارد دچار اسیب کند.
 4. بعد از حذف موها از ژل خنک کننده یا لوسیون مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.
 5. در استفاده، اگر خواستید واحد اصلی دستگاه بندانداز برقی متوقف شود، بلا فاصله کلید پاور را به سمت پائین دستگاه فشار دهید.

راهنمای خرید بند انداز برقی

قطعا لازمه هر خریدی، داشتن دانش اولیه نسبت به آن محصول است، زیرا دانش اولیه به شما در خریدی مطمئن و مطابق با میل شما کمک می کند پس اگر بخش های قبلی را نخوانده اید این بخش را با دقت مطالعه نمایید. ما سعی می کنم موارد مهم را به طور مفید و مختصر برای شما بیان کنیم.

فاکتور اول - قیمت بند انداز و نیاز شما

هر محصولی که امکانات بالایی داشته باشد از قیمت بالاتری هم برخوردار است، پس اگر شما هزینه کمی را برای خرید بند انداز برقی می کنید باید محصولی با امکانات کمتر را خریداری نمایید.

فاکتور دوم - وزن دستگاه

قطعا نگهداشتن یک ابزار سنگین در دست علاوه بر خستگی دست ها باعث می شود دقت در انجام کار نیز بشدت کاهش پیدا کند، پس سعی کنید وزن بند انداز برقی را مد نظر داشته باشد و محصولی را خریداری نمایید که وزن کمی داشته باشد(وزن مناسب برای این محصول بین 200 الی 300 گرم می باشد)

فاکتور سوم - سازگار با صورت

داشتن سازگاری با پوست از ویژگی های مهم و کاربردی برای بند انداز های برقی صورت است، این بند انداز های برقی نیاز به استفاده از پودر ها ندارند و این خود یک مزیت عالی است.

فاکتور چهارم - قابلیت استفاده برای دیگر بخش های بدن

به طور کی شما می توانید از این بند انداز های برقی برای سایر نقاط بدن استفاده کنید، اما شما هنگام خرید باید به این نکته دقت کنید که برای سایر نقاط بدن هم قابل استفاده باشد.

فاکتور پنجم - طول سیم بند انداز برقی

هر چقدر طول سیم بند انداز بیشتر باشد شما به همان اندازه از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستید، از این رو به طول سیم آن دق کنید تا به اندازه کافی بلند باشد.

فاکتور ششم - مصرف برق بند انداز برقی

به کلی این محصول برق زیادی را مصرف نمی کند و هیچ گونه نگرانی نسبت به مصرف برق انها نداشته باشید.

اپلاسیون برقی برای خانم ها

راهنمای نگهداری از بندانداز برقی

 • برای حفظ و نگهداری هرچه بهتر از دستگاهتان هرگز آن را پرتاب نکنید و از وارد نمودن فشار جانبی به بدنه آن بپرهیزید.
 • چنانچه قصد استفاده طولانی مدت از دستگاه را کرده اید، هر چند دقیقه یکبار دستگاه را برای لحظاتی خاموش کنید تا مانع از داغ شدن بیش از حد آن شوید.
 • همواره به بسته شدن نخ بر روی دو شاخک دستگاه دقت داشته باشید؛ زیرا اگر نخ ها شُل بسته شده باشند مدام جدا می شوند و اگر هم آن ها را سفت ببندید، به محض به کار افتادن دستگاه، پاره می شوند.
 • چنانچه قصد استفاده از دستگاهتان در محیط مرطوبی همچون حمام را کرده اید، به قابلیت ضد آب بودن آن توجه داشته باشید.
 • برای حفظ سلامت پوستی خودتان هم که شده بعد از هر بار استفاده از دستگاه، نخ آن را خارج کرده و دور بیندازید.
 • امکان شستن تمام دستگاه میسر نیست، بنابراین باید سَری آن را در بازه های زمانی منظم شستشو دهید. البته به شرطی که شاخک های بندانداز برقی شما از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده باشد.
 • فراموش نکنید اگر از پوستی ناصاف و پر از جوش برخوردار هستید، استفاده از این دستگاه می تواند باعث خرابی پوست و حساس شدن بیشتر جوش های روی صورتتان شود.
تاریخ به روز رسانی : 1401/07/09
بند انداز برقی روناس مدل RO-3111
بند انداز برقی روناس مدل RO-3111
بند انداز برقی انزو مدل EN-6089
بند انداز برقی انزو مدل EN-6089
بند انداز برقی جاندلی مدل JDL-6081
بند انداز برقی جاندلی مدل JDL-6081
بندانداز برقی جاندلی مدل 6082
بندانداز برقی جاندلی مدل 6082
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد