منو

زیباترین مدلهای بشقاب دیوارکوب سفالی، سرامیکی و چینی

بشقاب دیوار کوب سفالی طرح مدرن مجموعه 9 عددی
بشقاب دیوار کوب سفالی طرح مدرن مجموعه 9 عددی
بشقاب دیوار کوب سفالی مذهبی و اسلامی طرح چهار قل
بشقاب دیوار کوب سفالی مذهبی و اسلامی طرح چهار قل
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح قاصدک زمینه زرد مجموعه 4 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح قاصدک زمینه زرد مجموعه 4 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح نقطه کوبی مدل ماندالا
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح نقطه کوبی مدل ماندالا
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح گل بهاری و پرنده مجموعه 3 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح گل بهاری و پرنده مجموعه 3 عددی
بشقاب دیوار کوب سفالی طرح آیت الکرسی
بشقاب دیوار کوب سفالی طرح آیت الکرسی
بشقاب دیوارکوب طرح اسب کاشی شکسته
بشقاب دیوارکوب طرح اسب کاشی شکسته
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح مهر دخت ایران
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح مهر دخت ایران
بشقاب دیوارکوب سفالی ماسالند مدل مادر دختری مجموعه 3 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی ماسالند مدل مادر دختری مجموعه 3 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح بانو و طبیعت مجموعه 5 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح بانو و طبیعت مجموعه 5 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی تزئینی طرح مینیمال مجموعه 6 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی تزئینی طرح مینیمال مجموعه 6 عددی
بشقاب دیوار کوب سفالی طرح چشم نظر و پرنده 5 عددی
بشقاب دیوار کوب سفالی طرح چشم نظر و پرنده 5 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح چشم نظر فانتزی مجموعه 5 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح چشم نظر فانتزی مجموعه 5 عددی
بشقاب دیوار کوب و رومیزی سفالی طرح عروس داماد
بشقاب دیوار کوب و رومیزی سفالی طرح عروس داماد
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح مینیمال مجموعه 5 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی طرح مینیمال مجموعه 5 عددی
بشقاب دیوارکوب سفالی مدل دختر و پرنده
بشقاب دیوارکوب سفالی مدل دختر و پرنده

استفاده از اکسسوری و وسایل تزئینی دیواری یکی از محبوب ترین طراحی های همیشگی تزیین و دکوراسیون خانه و محل کار بوده که از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات زیادی شده و استفاده از بشقاب دیوارکوب سفالی، سرامیکی، چینی و غیره نیز یکی از این موارد می باشد که به طور مستمر اما کم و بیش مورد استفاده قرار گرفته است.

عکس بشقاب دیوارکوب

راهنمای خرید بشقاب دیوار کوب زیبا و خاص

بشقاب دیوار کوب در دکوراسیون داخلی تاثیر به سزایی در تزیین دیوارها دارد و با نقش و نگارهای زیبا و دلفریب جایگاه خود را بین تزیینات دیوار بازکرده است. این تزیینات جذاب طرفداران خاصی برای خود دارد. این بشقاب های تزیینی از بهترین مواد ساخته شده اند و در هر اندازه و در هر سایزی قابل استفاده هستند.

بشقاب ها را می توانید در اتاق نشیمن، غذاخوری، آشپزخانه، دفتر و اتاق بچه ها قرار دهید. این بشقاب ها برای تزیین اتاق های بچه، راهرو، سالن پذیرایی، سالن غذاخوری، اتاق کار و ... کاربرد دارند.

بشقاب دیوارکوب چیست؟

بشقاب دیوار کوب یا wall hanging plate، به عنوان یک دکور تزیینی دیواری بسیار شیک و زیبا شناخته می شود که معمولا روی دیوار یا سطح دیگری از ساختمان نصب می شود و در برخی مواقع به صورت دکور رومیزی نیز استفاده می شود.

بشقاب دیوارکوب معمولا از جنس سفال، سرامیک، چوب، فلز، حصیر، شیشه یا مواد دیگری ساخته می شود.

عکس دیوار کوب بسیار زیبا و گران قیمت

عکس بشقاب دیوار کوب طرح شرقی بسیار زیبا و ارزشمند

خاستگاه بشقاب دیوارکوب

شکل گیری بشقاب دیوارکوب به آسیای شرق دور یعنی ژاپن و چین برمی گردد. به طور معمول بر روی آنها از تصاویر مینیاتوری شرقی ، ایرانی و اسلامی بهره برده می شود.

انواع بشقاب دیوارکوب

بشقاب دیوارکوب سفالی

یکی از انواع دیوارکوب منزل بشقاب دیوارکوب یا دیوارکوب سفالی است که از هنرهای قدیمی مربوط به شرق آسیا نشات می گیرد چرا که در آن زمان طرح های سنتی، اسلیمی و غیره بر روی بشقاب ها طراحی می شد که امروزه طرح های فانتزی هم به این بشقاب دیوارکوب استفاده شده است.

در بشقاب دیوارکوب سفالی پیش از ایجاد طرح و استفاده از رنگ بر روی آن باید سطح زبر آن توسط سمباده صاف شود و سپس با چسب چوب رقیق شده سطح آن را پوشاند سپس برای طراحی بر روی آن از رنگ های اکریلیک و یا ویترای استفاده می کنند که پس از آن با استفاده از اسپری وارنیش براق شده و دوام بیشتری نیز پیدا می کنند.

عکس دیوارکوب سفالی

عکس بشقاب دیوارکوب سفالی طرح من مست می عشقم

همچنین استفاده از این اسپری کمک می کند این بشقاب دیوارکوب سفالی قابل شستشو نیز باشد. قیمت دیوارکوب سفالی بستگی زیادی به اندازه، طرح و نوع رنگ به کار گرفته شده در آن دارد

فرق بشقاب دیوارکوب سفالی و سرامیکی

سفال به ساخت اشیا و ظروف از خاک رس گفته می شود و سرامیک به هر چیزی گفته می شود که در مواجهه با حرارت تغییر ماهیت می دهد. از همین رو می توان سفال را نوعی از سرامیک دانست که ماده اصلی آن خاک رس است. سرامیک فقط از خاک رس نیست بلکه با فرمولاسیون پیشرفته تر از چند نوع خاک و مواد معدنی غیر فلزی، به شکل دوغاب (خمیر رقیق) در می آورند و این دوغاب را در قالب های مخصوص ریخته و اصطلاحا قالب می زنند که به آن ریخته گری هم می گویند و بعد در کوره با دمای بالا پخته می شود.

ظروف سفالی چون با چرخ یا دست تهیه می شوند معمولا نسبت به سرامیک ضخیم تر و سنگین تر هستند و چون دمای کمتری برای پخت آن ها استفاده می شود استحکام کمتری دارند. ظروف سرامیک با دوام تر از ظروف سفالی هستند، زیرا به خاک این ظروف، کمی شیشه و مواد دیگر اضافه شده تا مقاومت آن را بالا ببرد.

عکس بشقاب دیوارکوب سرامیکی

عکس بشقاب دیوارکوب و رومیزی سرامیکی

عمولا بشقاب هایی که از جنس سفال هستند، قیمت مناسب تری نسبت به سرامیک دارند. بنابراین، زمانی که می خواهید بشقاب های دیوارکوب را خریداری کنید، به جنس آن ها دقت کنید.

بشقاب دیوارکوب چینی

بشقاب دیوارکوب چینی نیز یکی دیگر از انواع بشقاب دیوارکوب هست که در ابعاد مختلف طراحی شده و رنگ ها و طرح های متنوعی نیز دارد و می توان از آن برای هماهنگی بیشتر دکوراسیون منزل استفاده کرد.

از این نوع دیوارکوب منزل می توان برای اتاق خواب، اتاق پذیرایی و بنا بر طرح و شکل آن برای آشپزخانه هم استفاده کرد.

بشقاب دیوارکوب جلوه ای متفاوت و آرامش بخش ایجاد کرده و به فضای خانه ظرافت می بخشد. تزئین دیوارها با بشقاب چینی اقدامی است که تقریباً در فرهنگ همه کشورها وجود دارد.

عکس دیوار کوب زیبا چینی

عکس بشقاب دیوارکوب در طرح های بسیار زیبا و شیک چینی

بشقاب دیوارکوب حصیری

دیزاین دیوارها با بشقاب حصیری، ایده ای نسبتا جدید و خلاقانه است که از طریق آن می توانید زیبایی منحصر به فردی را به خانه خود بخشیده و دیوارهای خود را به بافت های زیبای حصیری مجهز نمایید. استفاده از این بشقاب های حصیری در دکوراسیون کار ساده ای است و کمتر کسی ممکن است از آن ها به اشتباه کمک بگیرد.

به همین خاطر نیز انواع بشقاب های حصیری گزینه بسیار مناسبی برای دیزاین دکوراسیون های داخلی، توسط افراد مبتدی در حوزه دکوراسیون می باشند.

جنس های دیگر بشقاب دیوار کوب:

  • بشقاب دیوار کوب چوبی: این نوع بشقاب ها اغلب از چوب گردو، بلوط، سرو، سنبل، دوغابی و یا چوب های دیگر ساخته شده و برای دکوراسیون دیوارها استفاده می شوند.
  • بشقاب دیوار کوب فلزی: بشقاب های دیوار کوب فلزی از جمله آهن، مس، برنج و یا آلومینیوم ساخته می شوند و برای دکوراسیون دیوارها و یا به عنوان نشانه های تجاری استفاده می شوند.
  • بشقاب دیوار کوب شیشه ای: بشقاب های دیوار کوب شیشه ای معمولا از شیشه تمیز ساخته شده و برای دکوراسیون دیوارها، نشان دادن علایق و یا استفاده در تبلیغات تجاری استفاده می شوند.

بشقاب دیوارکوب را کجا نصب کنیم

مسئله ای که در رابطه با بشقاب دیوارکوب در دکوراسیون مطرح می شود این است که این زیباهای دلبر را کجا می توان نصب کرد؟

برای این منظور بهتر است که دقت نظر داشت و به فضاهای داخلی خود که قصد تزیین آنها را داریم به خوبی توجه کنیم تا بتوانیم بهترین جایگاه را برای این بشقاب های تزیینی در نظر بگیریم. مثلا اگر تصمیم دارید که بشقاب دیوارکوب را در اتاق نشیمن خود نصب کنید شاید بهتر باشد که به بالای دیوار شومینه ی خود نگاهی بیندازید.

عکس انواع دیوارکوب فانتزی

عکس انواع دیوارکوب فانتزی رنگارنگ بسیار زیبا

پس نکته مهمی که در تزیین دیوار با بشقاب دیوارکوب باید در نظر بگیریم این است که ابتدا نقطه ی کانونی فضا را پیدا کنیم و سپس بر اساس آن اقدام به نصب تزیینات روی دیوار کنیم.

رنگ بشقاب دیوارکوب را طوری انتخاب کنید که با دیگر وسایل شما هماهنگی و هارمونی خوبی داشته باشد تا بتوانید فضایی ایده ال برای خود بسازید.

یادمان باشد که تنها جایگاه نصب بشقابهای دیوارکوب فقط دیوارهای اتاق نشیمن و پذیرایی نیست. دیوارهای خالی راهروها و دیگر دیوارهای خالی مانده منزل حتی دیوار قسمت نهار خوری می توانند میزبان اصلی برای این مهمان زیبا باشند.

گاه پیش می آید که این زیباهای تزیینی یادگاری از نسلهای پیشین در اقوام ما می باشند که امروزه به دست ما رسیده اند. و می توانند نقش تاثیر گزاری در تزیین برای ما ایفا کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که اگر طرحی سنتی در بین این بشقاب دیوارکوب دارید سعی نمایید که آن را به خوبی با وسایل دیگرتان هماهنگ سازید چرا که بشقاب دیوار کوب سنتی در فضایی مدرن و فانتزی نمی تواند قدمت و زیبایی خاص خودش را به نمایش بگذارد.

چگونه بشقاب را دیوارکوب کنیم؟

شاید به این مسئله اندیشیده اید که چگونه بشقاب را دیوارکوب کنیم؟ و یا چگونه آن را به دیوار بچسبانیم؟

برای این کار، معمولا از گیره یا قلاب های مخصوص استفاده می شود ولی اگر از این نمونه گیره ها در دسترس ندارید، از قلاب های ساده استفاده کنید. شما باید این قلاب ها را با چسب های مخصوص محکم بچسبانید. از چسب های کاغذ یا همان چسب شیشه ای به هیچ وجه استفاده نکنید. به علت این که با سرد و گرم شدن هوای منزل چسب آن ها از بین می رود.

عکس دیوار کوب ماه های سال

عکس دیوار کوب نماد برج و ماه های سال

مراحل آموزش دیوارکوب کردن بشقاب

برای این که یاد بگیریم چگونه بشقاب را دیوارکوب کنیم، در مرحله اول ابتدا، شما یک برگه بزرگ را روی زمین پهن کنید و به ترتیبی که می خواهید، بشقاب ها را روی دیوار نصب کنید بر روی برگه بچینید تا ترکیب دلخواه و مورد علاقه خود را به دست بیاورید.

مرحله بعد، حفظ کردن فاصله بشقاب ها با یکدیگر و با سقف منزل می باشد (برای حفظ تعادل، حدود 15 سانتی متر بین ظرف ها تا سقف فاصله بگذارید.). شما باید بشقاب ها را به گونه ای در کنار یکدیگر بگذارید که طرح آنها به خوبی مشخص باشد و زیبایی مورد نظر را در منزل ایجاد کند.

پس از قرار دادن بشقاب ها بر روی کاغذ، الگوی آنها را بکشید و جای آنها را مشخص کنید سپس، برگه را بر روی دیوار بگذارید و محل قرارگیری هر بشقاب را با یک نقطه مشخص کنید. برای آویزان کردن بشقاب ها بر روی دیوار، شما باید از قلاب استفاده کنید.

این قلاب ها باید به گونه ای باشد که، تحمل وزن بشقاب های دیوارکوب را داشته باشد باید قلاب و یا گیره را محکم و به خوبی به بشقاب متصل کنید تا پس از وصل کردن آن به دیوار، بشقاب از آن جدا نشود. باید، جای میخ هایی که می خواهید بشقاب ها را به آن ها متصل کنید، به خوبی مشخص کنید تا به چیدمان دلخواه برسید. بعد از اینکه میخ ها را به دیوار زدید می توانید بشقاب های خود را آویزان کنید.

خرید اینترنتی انواع بشقاب دیوارکوب سفالی

جمع بندی

یکی از راه های زیباسازی و تغییر دکوراسیون خانه، استفاده از دیوارها می باشد. روش های زیادی برای تزیین دیوار وجود دارد. از بشقاب دیوارکوب در معماری سنتی استفاده می شد ولی چند سالی بود که دیگر رواج نداشت.

امروزه، از تلفیق معماری سنتی و مدرن، استفاده های بدیعی می شود که بشقاب دیوارکوب یکی از ایده های تلفیقی پرطرفدار است. قیمت بشقاب دیوارکوب با توجه به جنس، طرح، روش تولید، اندازه متفاوت است. معمولا بشقاب های چینی و سرامیک نسبت به سفال و کاشی قیمت بالاتری دارند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت بشقاب دیوارکوب چند است؟
قیمت انواع بشقاب دیوارکوب به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس بشقاب (سفالی، سرامیک، چینی و ...)، وزن و ابعاد، رومیزی یا دیواری بودن، طرح و کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت بشقاب دیوار کوب از 30 هزار تومان تا 4 میلیون تومان می باشد.
فرق بشقاب دیوارکوب سفالی و سرامیکی در چیست؟
ظروف سفالی چون با چرخ یا دست تهیه می شوند معمولا نسبت به سرامیک ضخیم تر و سنگین تر هستند و چون دمای کمتری برای پخت آن ها استفاده می شود استحکام کمتری دارند. ظروف سرامیک با دوام تر از ظروف سفالی هستند، زیرا به خاک این ظروف، کمی شیشه و مواد دیگر اضافه شده تا مقاومت آن را بالا ببرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/27
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد