منو

برس حرارتی مو چیست و چگونه کار میکند؟ بررسی مزایا و معایب

یکی از دغدغه های خانم ها و حتی آقایان صاف کردن و حالت دادن به موهاست. برای این منظور ابزارهای مختلفی همچون سشوار معمولی، سشوار چرخشی و اتو مو وجود دارد. در کنار این ها وسیله جدیدتری روی کار آمده (برس حرارتی) که علاوه بر راحت تر کردن آرایش مو، در وقت نیز صرفه جویی می کند.

برس حرارتی مو چیست؟

برس حرارتی وسیله ای شبیه به برس معمولی اما برقی است که انرژی الکتریکی را به حرارت تبدیل و از طریق دندانه های برس این گرما به موها منتقل می شود.

خرید برس حرارتی مو

راهنمای خرید بری حرارتی مو - شانه حرارتی

برس حرارتی به طور هم زمان هم کار سشوار را انجام میدهد و هم کار اتو مو، بنابراین ضمن خشک کردن موها، آنها را صاف می کند و یا حالت می دهد. همینطور که با برس حرارتی موهای خود را شانه می کنید ضمن اینکه گره موهای تان باز می شوند، صاف و حالت دار نیز می شوند. بیشترین استفاده این برس برای مو های بلند است.

دندانه های این برس ها فلزی هستند اما با سرامیک کاور شده اند تا حین استفاده آسیبی به موهایتان وارد نشود. به این ترتیب گرمای ملایم و یکنواختی روی تارهای مو پخش می شود.

این وسیله که به نام های

 • صاف کننده سریع مو (Fast Hair Straightener)
 • برس صاف کننده سریع مو (Fast Hair Straightener Brush)
 • برس صاف کننده سرامیکی (Ceramic Straightener Brush)
 • برس جادویی مو صاف کن (Magic Fast Hair Straightener Brush)

در جهان شناخته می شود، تکنولوژی آن نخستین بار در سال 2015 توسط دافنی (DAFNI) ارایه شده و حق ثبت اختراع نیز به نام این شرکت تازه تاسیس است.

در ساخت و طراحی این شانه ها از صفحه ایی سرامیکی با ترکیبات ویژه بهره برده شده است تا حرارت تولید شده توسط اشعه مادون قرمز را در قالب طراحی دندانه ای شکل خود به موها انتقال دهد. برس های مو حرارتی معمولا قابلیت تنظیم دما دارند می توانید تنها با یک شانه کردن ساده موهای تان را صاف و خوش حالت کنید. این برس از دندانه های آهنی با کاور سرامیک ساخته شده که حرارت را به طور کاملا ملایم و یکنواخت به موهای تان می رسانند.

برس حرارتی مو

عکس برس حرارتی مو یا شانه حرارتی

انواع برس های حرارتی مو

به صورت کلی می تواند برس های برقی صاف کننده مو را بر اساس فاکتورهای مختلفی طبقه بندی کرد. به عنوان مثال از نظر جنس صفحه برس می توان گفت برس ها دارای انواع مختلفی همچون برس های تیتانیومی، سرامیکی، تورمالین و ... هستند که هر کدام می توانند برای جنس خاصی از موها مفید باشند.

از نظر سایز و اندازی صفحه برس نیز می توان گفت این وسایل به برس های بزرگ، متوسط و باریک تقسیم می شوند که فرد می تواند بسته به جنس موی خود، ضخامت آن و میزان بلندی آن از هر کدام از این برس ها استفاده کند. همچنین می توان برس حرارتی مو را از نظر قابلیت تنظیم دما، نوع طراحی، قابلیت یونیزاسیون و ... به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد.

برس حرارتی چی بخرم؟

برس حرارتی بخرید که جنس صفحات برس از نوع سرامیکی و اندازه آن با توجه به قد موهایتان باشد. دمای برس حرارتی قابل تنظیم و یک صفحه نمایش جهت نشان دادن حرارت دستگاه داشته باشد. همچنین بیشینه دمای آن با توجه به جنس موهایتان باشد.

برس حرارتی مو چیست

صاف کردن موهای فر توسط برس حرارتی

اگر موهایی نازک دارید نیاز نیست برسی بخرید که دمای حداکثری آن بالا باشد. چرا که موها را می سوزاند. ویژگی تولید یون و خاموش شدن خودکار را داشته باشد. طول سیم آن بلند و قابلیت چرخش 360 درجه را داشته باشد.

مزایای استفاده از برس حرارتی

هنگامی که شما تصمیم به استفاده از برس حرارتی گرفته اید بهتر است بدانید که چندین مزایای مختلف را شامل شده اید. مانند: استفاده راحت و آسان، وقت گیری کمتر و صافی مو در کوتاه ترین زمان ممکن، صاف شدن مو بی آنکه مو وز کند، کاربرد های متفاوت، حمل آسان و از همه این موارد مهم تر، آسیب رسانی کمتر به مو!

یکی از بهترین کارکرد های برس حرارتی حداقل آسیبی است که به مو می رساند چرا که مانند برس تنها روی موها کشیده می شود و حرارت درست و صحیحی به موها می دهد که باعث سوختن و آسیب رساندن به مو نخواهد شد.

راهنمای خرید برس حرارتی

به طور کلی برس حرارتی مزایای زیر را دارد:

 1. یک وسیله چند کاره : برس های حرارتی هم موها را شانه کرده هم صاف می کنند و هم حالت زیبایی به موها می بخشند و دیگر لازم نیست برای هریک از این کارها یک دستگاه جداگانه تهیه کنید.
 2. آسیب رسانی کمتر به مو : برس های حرارتی، حرارت کنترل شده ای دارند و باعث آسیب و سوختگی پوست و مو نمی شوند.
 3. صرف جویی در زمان : برای آراستن موها با اتو مو و سشوار لازم است وقت زیادی صرف کنید اما به کمک برس های حرارتی در زمان شما صرفه جویی خواهد شد چون نیازی به تقسیم بندی موها و در نظر گرفتن نظم خاصی برای آن ها نیست.
 4. استفاده آسان : خیلی افراد هستند که کار کردن با سشوار و اتو مو برای آن ها چالشی سخت و جدیست به خصوص افراد تازه کار! گاهی هم ممکن است برای کار با این وسایل به کمک شخص دیگری نیاز داشته باشند. اما یکی از نکات مثبتی که در برس های حرارتی وجود دارد استفاده آسان از آن ها توسط خودش است.
 5. حمل آسان : برس های حرارتی مانند برس معمولی هستند با این تفاوت که فقط یک سیم اضافه به آن ها وصل است. شما می توانید به همان راحتی، این برس ها را هم با خود جا به جا کنید. همچنین این وسیله در مقایسه با سشوار وزن کمتری دارد و جای کمتری هم اشغال می کند.
 6. درخشش بیشتر در موهای شکننده : برس های حرارتی نسبت به اتوموها برای موهای شکننده گزینه های بهتری هستند. این قضیه به سبب دمای پایین این دستگاه نسبت به اتوی مو است. کسانی که موهای نازک هم دارند می توانند از برس حرارتی استفاده کنند.
 7. امکان استفاده مکرر : از آن جا که اتوهای مو حرارت زیادی دارند، استفاده مکرر از آن ها می تواند مضراتی برای موها به همراه داشته باشد اما برس های حرارتی باتوجه به دمای کمی که دارند برای استفاده مکرر در طی روز یا هفته مشکلی ندارند.
 8. جلوگیری از الکتریسته ساکن : چه برس معمولی و چه اتومو موجب الکتریسیته شدن موها می شوند، اما برس های حرارتی با تولید یون های منفی از این پدیده جلوگیری می کنند.
 9. افزایش حجم مو : در برس حرارتی خبری از صفحات تخت که موها را تحت فشار قرار دهند نیست. بلکه با عبور موها از میان دندانه های برس و پخش شدن هوای گرم از بین آن ها، موهایتان حجیم تر و درخشان تر به نظر می رسند.

معایب برس حرارتی

در برس های حرارتی نمی توان مضرات زیادی دید، اما به نسبت اتومو، برس های حرارتی برای موهای فرفری و مجعد و ضخیم جهت صاف کردن خیلی مناسب نیست. یعنی در واقع کسانی که موهایی فر، مجعد و ضخیم دارند برای صاف کردن موهای شان بهتر است که از اتوی مو استفاده کنند و نه برس حرارتی. در کل برس حرارتی ضرر خاصی برای موها ندارد.

عکس برس حرارتی

عکس شانه برقی حرارتی برای صاف کردن موهای وز و فر

طرز استفاده از برس حرارتی

آیا برس کشیدن به موها کار سختی است؟ قطعا پاسخ به این سوال منفی خواهد بود. چون شانه کردن مو کار فوق العاده راحتی است. طرز استفاده از برس حرارتی هم با برس معمولی فرقی ندارد و به همان سادگیست.

برس کشیدن موها با برس برقی بسیار آسان است و نیاز به تخصص خاصی ندارد و لازم نیست در این کار حرفه ای باشید. کافی است برس را از بالای سر (قسمت رویش و ریشه مو) به پایین (نوک موها) حرکت دهید و این کار را هم از رو و هم از زیر مو تکرار کنید.

در زمان برس کشیدن به مو، پایین موها را با دست دیگرتان نگه دارید تا دسته مو کشیده شده و دندانه های برس به راحتی از بین تارموهای شما رد شوند. دقت کنید دسته های مویی که برای شانه کردن برمی دارید به اندازه ای باشند که هیچ بخشی از مو خارج از محیط دندانه ها قرار نگیرد.

برس کشیدن به موها را از یک طرف شروع کرده و ادامه دهید تا به سمت دیگر موها برسید. قبل از استفاده از این وسیله موهای خود را تمیز کرده و مطمئن باشید موهایتان چرب نباشند. برای استفاده از برس حرارتی لازم نیست موهای خود را تقسیم بندی کنید، اما اگر دوست دارید نتیجه کار فوق العاده عالی شود می توانید موهای خود را ابتدا به چند دسته تقسیم کنید سپس شروع به استفاده از برس حرارتی کنید.

بهترین مارک برس حرارتی کدام است؟

برس حرارتی فیلیپس، مک استایلر، بابیلیس، رمینگتون از جمله برند های مطرح برس حرارتی هستند که از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند.

البته برندهای دیگر همچون برس حرارتی فکر، جیمی، اکسیژن، برس حرارتی روزیا و ... وجود دارند که محصولات آنها نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. شما می توانید با توجه به نیاز خود، قابلیت ها و امکانات جانبی و از همه مهمتر توانایی مالی تان برس حرارتی دلخواه خود را انتخاب و خریداری کنید.

نگهداری از برس حرارتی مو

 1. این دستگاه مانند هر دستگاه الکتریکی دیگری برای حفظ سلامت خودش باید به دور از رطوبت و آب باشد.
 2. بعد از هر بار استفاده و یا در صورتی که استفاده از این وسیله طولانی مدت شد، دو شاخه دستگاه از پریز برق جدا شود.
 3. اگر هر گونه نوسانات شدید برقی مشاهده کردید، از روشن کردن برس حرارتی و هر دستگاه برقی دیگری پرهیز کنید.
 4. مراقب باشید ضربه شدیدی به دستگاه وارد نشود یا از دستتان نیفتد.
 5. برس مو را در معرض تابش مستقیم آفتاب و گرمای شدید قرار ندهید.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید انواع برس

راهنمای خرید برس حرارتی

حال که با هم مروری بر مزایا و معایب برس حرارتی داشتیم، نوبت به آن رسیده که به معرفی مواردی که باید به هنگام خرید برس حرارتی به آن ها توجه داشت بپردازیم. این موارد به قرار زیر هستند:

۱- ماکزیمم دما

همانطور که گفته شد در برس های حرارتی امکان تنظیم دما وجود دارد. بهتر است در صورتی که خواهان صاف شدن موها هستید به دنبال برس هایی باشید که حداکثر دمای آن ها بیش از ۲۰۰ درجه سانتی گراد باشد.

در نظر داشته باشید گاه در مشخصات برس های مو، ماکزیمم دمای آن ها به صورت فارنهایت [F] نوشته شده که البته باید آن را به سانتی گراد تبدیل کنید، اما در کل برای این که نیاز به تبدیل هم نباشد سعی کنید برسی تهیه کنید که ماکزیمم دمای آن حدود ۴۰۰ فارنهایت باشد.

بهترین مدل های برس حرارتی

نحوه استفاده از برس مو حرارتی

۲- یون سازی

همانطور که در بالا اشاره شد یکی از فواید برس های مو در این است که با یون سازی منفی موجب کاهش الکتریسیته و تبعات منفی آن از جمله شکنندگی موها می شوند، اما همه برس های حرارتی از چنین قابلیتی برخوردار نیستند مگر آن که در مشخصات آن ها صراحتاً ذکر شده باشد که از قابلیت یون سازی برخوردار اند. البته برس هایی که یون منفی تولید می کنند قیمت بالاتری نسبت به سایر برس های حرارتی دارند.

۳- امکان تنظیم دما

برس های حرارتی ارزان قیمت امکان تنظیم دما ندارند. به نظرم بهتر است به سمت خرید بر س هایی بروید که امکان تنظیم دما دارند. گاهی شاید نخواهید که با بیشترین دما موهای تان را برس بکشید و البته همیشه هم مفید نیست که دمایی زیاد را به موهای تان برسانید.

۴- قابلیت خاموش خودکار

برای کسانی که ممکن است خاموش کردن برس حرارتی را فراموش کنند، وجود این قابلیت می تواند مفید باشد.

۵- مدت زمان گرم شدن

برس های حرارتی به طور میانگین در عرض ۱ دقیقه گرم می شوند، اما برخی از برس های حرارتی می توانند در ۲۰ ثانیه گرم شوند. این قابلیت شاید چندان مهم نباشد، اما احتمالاً برای دسته ای از خریداران مهم است.

۶- طول سیم

هم اتوی مو و هم برس حرارتی باید سیمی طولانی داشته باشند. به هر صورت برای اتوکشیدن یا برس کردن باید جلوی آینه قرار بگیرید و گاهی آینه مقداری با پریز برق فاصله دارد. اگر برس حرارتی از سیمی کوتاه برخوردار باشد کار بسیار سختی برای برس کشیدن خواهید داشت. سعی کنید برسی را خریداری کنید که حداقل ۱.۵ متر سیم داشته باشد.

انواع مختلف برس حرارتی

سخن آخر

با هم نگاهی به مزایا و معایب برس های حرارتی و پس از آن نکات خرید برس های حرارتی داشتیم. این دستگاه می تواند برای کسانی که به دنبال صاف کردن موهای شان هستند مفید باشد. حتی در واقع فرآیند برس کشیدن که گفته می شود موجب نفس کشیدن موها می شود را هم انجام می دهد. در آخر اگر شما تجربه ای در این زمینه دارید لطفاً آن را با ما و کاربران در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید اتو مو

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
بهترین مارک برس حرارتی چیست؟
برس حرارتی فیلیپس، مک استایلر، بابیلیس، پرومکس، رمینگتون، پاناسونیک از جمله برند های مطرح برس حرارتی هستند. برندهای دیگر همچون برس حرارتی فکر، پروسنس، پروموزر، جیمی، اکسیژن، روزیا در رتبه های بعدی از لحاظ محبوبیت قرار دارند.
قیمت انواع برس حرارتی چند است؟
قیمت انواع برس های حرارتی به عوامل مختلفی همچون جنس، برند و شرکت سازنده و قابلیت های مختلف آن بستگی دارد ولی در حالت کلی قیمت برس حرارتی از 200 هزار تومان شروع و تا 3 میلیون تومان هم ادامه دارد.
آیا برس حرارتی برای موها مضر است؟
خیر، برس حرارتی برای مو ضرر خاصی ندارد، چون حرارت و گرمای آن به اندازه اتو مو زیاد نیست که مو را بسوزاند، البته حتما باید از بررس های استاندارد و به صورت صحیح استفاده شود.
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/16
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
برس حرارتی فیلیپس مدل BHH880
برس حرارتی فیلیپس مدل BHH880
برس حرارتی صاف کننده مو بابیلیس مدل HSB100E
برس حرارتی صاف کننده مو بابیلیس مدل HSB100E
برس حرارتی پروموزر مدل 5800
برس حرارتی پروموزر مدل 5800
برس حرارتی روزیا مدل HR765
برس حرارتی روزیا مدل HR765
برس حرارتی جیمی مدل GM2950
برس حرارتی جیمی مدل GM2950
برس حرارتی روزیا مدل HR767
برس حرارتی روزیا مدل HR767
برس حرارتی جیمی مدل GM2972
برس حرارتی جیمی مدل GM2972
برس حرارتی رمینگتون مدل CB7480
برس حرارتی رمینگتون مدل CB7480
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد