منو

بافر ناخن چیست، انواع آن کدام است و چه فوایدی دارد؟

سطح ناخن بعد از مدتی که مانیکور ناخن روی آن انجام می دهید کدر می شود و برق طبیعی خود را از دست می دهد. به وسیله بافر ناخن می توان این تیرگی را از بین برد زیرا که بافر یک لایه برداری میکرونی از سطح ناخن انجام می دهد. این کار به سلامت ناخن نیز کمک می کند.

بافر کشی ناخن کمک می کند که انعکاس نور از سطح ناخن افزایش پیدا کند و بدون نیاز به براق کننده ناخن می توان درخشش خاصی را در ناخن به وجود می آورد. در این مطلب از طوطی کالا می تواند اطلاعات بیشتری را در مورد بافر ناخن به دست آورید، پس تا انتها با ما همراه باشید.

عکس بافر کشی ناخن

راهنمای خرید بافر ناخن برای صیقل و صاف کردن ناخن

بافر ناخن چیست؟

بافر ناخن ابزاری شبیه به سوهان ناخن است ولی چون از اسفنج ساخته شده است، سطحی نرم تر و ظریف تر از سوهان ناخن دارد و دارای مدل ها و رنگ بندی مختلفی می باشد.

از بافر ناخن برای صیقل دادن، صاف کردن روی ناخن و ایجاد درخشش و فرم دهی آن استفاده میکنند. از نوع نرم بافر ناخن هم برای صیقل دادن کاشت اکریلیک و کاشت ژل و همچنین مانیکور ناخن در خانه استفاده میشود.

بسیاری از افراد این محصولات را همانند سوهان ها در نظر میگیرند، این در حالی است که هم کاربرد این محصول و هم ظاهر و نوع کارکرد و نحوه استفاده از آن با سوهان ها متفاوت است. بافر در لغات شیمیایی به معنی ماده ای خنثی است و در این زمینه نیز به همین دلیل نام این محصول را بافر گذاشته اند. بافر ها خنثی کننده سطح ناخن هستند و به همین دلیل زیبایی بسیاری با براق نمودن ناخن ها به ارمغان می آورند.

انواع بافر ناخن

بافر ناخن در شکل های متنوعی تولید میشود ولی 3 فرم متداول آن عبارتند از :

 1. بافر ناخن تخت که شکل مستطیلی، هلالی و ... دارد که میتوانید با توجه به سلیقه خودتان هر کدام از شکل ها را انتخاب کنید.
 2. بافر ناخن مکعبی که هر طرف مکعب درجه زبری متفاوتی دارد و میتوانید برای کارهای مختلف از آن استفاده کنید.
 3. نوارهای بافر ناخن : این نوارها بیشتر شبیه نوارهای کاغذی هستند که از شن و ماسه ساخته شده اند. این نوارها بیشتر برای مسافرت عالی هستند.

بافر ناخن خوب چهار طرفه، چهار سطح با زبری مختلف دارد، از سطح درشت میتوانید برای شروع کار استفاده کرده و ناخن را شکل دهید، از دو سطح نرم تر میتوانید برای از بین بردن برجستگی های کنار ناخن و صاف کردن ناخن استفاده کنید و سطح بافر ناخن نرم آن برای صیقلی کردن و براق کردن سطح ناخن استفاده کنید.

بافر ناخن مکعبی

عکس بافر ناخن مکعبی چهار طرفه

فواید استفاده از بافر ناخن

 • با استفاده از بافر ناخن میتوانید ناهمواری های سطح ناخن هایی که سوهان کشی شده را از بین ببرید و سطح ناخن را کاملا صاف کنید تا لاک و لاک ژل راحت تر به ناخن بچسبند.
 • بافر کشی ناخن، سلول های مرده و خشک روی سطح ناخن را از بین میبرد.
 • فشار ملایمی که هنگام بافر کشی ناخن روی سطح ناخن ها ایجاد میشود میتواند به افزایش گردش خون زیر ناخن ها کمک کرده و در نتیجه باعث رشد سریعتر و سلامت بیشتر ناخن ها شود.
 • بافر کشی ناخن چربی سطح ناخن را از بین می برد و با ایجاد خط و خش های بسیار ظریف روی سطح ناخن، بستر ناخن را برای ژلیش ناخن مناسب میکند.

قبل و بعد انجام بافر ناخن

عکس نتیجه قبل و بعد بافر کشی ناخن

تفاوت پولیش و بافر ناخن

بافر ناخن وسیله ای است برای یکدست و هموار کردن سطح ناخن و سطح کاشت که دو نوع زبر و نرم دارد. اما پولیش وسیله ای است که بعد از بافر برای براق کردن و صیقل دادن به ناخن کاشت شده استفاده می شود. اگر فردی مایل به دیزاین ناخن کاشت شده نباشد از پولیش استفاده می شود تا سطح ناخن براق شود.

نکات لازم قبل برای استفاده از بافر ناخن

 • قبل از کار و بافر کشی ناخن ها را خشک و تمیز کنید، ناخن های مرطوب امکان آسیب دیدن بیشتری دارند.
 • قبل از استفاده از بافر، در صورتی که تخصص کافی دارید، کوتیکول های اطراف ناخن را کنار بزنید. این کار معمولا توسط مسئول مانیکور در سالن های آرایشی انجام میشود و در خانه بهتر است از این مرحله صرف نظر کنید.
 • حداکثر ماهی یک بار از بافر ناخن استفاد کنید در غیر این صورت ممکن است منجر به نازک شدن ناخن ها شود.
 • همیشه برای صیقلی کردن سطح ناخن فقط از بافر ناخن استفاده کنید نه سوهان ناخن.
 • از کشیدن بیش از حد بافر روی ناخن خودداری نمایید زیرا ممکن است بافت طبیعی و کراتین ناخن را از بین ببرد.
 • در هنگام بافر کشی ناخن اگر احساس سوزش، قرمزی و گرمای بیش از حد داشتید، فورا بافر کشی را متوقف نمایید. ممکن است از بافرهای زبر استفاده کرده باشید یا اینکه فشار زیادی وارد نموده باشید که این موارد باعث آسیب به ناخن ها می شود.

عکس بافر ناخن هلالی

عکس بافر ناخن هلالی اسفنجی در رنگ های مختلف

grit یا میزان درجه زبری و نرمی بافر ناخن چیست؟

روی بافر ناخن اعدادی وجود دارد که آن را گریت می نامند و نشان دهنده میزان درجه زبری و نرمی آن است و با توجه به همین امر کارایی مختلفی دارند. هر چقدر این عدد کمتر باشد، بافر زبرتر و هر چقدر این عدد بیشتر باشد، بافر ناخن نرم تر است.

برخی از بافرها از هر طرف دارای درجه های مختلفی هستند ولی برخی دارای اعداد یکسانی می باشند بدین معنی که از دو طرف دارای میزان زبری و نرمی یکسانی است.

100-180 گریت : ابتدا باید با این بافر شروع نمایید. قبل از انجام ژلیش برای صاف و یکدست کردن سطح ناخن طبیعی می توان از بافر 180 استفاده کرد. بعد از اینکه ناخن را سوهان می کشید لبه های آن حالت تیزی پیدا می کند که آزاردهنده است و با بافر کشی می توان تیزی آن را از بین برد.

220-280 گریت : استفاده از این بافر در مرحله دوم است. همچنین می توانید در حین مانیکور ناخن از این بافر استفاده نمایید تا پستی و بلندی سطح ناخن را از بین ببرید و قبل از زدن لاک معمولی و لاک ژل سطحی صاف ایجاد نمایید. برای به دست آوردن سطحی صاف بعد از کاشت با پودر اکریلیک و کاشت با ژل هم می توانید از این بافر استفاده کنید.

600-4000 گریت : برای ایجاد براقیت و درخشش روی سطح ناخن مناسب است. این نوع بافر در اکثر مارک ها از یک طرف به رنگ سبز و از طرفی دیگر به رنگ سفید است. بسیاری از افراد از طرف سبز این بافر غافل هستند در صورتی که سمت سبز آن باعث ایجاد درخشش بیشتری است. بنابراین برای داشتن درخشش شیشه ای با طرف سبز آن بافر بکشید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت بافر ناخن چند است؟
قیمت بافر های ناخن با توجه به برند شرکت سازنده، نوع بافر (برقی یا دستی بودن)، رنگ، اندازه و ابعاد، کاربرد ها (خانگی، آرایشگاهی)، کیفیت ساخت تعیین می شود، اما به طور کلی قیمت انواع بافر ناخن در بازار از 10 هزار تومان تا 150 هزار تومان می باشد.
فایده استفاده از بافر ناخن چیست؟
با استفاده از بافر ناخن میتوان ناهمواری های سطح ناخن را از بین برد و آن را کاملا صاف کرد - سلول های مرده و خشک روی سطح ناخن را از بین برد - گردش خون زیر ناخن ها را افزایش داد و در نتیجه باعث رشد سریعتر و سلامت بیشتر ناخن ها شد - بافر کشی ناخن چربی سطح ناخن را نیز از بین می برد.
تفاوت پولیش ناخن با بافر ناخن در چیست؟
بافر ناخن وسیله ای است برای یکدست و هموار کردن سطح ناخن و سطح کاشت که دو نوع زبر و نرم دارد. اما پولیش وسیله ای است که بعد از بافر برای براق کردن و صیقل دادن به ناخن کاشت شده استفاده می شود. اگر فردی مایل به دیزاین ناخن کاشت شده نباشد از پولیش استفاده می شود تا سطح ناخن براق شود.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/26
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
بافر ناخن هلالی پ ان اف مدل 100-180
بافر ناخن هلالی پ ان اف مدل 100-180
بافر ناخن شوایشی دو طرفه مدل L1
بافر ناخن شوایشی دو طرفه مدل L1
بافر ناخن بلا پروفشنال مدل 320-12000
بافر ناخن بلا پروفشنال مدل 320-12000
بافر ناخن و پولیش ناخن مدل استوانه ای
بافر ناخن و پولیش ناخن مدل استوانه ای
بافر ناخن دلگان مدل HEQ178 بسته 3 عددی
بافر ناخن دلگان مدل HEQ178 بسته 3 عددی
بافر ناخن او پی آی با کارایی شخصی و سالنی
بافر ناخن او پی آی با کارایی شخصی و سالنی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد