منو

راهنمای خرید باسکول دیجیتال فروشگاهی و صنعتی دقیق و ارزان

باسکول دیجیتال پایا مدل PAYA 500 دارای گارد تکیه گاه
باسکول دیجیتال پایا مدل PAYA 500 دارای گارد تکیه گاه
باسکول دیجیتال فروشگاهی نیکو مدل 350 کیلویی
باسکول دیجیتال فروشگاهی نیکو مدل 350 کیلویی
باسکول دیجیتال پیام توزین مدل TS200
باسکول دیجیتال پیام توزین مدل TS200
باسکول دیجیتال فروشگاهی پیام توزین مدل 100 کیلو گرمی
باسکول دیجیتال فروشگاهی پیام توزین مدل 100 کیلو گرمی
باسکول دیجیتال نیکو مدل میدانی چرخدار یک تنی
باسکول دیجیتال نیکو مدل میدانی چرخدار یک تنی
باسکول دیجیتال کمری مدل 200 کیلویی
باسکول دیجیتال کمری مدل 200 کیلویی
باسکول دیجیتال محک مدل 500 کیلویی
باسکول دیجیتال محک مدل 500 کیلویی
باسکول فروشگاهی دیجیتال برند کمری مدل 300k
باسکول فروشگاهی دیجیتال برند کمری مدل 300k
باسکول دیجیتال پایا مدل 300 کیلویی قطعه شمار
باسکول دیجیتال پایا مدل 300 کیلویی قطعه شمار
باسکول دیجیتال نیکو مدل 750 کیلوگرمی با دقت 50 گرم
باسکول دیجیتال نیکو مدل 750 کیلوگرمی با دقت 50 گرم
باسکول دیجیتال چرخدار میدانی یک تنی مدل sb-1000kg
باسکول دیجیتال چرخدار میدانی یک تنی مدل sb-1000kg
باسکول دیجیتال محک مدل GH-500
باسکول دیجیتال محک مدل GH-500

اغلب صنایع و بسیاری از کسب و کارها برای انجام فعالیت های خود به ترازوهای سنگین وزن و دقیق نیاز دارند. استفاده از یک باسکول دیجیتال گزینه ای است که می تواند نیاز اغلب این مشاغل را برطرف کند.

این ترازوها علاوه بر اینکه محدوده وزنی بالایی را ارائه می کنند، تناسب خوبی نیز بین کیفیت و قیمت ارائه می کنند. در این مقاله از طوطی کالا به معرفی این نوع باسکول ها و عوامل موثر بر قیمت ترازو دیجیتال می پردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید باسکول دیجیتال

راهنمای خرید انواع باسکول دیجیتالی فروشگاهی و صنعتی

باسکول دیجیتال چیست؟

به نوعی از ترازو که در ابعاد و اندازه بزرگتر طراحی و ساخته شده است و مخصوص توزین اجناس سنگین (بالای 100 کیلو) می باشد و بر مبنای فناوری دیجیتالی عمل می کند، باسکول دیجیتال می گویند.

بدنه باسکول دیجیتال به شکلی ساخته شده است که در برابر ضربه، بسیار مستحکم و مقاوم است و هنگام قرار دادن بار سنگین و حتی ایجاد ضربه بر روی سیستم، هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهد.

به علت تحمل اجسام سنگین، آنها با بدنه ای محکم، اغلب ورق فولاد ساخته می شوند. باسکول دیجیتال بهترین ابزار برای توزین اجسام سنگین می باشد؛ چرا که از نظر دقت و سرعت بسیار هوشمند تر از باسکول های دستی (باسکول سنگی) عمل می کنند. دقت اندازه گیری باسکول با فناوری دیجیتال و استفاده از لودسل، بسیار بیشتر از باسکول های غیر دیجیتال می باشد.

نحوه عملکرد باسکول دیجیتال چگونه است؟

باسکول دیجیتال روی سطح صاف بهترین عملکرد را دارد. هنگامی که یک جسم روی ترازو دیجیتال قرار می گیرد، وزن آن باعث تغییر شکل فشارسنج داخلی ترازو می شود. باسکول، مقدار تغییر شکل را به سیگنال الکتریکی تبدیل کرده، سیگنال را از طریق مبدل دیجیتالی عبور می دهد و در نهایت وزن را روی نمایشگر ترازو نشان داده می شود.

باسکول دیجیتال فروشگاهی

عکس باسکول دیجیتال فروشگاهی

انواع باسکول دیجیتال

شاخه های مختلف باسکول را می توان با معیار دیجیتالی بودن در انواع گوناگونی تعریف کرد. برای مثال باسکول دیجیتال فروشگاهی و صنعتی، باسکول دیواری و متحرک و ثابت، باسکول دامکش و تخت و آویز.

همه این موارد می توانند انواعی از باسکول دیجیتالی باشند که در ظرفیت های مختلفی مانند 100 کیلویی، 150 کیلویی، 200 کیلویی، 300 کیلویی، 500 کیلویی، 1 تنی و ... تا 10 تنی تولید و روانه بازار می شوند. باسکول دیجیتالی را می توان بر حسب تعداد لودسل (حسگر توزین) استفاده شده در آن نیز به گروه های مختلف تقسیم کرد.

باسکول دیجیتال صنعتی

این نوع باسکول دیجیتال در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. جهت انتخاب محصول مورد نظر خود باید به نوع استفاده، کاربری و همینطور محیط استفاده از باسکول دیجیتال توجه داشته باشید.

بدنه آنها از جنس فلز بوده و توانایی مقاومت در برابر فشار، سنگینی و ضربات بسیار قوی را دارند. به همین علت است که بسیاری اعتقاد دارند که ترازوهای صنعتی نسبت به باسکول فروشگاهی، نه تنها از نظر بدنه و ظاهر، بلکه از نظر ساختار داخلی نیز مقاوم تر و کاربردی تر می باشد.

آنها به صورت آویز، ثابت، متحرک و نصب در زمین دسته بندی می باشد. فارغ از باسکول های آویز، انواع باسکول دیجیتال صنعتی اعم از ثابت و متحرک، دارای سینی توزین هستند و شامل یک یا چندین حسگر وزن مجهز می باشند.

عکس باسکول صنعتی

عکس باسکول صنعتی دیجیتال

در زمان خرید باسکول دیجیتال صنعتی باید به انتخاب هدف و نیاز خود توجه داشته باشید. انواع صنعتی باسکول دیجیتال، از ویژگی هایی مانند: بارکد خوان و کارت خوان، قطعه شمار و پارسنگ، ارتباط با کامپیوتر و چاپگر خارجی برخوردارهستند. نکته قابل توجه این است که به واسطه سنگین بودن و عدم جابجایی آن ها، احتمال آسیب دیدن آنها بسیار زیاد است.

باسکول هایی که بتوانند قدرت بالاتر از 500 کیلوگرم را تحمل کنند، در دسته باسکول دیجیتال صنعتی قرار می گیرند. حداکثر وزن قابل تحمل آنها، ده تن می باشد. انواع ترازو های صنعتی در فروشگاه ها، انبارها، کارگاه ها و کارخانه های صنعتی کاربرد زیادی دارند.

باسکول فروشگاهی

باسکول دیجیتال فروشگاهی می تواند تا ظرفیت 500 کیلوگرم را تحمل کند؛ در اصطلاح به آن باسکول 500 کیلویی گفته می شود. باسکول فروشگاهی نوعی ترازو دیجیتال با ظرفیت بسیار بالا و کفه توزین بسیار بزرگ است. اغلب برای توزین کالاهایی با حجم زیاد و ظرفیت های بالا از این محصول استفاده می کنند. انواع مختلفی از آن مانند ترازو دیواری، ثابت و متحرک، در محیط قابل اجرا می باشد.

ترازو ثابت دارای یک ستون بوده و به زمین می چسبد. ترازو دیواری بدون هیچ ستونی، نمایشگر آن بر روی دیوار نصب می شود. ترازو متحرک به دلیل چرخ هایش، توانایی حرکت را هم دارد؛ از این رو به باسکول فروشگاهی باسکول میدانی نیز گفته می شود.


باسکول دیجیتال فروشگاهی

عکس باسکول دیجیتال فروشگاهی

همانطور که قبلا اشاره شد ظرفیت وزنکشی باسکول های دیجیتال فروشگاهی معمولا از 100 کیلوگرم شروع و تا 500 کیلوگرم هم ادامه دارد (ظرفیت های 100، 150، 200، 300، 400 و 500 از معمول ترین آنها هستند).

نکات مهم هنگام خرید باسکول دیجیتالی

انتخاب ظرفیت باسکول

اول از همه، شما باید ظرفیت مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنید. علاوه بر این، اگر ظرفیت ترازو کافی نباشد، ترازو خیلی مناسب نیست. تعیین ظرفیت توزین اولین معیاری است که باید در نظر گرفته شود.

باسکول ها در ظرفیت های گوناگونی تولید می شوند که از چند صد کیلو تا چند تن متفاوت هستند اما نیازی نیست تا همواره یک باسکول با قدرت توزین بالا را خریداری کنید.

وزن نمونه های خود را شناسایی کنید، برای امکان ظرفیت های بزرگتر برنامه ریزی کنید و پتانسیل رشد را در نظر بگیرید. لذا اگر قصد خرید ترازو دیجیتالی صنعتی را دارید، باید حتما با توجه به جنس و نیاز خود ترازوی مورد نظر را انتخاب کنید.

کفه ترازو دیجیتالی

ظرفیت و خوانایی چندان اهمیتی نخواهد داشت اگر اندازه مناسبی از کفه برای توزین نمونه های خود نداشته باشید. شما نمی خواهید یک سطل ۵ گالن را روی یک کفه ۹۰ میلی متری وزن کنید.

اگرچه این یک مثال افراطی است، اما نکته اینجاست که ثبات در هنگام وزن کردن بسیار زیاد است. اگر کفه شما مناسب نباشد، نمایشگر شما دچار نوسان می شود و خواندن نهایی بسیار دشوار خواهد بود. از طرف دیگر، دلیلی وجود ندارد که یک تابه ۳ در ۳ متر داشته باشید و نمونه های کوچک را با آن اندازه گیری کنید.

عکس باسکول صنعتی دیجیتال

عکس باسکول صنعتی دیجیتال میدانی چرخ دار

استاندارد بودن ترازو

آیا به ترازویی نیاز دارید که دارای استاندارد باشد؟ ترازوهای مورد تایید را معمولا طرفداران بیشتری دارند، ترازو های صنعتی دیجیتالی به دلیل اینکه گاها برای صنوف حساس مورد استفاده قرار می گیرند قطعا باید از استاندارد های ایران و جهانی مورد تایید، پیروی کنند.

کالیبراسیون

این گزینه معمولاً کمتر مورد توجه قرار می گیرد، اما مهم است، به ویژه در مورد توزین های دقیق. ترازوها می توانند به صورت خارجی یا داخلی کالیبره شوند. تولیدکنندگان ممکن است تفسیرهای خاص خود را از هر دو روش داشته باشند، اما به طور معمول این یک فرآیند دستی، نیمه دستی یا خودکار است.

ویژگی کالیبراسیون خودکار به ترازو اجازه می دهد کالیبراسیون های خود را بر اساس پارامترهای از پیش تعیین شده مانند تغییرات محیطی و شوک کامل کند. روش کالیبراسیون ترازو شما قطعا باید در نظر گرفته شود، به خصوص در مواردی که شما موظف به پیروی از استانداردها و فرآیندهای کیفیت داخلی هستید.

باتری باسکول دیجیتال

کسب و کار های سیار غالبا دوست دارند ترازویی را خریداری کنند که قابل حمل باشد. این یعنی ترازویی که قرار است برای کار خود برگزینند به باتری قوی مجهز باشد که مدت زمان زیادی شارژ نگه دارد. لذا برای خرید ترازو های سیار صنعتی باید حتما به باتری، آداپتور فابریک و مدت زمان نگه داری شارژ آن دقت کرد.

انواع باسکول دیجیتال فروشگاهی و صنعتی

عکس انواع باسکول فروشگاهی و صنعتی

مارک و برند ترازو

برند ترازو یکی دیگر از عوامل مهم در خرید ترازوست و حتی در بعضی موارد به مهم ترین عامل تصمیم گیری درباره خرید ترازو تبدیل می شود. نام بعضی برندهای شناخته شده ترازو در دنیا کافی است تا خریدار را با اطمینان از کیفیت ترازو، ترغیب به خرید آن کند.

از بهترین برندهای تولید کننده باسکول دیجیتال می توان به برند محک، کمری، مارال، تراز الکتریک، پند، سهند و ... اشاره کرد.

نکات مهم نگهداری و استفاده از باسکول دیجیتال

  • از قرار دادن باسکول در مقابل باد کولر خودداری نمایید چرا که این امر باعث بروز خطا در عملیات توزین می شود.
  • ظرفیت باسکول و دقت آن را به تمامی پرسنل یاد آوری کنید چرا که قرار دادن وزنی که بیش از ظرفیت باسکول دیجیتال باشد باعث آسیب دیدگی و کاهش طول عمر دستگاه می شود.
  • در صورت ایجاد مشکل در سیستم توزین از تعمیر خودسرانه ی آن خودداری نمایید چرا که ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود به خاطر داشته باشید که ایراد دستگاه باید توسط مهندسان تعمیرات باسکول بر طرف شود.
  • در زمان نظافت باسکول از نفوذ آب به داخل دستگاه جلوگیری نمایید این کار باعث آسیب دیدن به لودسل باسکول می شود توجه نمایید که عملیات نظافت به طور معمول می بایست به دستگاه اعمال شود تا از نفوذ گرد و غبار به دستگاه جلوگیری شود.
  • ضربه گیر باسکول می بایست به طور مداوم تنظیم شود تا فشارهای وارده هنگام قرار دادن بار بر روی کفه باسکول به لودسل ها آسیب وارد نکند.
  • سینی باسکول دیجیتال به طور معمول از جنس فلز هستند لذا هنگام شستشوی این نوع سینی ها به منظور جلوگیری از زنگ زدگی پیشنهاد می شود که در دوره های 1 ماهه از گازوئیل به جای آب استفاده شود.
  • پس از گذشت مدت زمان طولانی استفاده از باسکول تمامی لودسل ها را چک کنید تا از سالم بودن آن اطمینان خاطر داشته باشید.
  • از قطعات بسیار حساس این نوع سیستم ها کیبرد باسکول می باشد لذا هنگام استفاده از آن از اشیاء تیز و برنده خودداری نمایید و توجه داشته باشید تا هیچگونه رطوبتی به صفحه کلید باسکول وارد نشود به منظور جلوگیری از این احتمال بهتر است تا از روکش های مربوطه استفاده نمایید.
  • نوسانات برقی یکی از دلایل اصلی ایجاد خطا در توزین و بروز مشکلات در باسکول می باشد لذا توصیه میشود از کلید محافظ برق برای پیشگیری از این نوسانات استفاده نمایید.
  • بهتر است تمامی سیم های لودسل کنترل و بررسی شود تا در صورت صدمه دیدن آنها سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای باسکول دیجیتال

جمع بندی

همان طور که گفته شد، داشتن یک باسکول دقیق برای اغلب کسب و کارها ضروری است. استفاده از یک ترازوی دیجیتال می تواند دقت بسیار بالاتری نسبت به نمونه های آنالوگ ارائه دهد. باسکول دیجیتال نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و می تواند با ارائه دامنه وزن کشی گسترده، اغلب نیازهای یک کسب وکار متوسط را برطرف کند. در این مقاله به معرفی این باسکول ها و عوامل موثر بر قیمت ترازو دیجیتال پرداختیم.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت باسکول دیجیتالی چند است؟
قیمت انواع باسکول دیجیتالی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه، میزان دقت، ظرفیت اندازه گیری، تعداد لودسل، داشتن چاپگر و صندوق پول، نوع صفحه نمایشگر و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت باسکول دیجیتالی از 1 میلیون تا 30 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای باسکول دیجیتال کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده باسکول دیجیتال یا ترازوی صنعتی می توان به برند محک، کمری، پند، سهند، نیکو، رادین، پیام توزین، کاس، اطلس، توزین صدر، پایا، رتکو، تراز الکتریک و مارال اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/21
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد