منو

انواع پد آرایشی و کاربرد آنها چیست؟ آموزش نحوه استفاده درست

امروزه انواع مختلفی از پد های آرایشی در بازار ارائه می شوند که هر کدام کاربرد خاصی دارند و جلوه زیبایی به نوع آرایش چهره شما می دهند. اغلب خانم ها این پد های آرایشی را بسته به نیاز و نوع آرایش شخصی که برای صورتشان انجام می دهند در کیف لوازم آرایش شان دارند. این پد ها آرایش را یکدست می کنند و برای حفظ سلامت پوست نیز مفید هستند.

پد آرایشی یکی از ابزارهای پرکاربرد برای آرایش حرفه ای و راحت است! پد آرایشی در انواع مختلف ساخته شده تا برای داشتن یک میکاپ عالی به راحتی بتوانید از انواع پد آرایشی استفاده کنید و آرایشی فوق العاده داشته باشید.

پد آرایشی به شما کمک می کند راحت تر آرایش کنید و نتیجه ای بهتر بگیرید. البته پد آرایشی مخصوص پاک کردن آرایش نیز وجود دارد. در کنار پدهای آرایشی، انواع اسفنج آرایشی و براش نیز در بازار هست که می توانند در کنار پد آرایشی به کمکتان بیایند و آرایش را برایتان راحت تر کنند.

پد آرایشی

راهنمای خرید انواع پد آرایشی

انواع پد های آرایشی

پدهای آرایشی ابزارهای ضروری برای ایجاد یک آرایش یکدست و صاف هستند. این پدها می توانند برای پخش مواد آرایشی کرمی، مایع و پودری استفاده شوند. انواع مختلفی از پدهای آرایشی در بازار موجود است که هر کدام کاربرد و مزایای خاص خود را دارند. با شناخت هر کدام، می توانید با توجه به نیاز خود پد مناسبی تهیه کنید. پد آرایشی اگر به درستی استفاده شود تاثیر زیادی در آرایش چهره شما خواهد داشت.

اسفنج های بیوتی بلندر یا اشکی

پد آرایشی اشکی بسیار پر کاربرد است. اسفنج های اشکی برای یکدست کردن مواد کرمی و آرایش مناسب هستند. این محصولات شکلی تخم مرغی یا اشکی با دو سر پهن و تیز دارند. از طرف تیز پد اشکی برای بینی و دور چشم استفاده می شود و بخش پهن آن برای آرایش صورت به کار می رود.

پد اشکی

پد آرایشی بیوتی بلندر یا اشکی

چگونه از پد اشکی استفاده کنیم؟

پیش از استفاده از پدهای خامه ای یا اشکی باید آنها را مرطوب نمایید. سپس با کمی فشار می توانید آب اضافه آن را بگیرید. این کار کمک می کند مواد آرایشی بیش از اندازه جذب اسفنج نشود. اکنون می توانید اسفنج را وارد مواد آرایشی کنید و آن را با حرکات آرام ضربه ای و نرم روی صورت بزنید. از این اسفنج ها می توان برای محصولات آرایشی پودری هم استفاده کرد.

مانند کرمی ابتدا بهتر است اسفنج را مرطوب نمایید و آب اضافه آن را بگیرید. سپس کمی از پودر روی درب بریزید و مانند آنچه برای مواد آرایشی مایع گفتیم، پد را روی پودر بزنید. البته امکان دارد هنگام استفاده از مواد آرایشی و پودری خشک لازم باشد اواسط کار بار دیگر پد اشکی را مرطوب نمایید. اگر آرایشتان، هنگام استفاده از پدهای اشکی، به خوبی یکدست و صاف نشد، به کمک قسمت پهن پد آرایشی و با حرکات نرم و دایره ای آرایشتان را مخلوط کنید.

براش گنبدی فونداسیون یا کرم پودر

فرچه های آرایشی گوناگون برای زدن کرم پودر وجود دارد. از میان آنها می توان گفت براش گنبدی محبوب تر و کاربردی تر است. براش گنبدی برای مواد آرایشی مایع و کرمی هم استفاده می شود.

چطور از براش کرم پودر استفاده کنیم؟

ابتدا بهتر است براش را با کمی آب مرطوب کنید و آب اضافی آن را بگیرید. این کار دو فایده دارد: هم موجب ایجاد پوششی صاف و یکدست می شود و هم از جذب بیش از اندازه مواد آرایشی به وسیله براش پیشگیری می کند. اکنون براش را به کرم پودر آغشته نمایید و با حرکات ضربه ای و آرام روی صورت بزنید. مطمئن شوید پوششی یکدست روی صورتتان ایجاد شده است. توصیه می کنیم کار را از وسط صورت شروع کنید.

براش گنبدی

عکس براش مخصوص کرم پودر

پد آرایشی ژلاتینی یا سیلیکونی

اغلب پدهای اسفنجی و آرایشی میزان زیادی از مواد آرایشی را به خود جذب می کند. نگران نباشید می توانید پدهای سیلیکونی را جایگزین آنها کنید. پدهای سیلیکونی عمر بیشتری دارند و موجب صرفه جویی در مصرف مواد آرایشی می شوند. همچنین، به دلیل داشتن سطحی صاف و صیقلی اجازه نمی دهند پس از زدن کرم پودر، روی صورت خطوطی ایجاد شود.

پدهای آرایشی سیلیکونی به راحتی شسته می شوند. البته ایراد این نوع از انواع پد آرایشی، انعطاف پذیری کمتر آنها نسبت به دیگر پدهای آرایشی است. به همین خاطر برای نواحی کنار بینی و گوشه های چشم مناسب نیستند. البته شاید به کمک پدهای سیلیکونی شبیه به اشک، این مشکل نیز حل شود.

پد ژله ای

عکس پد آرایشی سیلیکونی یا ژلاتینی

پد یا اسفنج آرایشی خامه ای دو قسمتی

پد آرایشی خامه ای با ظاهری خاص و بافتی نرم و انعطاف پذیر برای یکدست ساختن انواع کرم پودر و کانسیلر است. ایجاد انحنا در قسمت مرکزی آن کمک می کند تا دقیق تر و راحت تر از آن استفاده نمایید. علاوه بر این محصولی ایده آل برای محو کردن خطوط کانتورینگ نیز به حساب می آید.

  • نوک ابتدایی این پد تیز می باشد که برای زدن کانسیلر بسیار مناسب است و به راحتی آن را فید می کند.
  • در قسمت میانی، منحنی وجود دارد که برای کاور کردن نقاط منحنی دار مانند کناره های بینی مناسب می باشد.
  • قسمت انتهایی این محصول نیز صاف می باشد که می توانید برای قسمت های تخت صورت و استفاده از محصولات آرایشی که فرم مایع دارند مانند کرم پودر، رژگونه، هایلایتر و ... مناسب می باشد.


پد آرایشی خامه ای

پد آرایشی خامه ای

این اسفنج، چربی آزاد مواد آرایشی را جذب می کند تا آرایش شما جلوه ای کاملاً طبیعی داشته باشد. می توانید پس از هربار استفاده اسفنج را با صابون و آب گرم شسته و پس از خشک شدن مجددا استفاده کنید.

براش استیپلینگ

الیاف براش استیپلینگ دو طول مختلف دارند و رنگ موهای سر این براش با بخش پایینی آن تفاوت دارد. کاربرد اصلی براش استیپلینگ برای مواد مایع و کرمی است، اما برای مواد پودری و آرایشی هم می توان از براش استیپلینگ استفاده کرد.

روش کار با براش استیپلینگ: کمی از کرم آرایشی را روی پشت دستتان بزنید و براش استیپلینگ را به کرم آرایشی پشت دستتان آغشته کنید. سپس به کمک براش کرم را با حرکات دایره ای روی پوست صورتتان پخش کنید، کم کم دایره ها را بزرگ تر کنید تا به طور یکدست کرم روی پوستتان محو شود.

پد آرایشی مثلثی

این پد آرایشی به دلیل سر تیزی که دارد، مناسب بخش های زاویه دار چهره است. پدهای مثلثی اغلب کوچک هستند و ازآنجا که در بسته بندی چند تایی و با قیمت کم به فروش می رسند، برای کسانی که زمان برای شستن اسفنج ندارند مناسب هستند.

پد مثلثی

عکس براش آرایشی مثلثی

چطور از پد آرایشی مثلثی استفاده کنم؟

ابتدا پد آرایشی مثلثی را مرطوب کنید، رطوبت اضافی آن را با کمی فشار بگیرید. کمی کرم پودر روی دستتان بریزید، پد آرایشی مثلثی را به کرم پودر آغشته نمایید و به آرامی و یکنواخت روی پوست صورت پخش کنید.

پد آرایشی حوله ای

این پد ها به صورت صاف و تخت هستند و برای انجام زیرسازی این نوع از پد ها پیشنهاد می شود. یعنی اگر می خواهید پنکک به روی صورتتان بزنید می توانید به جای انگشت از این مدل پد استفاده کنید. به خاطر حجم کمی که دارند به راحتی درون یک ظرف پنکک قرار می گیرند. همچنین اگر قیمت پد آرایشی که می خرید برایتان مهم است و زیاد نمی خواهید برای آن هزینه کنید پیشنهاد ما به شما پد های حوله ای هستند که قیمت بسیار مناسبی دارند و به اصطلاح گوله گوله و خرد نمی شوند.

پد حوله ای

عکس پد آرایشی خوله ای

انواع اسفنج آرایشی حوله ای به صورت مستطیل، دایره ای و بیضی بوده و برای زیرسازی و پخش پودرهای آرایشی مناسب هستند. جنس آن ها ابری و نازک بوده و در زمان استفاده یا شستشو خرد و گوله نمی شوند.

روش استفاده از پد حوله ای: پد را درون پنکک بزنید و آن را به خوبی بتکانید تا مقدار اضافه پودر خارج شود. سپس با ضربات آرام پنکک را روی صورت بزنید. این کار را انقدر ادامه دهید تا پنکک به خوبی روی صورت بخوابد.

نکات نگهداری از پد آرایشی

  • پد آرایشی خود را هر هفته با شامپو بچه بشویید و آن را به خوبی خشک کنید تا از رشد قارچ و ایجاد کپک در بافت های آن جلوگیری شود.
  • اگر به طور مرتب از پد آرایشی استفاده می کنید، پس از ۳ تا ۴ ماه، باید آن را عوض کنید. زیرا به مرور زمان در اثر استفاده فرسوده می شود و ممکن است سبب آسیب زدن و باعث بیماری های پوستی شود.
  • پدهای اسفنجی را به صورت ضربه زدن های آرام به کار ببرید و از کشیدن آن روی پوست خودداری کنید. با ضربه زدن کرم جذب پوست می شود و لکه ها را پوشش می دهد.

پد تخم مرغی

اسفنج آرایشی بهتر است یا براش؟

اسفنج ها و براش ها هر کدام کارایی خود دارند و هر دو می توانند مورد استفاده قرار گیرند. در مقایسه با هم دوام براش ها بیشتر و قیمت اسفنج یا پد آرایشی کمتر است. شما می توانید با توجه به نیازتان، از بین براش ها و اسفنج ها پر کاربردترین را برای خود انتخاب کنید و تلفیقی از هر دو داشته باشید.

نکته آخر

پد آرایشی انواع مختلف دارد. هریک از انواع گوناگون پد آرایشی کاربرد خاص خود را دارند. برخی از پدهای آرایشی برای پاک کردن آرایش هستند و برخی دیگر برای زیرسازی آرایش به کار می روند. به کمک این پدهای آرایشی می توانید از کانتور و کانسیلر به راحتی استفاده کنید و به خوبی پوست را صاف و یکدست کنید.

پد آرایشی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
پد آرایشی چیست؟
پد آرایشی یکی از ابزارهای پرکاربرد برای آرایش حرفه ای و راحت است و در انواع مختلف ساخته شده تا برای داشتن یک میکاپ عالی به راحتی بتوانید از انواع پد آرایشی استفاده کنید و آرایشی فوق العاده داشته باشید.
قیمت انواع پد آرایشی چند است؟
قیمت انواع پد آرایشی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس پد، ابعاد و وزن، کیفیت ساخت، تعداد در مجموعه و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت پد آرایشی از 10 هزار تومان تا 400 هزار تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1403/02/30
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پد آرایشی گلاسکو مدل لامیا اسفنجی دسته دار
پد آرایشی گلاسکو مدل لامیا اسفنجی دسته دار
پد آرایشی قلمی سالن تک مدل sh26
پد آرایشی قلمی سالن تک مدل sh26
پد آرایشی ریل تکنیکس اسفنجی سه کاره
پد آرایشی ریل تکنیکس اسفنجی سه کاره
پد آرایشی اسفنجی مجموعه 3 عددی
پد آرایشی اسفنجی مجموعه 3 عددی
پد آرایشی فانتزی دخترانه بسته 5 عددی اسفنجی
پد آرایشی فانتزی دخترانه بسته 5 عددی اسفنجی
پد آرایشی مدل آرتمیس اسفنجی بسته 4 عددی
پد آرایشی مدل آرتمیس اسفنجی بسته 4 عددی
پد آرایشی حوله ای اسفنجی گلسکو مدل PR2
پد آرایشی حوله ای اسفنجی گلسکو مدل PR2
پد آرایشی مدل اشکی اسفنجی
پد آرایشی مدل اشکی اسفنجی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد