منو

انواع رژ لب کدام است و هر کدام چه ویژگی هایی دارند؟

رژ لب چیست؟

رژ لب (در انگلیسی lip stick) یک نوع محصول آرایشی است که برای رنگ کردن لب ها استفاده می شود به عبارت دیگر هر چیزی که به لب های شما رنگ زیبایی بدهد را می توان نوعی رژ یا ماتیک دانست.

هدف نهایی این محصول رنگ دادن، نرم کردن و دادن کمی درخشش به لب ها است. امروزه از فرمول ها و مواد مختلفی مانند موم، روغن، پودر و رنگ برای ساخت انواع ماتیک استفاده می شود و هیچ محدودیتی در انتخاب خود نخواهید داشت. برخی از رژ لب ها دارای اثرات نرم کننده، مرطوب کننده و ضد آفتاب نیز هستند.

رژ لب

راهنمای خرید انواع رژ لب

آشنایی با انواع رژ لب از نظر حالت فیزیکی

منظور از انواع رژ لب فقط تفاوت در رنگ آن ها نیست، رژ لب های مختلفی در بازار وجود دارد که از نظر جنس و بافت با هم تفاوت دارند و به روش ها مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. همه خانم ها باید با انواع رژ لب های جامد و مایع و ویژگی هر یک از آن ها آشنا باشد تا بتواند بهترین رژ لب را برای موقعیت های مختلف انتخاب کند.

رژ لب های جامد

این نوع رژلب که از موم، روغن های مختلف و رنگ ساخته می شود به حالت مدادی در استوانه ای چرخشی قرار گرفته است که برای هر بار استفاده می توانید آن را بیرون بیاورید و بعد از استفاده دوباره آن را بچرخانید و در استوانه را ببندید. این نوع رژلب دارای فرمول های مختلفی از براق تا مات است و تعداد رنگ های آن نیز هیچ حدو مرزی ندارد. از آنجایی که موم در آنها استفاده می شود، رطوبت طبیعی لب را حفظ می کند و از ایجاد خشکی بیشتر جلوگیری میکند.

رژ لب جامد

عکس انواع رژ لب جامد

رژ لب های مایع

این محصول که جدیدترین فرمول رژ لب را دارد به سرعت در حال همه گیر شدن است. این نوع رژ لب ها ماندگاری و میزان پوششی متفاوت دارند. همان طور که اسم آن ها نشان می دهد این رژ لب ها به صورت مایع و اکثرا براق هستند ولی بعد از مدتی روی لب به همان شکلی که قرار گرفته اند خشک می شوند و به راحتی پاک نخواهند شد و حالتی مخملی و خاصی به لب های شما می دهند.

اما این نوع از رژ لب به دلیل براق بودنشان بیشتر مناسب مجالس عروسی و جشن ها می باشند. بسته بندی این رژلب ها درست مانند برق لب است و در یک استوانه قرارگرفته اند.

رژ لب مایع

عکس انواع رژ لب مایع

رژ لبهای مایع مرطوب کننده خوبی هستند و برای افرادی که لبهای خشکی دارند، مناسب است. ماندگاری آنها کمتر از نوع رژ لبهای جامد است. اگر می خواهید به مهمانی شام بروید و دوست ندارید برای تجدید آرایشتان مدام به دستشویی بروید پیشنهاد می کنیم از این رژلب مایع با ماندگاری 24 ساعتی استفاده کنید.

همچنین جهت کسب اطلاعات کامل و جامع درباره رژ لب مایع می توانید مقاله مخصوص با آن یعنی (رژ لب مایع چیست؟) را مطالعه بفرماپید.

رژ لب های کرمی

رژ لب های کرمی پوشش خوبی دارند و براق هستند، اینگونه رژ لب ها معمولا ماندگاری زیادی دارند و باعث تقویت و برجسته به نظر رسیدن لب ها میشوند. رژ لب های کرمی برای موقعیت های مختلف قابل استفاده اند فقط باید در انتخاب رنگ آن دقت کنید.

این نوع از رژ لب به نام رژ تیوپی نیز در بین مردم شناخته شده است. رژ های کرمی بر روی لب ظرافت و زیبایی فوق العاده ای ایجاد می کنند اما درخشندگی کمتری نسبت به رژ های مایع دارد. در ساخت این نوع از رژ لب ها از موم استفاده شده است. موم بکار رفته در آن محافظت کاملی از پوست لب ها انجام می دهد. سهولت در استفاده و جابجایی یکی از عوامل محبوبیت این مدل می باشد.

انواع رژ لب از نظر شکل و کارایی

رژ لب های شفاف

رژ لب های شفاف پوشش دهی و رنگ خاصی ندارند فقط باعث میشوند لب ها شفاف و زیباتر شوند، این رژ لب ها برای دختر خانم ها و آرایش روزمره بسیار مناسب هستند. جلوگیری از خشکی لب یکی دیگر از ویژگی های رژ لب های شفاف است.

رژ لب های مات

رژ لب های مات امروزه محبوب ترین نوع رژ لب بین خانم ها هستند که کامل ترین پوشش دهی و بیشترین ماندگاری را دارند، رژ لب های مات طیف رنگی گسترده ای دارند و برای مجالس مناسب تر هستند و مخصوص خانم هایی است که رژلب های براق را دوست ندارند.

رژ لب مات

عکس انواع رژ لب مات

درون این رژ لب ها مایعی وجود دارد که بعد از استفاده از آنها، به سرعت خشک می شود. البته نمونه های مرغوب این رژ لب ها مانع خشکی لب می شود و پوششی مخملی دارد. یکی از بدی های اینگونه رژ لب ها این است که چون معمولاً روغن بسیار کمی دارند باعث خشکی لب ها میشوند.

استفاده از رژ لب های مات برای زمانی می خواهید خط لب ها را کمی بیرون تر از خط طبیعی لب بکشید و لب ها را درشت تر جلوه دهید بهترین گزینه هستند زیرا طبیعی تر و نچرال تر به نظر می رسند. زمانی که از رژلب مات استفاده می کنید به جای درخشش لب شما بیشتر حالت تخت و مخملی پیدا می کند. رژلب های مات لب های شما را صاف و جوان تر نشان می دهد.

رژ لب مدادی

همان طور که از نام آن ها پیداست، این رژ لب ها به شکل مداد در آمده اند که استفاده از آن ها را بسیار آسان می کند. رژلب های مدادی معمولا روغنی و چرب نیستند و ماندگاری بالایی دارند این نوع رژلب ها در صورتی که مدل پیچی نداشته باشند باید با مداد تراش های مخصوصی تراش خورده شود.

این رژلب ها معمولاً با نوک تیز ارائه می شوند و به راحتی می توانید رژ لب را به هر قسمت از لب های خود بمالید و از لب بیرون نزنید. رژ لب مدادی یا خط لب طول عمر آرایش لب شما را افزایش می دهد و ترک هایی را که در لب های شما وجود دارد را پر می کند.

همچنین خط لب به شما کمک می کند تا بتوانید اطراف لب خود خط بکشید تا لب های شما بزرگ تر و پرتر به نظر برسند. بنابراین دفعه بعد قبل استفاده از رژلب موردعلاقه خود، یادتان باشد که ابتدا یک طرح کلی بزنید و لب های خود را با خط لب رنگ کنید. با این کار ماندگاری رژ لب شما خیلی بیشتر می شود.

رژ لب مدادی

عکس رژ لب مدادی

با این نوع رژلب هیچ قسمتی از لب بدون رژ لب باقی نمی ماند زیرا نوک آن تیز است و به تمام قسمت های لب کشیده می شود. همچنین با خرید یک مدادتراش می توانید نوک آن را برای مدت طولانی تیز نگه دارید.

اگر از علاقه مندان رژ لب های مدادی هستید، مطالعه مقاله مربوط به آن یعنی (رژ لب مدادی چیست؟) خالی از لطف نخواهد بود.

رژ لب های ماژیکی

رژ لبهای ماژیکی معمولا بافت سبکی دارند، دارای ماندگاری بالایی بر روی لب ها هستند و اطراف لب پخش نمی شود. این نوع رژ لب آبرسانی به لب ندارد و برای افرادی که لبهای خشکی دارند مناسب نیست. استفاده از رژ ماژیکی قبل از استفاده از سایر رژ لب ها موجب افزایش دوام و ماندگاری رژ لب می گردد.

رژ لب های پالتی

این نوع رژ لبها بیشتر در آرایشگاهها استفاده می شود و میتوان با ترکیب رنگها، به بینهایت رنگ دست یافت. پالت های رژ لب معمولاً در بسته بندی هایی قرار می گیرند که بیش از یکرنگ رژلب در آن قرار دارد. این رژلب ها نرم و مرطوب و معمولاً به شکل گرد یا مربع هستند.

اگرچه بیشتر این پالت های رژلب با اپلیکاتورعرضه می شوند، اما بیشتر خانم ها آن را با انگشتان خود می مالند زیرا بهتر و راحت تر است. همچنین جهت کسب اطلاعات کامل و جامع درباره انواع پالت رژ لب می توانید مقاله (پالت رژ لب چیست؟) را مطالعه فرمائید.

رژ لب پالتی

عکس رژ لب پالتی

لاک لب یا تینت لب

لاک لب تقریبا شبیه رژ لب های مات است و براق نیست، ماندگاری لاک لب فوق العاده است. لاک لب برای عروس خانم ها هم گزینه مناسبی است زیرا پوشش دهی و ماندگاری بالایی دارد (این نوع رژلب حداقل 8 ساعت ماندگاری دارد).

بافت لاک لب بسیار سبک است به همین دلیل بر روی لب احساس سبکی می کنند و ماندگاری بسیار بالایی دارد. لاک لب رنگ های مختلفی دارد و فرد می تواند بسته به سلیقه خودرنگ موردعلاقه خود را تهیه کند.

لاک های لب برای استفاده روزانه بسیار عالی هستند زیرا شما مجبور نیستید مدام آن ها را چک کنید یا دوباره آن ها را تجدید کنید. این نوع رژلب برای خانم هایی که زمان کافی برای تجدید آرایش خود در طول روز ندارند بسیار مناسب است.

همچنین جهت کسب اطلاعات کامل و جامع درباره تینت لب می توانید مقاله (تینت یا لاک لب چیست؟) را مطالعه فرمائید.

بالم لب یا نرم کننده لب

بالم لب نوعی پماد یا موم است که حاوی مواد نرم کننده و مرطوب کننده است که برای آبرسانی، چرب نگهداشتن لب ها، محافظت لب از سرما، محافظت از عوامل مضر محیطی، پرکردن خطوط لب ها و به عنوان ترمیم کننده ترک لب ها استفاده می شود. بالم لب، بدون ایجاد خاصیت چسبندگی و سنگینی از خشکی، ترک خوردن و پوسته شدن لب ها جلوگیری می کند.

مقاله ای تحت عنوان (بالم لب چیست؟) نیز جهت کسب اطلاعات کامل و جامع تر تهیه شده است که می توانید آن را نیز مطالعه بفرمائید.

برق لب و ویژگی آن

برق لب یکی از انواع رژ لب های مایع است که رنگ ندارد و فقط باعث براق شدن لب ها می شود و زیبایی خاصی به آنها می دهد و معمولا برای درخشش رژ لب جامد بر روی آن زده می شود. برق لب بیشتر در فصل گرم سال مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که آرایش چشم زیادی دارید می توانید تنها با استفاده از برق لب، آرایشی لایت داشته باشید. ماندگاری برق لب ها متوسط رو به پایین است. اکثر برق لب ها دارای خاصیت ضد آفتاب و دارای spf می باشند. همچنین بیشتر برای آرایش روزانه استفاده می شوند.

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید مقاله (برق لب چیست؟) را نیز مطالعه بفرمائید.

رژ لب براق یا برق لب

عکس برق لب صورتی

رژ لب اکلیلی

این مدل رژ لب، درخشندگی خیلی بالایی دارد و آن هم به دلیل اکلیل موجود در آن است. اگر می خواهید در مراسم و جشن ها بی نظیر باشید توصیه ما به شما استفاده از این رژ لب است. البته اکلیل های به کار رفته در این رژها می تواند ریز یا درشت باشد. گاهی اوقات برای داشتن جلوه رژ اکلیلی، ابتدا از یک رژ براق استفاده شده و سپس روی آن مقدار گلیتر، اکلیل و یا زر اضافه می شود.

رژ لب اکلیلی

عکس رژ لب اکلیلی

رژ لب ساتنی

پوشش این رژ لب ها مات نیست ولی همانند رژ های اکلیلی هم براق نیستند. درخشش و شاین این رژ لب ها همانند مروارید بسیار ملایم و خوشایند است. رژ لب های ساتنی با اسم رژ لب مرواریدی یا رژ صدفی هم شناخته میشود.

رژ لب شبرنگ

رژ لب شب رنگ هم از آن دسته رژ لب های خاص و کمیابی هستند که طرفداران زیادی دارند. رژ لب شبرنگ یا رژ نئونی را استفاده کنید و حتی در فضاهای تاریک برق بزنید و جلوه کنید. معمولا این مدل رژ لب در مهمانی های شبانه و یا کلاب ها و یا در جشن های خاص مانند هالووین کاربرد دارند.

رژ شب رنگ

عکس رژ لب شبرنگ

رژ لب کالباسی

رنگ کالباسی یکی از رنگهای شیک و تقریبا خنثی است که پس از گذشت زمان خسته کننده نخواهد شد. رنگ رژ لب کالباسی چند وقتی است که باب شده است و طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است. اگر به دنبال آرایش ملایم و زیبایی هستید و در بیرون از منزل نیز کار می کنید بهترین رنگ رژ رنگ کالباسی می باشد.

یکی از آرایشهای معروف و پرطرفدار که با رژ لب کالباسی بیشترین هماهنگی را دارد، آرایش عربی یا خلیجی است. در این سبک آرایشی چشمان شما آرایشی غلیظ، تیره و اسموکی دارد و در مقابل لبهایی با رنگ کالباسی تیره یا روشن کامل کننده آنها هستند.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات کامل درباره رژ لب کالباسی و تنوع رنگ های آن و یا خرید مدلهایی از آن هستید می تواید مقاله (انواع رژ لب کالباسی) را مطالعه فرمائید.

تفاوت رژ لب مایع با رژ لب مدادی جامد

رژهای مایع کاربری بسیار آسانی دارند و برای استفاده در هر مکانی مناسب هستند، اما رژهای مدادی جامد با دقت بسیار بر روی لب زده می شوند. رژ لب مدادی را می توان به عنوان بیس و برای افزایش ماندگاری سایر رژها استفاده کرد، در مقابل رژهای لب مایع (مخصوصا برق لب) گزینه فوق العاده ای برای استفاده بر روی دیگر رژها می باشند.

خرید انواع رژ لب

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع رژ لب چند است؟
قیمت انواع رژ لب به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، نوع و جنس رژ لب، حجم و اندازه رژ، ترکیبات و ویتامین های موجود در آن و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع رژ لب از 20 هزار تومان تا 1 و نیم میلیون تومان می باشد.
بهترین برند های رژ لب کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده رژ لب می توان به برند مای، الارو، گلدن رز، الیزا، این لی، فلورمار، کالیستا، هیدرودرم، والانسی، شون، لنسور، دبورا، کامان، لورآل، نیوآ، ساویز، اتود، پرستیژ و شانل اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/29
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد