منو
نمایش محتوا

آشنایی با انواع مختلف رژ لب و بررسی ویژگی های آنها

آشنایی با انواع رژ لب

منظور از انواع رژ لب فقط تفاوت در رنگ آن ها نیست، رژ لب های مختلفی در بازار وجود دارد که از نظر جنس و بافت با هم تفاوت دارند و به روش ها مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. همه خانم ها باید با انواع رژ لب های جامد و مایع و ویژگی هر یک از آن ها آشنا باشد تا بتواند بهترین رژ لب را برای موقعیت های مختلف انتخاب کند.

انواع رژ لب های جامد

این نوع رژلب که از موم، روغن های مختلف و رنگ ساخته می شود به حالت مدادی در استوانه ای چرخشی قرار گرفته است که برای هر بار استفاده می توانید آن را بیرون بیاورید و بعد از استفاده دوباره آن را بچرخانید و در استوانه را ببندید . این نوع رژلب دارای فرمول های مختلفی از براق تا مات است و تعداد رنگ های آن نیز هیچ حدومرزی ندارد. از آنجاییکه موم در آنها استفاده می شود، رطوبت طبیعی لب را حفظ می کند و از ایجاد خشکی بیشتر جلوگیری میکند.

رژ لب جامد

رژ لب های کرمی و ویژگی آنها

رژ لب های کرمی پوشش خوبی دارند و براق هستند، اینگونه رژ لب ها معمولا ماندگاری زیادی دارند و باعث تقویت و برجسته به نظر رسیدن لب ها میشوند. رژ لب های کرمی برای موقعیت های مختلف قابل استفاده اند فقط باید در انتخاب رنگ آن دقت کنید.

رژ لب های شفاف و ویژگی آنها

رژ لب های شفاف پوشش دهی و رنگ خاصی ندارند فقط باعث میشوند لب ها شفاف و زیباتر شوند، این رژ لب ها برای دختر خانم ها و آرایش روزمره بسیار مناسب هستند. جلوگیری از خشکی لب یکی دیگر از ویژگی های رژ لب های شفاف است.

رژ لب های مات و ویژگی آنها

رژ لب های مات امروزه محبوب ترین نوع رژ لب بین خانم ها هستند که کامل ترین پوشش دهی و بیشترین ماندگاری را دارند، رژ لب های مات طیف رنگی گسترده ای دارند و برای مجالس مناسب تر هستند. یکی از بدی های اینگونه رژ لب ها این است که باعث خشکی لب ها میشوند.

رژ لب مدادی

رژلب های مدادی معمولا چرب نیستند و ماندگاری بالایی دارن د. این نوع رژ لبهایاپیچی هستند یا باید با مدادتراش های مخصوصی تراشیده شوند که قابل استفاده مجدد باشند.

رژ لب مدادی

رژ لب های ماژیکی

رژ لبهای ماژیکی معمولا بافت سبکی دارند و اطراف لب پخش نمی شود. این نوع رژ لب آبرسانی به لب ندارد و برای افرادی که لبهای خشکی دارند مناسب نیست.

رژ لب های پالتی

این نوع رژ لبها بیشتر در آرایشگاهها استفاده می شود و میتوان با ترکیب رنگها، به بینهایت رنگ دست یافت.

رژ لب پالتی

انواع رژ لب های مایع

این محصول که جدیدترین فرمول رژلب را دارد به سرعت در حال همه گیر شدن است. این نوع رژلب ها ماندگاری و میزان پوششی متفاوت دارند. همان طور که اسم آن ها نشان می دهد این رژلب ها به صورت مایع هستند ولی بعد از مدتی روی لب به همان شکلی که قرارگرفته اند خشک می شوند و به راحتی پاک نخواهند شد و حالتی مخملی به لب های شما می دهند . بسته بندی این رژلب ها درست مانند برق لب است و در یک استوانه قرارگرفته اند.

رژ لب مایع

رژ لبهای مایع مرطوب کننده خوبی هستند و برای افرادی که لبهای خشکی دارند، مناسب است. ماندگاری آنها کمتر از نوع رژ لبهای جامد است. رژ لبهای شاینی مایع هم رطوبت لب را تامین کند و هم برق شیکی به لبها بدهد.این نوع رژ لبها معمولا در مهمانی های شب استفاده می شود. اگر می خواهید به مهمانی شام بروید و دوست ندارید برای تجدید آرایشتان مدام به دستشویی بروید پیشنهاد می کنیم از این رژلب مایع با ماندگاری 24 ساعتی استفاده کنید.

لاک لب و ویژگی های آن

لاک لب تقریبا شبیه رژ لب های مات است و براق نیست, ماندگاری لاک لب فوق العاده است. لاک لب برای عروس خانم ها هم گزینه مناسبی است زیرا پوشش دهی و ماندگاری بالایی دارد.

برق لب و ویژگی آن

برق لب یکی از انواع رژلب های مایع است که رنگ ندارد و فقط باعث براق شدن لب ها می شود و زیبایی خاصی به آنها می دهد و معمولا برای درخشش رژلب جامد بر روی آن زده می شود. برق لب بیشتر در فصل گرم سال مورد استفاده قرار می گیرد.

رژ لب براق یا برق لب

تفاوت رژ لب مایع با رژ لب مدادی جامد

رژهای مایع کاربری بسیار آسانی دارند و برای استفاده در هر مکانی مناسب هستند، اما رژهای مدادی جامد با دقت بسیار بر روی لب زده می شوند. رژ لب مدادی را می توان به عنوان بیس و برای افزایش ماندگاری سایر رژها استفاده کرد، در مقابل رژهای لب مایع (مخصوصا برق لب) گزینه فوق العاده ای برای استفاده بر روی دیگر رژها می باشند.

تاریخ 1399/09/26
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است