منو

اسپری ضد تعریق چیست و انواع آن کدام است؟ معرفی بهتری مارک ها

۷۰ درصد از حجم بدن انسان را آب تشکیل می دهد که این میزان از آب در موقعیت های مختلفی از بدن خارج می شود. یکی از روش هایی که باعث از دست رفتن آب بدن می شود تعریق است. شاید در نگاه اول، اسپری ضد تعریق به عنوان یک کالای لوکس و نه چندان ضروری محسوب شود، اما به جرئت می توانم بگویم که اصلاً این طور نیست.

ما انسان ها در طول تمامی فعالیت های روزانه مان عرق می کنیم و اگر به فعالیت های خاص و سنگینی همچون ورزش کردن هم بپردازیم که این تعریق چندین برابر می شود. حتی، بعضی از افراد به طور مادرزادی غدد تعرق بسیار فعالی دارند و در صورت قرار گرفتن در فضای گرم یا زیر آفتاب، بدن شان به سرعت پر از عرق می شود.

اسپری ضد تعریق

راهنمای خرید اسپری ضد تعریق بدن

همان طور که همه می دانیم، تعریق یکی از راه های خروج آب از بدن انسان است و در چنین فصل های گرم و خشکی مثل تابستان، آب یکی از مهم ترین پیش نیازهای بدن ماست. طبق پیشنهاد پزشکان متخصص، برای این که ما بتوانیم آب بدن خودمان را به خوبی تامین و البته “حفظ” کنیم، به ابزارها و راه هایی نیاز داریم که بتوانند غدد تعریق ما را کنترل کنند و آب بدن مان را همان داخل نگه دارند. یکی از این راه ها که بسیار موثر و مفید نیز هست، اسپری ضد تعریق است.

اسپری ضد تعریق چیست؟

اما اسپری ضد تعریق دقیقا چیست یا چه کار می کند؟ اسپری ضد تعریق یکی از بین هزاران محصولی است که برای جلوگیری از تعریق شدید به بازار عرضه شده اند، اما قطعاً بهترین یا در میان بهترین و موثرترین محصولات جای دارد در واقع، این محصول با فرمولاسیون خاص و ویژه ای که دارد، در قسمت های زیر بغل یا هرجایی از بدن تان که تعریق شدیدی دارد، قرار گرفته و با پخش کردن اسانس های خوش بو، از ساطع شدنِ بوی نامطبوع از سمت بدن شما جلوگیری می کند؛ اما این تمام ماجرا نیست اسپری ضد تعریق فقط یک عطر سبک نیست، بلکه این ماده می تواند در عرق خارج شده از پوست شما حل شود و با استفاده از نمک درونش به عنوان یک کاتالیزور، منافذ پوست را می پوشاند و از خارج شدن بیش از حد آب و عرق جلوگیری می کند.

به طور عمده، دو نوع اسپری ضد تعریق در بازار وجود دارد: یکی اسپری های عادی ضد تعریق و یکی دئودورانت

این دو محصول به هیچ وجه فرق آن چنانی با یکدیگر ندارند اما به هر حال، هردوی شان می توانند به یک اندازه خوش بو کننده باشند و در همین بین، میزان تعریق بدن شما را کنترل کنند این دو، مثل یک لایه ی محافظ بر روی پوست شما قرار می گیرند و نه تنها اجازه ی خروج آب را نمی دهند، بلکه با بوی مطبوع خود، اجازه نمی دهند که خودتان یا دیگران متوجه بوی بد عرق شوید.

انواع اسپری ضد تعریق

انواع مدل ها و برندهای اسپری ضد تعریق بدن

تفاوت دئودورانت و اسپری ضد تعریق

 • دئودورانت : دئودورانت ها بر روی پوست بدن کشیده یا غلتانده می شوند و مام را می توان یکی از محبوب ترین دئودورانت ها دانست. بهتر است بدانید دئودورانت از تعریق جلوگیری نمی کند.
 • اسپری ضد تعریق: کاربرد اسپری ضد تعریق جلوگیری از تعریق بدن است. البته نه به این معنا که به طور 100% این کار را انجام دهند، اما تا حد زیادی جلوی تعریق بدن را می گیرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دئودورانت، مزایا و معایب آن مطالعه مقاله (دئودورانت چیست؟) را پیشنهاد می کنیم.

دئودورانت بهتر است یا اسپری ضد تعریق؟

برای افرادی که تعریق کمی دارند و صرفا قصد دارند از بوی بد جلوگیری کنند، دئودورانت انتخاب مناسبی است. اما افرادی که تعریق شان بوی بسیار زننده ای دارد و حتی موجب ایجاد لکه بر روی لباس می شود، اسپری ضد تعریق بسیار مناسب تر است که از تعریق نیز جلوگیری می کند. تعریق بدن، نه بویی تولید می کند و نه رنگی دارد. اما هنگامی که باکتری های سطح پوست با عرق بدن ترکیب می شوند، بوی بدی از خود تولید می کنند.

تعریق بدن

تعریق بیش از حد باعث آزاد و اذیت دیگران می شود

انواع اسپری ضد تعریق

 • اسپری ضد تعریق مردانه: معمولاً پوست آقایان ضخیم تر از خانم ها است و این اسپری ها متناسب با پوست آقایان تولید و روانه بازار شده است. ناگفته نماند به علت تاثیرگذاری بهتر اسپری ضد تعریق مردانه بر روی پوست، برخی از خانم ها از اسپری ضد عرق مردانه استفاده می کنند.
 • اسپری ضد تعریق زنانه: این اسپری ها متناسب با پوست بانوان تولید شده که پوست لطیف و نازکتری نسبت به آقایان دارند. پهمچنین رایحه و بوی ملایم تری نسبت به اسپری های مردانه دارند.
 • اسپری ضد تعریق نامرئی: این نوع از اسپری ضد تعریق برای مواقعی است که لباس شما مشکی یا سفید است و قصد دارید لکه ای روی لباس نمایان نشود.
 • اسپری ضد تعریق برای پوست حساس: این نوع از اسپری برای افرادی که پوست حساسی دارند، بسیار مناسب است. زخم، التهاب، قرمز شدن پوست پس از استفاده از اسپری ضد تعریق، نشانه های پوست حساس می باشد

نکات مثبت استفاده از اسپری ضد تعریق

اولین و مهم ترین فایده ی این اسپری ها، کاربری به غایت ساده شان است. شما با خریدن یک اسپری، می توانید در هر مکان و زمانی از آن استفاده کنید و بوی عرق را بپوشانید. همچنین، اسپری می تواند به هر قسمتی به راحتی اعمال شود.

به هر حال، زیر بغل تنها قسمتی نیست که عرق می کند و بخش هایی همچون کشاله ی ران و پاها نیز به شدت مستعد عرق کردن هستند. در سمت دیگر ماجرا، باید در نظر داشته باشید که اسپری های ضد تعریق به سرعت خشک شده و عمل می کنند و نیازی نیست که آن ها را مثل کرم برای چندین دقیقه بر روی پوست تان بمالید.

بهترین مارک اسپری ضد تعریق

اسپری ضد تعریق رکسونا

رکسونا (Rexona) یکی از برندهای محبوب و قابل اعتماد در زمینه تولید محصولات بهداشتی و ضدتعریق می باشد. همچنین می توان گفت رکسونا، کیفیت خود را بارها ثابت کرده و طرفداران زیادی دارد. اسپری ضد تعریق رکسونا همراه خوبی در روزهای ورزشی، پرکار و گرم است.

اسپری ضد تعریق رکسانا

عکس اسپری ضد تعریق رکسانا

اسپری ضد تعریق نیوا

نیوآ (Nivea) سال هاست که در زمینه تولید محصولات بهداشتی با کیفیت، در بین خانم ها و آقایان مورد استقبال قرار گرفته است. برند نیوآ اسپری های متنوعی عرضه کرده است که در بخش پایین بهترین اسپری های ضد تعریق نیوآ را به شما معرفی می کنیم.

اسپری ضد تعریق نیوا

عکس اسپری ضد تعریق نیوا

اسپری ضد تعریق داو

داو (Dove) یک برند تولید محصولات مراقبت شخصی است که اسپری های ضد عرق آن طرفدار زیادی دارد.

اسپری ضد تعریق داو

عکس انواع اسپری ضد تعریق برند داو

اسپری ضد عرق دیگری (Degree)

یکی از ویژگی های بارز اسپری های دیگری که آن را به یکی از بهترین مارک های اسپری ضد عرق زنانه و مردانه تبدیل کرده است، این است که حتی اگر بلافاصه بعد از اصلاح محصولات این برند را استفاده کنید، بدن شما دچار تحریکات پوستی نمی شود. این برند محصولات خود را فاقد الکل عرضه کرده است که بلافاصله بعد از استفاده خشک می شوند و هیچ حس خیسی روی بدن باقی نمی گذارند.

اگر از اسپری ضد عرق دیگری استفاده می کنید، باید بگوییم خیال تان راحت باشد چون تا 48 ساعت ماندگاری دارد و پوست شما کاملا خشک خواهد بود. بیشتر اسپری های این برند هم رایحه های مرکبات دارند که کمتر کسی دیده می شود با آن ها مشکل داشته باشد.

برندهای معروف دیگری نیز وجود دارند که از جمله آنها می توان به اسپری ضد تعریق نلا، اسپری ضد تعریق کامان، اسپری ضد تعریق هیدرودرم، اسپری ضد تعریق لورال، کامفورت comfort، اسپری ضد تعریق گارنیر، اکس (Axe)، باباریا (Babaria)، ژیلت (Gillette)، آدیداس (Adidas)، فا (Fa)، کریستال (Crystal)، ایموشن (Emotion)، شی (She) و غیره اشاره کرد و شما می توانید آنها را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

نحوه استفاده از اسپری های ضد عرق

هرچقدر هم که شما از بهترین مارک های اسپری ضد عرق استفاده کنید، تا زمانی که روش درست استفاده از آن را بلد نباشید، نتیجه خوبی نخواهید گرفت. تمیز بودن و رعایت بهداشت یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید قبل از استفاده از اسپری انجام دهید. پس از آن اسپری را به فاصله 15 سانتی متری از خود گرفته و روی بدن اسپری کنید.

مهمترین نکات هنگام خرید اسپری ضد عرق

اغلب افراد هنگام خرید با این که به سراغ برندهای معتبر می روند اما باز هم دچار مشکل می شوند. پس توجه به بهترین مارک هایی که در زمینه تولید اسپری های ضد عرق زنانه فعالیت می کنند، کافی نیست و باید نکات دیگری را هم مد نظر قرار دهید.

 • اسپری ضد عرق با اسپری دئودورانت متفاوت است. اغلب این دو کلمه را با هم می شنوید اما اسپری های ضد عرقی مناسب هستند که دئودورانت باشند. یعنی غدد عرق را به تاخیر نیندازند و تنها محیط زیر بغل را خشک نگهدارند. این محصولات را می توانید در برندهای معروف و محبوبی مانند نیوآ، داو، ژیلت و اکس پیدا کنید که توانسته اند بهترین مارک اسپری ضد عرق زنانه را تولید کنند.
 • افرادی که دارای پوست حساس هستند، باید از محصولاتی استفاده کنند که در ترکیبات آن ها، آلومینیوم و پارابن وجود نداشته باشد. همچنین ترکیباتی مانند کلراید آلومینیوم، آلومینیوم زیرکونیم و تریکلو هیدرکس گلیسین ترکیباتی هستند که ممکن است ایجاد حساسیت کنند.
 • محصولاتی که دارای گل سرخ، مریم گلی، درخت چای، جوش شیرین و چای سبز هستند، خاصیت ضد باکتریایی دارند. یعنی می توانند بوی بدی که از عرق ناشی می شود را خنثی کنند.
 • عطرهایی که در اسپری های ضد عرق وجود دارند، طبیعی هستند اما اگر به عطرها حساسیت دارید محصولاتی را انتخاب کنید که فاقد عطر و بو هستند.
 • یک محصول ضد عرق خوب باید بسته بندی خوبی داشته باشد و استفاده از آن ساده باشد. همچنین باید سریع خشک شود و لکه باقی نگذارد که تمامی برندهایی که در بالا اشاره شد، این ویژگی ها را دارند.

اسپری ضد تعریق

حرف آخر

در این مقاله در مورد بهترین مارک های اسپری ضد عرق صحبت کرده ایم و معروف ترین و پرفروش ترین مدل هایی که در این برندها وجود دارد را برشمردیم. همچنین نکاتی برای خرید اسپری ضد عرق بیان کردیم که حتما باید آن ها را بدانید. اگر شما هم از برندی استفاده کردید که تجربه لذت بخشی از استفاده آن داشته اید، در قسمت نظرات در پایین مقاله حتما با ما در میان بگذارید.

در پایان توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع ضد تعریق ها مقالات (ژل ضد تعریق)، (رول ضد تعریق یا مام)، (دئودورانت چیست؟) و (کرم ضد تعریق) را نیز در صورت تمایل مطالعه بفرمائید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع اسپری ضد عرق چند است؟
قیمت انواع اسپری ضد تعریق به عواملی همچون برند شرکت سازنده، مقدار حجم اسپری، ترکیبات و ... بستگی دارد، همین تفاوت ها باعث شده است که قیمت انواع اسپری ضد تعریق از 25 هزار شروع و تا 600 هزار تومان هم ادامه داشته باشد.
آیا اسپری‌ ضد تعریق بی خطر هستند؟
اسپری های ضد تعریق، دئودورانت ها و مام رول‌ها عموما با بستن لایه بیرونی پوست تلاش به کاهش تعریق می‌کنند به همین دلیل استفاده از این محصولات به سلامت انسان آسیبی نمی زند. هر چند در انتخاب و خرید این محصولات دقت کنید و از محصولات اصل، شناخته شده و فاقد ترکیباتی چون الکل استفاده کنید.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/03
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
اسپری ضد تعریق مردانه نیوآ مدل Black & White X5 ANTI حجم 150 میلی لیتر
اسپری ضد تعریق مردانه نیوآ مدل Black & White X5 ANTI حجم 150 میلی لیتر
اسپری ضد تعریق زنانه رکسونا مدل Shower Fresh حجم 150 میلی لیتر
اسپری ضد تعریق زنانه رکسونا مدل Shower Fresh حجم 150 میلی لیتر
اسپری ضد تعریق زنانه نیوآ مدل Pearl And Beauty حجم 150 میلی لیتر
اسپری ضد تعریق زنانه نیوآ مدل Pearl And Beauty حجم 150 میلی لیتر
اسپری مردانه رکسونا مدل Invisible Ice fresh حجم 150 میلی لیتر
اسپری مردانه رکسونا مدل Invisible Ice fresh حجم 150 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد