منو

بهترین اسپری خوشبو کننده بدن زنانه + راهنمای استفاده از آن

اسپری خوشبو کننده بدن یکی از وسایل پر کاربرد خانم ها و آقایان است که حتما در کیف لوازم آرایش یک خانم وجود دارد. اسپری های خوشبو کننده انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع کاربرد و سلیقه میتوانید نوع خاصی از آن را انتخاب کنید.

در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با اسپری خوشبو کننده بدن بانوان آشنا کنیم و انواع آن و نحوه استفاده صحیح آن را با هم بررسی کنیم و در انتها چند نمونه از بهترین و پرفروش ترین مدلهای بازار را خدمت تان معرفی کنیم، پس با ما تا انتها همراه باشید.

اسپری خوشبو کننده بدن بانوان

راهنمای خرید اسپری خوشبو کننده بدن بانوان

اسپری بدن چیست؟

اسپری خوشبوکننده بدن زنانه نوعی ماده معطر بسیار ملایم و ماندگار بر پایه الکل است که نسبت به عطرها رایحه ملایم و سبک تری دارد و می­تواند ساعت­های طولانی بدن شما را خوشبو نگه دارد و برای جلوگیری از بوی عرق بدن از آن استفاده کرد.

قیمت مناسب­تر این نمونه محصولات در مقایسه با ادکلن­ها موجب شده که در سال­های اخیر تقاضا برای خرید این نمونه خوشبوکننده ­ها افزایش پیدا کند.

طراحی و مواد بکار رفته در اسپری­های مختلف متفاوت است. بنابراین، برای استفاده درست از این محصول باید به دستورالعمل سازنده آن دقت کنید. با این حال، بهتر است برای افزایش ماندگاری این محصول آن را مستقیا روی نبض و نقاط گرم بدن خود استفاده کنید.

انواع اسپری های خوشبوکننده بدن

اسپری های خوشبوکننده بدن در دو نوع ضدعرق و خوشبو کننده در بازار موجود هستند. مواد سازنده بکار رفته در هر یک از این محصولات متفاوت است. به علاوه، دوام و ماندگاری آنها نیز بایگدیگر فرق دارد.

انواع ضدعرق آنها، ترکیب هایی به نام آلومینیوم کلراید و آنتی باکتریال دارند که هم می توانند جلوی تعریق بیش از اندازه را بگیرند و هم باعث کاهش حجم باکتری های موجود در دانه های عرق شوند و به این ترتیب، اجازه بدبو شدن زیر بغل را به دلیل تعریق بیش از حد ندهند.

اسپری خوشبو کننده بدن بانوان

راهنمای خرید و استفاده از اسپری خوشبو کننده بدن زنانه و دخترانه

این در حالی است که اسپری های خوشبو کننده بدن، فقط حاوی مواد خوشبو کننده اند و کمک چندانی به کاهش میزان تعریق یا کم شدن تعداد باکتری های موجود در عرق نمی کنند. معمولا اثر اسپری های خوشبو کننده از انواع ضدعرق آنها کمتر است زیرا ترکیب بوی عرق با مواد خوشبو کننده موجود در این اسپری ها بعد از گذشت چند ساعت، باعث ایجاد بوی نامطلوبی می شود.

اگر جزو افرادی هستید که زیاد عرق نمی کنید یا عرق می کنید اما عرقتان بدبو نیست، استفاده از اسپری های خوشبو کننده بدن را به شما توصیه می کنیم ولی اگر هم زیاد عرق می کنید و هم عرقتان بدبو است، باید از اسپری های ضدعرق که عبارت «anti transpirant» روی آنها درج شده، استفاده کنید.

مزایای استفاده از اسپری بدن زنانه

استفاده از اسپری بدن، مزایا و ارزش هایی دارد که دانستن آن ها می تواند شما را برای استفاده از اسپری بدن قبل از رفتن به یک دورهمی قانع کند. در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره می کنیم.

بوی خوش لباس ها

استفاده منظم از اسپری بدن زنانه یا مردانه، باعث می شود لباس های شما بوی منحصر به فردی به خود بگیرد. ساختار اسپری بدن، به گونه ای است که به لباس شما تازگی و خوش عطری می بخشد. به طوری که هر وقت در کمد لباس هایتان را باز کنید، بوی خوش اسپری بدن در آنجا جریان دارد و از ماندن بوی بد روی لباس هایتان جلوگیری می کند.

بوی خوش لباس ها

بوی خوش لباس ها پس از استفاده از اسپری بدن

خوابی باکیفیت با رایحه مناسب

یکی از دلایل بد خوابی، بوی بد بدن و بوی نامطبوع رخت خواب و بالشت است. استشمام بوی بد هنگام خواب، کیفیت خواب شما را کاهش می دهد و این موضوع در بلند مدت، روی سلامت فیزیکی و حتی روحی بدن آسیب می رساند. استفاده از اسپری بدن، صرفا برای حضور در جمع نیست. در صورت استفاده از اسپری بدن در شب و هنگام خواب، می توانید به لطف بوی خوش بدن و رخت خوابتان، با آرامش بخوابید.

قیمت مناسب نسبت به عطر

یکی از مشکلات بزرگ مخاطبان عطر و اسپری، بالا بودن بیش از حد قیمت عطر اصل است. عطر ها به دلیل داشتن غلظت بالا و ترکیبات پیچیده، قیمت بسیار بالاتری نسبت به اسپری بدن دارند. از لحاظ کارایی، قطعا ماندگاری عطر بیشتر از اسپری است. اما عطر بوی بیش از حد تندی دارد؛ به طوری که ممکن است برای همه مطلوب نباشد. با این حال، اسپری بوی ملایم تر و مطلوب تری دارد و استفاده منظم از آن، می تواند ماندگاری آن روی بدن و لباس را افزایش دهد.

بنابراین استفاده از اسپری بدن به جای عطر، علاوه بر به صرفه بودن، بوی ملایم تر و مطبوع تری نسبت به عطر دارد و افرادی که نسبت به بوی های تند حساسیت دارند، اذیت نمی شوند.

استفاده از اسپری بدن زنانه

عکس استفاده از اسپری بدن زنانه و دخترانه خوشبو

نحوه استفاده اسپری بدن

اسپری های ضدعرق برای پیشگیری از تعریق تولید شده اند نه برای جلوگیری از عرق کردن لباس ها! به همین دلیل اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از عملکرد این محصولات بگیرید، باید آنها را مستقیم روی پوست بدنتان اسپری کنید زیرا آغشته کردن لباس به اسپری های ضدعرق، تاثیری در پیشگیری از عرق کردن یا حتی پیشگیری از بدبو شدن ناحیه زیر بغل ندارد.

البته می توانید اسپری های خوشبو کننده را مستقیم روی پوستتان نزنید و آنها روی لباستان اسپری کنید اما برخی از این اسپری ها، حاوی ترکیب هایی هستند که تماس مستقیم آنها با پارچه لباس، باعث ایجاد لکه روی آن می شود. بهتر است این را هم بدانید که قبل از استفاده از انواع خوشبوکننده یا ضدعرق اسپری ها، پوست بدنتان باید کاملا خشک و تمیز باشد.

به طور کلی باید به این نکات هنگام استفاده از اسپری خوشبو کننده بدن دقت کنید:

  • اگر پوست شما حساس است و قرار است اسپری خوشبو کننده بدن بخرید، توجه داشته باشید که این مواد نیز مانند هر ماده آرایشی و بهداشتی دیگر ممکن است حساسیت زا باشد پس اگر جزو این دسته از افراد هستید حتما نوعی از این خشک کننده ها را تهیه نمایید که بدون الکل هستند.
  • بهترین زمانی که می توانید از این اسپری ها استفاده نمایید، زمانی است که بدن شما تمیز است. هرگز موقعی که عرق کرده اید برای جلوگیری از بوی بد بدن از این مواد استفاده نکنید. زیرا ترکیب بوی عرق با این مواد بویی بدتر از بوی عرق تولید می کند. هدف این مواد خوشبو کردن بدن شما است نه از بین بردن بوی بد بدن شما.
  • کسانی که پوست خشکی دارند، می بایست به وسیله لوسیون بدن پوست خود را چرب کرده و سپس اقدام به استفاده از این اسپری ها نمایند. ماندگاری بادی اسپلش بر روی پوست های گرم، چرب و مرطوب بیشتر از پوست های سرد و خشک می باشد.
  • این نوع اسپری ها معمولا روی قسمت هایی که نبض دارند پاشیده می شود، به دلیل اینکه این نقاط گرم تر هستند و با توجه به نکاتی که از قبل گفته شد این اسپری ها در جاهای گرم بدن ماندگاری بیشتری دارند.
  • همیشه موقع استفاده با فاصله ۲۰ سانتی متری از بدن خود اسپری نمایید. این کار سبب می شود ماده خوشبو کننده بدن فضای بیشتری از بدن شما را پوشش می دهد.
  • برای خانم های باردار و شیرده استفاده از این اسپری ها توصیه نمی شود، زیرا ممکن است مواد به کار رفته در آن ها باید ایجاد حساسیت و آسیب رسیدن به نوزاد شما شود.

بهترین زمان استفاده از اسپری بدن بانوان

بهترین زمان استفاده از اسپری های ضدعرق برای افرادی که زیاد عرق می کنند، وقتی است که از حمام خارج شده اند و بدنشان کاملا تمیز است و هنوز عرق نکرده اما افرادی که زیاد عرق نمی کنند و عرقشان هم بدبو نیست، بلافاصله پس از حمام کردن نیازی به استفاده از اسپری ندارند. آنها می توانند قبل از خروج از منزل، کمی اسپری خوشبو کننده بزنند تا هم خودشان و هم لباس هایشان بوی ملایم و مطلوبی بگیرد.

عکس اسپری بدن زنان

استفاده از اسپری خوشبو کننده و ضد تعریق بدن بانوان

حواستان باشد اگر زیاد عرق می کنید و عرقتان هم بدبو است، به هیچ وجه بعد از اینکه عرق کردید و بدنتان بو گرفت، از اسپری های ضدعرق یا خوشبوکننده استفاده نکنید. این کار نه تنها بوی عرق را از بین نمی برد، بلکه باعث تند و بدبوتر شدن بدنتان هم می شود.

اگر عرق کرده اید و وقت استحمام هم ندارید، ابتدا عرق زیر بغل خود را با یک دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید، سپس پوستتان را با دستمال دیگری خشک کنید و بعد از آن، کمی اسپری ضدعرق بزنید. اسپری های ضدعرق، حاوی مواد خوشبوکننده هم هستند و نیازی به استفاده جداگانه از اسپری های خوشبوکننده برای کسانی که از ضدعرق ها استفاده می کنند، نیست.

یک نکته دیگر اینکه بدن ما در طول خواب شبانه، فعالیت خاصی ندارد و به همین دلیل هم عرق چندانی نمی کند بنابراین بهتر است حتی در صورت استحمام شبانه، کمی به پوستتان استراحت بدهید و آن را پیش از خواب آغشته به انواع مام و اسپری نکنید.

موارد منع مصرف اسپری بدن بانوان

هرچند استفاده از اسپری های ضدعرق و خوشبوکننده بدن برای تمام افراد در گروه های سنی و جنسی مختلف مجاز است، اما محدودیت هایی هم در استفاده از این محصولات برای برخی از افراد وجود دارد.

مثلا اگر اولین مرتبه پس از استفاده از یک نوع اسپری خاص، دچار خارش پوستی شدید، باید بدانید که به ترکیب های موجود در آن محصول خاص، حساسیت دارید و باید دور مصرف آن را خط بکشید.

خرید بهترین مدلهای اسپری خوشبو کننده بدن بانوان

استفاده مداوم از اسپری هایی که باعث خارش زیر بغل می شوند هم می تواند به مرور زمان پوست این ناحیه را تیره تر کند زیرا خاراندن مکرر پوست، باعث افزایش فعالیت رنگدانه های پوستی و در نتیجه، تیره تر شدن رنگ آن می شود. احتمال ایجاد حساسیت در اثر استفاده از اسپری های ضدعرق در افرادی که مبتلا به اگزما هستند هم بیشتر است.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت اسپری بدن زنانه چند است؟
قیمت انواع اسپری خوشبو کننده بدن زنانه از 25 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، حجم اسپری، نوع رایحه و ترکیبات آن، طبع، ماندگاری اسپری و ... بستگی دارد.
بهترین مارک اسپری خوشبو کننده بدن زنانه کدام است؟
از بهترین و محبوب ترین برندهای تولید کننده اسپری خوشبو کننده بدن زنانه می توان به هرمس، لدورا، نیوآ، بیول، رکسونا، مای، هیدرودرم، سی گل، پرستیژ، اینتسا، مایا، گلدن رز، بادی کر، پنتی و کاسپین اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/18
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
اسپری بدن زنانه بیو استار حجم 200 میلی لیتر طبع خنک معتدل
اسپری بدن زنانه بیو استار حجم 200 میلی لیتر طبع خنک معتدل
اسپری بدن زنانه کاسپین مدل Bianca حجم 150 میلی لیتر
اسپری بدن زنانه کاسپین مدل Bianca حجم 150 میلی لیتر
اسپری بدن زنانه نیوآ مدل pearl and beauty حجم 150 میلی لیتر
اسپری بدن زنانه نیوآ مدل pearl and beauty حجم 150 میلی لیتر
اسپری بدن زنانه بوتانیس حجم 175 میلی لیتر طبع و رایحه خنک
اسپری بدن زنانه بوتانیس حجم 175 میلی لیتر طبع و رایحه خنک
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه مای مدل بتی حجم 200 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه مای مدل بتی حجم 200 میلی لیتر
اسپری بدن زنانه مدیا حجم 200 میلی لیتر رایحه شیرین و تند طبع گرم
اسپری بدن زنانه مدیا حجم 200 میلی لیتر رایحه شیرین و تند طبع گرم
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه سی گل مدل Belle حجم 200 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه سی گل مدل Belle حجم 200 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه آکات رایحه شیرین طبع گرم
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه آکات رایحه شیرین طبع گرم
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Versace حجم 150 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Versace حجم 150 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Lacoste Touch of Pink حجم 150 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Lacoste Touch of Pink حجم 150 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Chance Chanel حجم 150 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Chance Chanel حجم 150 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Halloween حجم 150 میلی لیتر
اسپری خوشبو کننده بدن زنانه پرستیژ مدل Halloween حجم 150 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد